Vizesi Yunanistan

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi sayesinde Yunanistan’a yapacağınız seyahatleriniz sırasında giriş çıkış yapabilme imkanına sahip olursunuz. Yunanistan, Avrupa Birliği’ne ve Schengen’e üye olan ülkeler arasında yer alıyor. Daha önceden Schengen vizesi almamış olan bordo pasaport sahipleri ise bu yüzden Yunanistan seyahatlerinden önce mutlaka vize başvurusunu yapması gerekmektedir. Yunanistan vize işlemleri yerine getirileceği evrede vize işlemlerinizi doğru bir şekilde yapmanız sizlere kısa süre içerisinde vizenizin sonuçlanması imkanını sunmaktadır. Diplomatik, hususi, hizmet pasaport sahibi olan kişiler ise kısa seyahatleri noktasında vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize başvurusunu yapacak olan kişilere ise firmamız bu noktada desteklerini sunarak vize başvurularını onların adına yerine getirmektedir ve başvuru süreci takip edilmektedir.

Yunanistan Vize Türleri Nedir?

Vize başvurusu yapacağınız noktada başvuru işlemleriniz sırasında karşınıza birbirinden farklı vize türleri de çıkmaktadır. Genel anlamda bu vize türleri ise şu şekildedir:

Turistik vize

Yunanistan Ticari vize

Aile / arkadaş vize

Transit vize

Gemici vize

Şoför vize

Eğitim vize

Erasmus vize

Oturum izni

Aile birleşim vize

Yunanistan seyahatleriniz noktasında seyahatinizin durumuna göre sizlere sunulan bu vizeler içerisinden birisini alabilme imkanınız bulunmaktadır. Vize başvurularında sunulan evraklar hangi vizeyi alacağınıza göre değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden evrakların buna özel şekilde hazırlanması gerekiyor.

Vizesi Yunanistan

Yunanistan Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar

Vize alma noktasında en önemli işlemlerden birisi; gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde sunulmasıdır. Birçok kişi evrakları doğru hazırlama noktasında sorun yaşamaktadır. Yunanistan vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

10 yıldan eski olmayan ve seyahatin bitiminden sonra en az 3 ay geçerli pasaport

Yunanistan için doldurulmuş olan başvuru formu

Vize başvuru dilekçesi

Biyometrik fotoğraf

SGK hizmet dökümü

Öğrenciler için öğrenci belgesi

Vize harcının yatırıldığına dair dekont

Vize almak isteyen kişilerin mutlaka bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir. Yunanistan’dan vize almak isteyen kişiler ise bu noktada bizimle iletişime geçerek başvuru işlemlerinin yönetilmesini sağladığı gibi aynı zamanda başvurunun takibini de sizin adınıza gerçekleştiririz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a Vize alırken öncelik olarak randevunuzu oluşturup başvuru türünüze göre Yunanistan Vize Evrakları ve Belgelerini hazırlamanız gereklidir. Evraklarınızı hazırladığınız zaman randevu günü başvuru merkezine giderek evrak teslim ve parmak izi vermeniz gereklidir. Bu tür işlemler için profesyonel hizmet almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurum Sonuçlandıktan Sonra Pasaportu Kendim Mi Almalıyım?

Yunanistan Vize Başvurunuz sonuçlandıktan sonra 2 farklı şekilde alınabilmektedir. Bunlar Elçilik Kargo hizmeti ile gönderim diğeri ise kendiniz başvuru merkezine şahsi olarak gelip teslim alabilirsiniz. Yunanistan Vizesinden Red aldığınız zamanda kargo dahi istemiş olsanız şahsi olarak gelip imza atarak pasaportunuzu teslim almanız gerekmektedir.

Yunanistan Vizesine Pasaportumu Teslim Etmeden Başvuru Yapabilir miyim?

Yunanistan Vizesine pasaportunuzu teslim etmeden başvuru yapamazsınız. Yunanistan Konsolosluğu vize memurları evraklarını değerlendirdikten sonra vizenizi pasaportun içerisine basmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezini arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: