Cumhuriyeti Çek Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi bilgi yelpazesi geniş olan sayfamızdan temin edebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için buradayız.

Türk vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmeleri için bazı prosedürler mevcuttur. Seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımız öncelikle Çek Cumhuriyeti vizesine başvurmaları gerekir. Bu başvuru da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu temsilcileri aracılığıyla yapılmaktadır. Yalnız Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri 90 günü aşmamak şartıyla Çek Cumhuriyeti’ne vizesiz seyahat edebilirler.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli evraklar kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna  göre şekillenir.Turistik ,ticari , aile ziyareti, sosyal veya kültürel faaliyetler doğrultusunda vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerinin eksiksiz ve güncel olması mecburidir.Aksi taktirde beyanları geçersiz sayılacaktır.Başvuru için yazdığınız dilekçede vize amacınızı yanlış beyan ettiğinizde vize işlemleriniz uzayabilir hatta red cevabıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.Bu olumsuzlukla karşılaşmamak için seyahat amacınız dilekçenizde doğru olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Bordo Pasaport hamili vatandaşlara vize alma mecburiyeti koyarken, Diplomatik Pasaport ,Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri için böyle bir mecburiyet bulunmamakla birlikte 90 günü aşmamak şartıyla (180 gün içerisinde) vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için pasaportunuzun güncel olup olmadığını kontrol edip herhangi bir yerinde yıpranma, yırtılma veyahut zarar görme gibi durumların olmadığına emin olmalısınız. Seyahatinizde ise mutlaka yanınızda pasaport ve seyahat sağlık sigortanızın birer nüshasını bulundurmalısınız.

Cumhuriyeti Çek Vizesi

Vize Başvuru İçin Gerekli Evrakların Tam Listesi

Pasaport

Pasaportunuzun Fotokobisi ve Varsa Eski Vizelerinizin Fotokobisi

Nüfus Cüzdanı Fotokobisi (T.C. no mutlaka olmalı)

İki Adet Arka Fonu Beyaz Vesikalık Fotoğrafınız

Nüfus Kayıt Örneği Ama İçinde Mutlaka Annenizin ve Babanızın Bilgilerini İçermeli

Bulunacağınız Otel Rezervasyonu

Gidiş Dönüş Uçak Rezervasyonunuz

Seyehat Sağlık Sigortası Poliçeniz

Seyahat Masraflarınızı Gösteren Kişisel Belgeler

Mesleğinize Dair ve Finansal Belgeler

Yukarıda sıraladığımız belgelerin güncel olup ve zarar görmemiş olmasına dikkat ediniz. Tecrübeli ve profesyonel ekibimizden aldığınız yardımla vize işlemleriniz basit bir işe dönüşür. Long Vize Turizm olarak her ihtiyacınızda hizmetinizdeyiz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemler elçilik yada konsolosluk tarafından doğrudan kabul edilmemektedir. Vize başvuru işlemleri elçiliğin başvuru yapabilme yetkisi vermiş olduğu başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru işlemlerinizde sizlerin elçiliğe gelmeden başvuru yapabilmeniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Vize Başvurusunu Kimler Yapmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti seyahatleri için vize başvurusu ve vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır. Ayrıca diğer pasaport hamillerinin 90 günü aşacak seyahat planlarının bulunması halinde de yine vize işlemleri yapmaları zorunludur. Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır ?

Vize başvuru ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekte ve birçok unsura bağlı olarak değişmektedir. Vize ücretlerinin belirlenmesinde vize türü, vize süresi, başvuru yapacak kişinin yaşı ve işi gibi faktörler etkilidir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize işlemlerinize göre vize ücretlerinin güncel halini sizlere açık olarak sunmaktadır.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: