Skip to content

Hırvatistan Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Hırvatistan Vizesi İnsanlar, çeşitli nedenlerden dolayı başka ülkelere seyahat edebilirler. Seyahat nedenleri ticari, ziyaret ya da turistik amaçlı olabilir. Ülkemizden Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen kişiler için vize alınması gerekir. Hırvatistan’a seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekir. Her ülkenin kendine göre belirlediği vize evrakları ve işlemleri bulunur. Ayrıca bu işlemler ve belgeler seyahat nedenine göre de değişiklik gösterebilir.

Hırvatistan, Avrupa Birliğine üye bir ülkedir. Ancak birçok Avrupa ülkesinin içinde bulundu schengen bölgesi kapsamında değildir. Hırvatistan vizesi schengen vizesine dâhil değildir. Hırvatistan vize işlemleri için Hırvatistan Başkonsolosluğu’na veya Başkonsolosluk tarafında görevlendirilmiş kurumlara başvuru yapılabilir. Hırvatistan için gerekli evraklar ve sürenin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmak için Büyükelçiliğine başvuru yapmakta yetkili olan Long Vize şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun
Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Hırvatistan Vizesi İşlemleri

Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve işlemleri yapması zorunludur. Hırvatistan için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Hırvatistan vize formu doğru bilgilerle ve okunabilir şekilde yazılması önemlidir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıdır.

Hırvatistan vize işlemleri için gerekli evraklar eksiksiz ve büyükelçiliğin talep ettiği şekilde tamamlanmalıdır. Evrakların ve vize formu tamamlandıktan sonra vize randevusu talep edilmelidir. Vize randevusu talep edilmesi de zorunlu işlemlerden birisidir. Hırvatistan vize işlemleri olumlu sonuçlanabilmesi için detaylara ve istenilen şartların yerine getirilmesi gerekir. Hırvatistan vize işlemleri için profesyonel destek alınması daha yararlı olacaktır. Long Vize Turizm şirketi olarak, Hırvatistan vize işlemlerinde hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Hırvatistan vizesinin olumlu sonuç alınabilmesi için evrakların tamamlanması şarttır. Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport, kırmızı pasaport ve gri pasaport sahibi kişilerin 90 günü geçmeyecek Hırvatistan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Ancak bordo pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusu yapması zorunludur. Gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gidiş dönüş uçak rezervasyonu
 • Sağlık sigortası poliçesi

Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel bilgiler için ülke çalışanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Büyükelçiliği Vize

Hırvatistan’a seyahat edebilmek için vize alınması gerekir. Hırvatistan’a seyahat edecek bordo pasaport sahipleri Hırvatistan Büyükelçiliği Vize Bölümüne veya Hırvatistan Konsolosluğuna başvuru yapması gerekir. Ayrıca konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurum ve turizm firmaları da başvuruları kabul etmektedir. Long vize turizm, vize işlemlerinde resmi usullere uygun şekilde belgelerin hazırlanması ve vize işlemlerinden olumlu sonuç almak için hizmet vermektedir.

Hırvatistan Büyükelçiliği Vize işlemlerinde konsolosluğa verilen evraklar resmi belgelerdir. Bu nedenle prosedüre uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Verilen yanlış bilgiler ve evraklar duruma göre yasal suç niteliği taşımaktadır. Ayrıca yanlış evrak ve eksik bilgiler vize işlemlerinin olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Bu da vize başvurusu yapan kişinin hem maddi hem de manevi olarak yıpranmasına neden olmaktadır. Long vize şirketi, vize işlemlerinde yasal prosedüre uygun şekilde hizmet vermektedir.

Hırvatistan Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vizesi başvurularında, sonucun ve gerekli belgelerin belirlenmesinde yetkili mercii Hırvatistan Büyükelçiliği ve Hırvatistan Konsolosluğu’dur. Hırvatistan vize başvurusunu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de bulunan ve ikamet eden yabancı uyruklu kişiler yapabilir. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişi veya temsilcisi vize başvurusunda bulunabilir.

Vize başvurularında sonucu olumlu sonuçlanabilmesi için Long Vize seyahat firmasına vize başvurusu yapabilir. Hırvatistan’a ticari, turistik, akraba ziyareti için gerçekleştirilen seyahatlerde 90 günden kısa süreli vize talep edilir.

Hırvatistan Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin Hırvatistan Büyükelçiliği tarafından talep edilen işlemleri ve belgeleri tamamlaması gerekir. Hırvatistan vize işlemleri yapılırken hangi evraklar istenmişse o evrakların usule uygun hazırlanması çok önemlidir. Vize işlemlerinde uygulanan prosedürler ve işlemler vize türüne göre değişiklik gösterir. Hırvatistan vize işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Dilekçe
 • Banka ekstresi
 • Sağlık sigortası poliçesi

Vize başvuruları resmi işlemler olduğundan prosedüre uygun şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle vize işlemleri hakkında bilgili ve uzman kişilerden destek alınması önemlidir. Bize işlemlerinin olumlu sonuçlanan bilmesi için Long Vize turizmin sağladığı hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Hırvatistan
Hırvatistan Büyükelçiliği Vize

Hırvatistan Konsolosluğu Vize

Hırvatistan Konsolosluğu Vize İşlemleri Hırvatistan, Avrupa birliğine üye bir ülkedir. Ülkemizden birçok kişi çeşitli nedenlerle Hırvatistan’a seyahatler düzenler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bordo pasaport sahipleri Hırvatistan’a seyahat edebilmek için vize alması gerekir. 90 günden az Hırvatistan gezileri için vize başvurusu yapacak kişilerin bazı evrakları ve şartları yerine getirmesi gerekir.

Hırvatistan vize işlemlerinde Hırvatistan Konsolosluğu vize değerlendirmesi ve sonuçların belirlenmesinde yetkili tek kurumdur. Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır. Ayrıca Ankara’da Hırvatistan büyükelçiliği bulunur. Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin, vize işlemlerin için Hırvatistan Konsolosluğu’na veya Hırvatistan Büyükelçiliği’ne başvuru yapması gerekir. Ayrıca Hırvatistan vize başvurusu, Long Vize Başvuru Merkezimiz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurularında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hırvatistan’a turistik, ticari, arkadaş ziyareti gibi nedenlerle seyahat edecek kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekir. Hırvatistan Avrupa birliğine üye ancak schengen vizesi kapsamında yer almaz. Schengen vizesi bulunan kişiler bazı prosedürleri yerine getirdikten sonra Hırvatistan’a seyahat edebilir. Hırvatistan vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi gerekli evrak ve belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Konsolosluğu’na yapılır.

Vize işlemlerinde atılacak ilk adım Konsolosluğu vize talebinde bulunan kişiyi tanıma amacıyla oluşturduğu başvuru formunun doldurulmasıdır. Formda geçecek bilgilerin, eksiksiz ve doğru bilgiler içermesine dikkat edilmelidir. Daha sonra seyahat nedenine göre gerekli evrakların tamamlanması gerekir.

Hazırlanan evraktaki bilgiler ile başvuru formunda bulunan bilgileri birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca başvuru formunda pasaportta ve evraklar da geçecek imzaların birbiriyle aynı olmasına özen gösterilmelidir. Hırvatistan Konsolosluğu Vize formu ve diğer belgeler hakkında detaylı bilgi almak için ve prosedüre uygun belgeleri hazırlamak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Hırvatistan Konsolosluğu Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Hırvatistan vizesi için başvuru yapacak kişilerin, en az 5-6 hafta öncesinden işlemleri başlatması gerekir. Evrakların tamamlanması ve değerlendirme süresi göz önünde bulundurarak vize işlemleri başlatılmalıdır. Hırvatistan vizesi evrakları ve belgeleri tamamlandıktan sonra Hırvatistan başkonsolosluğuna teslim edilen belgelerin değerlendirilmesi yaklaşık 1 hafta ile 15 gün arasında belirlenir. Hırvatistan vize başvurularının hızlı ve prosedüre uygun şekilde ilerlemesi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Hırvatistan
Hırvatistan Konsolosluğu Vize

Hırvatistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan aile/arkadaş ziyareti vizesi Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hırvatistan akraba ziyareti vizesi alabilmek için akrabalarından davet alması gerekir. Ayrıca davette bulunacak kişinin Hırvatistan vatandaşlığının bulunması ve Hırvatistan’da ikamet etmesi gereklidir. İkamet eden arkadaş veya aile bireylerinden davet mektubu alınmaması durumunda vize işlemleri olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Hırvatistan aile/arkadaş ziyaret vizesi, 90 günden az kalacak vatandaşlara verilir.

Ziyaret için gidecek kişilerin çalışması yasaktır. Ayrıca davette bulunan kişinin vize başvurusunda bulunacak kişinin 90 gün içerisinde tekrar döneceği hakkında da garanti vermesi gerekir. Hırvatistan aile/arkadaş ziyareti vizesi Hırvatistan Büyükelçiliği’ne yapılır. Vize başvurularında, başvuru işlemlerin yürütülmesinde Büyükelçilik tarafından yapılmakta olup, Long vize şirketimiz vasıtasıyla başvuru işlemleri konusunda her tür desteği alabilirsiniz. Firmamız, Hırvatistan vizesi için işlemlerin yürütülmesinde profesyonel destek vermektedir.

Hırvatistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Alınır?

Hırvatistan aile/arkadaş ziyareti vizesi süresi, evrakların tamamlanması ve Başkonsolosluk tarafından değerlendirme süresine göre değişiklik gösterebilir. Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin vize başvurusuna en az 15-20 gün öncesinden başlaması gerekir. Hırvatistan Başkonsolosluğunun evrakları ve belgeleri değerlendirme süresi 1 ile 2 hafta kadar sürebilir.

Bazı durumlarda büyük elçilik ek belge talebinde bulunabilir. Bu da vize işlemlerinin uzamasına neden olur. Hırvatistan vizesi için en fazla 6 ay öncesinden başvuru yapılabilir. Hırvatistan aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularında, sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketi olarak gerekli işlemlerin daha kısa süre içerisinde eksiksiz bir şekilde tamamlanması için çalışanlarımız hizmet vermekte.

Hırvatistan Vize Süresi Kaç Gün Uzatılabilir?

Hırvatistan aile/arkadaşı ziyareti vizesi, kısa süreli vize türleri içerisinde yer almaktadır. Ancak bazı şartlar oluşturulduğunda bu süre bir miktar uzatılabilir. Hırvatistan ziyaret vizesi 90 günlüktür. Ancak daha fazla kalmak isteyen kişiler gerekli prosedürleri uygulayarak bu süreyi uzatabilir. Hırvatistan aile/arkadaş ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgi alabilmek için firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız prosedürlerin yasal kurallar içerisinde birebir iletilmesinde müşterilerine, şirkette bulunan ülke temsilcileri ile hizmet vermektedir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hırvatistan
Hırvatistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Ticari Vize, Türkiye ile Hırvatistan arasında güçlü ticari ilişkiler bulunur. Bu nedenle her yıl birçok kişi Hırvatistan’a ticari seyahatler düzenlemektedir. Hırvatistan’a gerçekleştirilecek 90 günden az geziler için, vize başvurusu yapılması gerekir. Vize başvuru nedenleri arasında ticari vize de bulunur. Hırvatistan’a ticari ilişkiler için gezi düzenleyecek kişilerin, ticari vize başvurusunda bulunması gerekir. Hırvatistan’a seyahat edecek işadamları veya firma yöneticilerinin, Hırvatistan vizesi için bazı evrakları ve şartları yerine getirmesi gerekir.

Ayrıca seyahat nedeninin ticari olduğunu kanıtlayacak belgeleri de sunması zorunludur. Seyahat nedeninin ticari sebep olduğunu kanıtlaması gerekir. Ticari vize başvurusu, Hırvatistan Başkonsolosluk/Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize başvurusunda gerekli evraklar ve hakkında detaylı bilgi için uzman kişilerden destek alınması önemlidir. Hırvatistan Başkonsolosluk/Büyükelçiliği Vize İşlemleri İçin Long vize turizm şirketi olarak temsilcilerimizle hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan ticari vize başvurusunu tamamlayabilmek için gerekli evrakların, eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Hırvatistan Başkonsolosluğu tarafından istenen evraklar, iş görüşmesi, ticari ziyaret gibi nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi kişilerin almak zorunda olduğu vize türüdür. Hırvatistan vize başvurusu yapan kişilerin evraklar ve başvuru formunda belirttiği bilgilerin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Ticari vize başvurusunda gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu
 • Garanti mektubu
 • 1 tane biyometrik fotoğraf
 • C. kimlik cüzdanı fotokopisi
 • Uçak rezervasyonları
 • Otel rezervasyonu
 • Finansal durumu kanıtlayıcı belgeler

Ticari vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize şirketimiz ile irtibata geçerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra büyükelçilik, ticari vize işlemlerinde kişilerden ek belge talep edebilir. Bu nedenle Hırvatistan vize belgeleri ve evrakları hakkında profesyonel destek almak sürenin daha hızlı ilerlemesi için bir olumlu sonuçlanabilmesi için oldukça önemlidir.

Vize Ücretleri Hakkında

Hırvatistan vize ücreti, Hırvatistan Konsolosluk harçlarını kapsamaktadır. Ayrıca bu ücret içerisinde hizmet veren diğer kurumların servis bedelleri ayrı olarak ücretlendirilir. Ticari vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için talep edilen bu ücretin ödenmesi gerekir. Aksi takdirde vizenin olumsuz yönde sonuçlanmasına veya reddine neden olacaktır.

Ticari Vize Hırvatistan
Hırvatistan Ticari Vize

Hırvatistan Turistik Vize

Hırvatistan Turistik Vize, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla görülmesi gereken ülkeler arasında yer alır. Hırvatistan turistik ziyaretleri için vize başvurusunda bulunulması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı pasaport sahibi vatandaşlar, turistik geziler için vize başvurusunda bulunması zorunludur. Hırvatistan vize başvuruları Büyükelçiliği’ne yapılır.

Vizenin olumlu veya olumsuz sonuçlanması tamamen Büyükelçiliğin inisiyatifine bağlıdır. Hırvatistan turistik vize başvuruları için Hırvatistan vize formu ve gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Turistik vize için gerekli evraklar ve işlemler için hizmet alınması önemlidir. Long Vize firması olarak turistik vize için hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Turistik Vize Başvuru Formu

Turistik vize başvurularında, Büyükelçilik tarafından istenen evraklar arasında vize formu bulunur. Hırvatistan vize formu tam ve doğru bilgilerle okunaklı yazı şekli ile yazılması gerekir. Formda bulunan bilgiler ile evraklarda geçen bilgilerin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Form içerisinde yer alan imza kısmına turistik vize başvurusunda bulunan kişinin ıslak imzayı atması gerekir.

Turistik vize formunun Büyükelçiliğin talep ettiği şekilde tamamlanması vizenin olumlu sonuçlanmasını etkileyen unsurlardan birisidir. Hırvatistan vize formu ve gerekli evraklar Hırvatistan Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Vize formu ve gerekli evraklar teslim edildikten sonra yapılması gereken diğer işlemlerde gerçekleştirildikten sonucun beklenmesi gerekir. Turistik vize başvurularında formun eksiksiz doldurulması ve diğer işlemler için yönlendirme hizmetini Long Vize Turizm firmasından alabilirsiniz.

Hırvatistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişilerin bazı evrakları temin etmesi gerekir. Hırvatistan Büyükelçiliği Vize Bölümü tarafından talep edilen evraklar seyahat nedenine göre değişiklik gösterir. Turistik vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay süresi bulunan pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 1 adet 3,5 x 4,5 cm biyometrik fotoğraf
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak gidiş dönüş bileti
 • Sağlık sigortası poliçesi

Hırvatistan Turistik vize için gerekli evraklar hakkında detaylı ve güncel bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularında evrakların eksiksiz tamamlanması oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle bu evrakların prosedüre uygun hazırlanması gerekir.

Turistik Vize Hırvatistan
Hırvatistan Turistik Vize

Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Başvurusu Ülkemizde her yıl birçok kişi, Hırvatistan’a seyahatler düzenlemektedir. Hırvatistan, Avrupa ülkesi olması nedeniyle hem ticari ilişkilerde hem de turistik geziler için oldukça ideal bir ülkedir. Hırvatistan’a yapılacak 90 günün altındaki geziler için vize başvurusu yapılması gerekir.

Hırvatistan Vizesi başvurusu yapacak kişilerin bordo pasaport sahibi olması zorunludur. Yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekmez.

Hırvatistan vize başvurusu yapmak için öncelikle hangi vize türüne başvuru yapılacağına karar vermesi gerekir. Ticari, turistik, aile ziyareti gibi seyahat türü ile seyahat amacınıza uyumlu olması oldukça önemlidir. Hırvatistan vize başvurusu Hırvatistan Büyükelçiliği’ne yapılır. Başvuru işlemlerinde gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Hırvatistan vize başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçları tamamen büyükelçiliğin kararı ile ilgilidir. Ancak vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların ve işlemlerin prosedüre uygun yapılması önemlidir. Long Vize Turizm şirketi olarak vize başvurularında sizlere hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize başvurusu için öncelikle ziyaret amacının net olarak belirlenmesi gerekir. Hırvatistan vize başvurusunun hangi kategoride talep edileceği belirlendikten sonra, Hırvatistan Büyükelçiliği’ne veya Hırvatistan Konsolosluğu’na başvuru yapılması gerekir. Vize işlemleri için başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması gerekir. Daha sonra Hırvatistan Büyükelçiliği’nin talep ettiği evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır.

Vize başvurusu için gerekli ücretin ödemesinin yapılması gerekir. İlk defa Hırvatistan vize başvurusu yapan kişilerin parmak izi bilgisi alınır. Parmak izi bilgisi zorunlu bir işlemdir. Hırvatistan başvurularında önemli noktalardan birisi de vize başvurunuz boyunca size yardımcı olacak ve tavsiyelerde bulunacak profesyonel kişilerden destek almak olacaktır. Long vize şirketi olarak vize başvurularında sürecin daha hızlı ilerlemesi ve olumlu yönde sonuçlanması için profesyonel ülke temsilcilerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Hırvatistan Vize Başvurusunda Profesyonel Destek Almanın Önemi

Hırvatistan vizesi başvurularında profesyonel destek alınması gerekir. Güncel bilgiler hakkında detaylı bilgiler, ülke temsilcileri tarafından verilmektedir. Vize işlemleri konusunda tecrübeli ve bilgili kişilerin yönlendirmesiyle herhangi bir hata yapmanın önüne geçilir.

Evrakların yanlış veya eksik olarak Büyükelçiliğe teslim edilmesi vize işlemlerini olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Bu da kişileri hem maddi hem manevi olarak zarara uğratacaktır. Hırvatistan vize belgeleri ve evrakları hakkında yasal prosedüre uygun bir şekilde destek almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Başvurusu

Hırvatistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Hırvatistan Vize Evrakları ve Belgeleri, Ülkemizden her yıl çeşitli nedenlerle birçok kişi Hırvatistan’a seyahat etmektedir. Hırvatistan’a seyahat edebilmek için bordo pasaport sahibi kişilerin, vize başvurusunda bulunması gerekir. Ayrıca seyahat edecek kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması da zorunludur.

Hırvatistan’a turistik ticari ziyaret nedeniyle seyahat eden kişiler, en fazla 90 günlük vize başvurusunda bulunabilir. Hırvatistan Avrupa birliğine üyedir, ancak schengen bölgesine dâhil değildir. Hırvatistan vize başvurusunda bulunan kişiler schengen vize kapsamında değildir. Ancak schengen vizesine sahip kişiler Hırvatistan’a geçiş yapabilirler.

Hırvatistan’a seyahat edebilmek için belirli bir gerekçe ve nedeninin olması gerekir. Hırvatistan vize başvurusunda, Hırvatistan Konsolosluğu’nun belirlediği ve istediği şekilde evrakların ve belgelerin tamamlanması zorunludur. Vize başvurularında gerekli olan evraklar ziyaret nedenine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle ziyaret nedenini belirlemesi gerekir. 

Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize şirketi olarak evrakların temininde ve konsolosluğa tesliminde her türlü hizmeti vermekteyiz.

Hırvatistan Vize Formu Nasıldır?

Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin tamamlaması gereken evraklardan birisi de Hırvatistan vize formudurHırvatistan vize formu, zorunlu evraklardan olup eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Hırvatistan Başkonsolosluğu’na teslim edilecek Hırvatistan vize formu içerisinde yer alan bilgilerin, prosedüre uygun şekilde doğru bilgi ile doldurulması gerekir.

Hırvatistan vize formu içerisinde yer alan imza bölümüne başvuru yapan kişinin ıslak imza ile imzalaması zorunludur. Hırvatistan vize formunu eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde tamamlanabilmesi için Konsolosluk/ Büyükelçiliğe girmekte yetkili olan Long Vize Turizm şirketimizden hizmet alabilirsiniz. Firmamız tarafından verilen turizm hizmeti sayesinde vize işlemlerinizin daha pratik bir şekilde ilerlemesi sağlanmış olur.

Hırvatistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Kısaca

Hırvatistan vizesinin olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların tam bir şekilde tamamlanması gerekir. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay kullanım süresi bulunan pasaport
 • C. kimlik fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Uçak ve otel rezervasyonu
 • Varsa eski vizelerin fotokopisi

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar seyahat nedenine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle profesyonel destek alınması gerekir. Hırvatistan vizesi güncel evraklar için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Hırvatistan
Hırvatistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Hırvatistan Vize Formu

Hırvatistan Vize Formu Hırvatistan’a seyahat edecek bordo pasaport sahiplerinin, vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvurusunu yapan kişilerin bazı evrakları ve belgeleri tamamlaması gerekir. Tamamlanması zorunlu evraklardan birisi de  vize formu belgesidir. Hırvatistan Başkonsolosluğu, vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi edinebilmesi için bu belgeyi talep eder. Hırvatistan vize formu oldukça önemli resmi bir belgedir. Doldurulması zorunlu olan bu evrak, hazırlanırken prosedüre uygun hazırlanması gerekir.

Vize başvuru formu vize işlemleri için yapılan ilk adımlardan birisidir. Resmi bir belge olan vize formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle gerekir. Ayrıca başvuru formunda bulunan bilgiler ile istenen evraklar içerisindeki bilgilerin birebir uyumlu olması gerekir. Gerçeğe uygun olmayan ve uyumsuz bilgiler vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına veya reddine neden olur. Bu nedenle vize formu doldururken profesyonel destek alınması önemlidir. Vize işlemlerinin yürütülmesinde ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için Long Vize şirketimizin sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Hırvatistan Vize formunu doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalıdır. Bu formun bilgisayar ortamında da doldurulması mümkündür. Ayrıca büyük harflerle İngilizce veya Hırvatça dil seçenekleri ile doldurulması gerekir. Form üzerinde bulunan imza kısmına atılan imza ile pasaportta bulunan imzanın aynı olması önemlidir.

Ayrıca fon üzerinde bulunan fotoğraf kısmına 3,5*4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf yapıştırılması gerekir. Vize formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bir husus diğer evraklarda kullanılan imza ile formda bulunan imzanın birbiriyle aynısı olması gerekir. 

Hırvatistan vizesi gerekli evraklar ve belgeler ile başvuru formu başkonsolosluğu teslim edilmelidir. Vize formunun dikkatli ve prosedüre uygun doldurulması için Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Formu Nereden Alınır?

Hırvatistan Vize başvurularında zorunlu olan başvuru formu, Hırvatistan konsolosluklarının internet üzerindeki adresinden temin edilebilir. Ayrıca konsolosluğa gidip birebir forum talep edilebilir. Bunun yanı sıra Hırvatistan vizesi için çalışan vize merkezlerinden olan şirketimizin web adresi üzerinden de form indirilebilir. Firmamız, gerekli işlemler ve evraklar hakkında yasal prosedüre uygun şekilde hizmet vermektedir. Vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanabilmesi için firmamızdan destek almanız daha yararlı olacaktır.

Vize Formu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Formu

Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize İşlemleri Bordo pasaport sahipleri 90 günden az Hırvatistan seyahatleri için vize başvurusu yapması gereklidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, Hırvatistan’a ticari, turistik ya da aile ziyareti gibi nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyen kişiler, vize başvurusunda gerekli olan işlemleri ve evrakları tamamlaması gerekir. Hırvatistan birçok Avrupa ülkesinin bağlı olduğu schengen vize kapsamında değildir.

Diğer Avrupa ülkelerinin birçoğunda bulunan schengen vizesi Hırvatistan için geçerli olmadığından Hırvatistan’dan diğer schengen ülkelerine geçiş yapılamaz. Schengen ülkelerinin sağladığı vizesiz geçiş hakkı, Hırvatistan ülkesi için geçerli değildir. Hırvatistan vize başvurusu, Hırvatistan Konsolosluğu’na veya görevli makamlara yapılabilir. Hırvatistan vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Hırvatistan Vize İşlemleri Ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvuruları, seyahat edilecek ülkenin Başkonsolosluğuna veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Hırvatistan’a yapılacak 90 günden az seyahatler için Hırvatistan Büyükelçiliği’ne vize talebinde bulunulmalıdır.  Hırvatistan vize başvurusu için gerekli form ve evraklar tamamlandıktan sonra Hırvatistan Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Vize işleminin olumlu veya olumsuz sonuçlanması tamamen Büyükelçiliği’nin inisiyatifine bağlıdır.

Hırvatistan vize işlemleri, ortalama 15 gün içinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda 1 aya kadar da uzayabilir. Hırvatistan Büyükelçiliği, bazı durumlarda ek evrak isteme talebinde bulunabilir. Bunun yanı sıra bize işlemleri için talep edilen evrakların prosedüre uygun tamamlanmaması, vize işlemlerinin uzamasına veya olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Hırvatistan vize başvurusu için gerekli evrakların prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm firmasından yardım alabilirsiniz.

Vize İşlem Ücreti

Hırvatistan vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için Hırvatistan vize ücretini ödenmesi gerekir. Hırvatistan vize ücreti; 12 yaş altı çocuklar, diplomatik ve hizmet pasaportu bulunan kişiler, bilimsel araştırma amacıyla Hırvatistan’a giden araştırmacılar vb. kişiler için geçerli değildir. Bu kişiler vize ücretinden muaftır. Hırvatistan vize ücreti talep edilen vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Hırvatistan vize ücretini yatırılması zorunludur. Vize ücretleri ve diğer işlemler için firmamızdan hizmeti alabilirsiniz. Firmamız, ülke çalışanlarıyla birlikte profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız, Hırvatistan vize işlemleriniz hızlı bir şekilde ilerlemesi için prosedüre uygun bir şekilde turizm hizmeti vermektedir.

Vize İşlemleri Hırvatistan
Hırvatistan Vize İşlemleri

Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan Vize Randevusu Hırvatistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, yapması gereken bazı işlemler ve tamamlaması gereken bazı evraklar bulunur. Öncelikle Hırvatistan’a gitmek isteyen kişiler ziyaret nedenini belirleyip buna uygun işlemleri yürütmelidir. Hırvatistan schengen vizesi kapsamında bulunmayan bir ülkedir. Bu nedenle Hırvatistan vizesine schengen vizesi altında başvuru yapılamaz. Ancak schengen vizesi bulunan kişiler Hırvatistan’a seyahat edebilir.

Hırvatistan vizesi için gerekli evrakların tamamlanıp vize randevusu oluşturulması gerekir. Vize randevusunu kişiler, şahsi olarak yapabilir. Ancak şahısların yerine Büyükelçiliğe girmekte yetkili olan firmamız Long Vize Turizm temsilcileri de randevu oluşturabilir. Hırvatistan vize randevusu yapılması gereken zorunlu işlemlerden birisidir. Firmamız, vize başvurularında evrakların ve işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanmasında müşterilerine prosedüre uygun yönlendirmeler konusunda hizmet vermektedir.

Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan vizesi, Konsolosluk tarafından belirtilen işlemleri, evrakların tamamlanması ile alınır. Ayrıca Hırvatistan vizesi alabilmek için ülkeye seyahat için gerekçe sunmanız gerekir. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar ve koşulların yerine getirilmesi ile alınabilir. Hırvatistan vize başvurusu için randevu oluşturulmalıdır. Hırvatistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doğru bilgilerle doldurulması gerekir. Hırvatistan vize formu sayesinde vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sağlanmış olur.

Daha sonra Hırvatistan ticari, turistik, aile ziyareti gibi seyahat nedenlerine göre evrakların hazırlanması gerekir. Hırvatistan vize evrakları arasında bulunması zorunlu olan vize formunun İngilizce yazılmış olması gerekir. Hırvatistan vize işlemlerinin ve evraklarını eksiksiz olarak tamamlanması için profesyonel destek alınması gerekir. Long vize turizm firmasında çalışan profesyonel ülke uzmanları ile prosedüre uygun şekilde vize işlemlerini takip etmektedir. Hırvatistan Vize Randevusu  Long Vize Turizm aracılığıyla yapılabilir.

Hırvatistan Seyahat Nedenleri

Hırvatistan vize başvurusunda seyahat nedeninizi belirleyerek istenen evrakların hazırlanması gerekir. Hırvatistan, Avrupa ülkesi olması nedeniyle ülkemizde her yıl birçok işadamı veya firma çalışanları Hırvatistan’a ticari seyahatlerde bulunmaktadır. Vize başvurularında Hırvatistan, ticari vize başvurusu yapılabilir. Ayrıca Hırvatistan’da yaşayan ve vatandaşlık almış olan aile/arkadaş ziyareti için Hırvatistan’a seyahat edilebilir.

Vize başvurularında Hırvatistan aile/arkadaş ziyareti vizesi olarak başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra turistik amaçlı olarak da Hırvatistan’a seyahat edilebilir. Vize başvurusunda turistik gezi yapacaklar, Hırvatistan turistik vize talep etmelidir. Hırvatistan Vize Randevusunu  Long Vize Turizm aracılığıyla yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Hırvatistan
Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan Vize Ücreti Hırvatistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bazı evrakları ve şartları yerine getirmesi gerekir. Vize işlemleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca seyahat nedenlerine göre vize işlemleri ve evraklarında değişiklik görünmesine neden olur. Vize başvurusu yapan kişilerin gerekli evrakları ve belgeleri tamamladıktan sonra Başkonsolosluğa teslim etmesi gerekir.

Daha sonra vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için Hırvatistan vize ücreti ödenmesi gerekir. Hırvatistan vizesi işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için vize ücreti yatırılması zorunludur. Hırvatistan kısa süreli ve uzun süreli seyahatler için ücretler değişmektedir. Hırvatistan vize ücretinin, evrak teslimi, kurye, kargo gibi bedeller ekstra hizmet için ödenecek ücret ayrıdır. Hırvatistan vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ücretinden Kimler Muaftır?

Hırvatistan vize talebinde bulunan bordo pasaport sahibi birçok kişi, vize ücretini ödemek zorundadır. Ancak 12 yaş altı çocuklar, diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri, bilimsel araştırma amacıyla gidenler, Avrupa ekonomik alanı üyesi devletlerin vatandaşlarının aile bireyleri ve öğrencileri vize ücreti ödemezler. Bunun yanı sıra yaşını doldurmamış ve Hırvatistan’da düzenlenen kültürel sportif organizasyonlara katılan katılımcılarda vize ücretinden muaftır.

Hırvatistan vizesi hakkında bilinmesi gereken diğer bir konu ise vize ücretini başkasına satılamaz veya devredilemez. Vize başvurularında olası olumsuz sonuçlarda vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar başvuru yapacak kişilerin yeniden ödeme yapması gerekir. Vize ücreti hakkında tam ve güncel bilgiler için Hırvatistan Büyükelçiliğine başvuru yapabilen Long Vize turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hırvatistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat nedenini belirlemesi gerekir. Daha sonra seyahat nedenine göre gerekli evrakları ve işlemleri yürütmesi zorunludur. Seyahat ile gerekli evraklarda değişiklik görülebilir.

Ayrıca ilk defa gidecek kişilerin parmak izi bilgisi alınır. Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri ile ilgili işlemlerin hızlı bir şekilde prosedüre uygun tamamlanabilmesi için profesyonel destek alınması önem arz etmektedir. Eksik veya yanlış evraklar vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Hırvatistan vizesi için Long Vize firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Vize Ücreti Hırvatistan
Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği Hırvatistan’a çeşitli nedenlerle seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve şartları yerine getirmesi gerekiyor. Hırvatistan kısa süreli ziyaretler için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvurusu yapan kişilerin, öncelikle Hırvatistan’a gidiş nedenini tam olarak belirlemeli ve buna uygun evrakları hazırlanmalıdır. Hırvatistan vize evraklarında birisi de Hırvatistan vizesi talep dilekçesidir.

Başkonsolosluğu gönderilen bu dilekçede seyahat nedeninin amacı ve seyahat talebi belirtilmektedir. Hırvatistan turistik, ticari, akraba ziyareti gibi herhangi bir nedenden dolayı giriş yapacak kişilerin bunu dilekçede belirterek vize talep etmesi gerekir. Ülkeye yapılacak seyahatin nedeni açıkça belirtilmelidir. Hırvatistan vizesi dilekçe örneği için firmamızın resmi internet sitesinden indirerek doldurabilirsiniz. Long vize turizm olarak vize işlemlerinde gerekli evraklar ve işlemler için profesyonel elemanlarımızla seyahat hizmeti vermekteyiz.

Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen bölgesinde Slovenya, İsviçre, Lüksemburg, İsveç, Slovakya, Malta, Finlandiya, Liechtenstein, Yunanistan, İspanya, Avusturya, Portekiz, Estonya, Fransa, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Danimarka, Hollanda, Litvanya, Almanya, Letonya, Macaristan, İzlanda ve İtalya olmak üzere 26 ülkedir. Hırvatistan vizesi dilekçe örneği için firmamızın resmi internet sitesinden indirerek doldurabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Çeşitleri

Hırvatistan’a seyahatlerde hangi amaçla gidildiğinin ve seyahat süresinin belirtilmesi gerekir. Seyahat amacına göre vize verilir. Bu vizeler;

 • Hırvatistan Ticari Vize
 • Hırvatistan Turistik Vize
 • Hırvatistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Hırvatistan Express Vize

Long vize şirketi vize işlemlerinin tesisi edilmesi, yürütülmesi konusunda profesyonel destek vermektedir.

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vize başvurusu yapılacağı zaman istenen her bir evrakın kendine mahsusu usullere gör doldurulması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi açısından çok önemlidir. Dilekçe doldurulurken aşağıda ifade edilen usuller ve kurallara göre doldurulması önem arz eder. Hırvatistan vizesi dilekçe örneği için firmamızın resmi internet sitesinden indirerek doldurabilirsiniz.

 • Matbu dilekçe örneği Long Vize Turizm şirketimizin web sitesi üzerinden indirilmelidir.
 • Dilekçe elle yazı yazılarak doldurulacaksa yazılar okunaklı ve doğru bilgiler içerek şekilde yazılmalıdır. Yazıda siyah ya da mavi tükenmez kalem kullanılmalıdır. Bu dilekçe bilgisayar ortamında da doldurulabilir.
 • Hırvatistan’a yapılacak seyahatin hangi amaçla yapılacağı açıkça belirtilmelidir ve seyahatin süresi de yer almalıdır.
 • Hırvatistan Vize başvurusu sırasında ve sonrasında oluşacak masrafların ödeneceği konusunda taahhüt içeren ifadeler yer almalıdır. Ayrıca belirlenen süre içerisinde tekrar dönüleceği garanti edilmelidir.
 • Dilekçede yazılacak adres ve telefon bilgilerinin başvuru sahibine ait olması, doğru bilgiler olması zorunludur.
 • Dilekçe mutlaka imzalanmalıdır.
Vizesi Dilekçe Örneği Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hırvatistan’a seyahat edebilmek için bazı şartları ve evrakları oluşturması gerekir. Hırvatistan 90 günden az seyahatler için vize başvurusu yapılması gerekir. Bordo pasaport sahibi kişiler, ticari, turistik, aile ziyareti gibi nedenlerden dolayı Hırvatistan’a yapacakları seyahatler için Konsolosluk tarafından hazırlanmış evrakları ve şartları oluşturması zorunludur. Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişilerin merak ettiği konulardan birisi de Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar? sorusudur.

Hırvatistan vizesi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Evrakların hazırlanması, onay süreci belirli süreler içerisinde gerçekleştirilir. Hırvatistan vizesi için başvurunun en az 3-4 hafta öncesinden yapılması gerekir. Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri tamamlandıktan sonra Başkonsolosluk ’tan olumlu veya olumsuz bir sonuç, ortalama 1 ile 2 hafta arasında gerçekleşir.

Ancak bazı durumlarda Hırvatistan Başkonsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durum sürenin daha da uzamasına neden olacaktır. Hırvatistan vize işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanması için profesyonel destek alınması önemlidir. Long Vize Turizm şirketi olarak bu sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması için evrakların temini için uzman ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Schengen Vizesi ile Hırvatistan’a Geçiş Yapılabilir mi?

Hırvatistan, Avrupa birliğine üye bir ülkedir. Ancak Hırvatistan schengen bölgesi dâhilinde değildir. Hırvatistan vize başvurularına, schengen vize kapsamına göre işlem tesisi edilmez. Ayrıca Hırvatistan vizesi bulunan kişiler, Hırvatistan vizesi ile diğer schengen ülkelerine geçiş yapamazlar. Ancak schengen vizesi bulunan kişiler vize almadan ülkeye giriş yapabilmeleri için vizenin çift veya çok girişli olması gerekir.

Tek girişli schengen vizesine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hırvatistan’a geçiş yapamaz. Bu şartları sağlayan kişilerin tekrar vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Schengen vizesi sahibi kişilerin detaylı bilgi için Long Vize turizm ile irtibata geçmesi daha doğru bir tercih olacaktır. Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır hakkında ayrıntılı bilgi için irtibata geçiniz.

Hırvatistan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan’a çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyen vatandaşların büyükelçilik tarafından hazırlanan başvuru formunu doldurması gerekir. Hırvatistan vize formu içerisinde yer alan bilgilerin, başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Ayrıca formda yer alan imza bölgesinin başvuru sahibinin şahsi olarak ıslak imza atması önemlidir. Başvuru formu ile ilgili detaylı bilgi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Hırvatistan
Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Hırvatistan Vizesi

Vfs Hırvatistan Vizesi Hırvatistan’a her yıl yüzlerce kişi vize başvurusu yapmakla beraber başvuru işlemlerini kabul etmekte olan yetkili resmi kurumdur. VFS Hırvatistan vizesi almak için vize almak için gerekli olan belgelerin hazırlanması süreci ve işlemelerin yürütülmesinde Hırvatistan Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen şirkettir. işlemlerin hızlı ve etkin yürütülmesinde Long Vize profesyonel hizmet vermektedir.

Başvuru süreci birçok aşamadan ibaret olduğundan ve istenen evrakların tamamlanması zahmetli olduğundan evraklarda herhangi bir sorun ortaya çıktığında Long Vize şirketi olarak hukukun müsaade ettiği sınırlar içerisinde müdahale ederek sorunun çözümünü sağlıyoruz.

VFS Hırvatistan Vizesi Başvuru Zorunluluğu

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olan Hırvatistan’a yapılacak seyahatler açısından kısa süreli seyahatler ve uzun süreli seyahatler olmak üzere sınıflandırılır. Seyahat süresine göre vize işlemleri yürütülür. Kısa süreli seyahatler 90 gün süre ile sınırlandırılmıştır, uzun süreli seyahatler ise 90 günden fazla süreleri kapsar. Tüm seyahatlerde vize başvurusu yapılması zorunludur. Ancak hususi pasaport, diplomatik pasaport ya da hizmet pasaportu olanların vize işlemlerini yapmalarına gerek yoktur.

Hırvatistan schengen bölgesi ülkelerinden olmadığından schengen vizesinin alınmasına gerek yoktur. Hırvatistan’a giriş için alınan vize ile schengen bölgesi ülkelere giriş yapılamaz. Kişilerin sosyal statülerine göre yani öğrenci, işçi, ticari faaliyetlerde bulunmak üzere şirket elemanları, kamu çalışanları, genel turistik seyahatler, akraba/aile/arkadaş ziyaretleri gibi durumlara göre Hırvatistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından istenen Hırvatistan Vize evrakları ve belgeleri farklılık araz eder. Genel olarak vize çeşitleri şunlardır:

 • Havaalanı Transit Vize (Visa A)
 • Kısa süreli seyahatlere ait vize (Visa C)
 • Uzun süreli seyahatlere ait vize (Visa D)

Hırvatistan vize başvurusu yapılırken seyahat süresi ve seyahat amacını ifade eden ve belirlenen süre içerisinde dönülmesinin taahhüt edilmesi ve masrafların ödeneceğine dair garanti edildiği dilekçenin hazırlanarak ve diğer evraklarla birlikte teslim edilmelidir. VFS Hırvatistan vizesi bilgilendirmesi için Long Vize Turizm olarak hizmetinizdeyiz.

Hırvatistan Vizesi Vfs
Vfs Hırvatistan Vizesi

Vize Başvurularının Sonuçlandırılması

Hırvatistan vize başvurusu, seyahat tarihinden yaklaşık 40 gün önce yapılması işlemlerin tamamlanması için yeter ve gerek şarttır. Vize başvuru sonuçlarının değerlendirilmesi ve karar vermesi konusunda tek yetkili yer Hırvatistan Konsolosluğu/ Hırvatistan Büyükelçiliği’dir. Sonuçlar 5 ile 40 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. Hırvatistan Express vize için yapılan başvuruların sonuçları 3 gün içinde neticelenmektedir. VFS Hırvatistan vizesi için ayrıntılı bilgiyi Long Vize Turizm olarak sağladık.

Hırvatistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukGrenada
Avrupa BirliğiGürcistan
AzerbaycanKiribati
Bosna HersekKolombiya
ErmenistanMarshall Adaları
GürcistanMikronezya
KaradağPalau
Kuzey MakedonyaPeru
MoldovaSaint Lucia
RusyaSaint Vincent ve Grenadinler
SırbistanSamoa
UkraynaTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tovago
Birleşik Arap EmirlikleriTuvalu
Doğu TimorUkrayna
DominikaVanuatu
Hırvatistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Hırvatistan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus4.267.558
Para BirimiKuna (HRK)
Resmi DiliHırvatça
DiniKatolik
Telefon Kodu+385
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriBrudet – Crni Rizot – Fritule – Hobotnica Ispod Peke – Klipići – Krostule
Gezilecek YerlerDubrovnik – Split – Vis Adası – Hvar Adası – Pula – Zagreb – Zadar
BaşkentZagreb
ŞehirleriZagreb – Vukovar – Umag – Dubrovnik – Bjelovar – Križevci
Yüz Ölçümü56.594 km²
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.hr
KurucusuTomislav
BaşkanıZoran Milanović
Asgari Ücret505,90 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiAkdeniz
Asker Sayısı24,600
Komşu ÜlkeleriMacaristan – Bosna Hersek – Sırbistan – Karadağ
Kuruluş Tarihi25 Haziran 1991
Hırvatistan Hakkında Genel Bilgiler
Hırvatistan
Hırvatistan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Hırvatistan Vize Başvurum Kaç Gün Sürer ?

Hırvatistan vize başvurusu ile ilgilenen vize başvuru merkezi, başvuru merkezinde yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının hazırlanması adına 5 ile 10 gün sonrasına randevu vermektedir. Bu süreç içerisinde vize evrakları ve belgeleri tamamlanarak randevu günü başvuru gerçekleştirilir. Bu nedenle vize başvurusu ortalama 10 ile 15 gün arasında sürmektedir.

Hırvatistan Vizesi Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır ?

Vize başvurularının sonuçlanması yetkili başvuru merkezi tarafından değil konsolosluk tarafından yapılır. Başvuru merkezine gelen başvurular konsolosluğa iletilerek konsolosluk tarafından değerlendirilir ve tekrar başvuru merkezine iletilir. Bu süreç ortalama 10 ile 15 gün kadar sürer. Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar gibi bütün sorularınız için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Vize Başvurusunu Kaç Gün Önceden Yapmalıyım ?

Hırvatistan’ a seyahat edecek olan vatandaşların vize başvurularını yetkili vize başvuru merkezlerinde seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Eğer vize işlemlerinizin acil yapılması gerekiyorsa 20 gün öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Büyükelçiliği Nerede Bulunur ?

Hırvatistan Büyükelçiliği başkent Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Büyükelçilik vize başvuru işlemleri ile ilgili direk olarak başvuru kabul etmemektedir. Vize başvuruları yetkili başvuru merkezinden gerçekleştirilir. Bu nedenle Büyükelçilik veya konsolosluk doğrudan görüşme sağlamamaktadır. Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hırvatistan Büyükelçilik Vize Başvurusu Kabul Eder Mi ?

Hırvatistan vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusu elçilik üzerinden yapılamamaktadır. Hırvatistan vize randevusu ve vize başvuru işlemleri Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapılabilmektedir. Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Büyükelçilik Vize Vermekte Yetkili Midir ?

Büyükelçilik vize başvurusu kabul etmediği gibi vize vermekte de yetkili değildir. Vize başvurunuzu yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirdikten sonra başvurunuz konsolosluğa iletilmektedir. Konsolosluk aldığı vize başvurularını inceler ve sonuçlandırarak tekrar başvuru merkezine iletilir. Vize başvurusu ile ilgili bütün detaylara ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Konsolosluğuna Nasıl Vize Başvurusu Yapabilirim ?

Hırvatistan başkonsolosluğu, kişilerden direk olarak vize başvurusu kabul etmemektedir. Konsolosluk vize başvurularını yetkili vize başvuru merkezi ile kabul eder. Yetkili başvuru merkezine yapılan başvurular daha sonra konsolosluk tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzu Long Vize Turizm ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Konsolosluğun Görevleri Nelerdir ?

Konsolosluğun asıl amacı Devleti’nin çıkarlarını ve bulundukları ülkede ikamet eden vatandaşlarının haklarını korumak, ülkemiz ile olan ticari ilişkileri geliştirmek, bulunduğu ülkedeki kendi vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, askerlik işleri gibi konularda rehberlik etmektir. Bunun yanı sıra vize işlemlerinin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması işlemini de gerçekleştirmektedir.

Türkiye’ deki Hırvatistan Temsilcilikleri Nelerdir ?

Hırvatistan’ ın ülkemizin bazı önemli kentlerinde yetkili temsilcilikleri bulunmaktadır. Bu yetkili temsilcilikler; Hırvatistan Büyükelçiliği, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosluğu’ dur. Bu temsilciliklerin detaylı adres bilgisi veya vize işlemleri ile ilgili detaylara kolayca ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Verilir ?

Aile ziyareti vize başvurularında verilen vize süreleri daha önce vize alıp almamanız ile bağlantılıdır. Eğer daha önce aldığınız bir vize yok ise 90 güne kadar vize verilmektedir. Ancak daha önce almış olduğunuz vizeniz var ise bu süre 1 yıllık, 3 yıllık veya 5 yıllık gibi sürelerde verilebilmektedir. Uzun süreli vize başvuru yapabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Ziyaret Vizesi İçin Hangi Evraklar Gereklidir ?

Ziyaret vizesi alabilmeniz için hazırlamanız gereken evraklar kişilerin yaşına ve işine göre değişebilmektedir. Ancak ziyaret vizesi başvurusu yaparken gereken en önemli evrak davetiye mektubudur. Hırvatistan vize işlemleriniz ve vize başvurusu gerekli belge ve evrakları için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Ziyaret Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir ?

Hırvatistan Ziyaret vizesi alabilmeniz için Hırvatistan’ da yaşayan aile üyeniz, akrabanız ya da arkadaşınız olması gereklidir. Tabi bu tanıdığınızın oturumu olması şarttır. Hırvatistan’ da yaşayan ve oturumu olan yakınınızdan alacağınız davetiye mektubu ile vize işlemleri gerçekleştirilebilir. Long Vize Turizm ile bütün vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Hırvatistan Ticari Vize Kimlere Verilmektedir ?

Hırvatistan ticari vizesi ülkemiz vatandaşlarından söz konusu ülkeye iş seyahati amacıyla yani iş görüşmesi yapmak, iş anlaşması yapmak, iş kurmak, fuar veya seminere katılmak gibi amaçlar ile seyahat planı yapan kişilere verilmektedir. Hırvatistan turistik vize ile ticari amaçlı seyahat gerçekleştirilemez. Ticari vize başvurunuz için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Hırvatistan Ticari Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir ?

Ticari vize başvurusunda çalıştığınız şirket ile ilgili, Hırvatistan’ da bulunan iş yeri ile ilgili, eğer fuar, seminer gibi etkinliklere katılacaklar ise davetiye mektubu gibi birçok evrak ve belge gerekmektedir. Ticari vize başvuruları ve gerekli evrak ve belgeleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Hırvatistan Ticari Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak vize randevusu alınır ve başvuru evrakları hazırlanır. Ticari vize başvurusunun tamamlanması ortalama olarak 15 gün kadar sürmektedir. Vize başvurusunun tamamlanmasının ardından 5 ile 15 gün arasında vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Long Vize Turizm ile ticari vize başvurunuzu gerçekleştirmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Hangi Seyahatler İçin Turistik Vize Alınmalıdır ?

Hırvatistan’ a yapılacak seyahatler için alacağınız vize türleri her seyahat amacına göre değişmektedir. Turistik vize başvuruları için ise seyahat amacınız tatil, gezi, doğa gezileri, tarihi yerler ve müze gezileri gibi amaçlar olmalıdır. Turistik vizeler daha önce vize başvurusu yapmamış olanlar için 90 güne kadar verilebilmektedir. Long Vize Turizm ile turistik vize başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize İçin Başvuru Formu Gerekli Midir ?

Hırvatistan turistik vize işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlayan bir süreçtir. Vize başvuru formu vize randevu gününde başvuru merkezine sunulması gereken evraklar arasında yer almaktadır ve başvuru formunun doldurulması zorunludur. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru formuna sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Turistik Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Vize işlemleri vize randevusu ile başlayan bir süreç olmaktadır. Vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına verilir. Vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise vize sonuçlanma süresi beklenmeye başlanır ve ortalama olarak 5 ile 15 gün aralığında sürmektedir. Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınız için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Hırvatistan vizesi başvuruları elçilik veya konsolosluklar üzerinden direk olarak yapılmamaktadır. Vize randevusu ve vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Yetkili vize başvuru merkezi almış olduğu başvuruları Hırvatistan konsolosluğuna kendisi sunar. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurunuz için yetkili firmadır.

Hırvatistan Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır ?

Vize başvuru işlemlerinde gerekli belge ve evraklar arasında bulunan en önemli belgelerden birisi vize başvuru formudur. Hırvatistan vize başvuru formuna Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden ulaşabilir ve doldurabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile gerekli bütün evrak listesine ulaşabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır ?

Hırvatistan vizesi başvuru işlemleri, başvuru prosedürleri ve vize ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne göre, başvuru yapacak kişinin işine ve yaşına göre, vize sürelerine göre gibi birçok faktörlerde değişkenlik gösterebilmektedir. Hırvatistan vize ücreti ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilmek için hemen Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezine ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir ?

Hırvatistan Vizesi evrakları ve belgeleri kişilerin başvurmuş olduğu vize türüne göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru evrakları başvuru sahiplerinin kişisel nitelikleri, iş durumu ve yaşına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Vize başvurusunda Hırvatistan konsolosluğun talep ettiği vize başvuru evrakları için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Evrakları Nereye Teslim Edilir ?

Vize başvurusu yapabilmek için Hırvatistan Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezinden vize randevunuzun alınması gereklidir. Daha sonra randevu gününe dek hazırlanan başvuru belge ve evrakları vize randevusu gününde başvuru merkezine sunulur. Vize başvuru işlemleri ve gerekli evrak listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Başvuru Evraklarını Ne Zaman Hazırlamalıyım ?

Vize başvuru evrakları ve belgelerinin bazıları konsolosluğun isteği üzere güncel olmalıdır. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilk olarak vize randevusu alması gereklidir. Vize randevusuna kadar olan süreçte bu evraklar güncel olarak temin edilmelidir. Başvuru belge ve evrakları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Vize başvuru formu Hırvatistan vize işlemleri için gerekli belgelerden birisidir ve en önemli evraklardan birisi olması dolayısı ile doğru bir şekilde doldurulması önem arz eder. Hırvatistan Vizesi formu Türkçe olarak doldurulamaz. Belirtilen kurallar doğrultusunda vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulması için Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Başvuru Formu Ve Başvuru Talep Dilekçesi Aynı Belgeler Midir ?

Vize başvuru formu ile vize talep dilekçeleri farklı evraklar olmakta ve tamamen farklı içeriklere sahip olmaktadır. Hırvatistan vizesi dilekçesi ve vize başvuru formu doğru şekilde hazırlanması gereken evraklar olması sebebiyle büyük önem taşır. Vize talep dilekçesinin doğru şekilde doldurulması ve hazırlanması için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvurumu Kaç Gün Önceden Yapmalıyım ?

Hırvatistan Vizesi Randevu işlemleri seyahat etmeyi planladığınız tarihten 3 ay öncesine kadar gerçekleştirilebilmektedir. Eğer seyahat tarihiniz daha yakın ise ve vize almanız acil bir durum ise seyahat tarihinden 20 gün öncesine kadar başvuru yapılabilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemleri ve bütün detayları rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru İşlemlerini Kimlerin Yapması Gerekir ?

Vize başvuru işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport hamili kişilerin Hırvatistan seyahati yapmadan önce yapmaları gereklidir. Aynı zamanda diğer pasaport türlerine sahip kişilerden 90 günün üzerinde sürecek seyahatlerinde vize başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Long Vize Turizm ile vize işlemlerini kolayca gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru İşlemleri Konsolosluktan Yapılır Mı ?

Hırvatistan vizesi başvurusu ve vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından direk olarak kabul edilmemektedir. Vize başvurusu yetkili başvuru merkezine vize randevusu alınarak yapılmaktadır. Vize başvurusu için gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır ?

Hırvatistan vizesi başvurusu, vize randevusu usulü ile yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize randevusu evrak hazırlama süreci ve başvurulardaki yoğunluktan ötürü 5 ile 10 gün sonrasına verilmektedir. Hırvatistan Vizesi randevusu günü başvuru işlemleriniz tamamlanır ve sonuç beklenmeye başlanır. Bu süreç 15 güne kadar sürebilmektedir. Başvurunuzu Long Vize Turizm ile yapabilirsiniz.

Vize Randevusu Nedir ?

Vize başvuru işlemlerinin ilk adımı vize randevusu almaktır. Hırvatistan vize işlemlerinin gerçekleştirildiği yetkili vize başvuru merkezi yoğunluğun yaşanmaması sebebiyle vize başvuruları için randevu sistemi kullanmaktadır. Vize randevunuzu alabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Randevusu Almak Zorunda Mıyım ?

Hırvatistan yetkili vize başvuru merkezi vize başvurularında yoğunluk yaşanmaması adına vize randevu sistemi ile başvuru kabul etmektedir. Bu nedenle vize başvurunuz ve vize işlemleriniz için randevu almanız zorunludur. Vize randevusu alabilmek ve vize işlemlerini gerçekleştirebilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Randevusunda Bulunmak Zorunda Mıyım ?

Hırvatistan vizesi başvuru işlemleri yetkili başvuru merkezi üzerinden kabul edilmekte olup vize başvurusunu kişiler şahsen yapabildiği gibi Hırvatistan Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile de yapılabilmektedir. Long Vize Turizm ile alacağınız profesyonel hizmet ile başvuruya gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Ücreti Ne Kadardır ?

Hırvatistan vizesi başvuru ücreti, başvuru sırasında ödenen vize harcı olarak da bilinmektedir. Hırvatistan Vizesi başvuru ücreti birçok unsura göre değişkenlik göstermektedir. Başvurduğunuz vize süresi, vize türü, başvuran kişinin yaşı gibi faktörlere göre başvurulacak vize ücreti belirlenir. Vize ücretlerinin detaylı listesine sahip olmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Ücretini Herkes Ödemek Zorunda Mıdır ?

Vize başvuru ücreti vize başvurusu yapan herkes tarafından ödenmek zorundadır. Seyahat öncesinde vize başvurusu yapmak zorunda olan bordo pasaport hamilleri de 90 günün üzerinde seyahat edecek diğer pasaport hamilleri de vize ücreti ödemek zorundadır. Vize işlemleriniz ile ilgili bütün detaylı bilgileri öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize Başvuru Ücreti Nereye Ve Ne Zaman Ödenir ?

Vize başvuru ücreti vize başvurusu yapacağınız yetkili vize başvuru merkezine vize başvurusu esnasında ödenmektedir. Vize ücretlerinin hiçbir koşulda iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle vize başvuru evrak ve belgelerinin eksiksiz olarak verilmesi önem teşkil eder. Vize evraklarının hatasız hazırlanması için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır ?

Hırvatistan vizesi talep dilekçesi doğru bilgiler ile pilot veya tükenmez kalem kullanılarak yazılır. Vize talep dilekçesi Hırvatça ya da İngilizce dilinde yazılmalıdır. Hırvatistan vize randevusunda vize dilekçesi diğer evraklar ile birlikte teslim edilmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı ?

Vize başvuru işlemleri sırasında yapacağınız evrak ve belge teslimi sırasında vize talep dilekçesinin olup olmamasına bakılmaktadır. Vize talep dilekçesi vize başvurusu için önemli bir evrak olmaktadır. Bu nedenle talep dilekçenizin eksik olması eksik evrak ile başvuru yapmanız anlamına gelir. Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri ile ilgili diğer sorularınız için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesinde Hangi Bilgiler Yer Almalıdır ?

Vize talep dilekçesi ilgili makama yazılırken; kişisel bilgileriniz, iletişim adresleriniz (e-posta, telefon, adres), imza, seyahat tarihleri, seyahat edeceğiniz bölgeler, seyahat ile ilgili dokümanlar, seyahat harcamaları ve seyahatin sonunda ülkeden çıkış yapacağınıza dair taahhüt yazısı içermelidir. Vize talep dilekçesi ve vize formunun doğru hazırlanması için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Gün Sürer ?

Vize başvuru işlemleri vize randevunuzun alınmasıyla başlamaktadır. Hırvatistan vize randevusu 5 ile 10 gün sonrasına verilmekte olduğu için başvuru işlemleriniz ortalama 10 gün civarlarında sürmektedir. Vize başvurunuzun da sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 15 gün civarlarında sürer. Vize başvuru işlemlerinizin kolayca gerçekleştirilebilmesi için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Vize Başvuru Sonucunu Hızlandırabilir Miyim ?

Hırvatistan vizesi işlemleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Ancak vize başvurularını sonuçlandırmada yetkili merci vize başvuru merkezi değildir. Vize başvuruları konsolosluğa iletilerek konsolosluk tarafından sonuçlandırılır. Bu nedenle vize başvuru sonucunuzu hızlandırmak mümkün değildir. Long Vize Turizm ile vize başvuru detaylarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günlük Çıkar ?

Hırvatistan vizesi daha önce yapmış olduğunuz vize başvurularının sonuçlarından etkilenmektedir. Daha önce olumlu bir vize başvurunuz ve gerçekleşmiş bir seyahatiniz varsa vize başvuru sonucunuz uzun süreli çıkabilmektedir. Ancak daha önce yapmış olduğunuz başvurunuz yoksa vizeniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Vfs Global Vize Vermekte Yetkili Kurum Mudur ?

Vize başvuru işlemleri yapan kişilerin vize işlemlerinin sonuçlanmasında VFS Global etkili bir merci değildir. Vize başvuruları, başvuru dosyaları ile birlikte konsolosluğa gönderilir. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirerek olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırır. Vize başvurularınızı Long Vize Turizm üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Globalden Vize Randevusu Almak Zorunda Mıyım ?

Vfs Globalden Hırvatistan vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin vize başvuru işlemleri sırasında vize randevusu almaları zorunludur. Vize randevunuz almadan Vfs globalden başvuru yapılmamaktadır. Hırvatistan vize randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vfs Hırvatistan Bölümünün Yetkileri Nelerdir ?

Vfs global vize işlemleri için evrak teslimi, ilk kez başvuru yapan kişilerden parmak izi alma, gerekli evrakları düzenleyerek eksiksiz teslim alma, biometrik vize kaydı oluşturma gibi görevleri olan bölümdür. Başvurunuzda sorun yaşamamak, eksik veya hatalı evrakla karşılaşıp başvurunuzu çıkmaza sokmamak için Long Vize Turizmden destek alarak Hırvatistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu