Skip to content

Hollanda Hakkında Genel Bilgi

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Avrupa sınırları içerisinde Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerden biri olan her yıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hatırı sayılır miktarlarda vize başvurusu almakta. Hollanda’nın tarihi, turistik ve özellikle tarım sanayisiyle meşhur olmasıyla Türkiye’den birçok sosyal gruba hitap eden bir ülke olarak öne çıkıyor.

Aynı zamanda birçok ülkede yasak olan faaliyetlerin Hollanda yasalarınca legal sayılması da ülkenin bir başka ilginç tarafı. Hollanda ile son yıllarda gerilen siyasal iklim neticesinde iki ülke arasında siyasi bazda bir soğukluk olsa da turistik ve ticari faaliyetler hız kesmeden devam etmekte. Tarım ülkesi olan Türkiye ve dünya tarım teknolojilerinde zirve ülkelerden biri olan Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda özellikle bu konuda sürekli bir ziyaretçi alışverişinde bulunuyor.

Bunun yanında II. Dünya Savaşı ve daha eski tarihlere dayanan tarihi eserler ve müzelerle de Dünya’nın her ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de turist akınına uğramaya devam ediyor. Başken Amsterdam’ın eğlence ve gece hayatı meraklıları tarafından yoğun ilgiye uğramasıyla da bu turizm gelirlerini katlayan Hollanda’ya Türkiye’den her yaş ve kesimden insanın ziyaret için bir sebep bulabileceğini söylemek mümkün.

Hollanda Hakkında Genel Bilgi Hollanda Schengen bölgesi ülkesi olduğundan dolayı Hollanda için alacağınız vizelerin (bazı vize türleri hariç) size diğer Schengen üyesi ülkelerde de seyahat olanağı tanıması da Hollanda vizesi hakkında söylenmesi gerekenlerden biri. Schengen hüviyeti taşıyan Hollanda vizesi almak için de yine diğer Schengen ülkelerindekine benzer süreçleri yürütmek gerekir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu