Vizesi Avusturya

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi Başvuru Randevu 2021 alarak Avusturya’ya Avrupa’nın tam merkezinde yer alması ve İsviçre, Almanya, Çekya, Slovakya, Macaristan, Slovakya gibi ülkelere komşu olması bakımından çok ziyaretçi almaktadır. Schengen Bölgesi’ne üye olan Avusturya, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Avusturya vizesi istemektedir. Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Schengen vizesi başvurularında yetkili, resmi kuruluştur. Bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları Avusturya vizesi başvuru işlemlerini doğrudan Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği’ne yapamamaktadır.

Schengen vize başvurularını konsolosluk tarafından görevlendirilmiş anlaşmalı başvuru merkezleri, akredite edilmiş seyahat / turizm firmalarına, vize ofislerine aracılığıyla kabul etmektedir. Avusturya vize müracaatı yapacak kişinin, öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Daha sonrasında mesleğine, sosyal durumuna göre Avusturya vize evrakları ve belgelerini hazırlaması gerekmektedir. Evraklarını hazırladıktan sonra pasaport sahibi adına Avusturya vize randevusu alınmalıdır.

Avusturya vize işlemleri için başvuru yapacak kişinin bu adımları izlerken vize başvuru ofislerinden bilgi desteği almasını tavsiye edilmektedir. Aksi durumlarda, yanlış vize başvurularında kişi ret sonucu alabilmekte ve seyahati iptal olabilmektedir. Avusturya için görevlendirilmiş Long Vize başvuru merkezinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Avusturya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya, 1995 yılında imzalanan anlaşma gereği, Avrupa Birliği üyesi Schengen Bölgesine dahildir. Bu bölgeye üye 26 ülke arasında serbest dolaşım izni bulunmaktadır. Schengen üyesi Avusturya’ya seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği üyesi olmayan Türk vatandaşlarının bu sebeple Avusturya vizeyi alması gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri Schengen vizesi almak zorundadır. Bu uygulamadan hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri), diplomatik pasaport (kırmızı, siyah) sahipleri muaf tutulmaktadır. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya’da 180 gün içerisinde 90 gün boyunca bulunabilirler.

Avusturya Vize Başvuru Şartları

Avusturya Konsolosluğu’nun seyahat amacına göre farklı vize türü uygulamaları bulunmaktadır. Seyahat edecek kişinin seyahat amacına uygun olan Avusturya vize başvurusu yapması gerekmektedir. Yanlış vize türüne başvuru yaptıklarında ise ret sonucu almaktadırlar. Avusturya turistik, ticari, çalışma, aile birleşimi, erasmus gibi vize seçeneklerinden doğru olanı seçilmelidir. Avusturya’ya yapacağınız seyahat için 90 güne kadar olan vize başvurularını konsolosluk tarafından görevlendirilmiş aracı vize merkezlerine yapılmaktadır. Avusturya vize randevusu almak ve başvuru yapmak için Long Vize ofisinden destek almak sizler için faydalı olacaktır.

Vizesi Avusturya
Avusturya Vizesi

Avusturya Büyükelçiliği Vize

Avusturya Büyükelçiliği Vize işlemleri için Avusturya Büyükelçiliği başvuruda bulunacak kişiler için hizmet veren resmi kurumdur. Avusturya’ya seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları başvurularını Avusturya Büyükelçiliği vize departmanına yapmaktadır. Ayrıca Türk vatandaşları haricine Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı ülkelerin vatandaşları da Avusturya Büyükelçiliği’ne başvurularını iletebilmektedir.

Avusturya Büyükelçiliği Vize İşlem Faaliyetleri

Avusturya vize işlemleri için faaliyet bölgesi ayrımı bulunmaktadır. Vize hizmeti alacak kişilerin yaşadıkları ve çalıştıkları şehre göre Avusturya Büyükelçiliği Ankara, Avusturya Konsolosluğu İstanbul vize departmanlarına başvurularını iletmektedir. Avusturya Büyükelçiliği yetki bölgeleri şunlardır: Ankara, Bartın, Erzurum, İzmir, Konya, Osmaniye, Tunceli, Adana, Bayburt, Erzincan, Karabük, KKTC, Ordu, Yozgat, Aydın, Batman, Eskişehir, Kars, Kütahya, Rize, Adıyaman, Bitlis, Giresun, Kahramanmaraş, Manisa, Şanlıurfa, Ağrı, Bingöl, Gaziantep, Karaman, Malatya, Samsun, Afyon, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu, Mersin, Siirt, Amasya, Çorum, Hatay, Kayseri, Muş, Tokat, Artvin, Çankırı, Hakkâri, Kırıkkale, Muğla, Sivas, Aksaray, Diyarbakır, Isparta, Kilis, Niğde, Van, Ardahan, Denizli, Iğdır, Kilis, Nevşehir, Trabzon, Antalya, Elazığ, Kırşehir.
Bu illerde ikamet eden veya çalışan kişilerin vize başvuru işlemlerini Ankara Avusturya Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir.

Avusturya Büyükelçiliği Vizesi için Ankara Çalışma Saatleri

Avusturya Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri, resmi tatiller ve özel günlere dair izin günleri haricinde aşağıdaki gibidir.
Pazartesi – Perşembe arası: 08:15 – 16:30
Cuma günleri: 09:00 – 16:00
Vize Başvuru İşlem Saatleri
Pazartesi – Cuma arası: 08:30 – 12:00

Avusturya Büyükelçiliği Ankara Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı, No: 189, 06680, PK 131, 06661, Kavaklıdere, Küçükesat / ANKARA
E-posta: [email protected]

Avusturya Büyükelçiliği Vize için adres ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Büyükelçiliği Vize 90 güne kadar olan başvurularını görevlendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Kişilerin seyahat amaçlarına göre turistik, ticari, transit, aile arkadaş ziyareti, erasmus, çalışma vizesi gibi hizmetler sunmaktadır. Ankara Avusturya Büyükelçiliği başvuru sonuçlarını 5 ile 15 gün arasında açıklamaktadır. 


Resmi tatiller öncesi, bayram ve Noel, Paskalya gibi önemli günler öncesi  vize işlemleri yoğun olduğu için sonuç süresi uzamaktadır. Gidiş başvurularını ve seyahatleri bu tarihleri ve yoğunluk durumunu göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Büyükelçilik Vize başvuru işlemleri için başvuru merkezi Long Vize’den vize danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Avusturya
Avusturya Büyükelçiliği Vize

Avusturya Konsolosluğu Vize

Avusturya Konsolosluğu Vize, bu ülkeye seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vizesi almak için başvuru yaptığı resmi kurumdur. Aynı zamanda Türkiye’de oturum izni olan ve vizeye tabii diğer ülke vatandaşları da başvurularını Avusturya Konsolosluğu’na iletmektedir.

Avusturya vize işlemleri bölge ayrımı usulüne göre kabul edilmektedir. İstanbul ve Ankara illerinde vize işlemlerini kabul eden Avusturya Konsolosluğu’nun çeşitli illerde de fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Avusturya Bursa Fahri Konsolosluğu, Avusturya Edirne Fahri Konsolosluğu, Avusturya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Avusturya Antalya Fahri Konsolosluğu,  Avusturya Bodrum Fahri Konsolosluğu, Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu, Avusturya Hatay Fahri Konsolosluğu, Avusturya Samsun Fahri Konsolosluğu, Avusturya Mersin Fahri Konsolosluğu görev yapmaktadır. Avusturya vize başvurusu yapmak için Türk vatandaşları, Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu ve emrindeki fahri konsolosluklara taleplerini iletebilirler.

Avusturya Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi izin günleri haricinde aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 08:00 – 16:00

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Schengen Vize Departmanı:

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 08:00 – 16:00

Başvuru alma işlemleri: 08:00-12:00 arasında yapılmaktadır.

Eksik evrak/pasaport iade işlemleri: 14:00-15:30 arasında yapılmaktadır.

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu ile aşağıdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Köybaşı Mah. No:46 34464 Yeniköy/ İstanbul

E-posta: [email protected]

Avusturya Konsolosluğu Vize Başvuru 2021

Schengen üyesi devletlerarasında yer alan Avusturya’ya seyahat edebilmek için Schengen vizesi almak gerekmektedir. 1995 yılında imzalanan anlaşma gereği, Avrupa Birliği ülkeleri arasında dolaşım izni serbest bırakılmıştır. Bu uygulamanın dışında kalan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Avusturya ve diğer AB üyesi devletlere seyahat edebilmek için vize alması gerekmektedir. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları Schengen vize başvuru yaparken yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri bu uygulamadan muaf tutulmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişilerin 90 güne kadar olarak vize taleplerini görevlendirdiği aracı başvuru merkezleri vasıtasıyla kabul etmektedir. 90 günü aşan Avusturya ulusal D türü vize başvurularını ise Avusturya Konsolosluğu kabul etmektedir. Avusturya Konsolosluğu vize başvurularını 5 ile 15 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu süreç konsolosluk vize departmanın ek evrak ve mülakata çağırma işlemlerine göre uzamaktadır. Avusturya vizesi başvuruları vize başvuru merkezi Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Avusturya
Avusturya Konsolosluğu Vize

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi, bu ülkede yaşayan arkadaş ve yakınlarınızı görmek amacıyla başvurabileceğiniz Avusturya vize türlerinden biridir. Avusturya’da yaşayan akrabalarınızı bu vizeye başvurarak görebilirsiniz. Aynı zaman bu ülkede yaşayan arkadaşlarınız ziyaret edebilirsiniz. Aile, arkadaş ziyareti için Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına Avusturya Schengen vizesi şartı koşmaktadır.

Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise bu uygulamadan muaf tutulmaktadır.
Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi amacıyla gidecek kişilerin başvurularını, Avusturya Konsolosluğu yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapabilmeniz için davetiye mektubu almanız ve daha sonrasında vize dosyanızı hazırlayarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Avusturya vize evrakları ve belgeleri;

Avusturya’daki yakınlarınız ve arkadaşlarınızla görüşebilmeniz için bu ülkede yaşayan yakınlarınızın size davetiye mektubu göndermesi gereklidir. Ziyaret amacıyla yanına gideceğiniz kişi, yaşadığı ve bağlı olduğu belediyeden onaylanmış orijinal davet mektubu belgesini alarak size iletmelidir. Adınıza hazırlanacak davetiye mektubunda seyahat edecek kişinin adı, kalacağı adres, ziyaret amacı, seyahat tarihleri belirtilmelidir. Davetiye mektubu seyahat edecek kişiye ulaştığı zaman Avusturya vize başvurusu yapılmaktadır.

Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru İşlemleri

Avusturya’da yakınlarınızı görmek amacıyla yapacağınız seyahat, 90 günlük süre ile sınırlandırılmıştır. Daha uzun süreyi kapsayan Avusturya vizesi sahibi olsanız dahi bu ülkede 180 günde maksimum 90 gün kalınabilmektedir. Bu süreyi tek seferde de kullanabilme hakkınız bulunmaktadır. Bu durum Avusturya ulusal vize türünde farklılık göstermektedir. Ulusal vize ile ilgili bilgi almak isterseniz Avusturya Konsolosluğu ile iletişime geçebilir; Avusturya vize başvurusu ile ilgili Long Vize’den bilgi alabilirsiniz. Avusturya vizesi başvurusu yapacak kişi, vize evraklarını mesleğine, seyahat amacına ve sosyal durumuna göre hazırlamalıdır.

Aile ve arkadaş ziyareti için gidecek kişi Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusuna göre evraklarını hazırlamalıdır. Devlet memuru ve özel sektör çalışanı olmayan ev hanımı, öğrenci, maddi geliri olmayan kişiler sponsor göstermesi gerekmektedir. 18 yaş altı, reşit olmayan çocuklar için ayrıca anne ve babanın noter onaylı muvafakat name belgesi almalıdır.

Devlet memuru ve SSK’lı çalışanların ise iş yerinden çalıştığına ve izinli olduğuna dair belge almalıdır. Avusturya aile, arkadaş ziyareti vize başvurusu yaparken yetkili vize başvuru merkezlerinden destek almanız yararlı olacaktır. Seyahat amacına uygun olmayan, yanlış vize başvuruları nedeniyle en fazla ret sonucu alınan vize türüdür. Bu sebeple başvuru yapmadan önce Long Vize çalışanlarından başvuru ve randevu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Arkadaş Aile Ziyareti Avusturya
Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti

Avusturya Ticari Vize

Avusturya ticari vize başvurusu, seyahat edecek kişinin iş seyahati, organizasyon, fuar, etkinlik gibi sebeplerle başvuruda bulunabileceği C tipi Avusturya vizesidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ticari amaçlarla, davet üzerine seyahat edeceklerse Avusturya ticari vizesine başvuru yapmalıdır.

Avusturya ticari seyahat planları için başvuru yapacağınız resmi, yetkili kurum Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Seyahat tarihinize uygun olarak Avusturya vize belgelerinizi, konsolosluk tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla vize randevusu alarak iletmeniz gerekmektedir. Avusturya ticari vize başvurularında bazı belgelerin gerçek, orijinal olmalıdır. Avusturya vize evrakları ve belgeleri listesini Long Vize ofisindeki danışmanlardan temin edebilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Avusturya seyahati yapacak bordo pasaport sahiplerinin Avusturya ticari vize başvurusunda bulunabilmeleri için öncelikle davetiye mektubu almaları gerekmektedir. Avusturya’da yapılacak olan organizasyon, fuar, toplantı, sergi, iş daveti, işe katılım davetiyesi iletişimde olduğunuz yetkili kurumdan size iletilmelidir. Bu davetiye size ulaştıktan sonra Avusturya vize randevusu alabilirsiniz.

Avusturya’dan istenilen ticari davetiye mektubu, bu ülkedeki resmi kurumlarca kaşeli, imzalı ve onaylanmış olması gerekmektedir. Adresinize gönderilecek ticari davetiye, belgenin aslı olmalı ve bilgisayar ortamında gönderilse dahi üzerinde dijital e-imza vs. olmalıdır. Davetiye mektubu fotoğraf görüntüsü ve fotokopi olmamalıdır.

Avusturya vize başvurusu yapacak pasaport sahibi, davetiye mektubuna sahip olduktan sonra Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne Schengen vize başvurularını iletebilirler. Avusturya ticari vize işlemleri seyahat tarihinden 90 gün öncesi yapılabilmektedir. Başvurduğunuz tarihe göre, bayram ve özel günler öncesi işlemler uzun sürebilmektedir. Vize başvurusu yaparken seyahat planlarınızı buna göre planlamanız yararlı olacaktır.  

Avusturya’ya fuar, sergi, organizasyona, iş toplantısı, ticari etkinlik gibi nedenlerle yapacağınız ticari vize başvuruları Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından 5 – 15 gün arasında sonuçlanacaktır. Bu süre konsolosluğun sizlerden isteyeceği ek evraklara ve mülakata çağırma, davetiyeyi sorgulama gibi işlemlere uzayabilmektedir. Ticari vize başvurusu yaparken profesyonel hizmet almanız önemlidir. Aksi durumlar, yanlış belge beyan etme, seyahat amacına göre başvuru yapmama gibi durumlarda ret sonucu alabilirsiniz. Avusturya vize başvurusu yapmadan önce Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Vize Ticari Avusturya
Avusturya Ticari Vize

Avusturya Turistik Vize

Avusturya Turistik Vize , Avrupa kıtasının en fazla müzeye sahip ülkelerinden olmasından bakımından turistler tarafında sıkça ziyaret edilmektedir. Avusturya Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Avusturya turistik vizesi uygulaması yapmaktadır. Ayrıca Türkiye’de ikamet eden, oturma, çalışma izni olan diğer ülkelerin vatandaşları da gerekmesi durumunda vize başvurularını Avusturya Konsolosluğu’na yapmaktadır.

Avusturya seyahati yapacak hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri), diplomatik pasaport (kırmızı ve siyah) sahiplerini, Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği Schengen vizesi işlemlerinden muaf tutmaktadır.

Avusturya’ya seyahat etmeden önce öncelikle Avusturya turistik vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu’nun seyahat amacına göre belirlemiş olduğu vize türlerinden turistik vizeye göre işlemleriniz yapılmalıdır. Bu ülkeye turistik seyahat yapacağınıza dair vize evrakları ve belgeleri, otel ve uçak rezervasyonları yetkili konsolosluk ve büyükelçiliklere sunulmalıdır. Bu işlemleri yaparken vize başvuru merkezi Long Vize’den destek alabilirsiniz. 

Avusturya Turistik Vize Başvurusu Nasıl Alınır?

Avusturya vize başvurusu yaparken seyahat amacına, kişinin mesleğine ve sosyal durumuna göre yapılmaktadır. Avusturya vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken mesleğinize ve sosyal durumunuza uygun belgeler sunmanız gerekmektedir. Devlet memuru, avukat, özel sektörde çalışan SSK’lı çalışan kişiler için vize evrakları farklılık göstermektedir. Vize danışmanları tarafından size iletilecek vize evraklarınızı hazırladıktan sonra otel ve uçak rezervasyonları yapılarak Avusturya vize randevusu işlemi yapılmaktadır. 

Avusturya turistik vize randevusu alındıktan sonra başvuru merkezinde parmak izi vermeniz gerekmektedir. Daha önce Schengen ülkelerine seyahat etmiş ve vize almak için parmak izi verdiyseniz ve VIS süreniz geçerli ise başvuru merkezine gitmeniz gerekmemektir. İlk defa Schengen ülkelerine ve Avusturya’ya seyahat edecekseniz Avusturya vize başvurusu sırasında parmak izi vermeye gitmeniz gereklidir.

Avusturya turistik vizesi randevusu sonrası yapıldıktan sonra pasaportunuz konsolosluğa iletilmektedir. Değerlendirme sonrası Avusturya turistik vizesi sonucu 5 ile 15 gün içerisinde tarafınıza iletilecektir. Başvuru yaparken konsoloslukların ve büyükelçiliklerine bayram öncesi, Paskalya ve Noel gibi özel günler öncesi yoğun olacağını düşünerek en az 30 gün öncesinde başvurular yapılmalıdır. Ayrıca Avusturya vize sonucu, konsolosluk tarafından ek evrak istenmesi ve mülakata çağırılma gibi durumlarda daha geç sonuçlanmaktadır. Avusturya vize başvurusu yapmadan önce Long Vize danışmanlarınızdan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Vize Turistik Avusturya
Avusturya Turistik Vize

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vize Başvurusu Avrupa’nın sanat merkezi olan Avusturya, seyahat planı yapanların her zaman ilk tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Schengen Bölgesi üyesi ülkelerden bu ülkeye seyahat etmek için Avusturya vizesi almak gerekmektedir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vize başvurusunu yapması gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de oturum izni olan yabancı vatandaşlar da vize başvurularını Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletebilirler. Vize başvuruları yapılırken profesyonel vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Avusturya vize başvurusunu yaparken 90 güne aşmayan seyahatler için vize taleplerini başvuru merkezleri aracılığıyla Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Avusturya vize işlemleri doğrudan konsolosluğa yapılmamaktadır. Bu sebeple aracı vize ofisleri ve başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekmektedir. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya vizesi başvurularından muaf tutulmaktadır. Avusturya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ise Long Vize ofislerinden destek alabilirler.

Avusturya Vizesi Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır?

Avusturya vizesi başvurusu yapmak için ülkemizde farklı illerde yetkilendirilmiş, resmi Avusturya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara konsoloslukları ve büyükelçilikleri adına vize başvurularını aracı vize merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir.

Avusturya Schengen vize başvurusu için akredite edilmiş vize ofisinden başvuru öncesi destek almak faydalı olacaktır. Avusturya vize evrakları ve belgeleri, randevu ve başvuru işlemlerinde böylelikle sürpriz yaşamadan işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Avusturya vizesi, Long Vize danışmanlarından destek alarak evraklarınızı hazırlayarak aynı zaman uçak ve otel rezervasyonları işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize evraklarınızı hazırladıktan sonra Avusturya vize randevusu alarak başvurunuzu konsolosluk ve büyükelçiliklere iletebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Sonucu Sorgulama Ve Parmak İzi İşlemleri

Avusturya vizesi başvurusunu sonucu öğrenmek için vize hizmetinizi aldığınız Long Vize danışmanlarını arayabilirsiniz. Vize başvurusunu yaptıktan sonra tarafınıza iletilen bilgi doğrultusunda vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Avusturya vizesi başvurusunu sırasında parmak izi vermek gereklidir. İlk defa yurtdışına seyahat edecekse parmak izi vermelidir. Ayrıca pasaportundaki VIS süresi sona ermiş kişilerinde parmak izi yenilemesi gereklidir. Avusturya vize başvurusunu sorgulama işlemini Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Başvurusu Vize Avusturya
Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri


Avusturya vize evrakları ve belgeleri Avusturya’ya seyahat edebilmek için umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmalıdır. Başvuru yapacak kişi, Avusturya vize evrakları ve belgeleri listesini mesleğine, sosyal statüsüne, seyahat amacına ve başvuracağı vize türü göre hazırlamalıdır.

Avusturya vizesi evrakları ve belgeleri 2021 Avusturya vize türlerine göre değişmektedir. Seyahat edecek kişinin vize başvurusu seyahat amacına ve sosyal durumuna bağlı olup buna göre vize belgesi hazırlamalıdır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru sahiplerinden istenilen standart vize belgeleri haricinde kişilerin durumların durumuna bağlı özel belgeler bulunmaktadır. Avusturya vize evrak listesi ile ilgili taleplerinizi başvuru merkezi Long Vize’den öğrenebilirsiniz.

Avusturya vize başvurusu yaparken vize belgelerini hazırladıktan sonra Avusturya vize randevusu alabilirsiniz. Vize dosyanız konsolosluğa iletildikten sonra incelemeye alınacaktır. Avusturya Konsolosluğu vize departmanındaki memurların kontrollerinde eksik evrak görülürse sizden ek evrak talep edilecektir. Vize evraklarınızı eksiksiz hazırlamak için Long Vize danışmanlarınızla adım adım vize başvuru evrakları listesini hazırlayabilirsiniz. 

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri için Gerekli Evrak Listesi 2021

 • Pasaport (talep edilen vizenin sona erme tarihinden sonra 3 ay kalacak kadar geçerli pasaport sahibi olmalıdır. Pasaport, 10 yıldan fazla eski ve süresi uzatılmış olmamalıdır. Vize işlemleri için en az 2 adet boş sayfası olmalıdır.),
 • Pasaport Fotokopisi ve Önceki Seyahatlere ait Vize Fotokopileri (pasaportun resimli-kimlik sayfasının fotokopisi, önceki seyahatlere ait Schengen ve diğer ülke vizelerinin ve seyahatlerde basılmış olan ülkeye giriş-çıkış mühürlerinin fotokopileri),
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname, (Avusturya vizesi başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Avusturya vize başvurusu başka bir aracı tarafından yapılacak ise pasaport sahibi tarafından ıslak imzalanmış taahhütname ve pasaport fotokopisi.),
 • Avusturya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Yazılmış Şahsi Dilekçe​, (Avusturya seyahati yapacak kişinin Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat amacını ve tarihlerini belirten şahsi dilekçe hazırlamalıdır. Dilekçe başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.),
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Görünmelidir),
 • ​Biometrik Fotoğraf, (Biometrik fotoğraf 35×45 mm boyutlarında, rötuşsuz, beyaz fon önünde çekilmiş2 adet fotoğraf verilmelidir. Başvuruda kullanılan biometrik fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır.)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
 • Otel ve Uçak Rezervasyon Belgeleri,
 • Seyahat Masrafları Belgeleri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, (Vize başvurusu yapan pasaport sahibi adına hazırlanmış, seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası poliçesi hazırlanmalıdır. Poliçe, , en az 30.000 Euro teminata sahip olmalıdır. Tüm Schengen ülkelerini kapsamalı ve ıslak imzalı, kaşeli olmalıdır.)

Avusturya Schengen vizesi başvuru evrakları ve belgeleri hazırlarken profesyonel destek veren Long Vize’den hizmet almanız tavsiye edilmektedir.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Avusturya
Avusturya Vize Belgeleri Ve Evrakları

Avusturya Vize Formu

Avusturya vize formu Avusturya’ya seyahat etmek için vize başvurusu yaparken Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği vize departmanlarına Avusturya vize formunu doldurarak iletmeniz gerekmektedir. Bu ülkeye yapacağınız seyahatler için vize formunu bilgisayar ortamında doldurularak daha sonrasında çıktı almalı ve imzalamalıdır.

Avusturya vizesi başvurusu, Avusturya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş aracı başvuru merkezlerine, vize ofislerine, akredite edilmiş seyahat/turizm acentelerine yapılmaktadır. Avusturya Schengen vizesi için başvuru sırasında sunulan Avusturya vize formunu en önemli başvuru evraklardandır. Avusturya vizesi 2020 yılında başvuru merkezlerinden Long Vize aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize evraklarını hazırlarken, randevu alıp başvuru yaparken Long Vize’den destek alabilirsiniz.

Avusturya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Avusturya vizesi başvurusu yapılırken seyahat tarihine ve amacına uygun olarak vize evrakları hazırlanmalıdır. Avusturya vize başvuru formu, pasaport sahibi tarafından doldurulurken seyahat tarihlerine, kimlik bilgilerine ve seyahat amacına göre doldurmak gereklidir. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra diğer vize evraklarınızla birlikte Avusturya vize ücreti ödemesini yaparak randevu alıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

Avusturya vizesi randevusu aldıktan sonra vize evraklarınız başvuru merkezine iletilecektir. Bu işlem sırasında ilk defa Schengen vizesi alıyorsanız parmak izi vermeniz gerekiyordur. Daha önce Schengen ülkelerine gitmiş ve VIS’i geçerli bir pasaporta sahipseniz parmak izi vermeniz gerekmemektedir. Avusturya Konsolosluğu tarafından değerlendirilen başvurunuz sonuçlandıktan sonra sonucu pasaportunuz ile birlikte başvuru sırasında vermiş olduğunuz adrese iletilecektir.

Avusturya vize formunu hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Avusturya vize formunun doldurulurken doğru bilgiler beyan edilmelidir.
 • Formunuzdaki seyahat tarihleri, dilekçenizdeki tarihler ile uyumlu olmalıdır.
 • Avusturya’da geçireceğiniz süreyi doğru bir şekilde belirtilmelidir.
 • Seyahat amacınızı doğru belirtiniz. (turistik, ticari, aile birleşimi vb.)
 • Çok girişli vize talep ediliyorsa belirtiniz.
 • Seyahat masrafları kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir.
 • Başvuru sahibinin kimlik bilgileri doğru doldurulmalıdır.
 • Kişiye ait pasaport bilgileri vize formunda doğru belirtilmelidir. Pasaport veriliş tarihi, pasaport türü, veren kurum, geçerlilik süresi doğru belirtilmelidir.

Avusturya vize formunu hazırlanırken sürprizle karşılaşmamak için Long Vize danışmanlarından bilgi almanız yararlı olacaktır. Vize formu doğru doldurulduktan sonra diğer vize evraklarınızla birlikte Avusturya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Formu Vize Avusturya
Avusturya Vize Formu

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişinin öncelikle seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Avusturya vizesi başvurusu için turistik, ticari, Avusturya aile arkadaş ziyareti vizesi, erasmus, çalışma gibi seçenekleri bulunmaktadır. Vize işlemleri için vize ofisi Long Vize aracılığıyla randevu ve başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Avusturya vize işlemleri için Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yetkili kurumdur. 90 güne kadar olan Avusturya Schengen vizesi başvurularını görevlendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla almaktadır. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya seyahati için vize başvurusu yapmalıdır. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Avusturya vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Avusturya vize başvurusu yaparken öncelikle vize danışmanlığı almanız gerekmektedir. Avusturya vize evrakları ve belgelerini hazırlarken, randevu alırken vize danışmanlarından yardım almanız faydalı olacaktır. Long Vize danışmanları, Avusturya vize işlemleri için tüm süreçte sizlere yardımcı olacaktır. Seyahat amacını doğru belirleyerek, buna uygun vize türüne uygun vize evrakları ile hazırlamak gerekmektedir. Aksi durumda vize ret sonucu alabilir ve seyahatiniz iptal olabilir. Bu sebeple başvuru öncesi vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Avusturya Vize İşlemleri 2021 Nelere Dikkat Etmeli?

Avusturya vize işlemleri yapılırken öncelikle kişinin yaşadığı ve çalıştığı illere göre bölge ayrımı bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara bölgelerinden hangisine tabii iseniz işlemlerinizi o bölgedeki konsolosluk ya da büyükelçiliğe yapmak gerekmektedir. Avusturya Schengen vizesi için başvuru bölgenizi öğrenmek için vize başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra vize evraklarınızı bölge ayrımına göre hazırlayabilirsiniz.

Avusturya seyahati planlayan kişi Ankara ve Ankara çevresindeki illerde ikamet ediyor ya da çalışıyorsa vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Öte yandan başvuruda bulunacak kişi İstanbul ve çevresindeki illerde yaşıyor ya da çalışıyorsa vize başvurularını Avusturya İstanbul Konsolosluğu’na yapmaktadır.

Vize başvurularında bu bölgeler haricinde Edirne, Bursa, Bodrum, Antalya, Kayseri, Mersin, Hatay, İzmir, Samsun Avusturya Fahri Konsoloslukları da vize işlemlerinde diğer yetkili kurumlardır. Avusturya vize işlemleri 5 ile 15 gün arasında sonuçlandığı için ve ayrıca konsolosluk ve büyükelçiliklerin 30 gün içerisinde açıklama hakları bulunduğu için Avusturya seyahat planlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

İşlemleri Vize Avusturya
Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya vize randevusu işlemleri, Avusturya konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından görevlendirilmiş yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Seyahat amacına, bölge ayrımına göre başvuru yapacak kişiler, vize başvuru merkezlerine Avusturya vize başvurusu yapabilirler.

Avusturya seyahati yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vize başvurusu yapmalıdır. Bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken; Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri ise Avusturya vizesinden muaf tutulmaktadır.

Avusturya vize randevusu yaparken öncelikle kişilerin seyahat amacına göre vize evrakları ve belgelerini hazırlamalıdır. Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi alırken vize danışmanlarından destek alması gerekmektedir. Long Vize tarafından tarafınıza iletilecek vize evrak listesini hazırladıktan sonra vize randevusu alabilirsiniz. Daha sonrasında ise Avusturya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi randevusu işlemlerini yaparken öncelikle başvuru yapacağınız tarih aralığı önemlidir. Bayram öncesi, Paskalya, Noel gibi günler öncesi vize başvuruları ve randevuları çok yoğun olmaktadır. Bu sebeple Avusturya vizesi randevusu alırken seyahat tarihlerinizden en az 30 gün öncesinden yapmanız yararlı olacaktır.

Avusturya vizesi randevusu işlemleri, Avusturya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bu sebeple vize ofisine başvurduktan sonra daha sonrasında vize danışmanının size verdiği Avusturya vize evrakları ve belgeleri listesini mesleğinize, sosyal durumunuza bağlı olarak hazırlamanız gerekmektedir. Vize evraklarınız hazır olduktan sonra 7/24 destek veren Long Vize aracılığıyla Avusturya vize randevusunu alabilirisiniz.

Avusturya Schengen vizesi randevu işlemlerinden ilk defa seyahat edecek kişiler parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avusturya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinde parmak izi verdikten sonra vize dosyanız konsolosluk ve büyükelçiliğe iletilmektedir. Vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra ise vermiş olduğunuz adrese pasaportunuz kargo ile gönderilmektedir. Ayrıca pasaportunuzu işlemlerinizi yaptığınız başvuru merkezinden de alabilirsiniz.

Avusturya vizesi işlemleri için en az bir ay öncesinden randevunuzu alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Avusturya Konsolosluğu vize işlemleri için Long Vize danışmanlık ofisinden de bilgi almanız faydalı olacaktır.

Randevusu Vize Avusturya
Avusturya Vize Randevusu

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücretini bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları tarafından Avusturya Konsolosluğu vize departmanına ödenen ücrettir. Avusturya Schengen vize ücretleri, pasaport sahibinin başvuru yapacağı vize türüne ve başvuru sırasında alacağı hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. 2020 Avusturya vize ücretini ne kadar gibi sorularınıza cevap almak için vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmetinden bilgi alabilirsiniz.

Avusturya seyahati için başvuru yapacağınız vize türü, Avusturya vize harç ücretini belirleyen en önemli unsurdur. Avusturya vize ücretinin konsolosluğun vize işlemleri için görevlendirdiği aracı başvuru merkezlerinden öğrenilebilir. Avusturya Konsolosluğu, 0-5 yaşındaki çocuklar için vize ücreti almamaktadır. Vize başvurularında 0-5 yaşındaki çocuklar için vize ücreti ödemeniz gerekmemektedir.

Avusturya vizesi için başvuru yapan kişinin yapmış olduğu vize ücreti, Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından vize sonucu olumlu ya da olumsuz olsa dahi geri ödenmemektedir. Özellikle birçok ülke, Schengen vize başvurularında bu yöntemi izlemektedir. Avusturya vize başvurusu yapan kişi, vize ret sonucu alması durumunda ödemiş olduğu ücreti geri alamamaktadır. 

Avusturya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya vizesi randevusu almak ve vize başvurusu yapabilmek için vize ücretinin ödemeniz gerekmektedir. Vize ücretini konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş aracı vize başvuru merkezlerine yapabilirsiniz. Avusturya vize başvurusunu seyahat amacına, mesleğine göre yapmayan kişilerin vizeleri konsolosluk ve büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Bu sebeple yanlış başvurular sonucu ödemiş olduğunuz vize ücreti ve zamanınız boşa gitmiş olacaktır. Hepsinden önemlisi seyahat planlarınız iptal olacaktır.  

Avusturya vizesi ücretini ile bilmeniz gereken önemli bilgiler:

 • Avusturya vize ücretini hiçbir şekilde geri alınamaz.
 • Avusturya vizesi ödemeniz, sizin yerinize başka birine devredilemez.
 • Vize harç ödemeniz, bir kereliğine mahsus başvurularda kullanılır.
 • Olumsuz, vize ret sonuçlarında yeniden randevu almak ve vize başvurusu yapmak için yeniden vize ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Avusturya vize ödemenizi sadece Avusturya vizesi için kullanabilirsiniz.

Avusturya vize işlemleri yapmadan önce konsolosluk aracı vize başvuru merkezlerinden Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır. Sitede yer alan telefon, mail ya da site üzerindeki canlı destek hattından Avusturya vize ücretinin başvuru ve randevu işlemlerine dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

Ücreti Vize Avusturya
Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği

Avusturya vizesi dilekçe örneği Avusturya’ya gidecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne bu ülkeye yapacakları seyahat amacını belirten vize dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Avusturya vizesi dilekçe örneği, tüm Schengen vize başvurularında istenilen önemli evraklardan biridir. Bu vize dilekçesi, Türkiye’de yaşayan oturum izni olan, vize uygulamasına tabii diğer ülke vatandaşlarından da istenmektedir.

Avusturya vize dilekçe örneği hazırlarken dikkat etmeniz önemli hususlar bulunmaktadır. Vize dilekçesini yanlış hazırlamak olumsuz vize sonucu almaya sebep olmaktadır. Bu sebeple Avusturya vize dilekçe örneği hazırlarken konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden destek almanız faydalı olacaktır. Avusturya vize dilekçesi nasıl yapılır? Avusturya vize dilekçesi nasıl doldurulur? Avusturya dilekçesi hazırlarken nelere dikkat etmeli? Avusturya vize başvurusu yapacak birçok kişinin aklına takılan vize dilekçe örneği nasıl olmalıdır sorusu ile ilgili tüm ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Hazırlanır?

 • Avusturya’ya gidecek kişinin, hazırlayacağı bize dilekçesinde doğru bir şekilde seyahat amacını belirtmelidir. Bu ülkeye yapacağı seyahati bir tur firması aracılığıyla gerçekleştirecek ise dilekçe örneğinde bu turdan bahsetmeli ve seyahat acentesinden alacağı evrakları vize dosyasına eklemelidir.)
 • Avusturya vize dilekçesi hazırlanırken pasaport sahibinin seyahat edeceği tarihler belirtilmelidir. Avusturya’ya giriş-çıkış tarihleri ve bu ülkede ne kadar süre kalacağı vize dilekçesinde doğru bir şekilde beyan edilmelidir.
 • Avusturya vizesi dilekçe örneği hazırlanırken başvuru sahibi, seyahat masraflarını kimin karşılayacağını belirtmelidir. Avusturya seyahati sırasında masraflar şirket veya sponsor kişi tarafından karşılanacak ise Avusturya vize evrakları ve belgeleri ilaveten sponsor dilekçesi eklenmelidir.
 • Vize dilekçesi, Avusturya Konsolosluğu’na iletilecek diğer vize evraklarını doğrulayacak nitelikte olmalıdır.

Avusturya Vize Başvurusu İki Dilekçe Gereken Durumlar

Avusturya vize dilekçe örneği hazırlanırken konsolosluğa ve büyükelçiliğe sunarken iki farklı dilekçe hazırlanmalıdır. Bu durum kişinin masrafları çalıştığı kurum tarafından ya da anne, baba, eş gibi birincil yakınları tarafından karşılanıyorsa gerekmektedir. Hangi durumlarda iki dilekçe hazırlanmalıdır?

 • Avusturya turistik vize başvurusu yapan kişi, özel sektörde SSK’lı çalışan ise Avusturya’ya yapacağı seyahat için iş yerinden o tarihlerde izinli olduğuna dair yazılı dilekçe almalıdır. Bu dilekçe kurum yetkilisi tarafından imzalı ve kaşelenmiş olmalıdır.
 • Başvuru sahibi öğrenci, ev hanımı ya da hiçbir işte çalışmayan biri ise seyahat masraflarını kimin karşılayacağına dair sponsor belirtmek zorundadır. Seyahat masraflarına sponsor olacak kişi anne, baba, eş gibi birincil derece yakın olmalıdır. Bu kişiler tarafından seyahat edecek kişinin masraflarının karşılanacağına dair vize dilekçesi hazırlanmalıdır.

Avusturya vizesi dilekçe örneği nasıl hazırlanır, sponsor dilekçe örnekleri, vize başvurusu sırasında gerekli evrak ve belgeler için Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Örneği Dilekçe Vizesi Avusturya
Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Avusturya vize başvurusu yapan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi vizenin sonuçlanma süresidir. Avusturya Schengen vizesi başvuru sonuç çıkma süresi, başvuru yaptığınız tarihe, seyahat amacına, Schengen vize türüne göre değişmektedir. Avusturya Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde vize sonuçları geç sonuçlanmaktadır. Avusturya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını merak ediyorsanız; Avusturya vize sonuçları ortalama 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize başvurularını değerlendirirken bazı durumlarda seyahat edecek kişilerden ek vize belgeleri isteyebilmektedir. Ayrıca konsolosluk ve büyükelçilik gerek duyması durumunda kişileri mülakat için çağırabilmektedir. Bu işlemlere Avusturya vizesi sonucu daha geç çıkmaktadır. Bunu düşünerek Avusturya vizesi başvurularınızı en az 30 gün öncesinden yapmanız yararlı olacaktır. Avusturya vize başvurusu sırasında sürprizlerle karşılamamak için Long Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Avusturya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını öğrendikten özellikle başvuru tarihinizin olduğu döneme dikkat etmeniz gerekmektedir. Avusturya, yılbaşı ve Noel zamanlarında yoğun turist aldığı için Avusturya vize işlemleri geç sonuçlanabilmektedir.

Avusturya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Avusturya vizesi ortalama hızda sonuçlanan Schengen vize türlerindendir. Başvuru yapacağınız turistik, ticari, çalışma, Erasmus, aile ziyareti gibi vize türlerine göre de bu vize başvurusunun sonuçlanma süresi değişiklik gösterecektir. Avusturya Ulusal vize başvurusu diğer vize türlerine göre daha geç sonuçlanmaktadır. Ulusal vize başvurusu yapan kişilerin Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği ile iletişime geçerek vizenin ne zaman sonuçlanacağını öğrenebilirler.

Avusturya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını öğrendikten sonra vize başvuru sonuçları 5 – 15 gün arasında sonuçlanacağını düşünerek vize evraklarınızı buna göre hazırlayabilirsiniz. Seyahat amacınıza ve sosyal durumunuza uygun olarak vize evraklarını hazırladıktan sonra Long Vize danışmanlarının yardımı ile otel ve uçak rezervasyonlarını da yaptırabilirsiniz. Avusturya vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını öğrendikten sonra başvuru işlemlerini yaparken başvuru evraklarınızı hazırlayabilir, randevunuzu alarak vize başvurusunu yapabilirsiniz.

Avusturya vize başvurusu sonucu sorgulamak için Long Vize danışmanınızla iletişime geçebilirsiniz. Vize sonucunuz açıklandıktan sonra pasaportunuz başvuru esnasında vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilecektir. Ayrıca talebiniz doğrultusunda vize başvuru merkezinden de pasaportunuzu alabilirsiniz.

Kaç Günde Çıkar Vizesi Avusturya
Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Avusturya Vizesi

VFS Avusturya vizesi işlemleri ile ilgili Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezidir. Avusturya seyahati planlayanlar için, Avusturya vizesi randevu ve başvuru işlemleri sunmaktadır. Vize başvurularında aracı görev üstlenen VFS Global, 90 güne kadar olan Avusturya vizesi başvuru ve randevularını kabul ederek konsolosluk ve büyükelçiliğe iletmektedir.

Avusturya vize için danışmanlık hizmeti alarak vize evraklarının hazırlanması, seyahat amacına göre vize türü ve başvuru sürecini takip edebilirsiniz. Mesleğinize ve seyahat amacına göre Avusturya vize evrakları ve belgelerini hazırlarken vize ofislerinden destek alabilirsiniz. Long Vize aracılığıyla vize evraklarını hazırladıktan sonra vize evraklarını VFS Global Avusturya vize başvuru merkezine randevu alarak iletebilirsiniz.  

VFS Avusturya vizesi, vize başvurularında işlemleri hızlandırmak amaçlı danışmanlar aracılığıyla vize başvurularınızı Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletmektedir. Ayrıca vize başvurularında Avusturya vizesi VIP hizmet seçeneğinden de yararlanarak vize sürecini hızlandırabilirsiniz. Sitesini ziyaret ederek online başvuru adımlarına göz atabilir, size en yakın vize başvuru merkezini bulabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Vfs Global
Vfs Global Avusturya Vizesi

VFS Avusturya Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde 124 farklı ülkede ofisi bulunan VFS Global, birçok ülke için vize aracılık hizmeti sunmaktadır. Konsolosluklar ve başvuru yapan vatandaşlar arasında VFS Global, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bodrum, Antalya, Gaziantep, Edirne, Trabzon gibi şehirlerde aracılık hizmeti sunmaktadır. Avusturya Schengen vizesi başvuru, randevu işlemleri hizmetinden yararlanarak vize evraklarını Avusturya Konsolosluğuna iletebilirsiniz. Konsolosluklarının belirlediği bölge ayrımına göre vize başvurularını yapabilirsiniz. Bölge ayrımları başvuru sahiplerinin yaşadığı ve çalıştığı illere göre belirlenmektedir.

VFS Global tarafından konsolosluk ve büyükelçiliklere iletilen vize evrakları değerlendirildikten sonra Avusturya vize başvurusu sonuçları tekrardan vize merkezine gelmektedir. Seyahat edecek kişilerin pasaportları başvuru sırasında belirtilen adrese kargo ile iletilmektedir. Ayrıca başvuru sahipleri pasaportlarını başvuru merkezlerinde de alabilirler.

Avusturya’ya yapacak olduğunuz 90 güne kadar seyahatler için vize hizmetlerini VFS Global Avusturya vizesi işlemlerini yapabilirsiniz. VFS Global’a iletmek için hazırlayacağınız Avusturya vize evrakları ve belgeleri için Long Vize bünyesinden vize danışmanlık hizmetinden yararlanarak bilgi alabilirsiniz.

Avusturya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Kuzey İrlandaDanimarka
İrlandaGaller
İskoçyaPolonya
İngiltereFransa
KanadaYeni Zelanda
İzlandaLitvanya
BelçikaSlovenya
AlmanyaEstonya
Çek CumhuriyetiLüksemburg
İtalyaİspanya
HollandaFinlandiya
LetonyaMalta
İsveçSlovakya
İsrailPortekiz
İsviçreYunanistan
NorveçBulgaristan
MacaristanAmerika
AvustralyaHırvatistan
LiechtensteinRomanya
Avusturya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Avusturya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus8,859 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi DiliAlmanca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+43
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriGrießnockerlsuppe – Kaiserschmarrn – Kartoffelpuffer – Linzer Torte – Şnitzel
Gezilecek YerlerHofburg Sarayı – Krimmler Ache – Admont Manastırı Kütüphanesi – Eisriesenwelt – Schlegeis Gölü
BaşkentViyana
ŞehirleriSalzburg – Feldkirch – Hallstatt – Durnstein – Alpbach – Lienz – Viyana
Yüz Ölçümü83.879 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.at
KurucusuII. Franz
BaşkanıAlexander Van der Bellen
Asgari Ücret1750 Euro
İklimiKarasal
Asker Sayısı26,000
Komşu ÜlkeleriAlmanya – Çekya – Slovenya – İtalya – Slovakya – İsviçre
Kuruluş Tarihi27 Temmuz 1955
Avusturya Hakkında Genel Bilgiler
Vizesi Avusturya
Avusturya Vizesi
mail longvize Email
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Avusturya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Avusturya Vizesi Başvurusu almadan ülke topraklarına girememektesiniz. Vize almak için gereken koşulları sağlamanız ve evraklar ile beyan etmeniz gerekmektedir. Ülkedeki statünüzü, maddi durumunuzu ve Avusturya’daki kalış sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Avusturya vizesi için gerekli olan tüm detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru türü ve kalış sebebinize göre değişkenlik göstermektedir. Uzun dönemli oturum Avusturya Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınızda aksaklığa uğramadan hızlı şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından bilgi ve destek alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Avusturya vizesi başvurularında kanıtlayıcı evrakları güncel, mümkün olduğunca orijinal olarak hazırlamak gerekmektedir. Hazırlanan evraklar Avusturya Vize Randevusu alınarak görüşme günü teslim edilmelidir. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından geride kalmanıza sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Avusturya Vize evrakları listesini Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Avusturya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Avusturya Büyükelçiliği vize başvuru görevi üstlenmemektedir. Büyükelçilikler kendi ülke vatandaşlarının pasaport değiştirme, kayıp pasaportlarda yeni pasaport temin etme ve bünyesindeki evrak takibine bakmakla görevlidir. Avusturya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup ülkeler arası bağları sağlamaktadır. Büyükelçiliklere direk Avusturya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanları ile rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Avusturya Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur. Vatandaşlarının karşılaştığı her türlü durumda destek vermektedir. Kişilerin hukuki haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak takibi gibi görevler büyükelçiliklere aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Avusturya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilir, işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Avusturya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır. En önemli ve yetkili merciidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, korunması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Ülkeler arası elçidir. Bu tarz görüşmeler adına Long Vize Başvuru Merkezimizden randevu desteği alabilir, Avusturya Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk randevusuz şahsi başvuru almamaktadır. Önceden randevu alınmalı ve istenen tüm koşullar sağlanmalıdır. Gerekli tüm prosedürleri Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla öğrenebilir, merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Avusturya Konsolosluğu uzun dönemli oturum başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili merciidir. Oturum kartı yenileme gibi işlemlerinizde de görevlidir. Karar verme sürecinde başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilir. Uzun süreli oturum başvuruları için zorunlu olan Avusturya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Avusturya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını değerlendiren, karar veren ve gerekli durumlarda Avusturya’daki görevli makamlara evrakları ileten kurumdur. Konsolosluktan Avusturya Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli seyahat başvuruları yapılamamaktadır. Turistik vize başvuruları için Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Zorunlu Mu?

Avusturya’ya akraba ya da arkadaş ziyaret vizesine başvurmak için mutlaka davetiye mektubunu ibraz etmek zorunludur. Davetiye Avusturya makamının onayladığı, üzerinde İST ESB Kodu olan; davet amacını, davet eden kişinin adresini, durumunu beyan eden evraktır. Vize başvurusunda davetiye kodu Avusturya Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından teyit edilmektedir. Davetiye koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Aile Arkadaş Ziyaret Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Avusturya’daki arkadaş ya da akrabalarınızdan gelen davetiye ilgili merciden kod verilerek onaylanmaktadır. Davetiye üzerinde İST ESB ibaresiyle başlayan ve şifre rakamları ile devam eden kod bulunmalıdır. Davetiye kodu içerisinde tüm bilgiler arşivlidir. Avusturya Büyükelçiliği Vize Bölümünde bu kodlar tasdiklidir. Gerekli tüm davetiye formatları ve yanında sunulacak evraklar hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Davetiyenin Aslı Gerekli Midir?

Avusturya akraba ve arkadaş ziyaretlerinde kullanılan davet mektubunda İST ESB Kodu bulunur ve aslının ibraz edilmesi mecbur değildir. Davetiyenin yanında ek evraklar sunulmak zorundadır. Sadece davetiye ile başvuru alınmamaktadır. Davetiye gönderenin oturum kartı ve pasaport fotokopisi de eklenmelidir. Başvuru evraklarınızı niyet dilekçesi ile desteklemeniz evraklarınız açısından önem arz eder. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden Avusturya Vize Dilekçe Örneği hakkında destek alabilirsiniz.

Avusturya seyahatim Ticari Amaçla İse Davetiye Zorunlu Mudur?

Avusturya’ya bir iş toplantısına, bir stand ziyaretine ya da kısa süreli makine montajına gidecek iseniz mutlaka davet mektubu almanız gerekmektedir. Davetiye Avusturya Konsolosluğu Vize Bölümüne hitaben yazılmalı kalış amacınız, kişisel bilgileriniz ve kalış süreniz belirtilmelidir. Davetiyeyi gönderen firma ile başvuruda bulunan kişinin iş statüleri birbirine denk olmalıdır. Ticari Davetiye prosedürleri hakkında tam detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Bayi toplantıları, şirket görüşmeleri gibi amaçlar ile seyahat etmeniz gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiye sunmanız gerekmektedir. Ticari davetiye şirket başlıklı kâğıdına kaşeli imzalı olmalıdır. Kendi şirket evraklarınız ile birlikte davet mektubunuzu da Avusturya Vize Randevusu Günü beyan etmeniz gerekmektedir. Hızlı ve sorunsuz randevu işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Avusturya Ticari Vize İçin Bir yerde Çalışan Olmam Şart Mı?

Avusturya Ticari Vize başvurularında davet mektubu gidiş amacınızı, şirketteki pozisyonunuzu ve kalış tarihlerinizi belirtmesi gerekmektedir. Ticari vizeye başvurmanız için muhakkak çalışan ya da işveren olmanız, gidiş amacınızı kanıtlayan ve destekleyen şirket evraklarınızı da eklemeniz gerekmektedir. Çalışmayan bir kişi Ticari vize başvurusu yapamaz. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alarak Avusturya Vize İşlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Avusturya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avusturya’yı gezmek, değişik kültürlerini keşfetmek gibi amaçlar ile seyahat edilmek istenir ise turistik vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Vize evrakları arasında en önemli belgelerden birisi otel ve uçak rezervasyonu dur. Otel satın alınması zorunda değildir, sadece opsiyon durumunun uzun olması gerekmektedir. Tam Detaylı Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Turistik seyahat için Otel Rezervasyonu Göstermek Zorunda Mıyım?

Yurt dışı seyahatlerde planlama yaparken yol ve kalacak yer en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden opsiyonlanması gerekmektedir. Yapılan bu rezervasyonlar, kişisel ve maddi durum evraklarını vize başvurusunda ibraz edilmek zorundadır. Otel ve uçak rezervasyonu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Gerekli evrak ve Avusturya Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Kimler Avusturya Turistik Vizesine Başvurabilir?

Maddi durumu uygun olan, bulunduğu statüyü ispatlayan ve gerçek anlamda Avusturya’yı gezip görmek isteyen, tekrar ülkesine döneceğini taahhüt eden, yurt dışı yasağı olmayan herkes Avusturya Turistik Vizesine başvurabilir. Avusturya Vize İşlemlerinizi başlatmak, gerekli evrak listesine ulaşıp başvuru takibi yaptırmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Avusturya seyahatlerinde gidiş nedeni ne olursa olsun, bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evraklarınızın gidiş amacınıza uygun olan vize türüne göre hazırlanması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Avusturya Ticari Vize ya da Avusturya Turistik Vize Başvuruları evrakları ve başvuru şekilleri farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze ve şahsınıza özel ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Avusturya Vize Başvuruları için gerekli tüm evraklar ve Avusturya Vize Başvuru Formu bilgisayar ortamında eksiksiz tamamlandıktan sonra,  ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Evrakların teslim edilip, parmak izi sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Avusturya’ya seyahatiniz nedeniniz ve başvuru türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ve kısa dönemli seyahat vizeleri fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız gerekmektedir. Randevudan önce Avusturya Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı planlarınızda esas amaç ticari iş görüşmeleri, standa fuar ziyaretleri ise, bu bir kısa süreli Ticari Vize başvurusu dur. Sunulan evraklar arasında davetiye ve kalacak yer en önemli detaydır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması ve davetiyenizin kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Hazırlanan bu evrakların yanı sıra, kişisel ve maddi durum evraklarının da vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir. Ticari vize evrak listesi ve Avusturya Vize Formu hakkında bilgi almak için  Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Avusturya Turistik Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı planlarınızda esas amaç gezip, görmek ve başka kültürleri tanımak adına ise, bu bir kısa süreli turistik Vize başvurusu dur ve kalacak yer en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması gerekmektedir. Oluşturulan bu rezervasyonlar, kişisel ve maddi durum evraklarının yanında vize başvurusunda beyan edilmek zorundadır. Gerekli evrak ve Avusturya Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Eksik Evraklarımı Başvurudan Sonra Tamamlayabilir Miyim?

Avusturya vize başvuru işlemlerinde en önemli husus eksiksiz ve gerçeği kanıtlayan belgeleri sunmaktır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapılamayacağı gibi, bu hatalar vize başvuru sonuçlanma süresini olumsuz olarak etkilemektedir. Avusturya Vize Randevusu günü evrakların eksiksiz başvuruda teslim edilmesi gerekmektedir, Sonradan evrak tamamlanması durumu söz konusu değildir. Hızlı ve Hatsız vize başvuru işlemi yapmak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Avusturya Vize Formunu Nereden Temin Edebilirim?

Avusturya vize müracaatlarında bilgisayar ortamında doldurulmuş vize formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmuş ve gerçeği beyan eden başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile beyan edilen evraklar birbiri arasında tutarlı olmalıdır.  Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden online başvuru formunu temin edebilir ve Avusturya Vize Ücreti ve harç bedelleri güncel listesine ulaşabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönemli oturum başvuruları; yani çalışma ve evlilik vizeleri başvuruları ile kısa süreli kalış yani turistik vize başvurularında formlar ve doldurulma teknikleri farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları Almanca doldurulması gerekmektedir. Bu sebeple Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi farklılık göstermektedir. Hangi tür başvuru için ne evraklar gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın tüm cevaplarına Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Avusturya Formunu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Avusturya vize başvuru formu bilgisayar ortamında Almanca doldurulmalıdır. Elle düzeltme yapılmış, karalanmış başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan belgeler ile bilgisayar ortamında doldurulan başvuru formunun bilgilerinin birbirini tutması gerekmektedir. Eksiksiz ve hızlı Avusturya Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan destek alıp, form doldurma desteği alabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu Aynı Günde sonuçlanıyor Mu?

Avusturya uzun dönem başvuruları ve kısa süreli vize başvurularının sonuçlanma süreli farklılık göstermektedir. Hiç bir başvuru aynı gün sonuçlanmamaktadır. Randevu günü teslim edilen evraklar Avusturya Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından değerlendirmeye alınır. Bu süreç uzun dönem başvurularında 3 ile 6 ay arasında değerlendirilirken, kısa süreli vize başvuruları 3 iş günü ile 10 iş günü arasında değerlendirilmektedir. Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun tüm detaylarına Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri İçin Parmak izi Vermek Zorunda Mıyım?

Yurt dışı vize işlemlerinde ilk defa başvuruda bulunuyor ise; mutlaka parmak izi kaydının oluşturulması gerekmektedir. Parmak izi için başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir. Parmak izi kaydı oluşturulmayan kişilerin evrakları işleme alınamamaktadır. Vekaletname ile parmak izi kaydı oluşturulamamaktadır. Avusturya Vize İşlemleri için tüm detaylara Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Avusturya seyahatim İçin Hangi Vize Türüne Başvurmalıyım?

Avusturya’ya 90 günü aşmayan aile ya da arkadaş ziyareti planlamış ise; mutlaka davetiye sunulmalı ve Avusturya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurulması gerekmektedir. Gezmek farklı kültürler görmek için planlanan seyahatler için Avusturya Turistik Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Diğer tüm vize tipleri hakkında detaylı Bilgiye Long Vize Ve Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Avusturya vize başvurularında uzun dönem kalış ya da kısa süreli kalış vizesi için önceden randevu almanız gerekmektedir. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alıp başvuru yapmanız mümkündür. Avusturya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilir sorunsuz başvuru yapabilirsiniz.

Avusturya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Avusturya randevu işlemlerinizde de hızlı ve sınırsız hizmet sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgede randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. İkametinize yakın Başvuru Merkezimizden. Profesyonel uzman kadromuz ile birlikte Avusturya Vizesi İşlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa vize başvurusu yapılıyor ise;  biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir. Vekâlet ile başvuru yapılamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her Avusturya vize başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve başvuruda bulunulması gerekmektedir. Başvurularda problem yaşamadan Long Vize Başvuru Merkezi Ve Randevu Merkezi aracılığı ile Avusturya Vize Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönem kalış yani oturum başvuruları ile kısa dönem kalış vize başvurularında sürelerine göre Avusturya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Tüm güncel ücret tablosuna ve başvuruda ihtiyacınız olacak Avusturya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve hiç sorun yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vize Ücretini Taksitli Olarak Ödeyebilir Miyim?

Avusturya Vizesi harç ve başvuru bedelleri başvuru anında yani randevu günü elden ödenmektedir. Çek, senet, banka havalesi veya taksitle ödeme yapılamamaktadır. Avusturya Vize randevu günü evrak teslimi ve parmak izi kaydı oluşturulduktan sonra ödeme peşin yapılmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu merkezi uzmanlarından gerekli evrak listesi ve evrak listesi hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Harç Bedeli Ne Zaman Ödeniyor?

Avusturya’ya seyahat etmek için alınacak olan vize, hangi tür vize olursa olsun bir bedel ödenmek zorundadır. Kısa süreli kalış vizesi ya da uzun süreli oturum vizesi başvurularında Avusturya Vize Ücreti randevu günü başvuru sırasında ödenmektedir. Hiç Bir başvuru türünde önceden ödeme alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken vize harç bedelleri tahsil edilmektedir. Detaylı başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Nedir?

Başvuru türü ne olursa olsun, gerekli vize evraklarının eksiksiz sunulması yanında, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi açıklayan bir dilekçe yani niyet mektubu yazmak, başvurucu sonucunun olumlu anlamda etkilenmesine katkı sağlayacaktır. Avusturya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılan bu dilekçe elle ya da bilgisayar ortamında yazılabilir. Dilekçe örneklerini Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezi uzmanlarından temin edebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Avusturya vize talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan, kalış sürenizi belirten, tekrar ülkenize döneceğinizi taahhüt eden ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Almanca olması daha da artı sağlamaktadır ve olmaması eksik evrak olarak sayılmaz. Sadece başvuruyu destekleyici ve sunulan evrakların özeti şeklindedir. Uzman Kadromuzdan vize talep dilekçesi ve Avusturya Vize Formu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avusturya Vize İtiraz Dilekçesine nereden Ulaşabilirim?

Avusturya; Türk vatandaşlarını bünyesinde bulunduran ülkelerden biridir. Dünya turizmini en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Yoğun vize talebi alan Avusturya, vize sonuçlarının olumsuz gelme durumunda olabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca ek evrak beyan ederek itiraz etme hakkına sahipsiniz. Long Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile 15 gün içerisinde Almanca durumu anlatan itiraz dilekçesi ve kanıt olan ek evraklar ile birlikte itiraz hakkında destek alabilirsiniz. göndererek yapabilirisiniz. Avusturya Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 2021?

Avusturya vize başvurularında başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre sonuçlanma süreleri değişkenlik göstermektedir. Turistik, ticari gibi kısa süreli vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanıyor. Avusturya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi vize başvurusu yapıyor iseniz 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru tiplerine göre sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Seyahat planlaması yaparken vize sonuçlanma süresini de dikkate almanız gerekmektedir. Olası aksaklıları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ve yanlış evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini geciktirmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden Avusturya Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Avusturya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Avusturya’ya kısa süreli vize başvurularınızda gidiş tarihinizden tarihten 6 ay öncesinde başvuruda bulunabilirsiniz. Ani gelişen durumlarda sabah ilk saatlerine Prime Time Avusturya Vize Başvuru randevusu alabilirsiniz. Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden prime time randevu desteği alabilirsiniz. Erken saat vize randevusu, başvuru gününün de en erken saate öncelik sağlamak adına yapılan bir randevu işlemidir. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, garanti vize anlamına gelmemektedir.

Vfs Avusturya Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Turistik, ticari, kültürel, konferans gibi kısa süreli seyahatlerinizde evrak teslim alan, parmak izi dosyası oluşturan, evrakları tasnif edip elçiliğe ileten Vfs Avusturya Vizesi Bölümünün ve çalışanlarının vize sonucuna etkisi yoktur. Yapılan başvurularda olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisine sahip değildir. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip, vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Avusturya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi alıp, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Avusturya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Avusturya vizesi başvurusunda seyahat amacınızı kanıtlayan tüm evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca aslını ibraz etmeniz gerekmektedir. Evrakları Vfs Avusturya vize bölümüne iletmek için önceden randevu alınması gerekmektedir ve randevu alınmayan hiçbir dosyaya işlem yapmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zamana Avusturya Vize Randevusu almak için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Vfs Avusturya Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Avusturya Vize Bölümü karar verme yetkisine olumlu ya da olumsuz etkileme durumuna sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, parmak izi dosyası oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini depolamak, sunulan evrakları konsolosluğa iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve Avusturya Vize işlemlerinizde aksaklığa yol açmamak adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top