Skip to content

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Çek Cumhuriyeti Vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi bilgi yelpazesi geniş olan sayfamızdan temin edebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için buradayız. Türk vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmeleri için bazı prosedürler mevcuttur. Seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımız öncelikle Çek Cumhuriyeti vizesine başvurmaları gerekir. Bu başvuru da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu temsilcileri aracılığıyla yapılmaktadır. Yalnız Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri 90 günü aşmamak şartıyla Çek Cumhuriyeti’ne vizesiz seyahat edebilirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun
Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli evraklar kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna  göre şekillenir. Turistik ,ticari , aile ziyareti, sosyal veya kültürel faaliyetler doğrultusunda vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerinin eksiksiz ve güncel olması mecburidir. Aksi taktirde beyanları geçersiz sayılacaktır. Başvuru için yazdığınız dilekçede vize amacınızı yanlış beyan ettiğinizde vize işlemleriniz uzayabilir hatta red cevabıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu olumsuzlukla karşılaşmamak için seyahat amacınız dilekçenizde doğru olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Bordo Pasaport hamili vatandaşlara vize alma mecburiyeti koyarken, Diplomatik Pasaport ,Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri için böyle bir mecburiyet bulunmamakla birlikte 90 günü aşmamak şartıyla (180 gün içerisinde) vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için pasaportunuzun güncel olup olmadığını kontrol edip herhangi bir yerinde yıpranma, yırtılma veyahut zarar görme gibi durumların olmadığına emin olmalısınız. Seyahatinizde ise mutlaka yanınızda pasaport ve seyahat sağlık sigortanızın birer nüshasını bulundurmalısınız.

Vize Başvuru İçin Gerekli Evrakların Tam Listesi

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Varsa Eski Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (T.C. No mutlaka olmalı).
 • İki Adet Arka Fonu Beyaz Vesikalık Fotoğrafınız.
 • Nüfus Kayıt Örneği Ama İçinde Mutlaka Annenizin ve Babanızın Bilgilerini İçermeli.
 • Bulunacağınız Otel Rezervasyonu.
 • Gidiş Dönüş Uçak Rezervasyonunuz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçeniz.
 • Seyahat Masraflarınızı Gösteren Kişisel Belgeler.
 • Mesleğinize Dair ve Finansal Belgeler.

Yukarıda sıraladığımız belgelerin güncel olup ve zarar görmemiş olmasına dikkat ediniz. Tecrübeli ve profesyonel ekibimizden aldığınız yardımla vize işlemleriniz basit bir işe dönüşür. Long Vize Turizm olarak her ihtiyacınızda hizmetinizdeyiz.

Cumhuriyeti Çek Vizesi
Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize başvurularında merak ettiğiniz her sorunun cevabını Long Vize Turizm üzerinden öğrenebilirsiniz. Sizlere tarafımızdan ulaşılıp gerekli belgeleri teslim etmeniz ve eksiklerinizi tamamlamanız konusunda profesyonel ekibimiz yardımcı olmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Hakkında Merak Edilenler

Vize almak üzere ustalaşmış Long Vize Turizm ekibi sizin yerinize Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ile iletişime geçip sizleri büyük bir uğraştan kurtarmış olur. Tarafımızdan evraklarınız Konsolosluğa teslim edildikten sonra sonucunuz ortalama 15 ile 20 gün içinde açıklanmış olur. Ama bazı durumlarda bu süre esneklik gösterebilir. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği‘nde karşılaşılan yoğunluklar, Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvuruları resmi tatil günleri ve gerekli gördüğü taktirde Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ek belge talebi sürecin esneklik göstermesine yol açar.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize Başvuru Süreci

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu sürecinde ilk önce seyahat amacınızı kesin olarak belirtmek zorundasınız. Başvuru sürecinizin esneklik göstermesi seyahat amacınız ile doğru orantılıdır. Örneğin Çek Cumhuriyeti’ne turistlik olarak başvuru ile aile ziyareti amacıyla başvuru dilekçesi aynı değerlendirilmez.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularında bölge ayrımı önemli bir rol oynar. Ancak Long Vize Turizm firması olarak kendi şubelerimizden süreci sizler adına hızlandırmış oluyoruz. Başvuru sürecinde firmamız sizin için bulunan çalışanlarımızla birlikte süreç yönetimini sağlıklı ve titiz bir şekilde yürütmüş oluyoruz. Tarafımızdan sizlere gönderilen gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmak adına Long Vize Turizm firmamız son kontrollerini yaptıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Schengen Vizesi

Çek Cumhuriyeti Avrupa Birliği’ne üye olan diğer ülkeler gibi Schengen alanı kapsamında olduğu için vatandaşlarımız Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Çek Cumhuriyeti vizesi alırken banka hesabınızda kendiniz güvence altına almak adına belli miktarda kullanabileceğiniz bakiyeniz olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği vizesi alındığı durumunda Schengel bölgesinde bulunan 26 ülkeye giriş için bu vizeyi kullanabilirsiniz. Ama Schengen vizesini Çek Cumhuriyeti için aldıysanız ve ilk olarak başka bir Schengel ülkesine girmek isterseniz bir sonraki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize başvurunuzu olumsuz etkiler hatta red cevabı almanıza bile neden olabilir.

Büyükelçiliği Vize Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Vize

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize sonuçlarını değerlendiren ve Çek Cumhuriyeti’ne bağlı yetkili bir kuruluştur. Konsolosluk, teslim ettiğiniz evrak ve belgelerle durumunuzu değerlendirir ve Çek Cumhuriyeti Vizesi alıp alamayacağınıza karar verir. Çek Cumhuriyeti vize başvurunuz reddedilirse 10 yıl dosyanız kırmızı işaretlenir. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına Long Vize Turizm olarak her zaman sizlerin yanında olup gerekli tüm işlemlerinize yardımcı oluyoruz.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Vize Görevleri

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun görevleri arasında şunlar vardır:

Başvuruların kontrol edilip, değerlendirilmesi ve eksik belgeler varsa onların tespiti,
Türkiye’de zorluk yaşayan Çek Cumhuriyeti vatandaşı varsa onlara tavsiyelerde bulunmak ve araştırma yaparak vatandaş adına gerekli makamlarla görüşmek,
Teslim edilen dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımların istatistiklerinin tutulup derlenmesi,
Çek Cumhuriyeti Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin güncel ve doğru olmasını sağlamak
Büyükelçilik kriz planının sürdürülerek güncellenmesi,
Konsolosluk resepsiyon görevlilerine zaman zaman destek sağlayarak kamu üyelerinden gelen çağrıları yanıtlamak,
Diğer görevler.

Nasıl Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Yaparım?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapmadan önce tüm belgelerinizin tam olmasına dikkat edin kaldığınız süre ile vize tipini de belirlemiş olduğunuzdan emin olun. Sonrasında sizin için belirlenen ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Tüm bu belgeler, Long Vize Turizm tarafından sizlere bildirilecek ve çalışanımız süreci sizin için yönetecek. Long Vize Turizm olarak vize almanız için Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize evrak ve belgeleri, Çek Cumhuriyeti vize formu başta olmak üzere tüm aşamalar ile ilgili sizleri bilgilendiriyoruz ve profesyonel olarak hizmet sunuyoruz.

Bu sayede yanlış vize başvurusu yapmanızı engellemek için evrakların eksiksiz ve doğru tamamlanmasına yardım ederek kabul edilme şansını arttırıyoruz. Çek Cumhuriyeti vizesi ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa bizlere ulaşabilir, isteklerinizi iletebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz vize başvurularınızın olumlu olması için her türlü çalışmayı yürüterek şansınızı arttıracaktır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Vize İşlemleriniz İçin Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden Randevu, Başvuru İşlemleri Ve Gerekli Evrak Ve Belgeleri İçin Bizlere Ulaşarak Bilgi Alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Vize

Çek Cumhuriyeti Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi ile ilgili evrak listesi aşağıda verilmiş olup ekstra bilgi almak isteyenler Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilir.

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi için gerekenler :

 • Vize talep Dilekçesi (konsolosluğa hitap edilerek yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı olmalı).
 • Pasaport (seyahat sonrasında da 3 ay geçerli olmak kaydı ile).
 • Davet eden kişinin pasaportunun fotokopisi.
 • 2 adet biometrik fotoğraf ( güncel ve 35-45 mm ölçülü, beyaz fon arkalı olmalı).
 • Davet mektubu ( Çekce veya İngilizce yazılmalı) ve davet eden kişinin göndermiş olması.
 • Başvuru sahibi çalışıyorsa iş yerinden alınmış izin formu (izinli olduğuna dair yazı ve ziyaret sonrası çalışmaya devam edeceğini içeren bilgiler).
 • Çek Cumhuriyeti Aile-Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusu için yeterli mal varlığına sahip olmayan kişiler Çek Cumhuriyeti’ndeki polisten damgalı ve orijinal Garanti Formu” alıp sunmalıdır.
 • Güncel tarihe sahip şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, oda sicil kaydı gibi).
 • SGK iş giriş belgesi ve hizmet dökümleri.
 • Banka hesap özetleri ( son 3 aylık hesap hareketlerini içerecek, en az 4000 TL bakiye olacak, kaşe ve imzalı).
 • Eğer başvuru yapan kişi arkadaşlarını veya nişanlısını ziyaret edecekse birlikte çekilmiş oldukları bir fotoğraf.
 • Aile veya akrabalık bağlarını kanıtlayan belge.
 • Kimlik fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Çek Cumhuriyeti Vize Davetiye Mektubu

Çek Cumhuriyeti’ne aile-arkadaş ziyaret vizesi ile gitmek isteyen vatandaşların Çek Cumhuriyeti’nde oturan veya Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan yakınlarından Çek Cumhuriyeti Vize Davetiye Mektubu istemeleri gerekmektedir. Bu davetiye mektubunun gerçeği yani aslı olmalıdır, fotokopi olmamalıdır. Bunun dışında Çek Cumhuriyetinde oturan kişinin oturum kartı veya kimlik kartının fotokopisi, aile toplum kağıdı belgelerini bildirmesi gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilir ve bu durumda ek evrakların da sunulması gerekir.

25 Eylül 2014’ten sonra Schengen ülkelerinin vize başvurularında biyometrik verilerin sunulması zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri ile verdiğiniz parmak izi Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Başvuru evrakları tamamlandıktan sonra uygun bir güne randevu oluşturulur ve o randevu saatinde yolcuların randevu yerinde bulunması gerekir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize başvurusu yapanlar sempozyum, seminer, iş görüşmesi vb. alanlar için vize almak istemektedir. Long Vize Turizm olarak Çek Cumhuriyeti vize evrakları hakkında en önemli bilgiler toplayarak sizlere sunduk. Yorucu ve sıkıcı vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız bizlere başvuru ticari vize işlemlerini kolayca başlatabilirsiniz.

Daha önce Schengen vizesine başvurup parmak izi vermiş olsanız da ticari vize için yeniden parmak izi vermelisiniz. Bizler sizin için Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’ndan randevu alarak parmak izi işlemlerinizi hızlandırabiliyoruz.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Evrakları

Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurusu yaparken Çek Cumhuriyeti’ nde çalışan firmadan alacağınız ticari davetiyenin polis onayı olmasına dikkat etmelisiniz. Davetiye faksla, e-mail ile gönderilmemelidir. Yani davetiyenin aslı sunulmadıkça davetiye kabul görmeyecektir. 18 yaşını doldurmuş kişiler, Çek ticari vize başvurularında şahsi banka dokümanlarını kesinlikle sunmalıdır.

Seyahat planınızda diğer Schengen ülkelerine geçmek var ise başvuru evraklarınız arasına seyahat detayları içeren bir dilekçe eklemeniz gerekmektedir. Hangi tarihlerde hangi ülkelere yolculuk yapacağınız belirtilmeli, kalacağınız oteller, alınan biletler dosyada sunulmalıdır.

Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurularının onaylanmasında otel konaklama süresinin çok büyük etkisi vardır. Bu ve bunun gibi unsurlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ve vize başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler için Long Vize Turizmden profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Standart Vize Evrakları

Pasaport, Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, ticari davetiye, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, konaklama belgeleri, banka hesap dökümleri standart evraklardır ve her türlü vize başvurusunda olmaları gerekmektedir. Ancak standart evraklar dışında bazı kişilerden ayrı evraklar istenmektedir. Bu kişileri de aşağıda sizler için sıraladık.

 • İşverenler İçin Evraklar: Vize talep dilekçesi, SGK 4B hizmet dökümü, Şirket evrakları işverenlerden istenen evraklardır.
 • Çalışanlar İçin Evraklar: Maaş bordosu, vize talep dilekçesi, SGK işe giriş bildirgesi, SGK 4A hizmet dökümü, şirket evrakları çalışanlar için aranan evraklardandır.
 • Emekliler İçin Evraklar: Emeklilerin emeklilik kartlarını başvuru için sunmaları yeterlidir.
 • Öğrenciler İçin Evraklar: Öğrencilerin öğrenim gördükleri okuldan onaylı öğrenci belgeleri almaları gerekmektedir. Ancak günümüzde e-devlet üzerinden de hızlı bir şekilde bu belge alınabilmektedir.
 • Çiftçiler İçin Evraklar: Çiftçilerin bağlı oldukları ziraat odalarından çiftçilik belgesini almaları gerekmektedir.
Ticari Vize Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Ticari Vize

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize almak isteyenler için bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler hakkında Long Vize Turizm olarak siz değerli yolcularımıza detaylı bir içerik hazırlayarak paylaştık. Sizlere güvenilir bir hizmet sunmak için tüm hassasiyetimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Evrakları

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Evrakları başvurunuz için gereklidir ve bu evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport: Başvuru için Pasaport veriliş tarihi 10 yılı geçmemelidir ve seyahat sonrası da 6 ay kadarı devam etmelidir. Mevcut veya eski pasaportunuzun da vize işlenmiş olan sayfaların fotokopisini çekip sunmanız gerekir. Çek turistik başvuru için pasaportunuzda en az 2 sayfa boş olmalıdır. Eğer kimlik değiştirme yaptıysanız pasaportunuzu da o bilgilere göre güncellemelisiniz. Çek Turistik Vizesi için gereklidir.
 • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu: Eğer kısa süreli bir seyahat istiyorsanız Schengen vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.  Seyahat amacınızı turistik olarak belirlemeyi ve imza atmayı unutmayınız. Başvuran kişi 18 yaşından küçükse ebeveynleri formu doldurmalı ve imzalamalıdır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Schengen ülkelerine yapılacak seyahatlerde ve acil durumlar için yapılacak seyahatlerde bu sigorta yapılmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf: 35-45 ölçülerine sahip arka fonu beyaz ve güncel 2 adet biometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka kısımlarını bu seyahat için fotokopi çektirmelisiniz ve başvuru dosyanıza eklemelisiniz.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kâğıt Örneği: Aile ve adres bilgilerini içeren vukuatlı nüfus Kâğıt örneğini Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna getirmelisiniz.
 • Konaklama Rezervasyonları: Planlamış olduğunuz Çek Cumhuriyeti Seyahati için otel konfirmasyon belgesi vize işlemlerine eklenmelidir. Ön rezervasyon belgeleri kabul edilmez.
 • Banka Hesap Dökümü: Çek Cumhuriyeti Vize başvurusu yapan kişilerin son 3 aylık banka hareketlerini gösteren ve en az 5000 TL bakiyeli bir banka hesabı olmalı bu hesabın dökümü imza sirküleri ile beraber kaşeli bir şekilde beyan edilmelidir. Masrafları kolayca karşılayabileceğinizi belgelerle ifade etmeniz vize başvurularından olumlu sonuçlar almanızı sağlar.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Sonuçlanması

Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi için  vize Sonuçlanması ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanır ve sizlere bildirilir. Parmak izi beyanı yapacaklar için Çek vizesi randevu günü ileri bir tarihe verilebilir. Bu yüzden Long Vize Turizm olarak tavsiyemiz başvurunuzu seyahate çıkmadan 1 ay önce yapmanızdır.

Turistik Vize Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Turistik Vize

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu ile ilgili bilgi almak isteyenler için aşağıda bazı detaylara yer verdik. Ne sebeple olursa olsun; ticari, turistik, aile ziyareti, kültürel ve sosyal tüm faaliyetleriniz için vize alınması gerekmektedir. Long Vize Turizm olarak sizlere en büyük kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapılması gereken Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin belirlemiş olduğu vize prosedürlerini eksiksiz şekilde yerine getirmektir. Tabii bu başvuruları yaparken tüm Schengen ülkeleri için geçerli olmak üzere toplam 10 yıldan eski olan pasaportlara vize verilmediğinden bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Her şeyden önce Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yaparken hangi vize tipini seçeceksiniz bunu belirlemeniz gerekmektedir. Mesela; turistik vize mi? Aile, akraba ve arkadaş vizesi mi? İş vizesi mi? Kültürel, sanatsal etkinlikler vizesi mi? Yoksa şoför vizesi mi? Ziyaret amacınız burada net şekilde belirtilmelidir.  Çocuklar için ise noter onaylı sponsor dilekçesi gerektiğini unutmayınız. Başvuru yapmadan önce konsolosluktan randevu alınması ve belirlenmiş olan saatte eksiksiz şekilde evraklarınızla orada bulunmanız gereklidir. Başvuru formları, biyometri işlemleri ve vize bedeli tamamlandıktan sonra karar aşamasına geçilmektedir. Yani mülakat gerçekleştirilir.

Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi

Schengen sisteminin en önemli amacı vatandaşlar arasında etkileşimi kolaylaştırmaktır. Bu yüzden birçok kişi Çek Cumhuriyeti Schengen Vizesi alarak bu sistemden faydalanmaya çalışmaktadır. Çek Cumhuriyeti 21 Aralık 2007 tarihinden itibaren Schengen alanına dahil olduğundan dolayı ikamet iznine sahip olan vatandaşlar Çek Cumhuriyetine vizesiz giriş yapabilmektedirler.

Çek Cumhuriyeti için vize başvurusu yaparken sizden belli bir miktar vize harcı tahsil edilir. Vermiş olduğunuz bu ücret başvuru ücreti niteliğinde olduğundan dolayı, size vize çıkmadığı takdirde geri iadesi söz konusu olmamaktadır. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişiler 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaf olur.Türk vatandaşları da bu uzun süreli vize harçlarından muaf edilmişlerdir.

Vize Başvurularından Önce Dikkat!

 • Başvuruya ne olursa olsun şahsen gelinmelidir.
 • 18 yaşından büyükler banka dökümünü başvuru evraklarıyla beraber beyan etmelidirler.
 • Çek Vize başvurusuna 1 ay önceden başvurulması kabul edilmesini kolaylaştırır.
 • Sizden istenilen evraklar zamanında teslim edilmelidir ve ek evrak isteniyorsa onlar da verilmelidir.
 • Pasaportunuzun 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve seyahat tarihinden sonra 6 ay da geçerli olması gerekmektedir.
 • Çek Cumhuriyeti vize prosedürlerine Bordo renkli yani Umuma Mahsus pasaport sahipleri uymak zorundadır.
Cumhuriyeti Vize Başvurusu Çek
Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları ve Belgeleri

Çek Cumhuriyeti Vize evrakları ve belgeleri için yerine getirmeniz gereken bazı evrak ve belgelerden oluşan prosedürlerin detaylı bilgisini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Sizlere güvenilir hizmet sunmak adına Long Vize Turizm özenle titizlikle çalışmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize başvuru için ilk önce seyahat amacınızı netleştirmeniz gerekir. Prosedür gereği seyahat amacınızı belirteceğiniz dilekçe seyahatiniz ile doğru orantıda olmalıdır. Çek Cumhuriyeti’ne yapmayı düşündüğünüz seyahatin amacını belirledikten sonra amacınıza uygun dilekçe formu doldurmalısınız. Bu formaların doğru doldurulması sürecinizin hızlanmasında yardımcı olacaktır. Long Vize Turizm sizlere bu adımda kuşkusuz en doğru ve kolay yolu sağlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti Vize Türleri

 • Çek Cumhuriyeti Turizm Vizesi.
 • Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi.
 • Çek Cumhuriyeti Kültürel ve Sosyal Vizesi.
 • Çek Cumhuriyeti Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi.
 • Çek Cumhuriyeti Transit Vizesi.

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerinden birini seçip mesleki ve sosyal durumunuz da göz önünde bulundurulması şartıyla diğer bir adım olan Çek Cumhuriyeti vize evrakları ve belgeleri başvuru kısmına geçmiş olursunuz.

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları ve Belgeleri Nelerdir?

 • Pasaport: Öncelikle pasaportunuzun veriliş tarihi 10 yıldan fazla olmamalıdır. Pasaportunuzun yıpranmamış bir yeri yırtılmamış ve fotoğrafınızın net bir şekilde görülüyor olmasına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde red cevabıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Her ihtimale karşı da pasaportunuzun fotokopisini yanınızda bulundurmakta yarar vardır. Eğer ki kimlik yenileme işleminde bulunduysanız pasaportunuzu da güncellemeyi unutmayınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Herhangi güç bir durumla karşılamamak adına Schengen ülkeleri için geçerli olan bir ibaredir. Bu ibare banka hesabınızda belirtilen ücret bulunmalı ve seyahat sağlık sigortası yapılmış olması gerekir.
 • Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu: Öncelikle Schengen vize başvuru formu doldurmanız gerekir. Burada seyahat amacınız beyan etmelisiniz. Eğer 18 yaşından küçükse bu formu sizin adınıza ebeveynleriniz yapmalıdır. Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları ve Belgeleri formunu doğru ve eksiksiz doldurmak adına Long Vize Turizm temsilcimiz gerekli gördüğü yerde sizlere destek olacaktır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Schengen ülkeleri için mecburi prosedür olan iki adet fotoğrafınız gerekli ölçülerde hazır bulunmalıdır. Arka fon mutlaka beyaz olmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotokopisini çektirdikten sonra, içinde aile ve adres bilgilerinizin bulundurduğu vukuatlı nüfus Kâğıt örneği belgesini dosyanıza yerleştirebilirsiniz.
 • Konaklama Rezervasyon İşlemleri: Seyahatiniz sırasında konaklama yapacağınız yerin ön rezervasyon belgelerini de dosyanıza eklemekte yarar vardır.

Aklınıza takılan her soruda yanınızda olan Long Vize Turizm olarak sizlere yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız.

Vize Evrakları ve Belgeleri Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları ve Belgeleri

Çek Cumhuriyeti Vize Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Formu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları Long Vize Turizm şirketi olarak aşağıda sizlerle paylaştık. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu sayfamızdan temin edebilirsiniz. Formu doldurduktan sonra vize değerlendirmesi konsolosluğa aittir.

Turistlik vize, aile ziyareti vizesi veya ticari amaçla başvurulan vizeler için başvurunuzun sonucunu Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ‘ndan öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak konsolosluğu yakından takip etmekteyiz. Başvuru formu ilk bakışta kolay gibi görünse de zaman alan ve vizeniz red cevabı almanıza neden olacak kadar önemli bir formdur .Uzman ekibimiz Long Vize Turizm sizlere bu formu doldurmakta kolaylık sağlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu 3 sayfadan oluşmaktadır. Formu sizden istenilen dilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde red cevabı almanız kaçılmaz olur. Long Vize Turizm şirketi olarak sizlere gerekli belge ve evrakların temininde yardımcı olup sizlere ulaştırmada kolaylık sağlar.

Çek Cumhuriyeti Vize Formu için İstenilen Belgeler

 • Kişisel verileriniz (doğru ve güncel olmasına özen göstermelisiniz).
 • Pasaport bilgileriniz (pasaportunuzun türü, numarası).
 • Ekonomik bilgileriniz, geziyi karşılamada maddi yeterliliğiniz (maddi gücünüz bu gezi için yeterli mi yoksa bir sponsorunuz var mı? ).
 • Seyahat bilgileriniz ( seyahat süresince yapacaklarınız, kalacağınız gün süresi, konaklayacağınız yer hakkında bilgi).
 • İş Hayatınız Hakkında Bilgiler.
 • Aile üyeleriniz hakkında bilgiler.
 • Schengen vizesi daha önce alıp almadığınız.
 • İletişim bilgileriniz (mail, ikamet adresi, telefon numarası).
 • Daha önce varsa gezdiğiniz ülkeler hakkında bilgiler.

Yukarıda belirtilen belgeler tamamlandığında başvurunuz adına önemli bir adımı geçmiş olursunuz. Bu soruların yanında Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği sizin herhangi bir yüz kızartıcı suç işleyip işlemediğinizi de soracaktır. Örneğin bir terör örgütü olaylarında bulundunuz mu ? Ülkenizde yüz kızartıcı bir suçtan ceza aldınız mı? Ya da şöyle bir durumla karşılaştınız mı? Diye sorular da gelebilir. Bu soruları eksiksiz ve dürüst cevaplamak zorundasınız.

Çek Cumhuriyeti Vize Formu istenildiği gibi doldurduktan sonra kaydedip vize ücreti ödeme ekranına aktarılacaksınız. Ödeme işlemleri vizenizin türüne göre değişkenlik gösterir. Ödemeniz bittikten sonra mutlaka formun bir çıktısını alınız.

Vize Formu Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vize Formu

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti seyahati için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çek Cumhuriyeti vize işlemleri yapmaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti’ nde resmi pasaportlu başvuru sahipleri ise Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Resmi pasaport sahibi kişiler iki ülke arasında yapılan anlaşmalar gereği 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Çek vizesinden yararlanabilecektir.  Çek Cumhuriyeti  Schengen oturma iznine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise 90 güne kadar Çek vizesi almadan seyahatlerini gerçekleştirebilir.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize İşlemleri

İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna,

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara,

Çek Fahri Konsolosluklarına,

Ve Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Seyahat amacınıza göre vize türleri değişkenlik göstermekte olup bunlar: Çek Cumhuriyeti Turistik Vizesi, Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi, Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çek Cumhuriyeti Transit Vizesi, Çek Cumhuriyeti Şoför vizesi gibi vize türleridir. Çek Cumhuriyeti vize işlemleri tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatler için vize başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Kısa süreli davetiyesiz seyahat düşünüyorsanız, ÇEK TURİSTİK VİZE

İş için, konferans, seminer gibi faaliyete başvurmayı düşünüyorsanız , TİCARİ ÇEK VİZESİ

Ziyaret için gitmeyi düşünüyorsanız, ÇEK AİLE ZİYARETİ VİZESİ

Vize İşlemlerinde bulunmanız gerekecektir. Başvurularınızı bu içeriklere göre yapmanız gerekiyor. İçeriklere göre Çek Vizesi evraklarınızı belirleyecektir. Sitemizde turistik, ticari ve aile arkadaş ziyareti kısmına giriş yaparak Çek vizesi için gerekli evraklarınızı öğrenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapmadan önce pasaportunuzu kontrol ediniz. Herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığını kontrol etmemeniz ve Çek Cumhuriyeti seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız sizlere daha kolaylık sağlayacaktır..

Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak Zor Mu?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri detaylı evrakların toplanmasından sonra Çek vizesi Konsolosluğunun maddelerine göre hazırlandığı zaman alınması daha kolay olacaktır. Çek vizesi işlemleri için evraklarınızın doğru, güncel ve eksiksiz bir şekilde Çek Konsolosluğunun istenildiği bir şekilde hazırlanmalıdır.

Vize İşlemleri Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu, Çek Cumhuriyeti seyahati yapmak isteyenler için zorunludur. Randevusuz başvurular kabul edilmez ancak bazı önemli durumlarda randevu alınması gerekmez. Örneğin; acil konular, ölüm veya biyometri işlemlerinin daha önce tamamlanmış olması gibi durumlarda randevu alınması gerekmez. Bunun dışında tam günü ve saatinde randevu yerinde şahsi olarak bulunmanız çok önemlidir. Randevu almadan önce Çek Cumhuriyetini Başkonsolosluğunun belirlediği vize prosedürlerini tamamlamanız gerekir. Öncelikle seyahat amacınızı belirleyip ona uygun bir vize başvurusu yapmalısınız.

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yaptıktan sonra evrak ve belgelerinizi hazırlamaya başlamalısınız. Farklı meslek grupları için Çek Cumhuriyeti Evrak ve Belgeleri değişkenlik gösterebilir. Çalışan, emekli veya işveren mesleklerine uygun evraklar olup bu evrakları bildirmek durumundasınız.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Ve Evrakları

 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu.
 • Pasaport aslı.
 • 2 adet biometrik fotoğraf ( Çek Cumhuriyeti vize fotoğraf ölçülerine uygun olmalı).
 • Vize talep dilekçesi.
 • Davetiye.
 • Otel konfirmasyon belgesi.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Tam vukuatlı nüfus Kâğıt örneği.
 • Çalışanlar için maaş bordrosu.
 • SGK işe giriş bildirgesi.
 • SGK hizmet dökümü.
 • Şahsi banka hesap dökümleri.
 • İşverenler için güncel şirket evrakları.

Bu listedekiler temel evraklardır ama çalıştığınız yere bağlı olarak ek evraklar da istenebilir. Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gereken evraklar ofisimize kargo ile gönderilirse başvuru sisteminizi başlatırız ve sizin adınıza Çek Cumhuriyeti vize randevusu almaktayız. Daha önce sistemde kayıtlı parmak iziniz bulunsa bile başvuru için şahsen gelmeniz gerekmektedir.  Kurumumuz aracılığı ile oluşan randevunuza tam zamanında gidip hazır olmanız gerekmektedir.

Diğer Schengen Ülkelerine Geçişler de Yapılacaklar

Eğer Çek Cumhuriyeti dışında diğer Schengen ülkelerine de seyahat yapılmak isteniyorsa seyahat detayları içeren bir dilekçe yazılmalıdır. Eğer diğer Schengen ülkelerinde kalma süreniz Çek Cumhuriyeti ile aynı olacaksa ilk girişin yapıldığı Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’na başvuruda bulunulmalıdır. Ancak süreler farklı ise en uzun kalacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Dilekçelerinize diğer ülkelere geçişte kullanacağınız bilet ya da konaklama rezervasyonu gibi belgeleri eklemeyi unutmamalısınız.

Vize Randevusu Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti

Çek Cumhuriyeti vize ücreti, vize formu ve istenen diğer evraklarla birlikte eksiksiz olarak yatırılmalıdır. Yatırılmadığı takdirde başvurunuz geçersiz olur. Çek Cumhuriyeti vizesi için yetkili vize merkezimiz Long Vize Turizm’den vize türünüze göre ücret bilgisi alabilirsiniz. Alacağınız vizenin ücreti ne kadar süre orada kalacağınıza bağlı olarak da değişmektedir. Vize ücretleriyle alakalı güncel tutarlarımızı çalışanlarımızdan öğrenerek kart ile ödeme yapabilirsiniz. Vize başvurunuz eğer kabul edilmezse yatırdığınız ücreti geri almanız mümkün değildir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuru Türleri

Çek vizesi seyahat amaçlarına göre farklı türler içermektedir.  Bunlar: Çek Cumhuriyeti Ticari Vize, Çek Cumhuriyeti Turistik Vize, Çek Cumhuriyeti Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi vb. türlerdir. Hangi vize türünü seçerseniz ve ne kadar sürelik isterseniz ona göre ücret miktarı belirlenir.

Ek olarak:

 • Konferans ve seminer vizesi.
 • Medikal tedavi vizesi.
 • Performans ya da turnuva vizesi.
 • Avrupa Birliği ve Çek Cumhuriyeti vatandaşlığı olmayanlar için vize.

Bu türler de bulunmaktadır ve seçiminize göre ücretlendirme değişmektedir. Uzun süreli vize almak isterseniz çalışanlarımız size gerekli bilgileri verecektir. Çek Cumhuriyeti vizeniz ortalama olarak 20-25 gün arasında sonuçlanmaktadır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’ndaki yoğunluk durumu ve tatil günlerine göre bu durum değişiklik gösterebilir. Dönemsel yoğunluklar ile ilgili bilgi veya randevu almak isterseniz Long Vize Turizm çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Hakkındaki Bazı Detaylar

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti ile ilgili detaylar hakkında bilgilendiriyoruz. Çek Cumhuriyeti seyahatiniz için toplam ödeyeceğiniz miktarı TL veya döviz cinsinden ödeyebilirsiniz ve güncel ödeme bilgilerini çalışanlarımızdan alabilirsiniz. Seyahatiniz için ihtiyacınız olan sağlık sigortası, hizmet bedelleri, vatandaşlık bedelleri ve biyometri işlem bedelleri bu ücretlendirmeye dahil değildir.

Çek Cumhuriyeti başvurunuz için bizzat firmamıza gelmeniz gerekmez. Evraklarınızı kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Çek vize ücreti iade edilmez. Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti ve aklınıza takılan her türlü sorun için Long Vize Turizm olarak hizmetinizdeyiz. Ayrıntılı bilgilendirme başvuru & randevu hizmeti için ofisimize bekliyoruz.

Vize Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vize

Çek Cumhuriyeti Vizesi Dilekçe Örneği

Çek Cumhuriyeti Vizesi Dilekçe Örneği ile ilgili tüm detayları Long Vize Turizm olarak sizlere aktarıyoruz. Çek Cumhuriyeti vizesi almak için Tüm vatandaşların, söz konusu ülkeye giriş amacını belirten bir dilekçe yazması gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti vize formu ve Çek Cumhuriyeti evrakları ve belgeleri ile teslim edilen bu dilekçe Çek Cumhuriyeti ticari vize veya turistik vize gibi türlerinde de benzer şekilde yazılabilir.

Aşağıda bir örnek dilekçe bulunmakta ve dilekçenin neleri kapsaması gerektiği belirtilmektedir. Sizlerde bu dilekçeye bakarak kendi dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Yazmış olduğunuz dilekçenin doğruluğu konusunda şüphe duyarsanız Long Vize Turizm olarak bizlere sorabilirsiniz. Sizin için Örnek dilekçe hazırladık.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

 • …………… /………………/……………. ( bu alanlara tarih bilgisi yazılmalıdır)
 • To whom it may concern;
 • To the attention of the Visa Section,
 • Turizm için İskoçya’ya gitmeyi planlıyorum …… /… ../…. Ve …../…./…..
 • Çek Cumhuriyeti Vizesi Dilekçe Örneği; seyahat sırasında oluşabilecek tüm exprensesler benim tarafımdan karşılanacaktır. Ancak, vize süresinin ötesinde Çek Cumhuriyetinde kalmayacağım söz veriyorum.
 • In order to maket this touristic, I would like to be given a multi-entry visa with as much time as I need.
 • Best regards,
 • Name Surname
 • Signature-seal, if any
 • Home address:
 • Phone number

Genel Dilekçe Taslağı

 • Giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaret amacı
 • Çek Cumhuriyeti geziniz için varsa sponsorunuz ona ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair banka dekontu
 • Dilekçeyi yazdığınız günün tarihi
 • İsim ve soyisim
 • İmza
 • Telefon numarası
 • Ev adresi
 • Geri döneceğinizi belirten onay cümleleri
Vizesi Dilekçe Örneği Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vizesi Dilekçe Örneği

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çek Cumhuriyeti vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna cevap arıyorsanız Long Vize Turizm olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarıyoruz. Vize işlemleriniz ve başvuru sonuçlarınız ile ilgili bütün sorularınız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile en doğru şekilde yanıtlanmaktadır. C Tipi vize veya diğer adıyla kısa süreli vize; aile veya arkadaş ziyareti, turistik, ticari amaçlı ziyaretler ve kültürel veya sportif etkinliklere katılmak amaçlı yapacağınız ziyaretler için alınan vizedir. Çek Cumhuriyetine yapacağınız bu tarz kısa süreli ziyaretlerde kullanabileceğiniz C Tipi Schengen Vizesi almak için geçecek süreyi 5-15 iş günü olarak hesaplayabilirsiniz.

Bununla birlikte Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu ile randevunuzdan sonra sizden ek evrak talep etme haklarının bulunduğunu ve bu durumun süreci biraz daha uzatabileceğini bilmenizde fayda var. Başvuruların yoğun olduğu zamanlarda da bu süre biraz daha aksayıp uzayabilir. Tüm bunları hesaba katarak düşünürsek kötü bir sürpriz yaşamamak adına başvurunuzu seyahatinizden 30 gün önce yapmanız en doğru zamanlama olacaktır. Çek Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunun cevabı için bilgilendirmeye devam ediyoruz.

D Tipi Vize (Ulusal Vizeler)

Çalışma izni, öğrenci değişim ve Erasmus vizesi, yine öğrenciler için yüksek lisans ve doktora vizesi gibi uzun süreli vizelerde başvuru süreci daha uzun olacaktır. Bu süreyi ortalama 15-90 iş günü olarak ifade edebiliriz.

Bilmeniz gereken diğer unsur ise Çek Cumhuriyeti’ne yapacağınız ziyarete 90 günden fazla süre varsa başvuru merkezleri bu vize başvurunuzu işleme almayacaktır. Bundan dolayı seyahatinize 30 gün ve 90 gün arasında bir süre varken başvuru yapmanız işleme alınması açısından ve beklenmedik bir aksilik çıkmaması için en ideal zamanla olacaktır.

Vize başvurunuzu yapıp çek cumhuriyeti vizesi kaç günde çıkar acaba diye merakla beklerken bu sürenin uzamasına sebep olabilecek belki de en önemli ve en dikkat edilmesi gereken şey ise evrakların hatalı ya da eksik olmamasıdır. Böyle bir durum yaşadığınızda dolasıyla Konsolosluklar sizden ek evrak talebinde bulunabilirler. Ayrıca sizi başvuru merkezinde yüz yüze görüşmeye çağırabilirler veya hakkınızda detaylı bilgiye sahip olmak için inceleme yaparak daha fazla zaman harcayabilirler.

Bu tarz olası hatalarla ve problemlerle karşılaşmamak adına vize başvurularınızı vize başvuru merkezimizin danışmanlığında yapmanız size daha faydalı olacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak vizenizin çıkmasında yaşanacak aksilikleri önleyebilir, vizenizin belirlenen en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Dolayısıyla seyahatlerinizi tam da belirlediğiniz tarihlerde gerçekleştirebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar? konusu hakkında aklınıza takılanlar için Long Vize Turizm danışmanlarımıza danışabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Çek Cumhuriyeti Vizesi

VFS Çek Cumhuriyeti vizesi her türlü sorularınız ve gerekli evrakların hazırlanması için uygun bir planlama yapılmasına yardımcı olur. Gerektiğinde farklı bir dille evrakların hazırlanmasına destek olmaktadır. Evrakların nereden alınması gerektiği, nasıl olması gerektiği gibi konularda tam destek olan bir vize merkezi dir. Bu evraklar konusunda başvuru merkezleri ve konsolosluklar çok detaycı olduğundan işlemler zorlaşabilmektedir.

Evrak işlerinin kısalması ve doğru olarak teslim edilmesi için VFS Çek Vize İşlemleri yardımcı olacaktır. Bu yüzden Çek Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan vatandaşların tam vaktinde bu seyahati gerçekleştirmeleri için VFS Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri için bizimle irtibata geçmesi gerekmektedir.

VFS Çek Cumhuriyeti Vizesi Nedir?

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize işlemleri yaptırmak için bizimle anlaşırsanız Bu firmalar konsoloslukla birebir görüşür ve vize işlemleri için VFS firmalarını muhatap alır. Yani VFS Türkiye vatandaşları ile gidilmek istenen ülke arasında köprü görevi görür.

Vfs başvurularında Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize başvuru merkezi parmak izi alım noktası olarak 90 günün altında kalacak olanlara bireysel olarak hizmet vermektedir. Bu 90 günün altında kalacak olanların vize tipleri turistik, Çek Cumhuriyeti ticari Vize, aile veya arkadaş ziyareti, kültürel vb olabilir.

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından karar aşamasına uzanan süreçten bir önceki aşamadır ya da Çek cumhuriyeti vizesinin ilk adımıdır diyebiliriz. Vfs, Çek Cumhuriyeti vizesi ile yaptığı anlaşmalar sebebiyle Türk vatandaşlarından vize başvurularını toplamakla görevlidir. VFS Çek Cumhuriyeti Vizesi için her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vfs
Vfs Çek Cumhuriyeti Vizesi

VFS Vizesinin Önemi

Çek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyenler için VFS vizesi büyük önem taşır. Long Vize Turizm sizi VFS hizmeti sayesinde konsolosluk ile firma arasında koşuşturmaktan kurtarır ve işlem sürecinizi de hızlandırır. Sizden aldığı bütün belgeleri tekrar gözden geçirerek konsolosluğa iletir ve sizi büyük bir yükten kurtarmış olur. Gerekli durumlarda VFS ile irtibata geçerek size sağlıklı bir Vfs Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapmış olur.

Görüldüğü gibi bizler Long Vize Turizm olarak her zaman sizlerin yanındayız ve en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden Vfs Çek Cumhuriyeti Vize Global Hizmetinden faydalanmak isteyenler bizimle irtibata geçebilir ve işlemlerinin hızlanmasını sağlayabilir.

Çek Cumhuriyeti’nin Vize İstemediği Ülkeler

ABDGüney KoreMeksikaSingapur
AndorraGürcistanMikronezyaSolomon Adaları
Antigua ve BarbudaHondurasMoldovaŞili
ArjantinHong KongMonakoTayvan
ArnavutlukİsrailNikaraguaTimor Leste
AvustralyaJaponyaPalauTonga
BahamalarKanadaPanamaTrinidad ve Tobago
BarbadosKaradağParaguayTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriKiribatiPeruUkrayna
Bosna HersekKolombiyaSaint Kitts ve NevisUruguay
BrezilyaKosta RikaSaint LuciaVanuatu
BruneiKuzey MakedonyaSaint Vincent ve GrenadinlerVatikan
DominikaMakaoSamoaVenezuela
El SalvadorMalezyaSan MarinoYeni Zelanda
GrenadaMarşal AdalarıSeyşellerSchengen Bölgesi
GuatemalaMauritiusSırbistan
Çek Cumhuriyeti’nin Vize İstemediği Ülkeler

Çek Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus10,71 milyon (2020)
Para BirimiÇek Korunası
Resmi DiliÇekçe
DiniKatolik ve Protestan
Telefon Kodu+420
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriTrdelnik – Plnena Paprika – Gulas – Smazeny – Svickova – Rizek
Gezilecek YerlerPrag – Brno – Cesky Krumlov – Olomouc – Ostrava – Jeseniky
BaşkentPrag
ŞehirleriPrag – Brno – Ostrava – Plzeň – Liberec – Olomouc – Ústí nad Labem
Yüz Ölçümü78.866 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.cz
Kurucusu
BaşkanıMiloš Zeman
Asgari Ücret518,97 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiSıcak Ve Ilıman
Asker Sayısı22,767 askeri ve 8,396 sivil personel
Komşu ÜlkeleriPolonya – Almanya – Avusturya – Slovakya
Kuruluş Tarihi1 Ocak 1993
Çek Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler
Cumhuriyeti Çek
Çek Cumhuriyeti
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru işlemler elçilik ya da konsolosluk tarafından doğrudan kabul edilmemektedir. Vize başvuru işlemleri elçiliğin başvuru yapabilme yetkisi vermiş olduğu başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru işlemlerinizde sizlerin elçiliğe gelmeden başvuru yapabilmeniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Vize Başvurusunu Kimler Yapmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti seyahatleri için vize başvurusu ve vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır. Ayrıca diğer pasaport hamillerinin 90 günü aşacak seyahat planlarının bulunması halinde de yine vize işlemleri yapmaları zorunludur. Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır ?

Vize başvuru ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekte ve birçok unsura bağlı olarak değişmektedir. Vize ücretlerinin belirlenmesinde vize türü, vize süresi, başvuru yapacak kişinin yaşı ve işi gibi faktörler etkilidir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize işlemlerinize göre vize ücretlerinin güncel halini sizlere açık olarak sunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Nerededir ?

Çek Cumhuriyeti büyükelçiliği başkentimiz Ankara’ da bulunmaktadır. Vize işlemleri için elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Randevusu Büyükelçilikten Mi Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerinin ilk adımı olan vize randevusu elçilikten alınmamaktadır. Çek Cumhuriyeti Vize randevu işlemleri için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir ?

Vize başvuru ücreti elçilik tarafından direk olarak alınmamaktadır. Çek Cumhuriyeti vize ücreti başvuru merkezine başvuru sırasında ödenir. Long Vize Turizm olarak vize başvurularınızı güven içerisinde gerçekleştirebilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Nerededir ?

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ankara’ da bulunmaktadır. Vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru merkezine yapılan vize başvuruları başkonsolosluk tarafından onaylanır veya reddedilir. Ancak başvuru sahipleri ile doğrudan kontak kurmaz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Konsolosluğa Mı Yapılır ?

Çek Cumhuriyeti Vize başvuru işlemleri için konsolosluk doğrudan başvuru almamaktadır. Vize işlemleri elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından yapılır. Vize başvuru işlemlerinde Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Konsolosluktan Alınır Mı ?

Çek Cumhuriyeti vize işlemlerini konsolosluk doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti vize randevusu da konsolosluk üzerinden alınamamaktadır. Vize randevu işlemlerinizi Long Vize Randevu Ve Başvuru İşlemleri Merkezi ile gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaret Vizesi Kimlere Verilir ?

Ziyaret vizesi alabilmek için Çek Cumhuriyeti’ nde yaşayan ve oturumu olan aile üyesi, akraba veya arkadaşınızın davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu şartı sağlayabilenler ziyaret vize başvurusu yapabilirler. Diğer Çek Cumhuriyeti vizesi gerekli evrak ve prosedürler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Ziyaret Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Çek Cumhuriyeti ziyaret vizesi ve diğer bütün vize başvuruları elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden gerçekleştirilir. Vize başvurunuzun sıkıntısız ve hatasız gerçekleşmesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Ziyaret Vizesi İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri en az 15 gün en fazla 6 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Vize randevunuzu doğru zamanda alarak vize işlemlerinizi hatasız bir şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvurusu Nereden Alınır ?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri, vize randevusu ve vize başvuruları elçiliğin yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi elçiliğin yetkilendirdiği vize başvuru merkezidir. Ticari vize, turistik vize, ziyaret vizesi gibi bütün vize başvuruları Long Vize Turizm ile gerçekleştirilmektedir.

Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir ?

Ticari vize başvuru işlemleri bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından iş görüşmesi, iş anlaşması, fuar ve etkinliğe katılma gibi amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişiler yapabilmektedir. Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Çek Cumhuriyeti vize ücretlerindeki değişkenlik ticari vize işlemlerinde de geçerlidir. Ticari vize ücretleri kişilerin yaş durumu, seyahat süresi gibi unsurlarla değişkenlik gösterebilmektedir. Vize ücretleri ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir ?

Çek Cumhuriyeti turistik vize başvurusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bordo pasaport hamillerinden gezi, tatil, kültürel gibi amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişiler yapabilirler. Vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek için elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Başvuru Evrakları Nelerdir ?

Çek Cumhuriyeti turistik vize başvuru evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından belirtilir. Başvuru evrakları ve belgeleri kişilerin vize sürelerine, iş durumlarına ve yaş durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Turistik vize başvurusu elçilikten ya da konsolosluktan doğrudan alınmamaktadır. Vize başvuruları elçilik tarafından yetkilendirilmiş yetkili başvuru merkezleri aracılığı ile kabul edilir. Long Vize Turizm vize işlemlerini yapmakta yetkili vize başvuru merkezidir. Daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Nereden Gerçekleştirilir ?

Vize başvuru işlemleri elçiliğin vize başvurusu yapma yetkisi verdiği yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi vize başvurularınızı gerçekleştirme konusunda sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Long Vize Turizm ile başvurularınızı hatasız şekilde gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Evrakları Nelerdir ?

Çek Cumhuriyeti Vizesi başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirtilmekte olup gerekli evrak listesi birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvuru evrakları ve belgeleri vize türüne, vize süresine ve kişisel durumlara göre farklılıklar doğurur. Vize başvuru evraklarını detaylı öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuru İşlemleri Kaç Gün Sürer ?

Vize başvuru süreniz vize randevusu alınması işlemi ile başlar. Vize randevusu alındıktan sonra başvuru evraklarının hazırlanması gereklidir. Bu nedenle vize randevunuz 7 ile 15 gün arasında değişmekte olduğu için Long Vize Turizm ile vize işlemleriniz ortalama 15 gün civarlarında sürmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Evraklarını Nereden Öğrenebilirim ?

Vize başvurusu için gerekli evraklar Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından belirtilmektedir. Ancak vize başvuru evraklarında oluşacak farklılıklar nedeniyle başvuru sahiplerinin eksiksiz ve hatasız evrak tesliminin sağlanması için başvuru merkezimiz yetkili olmaktadır. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvuru evraklarının tam ve güncel listesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Evrakları Nelerdir ?

Vize başvuru evraklarında vize türü, kişinin yaşı ve işi, vize süresi gibi unsurlara göre evraklar farklılıklar göstermektedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurunuz için hangi evrakların gerektiğinin en güncel halini yetkili başvuru merkezimiz Long Vize Turizmden öğrenebilirsiniz. Gerekli evrak ve belge listesini tam ve doğru şekilde öğrenmek istiyorsanız hemen Long Vize Turizm ile irtibata geçmelisiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Evrakları Ve Belgeleri Ne Zaman Hazırlamalıyım ?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunun ilk adımı olarak vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusu ortalama olarak 10 ile 15 gün sonrasına verilmektedir. Randevunuz alındıktan sonra evraklarınızı güncel olarak hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru evraklarının hangilerinin güncel olması gerektiğini detaylı öğrenmek için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Formu Nereden Alınır ?

Vize başvuru formu, evrak teslimi sırasında verilmesi gereken evraklardan birisidir ve başvuru işlemleri için en önemli evraklardan birisidir. Vize başvuru formu Çek Cumhuriyetinin başvuru merkezinin web sayfasından online olarak temin edilmektedir. Başvuru formunu ve diğer gerekli evrak ve belge listesine ulaşmak için hemen Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunda evrak teslimi sırasında vermeniz gereken evraklardan olan vize başvuru formu online olarak temin edildikten sonra pilot veya tükenmez kalem ile doldurulmalıdır. Başvuru formu Türkçe olarak doldurulamaz. Vize başvuru formunu almak ve doğru bir şekilde doldurabilmek için yetkili vize başvuru merkezi olan Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Başvuru Formu Hangi Tür Vize Başvurularında Gereklidir ?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvuru için alınacak vize randevusunda teslim edilecek olan başvuru formu bütün vize türlerinde başvuru yapılırken gerekli olan bir evraktır. Çek Cumhuriyeti vizesi randevusu ve vize başvuru formu hakkında bütün bilmeniz gerekenler ve başvuru detayları için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize İşlemleri Nereden Yapılmaktadır ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat planlarından önce yapması gereken vize işlemleri Türkiye’ de yetkili vize başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır. Vize başvuru işlemlerini elçilik veya konsolosluk kabul etmemektedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Seyahatleri İçin Kimler Vize İşlemi Yapmalıdır ?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunu Türkiye’den seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız ve diğer pasaport hamillerinden 90 günün üzerinde kalacak olan kişilerin yapmak zorundadır. Vize işlemleri ve vize randevusu için elçiliğin yetkilendirmiş olduğu Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile kolay ve zahmetsizce yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi İşlemleri Kaç Gün Sürer ?

Vize başvuru işlemleri ve başvurunun sonuçlanma süresi sabit süreç olmayıp seyahat planı ve seyahat tarihlerine göre değişiklikler göstermektedir. Vize randevusunun alındığı tarihten itibaren ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında vize başvuru süreci sürmektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi kaç günde çıkar ve bunun gibi diğer sorularınız için yetkili başvuru merkezimiz Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Randevusu Nereden Alınmaktadır ?

Çek Cumhuriyeti Vizesi randevusu almak vize başvuru işlemlerinizin ilk aşamalarından birisidir. Seyahat planı yapan vatandaşlarımızın vize başvurusu yapabilmeleri için öncelikli olarak vize randevusu almaları gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi randevusu alabilmek için elçiliğin yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezlerini kullanmanız gereklidir. Vize randevusu almak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Randevusu Ne İçin Alınır ?

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize işlemlerini başlatabilmesi ve evrak teslimini başvuru merkezine sunabilmeleri için vize randevusu almaları gereklidir. Randevusuz olarak vize başvurusu yapılamamaktadır. Çek Cumhuriyeti Vizesi randevuları gerekli evrak ve belgelerin hazırlanabilmesi için 10 ile 15 gün sonrasına verilmektedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi randevunuzu alabilmeniz için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Randevu Gününde Başvuruda Bulunmak Zorunda Mıyım ?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapabilmek için alınan vize randevusunda, eğer bir başvuru firmasından hizmet almıyorsanız başvuruya gelmek zorundasınız. Evrak ve belgeler posta veya e posta yoluyla kabul edilmemektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusuna gelmeden işlemlerinizi gerçekleştirmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Başvuru türüne göre Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve başvuru hizmet ücretleri değişmektedir. Tüm güncel harç bedelleri listesi ve başvuruda ihtiyacınız olacak Çek Cumhuriyeti Vizesi Evrakları Ve Belgeleri tam listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Çek Cumhuriyeti seyahati için vize başvurusu yaparken bir takım ödemelerin yapılması gerekmektedir. Konsolosluklar bu giderler hakkında bilgilendirme yapıp, önceden vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi ücretlerini başvuru günü yani randevu günü elden almaktadırlar. Banka havalesi, çek, senet vs gibi ödeme yöntemleriyle kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Ve oturum vizesi harç bedellerini öğrenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Çek Cumhuriyeti Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize türüne göre değişmektedir. Ücretlendirme 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak değerlendirilmektedir. Vize ücretleri randevu günü alınmakta olup, başvuru sırasında Çek Cumhuriyeti Vizesi Formu Ve evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Talep Dilekçesi Nedir ?

Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvurularında başvuru merkezine sunacakları evraklardan birisi olan vize talep dilekçesi, kişisel bilgilerinizi, seyahat amacınızı ve seyahat tarihlerinizi ve iletişim bilgilerinizi içermektedir. Bu nedenle başvuru merkezine doğru ve gerekli şekilde hazırlanarak sunulması gereken bir evraktır. Long Vize Turizm ile vize dilekçenizin en doğru şekilde hazırlanması için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuru Sonucuna İtiraz Dilekçesi Yazılabilir Mi?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurunuzun sonucunda yanlış değerlendirme yapıldığını düşünüyorsanız vize sonucuna itiraz dilekçesi yazılma hakkınız bulunmaktadır. İtiraz dilekçesi ile vize başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınır. İtiraz dilekçesi vize talep dilekçesinden farklı olmaktadır. Bu dilekçeyi doğru hazırlayabilmek için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Talep Dilekçesinin Örneğine Nereden Ulaşabilirim ?

Vize talep dilekçesi çok dikkatli hazırlanması gereken bir belgedir. Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurunuzun sonucuna doğrudan etki etmektedir. Talep dilekçesi hazırlanmadan önce bir kaç örnek yaparak deneme yapmanız faydalı olacaktır. Vize işlemlerinde gerekli olan vize başvuru dilekçesi ve dilekçe örneklerine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022?

Çek Cumhuriyeti Vizesi başvuru işlemleri vize randevunuzun alınması ile başlayan bir süreçtir. Vize başvuru işlemleriniz için vize randevunuz alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması için randevular 10 ile 15 gün sonrasına verilmektedir. Bu nedenle vize başvuruları ortalama olarak 15 gün kadar sürebilmektedir. Başvuru işlemleriniz için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır ?

Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurusu için vize randevunuz alındıktan sonra gerekli evrak ve belgeler tamamlanır ve hazır hale getirilir. Vize evraklarınızın vize randevu gününde başvuru merkezine sunulması ile başvuru işlemi tamamlanır ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından 10 ile 15 gün aralığında başvurunuz sonuçlanmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusunun Sonuçlanma Sürecini Hızlandırabilir Miyim ?

Vize başvurunuzun yetkili vize başvuru merkezine yapılmasının ardından başvurunuz elçiliğe sunulmaktadır. Elçiliğin değerlendirmeleri sonucunda vize başvurunuz sonuçlandığı için vize başvuru sürenizde herhangi bir müdahalede bulunulamamaktadır. Vize başvuru işlemlerinizde başvurunuzun en hızlı şekilde tamamlanması için hemen Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

VFS Global Vize Başvurularında Vize Vermeye Yetkili Merci Midir ?

Vfs global Çek Cumhuriyeti vize vermekle yetkili bir kurum değildir. Sadece vize başvurularını kabul eder ve başvuruları evraklar ile birlikte konsolosluğa iletmekle yükümlü aracı firmadır. Vize başvuru işlemleriniz için elçilik tarafından başvuru yapabilme yetkisi verilmiş Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

VFS Globalin Görevleri Nelerdir ?

Vfs globalin görevleri konsolosluğun yoğunluğunun azalması için vize randevu sistemini kontrol altında tutarak, vize başvuru evraklarını kabul edip, bu evrakları konsolosluğa sunmaktır. Aynı zamanda sonuçlanmış vize başvurularını tekrar başvuru sahiplerine iletmektedir. Long Vize Turizm ile başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

VFS Global Başvuru Merkezinden Yapılan Başvurular Erken Sonuçlanır Mı ?

Vize başvuru sonuçları ülkelere yapılan vize başvurularının yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Vfs global vize işlemlerinde sadece başvuru kabulü yapıp başvuruları konsolosluğa sunmaktadır. Vfs globalin başvuru sonuçlandırma da herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvurusu ve sonuçlandırılma sürecini Long Vize Turizm ile kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu