Vizesi Hırvatistan

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Vizesi İnsanlar, çeşitli nedenlerden dolayı başka ülkelere seyahat edebilirler. Seyahat nedenleri ticari, ziyaret ya da turistik amaçlı olabilir. Ülkemizden Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen kişiler için vize alınması gerekir. Hırvatistan’a seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekir. Her ülkenin kendine göre belirlediği vize evrakları ve işlemleri bulunur. Ayrıca bu işlemler ve belgeler seyahat nedenine göre de değişiklik gösterebilir. Hırvatistan, Avrupa Birliğine üye bir ülkedir. Ancak birçok Avrupa ülkesinin içinde bulundu schengen bölgesi kapsamında değildir. Hırvatistan vizesi schengen vizesine dâhil değildir. Hırvatistan vize işlemleri için Hırvatistan Başkonsolosluğu’na veya Başkonsolosluk tarafında görevlendirilmiş kurumlara başvuru yapılabilir. Hırvatistan için gerekli evraklar ve sürenin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmak için Büyükelçiliğine başvuru yapmakta yetkili olan Long Vize şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İşlemleri

Hırvatistan’a seyahat edecek kişilerin, bazı evrakları ve işlemleri yapması zorunludur. Hırvatistan için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Hırvatistan vize formu doğru bilgilerle ve okunabilir şekilde yazılması önemlidir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıdır. Hırvatistan vize işlemleri için gerekli evraklar eksiksiz ve büyükelçiliğin talep ettiği şekilde tamamlanmalıdır. Evrakların ve vize formu tamamlandıktan sonra vize randevusu talep edilmelidir. Vize randevusu talep edilmesi de zorunlu işlemlerden birisidir. Hırvatistan vize işlemleri olumlu sonuçlarabilmesi için detaylara ve istenilen şartların yerine getirilmesi gerekir. Hırvatistan vize işlemleri için profesyonel destek alınması daha yararlı olacaktır. Long Vize Turizm şirketi olarak, Hırvatistan vize işlemlerinde hizmet vermekteyiz.

hirvatistan vizesi 1 3

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesinin olumlu sonuç alınabilmesi için evrakların tamamlanması şarttır. Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport, kırmızı pasaport ve gri pasaport sahibi kişilerin 90 günü geçmeyecek Hırvatistan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Ancak bordo pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusu yapması zorunludur. Gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • Vize başvuru formu
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gidiş dönüş uçak rezervasyonu
  • Sağlık sigortası poliçesi

Hırvatistan vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel bilgiler için ülke çalışanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hırvatistan Vize Başvurum Kaç Gün Sürer ?

Hırvatistan vize başvurusu ile ilgilenen vize başvuru merkezi, başvuru merkezinde yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının hazırlanması adına 5 ile 10 gün sonrasına randevu vermektedir. Bu süreç içerisinde vize evrakları ve belgeleri tamamlanarak randevu günü başvuru gerçekleştirilir. Bu nedenle vize başvurusu ortalama 10 ile 15 gün arasında sürmektedir.

Hırvatistan Vizesi Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır ?

Vize başvurularının sonuçlanması yetkili başvuru merkezi tarafından değil konsolosluk tarafından yapılır. Başvuru merkezine gelen başvurular konsolosluğa iletilerek konsolosluk tarafından değerlendirilir ve tekrar başvuru merkezine iletilir. Bu süreç ortalama 10 ile 15 gün kadar sürer. Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar gibi bütün sorularınız için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Vize Başvurusunu Kaç Gün Önceden Yapmalıyım ?

Hırvatistan’ a seyahat edecek olan vatandaşların vize başvurularını yetkili vize başvuru merkezlerinde seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Eğer vize işlemlerinizin acil yapılması gerekiyorsa 20 gün öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: