Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi alarak Avusturya’ya Avrupa’nın tam merkezinde yer alması ve İsviçre, Almanya, Çekya, Slovakya, Macaristan, Slovakya gibi ülkelere komşu olması bakımından çok ziyaretçi almaktadır. Schengen Bölgesi’ne üye olan Avusturya, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Avusturya vizesi istemektedir.

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Schengen vizesi başvurularında yetkili, resmi kuruluştur. Bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları Avusturya vizesi başvuru işlemlerini doğrudan Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği’ne yapamamaktadır.

Schengen vize başvurularını konsolosluk tarafından görevlendirilmiş anlaşmalı başvuru merkezleri, akredite edilmiş seyahat / turizm firmalarına, vize ofislerine aracılığıyla kabul etmektedir.Avusturya vize müracaatı yapacak kişinin, öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Daha sonrasında mesleğine, sosyal durumuna göre Avusturya vize evrakları ve belgelerini hazırlaması gerekmektedir. Evraklarını hazırladıktan sonra pasaport sahibi adına Avusturya vize randevusu alınmalıdır.
Avusturya vize işlemleri için başvuru yapacak kişinin bu adımları izlerken vize başvuru ofislerinden bilgi desteği almasını tavsiye edilmektedir. Aksi durumlarda, yanlış vize başvurularında kişi ret sonucu alabilmekte ve seyahati iptal olabilmektedir. Avusturya için görevlendirilmiş Long Vize başvuru merkezinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya, 1995 yılında imzalanan anlaşma gereği, Avrupa Birliği üyesi Schengen Bölgesine dahildir. Bu bölgeye üye 26 ülke arasında serbest dolaşım izni bulunmaktadır. Schengen üyesi Avusturya’ya seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği üyesi olmayan Türk vatandaşlarının bu sebeple Avusturya vizeyi alması gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Schengen vizesi almak zorundadır. Bu uygulamadan hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri), diplomatik pasaport (kırmızı, siyah) sahipleri muaf tutulmaktadır. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya’da 180 gün içerisinde 90 gün boyunca bulunabilirler.

Vizesi Avusturya

Avusturya Vize Başvuru Şartları

Avusturya Konsolosluğu’nun seyahat amacına göre farklı vize türü uygulamaları bulunmaktadır. Seyahat edecek kişinin seyahat amacına uygun olan Avusturya vize başvurusu yapması gerekmektedir. Yanlış vize türüne başvuru yaptıklarında ise ret sonucu almaktadırlar. Avusturya turistik, ticari, çalışma, aile birleşimi, erasmus gibi vize seçeneklerinden doğru olanı seçilmelidir. Avusturya’ya yapacağınız seyahat için 90 güne kadar olan vize başvurularını konsolosluk tarafından görevlendirilmiş aracı vize merkezlerine yapılmaktadır. Avusturya vize randevusu almak ve başvuru yapmak için Long Vize ofisinden destek almak sizler için faydalı olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Avusturya Vizesi Başvurusu almadan ülke topraklarına girememektesiniz. Vize almak için gereken koşulları sağlamanız ve evraklar ile beyan etmeniz gerekmektedir. Ülkedeki statünüzü, maddi durumunuzu ve Avusturya’daki kalış sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Avusturya vizesi için gerekli olan tüm detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru türü ve kalış sebebinize göre değişkenlik göstermektedir. Uzun dönemli oturum Avusturya Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınızda aksaklığa uğramadan hızlı şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından bilgi ve destek alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Avusturya vizesi başvurularında kanıtlayıcı evrakları güncel, mümkün olduğunca orijinal olarak hazırlamak gerekmektedir. Hazırlanan evraklar Avusturya Vize Randevusu alınarak görüşme günü teslim edilmelidir. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından geride kalmanıza sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Avusturya Vize evrakları listesini Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: