Vizesi Fransa

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi Başvuru Ve Randevu 2022 kişilerin ülkeler arası seyahatlerini gerçekleştirmeleri için almaları gereken izin belgesine verilmiş bir isim olup diplomatik bir uygulamadır. Vize başvuruları genellikle seyahat edilmek istenilen ülkelerin büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından yapılabilmektedir. Fransa, Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), yeşil (hususi), bordo (umumi) ve gri (hizmet) pasaportu sahibi vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır.

Bu nedenle Fransa’ya seyahat edecek olan kişilerin Fransa vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize başvurularınızı Fransa Büyükelçiliği ya da Fransa Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fransa vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle de iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine başvurularınızı resmi kurumlara iletmek için yetkili bir kurumdur. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Seyahat edilmek istenilen ülke kişiden vize istiyor ise kişinin seyahatinden önce mutlaka vize alması gerekmektedir. Vize başvuruları seyahat edilecek ülkenin büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan yapılabilmektedir. Fransa ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinden vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır bu nedenle Fransa vizesi almaları için Fransa Büyükelçiliği’ne ya da Fransa Konsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu resmi vize alım noktalarına müracaat eden kişilerden birtakım evrak ve belgeler hazırlamaları istenecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz Fransa vizesi hakkında detaylı ve güncel bilgiye sahiptir ve profesyonel kişilerle çalışmaktadır. Vize başvuru merkezimizi arayarak merkezimizin hizmetlerinden ve yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Fransa Vize Şartları

Vize sahibi olmak isteyen kişilerin birtakım vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Fransa ülkesinde seyahat edecek olan kişilerin de vize alırken yerine getirmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Fransa vize şartları hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımızın vereceği hizmetten faydalanabilirler. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Vize, kişilerin ülkeden ülkeye geçişlerini sağlamak için almaları gereken belgedir ve kişilerin bu belgeyi almak istemesi durumunda birtakım kurallara da uymaları gerekmektedir. Fransa ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin de uyması gereken kurallar bulunmaktadır. Fransa vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında daha detaylı ve güncel bilgi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır

Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin gidecekleri ülke kişilerden vize istiyor ise seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Fransa ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vizeye tabi tutan ülkelerden bir tanesidir. Peki Fransa vizesi nasıl alınır? Fransa vizesi sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle vize başvuru merkezleri ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

Fransa’nın resmi vize başvuru merkezleri Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu olarak belirlenmiştir. Kişilerin resmi başvuru merkezlerine müracaat etmeleri durumunda kişilerden birtakım evrak ve belgeler hazırlamaları istenecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanarak vize alım noktasına sunulması durumunda vize alımları onay alacaktır. Fransa vizesi nasıl alınır, Fransa vizesi nereden alınır gibi sorularına güncel cevap arayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru merkezimizi arayarak irtibata geçebilirler.

Vizesi Fransa
Fransa Vizesi

Fransa Büyükelçiliği Vize

Fransa Büyükelçiliği vize, bu ülkeye seyahat edecek kişilere vize işlemleri hizmeti sunan resmi kuruluştur. Fransa seyahati planlayan umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa Büyükelçiliği vizesi departmanına başvurularını yapmaktadır. Ayrıca Türk vatandaşlarının yanı sıra, Türkiye’de yaşayan, oturum izni olan başka ülkelerin vatandaşları da Fransa Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Fransa Büyükelçiliği vizenin işlemleri haricinde, Fransa vatandaşları için pasaport-kimlik yenileme, doğum, ölüm, evlilik işlemleri gibi vatandaşlık işlemlerini de yapıldığı kurumdur. Ayrıca büyükelçilikler bu ülkeye ait kültürel etkinlikleri de kontrol ederek, gerçekleştirmektedir.

Fransa Büyükelçiliği vizenin işlemlerinde faaliyet bölgesi esasına göre hizmet vermektedir. Bölgeye göre Fransa Büyükelçiliği Ankara, Fransa Konsolosluğu İstanbul bölgelerine bakmaktadır. Fransa Büyükelçiliği yetkili olduğu vize bölgeleri listedeki şehirler gibidir. Adana, Batman, Erzincan, Mersin, Konya, Şanlıurfa, Adıyaman, Bayburt, Erzurum, Kahramanmaraş, Malatya, Şırnak, Afyon, Bingöl, Eskişehir, Karabük, Mardin, Siirt, Sivas, Muş, Karaman, Gaziantep, Bitlis, Ağrı, Aksaray, Burdur, Giresun, Kars, Niğde, Tokat, Trabzon, Ordu, Kastamonu, Gümüşhane, Çankırı, Amasya, Ankara, Çorum, Hakkâri, Kayseri, Osmaniye, Van, Yozgat, Rize, Kırıkkale, Hatay, Düzce, Antalya, Ardahan, Elazığ, Iğdır, Kırşehir, Samsun, Zonguldak, Sinop, Hatay, Isparta, Artvin, Bartın. Bu illerde yaşayan, çalışan kişiler vize işlemlerini Ankara Fransa Büyüleyiciliği ’ne girmekte yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden yapabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği Vize Ankara Çalışma Saatleri

Fransa Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri, resmi tatil ve izin günleri haricinde aşağıdaki gibidir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

 • Fransa Ankara Büyükelçiliği Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 08:30 – 18:00

Fransa Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk Departmanı Çalışma Saatleri;

 • Hafta içi her gün: 08:30 – 17:00

Fransa Büyükelçiliği Ankara Vize Departmanı Çalışma Saatleri;

 • Pazartesi – Perşembe’ye kadar: 09:00 – 13:00 | 15:00 – 17:00
 • Cuma günü: 09:00 – 13:00 | 15:00 – 16:00

Fransa Büyükelçiliği Vizesi Başvuru

Fransa Büyükelçiliği vizesi başvurularını 90 güne kadar olan talepleri yetkilendirdiği Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezleri aracılığıyla da yapılabilmektedir.. Seyahat amacına göre değişiklik gösteren turistik, ticari, transit, aile birleşimi, akraba ziyareti, erasmus vize başvurularını Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezimize başvuru da bulunarak büyükelçiliğe iletebilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği vizesi başvurularınızı genelde 3 ile 10 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Ama yoğun olduğu dönemlerde ve kişiden ek evrak, mülakata çağırma gibi durumlarda vize süreci 30 gün kadar sürebilmektedir. Bu sebeple seyahat planlarınızı ve vize randevularınızı buna göre ayarlamanız gerekmektedir. Fransa vizesi başvuru yaptıktan sonra vize sonucunuz ve pasaportunuz, başvuru esnasında vermiş olduğunuz adrese başvuru merkezi aralığıyla gönderilmektedir. Fransa Büyükelçiliği vizenin işlemlerine bakan yetkili başvuru merkezlerinden Long Vize aracılığı ile yapabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Vize sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri için gerekli olan evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlayarak vize alım noktasına iletmeleri gerekmektedir. Fransa Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunmanız için uygun bir noktadır. Fransa Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye sahip olmak isteyen kişiler resmi vize başvuru merkezlerini ya da vize başvuru merkezimizi arayabilirler.

Büyükelçiliği Vize Fransa
Fransa Büyükelçiliği Vize

Fransa Konsolosluğu Vize

Fransa Konsolosluğu Vize, bu ülkeye seyahat yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Fransa vizesi almak için başvurduğu kurumdur. Ayrıca Türkiye’de yaşayan oturum izni olan kişilerin de vize almak için başvurduğu kurumdur.

Fransa Vize işlemlerini pratik bir şekilde yapabilmeniz için İstanbul ve Ankara illerinde hizmet vermektedir. Bu iller haricinde Antalya, İskenderun, Gaziantep, Mersin, Bursa, İzmir, Edirne’de de Fransa Fahri Konsoloslukları hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize işlemlerini yapabilmek için Fransa İstanbul Başkonsolosluğu görev alanı içerisindeki konsolosluklara ve fahri konsolosluklara başvuru yapabilirler.

Fransa Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi tatiller haricinde aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma’ya kadar çalışma saatleri: 08:30 – 13:30 | 15:00 – 17:00

Cuma günü çalışma saatleri: 09:00 – 13:00 | 15:00 – 16:00

Fransa Konsolosluğu Vize Başvuru 2022

Fransa, 26 ülkeden oluşan Schengen Bölgesi üyesidir. Fransa vizesi, bu ülkeye seyahat edebilmek için gerekli olan dolaşım iznidir. 1995 yılında imzalanan Schengen Sözleşmesi ile Avrupa Birliği ülkeleri kendi aralarında serbest dolaşım anlaşması yapmıştır. Bu birliğe üye olmayan bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının konsolosluktan vize başvuru yapması gerekmektedir. Yeşil pasaport, gri pasaport, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Schengen vizesinden muaf tutulmaktadır.

Fransa vize işlemleri yapacak kişilerin 90 güne kadar olan vize başvurularını konsolosluğun yetkilendirdiği Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden yapabilmektedirler. 90 günü aşan D tipi ulusal vize başvurularını doğrudan konsolosluk kabul etmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimiz tarafından yapacağınız başvurulardan gelen evrakları vize departmanına iletilmektedir. Daha sonrasında vize sonuçlarını direk seyahat edecek kişilere ya da Long vize başvuru merkezi aracılığıyla ulaştırılmaktadır.

Fransa vize başvuruları 3 ile 10 gün arasında sonuçlandırmaktadır. Fransa vize başvurularında kişilerden ek evrak istenmesi ya da mülakata çağırma durumuna göre vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Fransa vizesi başvurularınızı yetkili Long Vize ofislerinden yapabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Vize İşlemleri

Fransa ülkesine seyahat edecek olan kişiler vize başvurularını Fransa Konsolosluğu’ndan gerçekleştirebilmektedir. Fransa Konsolosluğu vize işlemleri için hazırlamanız gereken tüm evrak ve belgeleri tarafınıza bildirerek eksiksiz ve güncel bir şekilde taraflarına sunmanızı isteyecektir. Fransa Konsolosluğu hakkında detaylı bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak iletişime geçebilirler.

Konsolosluğu Vize Fransa
Fransa Konsolosluğu Vize

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa aile arkadaş ziyareti vizesi, Türk vatandaşları için en çok talep gören Fransa vize türlerinden biridir. Fransa’da yaşayan akraba ve arkadaşların yanına gitmek, ziyaret etmek için başvuru yapabileceğiniz kısa süreli Schengen vizesidir. Fransa’da yaşayan aile ve arkadaş ziyareti düşünen umuma mahsus bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının bu vize türüne başvurmaları gerekmektedir.

Fransa ülkesine, aile ve arkadaş ziyareti yapmayı düşünen yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) ve siyah ve kırmızı pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşlarını Fransa vizesinden muaf tutmaktadır.   

Fransa Konsolosluğu, bu ülkeye yapacağınız aile bireylerini ve arkadaşları görme amaçlı vize başvurularınızı kabul etmektedir. Vize başvurularınızı yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Fransa aile arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapabilmek için Fransa davetiye mektubu gereklidir.

Fransa’daki aile yakınları ve arkadaşları ziyaret etmek için tarafınıza iletilecek davetiye mektubu önemlidir. Yanına gideceğinizi belirttiğiniz kişi, Fransa’da bağlı olduğu ilgili belediye tarafından onaylanan orijinal davet belgesini size göndermelidir. Sizin adınıza hazırlanan davet yazısında seyahat edecek kişinin kalacağı adres, ziyaret amacı, seyahat tarihleri belirtilmiş olmalıdır. Bu davet mektubu tarafınıza ulaştığı zaman Fransa vize başvurusu yapabilirsiniz.

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Fransa’da aile ve arkadaşınızın yanına yapacağınız seyahat, tek sefer için 90 günlük süreyi aşmamaktadır. Uzun süreli vize sahibi olsanız dahi, Fransa sınırları içerisinde maksimum kalış süreniz 180 gün içerisinde 90 günlük bir periyottur. Tek seferde 90 günlük kalış süresinin istisna olduğu durum Fransa ulusal vize türünde ise farklıdır.

Fransa vizesi başvurusu yapacak kişinin sosyal durumuna evrak listesi iletilmektedir. Ev hanımları, öğrenciler, çocuklar ve SSK’lı olarak çalışmayan maddi geliri olmayan kişiler için vize başvurularında sponsor gösterme zorunluluğu vardır. Bu kişiler Fransa aile arkadaş ziyareti vizesi için dilekçe hazırlarken kendilerine sponsor olacak anne – baba gibi birincil dereceden yakın kişilerin evraklarını ve dilekçelerini de başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir.

Ayrıca 18 yaş altı, reşit olamayan çocuklar için noterden onaylı muvafakat name almaları gerekmektedir. Başvuru sahibi eğer devlet memuru ya da özel sektörde SSK’lı çalışan ise çalıştığı kurumdan orada çalıştığına dair izin dilekçesi ve iş yeri evraklarını temin etmelidir. 

Fransa Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusunu Nasıl Kolayca Yapabilirim ?

Fransa aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvuru yaparken mutlaka profesyonel vize hizmeti almanız gerekmektedir. Yanlış başvurular sebebiyle en çok ret – olumsuz sonuç alınan vizedir. Bu vizeye başvuru yapacak kişilerin Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden Long Vize başvuru merkezimizden başvuru ve randevu süreci ile ilgili bilgiyi alabilirler.

Aileniz ya da arkadaşınız yurtdışında vize gerektiren ülkelerden birinde ikamet ediyor ve siz de onların yanında seyahat etmek istiyor iseniz aile arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Fransa ülkesine ailesini ya da arkadaşını ziyaret etmek amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin Fransa aile arkadaş ziyareti vizesi alabilmeleri için ailesinin ya da arkadaşının yurtdışından kendilerine gönderilmiş olan bir davetiyeye ihtiyaçları vardır. Vizeler ile ilgili daha detaylı bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçebilirler.

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Fransa
Fransa Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize başvuru; fuar, etkinlik, iş seyahati, sergi gibi nedenlerle Fransa’ya seyahat edecek olan kişiler tarafından yapılan C tipi vize türüdür. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ticari seyahatleri için başvuru yapacağınız yetkili kurum Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanması gereken evraklar ve Fransa vizesi belgeleri ile ilgili Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi almanız faydalı olacaktır. Başvuru evrakları arasında bazı belgelerin orijinal olması gerekmektedir. Bu sebep firmamızdan alacağınız destek doğrultusunda Fransa Vizesi Başvurusu işlemini yapabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Başvuru ve Gerekli Belgeler

Seyahat planı yapan bordo pasaport sahibinin başvurusu yapabilmesi için öncelikle tarafına iletilmiş davetiye mektubu gerekmektedir. Fransa’da yapılan olan fuar, sergi ve organizasyon davetiyesi ya da işe katılım davetiyesi yetkili kurumlardan tarafınıza iletildiği takdirde vize randevusu alınabilmektedir.

Fransa’dan talep edilen ticari davetiye mektubu, resmi ve yetkili kurumlar onaylanmış, orijinal olması gereklidir. Bu davetiye mektubu kurum tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Tarafınıza iletilen ticari davetiye, bilgisayar ortamında iletilse dahi, belgenin orijinali olmak zorundadır. Üzerinde dijital imza, e-imza olmalı ve kesinlikle fotoğraf görüntüsü olmamalıdır.

Başvuru için gerekli Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri tarafınıza vize ofisimiz tarafından iletilmektedir. Fransa Schengen vizesi evrakları, mesleğinize ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösterecektir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi Long Vize, Fransa vizesi işlemleri için hizmet vermektedir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra seyahat tarihinize göre randevu ve başvuru işlemleri yapılacaktır.

Pasaport sahibi adına gönderilen davetiye mektubu eklenmesiyle birlikte Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nden Schengen vize randevusu alınabilmektedir. Fransa Ticari vize randevu işlemleri için seyahatinizden minimum 90 gün önce başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluk ve Büyükelçilik yanıt sürelerini de düşünerek seyahat planlarınızı, vize randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Gitmek için seyahat planı yaptığınız fuar, sergi, organizasyon, iş toplantısı ve ticari etkinlik için Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapmış olduğunuz vize başvuru sonucu 3 ile 15 gün arasında belli olacaktır. Konsolosluk ve Büyükelçiliği’n başvuru sahibinden ek belge istemesi ve mülakata çağırması gibi durumlara göre bu süre uzayabilmektedir. Başvuru yapmadan önce Long Vize Turizmden bilgi almanız tavsiye edilir.

Fransa Ticari Vize İşlemleri

Fransa’ya ticaret yapmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin ticari vize almaları gerekmektedir. Ticari vize başvuruları Fransa Büyükelçiliği ya da Fransa Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ticari vize alacak olan kişilerden ticaretle uğraştıklarını kanıtlayan belgeler istenecektir ve bu belgelerin İstanbul Ticaret Odası tarafından onaylı olması gerekmektedir. Fransa ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak hizmetlerinden faydalanabilmektedir.

Ticari Vize Fransa
Fransa Ticari Vize

Fransa Turistik Vize

Fransa Turistik Vize Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olan kişilerin seyahat öncesinde gerçekleştirmesi gereken işlemlerdir. Batı Avrupa ülkesi olması nedeniyle schengen bölgesinde yer alan ülke Avrupa’nın önemli ülkelerinden birisidir. Fransa seyahati planlayan, Türkiye’de oturma izni olan yabancı ülke vatandaşlarının Fransa Vize başvurusu yapmak zorundadır.

Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, ülkelerine seyahat edecek yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), siyah ve kırmızı pasaport (diplomatik) sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını turistik vize işleminden muaf tutmaktadır.

Fransa’ya yapacağınız gezi için ilk önce Fransa vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği seyahat amacına uygun olarak vize türleri belirlemiştir. Gezmeyi, farklı kültürler görmeyi amaçlayan kişiler, bu vize türlerinden Fransa turistik vize başvurusu yapması gereklidir. Vize evrakları, başvuru ve randevu gibi işlemler için yetkili başvuru merkezi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezine ulaşabilirsiniz. Long Vize danışmanlarının mesleğinize, sosyal statünüze göre size ileteceği Fransa vize başvuru evrakları ve belgelerini hazırlayabilirsiniz. 

Fransa Turistik Vize Nasıl Alınır?

Fransa vizesi, Schengen vize türleri içerisinde en yoğun talep alan vizedir. Bordo pasaport sahipleri turistik vize başvurusu yaparken Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş merkezimiz başvuruları kabul etmektedir. Doğrudan Fransa Konsolosluğu’na başvuru yapılamamaktadır. Long Vize Merkezi, Schengen vizesi konusunda yetkili, bilgi, profesyonel hizmet vermektedir ve başvuru dosyalarını alıp hazırlayarak elçiliğe iletilen mercidir. Vize işleminizi yapmakta, Fransa Vize Formu doldurup, dosyayı hazır hale getirip teslim etmektedir.

Fransa turistik vizesi başvurularında hazırlamanız istenilen evraklar kişiler arasında farklılık göstermektedir. Vize belgeleri seyahat edecek kişinin mesleğine, sosyal durumuna göre farklıdır. Öğrenci, öğretmen, doktor, avukat, SGK’lı çalışan kişilerin evrakları hazırlanarak kişiye iletilir. Daha sonrasında kişinin vize evrakları için gerekli olan otel ve uçak rezervasyonları yapılır. Bu belgelerde evraklara eklendikten sonra Fransa vize randevusu alınır.

Vize randevu günü ilk defa başvuru yapıyor iseniz başvuru sırasında bulunmak durumundasınız ve işlemler sırasında parmak iziniz alınır. Daha önce Schengen vizesi aldıysanız ve VIS’i geçerli bir pasaporta sahipseniz başvuruda bulunmanız gerekmemektedir. Vize randevularınızı ve başvurularınızı üç ay öncesinden yapmanız yararlı olacaktır. Turistik Vize başvurusu sonrası Fransa vize sonucunuz 3 ile 10 gün arasında belli olmaktadır. Vize sonucunun belli olması, bayram öncesi, Noel, Paskalya gibi günler öncesi dönemlerde farklılık göstermektedir.

Fransa Turistik Vize İşlemleri

Yeni yerler görmek, Fransa’nın tarihi güzellikleri ile kültürünü tanımak gibi amaçlarla Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Fransa turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Turistik olarak seyahat edecek olan kişilerin turist olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Turistik vize hakkında daha detaylı ve net bilgilere erişmek isteyen kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz.

Turistik Vize Fransa
Fransa Turistik Vize

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvurusu en çok talep edilen başvuru ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği üyesi olan Fransa, Paris, Cannes, Lyon, Nice, Marsilya gibi şehirleri ile Avrupa’nın en çok turist çeken ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ülke aynı zamanda ülkemizdeki seyahat severler tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Diğer Schengen bölgesi ülkelerinde de olduğu gibi bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa’ya seyahat edebilmeleri için Fransa vizesi almak gereklidir. Vize başvurunuzu yaparken profesyonel vize hizmeti almak Fransa Vize İşlemleri sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Fransa vize başvurusunu yapacak kişiler 90 günü aşmayan vize taleplerini yetkili Long Vize başvuru merkezi aracılığıyla Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Bordo pasaport sahipleri ise Fransa vizesi başvurusu işlemini başvuru merkezimiz aracılığıyla yapabilmektedir.

Vize, kişilerin ülkeler arası seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için ülkelerin uyguladığı diplomatik bir uygulamadır. Vize başvuruları seyahat edilecek olan ülkelerin konsolosluklarından ve büyükelçiliklerinden gerçekleştirilebilmektedir. Fransa ülkesini seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka ve mutlaka vize almaları gerekmektedir bu nedenle Fransa vizesi almak isteyen kişilerin Fransa vize başvurusu yapabilecekleri iki nokta vardır.

Bu noktalar Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu’dur. Bu noktaların sizden istemiş olduğu evrak ve belgeleri eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlayarak vize alım noktasına sunmanız durumunda vize alımınız onaylanacaktır. Fransa vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını vize başvuru merkezimiz üzerinden de gerçekleştirebilmektedirler. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kişiler bazı ülkelere seyahat ederlerken vize almaları gerekmektedir. Fransa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her birinden vize talep etmektedir. Peki Fransa vize başvurusu nasıl yapılır? Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği tarafından yapılabilmektedir ayrıca vize başvuru merkezimiz de Fransa vizesi vermek için yetkilendirilmiştir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fransa Vizesi Başvurusu, Türkiye’nin farklı şehirlerinde görevlendirilmiş, yetkili resmi Fransa Fahri Konsolosluklarına yapılmaktadır. Bu yetkiye sahip olan Fransa Konsolosluklarına, Fransa vizesi için doğrudan başvuru yapmak yerine; seyahat edecek kişiler başvurularını konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş Long Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile Fransa Vize Randevusu alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vize başvurusu için bordo pasaport sahipleri başvurularını yaparken vize başvuru merkezimizden destek almaları faydalı olacaktır. Böylelikle, Fransa vizesi için gerekli olan evrakları, randevu ve başvuru adımlarını takip etmek adına daha sistemli, sürprizlerle karşılaşmayacağınız bir vize süreci yaşarsınız. Fransa vizesi için destek alacağınız yetkili başvuru merkezi Long Vize, tarafınıza ileteceği vize evraklarını hazırlayıp uçak ve otel rezervasyonu işlemleri takibini yapacaktır. Tüm evrakları hazırladıktan sonra Fransa vize randevusu alarak, vize başvurunuzu Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilecektir.

Başvuru Sorgulama ve Parmak İzi

Başvuru işlemleri için gerekli vize hizmetini Long Vize’den aldıktan sonra vize evraklarınız hazırlanır ve gerekli vize randevusu alınır. Fransa vize başvurusunun parmak izi gerektirmektedir. Daha önce ilk defa seyahat eden kişilerin vize başvurusu yaparken parmak izi vermelidir. Daha önce seyahat eden, Schengen vizesi alan kişilerin ise parmak izi süresi dolmuşsa tekrardan parmak izi yenilemesi yapmaları gerekmektedir. VIS’li, parmak izi halen geçerli olan pasaport sahipleri ise vize başvuru sırasında bulunmalarına gerek bulunmamaktadır. Vize başvurusu yapıldıktan sonra evraklarınız konsolosluğa iletilir. Fransa vize başvurusunu sorgulama takibi işlemlerini Long Vize vize vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Fransa
Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri sağlıklı bir başvuru için yapılması gereken en temel işlemdir. Seyahat edebilmek için başvuru sahiplerinin Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılmalıdır. Bu vize başvurusu için Fransa vize evrakları ve belgeleri seyahat edecek kişiler tarafından mesleğine, sosyal durumuna ve seyahat amacına göre hazırlanmalıdır.

Fransa vize evrakları ve belgeleri listesi vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Kişinin başvuracağı vize türü ise seyahat amacına ve sosyal statüye bağlıdır. Kişinin başvurusuna göre değişen evraklar haricinde Fransa Konsolosluğu tarafından istenilen standart vize evrakları da bulunmaktadır. Bu evrak listesine ise Long Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Fransa vize başvurusu yapan kişinin çalıştığı işe, mesleğe, sosyal-ekonomik durumuna, seyahat amacına göre Fransa Konsolosluğu ek belgeler isteyebilmektedir. Fransa vize evrakları ve belgeleri vize çalışanları tarafından kontrol edildikten sonra başvuruya hazır hale getirilir. Daha sonrasında ise; buradan konsolosluğa incelemek üzere gönderilir. Burada Fransa Konsolosluğu bu evraklara ek olarak evrak talep edebilmektedir. Bu süreçte Long Vize çalışanlarının size sunduğu bilgiler ışığında evraklarınızı hazırlayabilir, ek evrakları öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Evrak Listesi

Pasaport

(istenilen Schengen vizesi bitiş tarihinden sonra 3 ay süresi kalacak kadar geçerli pasaport olmalıdır. Pasaport, süresi uzatılmamış, 10 yıldan eski olmamalıdır. En az iki boş sayfası olmalıdır.)

 • Pasaport Fotokopisi ve Önceden Alınmış (Schengen) Vizeleri Fotokopisi

(pasaportun resimli-kimlik sayfası fotokopisi, daha önce alınan Schengen vize ve seyahatlerde pasaporta basılmış ülke giriş-çıkış mühürleri fotokopileri)

Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Fransa Vize Formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu seyahat edecek kişi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formu 3 ve 4. sayfalarına tarih düşülerek imzalanmalıdır. Fransa Vize Başvurusu bir aracı tarafından yapılacak seyahat edecek kişinin ıslak imzalı taahhütname ve pasaport sahibinin kimlik fotokopisi evraklara eklenmelidir.)

 • Fransa Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Hitap Eden Şahsi Dilekçe​
 • (Fransa’ya gidecek kişinin Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat tarihlerini ve amacını yazacakları şahsi dilekçede belirtmelidir. Dilekçe pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Görünmelidir)
 • ​Biometrik Fotoğraf

(Biometrik fotoğraf 35×45 mm boyutlarında, rötuşsuz, beyaz fon önünde çekilmiş olmalıdır. Verilen biometrik fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır. Vize başvurusunda 2 adet fotoğraf evraklara eklenmelidir.)

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Otel ve Uçak Rezervasyon Belgeleri
 • Seyahat Masrafları Belgeleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

(Vize başvurusu yapacak kişi adına seyahat tarihlerini kapsayacak seyahat sağlık sigortası poliçesi hazırlanmalıdır. Poliçe, en az 30.000 Euro teminata sahip olmalıdır. Tüm Schengen ülkelerini kapsamalı ve ıslak imzalı, kaşeli olmalıdır.)

Fransa Vize Evrakları

Kişilerin vize almak istemeleri durumunda resmi vize başvuru merkezleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Resmi vize başvuru merkezlerine vize başvurusu için müracaat edilmesi durumunda ise kişilerden birtakım evraklar hazırlamaları istenecektir. Fransa ülkesine seyahat edecek olan kişilerin de bazı evrakları hazırlayarak vize alım noktasına iletmeleri gerekmektedir. Fransa vize evrakları nelerdir, Fransa vize evraklarını nasıl hazırlayabilirim gibi sorularınıza profesyonel cevaplar arıyor iseniz vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vize Belgeleri

Vize, kişilerin ülkeler arası seyahat edebilmeleri için almaları gereken izin belgesidir ve vize almak isteyen kişilerin vize için birtakım belgeler hazırlamaları gerekmektedir. Fransa ülkesine seyahat edecek olan kişilerin hazırlamış olduğu belgeleri Fransa Büyükelçiliği’ne ya da Fransa Konsolosluğu’na sunması gerekmektedir. Fransa vize belgeleri ile ilgili daha detaylı ve güncel bilgiye sahip olmak isteyen kişiler, vize alım noktasına sunulacak belgelerin içeriklerini öğrenmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi istedikleri zaman arayabilmektedirler.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Fransa
Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri

Fransa Vize Formu

Fransa Vize Formu Fransa seyahati için ihtiyacınız olan vize başvurusunu yaparken Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne doldurmanız gerekmektedir. Vize başvurusu yapılırken, hazırlanacak vize başvurusu dosyasına Fransa vize formunu eklenmelidir. Bu form bilgisayar ortamında doldurularak çıktı alınacak ve pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.

Fransa vize randevusu, Firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçip alabilirsiniz. Fransa Schengen vizesi için Fransa konsolosluğu ve büyükelçiliğe iletilecek evraklar içerisinde en önemlisi Fransa vize formudur. Fransa vizesi yetkili başvuru merkezi Long Vize’den başvuru Fransa vize formunu temin edebilirsiniz.

Fransa Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa vizesi için başvuru yaparken seyahat amacı ve seyahat tarihlerine göre vize evrakları hazırlanmalıdır. Fransa vize başvuru formunun kişi tarafından doldurulurken seyahat amacına uygun olacak şekilde bilgilerle doldurmak gereklidir. Vize başvurusu sırasında istenilen belgeler hazırlandıktan sonra Fransa vize ücreti yatırılarak daha sonrasında Fransa vize randevusu alınmalıdır.

Alınan vize randevusu sonrası vize evrakları Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilecektir. Konsolosluk vize departmanı tarafından değerlendirilip ek evrak gerekirse, başvuru sahibinden ek evrak talep etmektedirler. Vize sonucu belli olduktan sonra kişinin pasaportu vize başvurusunda belirtilen adrese gönderilmektedir.

Fransa vize formu hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Fransa vize formunu doldurulurken kanıtlamayacak bilgiler beyan edilmemelidir.
 • Formda belirtilen seyahat tarihleri, formdakilerle uyumlu olmalıdır.
 • Fransa’da kalacağınız süreyi doğru hesaplayarak belirtiniz.
 • Seyahat amacınızı doğru işaretleyiniz. (turistik, ticari, transit vb.)
 • Çok girişli vize talep ediyorsanız ona göre işaretleme yapınız.
 • Seyahat masrafları kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.
 • Schengen vize formunda kişiye ait kimlik bilgileri doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Seyahat edecek kişinin pasaport bilgileri, başvuru formunda doğru bir şekilde belirtilmelidir. Pasaport türü, veriliş tarihi, kurum ve geçerlilik süresi doğru olmalıdır.  

Fransa vize formu hazırlanırken yetkili başvuru merkezi olan Long Vize’den bilgi almanız faydalı olacaktır. Vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulması için vize çalışanları size destek verecektir. Vize evraklarını hazırladıktan sonra randevu alarak vize başvurusu alabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu

Kapı vize uygulaması olan ülkelerde vize başvuru formu sınırda doldurulmaktadır anca Fransa’nın kapı vize uygulaması bulunmadığından Fransa vize başvuru formu resmi vize alım noktaları olarak belirlenen yerlerde doldurulmaktadır. Vize başvuru formu doldurmak, vize başvuru formu hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşlarımız vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle istedikleri zaman iletişime geçebilirler.

Vize Formu Fransa
Fransa Vize Formu

Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vize İşlemleri için başvuru yapacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amaçlarına uygun olan vize türü belirlenerek vize işlemine başlanmaktadır. Fransa vizesi başvurusu için birden fazla vize türü bulunmaktadır. Turistik, transit, aile birleşimi, ticari, erasmus, çalışma, aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru türlerinden birini seçerek Fransa vize işlemleri için gereken diğer adımları izleyebilirsiniz. Kolay ve güvenilir bir şekilde Fransa vizesi almak için yetkili başvuru merkezi Long Vize Turizmin profesyonel ve uzman kadrosundan hizmeti alabilirsiniz.

Fransa vize İşlemlerinizi başlatmak için Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ ne girmekte yetkili olan Long Vize Turizm ile işlemlerinize başlatabilirsiniz.. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarının Fransa’ya seyahat etmek için Fransa vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Fransa vize başvurusu yapmadan önce, Fransa’ya seyahat edecek kişilerin doğru bir vize başvurusu yapması gerekmektedir. Long Vize Turizmin uzman kadrosu profilinize ve mesleğinize uygun olarak size iletecekleri Fransa vizesi evrakları ve belgeleri listesini hazırlayıp randevu ve başvuru adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Fransa vize işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken hususları dikkatlice takip etmeniz önemlidir. Aksi durumlarda vize reddi alarak seyahatlerinizin iptal olmasına sebep olabilir. Fransa vize işlemlerinizi Long Vize aracılığıyla gerçekleştirmek size zaman ve nakit kazandırır.

Fransa Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fransa vize işlemleri başvuruları yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından daha önceden belirlenmiş şartlara uyulması gerekmektedir. Vize başvurusu yaparken Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Schengen vizesi başvuru bölgelerine dikkat etmek gerekir. Kişinin yaşadığı ve çalıştığı ile göre İstanbul, Ankara, İzmir bölgelerinden yapılmaktadır. Long Vize merkezinden durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak vize başvurularınız bu konsolosluk ve büyükelçiliklere yapılmaktadır.

Başvuru yapacak kişi İstanbul veya İstanbul çevresindeki illerde çalışıyor ya da yaşıyorsa vize başvuruları Fransa İstanbul Konsolosluğuna Girmekte Yetkili olan Long Vize İle gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahat edecek kişi Ankara veya Ankara çevresindeki illerde yaşıyor, çalışıyor ya da okuyorsa vize işlemlerinde Fransa Ankara Büyükelçiliğine Long Vize Turizm ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu başvuru bölgeleri haricinde diğer yetkili kuruluşlar Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu, Fransa İzmir Fahri Konsolosluğu, Fransa Edirne Fahri Konsolosluğu, Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu, Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu’dur.

Fransa Vize İşlemleri Hakkında Detaylar

Fransa ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Fransa vize işlemleri için istenilen tüm evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi gerekmektedir. Vize alım noktası uygun gördüğü durumlarda kişilerden ek evrak ve belge talebinde bulunabilmektedir.

İstenilen tüm evrak ve belgeler vize alımına uygun görüldü ise vize alımınız onaylanacak ama aksi bir durum oluşur ise vize alımınızın ya süresi uzayacak ya da vize alımınız iptal olacaktır. Fransa vize işlemleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgi sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek profesyonel destek almalarını önermekteyiz. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin her yerinden 7/24 arayarak ulaşabilmektesiniz.

Fransa ülkesine vize alarak seyahat etme durumunda olan kişilerin en sık sorduğu sorular arasında ‘Fransa vize işlemleri nasıl yapılır?’ sorusu bulunmaktadır. Fransa vize işlemleri Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Fransa vizesi ile ilgili sormak istediğiniz diğer tüm sorularınızı vize başvuru merkezimize sorarak sorularınıza en net ve en güncel cevapları alabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vize Çeşitleri

Vize almak isteyen kişilerin seyahat amaçlarını vize başvuru merkezlerine bildirmeleri gerekmektedir çünkü vize çeşitleri seyahat amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Fransa’ya gidecek olan kişilerin birçok vize çeşidi seçeneği bulunmaktadır. Kişilerin ihtiyacına uygun olan vize çeşidine başvuru yapmaları gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz Fransa vize çeşitleri hakkında sizi detaylı bir şekilde bilgilendirebilmek için profesyonel kişilerle çalışmaktadır. Vize başvuru merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize İşlemleri Fransa
Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vize Randevusu

Fransa Vize Randevusu almak için seyahat edecek kişinin ikamet ettiği adrese göre vize işlemi yapması gerekmektedir. Bölge ayrımına göre kendilerine uygun olarak Fransa Konsolosluklarından tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden Fransa vize randevusunu yapılabilmektedir. Fransa Vize Randevu İşlemlerinizi Long Vize Turizm Firmamızla iletişime geçip gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa’ya seyahat planı yapan Türk vatandaşlarının ilk olarak Fransa Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Fransa vize başvuru işleminden yeşil, gri, kırımızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları muaftırlar.

Fransa vize randevusu konusunda en çok başvuru alan Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum iznine sahip kişilerin seyahat edecekleri tarihe göre Fransa vize randevusu almaları gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi Long Vize, Fransa’ya seyahat edecek kişilere vize hizmeti vermektedir. Vize randevusu işlemlerinizi Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize randevu işlemlerinizi yetkili vize ofisleri vasıtasıyla yapabilirsiniz. Fransa vizesi başvurusu yapacak kişilerin seyahat amacına uygun vize türünü belirledikten sonra vize evraklarını hazırlaması gerekmektedir. Daha sonrasında hazırlanan Fransa vize Evrakları ve belgeleri Long Vize Merkezimiz tarafından incelendikten sonra uçak ve otel rezervasyonları yapılarak vize dosyasına eklenmektedir. Bu işlemler sonrasın Fransa vizesi randevu işlemleri için seyahat edecek kişiye uygun tarihte randevu alınmaktadır. Vize randevu işlemleri ile ilgili Long Vize, 7/24 destek vermektedir.

Fransa Schengen vizesi gerekli evrak listesi hazırlandıktan sonra, Fransa vize randevunuzu alarak size verilen tarihi bekliyorsunuz. Vize randevu günü Fransa vize başvurusu parmak izi gerektiriyorsa başvuru merkezine gidiyorsunuz. Daha öncesinde seyahat etmiş, parmak izi verilmiş VIS’li pasaporta sahipseniz tekrardan vize başvuru merkezine gitmeniz gerekmemektedir. Eğer VIS’li pasaport sahibi değilseniz; parmak izi vermeniz durumunda başvuru işleminiz tamamlanmış olmaktadır.

Fransa Vize Randevusu Hakkında Detaylar

Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin önce vize randevusu almaları gerekmektedir çünkü vize randevusu alındıktan sonra vize başvurusunda bulunulabilir. Fransa vize randevusu almak isteyen kişiler Fransa Büyükelçiliği’ne ya da Fransa Konsolosluğu’na müracaat edebilmektedir. Resmi vize başvuru merkezi olan bu noktalara vize başvurusunda bulunulması durumunda vize noktası kişilerden bazı evrak ve belgeler hazırlamalarını ve bunları eksiksiz bir şekilde kendilerine teslim etmelerini isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin vize alım noktasına eksiksiz ve güncel bir şekilde teslim edilmesi durumunda kişilerin vize alımı onay alacaktır. Fransa vize randevusu almak isteyen kişilerin başvurabileceği bir diğer nokta ise vize başvuru merkezimizdir. Vize başvuru merkezimizi arayınız.

Vize alımı yapmak isteyen kişilerin tamamlamaları gereken birtakım aşamalar bulunmaktadır. Vize randevusu almak da bu aşamalardan birisidir. Vize randevusu da vize başvurularında olduğu gibi resmi vize başvuru merkezlerinden alınabilmektedir. Fransa vize randevusu da Fransa’nın resmi vize başvuru merkezleri olarak seçilmiş olan Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu üzerinden alınabilmektedir. Fransa vize randevusu nasıl alınır, Fransa vize randevusu nereden alınır gibi sorularına detaylı cevaplar arayan kişilerin vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz.

Fransa Vizesi İşlem Süreci?

Fransa vize başvurusu sonrası pasaportunuz Fransa Konsolosluğu’na iletilir. Burada değerlendirildikten sonra vize sonucunuz belli olduğunda bilgi verilir. Ve pasaportunuz başvuru merkezine iletilir. Daha sonrasında vize başvurusu sırasında vermiş olduğunuz adrese pasaportunuz kargo ile iletilir. Ayrıca pasaportunuzu vize ofisinde de alabilirsiniz.

Fransa vizesi randevu işlemleri için seyahatinize göre en az bir ay öncesinden randevu alabilirsiniz. Fransa Vize işlemleri için Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Vize Randevusu Fransa
Fransa Vize Randevusu

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti başvuru sırasında seyahat edecek kişi tarafından Fransa Konsolosluğu vize bölümüne ödenen ücrettir. Fransa Schengen vize ücretleri kişinin seyahat amacına göre başvuru yapacağı vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize ücreti ödendikten sonra vize randevusu alarak Fransa vize başvurusu yapabilir. Fransa vize ücretinin ne kadar sorusuna cevap almak için yetkili vize başvuru merkezi olan Long Vize’den bilgi alabilirsiniz.

Fransa’ya seyahat etmek için başvuru yapacağınız vize türü, vize harç ödemesinin değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Fransa vize ücreti yetkili olan başvuru merkezine ödenmektedir. Fransa Konsolosluğu, 12 yaşından küçük çocukları vize ücretinden muaf tutmaktadır. Bu sebepler 12 yaşından küçük çocuklara ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Fransa vizesi için yapmış olduğunuz ödeme, Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği’nden tarafınıza iletilecek olumlu ya da olumsuz vize sonucu fark etmeksizin geri ödeme yapılmaz. Birçok ülkenin Schengen vize başvurusunda da olduğu gibi Fransa vize başvurusu yapan pasaport sahibi, ret cevabı alsa dahi vize ücretini geri alamamaktadır.

Seyahat planlarınıza uygun vizeyi belirledikten sonra vize ücretini yatırarak Fransa vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Fransa vizesi ücreti 2020 yılı içerisinde ücretleri güncellenmiştir. Fransa vize ile ilgili başvuru detayları, başvuru evrakları, vize randevu işlemleri vb. konularda bilgi almak için Long Vize’den hizmet alabilirsiniz.

Fransa vize randevusu alarak başvuru yapmak ve Fransa vize ücreti ödemek işlemleri için vize başvuru merkezine sorabilirsiniz. Fransa seyahatiniz için sosyal durumunuza, mesleğinize ve kişisel profilinize uygun Fransa vizesi başvurusu yapmazsanız; ödemiş olduğunuz vize ücreti boşa gidecek, yanacaktır. Ve en önemlisi seyahat planlarınız iptal olacaktır.

Fransa Vize Ücreti Ve Başvuru

Fransa vizesi ile ilgili önemli hususlar şunlardır:

 • Fransa vizesi için ödemiş olduğunuz ücret geri ödeme alınamaz.
 • Fransa vize ücreti, başka bir kişinin adına devredilemez.
 • Ödemiş olduğunuz vize ücreti, tek seferlik başvuru için yapılır.
 • Vize ret durumunda, randevuya gitmeyip vize başvurusunun yanması gibi durumlarda yeniden vize ücreti ödemeniz gerekir.
 • Fransa vizesi ödemenizi, sadece Fransa vizesi için kullanabilirsiniz.

Fransa vize başvuru işlemi yaparken Long Vize Turizm Firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Telefonla, e-posta ya da web sitesi üzerinden Long Vize Turizm firmamıza sorularınızı sorabilirsiniz. Vize ücreti, başvuru şartları, başvuru evrakları, vize kaç günde çıkar gibi sorularınıza cevaplar alabilirsiniz.

Fransa Vize Ücretleri

Vize, kişilerin ülkeler arası seyahatlerinin kontrolünü sağlamak için ülkelerin uyguladığı diplomatik bir uygulama olup vize alımları da ücretlidir. Fransa ülkesine seyahat edecek olan kişilerin vize alım noktasına Fransa’da kaç gün kalacaklarını ve seyahat amaçlarını belirtmeleri gerekmektedir çünkü vize ücretleri bunlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fransa vize ücretleri ile ilgili en net ve en güncel cevaba ulaşmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilir.

Fransa Vize Fiyatları

Vize, ülkeden ülkeye geçiş yapmak amacıyla kişilerin alması gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir ve vize almak isteyen kişilerin belli bir fiyat karşılığı vize alındığını bilmeleri gerekmektedir. Fransa vize fiyatları kalınacak olan gün sayısına ve alınacak olan vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden belli bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir ancak vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçerseniz vize fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize Ücreti Fransa
Fransa Vize Ücreti

Fransa Vizesi Dilekçe Örneği

Fransa Vizesi Dilekçe Örneği Fransa seyahati için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni olan yabancı vatandaşların Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliğine seyahat amaçlarını belirten vize dilekçesidir. Fransa vizesi dilekçe örneği, Schengen vizesi hazırlarken sunmanız gereken önemli evraklardan biridir. 

Fransa vizesi dilekçe örneğin ile ilgili olarak yetkili vize başvuru merkezinden destek almanız yararlı olacaktır. Fransa vizesi dilekçesi nasıl olmalıdır? Fransa vizesi dilekçesi yazarken nelere dikkat etmek gereklidir? Fransa vizesi başvurusu yapacak kişinin, hazırlayacağı seyahat amacına yönelik vize dilekçe örneğiyle ilgili tüm ayrıntılar aşağıda belirtildiği gibidir.

Fransa Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Vize alımları birkaç aşamadan oluşmaktadır ve vize dilekçesi yazmak da bu aşamalar arasında yer almaktadır. Fransa vizesi dilekçesi yazmak isteyen kişiler dilekçe örneklerinden faydalanabilmektedirler. Fransa vizesi dilekçe örneği görmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan dilekçe örneği isteyebilmektedirler. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin her ilinden ulaşmanız mümkündür.

 • Fransa seyahati yapacak kişi, vize dilekçesinde seyahat amacını net bir biçimde, anlaşılacak bir dilde belirtmelidir. Fransa’ya yapacağı seyahati aracı bir tur firmasından alan kişinin, gideceği turdan bahsetmesi ve firmamızdan talep ettiği tur evraklarını vize dosyasına eklemesi gerekmektedir.
 • Fransa vizesi dilekçesinde kişinin seyahat edeceği tarihler yazılı olmalıdır. Vize başvurusu yapacak kişinin Fransa’ya giriş-çıkış tarihleri, ülkede ne kadar zaman geçireceği, başka Schengen ülkelerine giriş yapıp yapmayacağı beyan edilmelidir.
 • Dilekçe örneği hazırlanırken kişinin seyahat masrafları nasıl karşılanacağı, kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Fransa’ya yapılacak seyahat süresinde, masraflar eğer kişinin kurumu ya da sponsor bir kişi tarafından karşılanacaksa ek sponsor dilekçesi eklenmelidir.
 • Hazırlanacak vize dilekçesi, Fransa Konsolosluğu’na iletilen vize dosyasındaki belgelerinizi destekleyecek şekilde olmalıdır.  

Fransa Vize Başvurusu İki Dilekçe Gereken Durumlar

Fransa vizesi dilekçe örneği hazırlanırken seyahat masraflarının kurum ya da başka bir kişi tarafından karşılanması durumunda iki dilekçe hazırlanmalıdır. Fransa Konsolosluğu’na sunulacak vize başvuru dosyasında sponsor gerektiren durumlarda iki dilekçe eklenmelidir. Hangi durumlarda iki vize dilekçesi hazırlanmalıdır?

 • Fransa turistik vize başvurusu yapacak kişi, devlet memuru olmayan, SSK’lı özel sektör çalışanı, Fransa’ya yapacağı seyahat için iş yerinden izinli olduğuna dair dilekçe almalıdır. Bu dilekçe de kişinin izinli günler belirtilmelidir.
 • Fransa vize başvurusu yapan kişi, eğer ev hanımı, öğrenci ya da seyahat masraflarını karşılamayacak durumda ise sponsor belirtmelidir. Sponsor olacak kişi, seyahat eden kişinin birincil derece yakını (anne, baba, eş) olmalıdır. Bu kişiler tarafından hazırlanan seyahat masraflarını karşılanacağına dair vize dilekçesi Fransa Konsolosluğu’na iletilmedir. 

Fransa vizesi dilekçe örneği, vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar, vize evrakları gibi bilgilere Long Vize Turizm firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Fransa
Fransa Vizesi Dilekçe Örneği

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar? Fransa vize başvurularında sıkça sorulan sorulardan biri de vizenin çıkış süresidir. Fransa Schengen vizesi başvuruları belli olma süresi, başvurulan vize türüne, seyahat tarihine ve Fransa Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Fransa vize başvuruları ortalama 4 ile 7 gün arasında sonuçlanmaktadır. Fransa Konsolosluğu’nun değerlendirme süresi seyahat edecek kişiden ek evrak istenmesi ya da mülakata çağırma durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin “Fransa vizesi kaç günde çıkar” sorusunun cevabına Long Vize Turizm firmamızdan ulaşabilirler.

Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı özellik başvuru dönemlerine değişkenlik göstermektedir. Fransa Konsolosluğu, Schengen vizesi başvurularında en hızlı işlem yapan konsolosluktur. Bu sebeple seyahat eden kişilerin de en çok vize başvurusu yaptığı ülkeler arasında yer almaktadır. Fransa vize başvuru süreleri Ramazan ve Kurban Bayramı, Paskalya ve Noel günleri öncesinde yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir.

Schengen Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Fransa vize başvuru sonuçları konusunda sürprizler yaşamamak için seyahatinizden en az 30 gün önce başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir. En hızlı sonuçlanan Fransa turistik vize başvuruları 3-5 gün arasında olduğunu düşünerek en kötü ihtimalle seyahatinize 15 gün kala başvuru yapabilirsiniz.

Fransa vizesi başvurusu işlemlerinde Fransa Ulusal vize başvurusu diğer vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple ulusal vize başvurularında sonuçların ne zaman açıklanacağına dair Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nden bilgi almanız gerekmektedir.

Fransa ticari Vize, turistik, aile birleşimi, erasmus, aile ve arkadaş ziyareti, çalışma, ulusal vize gibi türlere başvurularınızı yaparken sonuçlanma sürelerinin farlılık göstermektedir. Bu Fransa vizesi türlerinin ne zaman sonuçlanacağına dair bilgilere Long vize başvuru merkezinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru evraklarınızı vizenin sonuçlanma süresini düşünerek hazırlayabilirsiniz. Daha sonrasında da seyahat tarihinize göre Fransa vizesi randevusu alabilirsiniz. İşlemleri yaparken Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Fransa Schengen vizesi başvuru sonuçları konusunda konsolosluktan geç geri dönüş alabileceğinizi düşünerek başvurularınızı buna göre yapmanız gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş resmi başvuru merkezi Long Vize Başvuru Merkezi hizmetinden yararlanarak vize sürecinizi takip edebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

Vize alımları belli bir süre zarfı içerisinde sonuç vermekte ve bu süre zarfı ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Peki Fransa vizesi kaç günde sonuçlanır? Fransa vizesi 4 ila 7 gün arasında sonuç vermektedir bu nedenle kişilerin vize başvurularını seyahatlerinden en az 15 gün önce yapmaları gerekmektedir. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine vize başvurularınızın takibini yaparak sizi güncel olarak bilgilendirmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa’ya seyahat edecek olan kişilerin en çok sorduğu sorular arasında ‘Fransa vizesi kaç günde çıkar?’ sorusu mevcuttur. Fransa vizesi yaklaşık olarak 7 gün içinde çıkmaktadır. Vize alım noktasına evrak ve belgelerinizi eksik verdiyseniz sizden ek evrak talep edilecektir bu yüzden vize alım süreniz daha da uzayabilmektedir. Vize alımları ile ilgili başka soruları da bulunan kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirler.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Fransa
Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Fransa Vizesi

VFS Fransa vizesi başvurusu için Türkiye’de, Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği kurumdur. Fransa vize işlemleri aracı kurumu, Fransa’ya seyahat edecek kişilerin tüm vize işlemlerini gerekli olan hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularının konsolosluk ve büyükelçiliğe iletilmesin aracı görevi üstlenen VFS Global, 90 gün ve altı Fransa seyahati vize başvuruları, randevuları için görev yapmaktadır.

Fransa vizesi için Long Vize Turizm’den hizmet ve gerekli olan evrakların hazırlanması, vize türü ve süreci hakkında yetkili Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz. Hazırlanan evraklar ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu ile merkezimizden aldığınız randevu günü VFS Global Fransa bölümüne teslim edebilirsiniz.

Seyahat amacına göre hazırlanan evraklar eksiksiz olmalı başvuru formu VFS Global sistemindeki online bölümden İngilizce olarak doldurulmalıdır. Elle Doldurulan Formlar kabul edilmemektedir. Fransa Turistik Vize online form için Long Vize Başvuru Merkezimizin uzmanlarından destek alabilirsiniz.

VFS Fransa Vizesi İşlemleri

Evrak Kabul Merkezi olan Vfs Globalin dünyada 124 ülke ofisi bulunmaktadır. Vize işlemleri, Türkiye’de de İstanbul, İzmir, Edirne, Bursa, Bodrum, Antalya, Gaziantep, Trabzon illerinde faaliyet göstermektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi ile hazırlamış olduğunuz evraklar ve online form çıktılarını elçiliğe gönderilmek üzere vfs Globale teslim edebilirsiniz.

Fransa vizesi için Long Vize Turizm’den hizmet ve gerekli olan evrakların hazırlanması, vize türü ve süreci hakkında yetkili Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz. Hazırlanan evraklar ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu ile merkezimizden aldığınız randevu günü Fransa bölümüne teslim edebilirsiniz.

VFS Global Fransa seyahat edilecek tarihten 90 gün öncesinde evrak teslim almaktadır. Alınan başvurularda karar verme yetkisine sahip değildir. Başvuru anında evrak kontrol etme form dosyalama ve biometrik işlemleri yapmakta görevlidir. Fransa vize başvurusu yaparken seyahat sürenizi kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmak gerekli evraklar arasında mecburidir. Sigorta olmayan dosya başvuruda kabul edilmemektedir. Online form işlemleri ve yurt dışı seyahat sağlık sigortaları için Long Vize Başvuru Merkezimiz ile iletişime geçerek evraklarınızı eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Vfs
Vfs Fransa Vizesi

Fransa Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Seyahat amacı bağlı Fransa vize türüFransa vize evrak listesi, vize başvurusu ve randevu işlemlerinizi yaparken sizlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca konsolosluğa sunacağınız otel ve uçak rezervasyon işlemlerinizi de Long Vize Turizm ile gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız güvenilir, profesyonel destek ile Schengen vizesi sürecinizi takip ederek seyahat planlamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

1995 yılında yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi kapsamında Avrupa Birliği serbest dolaşım bölgesi oluşturulmuştur. Bu Schengen bölgesi içerisine üye 26 Avrupa Birliği ülkesi bulunmaktadır. Bu üye devletler arasında Fransa’da bulunmaktadır. Schengen üyesi Fransa’ya seyahat etmek isteyen, birlik üyesi olmayan ülkelerin ve bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vizesini alması gerekmektedir. Fransa Schengen vize başvuru şartları kapsamında bu kişiler başvurularını Long Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), siyah ve kırmızı pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları Fransa ve diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelere vizesiz seyahat edebilmektedir. Bu pasaportlara sahip, Schengen vizesinde muaf olan Türk vatandaşları Fransa’ya 180 gün içerisinde 90 gün kalacak şekilde seyahat yapabilmektedir.

Fransa Vizesi Başvuru Şartları

Fransa’ya seyahat amacına göre farklı vize türleri bulunmaktadır. Kişinin yapacağı seyahat planına göre Fransa vize başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca bu vize türleri kişinin sosyal statüsü, seyahat süresine göre de değişiklik göstermektedir. Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından sunulan Fransa turistik vize, ticari, aile ziyareti, aile birleşimi, çalışma vize, erasmus vize, transit vize gibi seçenekler bulunmaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce yetkili başvuru merkezi Long Vize Firmamızın hizmetine başvurabilirsiniz.

Fransa’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukTayvanGürcistanKaradağ
AndorraDoğu TimorGrenadaYeni Zelanda
Antigua ve BarbudaTongaGuatemalaNikaragua
ArjantinTrinidad ve TobagoHondurasPalau
Avrupa BirliğiTuvaluHong KongPanama
AvustralyaUkraynaİsrailParaguay
BahamalarBirleşik Arap EmirlikleriJaponyaPeru
BarbadosABDKiribatiSaint Kitts ve Nevis
Bosna HersekUruguayMakaoSaint Lucia
BrezilyaVanuatuKuzey MakedonyaSaint Vincent ve Grenadinler
BruneiVatikanMalezyaSamoa
ŞiliVenezuelaMarshall AdalarıSan Marino
Kanadaİngiliz VatandaşlarıMauritiusSırbistan
KolombiyaRomanyaMeksikaSeyşeller
Kosta RikaSingapurMikronezya
DominikaSolomon AdalarıMoldova
El SalvadorGüney KoreMonako
Fransa’nın Vize İstemediği Ülkeler

Fransa Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus66,99 milyon (2019)
Para BirimiEuro, CFP Frangı
Resmi DiliFransızca
DiniKatolik
Telefon Kodu+33
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriConfit de Canard – Nicoise salad – Ratatouille – Soupe à l’oignon – Sole Meunière
Gezilecek YerlerEyfel Kulesi – Şanzelize Caddesi – Disneyland Paris – Zafer Takı – Louvre Müzesi
BaşkentParis
ŞehirleriParis – Nice – Marsilya – Bordeaux – Lyon – Strazburg – Toulouse – Montpeliler
Yüz Ölçümü640.679 km2
Zaman DilimiUTC+1 (CET 2)
İnternet Alan Adı.fr
KurucusuHugh Capet
BaşkanıEmmanuel Macron
Asgari Ücret1.521,22 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiAkdeniz
Asker Sayısı352.771
Komşu Ülkeleriİspanya – İsviçre – Belçika – Lüksemburg – İtalya
Kuruluş Tarihi22 Eylül 1792
Fransa Hakkında Genel Bilgiler
Fransa
Fransa
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Zorunda Mıyım?

Yurt dışına seyahat etmek için vize başvurusu yapılması zorunludur. Gerekli olan evraklar eksiz hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. Başvuru yapmadan önce mutlaka randevu alınmalıdır. Hazırlamış olduğunuz evrakları randevu almadan direk elden teslim edilememektedir. En kısa zamanda randevu alabilmek için merkezimizden destek alabilirsiniz. Randevuya giderken Fransa Vize Formu Eksiksiz ve tam doldurulmuş olmalıdır.

Başvuru İçin Gerekli Evrak Listesi Nelerdir?

Fransa vize başvurusu yaparken kişiye özel, gidiş amacına uygun evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır. Başvuru türüne göre evrak listesi çeşitlilik göstermektedir. Güncel Evrak listesi ve başvuru için önemli olan Fransa Vizesi Dilekçe Örneği desteğini Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden temin edebilirsiniz.

Vize Başvurusunda Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Vize Başvurusu yaparken 30000 Euro lük Yurt dışı Sağlık Seyahat Sigortası en önemli evraklarınızdan dır. Tüm evraklarınız tam olsa bile sağlık sigortanız yok ise; başvurunuzu teslim edemezsiniz. Sigorta süreniz gideceğiz seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri için destek alırken sağlık sigortanızı da yaptırabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği Nerededir?

Fransa Büyükelçiliği Türkiye’nin 3 büyük şehri olan Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunmaktadır. Ayrıca Muğla, Antalya, Hatay, Bursa Ve İzmir’de de Fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Fransa Büyükelçiliği’nden Sadece uzun süreli vize ve 90 günü aşan eğitim vizeleri başvuruları yapılabilmektedir. 90 günden az olan Fransa Ticari vize, Turistik vize ve Aile Arkadaş Ziyaret vizeleri yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden yapıla bilinmektedir.

Fransa Büyükelçiliği’nde Hangi İşlemler Yapılıyor?

Fransa Büyükelçiliği’nde 90 günden fazla kalma zorunluluğu olan seyahatlerin; oturum vizesi başvuruları, Aile birleşimi vizesi başvuruları ve çalışma vizesi başvuru işlemleri yapılmaktadır. Fransa Büyükelçiliği için 90 günü aşan başvurunuzda girişte yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezine vekalet vererek başvurunuzu başlatabilir güncel Fransa Vize Evrakları Ve Belgelerine ulaşabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği’nden Nasıl Randevu Alabilirim?

Fransa Büyükelçiliği uzun dönem; yani 90 günü aşan vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra Fransa Büyükelçiliği uygun görmesi halinde başvuru sahibini sözlü mülakata çağıra bilmektedir. Mülakat için alınması gereken randevu işlemlerini yetkili olan Long vize başvuru merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Randevuya giderken gerekli olan Fransa Vizesi prosedürleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Adresleri Nedir?

Ankara Fransa Konsolosluğu Adresi :Paris caddesi N:70 Kavaklıdere Caddesi 06540 Çankaya/ANKARA
İstanbul Fransa Konsolosluğu Adresi :İstiklal Caddesi, No:4 34435 Taksim- Beyoğlu / İSTANBUL
İzmir Fransa Konsolosluğu Adresi: Cumhuriyet Bulvarı No:153 Alsancak / İZMİR
Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için direk başvuru yapılamamaktadır. Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, güncel Fransa Vize Ücretleri hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Fransa Fahri Konsolosluk Adresleri Nelerdir?

İzmir Fahri Konsolosluk Adresi:Cumhuriyet Bulvarı No:153 Alsancak / İZMİR
Bursa Fahri Konsolosluk Adresi:Doğanevler Mah. (Kanalboyu) No :33 Osmangazi /BURSA
Antalya Fahri Konsolosluk Adresi:Fener Mahallesi, 1964. sokak, no:9 Fener/ANTALYA
Hatay Fahri Konsolosluk Adresi:Atatürk Blv. 73 Kordon Apt 1 31 200-İskenderun/HATAY
Fransa Fahri Konsoloslukları vize işlemleri ve süreçleri hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Fahri Konsolosluklar ülke tanıtımı için gönüllü hizmet veren kurumlardır. Fransa Vize İşlemleri İçin detaylı başvuru ve hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Vize Bölümünde Çalışan Memurların Görevleri Nelerdir?

Fransa Konsolosluğu Vize Bölümünde çalışan memurlar evrak alma, evrak tasnif etme, mülakat yapma, incelen dosyaları gerekli mercilere yönlendirme gibi görevleri vardır. Bazı durumlarda tek başlarına karar verme yetkisine sahip değillerdir. Fransa Konsolosluğu Vize bölümü memurları karar mercii olarak Fransa’daki Dış işlerine yönlendirerek kararın neticelenmesi için yönlendirirler. Konsolosluk uzun dönem vize Fransa Vize Başvuru Formu için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu yapabilmeniz için Fransa’da yaşayan arkadaş ya da akrabanızın size Belediyeden alınmış onaylı davetiye göndermesi gerekmektedir. Fransa’daki akrabanız ya da arkadaşınız gerekli olan belgeleri hazırlayarak, bulunduğu bölgedeki belediyeye giderek davetiye başvurusu yapmalıdır. Davetiyenin orijinali ve Fransa vizesi gerekli evraklar ile birlikte Başvuru Merkezimizden vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa’dan Davetiye Gönderen Kişi İle Soyadı Tutması Zorunlu mudur?

Fransa’dan davetiye gönderen kişi ile soyadınızın tutması mecburi değildir. Davetiye gönderen kişi uzaktan akrabanız olabileceğiniz gibi, uzaktan akraba ya da bir arkadaşınız tarafından da gönderilebilir. Başvuru yaparken Fransa Vize Talep Dilekçenizde davetiye gönderen kişi ile bağınızı dilekçe ile açıklayabilirsiniz.

Fransa’da Davetiye Gönderen Kişinin Oranın Vatandaşı Olması Zorunlu Mudur?

Fransa’dan davetiye gönderecek akraba ya da arkadaşınızın oranın vatandaşı olması başvurunuzda size artı katabilir. Davetiye gönderen kişinin Fransa vatandaşı olma zorunluluğu yoktur; ama en azından oturumu olması mecburidir. Vatandaşı ya da oturumu olmayan kişiler Fransa aile arkadaş ziyareti için davetiye çıkartamazlar. Davetiyenizin gelmesi ile birlikte Fransa randevunuzu Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hemen alabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ticari vize Fransa hükumetinde yapılacak olan bir iş görüşmesi, fuara katılım için gerekli olan vize türüdür. Evraklar arasında en önemli olan Ticari davetiyedir. Davetiye kaşeli imzalı ve orijinal olmalıdır. Başvuru yapılırken durumunuzu anlatan Fransa Vizesi Dilekçe Örneğine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Başvuru Harç Bedelleri Nedir?

Ticari vize başvurusu için ödenecek elçilik harç bedelleri ve Fransa Vize Ücreti listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Başvuru yaparken evrakların eksiksiz ve güncel olması çok önemlidir. Eksik ya da hatalı evrak ile başvuru yapılamadığı gibi başvuru işlem sürecinizde uzamaktadır.

Ticari Vize Evrak Listesi Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken ilk önce hangi vize türüne başvuracağınızı bilmeniz çok önemlidir. Fransa’dan bir şirketten davetiyeniz ya da bir fuardan katılım davetiyeniz var ise; ticari vizeye başvurabilirsiniz. Davetiye gönderen firma ya da fuar ile iş kolunuzun birbirine denk olması gerekmektedir. Fransa vize başvuru süreçleri ve Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar Sorularınızın tüm yanıtlarına merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gezip görmek için yapılan vize başvuru türüne Turistik vize denilir. Bu vizede en önemli unsur sunmuş olduğunuz otel uçak rezervasyonudur. Rezervasyonlarının opsiyon tarihlerinin uzun olması gerekmektedir. Eğer satın alınmış ise; satın alınma voucher belgesi ve mümkünse ödenen miktarın banka karşılığı Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri arasına eklenmelidir.

Turistik Vize Başvuru Koşulları Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken Türkiye’ye bağlılığınızı kanıtlayan ve maddi durumunuzu beyan eden evrakları sunmanız gerekmektedir. Seyahat tarihleri arasında konaklama ve ulaşım aracı olarak ne kullanacağınızı önceden belirlemeniz gerekmektedir. Planlamalarını Fransa Vize Formu doldururken işaretleyerek beyan etmeniz gerekmektedir.

Turistik Vize Başvurusu Yaparken Sponsor Kullanmak Zorunda Mıyım?

Vize başvurularında gerekli dosya hazırlanırken bulunduğumuz konumu iş statümüzü kanıtlayan evrakları sunmamız gerekmektedir. Çalışmayan yani ev hanımları ya da öğrenciler kendi evraklarını sunarken birinci derece aile yakının sponsor olarak göstermeleri gerekmektedir. Sponsorluk yapan kişi başvuruda Fransa Vizesi Dilekçe Örneklerinden sponsorluk dilekçesini hazırlamalıdır.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu yapılırken ilk öncelikle başvuru türünüzün belirlenmesi gereklidir. Gezmek için vize alınacak ise; Fransa Turistik Vize Başvurusu yapılmalıdır. Ticari bir görüşme ya da stant ziyareti yapılacak ise Fransa Ticari Vize başvurusu yapılmalıdır. Başvuru türü belirlemek vize alma olasılığınızı arttıran en önemli sebeplerden birisidir.

Fransa Vize Başvurusu Yaparken Hangi Evraklar Gereklidir?

Başvuru şeklinizi göre Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri değişkenlik göstermektir. Fransa Ticari Vize başvurusu yapacak iseniz Ticari davetiye ya da fuar giriş bileti sunmak zorundasınız. Başvuru türlerine göre güncel evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınmalıdır?

Vize başvurusu yaparken direk gidip evrak teslim edilememektedir. Önceden belirli kurallar çerçevesinde randevu alınmalıdır. Long Vize Başvuru Merkezinden Erken randevu için destek alabilirsiniz. Randevu işlemleri ile birlikte Fransa Vize Formu Ve evrak listesine de ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakları Nereden Bulurum?

Başvuru türü ve kalış süresine göre evrak listesi değişkenlik göstermektedir. Kişinin bulunduğu statü ,çalışma durumu, öğrencilik durumu gibi kollarında evrak listesi çeşitlilik göstermektedir. Uzun Süreli bir Kalış söz konusu ise Fransa Büyükelçiliği Vize departmanına evrak teslim edilmelidir ve başvuru için gerekli evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Ticari Başvuru İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Vize başvuruları gidiş amacınıza göre ayarlanmakta olup; bir iş görüşmesi ya da bir stant ziyareti yapacak iseniz Ticari vize almanız gerekmektedir. Ticari vizelerin ve diğer başvuru türlerinin çıkış süreleri ile Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar Sorularına yanıt bulabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru Sırasında Otel Rezervasyonu Sunmak Mecburi Midir?

Vize işlemlerinizde Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almıyor iseniz otel ve uçak rezervasyonu koymak zorundasınız. Hatta otel rezervasyonlarınızın opsiyon sürelerinin uzun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Süresi kısa olan hatta evraklarınız işlemde iken rezervasyon süresi dolan otelleriniz başvurunuzu riske atabilmektedir.

Fransa Vize Formunu Nereden Doldurabilirim?

Elle doldurulan Fransa vize formları artık kabul edilmemektedir. Bilgisayar ortamında doldurulan online form kabul edilmektedir. Form doldurma dili Fransızca ya da İngilizcedir. Oturum başvuruları haricinde Fransa Turistik Vize başvuru formu İngilizce doldurulmalıdır. Online başvuru formu doldurmak için Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezinden Destek alabilirsiniz.

Vize Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Bilgisayar ortamında doldurulan vize formu Türkçe doldurulamamakta ve sistem İngilizce doldurulmasına olanak sağlamaktadır. Bilgilerin yanlış girilmesi halinde başvurunuz yanlış değerlendirilmiş olacaktır. Sunduğunuz evraklar ile başvuru formunun birbirini tutması gerekmektedir. Hatasız doldurulmuş form ile Sağlıklı bir Fransa Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru Türüne Göre Form Değişiklik Gösterir Mi?

Kalış sürenize göre vize başvuru türü değiştiği gibi başvuru formu da değişmektedir.90 günü aşan vize başvurularınız da dolduracağınız başvuru formu ayrı,90 günden az kalış süreli olan vize başvurularınız da dolduracağınız başvuru formu ayrıdır. Doğru seçilmiş başvuru formu ile sorunsuz ve Hızlı bir şekilde Fransa Vize Başvurusu Yapabilirsiniz.

Fransa Vize İşlemleri için Nasıl Randevu Alabilirim?

Vize başvuruları yapabilme için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Evraklarınızı Direk Elçilik ya da Konsolosluğa teslim edememektesiniz. Başvuru İşlemlerinizi başlatabilmeniz için Elçilik ya da Konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden başvuru Ve randevu İşlemleriniz için hizmet alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi hızlandırıp, Fransa Vize Ücreti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri İçin Ne Kadar Ücret Ödenir?

Vize başvurusu yapmak için önceden mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu alınmadan gidilen başvurular teslim alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken Fransa Büyükelçiliği Vize harç bedelleri ödenmelidir. Ödenecek bedel vize başvuru türüne göre değişmektedir.90 güne kadar ve 90 günü aşan vize başvuruları ücretleri listesine ulaşmak için merkezimize ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuruları Seyahat Tarihinden Ne Kadar Önce Yapılabilir?

Yurtdışı seyahat planı yaparken vize işlem sonuçlanma sürecini de hesaplamanız gerekmektedir. Seyahate az bir zaman kala yapılan başvurular kişiyi tedirgin etmekte ve başvuru sonucunun geç kalmasına neden olabilmektedir. Elçilikler yurtdışı seyahatinizden 90 gün önce başvuru yapma olanağı sağlamaktadır. Long vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizi arayarak en uygun zamanda Fransa Vize Başvurusu İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Yurtdışı seyahatlerimiz için gerekli olan vizeyi temin etmek için gerekli olan evrak ve başvuru formlarının eksiksiz olması gerekmektedir. Fransa’ya seyahat amacınız bir iş için veya stant ziyareti ise; mutlaka bir davetiye alınmalı ve Fransa Ticari Vize Başvurusu yapılmalıdır. Evraklarınızı elden direk teslim edememekle birlikte önceden randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuru Yaparken Şahsen Bulunmak Zorunda Mıyım?

Schengen vize başvurusu yapan kişiler ilk vize müracaatı ise; başvuru esnasında şahsen bulunmaları gerekmektedir. Sistem üzerinde kişinin parmak izi alınacaktır. Daha önce Schengen vizesi olup, üzerinde VIS ibaresi olan kişiler Long Vize Başvuru Merkezine dilekçe ile vekâlet vermesi halinde randevu günü başvuruda bulunmak zorunda değildir. Merkezimiz sizin adınıza Fransa Vize Başvurusu yapma yetkisine sahiptir.

İkametim Olmayan Bir Şehirden Vize Randevusu Alabilir Miyim?

Vize başvurusu yaparken randevu almak zorunluluğu olduğu gibi bazı schengen ülkelerinde bölge ayrımı bulunmaktadır. Hangi şehirde ikamet ediyor iseniz, bulunduğunuz şehirden ya da o şehrin dâhil olduğu bölgeye bağlı yerden randevu alarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapılan şehre göre vize çıkış süreleri de değişiklik göstermektedir. Bölge ayrımı haritasına ve Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar Sorularının Cevaplarına merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Fransa Vize ücretleri kişinin yaş durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yaş aralıklarına göre başvuru bedelleri sabit olup Fransa Büyükelçiliği Vize bedelleri değişmektedir.0-5/5-12 / 12-65 /ve 65 yaş üstü olarak değerlendirilmektedir. Vize Başvuru ücretleri havale yolu ile alınmamaktadır. Başvuru sırasında elden ödeme yapılmaktadır.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Başvuru türlerine göre Fransa Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Değişiklik gösterdiği gibi vize ücretleri de değişmektedir. Uzun dönem vize başvurusu ile kısa dönemli vize başvuru ücretleri arasında fark vardır. Detaylı vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Ücretini Havale Yapabilir Miyim?

Vize başvuru işlemlerinizi yaparken, başvurunun bir bedeli olduğunu ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi önceden bilmelisiniz. Vize bedelleri başvuru anında alınmaktadır. Sonradan hesaba havale edilmek ya da kredi kartı ile ödeme yapılmaya izin verilmemektedir. Vfs Fransa Vizesi Başvuru işlemlerinde nakit olarak tahsil etmektedir.

Vize Talep Dilekçesi Nedir?

Fransa vize başvurusu yaparken evraklarınızın arasına vize talep dilekçenizi mutlaka eklemelisiniz. Vize talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan evraklarınızı destekleyici niteliktedir. Başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evrakların ve seyahat nedeninizin kaleme dökülmüş hali olarak düşünebilirsiniz. Fransa Vizesi Başvurularınızda dilekçenizi ıslak imzalı olarak evraklarınıza eklemeniz dâhilinde vize sonuç seyrini olumlu yönde etkilemiş olursunuz.

Fransa Vize Talep Dilekçesine Nereden Ulaşabilirim?

Tüm seyahat başvurularında vize talep dilekçesi kullanmak faydalı olacaktır. Sadece vize talebinde bulunurken değil; vizenizin olumsuz gelme durumunda Fransa Büyükelçiliğine Vize itiraz dilekçesi de yönlendirebilirsiniz. Redde itiraz dilekçeleri mail aracılığı ile iletilmektedir. Yaşanmış olan böyle bir olumsuz durumda Long Vize Başvuru Ve Turizm Merkezimizden profesyonel dilekçe desteği alabilirsiniz.

Fransa Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Yurt dışı turizminin gelişmesi ile birlikte ülkemizden binlerce kişi vize başvurusunda bulunmaktadır. Bu başvuruların birçoğu olumlu sonuçlanırken bazı başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Karşılaşılan bu olumsuzluk karşısında vizeye itiraz etme hakkına sahipsiniz. İtirazlar mail aracılığı ile yapılmakta olup, böyle bir olumsuzluk ile karşılaşmamak adına Merkezimizden Fransa Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında destek alabilirsiniz.

Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Yurtdışına çıkarken yapılan vize başvurularının sonuçlanma süreleri vardır. Bu süreler başvur türünüz ve başvurduğunuz ülkeye göre değişiklik gösterir. Fransa Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz 3 ile 6 ay arasında sonuçlanabilir. Kısa süreli kalışlar için yapılan başvuruların sonuçlanma süresi 5-ile 10 gün arasında değişmektedir.

Vize Sonuçlanma Sürelerini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Seyahat planlaması yaparken vize işlem süreçlerini göz önünde bulundurmanız; olası bir aksaklıktan kaynaklanan gecikmelerde tedbir almanıza olanak sağlar. Vize başvurularınızı gideceğiniz tarihten 90 gün önce yapabilirsiniz. Merkezimizden Fransa Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi geç kalmadan planlayabilirsiniz. Eksik Ve Yanlış Evrak beyanı vize sonuçlanma süresini olumsuz etkilemektedir.

Acil Vize Başvurusu Yapabilir Miyim

İş yoğunluğunuzun olduğu dönemlerde başvuru saatlerinde problem yaşayabilirsiniz. Bu süreçte Fransa vizesi için prime time yani erken saat başvurusu adı altında başvurunuzu yapabilir, günün devam eden zaman kısmını işinize ayırabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden Vfs Fransa Vizesi prime time randevu desteği alabilirsiniz.

D Tipi Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Başvuru yerleri vize türlerine göre değişmekte olup;  90 günü aşan vize türlerinde Fransa Büyükelçiliği Vizesi Bölümünden, kısa süreli Fransa seyahatleriniz için Vfs Fransa Vizesi Bölümünden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruda yetkili Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden gerekli tüm desteği alabilirsiniz.

Vfs Fransa Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisine Sahip Midir?

Kısa süreli Başvurularımızı teslim alan, parmak izi kaydı yapan ve evrak tasnifleyerek gerekli mercilere ileten Vfs Fransa Vizesi Bölümü vize sonuçlarında karar verme yetkisine sahip değildir. Başvuru sırasında detaylı mülakat yapmaya ve vize sürecini olumlu olumsuz etkileme yetkisine sahip değildir. Fransa Vize Başvurusu işlemlerinizi yetkili Long Vize Merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Fransa Vizesi Bölümünün Yetkileri Nelerdir?

Evrak teslim alma, ilk vize başvurusu yapan kişilerden parmak izi kaydı alma, gerekli mercie iletilecek olan evrakları düzenleyerek eksiksiz teslim alma, biometrik vize kaydı oluşturma gibi görevleri olan Vfs Fransa Vizesi bölümüdür. Başvurunuzda sorun yaşamamak, eksik veya hatalı evrakla karşılaşıp başvurunuzu çıkmaza sokmamak için Yetkili Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alarak Fransa Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top