Skip to content

Suudi Arabistan Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Suudi Arabistan Vizesi Ortadoğu ve Arap yarımadasının en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında yer alan Suudi Arabistan’a seyahat etmek için Suudi Arabistan vizesi almak gerekmektedir. Bu ülkeye seyahat edecek bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almak zorundadırlar. Kırmızı ya da siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları ise bazı durumlarda 90 güne kadar olan seyahat edebilirken bazı durumlarda ise Suudi Arabistan vize uygulamasına tabii tutulmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvuruları, bu ülkenin vize işlemlerine bakan İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği yürütülmektedir. Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişiler vize başvurularını konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezlerine, akredite edilmiş seyahat turizm acentelerine ve vize ofislerine yapmaktadır. Bu başvuru merkezleri aracılığıyla Suudi Arabistan vize başvurusu yapabilir, başvuru takibi yapabilir, vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin 81 ilinden yapılan vize başvurularını Suudi Arabistan Konsolosluğu kabul etmektedir. Türkiye’nin herhangi şehrinden vize başvurularınızı Long Vize danışmanlık ofisine ileterek yapabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Suudi Arabistan Vizesi İşlemleri Nerden Yapılır?

Suudi Arabistan seyahati için gerekli olan vize başvurusu, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği doğrudan başvuru kabul etmeyip aracı başvuru merkezleri vasıtasıyla vize başvurularını kabul etmektedir.

Suudi Arabistan başvuru türleri diğer ülkelere kıyasla daha kısıtlıdır. Suudi Arabistan vize türleri üç kategoriden oluşmaktadır. Bunlar: hac vizesi, umre vizesi ve ticari vizedir. Bu vize türleri içerisinde en çok başvuru alanı din turizmi sebebiyle hac ve umre vizesi başvuru türleridir. Bunların haricinde Suudi Arabistan ticari vizesi başvuruları resmi davetiye usulü ile yapılmaktadır.

Suudi Arabistan hac vizesi için başvuru işlemlerine en az 1 ay öncesinden başlanmalıdır. Müslüman vatandaşlar tarafından oldukça yoğun ilgi gören hac vizesi, bazı durumlarda uzun yıllar beklemeye sebep olmaktadır. Dini ibadet için gerekli olan hac ve umre vizesi başvurularını özellikle yoğunluğun daha az dönemlerde yapılması yararlı olacaktır. Hac mevsimi dışında yapılacak dini ziyaretler için Suudi Arabistan umre vizesi alma zorunluluğu vardır. Umre vizesi başvurularında 30 günlük vize verilmektedir. Umre vizesi aldıktan sonra Suudi Arabistan’da Kabe ziyareti, Müslümanlığın getirdiği dini görevleri yerine getirebilirsiniz. Hac ve umre vizesi başvurularında 45 yaş altındaki kadınlar, vizelerini eşleri ya da babaları referansı ile alabilirler.

Suudi Arabistan vizesi başvuru yapan kişilerin pasaport görüntüleri Suudi Arabistan’a iletilir ve daha sonrasında vize işlemleri yapılır. Başvuru yapıldıktan sonra 3 ile 5 gün arasında vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan vizesi başvuru evrakları ve belgeleri, randevu ve başvuru işlemleri ile ilgili bilgi almak için Long Vize’den destek alabilirsiniz.

Vizesi Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize işlemleri için başvuru yapılan resmi kuruluştur. Bu ülkeye hac, umre, ticari, çalışma, aile arkadaş ziyareti gibi sebeple seyahat edecek Türk vatandaşları, Suudi Arabistan vize başvurularını büyükelçiliğe yapmaları gerekmektedir. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, vize başvurularını Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığı ile yapmaktadır.

Ankara Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanı, vize uygulamalarında umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Hac, umre, çalışma, ticari, eğitim, aile arkadaş ziyareti gibi sebeplerle bu ülkeye yapacağınız vize başvurularını büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezi aracılığı ile kabul etmektedir.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemlerinde bölge ayrımı uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuruları Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Yalnızca Suudi Arabistan vize başvurusu sırasından talep edilen davetiye mektubu, büyükelçiliğe gelirse işlemler Ankara’dan, konsolosluğu gelirse İstanbul’dan vize işlemleri yapılmaktadır. Bu sebeple Suudi Arabistan vize davetiyesi talep edilen şehir ve resmi kurum önemlidir. Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve yine Türkiye’de ikamet eden oturum izni bulunan yabancı vatandaşlar vize işlemlerini Ankara Suudi Arabistan vizesi departmanına başvurarak yapabilirler.

Krallık rejiminin hakim olduğu Suudi Arabistan vize başvurularında diğer ülkelere oranla daha kuralcıdır. Bu ülkeye yapacak olduğunuz hac, umre, çalışma, eğitim, ticari, aile arkadaş ziyareti gibi vize başvuruları sırasında Türk vatandaşlarına mülakat yapmaktadır. Ayrıca vize işlemleri için davetiye mektubu istemektedir.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Ankara Çalışma Saatleri

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri resmi günler dışında aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 09:00 – 15:00

Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize departmanı başvuruları Pazartesi – Cuma günleri arasında, bu saatlerde kabul etmektedir.

Büyükelçiliği Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize işlemlerinde yetkili resmi kurumdur. Suudi Arabistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hac, umre, ticari, aile arkadaş ziyareti, oturum izni, çalışma gibi seyahat amaçlarıyla vize başvurularını Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerini görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri, seyahat acenteleri ve vize ofisleri aracılığıyla almaktadır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerinde bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerine hac, umre, çalışma, ticari, aile ziyareti gibi sebeplerle başvuruları kabul etmektedir.

Krallık ile yönetilen Suudi Arabistan, diğer ülkelere orana vize başvuru işlemlerinde daha sıkı kurallar uygulamaktadır. Bu sebeple vize başvuru işlemleri sırasında seyahat amacına uygun olarak mülakat yapmaktadır. Aynı zamanda hac vizesi uygulamasında ise kontenjan esası kullanmaktadır.

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu veya Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne vize başvurularını yapabilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında vize davetiye mektubunun konsolosluk ya da büyükelçiliğe gelmesi durumuna göre işlemleriniz yapılmaktadır. Eğer vize davetiyesi Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne gönderilirse işlemlerinizi Ankara’dan, İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na gönderilirse İstanbul’dan yapılabilmektedir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi tatiller harici aşağıdaki gibidir.

Pazartesi – Cuma çalışma saatleri: 09:00 – 15:00

İstanbul Suudi Arabistan Başkonsolosluğu yalnızca Pazartesi – Cuma günleri arasında hizmet vermektedir. Suudi Arabistan vizesi başvurularını bu saatler arasında vize departmanı aracılığıyla kabul etmektedir.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ile aşağıdaki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Konaklar Mahallesi Çamlık Caddesi Akasyalı Sokak No:6 Beşiktaş / İstanbul

Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları, işlemler yapıldıktan sonra ortalama 5 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Türk vatandaşları haricinde kalan ve Türkiye’de oturum izni bulunan diğer ülke vatandaşlarının yaptığı başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Vize başvurularınızı en az 30 gün öncesinden yaparak seyahat planlamanızı buna göre yapabilirsiniz. Vize işlemleri, vize evrak listesi gibi konularda danışmanlık hizmeti almak için Long Vize hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvuruları, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri, seyahat/turizm acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Long Vize Suudi Arabistan Konsolosluğu vize danışman hizmetlerinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Suudi Arabistan’a yakın akraba, aile, arkadaş ziyareti için gidecek bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet) sahibi Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bazı durumlarda diplomatik pasaport (kırmızı ve siyah) sahipleri de bu uygulamaya tabii tutulmaktadır.

Suudi Arabistan aile arkadaş vizesi, bu ülkeye yaşayan aile ve akrabaları ziyaret etmek amacıyla başvuru yapılan vize türüdür. Aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapabilmek için pasaport sahibinin davetiye mektubu alması gereklidir. Davetiye mektubu olmadan Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vize türüne başvuru yapılmamaktadır. Öte yandan bu ülkede oturum sahibi birincil derece akraba olan kişilerden alınacak yazı ile Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu başvuru şeklinde T.C. Dış İşleri Bakanlığı, Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na “vize verebilirsiniz” onayı verirse, vize başvuru kabul edilmektedir.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru şartlarında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Suudi Arabistan vizesi başvurularında 35 yaş altındaki kadınların vize başvurularını kabul etmemektedir. 35 yaşındaki bekar kadınların vize başvurularını seyahatte kendisine eşlik edecek birincil derece akraba olması durumunda kabul etmektedir.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapacak kişinin pasaportunda İsrail vizesi ya da bu ülkeye giriş – çıkış mührü bulunmamalıdır. Pasaportta İsrail vizesi, ziyareti ile ilgili bir şey olması durumunda Suudi Arabistan vize başvurusu yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda pasaport defterini değişmek faydalı olacaktır.

Aile arkadaş ziyareti vizesi, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından en fazla 90 günlük olacak şekilde verilmektedir. Vizenizi kullanım sırasında bu ülkede kalmak isterseniz ikamet edeceğinize dair kefil göstermeniz gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra bu ülkedeki vize oturum süresini uzatabilirsiniz. Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularını Long Vize aracılığıyla kolayca, güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Suudi Arabasitan
Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusu, bu ülkede ticari, çalışma, fuar, etkinlik, sergi, iş görüşmesi vb. durumlardan ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Suudi Arabistan ticari seyahatler için başvuru yapacağınız kurum Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir.

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu yapabilmek için bu ülkede çalışma yapacağınız kurum ya da kuruluştan tarafınıza davetiye mektubu gerekmektedir. Suudi Arabistan’dan gelen vize davetiye mektubu içeriğine bağlı olarak vize başvurularında tek girişli ya da çok girişli vize başvuru yapılabilmektedir.

Ticari amaçlarla Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahat için Suudi Arabistan ticari vize başvuru evrakları ve belgeleri hazırlanması gerekmektedir. Davet mektubu tarafınıza ulaştıktan sonra mektubun içeriğine göre ticari vize evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Başvuru yaparken Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, Suudi Arabistan vize ücreti, Suudi Arabistan ticari vize işlemleri için Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Davetiyesi ve Başvuru Şartları

Suudi Arabistan ticari vize başvuru yapacak kişiler, firma sahibi, ortak ya da yönetici pozisyonunda çalışanlar bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Suudi Arabistan ticari vizesi, standart iş vizesi uygulamasından farklı olabilmektedir. Başvuru yapmadan önce Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan’dan size iletecek davetiyeyi başvuru sırasında İstanbul dışındaki illerde İl Valilikleri ve İl Ticaret Odalarında onaylatılmalıdır. İstanbul’da çalışan kişiler ise dilekçelerini İstanbul Valiliklerinde ya da yetkili vize ofislerinde onaylatmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken davet mektubunu diğer vize evrakları ile birlikte Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletmek gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize başvuru şartları kapsamında olmayan davetiye mektubu ile vize başvurusu yapılmamaktadır. Vize dilekçesi, firmanın antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Davetiye mektubu formatının nasıl olması gerektiğine dair bilgiyi Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan ticari vize sonucu başvuru yapmış olduğunuz döneme bağlı olarak ortalama 5 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin yoğun olduğu dönemlerde yapacağınız başvurular için en az 30 gün öncesinden işlemlere başlamanız tavsiye edilmektedir. Ticari vize başvuru işlemleri için Long Vize danışmanlarını arayabilir, e-mail yazabilir, site üzerindeki canlı destek hattından merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Ticari Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Ticari Vize

Suudi Arabistan Turistik Vize

Suudi Arabistan Turistik Vize Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahatlerde seyahat amacına uygun olarak hac, umre, ticari, çalışma vizesi seçenekleri bulunmaktadır. Suudi Arabistan seyahati yapacak umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport sahiplerinin başvuru yapmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah ve kırmızı) pasaport sahipleri de Suudi Arabistan turistik vize uygulamasına tabii tutulmaktadır.

Diğer ülkelerden farklı olarak Suudi Arabistan vize uygulaması daha sınırlıdır. Suudi Arabistan sınırları içerisinde Müslümanların kutsal ibadethanesi Kabe’yi ev sahipliği yaptığı için ziyaretlere kısıtlama getirmektedir. Bu sebeple turistik ziyaretlerde gezilecek yerler kontrol altına alınmakta ve vize uygulamalarında mülakat uygulaması yapılmaktadır.

Suudi Arabistan turistik vize uygulaması bulunmamaktadır. Dini merkez olması bakımında Suudi Arabistan Konsolosluğu, bu ülkeye yapılacak seyahatleri dini amaçlarla ve ticari amaçlarla yapılacak seyahat ile sınırlandırmıştır. Hac ve umre ibadetleri haricinde, çalışma ve ticari amaçlarla yapılacak vize başvuruları haricindeki diğer tüm başvurular kabul edilmemektedir.

Suudi Arabistan Turistik Vize Konsolosluğu

Suudi Arabistan Konsolosluğu, Vize, seyahat edecek kişileri ne amaçla seyahat edeceğine yönelik Suudi Arabistan vize mülakatı uygulamasına tabii tutmaktadır. Bu başvuru şartları haricindeki diğer tüm amaçlarla başvuru yapacak kişilerin yapacakları seyahatlerle ilgili olarak Suudi Arabistan Konsolosluğu’na seyahat amaçlarını belirten davetiye mektubu sunma zorunluluğu getirmiştir.

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu başvuru şartları dışında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yaparken şu şartlarda davetiye mektubu sunmaları gerekmektedir. Aile ziyareti için seyahati, Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren firma ziyaretleri, dini ibadet için seyahat düzenleyen turizm acentelerinden davetiye mektubu beyan etmelerini istemektedir. Ayrıca hac ibadetleri içinde T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan davetiye sunma zorunlulukları bulunmaktadır.

Suudi Arabistan turistik vize başvurusu bu sebeplerle yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra umre, hac, ticari, çalışma vizesi gibi başvuru işlemleri ile Suudi Arabistan’a seyahat edebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi başvuru şartlarını, vize evrakları ve belgeleri listesini, randevu ve başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz soruları Long Vize danışmanlarına arayarak, eposta ve web sitesindeki canlı destek hattı üzerinden iletebilirsiniz. 

Turist Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Turistik Vize

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Arap yarımadası ülkelerinden Suudi Arabistan, Müslümanlar için önemli ibadet yeri olan Kabe’yi ev sahipliği yapması sebebiyle yoğun ziyaretçi talebi almaktadır. Suudi Arabistan ülkesine seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vize başvurusu yapması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetki verilmiş başvuru merkezlerinden vize hizmeti almak faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan vize başvurusu yapacak kişiler başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığıyla Suudi Arabistan Ankara vize işlemleri, Suudi Arabistan İstanbul vize işlemleri, Suudi Arabistan İzmir vize işlemlerinizi Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.  

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken Türk vatandaşlarına umre, hac, ticari, çalışma vizesi türleri sunulmaktadır. Başvuruda bulunacak kişi, seyahat amacına uygun olarak Suudi Arabistan vizesi başvuru yapılmaktadır. Bu vize türlerinden hac vizesi, yalnızca hac mevsiminde yapılırken; umre vizesi ise hac dönemi dışındaki ibadetler için alınmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu sırasında pasaportunda İsrail vizesi olan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda pasaport defteri yenilenmesi gerekmektedir. 35 yaş altındaki bekar kadınlar vize başvurusu için Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından onaylı davetiye mektubu ile vize başvurusunda bulunabilmektedir. 45 yaşının altındaki kadınların aileden birincil derece yakını (anne, baba, eş) yanında olmaksızın Suudi Arabistan’a girişi yasaktır. Seyahatlerinizi planlarken bunlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusu ise 50 yaş altındaki kişilere sunulmaktadır. Suudi Arabistan Diplomatik Temsilciliği, çalışma vizesi başvurusunda bulunan 50 yaşını doldurmuş Türk vatandaşlarının başvurularını kabul etmemektedir. Çalışma vizesi işlemleri sonrasında pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün oturumu aşmamak şartıyla Suudi Arabistan vizesi işlemleri açısında muaf tutulmaktadır.

Suudi Arabistan vize başvuru sırasında online vize başvuru formu doldurma işlemi yapıldıktan sonra Suudi Arabistan vizesi için gerekli evraklar hazırlanır. Vize evrakları hazırlandıktan sonra başvuru sahibi Suudi Arabistan Konsolosluğu’na giderek parmak izi verir ve başvuru işlemini tamamlar. Tüm bu vize başvuru işlemlerini yaparken Suudi Arabistan vize başvurusu için Long Vize’den destek alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri Suudi Arabistan seyahati yapabilmek için bu ülkeye seyahat edecek kişileri, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu ülkeye seyahat edecek kişilerin Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, seyahat amaçlarına uygun vize türüne göre hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri 2021 Suudi Arabistan vizesi almak zorunda olan bordo pasaport (umuma mahsus), yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları tarafından hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan vize başvuru için gerekli evraklar vize türüne göre değişiklik gösterdiği başvuru öncesinde yetkili vize ofisi Long Vize danışmanlarından destek almanız faydalı olacaktır. Vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar, vize belgeleri, nelere dikkat etmeniz gerekiyor gibi konularda size yardımcı olacaklardır.

Suudi Arabistan Umre ve Hac Vizesi Evrakları ve Belgeleri

 • Suudi Arabistan vize başvuru formu (imzalanmış olmalıdır)
 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası yazılı olmalıdır)
 • 2 adet 4×6 cm boyutunda biometrik fotoğraf
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (tüm aile bireylerini kapsamalıdır)

Vize sonuçlanma süresi 5 ile 7 gündür.

Suudi Arabistan Vize Evrakları ve Belgeleri İşlemleri

 • Suudi Arabistan vize başvuru formu

(Bilgisayar ortamında doldurulmalı ve çıktı alınarak imzalanmalıdır. Şirket yöneticisi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır.)

 • Suudi Arabistan vize başvuru dilekçesi

(Şirketin antetli kağıdına, seyahat tarihleri, amacı belirtilerek hazırlanmalı ve şirket bağlı olduğu İl Ticaret Odası ya da Valilik tarafından onaylanmalıdır.)

 • Pasaport

(En az 1 yıl geçerliliği olan, 2 boş sayfası olmalıdır.)

 • Pasaportun renkli fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası yazılı olmalıdır)
 • 2 adet 4×6 cm boyutunda biometrik fotoğraf
 • Barkod (Long Vize tarafından temin edilecektir.)
 • Davetiye mektubu

(Suudi Arabistan Ticari Odası veya Dış İşleri Bakanlığı onaylı olmalıdır.)

 • Şehadetname

(Davetiye gönderen Suudi Arabistan firmasının ticari sicil belgesi)

 • Diplomanın aslı veya fotokopisi

Çalışılan kurumun evrakları

(İngilizce faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi fotokopileri)

Özel sektörde çalışanlar için SGK işe giriş belgesi ve son 4 aylık maaş bordrosu. (kaşeli ve imzalı olmalıdır.)

 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (tüm aile bireylerini kapsamalıdır)

Vize sonuçlanma süresi 4 ile 5 gündür.

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti, turistik, eğitim vizesi evrakları ile ilgili bilgileri Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Suudi Arabistan Vize Formu

Suudi Arabistan Vize Formu Suudi Arabistan seyahati için vize başvuru yaparken Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne Suudi Arabistan vize formu doldurulması gereklidir. Konsolosluk vize başvurusunun ilk adımı olan Suudi Arabistan vize formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilmektedir. Bilgisayar ortamında, başvuru sırasında sunulan kimlik, pasaport ve evrak bilgilerini doğrulayacak şekilde doldurulan vize formu, daha sonrasında çıktısı alınarak imzalanmalıdır. Başvuru formunda yer alan fotoğraf kutucuğuna 4×6 cm boyutlarında biometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Suudi Arabistan vize formuna atılan imza başvuru sahibinin pasaportunda yer alan imza ile aynı olmalıdır. Aksi takdirde vize başvuru değerlendirilirken dikkate alınmamaktadır.

Suudi Arabistan vize başvuru formu, Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletilmektedir. Bu belgede kişiye ve seyahat amacına yönelik vize başvuru bilgileri bulunmaktadır. Vize başvuru formu, konsolosluk vize departmanı çalışanları tarafından vize değerlendirmesinde inceledikleri en önemli evraklardan biridir. Bu sebeple doldurulan bilgilerin doğruluğu, önem arz etmektedir.

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği Nasıl Hazırlanır?

Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği başvurusu sırasında doldurulan vize başvuru formu Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize tarafından temin edilmektedir. Vize başvurusu sırasında, Suudi Arabistan vize formu bilgisayar ortamında danışmanları yardımı ile doldurulmaktadır. Başvuru formunda yer alan yerlere kimlik, pasaport bilgileri, seyahat amacı, tarihleri ve vize türü doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınarak fotoğraf yapıştırılmalı ve imzalanmalıdır.

Başvuru formu doldurulurken seyahat nedeni bölümüne seyahat amacına uygun olacak şekilde iş, umre, hac, oturum izni, aile arkadaş ziyareti, çalışma, ticari gibi vize türleri işaretlenmelidir. Başvuru yapan pasaport sahibinin Suudi Arabistan’da kalacağı süre boyunca nerede kalacağı, seyahat masrafları nasıl karşılanacağı detaylı bir şekilde belirtilmelidir.  

Suudi Arabistan ticari, turistik, umre, hac, aile ziyareti, oturum izni, çalışma vize formu için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize çalışanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri ile ilgili sorularınızı Long vize çalışanlarına sorarak vize başvuru, randevu işlemlerinizi güvenilir ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Vize Formu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Formu

Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize İşlemleri, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır.  Suudi Arabistan’a seyahat edecek kişinin başvuru öncesinde seyahat amacına uygun vize türünü belirleyerek vize işlemlerine başlamalıdır. Başvuru yapabileceğiniz vize türleri ise hac vizesi, umre vizesi ve ticari vizesi türleridir.

Dini ibadetleri yerine getirmek amacıyla hac ve umre, iş ziyaretleri için ise ticari vize başvuru türünü seçebilirsiniz. Vizenizi kolayca ve güvenilir bir şekilde almak için Türkiye’deki Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Suudi Arabistan seyahati için umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları da Suudi Arabistan seyahatlerinde vize uygulamasına tabii olmaktadır.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize işlemleri yaparken konsolosluk ve büyükelçilik tarafından belirlenen şartlara başvuru sırasında uyulması gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi başvurusu yaparken bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden vize başvurusu yapılmaktadır. Başvurularınızı Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği ve İstanbul Suudi Konsolosluğu’na başvuru merkezleri aracılığıyla iletebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru yapmadan önce, bu ülkeye seyahat edecek kişilerin vize danışmanlığı alarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hac döneminde ibadet amacıyla hac vizesi başvurusu yapabilir; yine aynı zamanda hac dönemi dışında ibadet için umre vizesi başvuruları yapabilirsiniz. Ticari ziyaretler içinse Suudi Arabistan’dan gelecek davetiye mektubu ile ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize işlemleri için Long Vize danışmanlık hizmetinden yararlanarak vize evrak ve belgeleri hazırlayabilir, vize randevusu alarak Suudi Arabistan vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Suudi Arabistan vize işlemleri için en az 30 gün öncesinde başvuru yapmanız yararlı olacaktır. Özellikle ibadet, hac döneminde başvurular yoğun olmaktadır. Bu dönemlerde başvuruları önceden yapmak faydalı olacaktır. Vize başvuru sonuçları, başvurusu sonrasında ortalama 3 ile 5 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yaparken yetkili başvuru merkezi Long Vize’den bilgi alarak bu ülkeye yapacağınız seyahatinizi planlayabilir, vize evrak listesini öğrenebilirsiniz.

İşlemleri Vize Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize İşlemleri

Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan Vize Randevusu işlemleri, Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Seyahat edecek kişilerin vize başvuruları için Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bölge ayrımı esası uygulamamaktadır. Başvurularınız yaşadığınız illerden konsolosluk ve büyükelçiliklere iletebilirsiniz.

Suudi Arabistan, ülkesine seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Bu sebeple bu pasaport türlerine sahip Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan vize randevusu alarak vize başvuru yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Suudi Arabistan vize işlemleri uygulamasına diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından tabii tutulabilmektedir.

Suudi Arabistan vize randevusu işlemleri için, konsolosluk ve büyükelçiliğin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla işlemler yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemleri için yetkili başvuru merkezi Long Vize’den Suudi Arabistan hac, umre, çalışma, ticari vizesi ile ilgili hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerini yapabilmek için vize randevusu almak gerekmektedir. Başvuru yapılacak vize türüne göre, Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri vize danışmanları yardımıyla hazırlanarak başvuru merkezleri aracılığıyla konsolosluk ve büyükelçiliklere iletilmelidir. Vize evraklarını teslim ettik sonra Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini tamamlamak için parmak izi vermek gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla alınmaktadır. Hac, umre, çalışma, ticari amaçlarla yapılan Suudi Arabistan vize başvuruları için randevu tarihinde konsoloslukta olmak gerekmektedir. Randevu günü vize evrakları teslimi sonrası, parmak izi verip mülakat sorularına cevap verdikten sonra vize başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi Mülakatı Soruları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu sırasında konsolosluk vize departmanı memurları tarafından seyahat amacınıza bağlı olarak mülakat yapılmaktadır. Suudi Arabistan vizesi mülakatı soruları hakkında vize danışmanlık hizmeti aldığınız yetkili başvuru merkezi Long Vize danışmanları size bilgi vereceklerdir.

Suudi Arabistan vize randevusu yapıldıktan sonra başvuru sonucunuz 3 ile 5 gün arasında konsolosluk tarafından açıklanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun yoğun olduğu bayram öncesi, hac mevsimi gibi dönemlerde vize işlemlerinde yaşanabilecek gecikmeleri göz önünde bulundurarak işlemlerinizi en az 30 gün öncesinde yapmak faydalı olacaktır.

Vize Randevusu Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan Vize Ücreti, bu ülkeye ticari, dini ibadet, çalışma, aile arkadaş ziyareti gibi sebeplerle seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanına ödenen ücrettir. Suudi Arabistan vize ücretleri, seyahat edecek pasaport sahiplerinin seyahat amacına göre başvuru yapacakları vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 2021 Suudi Arabistan vize ücreti ne kadar sorusunun cevabı, vize için gerekli evraklar, başvuru şartları nelerdir gibi sorularınızı Long Vize danışmanlarına sormanız faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan umre, hac, ticari çalışma gibi sebeplerle yapacağınız seyahatler için vize başvurularınızı Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize ücretleri hakkında bilgileri bu kurumlardan öğrenebilirken aynı zamanda başvuru yapacağınız vizenin evraklarını da hazırlarken destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi için başvuru yaparken ödeyeceğiniz vize ücreti, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize departmanlarına ödenecektir. Vize sonucunuzun olumlu ya da olumsuz çıkma durumuna göre ödeme yaptığınız ücret geri ödenmeyecektir. Bu sebeple Suudi Arabistan vize başvuru yaparken profesyonel vize danışmanlarından destek almak, doğru vize türüne, iyi hazırlanmış vize evrakları ile başvurmak gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ve İşlemleri

Suudi Arabistan vize randevusu almak ve vize başvurusu yapmak için Suudi Arabistan vize ücreti ödemeniz gereklidir. Vize ücretini, Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusu, seyahat amacına göre yapılması önemlidir.

İbadet döneminde hac vizesi için başvuru yaparak hac vize ücretini ödeyebilirsiniz. İbadet dönemi haricinde Kabe ziyareti için umre vizesi başvurusu yaparak umre vize ücreti ödeyebilirsiniz. Ticari vize başvurularında ise resmi davetiye işlemlerini hallettikten sonra ticari vize ücreti ödemesini yapabilirsiniz.

Hac vize başvurularında kontenjan sınırlaması olduğu için başvuru döneminin yoğunluğuna göre kontenjanlar hemen dolabilmektedir. Umre vize başvurusunda ise kontenjan uygulaması söz konusu değildir. Vize başvurularının yoğunluğuna bağlı olarak vize ücretleri de değişkenlik gösterebilmektedir.

Suudi Arabistan vize işlemleri yapmadan önce bu ülkenin konsolosluk ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezi Long Vize’ye Suudi Arabistan vize ücreti konusunda danışabilirsiniz.

Vizesi Ücreti Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Ücreti

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği Suudi Arabistan’a seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vize dilekçe örneği hazırlamaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği, bu ülkeye yapılacak vize başvurularında istenilen önemli evraklardan biridir. Dilekçe örneği, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirttiği şartlar doğrultusunda hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan vize dilekçe örneği hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu dilekçenin yanlış hazırlanması durumunda vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu sebeple hem vize için ödemiş olduğunuz ücretten hem de seyahat planlarınızdan olabilirsiniz. Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri hazırlarken yetkili vize başvuru merkezi Long Vize’den destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Hazırlanır?

Suudi Arabistan vize dilekçesi, çalışan kişiler için şirketlerindeki yöneticiler tarafından hazırlanmalıdır. Hazırlanan dilekçe yönetici tarafından seyahat amacı ve izin tarihleri belirtilmeli yazılmalıdır. Son olarak bu şirket yöneticisi tarafından vize dilekçesi yönetici tarafından imzalanarak kaşelenmelidir. Ayrıca İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan vize dilekçesi şirketin bağlı olduğu İl Ticaret Odası veya İl Valiliğine onaylatılmalıdır.

Suudi Arabistan vize dilekçe örneği hazırlarken dikkat edilecek hususlar şunlardır;

 • Suudi Arabistan’a hangi amaçla seyahat edileceği vize dilekçesinde belirtilmelidir. Seyahat acentesinden alınan bir tur ile seyahat edilecek ise geziye ait tüm ayrıntılar vize evraklarına eklenmelidir.
 • Vize dilekçesi hazırlanırken seyahat tarihleri belirtilmelidir. Suudi Arabistan’dan başka ülkeye geçiş yapılacak ise dilekçe de bu bilgiye yer verilmelidir.
 • Suudi Arabistan vize dilekçesinde seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağı açıkça belirtilmelidir. Başkası tarafından karşılanacak ise sponsor dilekçe ve evraklar hazırlanmalıdır.
 • Vize dilekçesi, başvuru dosyasında yer alan bilgilerle uyumlu olmalıdır. Aksi durumda vize ret sonucuna sebep olmaktadır.
 • Suudi Arabistan vize başvurusu yapan kişi özel sektörde SGK’lı çalışan ise çalıştığı firma tarafından şirket antetli kağıdına hazırlanmış, yönetici tarafından imzalanıp kaşelenmiş vize dilekçesi hazırlamalıdır.
 • Başvuru yapacak kişi ev hanımı, öğrenci, çalışmayan biri ise seyahat masraflarını karşılayacak birincil dereceden yakın (anne, baba, eş) kişiye ait sponsor dilekçesini vize evrakları arasında eklemelidir.

Suudi Arabistan vize dilekçe örneği hazırlarken konsolosluk vize işlemlerinde Long Vize danışmanlık hizmetine başvurabilirsiniz. 

Vizesi Dilekçe Örneği Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? başvuru sırasında sık sorulan sorulardan biridir. Bu ülkeye edecek Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan vize başvurusu yapması gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi başvuru sonuçları belli olma süresi, başvurulan vize türüne, seyahat edilecek tarihe ve konsoloslukların yoğunluklarına bağlı değişkenlik göstermektedir.

Suudi Arabistan vize başvuruları ortalama 3 ile 5 gün arasında sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize departmanın başvuruları değerlendirme süreci seyahat amacına, seyahat tarihine ve konsolosluk yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Bu sebeple vize başvurusu yaparken en az 30 gün önceden Suudi Arabistan vize randevusu alarak başvurularınızı yapmanız faydalı olacaktır.

Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? sorusu, vize evrakları ve belgeleri, randevu işlemleri ile ilgili tüm sorularınızı konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Süreci Ne Zaman Sonuçlanır?

Suudi Arabistan vizesi başvuru sonuçları genellikle 3 – 5 gün arasında belli olmaktadır. Başvuru süreci konsolosluk vize departmanı değerlendirme sürecine göre bazen uzayabilmektedir. Bu süre aynı zamanda başvurularınızın resmi tatillere denk gelmesi durumunda da değişkenlik gösterebilmektedir.

Hac, umre, çalışma ve ticari amaçlarla yapmış olduğunuz başvuru sonuçlanma süresi farklı olabilmektedir. Suudi Arabistan’a yapacağınız seyahati ve vize başvurusunuz özellikle başvuru yapacağınız tarihe göre planlamak önemlidir. Hac mevsimi öncesi Suudi Arabistan vizesi başvurularında yoğunluk olacağı için bir ay öncesinden işlemlere başlayabilirsiniz. Bu süreçte vize işlemlerini hızlandırmak ve olumlu sonuç almak için vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? sorusunun cevabı, bu ülkeye yapılacak seyahat tarihine bağlı olduğu kadar vize evraklarının hazırlanma ve tamamlanma süresine de bağlıdır. Suudi Arabistan vizesi sonucu 3 – 5 gün arasında çıkmaktadır. Ama bu süre, yoğunluk olan dönemlerde 15 güne kadar uzayabilmektedir.

Suudi Arabistan vizesi sonuçlanma süresi, konsolosluk ve büyükelçiliğin çalışmadığı resmi tatilleri kapsamamaktadır. Vize başvurularınızı yaparken Long Vize danışmanlarından vize evraklarının hazırlanması, vize kaç günde sonuçlanır, randevusu işlemleri, Suudi Arabistan vize mülakatı gibi konularda bilgi almanız faydalı olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? Suudi Arabistan seyahati yapmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan vize başvuru yapması gerekmektedir. Umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaport ve diplomatik pasaport (siyah ve kırmızı) sahibi Türk vatandaşları Suudi Arabistan’a seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? sorusunun cevabı için Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi başvuruları, bu ülkenin konsoloslukları ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş seyahat acenteleri, vize ofisleri aracılığıyla yapılmaktadır. Bu ülkeye yapacağınız turistik seyahat için gereken Suudi Arabistan turistik vizesi başvurularını Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Suudi Arabistan Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Bunun haricinde kalan ticari vize, umre vizesi, hac vizesi, çalışma vizesi başvuruları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş seyahat acentelerine ve vize ofislerine yapılmaktadır.

Nasıl Alınır Vizesi Suudi Arabistan
Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları

Suudi Arabistan vize başvurusu yapılırken seyahat amacına uygun olarak hac, umre, aile arkadaş ziyareti, ticari, çalışma vize türlerinden birisine başvuru yapabilmektedir. Vize türünü belirledikten sonra Suudi Arabistan Konsolosluğu vize departmanı tarafından istenilen vize evrakları ve belgeleri hazırlamalıdır.

Bu işlem sonrasında randevu alarak belirtilen tarihte Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vize evrakları ile gitmelidir. Vize başvurusu sırasında konsolosluk vize departmanı tarafından seyahat edecek Türk vatandaşlarına seyahat amaçlarına yönelik mülakat yapılmaktadır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Suudi Arabistan vizesi sonucu 5 ile 15 gün arasında belli olmaktadır.

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır ? sorusunun en önemli yanıtıdır, başvurduğunuz vize türüdür. Suudi Arabistan diğer ülkelere kıyasla vize uygulamasında daha sıkı kurallara sahiptir. Dini ibadet merkezi olması sebebiyle vize değerlendirmelerinde belli kurallara sahiptir. İsrail’e seyahat eden ve pasaportunda bu ülkeye ait vize, mühür bulunduran kişilerine vize başvurularını kabul etmemektedir.

Ayrıca 35 yaş altındaki bekar kadınların başvurularında yanında aileden birincil derecede bir yakının (anne-baba) olması şartı aramaktadır. Aile arkadaş ziyaretleri, çalışma, ticari vize başvurularında davetiye mektubu istemektedir. Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? soruları, başvuru şartları, vize için gerekli evrak listesi nelerdir gibi sorularınız için Long Vize danışmanlarından yardımcı almanız yararlı olacaktır.

Suudi Arabistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Bahreyn
Kuveyt
Umman
Birleşik Arap Emirlikleri
Suudi Arabistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Suudi Arabistan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus34.218.169
Para BirimiRiyal (SAR)
Resmi DiliArapça
Diniİslam
Telefon Kodu+966
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriNejdi Kabsa – Yemeni mandi – Brost – Foul
Gezilecek YerlerKabe – Mescid-i Nebev – Kuba Mescidi – Murabba Sarayı – Al – Balad
BaşkentRiyad
ŞehirleriRiyad – Cidde – Mekke – Medine – Ad Dammam – Taif – Tebük – Abha
Yüz Ölçümü2.149.690 km2
Zaman DilimiUTC+3 (AST)
İnternet Alan Adı.sa
KurucusuAbdülaziz İbni es Suud
BaşkanıSelman bin Abdülaziz
Asgari Ücret3 bin Riyal 
İklimiÇöl
Asker Sayısı235.000
Komşu ÜlkeleriÜrdün – Irak – Kuveyt – Katar – Bahreyn – Umman – Yemen – Kızıldeniz
Kuruluş Tarihi23 Eylül 1932
Suudi Arabistan Hakkında Genel Bilgiler
Suudi Arabistan
Suudi Arabistan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

Suudi Arabistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Suudi Arabistan vize işlemlerine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra konsolosluğun istemiş olduğu Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve böylece vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini Arayıp Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Suudi Arabistan vizesine başvuru yapacak olan vize başvuru sahipleri Suudi Arabistan Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Suudi Arabistan vize başvurusunu konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu randevu prosedürü ile çalıştığı için vize işlemlerinin ilk adımı olarak randevu alınması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Randevu gününde de hazırlanan Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri elçiliğe sunulur. Evrak ve belgelerin eksik sunulması durumunda Suudi Arabistan vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkartılır?

Suudi Arabistan vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Suudi Arabistan vize işlemlerinizin ilk adımı için vize randevunuzun alınması gerekmektedir. Randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanma işlemi ile bir sonraki adımlara devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Bütün bu işlemler ile başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Suudi Arabistan vize başvurusu Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemiyle çalışmaktadır. Suudi Arabistan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Suudi Arabistan vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Suudi Arabistan, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Suudi Arabistan vize işlemlerini yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Suudi Arabistan vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Suudi Arabistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Suudi Arabistan seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Suudi Arabistan’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Çünkü her ülkenin vize başvurusu ayrıdır. Firmamız Long Vize Turizm ile Suudi Arabistan vize başvurusu başta olmak üzere bütün ülkelerin vize başvurusunu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Suudi Arabistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri için vize başvuru işlemleri büyükelçilikten yapılmamaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgilenen merci Suudi Arabistan Konsolosluğu’dur. Vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile vize işlemleri yerine Suudi Arabistan ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularında ilgilenir. Suudi Arabistan vize başvurusu, ülkemizden seyahat edecek vatandaşlar için yetkili vize başvuru merkezinin olmaması sebebiyle konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belge listesi ile ilgili bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman personellerinden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Suudi Arabistan seyahatleri için vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezinin olmamasından ötürü konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk aşaması olan Suudi Arabistan vize randevusu da Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan alınmaktadır. Vize randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşabilir, vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Suudi Arabistan vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Suudi Arabistan vize ücreti büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği vize işlemlerinde hiçbir şekilde sorumlu olmamaktadır. Yetkili vize başvuru merkezinin olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerinden sorumludur. Bu durumdan ötürü vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu vize evrakları ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Suudi Arabistan vize başvuruları Suudi Arabistan Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Suudi Arabistan vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk tarafından kabul edilerek, işlemler bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak ve Sudi Arabistan vize başvurusu işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Suudi Arabistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgili prosedürler Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularını, vize evrak ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan’a seyahatlerinden önce alması gerekli olan Suudi Arabistan vizesi için, vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize başvurunuzu gerçekleştirebilmek için vize işlemlerinin ilk adımı olan konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Suudi Arabistan vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan vize işlemlerine dair merak ettiğiniz tüm sorulara ulaşmak ve vize başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Suudi Arabistan’a seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Suudi Arabistan vizesi almak için Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu belli bir Suudi Arabistan vize ücret bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her vize başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri vize türlerinde olduğu gibi farklılıklar göstermektedir. Örneğin; Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ve Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize türlerinde davetiye olması şarttır ama Suudi Arabistan turistik vize için davetiye gerekli değildir. Suudi Arabistan vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Suudi Arabistan’a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması, Suudi Arabistan vize evrak ve belge takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Suudi Arabistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan yükümlüdür. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı itiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Suudi Arabistan vize başvurunuzu uzman personellerimizin hizmetiyle profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapacak olan vize başvuru sahiplerinin Suudi Arabistan vize işlemlerine başlayabilmesi için Suudi Arabistan’dan gelen davetiyeye istinaden Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturmaları gerekmektedir. Vize başvuru sahibi Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurusunu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz ,akrabanız veya arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Ziyaret vizesi için gelen davetiye ile Suudi Arabistan Ticari Vize ya da Suudi Arabistan Çalışma Vizesi gibi vize türlerine başvuru yapamazsınız. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız vize başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vize başvurunuz için Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyenizin ya da arkadaşınızın bulunması gereklidir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na, vize başvurusunda aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi bildirmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvurusunu yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinin tam ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunuzun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Suudi Arabistan’a yapacağınız aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Turizm Merkezinden yardım alabilir, Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Suudi Arabistan’a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Suudi Arabistan’da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Suudi Arabistan ticari vize ve Suudi Arabistan çalışma vizesinde de davetiye olması şart olduğundan ziyaret vizesi davetiyesiyle bu vize türlerini gerçekleştiremezsiniz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkedeki konsolosluğa onaylatması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport sahibi kişiler başvuru yapabilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerine başlayabilmeniz için konsolosluktan alacağınız Suudi Arabistan vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinizin hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Eksik evrak sunulması halinde vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı farklılık gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Suudi Arabistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Suudi Arabistan ülkesi konsolosluğundan alacağınız Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ile Suudi Arabistan’da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmanız uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Suudi Arabistan Turistik Vize veya Suudi Arabistan Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşmak ve vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Suudi Arabistan ticari vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Suudi Arabistan’dan gelecek olan Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi ve Suudi Arabistan ticari vize türünde olduğu gibi davetiyedir. Suudi Arabistan’dan gelen davetiye de ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturulup ticari vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanıp konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda Suudi Arabistan Konsolosluğundan Vize Randevusu alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Nasıl Alınmalıdır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Ticari vize nedir? Suudi Arabistan Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Suudi Arabistan ticari vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi Suudi Arabistan Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Ticari vize başvurusu, Suudi Arabistan Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evrak ve belgeler içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı veya çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ticari vizesini almak için gerekli olan belge ve evraklara firmamız aracılığı ile ulaşabilir, vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu yaparken ziyaret vizesi ve çalışma vizesinde olduğu gibi davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Suudi Arabistan’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınızı, kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Suudi Arabistan vize evrakları ve belgelerinin de eksiksiz bir şekilde hazırlanıp konsolosluğa sunulması gereklidir. Eksik sunulduğu durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara firmamız Long Vize Turizm Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Suudi Arabistan ticari vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gerekli olan vize başvurusudur. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli evrak ve belgelere sahip kişiler Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Suudi Arabistan’dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Suudi Arabistan ticari vize için gelen davetiyeyi Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi veya Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi davetiye gerektiren vize türlerinde kullanamazsınız. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleriniz sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Suudi Arabistan ticari vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; ticari vize için davetiyenizin olması şarttır. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içerisindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerine ulaşabilir, vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız tamamlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan turistik vize başvuru sahiplerinin vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan vize randevusuna istinaden konsolosluğun istemiş olduğu Suudi vize evrakları ve belgeleri hazırlanır. Bu evrakların içerisindeki en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Suudi Arabistan’a gittiğinizde ne yapacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusunu eksiksiz ve hatasız tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan turistik vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus seyahatinizin turistik olduğunu Suudi Arabistan Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na vereceğiniz evrakların içerisinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletlerinizin olmasıdır. Vize başvuru işlemlerinizdeki diğer önemli faktör ise Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerinizin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerine ulaşabilir, vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize şartları içerisindeki en önemlisi Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk aşaması olarak vize randevusu alınması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize randevu işleminiz gerçekleştirildikten sonra sonra meslek durumunuza göre vize evrak ve belgelerinizi hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız veya sosyal güvenceniz gibi etkenlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Suudi Arabistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Suudi Arabistan’a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınızın olması gereklidir. Suudi Arabistan vize randevusu ve vize başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi hatasız olarak tamamlayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Suudi Arabistan turistik vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan çalışma vizesi veya Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesinde olduğu gibi herhangi bir davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Ticari Vize, Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Suudi Arabistan’a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Suudi Arabistan turistik vize başvurunuzu tam ve doğru olarak güven içerisinde tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan dolayı Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır, randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Evraklarınız sunulmazsa ya da eksik sunulursa vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Bütün bu işlemleri güven içerisinde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi hazırlayacağınız Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin meslek durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Bu meslekleri; Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Suudi Arabistan vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan ticari vize ve Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize türlerinde Suudi Arabistan’dan gelen davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma, iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan vize işlemleri randevu prosedürüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını, Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerini değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; ticari vize , çalışma vizesi ve ziyaret vizelerinde davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içerisindeki kişilere göre de farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, vize başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma yani iş durumları ve yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize evrakları ve belgeleri de Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru evrakları birçok etkene göre farklılıklar içermektedir. Evraklardaki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve de yaşınıza göre oluşur. Vize başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Bu hazırlanan evraklarda Suudi Arabistan vize randevu gününde elçiliğe sunulur. Sunulmaması ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesine dair tüm bilgilere ulaşmak ve başvurularını eksiksiz tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Suudi Arabistan vize işlemleri ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü, Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Suudi Arabistan vize randevusu ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olup hazırlanan evrak ve belgeler yine konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri, konsolosluk tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Vize evrakları hazırlanmadan önce Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihinize kadar gerekli evrak ve belgeler hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulur. Sunulmadığı durumunda vize başvurunuz geçersiz sayılır. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize işlemleriniz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve vize başvurunuzu hatasız bir şekilde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini yetkili vize başvuru merkezi olmaması nedeniyle kabul eden Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu sistemi ile evrak kabul etmektedir. Vize başvuru işlemleri vize işlemlerinizin ilk adımı olan vize randevunuzun alınması ile başlar. Suudi Arabistan vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve de tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Formu Nasıl Doldurulmaktadır?

Suudi Arabistan vize formu, vize başvuru işlemlerinde gerekli Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem arz eden bir evraktır. Vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken çok önemli bir evraktır. Kişisel bilgilerinizin ağırlıklı olduğu evrakta çalışma bilgileriniz, gidiş amacını , gideceğiniz yer ve pasaport bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak ve vize başvurunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamak için firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Suudi Arabistan vizesinin önemli başvuru evraklarından birisi olan Suudi Arabistan vize formu, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahipleri tarafından Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan temin edilebilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizin ilk adımı olan Suudi Arabistan vize randevusunun alınmasının ardından hazırlanacak olan başvuru evrak ve belgeleri, randevu gününde Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulurken vize formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir. Tam tersi durumda vize başvurunuzu gerçekleştirmezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Suudi Arabistan vize başvuru evraklarının içerisindeki en önemlisi olan vize başvuru formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Konsolosluktan alınacak olan vize başvuru formunda ağırlıklı olarak kişisel bilgileriniz yer almakta bunun yanı sıra pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ve gidiş amacınız bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden ötürü Suudi Arabistan vize formu doldurulurken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle ilgilenmemektedir. Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Suudi Arabistan vize başvurunuzu gerçekleştirmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Formu Ücretli Midir?

Suudi Arabistan vize başvurusunda gerekli belge ve evraklar arasında bulunan Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu konsolosluktan temin edilmekte olup, herhangi bir Suudi Arabistan vize ücreti karşılığında verilmemektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinizin ilk adımı olan vize randevusu alındıktan sonra temin edilecek olan vize başvuru formu tamamen ücretsizdir. Vize başvuru formuna konsolosluktan ve firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Suudi Arabistan vize formu, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını ve seyahat tarihlerini içermesi sebebiyle başvuru evrakları arasında çok önemli bir yer tutar. Başvuru formunuzun randevu gününde elçiliğe teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir ve evrak teslimi Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmez. Yani Suudi Arabistan vize işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vize evrak ve belgelerine ulaşmak, vize başvurunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde güven içerisinde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından dolayı konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan vize işleminin ilk aşaması olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır. Randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Suudi Arabistan vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi ve Suudi Arabistan ticari vizesi gibi vize türlerinde Suudi Arabistan’dan gelen davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içerisindeki kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve de yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Büyükelçilik konsolosluğun aksine vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi tam ve doğru gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Suudi Arabistan vize işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi vize evraklarıdır. Bu Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş hayatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sayabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumları gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezi ile Suudi Arabistan vizesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması, Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize randevusu da yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Suudi Arabistan vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Suudi Arabistan’a seyahat planlayanların Suudi Arabistan vizesi işlemlerini yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Suudi Arabistan vize işlemleri randevu sistemine dayalı olarak gerçekleştirilir. Suudi Arabistan vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Vize randevusu almak ve Suudi Arabistan vize başvurunuzu hatasız ve eksiksiz gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Suudi Arabistan vize işlemlerinin ilk adımı olan Suudi Arabistan vize randevusu, ülkemiz vatandaşlarından başvuru yapacak olanlar için yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü konsolosluk tarafından verilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun vize başvurularını randevu prosedürüne dayalı olarak kabul etmesi vize randevusu alınmasını zorunlu kılmaktadır. Randevu gününde de hazırlanan Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri elçiliğe sunulur. Sunulmadığı ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Vize randevunuzu hemen almak ve Suudi Arabistan vizesi başvurusu işlemlerinizi hemen gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Suudi Arabistan vize randevusu, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uyguladığı bir sistemdir. Bu nedenle vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Suudi Arabistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise diplomasi konulardan sorumludur, vize işlemleriyle ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan vizesi işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvurularınızı uzman personellerimizin hizmeti ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Suudi Arabistan vize ücreti, vize başvurusu karşılığında Suudi Arabistan Konsolosluğu’na ödenen vize harç bedelidir. Vize ücreti vize evrak ve belgeleri gibi her vize türüne göre farklı olmakta ve başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Örneğin; Suudi Arabistan çalışma vizesi, Suudi Arabistan aile arkadaş ziyareti vizesi ve Suudi Arabistan ticari vize gibi vize türlerinde davetiye olması şarttır. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlar da farlılık gösterebilmektedir. Vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak bütün vize işlemlerinizde sizlere uzman personellerimizden profesyonel hizmet sunmaktan memnuniyet duyarız.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Suudi Arabistan vizesini almak için vize başvurularında ödenecek olan Suudi Arabistan Vizesi Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu, Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Suudi Arabistan vizesi başvuru ücretlerinin birçok faktöre göre farklılık göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu uzman personellerin hizmeti ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücretini Kim Belirler?

Suudi Arabistan vize başvuruları, ülkemizden Suudi Arabistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları için yetkili vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri ile baştan sona kadar Suudi Arabistan Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk yetkilidir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden konsolosluk Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Suudi Arabistan vize ücreti, vize başvurusu yapacak kişiler tarafından ödenmektedir. Suudi Arabistan vizesi işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı gibi etkenlere göre farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Suudi Arabistan vizesi randevusu sonrası vize evraklarının güncel olarak hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir ve işlem dekontu konsolosluğa sunulur. Hazırlanan vize evrakları ve belgeleri eksik sunulması durumunda konsolosluk vize başvurunuzu gerçekleştirmez. Suudi Arabistan vize başvurusu hakkında yapılması gerekenleri en detaylı bir şekilde öğrenmek için Firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Suudi Arabistan vizesi harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok unsura bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin vize ücretleri; başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumlarına göre belirlenmektedir. Başvuru işlemlerinizde vize ücretinin belirlenme işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Çünkü Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizden konsolosluk sorumludur. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşmak ve vize başvurunuzu hatasız olarak gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği, vize başvuru işlemlerinde gerekli Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan ve vize başvurusu açısından önem arz eden bir evraktır. Suudi Arabistan vize işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden dolayı vize başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından gerekli kılınmakta olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konulardan sorumludur. Vize talep dilekçesi konsolosluğun istediği dilde, seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar ile ilgili bilgiler belirtilerek yazılmalıdır. Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneğine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği, vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahiplerinin seyahat amacını, ülkede kalacağı tarihleri, yapacağı harcamaları hakkındaki bilgiler sebebiyle başvuru evrakları arasında önemli bir yer tutar. Suudi Arabistan vizesi talep dilekçesi teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir. Bu durumda da vize başvurunuz geçersiz sayılır. Yani vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Suudi Arabistan vizesi dilekçe örneği başvuru evraklarının içerisinde en önemlilerinden birisi olan Suudi Arabistan vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılmalıdır. Suudi Arabistan Konsolosluğu’na sunulacak olan talep dilekçesinde seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar yer almaktadır. Suudi Arabistan vizesi işlemleriyle konsolosluk ilgilendiğinden ötürü vize talep dilekçesi hazırlanırken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak yazılmalıdır. Suudi Arabistan vizesi talep dilekçesi örneği için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Suudi Arabistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizin başlayabilmesi için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar da Suudi Arabistan vize evraklarınızın ve belgelerinizin güncel olarak hazırlanma işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Suudi Arabistan vizesi başvurusu yetkili vize başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvurularını ve başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Peki Suudi Arabistan vizesi kaç günde çıkar? Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vizesi başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Suudi Arabistan vizesi randevusu, Suudi Arabistan Konsolosluğu’nun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için uyguladığı bir sistemdir. Bu nedenle Suudi Arabistan vizesi randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumlarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Hazırlanan Suudi Arabistan vize evrakları ve belgeleri de randevu gününde elçiliğe sunulur. Eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Suudi Arabistan vize başvurusu işlemlerini yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü kabul eden Suudi Arabistan Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu prosedürü ile evrak kabul etmektedir. Suudi Arabistan vizesi işlemleriniz vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, başvuru evraklarınızın güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi sizlere profesyonel hizmet sunmaktan memnuniyet duyar.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Suudi Arabistan vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri için konsolosluktan alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk aşaması olmaktadır. Suudi Arabistan vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Sunulmadığı durumda ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmek için Firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

Suudi Arabistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Suudi Arabistan vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan vize işlemlerinin ilk adımı olarak Suudi Arabistan vize randevusunu alması gerekmektedir. Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? sorunuz için randevu oluşturulduktan sonra konsolosluğun istemiş olduğu Suudi Arabistan vize evrak ve belgeleri hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa sunulur. Eksik evrak teslimini konsolosluk kabul etmez ve vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Suudi Arabistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Suudi Arabistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürüyle çalışmaktadır. Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır? sorusu için Suudi Arabistan vizesi işlemlerinin ilk adımı olan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemlerine başlanabilir. Hazırlanan Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri de randevu gününde konsolosluğa sunulur ve vize başvurunuz gerçekleştirilir. Ancak evraklarınızın eksik sunulması halinde konsolosluk vize başvurunuzu geçersiz sayar. Yani vize işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için Firmamız Long Vize Turizm Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?, Suudi Arabistan vizesi başvurusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğundan dolayı vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Suudi Arabistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır. Randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Suudi Arabistan vizesi başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır? Ve Suudi Arabistan vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi Suudi Arabistan vizesi için hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleridir. Bu vize evrakları kişilerin iş hayatlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bu Meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Avukat ve Eczacı olarak sayabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumları gibi unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezi ile Suudi Arabistan vizesi işlemlerinizi uzman personellerimizin yardımı ile profesyonel bir şekilde halledebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Suudi Arabistan vizesi işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan Büyükelçiliği ise diplomasi ile ilgili konulardan yükümlüdür. Suudi Arabistan Konsolosluğu vize işlemlerini randevu usulüne dayalı olarak çalıştırmakta olduğu için vize işlemlerinin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Konsolosluktan vize randevusu alındıktan sonra Suudi Arabistan vizesi evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Sunulmadığı ya da eksik sunulduğu takdirde vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Suudi Arabistan vize başvurunuzu hatasız gerçekleştirmek için Firmamız Long Vize Turizm Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu