Vizesi İspanya

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi Başvuru Ve Randevu 2022 İspanya’ya giriş yapmak isteyenler tarafından alınmalıdır. İspanya vizesini almak için gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. İspanya vize başvurusu Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. İspanya vize işlemleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Umumi (bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İspanya’ya giriş yapmak için vize almalıdır. Bununla birlikte Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 180 günlük periyotlarda 90 günü geçirmemek kaydıyla İspanya vizesini almaksızın ülkeye giriş gerçekleştirebilirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Schengen Vize İle İspanya’ya Giriş Yapabilir Miyim?

İspanya, Schengen bölgesindeki 26 ülkeden biri olduğu için Schengen vizesine sahip vatandaşlar giriş hakkına sahiptirler. Ancak bunun için Schengen vize hangi ülkeden alındı ise ilk önce o ülkeye girmek ve daha sonra İspanya’ya giriş yapmak gerekmektedir. Schengen ülkeleri arasında dolaşım serbestliği bulunur.

İspanya Vize Türleri Nelerdir?

İspanya Cumhuriyeti, farklı vize türleri ile değişen sürelerde ülkeye giriş hakkı tanır. Vatandaşlar, amaçlarına uygun olan vizeye başvuruda bulunabilirler. İspanya vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • İspanya Turistik Vize
 • İspanya Ticari Vize
 • İspanya Transit Vize
 • İspanya Aile/Arkadaş Ziyareti Vize
 • Şoför Vizesi
 • Gemici Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Konferans Vizesi
 • Öğrenci Vizesi
 • Ulusal Vize ( D Tipi – Uzun Süreli Vize)

Vize Almanın Kolay ve Güvenilir Yolu

Vize almanın en güvenilir ve hızlı yolu Long Vize Turizm’i tercih edin. Bu sayede zamanınız size kalır, aynı zamanda tüm işlem ve evrakları profesyonel çalışanlarımız ile eksiksiz ve doğru şekilde teslim edersiniz. Aynı zamanda vize formu doğru şekilde doldurulmalı ve vize türüne göre değişen güncel ücret ödenmelidir.

Long Vize Turizm ile vize başvuru sürecinin her aşaması sizinle paylaşılır ve gerekli detaylar bizim tarafımızdan takip edilir. Yanlış belgelerden dolayı ret alma imkanını ortadan kaldırarak kolaylıkla vize sahibi olabilirsiniz.

Vizesi İspanya
İspanya Vizesi

İspanya Büyükelçiliği Vize

İspanya Büyükelçiliği vize karar organıdır. İspanya’ya bağlı olan büyükelçilik, Türkiye’de konumlanmaktadır. İspanya vize işlemleri, Long Vize Turizm aracılığıyla hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra, İspanya vize randevusu Long Vize Turizm yetkilileri tarafından sizin için alınmaktadır. Vize türünüze bağlı olarak gereken evraklarda değişiklik meydana gelebilir. Durumunuza göre ayrıntılı bilgiyi İspanya vize İçin Long Vize Turizm’den alabilirsiniz.

İspanya Büyükelçiliği, vize başvurularını Long Vize Turizm üzerinden kabul eder. Turistik vize, Ticari vize, Arkadaş / Aile ziyaret vizesi, Kongre & Konferans Katılım vizesi, Tıbbi tedavi vizesi, Eğitim vizesi ve çalışma izni başta olmak üzere kısa süreli C tipi Schengen vizeler ile D tipi (Ulusal vize) uzun süreli Schengen vizeler dahildir. İspanya vizesi için başvuru yapmak için Long Vize Turizm’in profesyonel ekibi ile iletişime geçerek, kolaylıkla vize alabilirsiniz.

İspanya Büyükelçiliği Tatil Günleri

İspanya Büyükelçiliği tarafından her sene tatil sayılan günler arasında aşağıdaki tarihler yer almaktadır.

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Epifani – 6 Ocak
 • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 23 Nisan
 • Emek ve Dayanışma Günü – 1 Mayıs
 • Gençlik ve Spor Bayramı – 19 Mayıs
 • İspanya Ulusal Günü – 12 Ekim
 • Anayasa Günü – 7 Aralık
 • Noel Tatili – 25 Aralık

Her sene değişen tatil günleri:

 • Kutsal Cuma
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı

İspanya Büyükelçiliği’nden Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Vize için gereken evraklar eksiksiz ve doğru olarak tamamlandıktan sonra İspanya vizesi almak ortalama olarak 7 ila 10 iş günü arasında sürer. İspanya Büyükelçiliği’ndeki yoğunluğa göre geri dönüş süresi daha uzayabilir ya da tatile denk geldiğinde daha uzun sürede vize alınabilir. İspanya Büyükelçiliği vize yazımız devam ediyor.

Profesyonel ve Güvenilir Vize Hizmeti

İspanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tatil günleri ve dönemsel yoğunluklara göre doğru zamanda randevu almanızı sağlıyoruz. İspanya vizesi ile ilgili diğer sorularınız için Long Vize Turizm’e telefon ya da e-mail adresi aracılığıyla sorabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize İspanya
İspanya Büyükelçiliği Vize

İspanya Konsolosluğu Vize

İspanya Konsolosluğu vize sonuçlarına karar veren yetkili organdır. İspanya Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı olan konsolosluk, Türkiye’de yer almaktadır. Konsolosluk, teslim ettiğiniz evrak, belge ve form ile birlikte durumunuzu değerlendirerek İspanya vizesi alıp almayacağınıza karar verecektir. İspanya Konsolosluğu’na başvurularınızı Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İspanya vizesini en hızlı ve kolay şekilde almanız için Long Vize Turizm olarak süreci profesyonelce yönetiyoruz. Bununla birlikte vizeniz ile ilgili her gelişmeden ve adımdan sizi haberdar ediyoruz.

İspanya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya vize işlemleri Long Vize Turizm tarafından başlatılmaktadır. Daha sonra takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Long Vize Turizm tarafından seyahat amacınıza ve durumunuza uygun olarak size iletilen evrak ve belgeleri hazırlayın.
 • Evrakları doldururken ya da temin ederken aklınıza takılan sorular ile ilgili her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Durumunuza göre İspanya vize yetkili merkezimize gelerek ya da kargo aracılığıyla tamamlanan evrakları teslim edin.
 • Ekibimiz, belgelerinizi kontrol ederek eksik ya da hata olması halinde sizinle iletişime geçer.
 • Parmak izinizi vermek üzere Long Vize Turizm tarafından alınan randevunuza gitmeniz gerekmektedir. Asistanlarımız size vize randevu sürecinde eşlik eder.
 • İspanya vize randevunuz sonrası, sonucun belli olması beklenir. Vize sonucunuz belli olduktan sonra pasaportunuzu vize yetkili merkezimizden alabilir ya da dilediğiniz takdirde pasaportunuz bizim tarafımızdan ev veya iş adresinize gönderilir.

İspanya Konsolosluğu Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

İspanya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz olarak teslim edilip, İspanya vize başvurusu alındıktan sonra süreç sizin için başlıyor demektir. İspanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, vize için başvuran vatandaşların evraklarını inceler. Ortalama olarak vize açıklanma süresi ticari ve aile/arkadaş ziyareti vizesi için 7 ila 10 iş günü arasında, turistik vize için ise 15 iş günü sürmektedir. İspanya vizesi, Schengen vizesidir. Uzun süreli vizeler D tipi ve ulusal vize olarak adlandırılır. Kapsamlı bilgi ve İspanya vizeniz ile ilgili her türlü sorunuz için Long Vize Turizm’e telefon ya da eposta üzerinden danışabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize İspanya
İspanya Konsolosluğu Vize

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya aile arkadaş ziyareti vizesi İspanya’daki yakınlarını ziyaret edecek olanlar tarafından alınan vize türüdür. Bu tür İspanya vizesi için karşı tarafın yazdığı davet mektubu oldukça önemlidir. Davetiye mektubu ile birlikte aile ya da arkadaşınıza ait oturum kartı ya da kimlik kartı fotokopisi de yer almalıdır. Davetiye mektubunun nasıl olması gerektiği ve diğer belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile kolaylıkla iletişime geçebilir İspanya vize başvurusu talebinde bulunabilirsiniz.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • İngilizce yazılmış vize talep dilekçesi.
 • Pasaport: En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf: Vize başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
 • Davet mektubu: İspanya’da oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da İspanya vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
 • Gelir Belgeleri: Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri
 • Kimlik fotokopisi

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler;

 • Şirket Evrakları: Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 ayı kapsayan, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler;

 • Şirkete İlişkin Dokümanlar
 • Banka Hesap Dökümü
 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

İspanya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Ne Kadar Sürede Açıklanır?

İspanya aile/arkadaş ziyareti vizesi, ortalama olarak 10 iş günü içerisinde açıklanır. Dönemsel yoğunluklar ve tatil günlerine bağlı olarak bu süre değişebilir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm’e danışın.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İspanya
İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İspanya Ticari Vize

İspanya ticari vize, İspanya’yı iş ve ticari amaçlar ile ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından alınan vize türüdür. İspanya vize işlemleri, Long Vize Turizm ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri teslim edilip İspanya vize ücreti ödendikten sonra yetkililerimiz siziz için İspanya vize randevusu alacaktır.

İspanya Ticari Vizesi Ne Kadar Sürede Açıklanır?

İspanya ticari vize sonuçları, 7 ila 10 iş günü arasında açıklanır. Bununla birlikte İspanya Konsolosluk ’unda yaşanan dönemsel yoğunluk ve tatil günlerine bağlı olarak sonuçlanma süresinde oynamalar meydana gelebilir. Bazı durumlarda konsolosluk, ek belge talebinde bulunur. Ek belgelerin tedarik edilmesi de sürecin uzamasına neden olur.

İspanya Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize başvuru formu, Long Vize Turizm tarafından size iletilir. Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önem arz eder. İspanya’ya giriş yapmak isteyen her yetişkin ve çocuk için form doldurulmalıdır.

 • İş Veren Yazısı

İşvereniniz tarafından yazılan bu yazı, şirkette çalıştığınız pozisyonu ve gidiş amacınızı, döndüğünüzde çalışmaya devam edeceğinize dair taahhüdü içermelidir.

 • Pasaport
 • 2 tane biyometrik fotoğraf (doğru boyutlarda)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ulaşım ve Konaklama rezervasyonları

İspanya Ticari Vizesi İçin Gereken Davet Mektubu

İspanya vize formu ve diğer belgeler ile birlikte ticari vize almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. İspanya’daki şirketlerden gelen bu davet mektubu orijinal halde ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır.

 • Şirketin ismi
 • Şirketin adresi
 • Telefon numarası
 • İnternet adresi
 • E-mail adresi
 • Mektubu gönderenin kişinin isim, soy isim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 • Şirketin yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 • Şirketin sizi İspanya’ya çağırmasının nedeni
 • İspanya’da ticari almayı kalmayı düşündüğünüz tarihler
 • Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış e-mailler

İspanya vize yetkili merkezi Long Vize Turizm’den başvurunuz için gereken belgeleri ve süreçle ilgili ayrıntılar öğrenebilirsiniz.

Ticari Vize İspanya
İspanya Ticari Vize

İspanya Turistik Vize

İspanya turistik vize, turistik amaçlarla İspanya’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür.  İspanya vize başvurusu Long Vize Turizm tarafından yapılmaktadır. Gerekli dokümanlar ve güncel İspanya vize ücreti sizlere yetkililerimiz tarafından iletilir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi üzerinden iletişim kurabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İspanya Turistik Vizenin Gereken Belgeler Listesi

1. Turistik vize talep dilekçesi

 • Öğrenci ise İspanya seyahatinin sponsoru olan ebeveyne dair bilgilerin yer aldığı yazı, seyahatin detayları ile birlikte yazılmalıdır.
 • Öğrenci reşit değil ise noter tasdikli izin belgesi de dilekçe ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Kişi çalışan ise, çalıştığı yerdeki pozisyonu, maaşı, izin bilgileri, işine geri döneceğinin taahhüdü dilekçede yer almalıdır.
 • Kişi şirket sahibiyse şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.
 • Kişi çalışmıyor ise seyahatinin sponsoruna dair bilgiler dilekçeye yazılmalıdır.

2. İspanya vize formu: Gerekli İspanya vize formu, Long Vize Turizm aracılığıyla edinilebilir.

3. Pasaport: En az seyahat süresinden 3 ay 15 gün sonrası için geçerliliği bulunan en az 2 boş sayfalı pasaport.

4. 2 tane biyometrik fotoğraf: Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.

5. Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti: Son 3 ayı kapsayan minimum tutarda bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.

6. Gelir Belgeleri: Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.

7. Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

İspanya Turistik Vizeler Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İspanya turistik vize başvurusu, ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süre, İspanya Konsolosluğu vize yoğunluk durumu ve tatil günlerine göre değişiklik göstermektedir. Long Vize Turizm yetkilileri, dönemsel yoğunluklar hakkında gerekli bilgilendirmeleri sizlere eksiksiz olarak yapmalıdır.

Turistik Vize İspanya
İspanya Turistik Vize

İspanya Vize Başvurusu

İspanya vize başvurusu, İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının İspanya vizesi alması için yapılmaktadır. Gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri vize formu ile birlikte eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Bununla birlikte vize türünüze göre değişen İspanya vize ücreti ödemeden İspanya vize randevusu alınabilir. Randevu, İspanya vize yetkili merkezinden alınmaktadır.

İspanya Vizesi Türleri Nelerdir?

İspanya’ya giriş amacınıza bağlı olarak başvurmanız gereken vize türü de değişir. Yanlış vize türüne başvurmak, başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Doğru vize türünü yetkililerimiz sizin için belirler. Başlıca İspanya vize türleri arasında Turistik Vize, Ticari Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Kongre & Konferans Vizesi, Öğrenci vizesi, Şoför vizesi, Çalışma Vizesi ve Transit vize yer alır.

90 günden uzun süreli İspanya seyahatlerinde uzun süreli D tipi vizeye sahip olmak gerekir. D tipi Schengen vizesi almak için ilave dokümanlar teslim etmeniz gerekir. Bununla birlikte ödemeniz gereken ücrette de değişiklikler meydana gelir.

İspanya Vize Başvurusu İçin Biyometrik Veri Kaydı

Schengen ülkelerinden biri olan İspanya vizesi için biyometrik veri kaydı yaptırılması zorunludur. Kaydın yapılması için biyometrik veri merkezlerine müracaat edilmelidir. Long Live Turizm olarak sizin için zorunlu olan tüm müracaat işlemlerinizi tamamlıyor ve parmak izinizi vermek üzere hangi gün, saat kaçta, nereye gitmeniz gerektiği konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Ancak son 5 sene içerisinde hali hazırda biyometrik veri kaydı bulunan vatandaşların bir daha aynı işlemleri tekrarlamasına gerek olmaz. Bu durumda vizeniz için gereken evrakları kargo ile Long Vize Turizm’e yollayabilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvurusu, Long Vize Turizm ile de yapılabilmektedir. İspanya vizesi için vize merkezimiz sizi arayarak süreç hakkında bilgilendirme yapar. Tüm evraklar tamamlandıktan ve vize ücreti ödendikten sonra yetkililerimiz sizin için İspanya Konsolosluğu’ndan randevu alır. Bununla birlikte yetkilimiz, mülakatınızda ihtiyacınız olan belgeler ve süreçle ilgili sizi bilgilendirir. Her aşamada size vize durumunuz iletilir. Başarılı bir vize süreci ile kolaylıkla İspanya vizesi almak için Long Vize Turizm’e danışın.

Vize Başvurusu İspanya
İspanya Vize Başvurusu

İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İspanya vize evrakları ve belgeleri vize türünüze bağlı olarak değişmektedir. Seyahat amacınıza göre başvurmanız gereken doğru İspanya vizesi türünü Long Vize Turizm sizin için belirler ve teslim etmeniz gereken evrak listesini size iletir. Eksik ya da hatalı evrak teslimi, İspanya vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. İspanya Konsolosluğu vize evrakları ile birlikte ek belge talebinde bulunabilir.

İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Ortak olarak İspanya’ya giriş yapmak isteyen herkesten talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir. İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri yazımızı okumaya devam edin.

1. İspanya vize formu

Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Vize formu olmadan İspanya vize başvurusu yapılamaz.

2. Pasaport

İspanya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri sayfası ve mevcut ise son 3 sene içerisinde alınan Schengen vizelerinin fotokopileri de verilmelidir.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.

4. Sağlık sigortası

Schengen ülkelerinin hepsi için geçerli olan bu zorunluluk, kişinin ayakta ya da yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayacak şekilde, hastalık ya da ölüm olması halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayarak en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yapılmalıdır.

5. Uçak ve otel rezervasyonları

Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.

6. Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar

Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.

Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.

İspanya vizesi için gereken belgelerin tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulması için Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İspanya
İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İspanya Vize Formu

İspanya vize formu, Long Vize Turizm tarafından size iletilmektedir. Formun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması önemlidir. Aksi halde İspanya vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Long Vize Turizm yetkilileri, formu doldurmak konusunda size destek olur. Form ile birlikte gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri listesi size gönderilir.

İspanya Vize Formunda Neler Sorulur?

İspanya vize formunda öncelikli olarak kişisel bilgilerinizi vermeniz istenir. Kişisel bilgiler arasında isim, soy isim, doğum tarihi, doğum yeri, vatandaşlık, cinsiyet ve medeni durum yer alır. Daha sonra pasaport bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir. Pasaport türü ve detaylarını yazdıktan sonra seyahat bilgileri kısmı bulunur. Bu bölümde seyahat amacınız, ne kadar süre ile İspanya’da kalmak istediğiniz gibi sorular bulunmaktadır. Telefon numarası ve e-mail adresi gibi iletişim bilgileri, formdaki uygun yere yazılmalıdır. İspanya’ya biri tarafından davet ediliyorsanız davet eden taraf ile ilgili ayrıntılar da istenmektedir.

İspanya Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

İspanya vize işlemleri tamamlanırken vize formu, en önemli belgelerden biri olarak dosyanızda yer alır. İspanya Konsolosluğu vize merkezi olan Long Vize Turizm’den vize formunu ücretsiz olarak alabilirsiniz. İspanya vize formunu doldururken aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz önemlidir, aksi halde vize formu geçersiz sayılabilir.

İspanya vize formunun sağ tarafında bulunan ‘’For Official Use Only’’ kısmı yetkili birim tarafından doldurulmalıdır. Bu kısma herhangi bir işaretleme yapmayınız.

Vize formunun sağ üst köşesine vizeye başvuran kişinin vesikalık fotoğrafı yerleştirilir. Fotoğraf, biyometrik fotoğraf koşullarına uygun olmalıdır. Gerekli fotoğraf koşulları için Long Vize Turizm’den detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Vize formunun alt kısmına ıslak imza atılmalı ve tarih doğru olarak girilmelidir. İmza attıktan sonra formda belirtilen bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olursunuz.

Sektördeki deneyimleri ile Long Vize Turizm, farklı vize türlerini almak için nelere ihtiyacınız olduğunu güncel olarak bilir ve size kapsamlı bir İspanya vize hizmeti verir. Belgelerinizi sizin için kontrol eder ve formları uygun şekilde doldurmanızı sağlar. Kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm’e sorun.

Vize Formu İspanya
İspanya Vize Formu

İspanya Vize İşlemleri

İspanya vize işlemleriİspanya vize merkezi Long Vize Turizm ile eksiksiz ve doğru olarak tamamlanabilir. İspanya vizesi almak için Long Vize Turizm’e telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri size iletir. Vize almak isteyen kişilerin mutlaka bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir.

İspanya’dan vize almak isteyen kişiler ise bu noktada bizimle iletişime geçerek İspanya vize başvurusu işlemlerinin yönetilmesini sağladığı gibi aynı zamanda başvurunun takibini de sizin adınıza gerçekleştiririz. Tamamlanan belgeleri durumunuza göre vize merkezimize gelerek ya da kargo ile gönderebilirsiniz.

İspanya Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

İspanya Vize İşlemleri alma noktasında en önemli işlemlerden birisi; gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde sunulmasıdır. Birçok kişi evrakları doğru hazırlama noktasında sorun yaşamaktadır. Gerekli belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

 • 10 yıldan eski olmayan ve seyahatin bitiminden sonra en az 3 ay geçerli pasaport
 • İspanya vizesi başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • SGK hizmet dökümü (çalışanlar için)
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Vize harcının yatırıldığına dair dekont

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

 • Başvuru Formu ve Evraklar

İspanya vize türünüze uygun şekilde doğru ve eksiksiz olarak başvuru formu ve evrakların hazırlanması gerekir. Long Vize Turizm olarak gereken evrakları en iyi şekilde doldurmanız için tüm bu süreç boyunca yardımcı oluyoruz.

 • Vize Başvuru Ücreti

Diğer Schengen vize türlerinde olduğu gibi İspanya vizesi için de gereken tutarca ödeme yapmanız gerekir. Long Vize Turizm yetkilileri size vize türünüze uygun ödenmesi gereken güncel para miktarını ve ne şekilde yatıracağınız hakkında bilgilendirmeleri gerçekleştirir. Vize başvuru ücreti, nakit ve Euro olarak gerçekleştirilebilir. Ayrıntılı bilgi için yetkililerimize danışın.

 • Vize Randevusu Alma

İspanya vizesi almak için vatandaşlar, İspanya Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep etmelidir. Profesyonel ekibimiz vize süreci ile ilgili bilgi sahip olmanızı sağlar. Bu sayede vize görüşmeniz için önceden hazır olarak, vize alma ihtimalinizi yüksek oranda arttırırsınız.

Vize İşlemleri İspanya
İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize Randevusu

İspanya vize randevusu, vize yetkili merkezi Long Vize Turizm aracılığıyla kolaylıkla alınmaktadır. Long Vize Turizm ile telefon numarası ve e-mail adresi aracılığıyla iletişim kurabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Yetkililerimiz öncelikli olarak seyahat amacınıza göre vize türünü belirler. Daha sonra vize türünüze göre İspanya vize işlemleri tamamlanmaya başlanır. Teslim edilmesi gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri size iletilir. Vize formunu doldururken yetkililerimiz size yardımcı olurlar.

İspanya Vize Başvurusu Niye Reddedilir?

İspanya vizesi Konsolosluk tarafından bazı sebeplerden dolayı reddedilebilir. Bu nedenler arasında şunlar yer alır:

 • Belgelerde hatalı bilgi olması
 • Eksik belge olması
 • İbraz edilen belgelerin sahte olması
 • Seyahat amacının kanıtlanamaması
 • Pasaportun geçersiz, sahte ya da gereken koşulları karşılayamayacak şekilde olması
 • İspanya’ya giriş yapmak isteyen kişinin daha önce ülkeden sınır dışı edilmesi
 • Başvuru yapan kişinin İspanya’nın toplum düzenini bozacak ya da tehlike yaratacak olduğuna kanaat getirilmesi
 • Başvuran kişinin seyahati sonrasında ülkeyi terk edeceğini kanıtlayamaması

İspanya Vize Randevusu İçin Uçak Bileti Almam Gerekir Mi?

İspanya vize randevusu için uçak bileti almanız zorunlu değildir. Randevu sırasında seyahat sürenizi belgelemek için uçak rezervasyonu yaptırarak, rezervasyon dokümanını ibraz edebilirsiniz. Vize sahibi olmadan uçak satın alacak yolcular, iptal ve iade işlemlerini ilgili havayolu üzerinden kontrol etmelidir.

İspanya vize işlemlerinden en önemlilerinden biri, tüm Schengen vizesi uygulamaları için olduğu gibi Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaktır. Long Vize Turizm aracılığıyla seyahat sürenizi rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak ideal süreli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte acentemiz uçak ve otel rezervasyonlarınız için de yardımcı olmaktadır.

İspanya Vizesi İçin Biyometrik Kayıt

Parmak izi uygulaması, vize başvuru sürecinin bir diğer önemli noktasıdır. Pasaportunuzda son 5 yıl içerisinde geçerli bir Schengen vizesi bulunmuyorsa parmak izlerinizi taratmalısınız. Biyometrik kaydınızı yaptırmak üzere Long Vize Turizm sizin için en uygun zamana randevu alır. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vize Randevusu İspanya
İspanya Vize Randevusu

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücretini İspanya vize başvurusu yapmak için ödenmesi gereken ücrettir. Ödemeniz gereken vize ücreti ve gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri Long Vize Turizm ile öğrenebilirsiniz. Belgelerin eksiksiz şekilde teslim edilmesi, vize sürecinin takibi sırasında sorun yaşamanızın önüne geçecektir. İspanya vizesi almak isteyen kişiler vize işlemleri için Long Vize Turizm’den destek alarak İspanya vize randevusu alabilir. Başvuru sonucunuz açıklanana kadar detaylar takip edilir ve her aşamada bilgilendirilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti Neye Göre Değişir?

İspanya vize ücretini öncelikli olarak başvurduğunuz vize türüne göre değişir. Ticari vize, turistik vize, aile/arkadaş ziyareti vizesi, kongre & konferans vizesi gibi kısa süreli vizeler için ödenen ücretler ulusal vize olarak bilinen 90 günden fazla süreli D tipi vizeler için ödenen ücretlere göre daha uygundur. Bununla birlikte yaş grubunuza ve durumunuza göre ücrette değişiklik gözlemlenebilir. Güncel bilgi, Long Vize Turizm tarafından size iletilecektir.

İspanya Vize Ücreti Hakkında Detaylar

İspanya vize ücretini bir kereye mahsus olarak tarafımıza ödenir. Long Vize Turizm, İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenen yere ücreti yatırır. Toplam meblağı TL ya da döviz cinsinden ödeyebilir, detaylı bilgileri danışanlarımızdan edinebilirsiniz. Seyahatiniz için ihtiyacınız olan sağlık sigortası, biyometri işlem bedeli, hizmet bedeli ve danışmanlık bedeli bu ücretin içerisine dahil değildir.

İspanya vize başvurunuz için acentemize gelmenize gerek yoktur. Sizden istediğimiz belgeleri kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Danışanımız sizin için vize sürecini titizlik ile takip eder ve her aşamasında sizi bilgilendirir. İspanya vizesi ile alakalı sorularınız ve merak ettikleriniz için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

Schengen Vizesi İçin Hangi Ülkeye Başvurmalıyım?

Seyahatiniz sırasında birden çok ülkeye girmeyi düşünüyorsanız ve bu ülkeler Schengen dolaşım serbestliğine sahip ise hangi ülkeden giriş yapacaksanız o ülkeye vize başvurusu yapmalısınız. İspanya vizesi almak için giriş yapacağınız ilk ülkenin İspanya olması gerekir. Seyahatinizden 1 ay öncesinde vizeye başvurmuş olmanızı tavsiye ederiz. 15 gün öncesinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Planladığınız İspanya seyahatinden 6 ay öncesinde başvuru yapma hakkınız başlar.

Vize Ücreti İspanya
İspanya Vize Ücreti

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği

İspanya vizesi dilekçe örneğiİspanya vize başvurusu yaparken vize dosyanızda yer alması gereken dilekçenin nasıl yazılması gerektiği ile ilgili bilgi verir. Teslim edilmesi gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri, güncel vize ücreti ve vize formu Long Vize Turizm tarafından size iletilir. Başvurduğunuz vize türüne göre dilekçenizde farklılıklar meydana gelebilir.

Genel İspanya Vize Dilekçe Taslağı

 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi
 • İsim ve soyad
 • Islak İmza
 • Telefon numarası
 • Ev Adresi
 • İspanya’yı seyahat etmeyi düşündüğünüz giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…)
 • İspanya seyahatiniz için varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi ve maaşı kanıtlayan nitelikle evraklar

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

İspanya vizesi dilekçe örneği vize dosyanızda yer alır ve vize almanızda önemli rol oynamaktadır. Dilekçe, İspanya’ya gidiş amacınız, seyahat tarihleriniz ile ülkenize geri döneceğinizi belirten ifadeleri kapsamalıdır. İspanya vizesi almak isteyen herkes dilekçe yazımı ile ilgili Long Vize Turizm’e danışabilir. 

İspanya Konsolosluğu vize İşlemlerinde Long Vize Turizm, İspanya vize işlemleri başta olmak üzere tüm vize sürecini yakından takip ederek kolaylıkla ve hızlı bir şekilde vize sahibi olmanızı sağlar. İspanya vize randevusu almadan önce dilekçenizi hazırlayıp teslim etmiş olmanız gerekmektedir. Dilekçe ile alakalı sorularınız ve merak ettikleriniz için bize, telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden ulaşım sağlayabilir, aynı zamanda vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İspanya Vize Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

İspanya vize dilekçeniz, diğer dokümanlar ve vize formu ile birlikte Long Vize Turizm’e teslim edilir. Long Vize Turizm, tüm evraklar eksiksiz ve hatasız olarak tamamlandığında en uygun olduğunuz gün için size vize randevusu alır. Kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği İspanya
İspanya Vizesi Dilekçe Örneği

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İspanya vizesi kaç günde çıkar sorusu, İspanya vize başvurusu yapanların akıllarındaki en büyük sorulardan biridir. Long Vize Turizm, İspanya vize randevusu sonrası sizi gelişmeler hakkında bilgilendirir.

Eksiksiz ve doğru bir başvuru için İspanya vize merkezi Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. İspanya vizesinin sonuçlanması, ortalama olarak 10 gün sürebilir. Bu süre pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir.

İspanya vizesi, seyahat amacınıza göre değişen farklı vize türlerine göre farklı sürelerde sonuçlanabilir. İspanya turistik vize ise genel olarak 15 gün içerisinde sonuçlanır. İspanya ticari vize, 90 günü aşmayan eğitim vizesi, İspanya aile/arkadaş ziyaret vizesi ve kültürel amaçlı vize ise 7 ila 10 günlük zaman diliminde sonuçlanır.

İspanya Vizesine Ne Zaman Başvurmalıyım?

İspanya vizesine başvurma süreniz hangi şehirden başvuracağınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm yetkililerine sorabilirsiniz. Bununla birlikte genel olarak turistik vize başvurunuzu, planladığınız İspanya seyahatinden en az 17 iş günü önce yapmış olmanız gerekmektedir. Ticari vize, Aile/Arkadaş Ziyaret vizesi, kültürel vize ve 90 günü aşmayan eğitim vizeleri için en az 8 iş günü öncesinde başvurunuzu yapmış olmanız gerekir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar Hangi Unsurlara Göre Değişir?

İspanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluklar, İspanya vizenizin sonuçlarının belirlenmesinde gecikme yaratabilir. Long Vize Turizm aracılığı ile konsolosluk ve büyükelçiliğinde yaşanan dönemsel yoğunluklar ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte İspanya Konsolosluk ve Büyükelçiliği tatil günlerinde kapalı olmaktadır.

Vize başvurunuz, yılın hangi aralığında başvurduğunuza bağlı olarak daha çok tatil gününe denk geldiğinde daha uzun sürede sonuçlanabilir. Tatil günleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için İspanya Büyükelçiliği vize yazımıza göz atabilirsiniz.

İspanya Vizesine İdeal Başvuru Süresi

İspanya vizesi için başvuru işlemleri seyahat tarihinden 6 ay önce gerçekleştirilebilmektedir. Bazı durumlarda İspanya Konsolosluğu, ek belge talebinde bulunabilir. Ek belgeler göz önünde bulundurularak başvurunuzu en az 1 ay önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sorularınız ve merak ettikleriniz için Long Vize Turizm’e danışın.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İspanya
İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

BLS İspanya Vizesi

BLS İspanya vizesi almak için dünya çapında tanınırlığa sahip bir kurumdur. Long Vize Turizm, İspanya vizesi için küresel bir firma olan BLS ile birlikte çalışmaktadır. Gereken İspanya vize evrakları ve belgeleri Long Vize Turizm tarafından size iletilmektedir. Vize formu doldurulup, güncel vize ücreti ödendikten sonra Long Vize Turizm sizin için İspanya vize randevusu alır.

İspanya Schengen Vize Türleri Nelerdir?

İspanya’ya giriş yapmak için Long Vize Turizm aracılığı ile alabileceğiniz kısa süreli (Schengen C tipi) vizeleri aşağıda sıralandığı gibidir. BLS İspanya Vizesi yazımız devam ediyor.

 • Turistik Vize
 • Ticari / Çalışma Vizesi
 • Kongre & Konferans Katılım Vizesi
 • Aile ya da Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Eğitim Vizesi
 • Şoför Vizesi
 • Kültürel Amaçlı Vize

BLS İspanya Vizesi Sonucu Ne Kadar Sürede Belli Olur?

İspanya vize sonucunuz, ortalama olarak 7 ila 10 iş günü arasında belli olur. Bununla birlikte İspanya Konsolosluğu’ndaki yoğunluk, tatil günleri ve ek belge talebi gibi durumlara göre süre değişiklik gösterebilir. Ek belge istenirse, belgelerin bir an önce hazırlanıp teslim edilmesi gerekir. Vize süreci ile ilgili kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Bls İspanya
Bls İspanya Vizesi

Profesyonel Vize Hizmeti

Long Vize Turizm’in deneyimli ekibi, sürecin detaylı ve zor sorumluluğunu sizin yerinize üstlenir. BLS İspanya Vizesi yazımız devam ediyor.

Long Vize Turizm;

 • Seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemenizi sağlar.
 • Gereken evrak ve belgeleri iletir.
 • Teslim edilen evrak ve belgelerin doğruluğunu kontrol eder.
 • Vize formunu iletir.
 • Vize türüne göre formu nasıl dolduracağınız ile ilgili bilgiler verir.
 • Evraklarınızın tercümesini gerçekleştirir.
 • Ödemeniz gereken İspanya vize ücreti hususunda bilgilendirme yapar.
 • Dilekçe yazımında gerekli ayrıntıları belirtir.
 • Davet mektubu hususunda yardımcı olur.
 • Vize randevusu ayarlar.
 • Konsolosluk görüşmeniz ile alakalı bilgi verir.
 • Sorularınızı cevaplar.

İspanya Schengen Vizesi Mi?

İspanya vizesi, bir Schengen vizesidir. Bu nedenle İspanya vizesi sahibi vatandaşlar 26 Schengen ülkesine ekstra vize almaksızın giriş yapabilir, fakat bunun için ilk olarak İspanya’ya giriş yapmak ve oradan diğer ülkelere seyahat etmek gerekmektedir.

İspanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

AlmanyaLitvanya
AvusturyaMalta
BelçikaLüksemburg
FransaLiechtenstein
Çek Cumhuriyetiİsviçre
DanimarkaHollanda
Yunanistanİsveç
FinlandiyaPortekiz
İtalyaNorveç
MacaristanSlovakya
LetonyaSlovenya
İzlandaPortekiz
İspanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

İspanya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus46,94 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€, EUR)
Resmi Diliİspanyolca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+34
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriPaella – Gazpacho – Albondigas – Tapas – Sangria – Churros
Gezilecek YerlerSagrada Familia Bazilikası – Park Güell – La Rambla Caddesi – Casa Mila – Barselona Katedrali
BaşkentMadrid
ŞehirleriMadrid – Bilbao – Barselona – Burgos – Cadiz – Cordoba  – Cuenca
Yüz Ölçümü505.992 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.es
Kurucusu I. Abdurrahman
BaşkanıPedro Sánchez
Asgari Ücret1.050,00 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiAkdeniz – Kıtasal – Atlantik
Asker Sayısı128.000
Komşu ÜlkeleriPortekiz – Fransa- Andorra – Birleşik Krallık – Balear Adaları
Kuruluş Tarihi6 Aralık 1978
İspanya Hakkında Genel Bilgiler
İspanya
İspanya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

İspanya Vizesi Nasıl Alınır 2022?

İspanya Vizesi İspanya Konsolosluğundan randevu alarak başlamaktadır. Alınan randevu sonrasında ispanya konsolosluğunun istemiş olduğu evraklarla beraber randevu günü başvuru gerçekleşir. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezi Olarak İspanya Vize İşlemlerinizi Ve Başvuru Süreçlerini sizlerin adına gerçekleştirmektedir.

Vize Alırken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vizesi alırken gidiş amacınızın net olması ve hazırlayacağınız evrakların güncel ve orijinal olması gerekmektedir. Aksi takdirde İspanya Vize Başvuru sırasında verdiğiniz evraklar güncel olmaması ve eksik olması durumunda red alma ihtimaliniz çok yüksektir. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizi arayarak Sizler Adına Vize Randevu İşlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Vize Alırken Davetiye Kullanmak Zorunda mıyım?

İspanya Vizesi Alırken davetiye kullanmak zorunda değilsiniz. Sadece Aile Arkadaş Ziyaretinde davetiye kullanılma zorunluluğu vardır. İspanyaya turistik bir seyahatte bulunabilirsiniz fakat turistik seyahatte İspanya Konsolosluğuna Otel Ve Uçak Rezervasyonları sunmak zorundasınız. Firmamız Long Vize İle Yapacağınız Vize Başvurusunda sizlerin adına otel uçak rezervasyonlarını bizler yapmaktayız.

İspanya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Büyükelçiler görevli oldukları ülkede, vatandaşı oldukları ülkenin devlet başkanını temsil etmektedirler. Vize İşlemleri hakkında bir işlem yapmamaktadırlar. Vize İşlemlerini İspanya Konsolosluğu yapmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu alabilir gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

İspanya Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Gerçekleştiriliyor mu?

İspanya Büyükelçiliğinden vize işlemleri gerçekleştirilemez vize işlemlerine İspanya Konsolosluğu bakmaktadır. İspanya Konsolosluğundan vize işlemleri gerçekleştirilmeden önce vize randevusu alınması gerekmektedir. Vize Randevusu alındıktan sonra İspanya Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklarla başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilir İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Büyükelçiliği Vize Adresleri Neresidir?

Türkiye’nin 2 büyük şehrinde bulunan büyükelçilikler vize işlemleri konusunda işlem yapmamaktadır. Vize İşlemleri Hakkındaki Bilgileri İspanya Konsolosluğu bilgilendirmektedir.
Levent, Karanfil Aralığı No:16, 34330 Beşiktaş/İstanbul
Çankaya, Prof. Dr Aziz Sancar Caddesi No. 8 D:No. 8, 06680 Çankaya/Ankara
Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Konsolosluğu Adresleri Nerede?

Türkiye’nin 2 büyük şehri olan Ankara Ve İstanbul şehirlerinde İspanya Konsoloslukları bulunmaktadır.
Çankaya, Prof. Dr Aziz Sancar Caddesi No. 8 D:No. 8, 06680 Çankaya/Ankara
Levent, Karanfil Aralığı No:16, 34330 Beşiktaş/İstanbul
İspanya Konsolosluğundan Randevu alınmadan görüşmek mümkün değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Konsolosluğu Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İspanya Konsolosluğu Vize Vermekte Yetkili Merciimi?

İspanya Konsolosluğu Vize İşlemlerinde karar vermeye tek yetkili mercidir. İspanya Konsolosluğundan vize işlemlerini gerçekleştirmeden önce vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize Randevunuzu oluşturmadan İspanya Konsolosluğundan işlem yaptırmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Konsolosluğundan Vize Evraklarını Nasıl Öğrenebilirim?

İspanya Konsolosluğundan Vize Evraklarınızı öğrenebilirsiniz. Her bir vize başvuru sahibinin hazırlayacağı evraklar birbirinden farklılık göstermektedir bu farklılıklar kişinin Türkiye’deki iş durumu meslek durumu ve vize başvuru türüne göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizi arayarak sizler için en uygun evrak listesine ulaşabilir İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesini İspanyada yaşan bir akrabanız ya da bir tanıdığınızın sizlere davetiye göndermesi üzerine yapılan bir vize başvuru türüdür. İspanyaya vize başvuru sahipleri öncelikli olarak ispanyadaki tanıdığınızdan gelen davetiye ile başvuru gerçekleştirebilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti yapacak olan vize başvuru sahiplerine ispanyadan davetiye gelmesi gerekmektedir. İspanyadan gelecek olan davetiyeyi ispanya vatandaşı ya da ispanyada oturumu olan kişiler gönderebilir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Verilir?

İspanya Aile Arkadaş Ziyareti Vize başvuru sahipleri en fazla 90 güne kadar Vize başvurusu yapabilirler.90 günden fazla yapılan vize başvuru türü aile arkadaş ziyareti olmamaktadır d tipi vize işlemlerine girmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezini arayarak sizler için en uygun vize başvuru türü ve kaç günlük vize verileceğini öğrenebilir İspanya Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İspanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri öncelikle olarak İspanya Konsolosluğundan vize randevusu alması gerekmektedir. Sonrasında konsolosluğun istemiş olduğu evraklar ve davetiye hazırlanır randevu günü başvuru gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Ticari Vizesi Alırken Dikkat Etmem Hususlar Nelerdir?

İspanya Ticari Vizesi alırken en önemlisi ispanyadan gelen davetiyedir. İspanyadan gelen davetiyede geliş amacınız ve kaç gün kalacağınız kesinlikle yazması gerekmektedir. Gelen davetiyenin sonrasında İspanya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturmanız gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İspanya Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

İspanya Ticari vize başvurusu yapabilmek için davetiye kullanılması şarttır davetiye olmamış durumunda ticari vize başvurusunu gerçekleştiremezsiniz vize başvuru türünüz de ticari vize olmamaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Nasıl Alınır?

İspanya Turistik vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahipleri öncelikli olarak İspanya Konsolosluğundan vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Vize randevusu oluşturulduktan sonra İspanya Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır randevu günü başvuru gerçekleşir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi olarak İspanya Vize Başvurunuzu sizleri yormadan gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vizesi Alırken en önemli kurallardan birisi elçiliğe sunacağınız evraklar dır. İspanya Konsolosluğuna sunulacak evraklardan otel rezervasyonu opsiyonlu olması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Turistik Vize Başvurusu ve Gerekli Evrak Listesini öğrenebilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

İspanya Turistik Vize Evrakları vize başvuru sahiplerinin iş durumu meslek durumu ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Hazırlayacağınız vize evrakları güncel ve orijinal olmasına önem gösterilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar Listesine sahip olabilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

İspanya Vize Başvurusu yapacak olan vize başvuru sahipleri öncelikli olarak İspanya Konsolosluğundan online vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sona konsolosluğun istemiş olduğu evraklar hazırlanmalıdır. Randevu günü başvuru formu ve evrakların hazır olması durumdan başvuru gerçekleşmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezimizi arayarak İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vize Başvurusu yaparken en önemli hususlar birisi ispanya konsolosluğundan alacağınız randevu ve hazırlayacağınız evraklarıdır. Yanlış alınan vize randevusu ve yanlış hazırlanan evraklar sizlerin ret almasına sebep olabilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Randevusu Ve Gerekli Evraklar Listesine Sahip olabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

İspanya Vize Başvurunda bulunacak vize başvuru sahipleri en önemli hususlardan birisi hazırlayacağı evraklardır. Vize Evraklarını İspanya Konsolosluğunun web sayfasından öğrenilebilir. Bu Evrak Listesi kişilerin vize türü ve iş meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak gerekli evraklar listesine ve Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

İspanya Vize Evrakları İspanya Konsolosluğunun istemiş oldukları evraklara denir bu evraklar kişilerin yapacak olduğu vize başvuru türü ve iş meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvuru ve Gerekli Evrak listesine sahip olabilirler.

İspanya Vize Evraklarını Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vize Evraklarını hazırlarken en dikkat edilmesi gerekenler evrakların güncel ve orijinal olması gerekmektedir sahte veya yıpranmış evraklarla başvuru yapılması durumunda vize başvurunuz ret edilebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak başvurunuzda hangi evrakları hazırlayacağınızı ve ne tür vize başvurusu gerçekleştireceğinizi öğrenebilir İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Evrak Listesini Nereden Alabilirim?

İspanya Vize Evraklarını İspanya Konsolosluğunun web sayfası ya da Firmamız Long Vize’den alabilirsiniz. Vize evraklarınızı Türkiye’de bulunduğunuz iş koluyla alakalı hazırlamanız gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak sizler için en uygun evrak hangisi ise o evrak listesini alabilir İspanya Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Vize Başvuru Formu Doldururken Türkiye’deki iş durumunuz pasaport bilgileriniz ev adresiniz ispanyada kalacağınız adres gidiş amacınız kaç gün kalacağınız gibi soruları boş bırakmadan online bilgisayar ortamında doldurmanız gerekmektedir karalama daksil gibi durumlardan kaçınmalısınız. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak sizlerin adına Online Formunuzu eksiksiz doldurup İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebiliriz.

İspanya Vize Başvuru Formu Doldururken Dikkat Etmem Gerekenler?

İspanya Vize Başvuru Formu Doldururken çok dikkatli ve güncel bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Yanlış veya Yalan bilgilerle doldurulan İspanya Vize Başvuru Formu aksi takdirde ret almanıza sebep olabilir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak bu sorunları yaşamamanızın adına Firmamız Formunuzu doldurmakta olup İspanya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

İspanya Vize Başvuru Formu Ücretlimi Verilmektedir?

İspanya Vize Başvuru Formu İspanya Konsolosluğunun web sayfası ya da Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizden temin edebilirsiniz. İspanya Vize Başvuru Formu Ücretsizdir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden İspanya Seyahatiniz İçin Tüm Detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İspanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İspanya Vize İşlemleri Öncelikle olarak pasaportunuz hazır olması gerekmektedir. Hazır olan pasaport ile birlikte İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturulur. Oluşturulan randevuya istinaden yine ispanya konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır ve hazırlanan evraklar ile başvuru gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle İspanya Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız evrakların güncelliği ve orijinal olması gerekmektedir. Hazırlanan evraklar ile doldurmuş olduğunuz İspanya Vize Başvuru Formu birbiri ile örtüşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde verilen yalan ve yanlış bilgiler sizler için red sebebi olabilir. Firmamız Long Vize Turizm ile böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız hemen firmamızı arayıp iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vize İşlemlerindeki Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya Vize İşlemlerindeki gerekli evrak listesini İspanya Konsolosluğu belirler. Bu evraklar listesi kişinin yapacağı vize başvuru türü ve İş meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvuru Evrakları Ve Gerekli belgelere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya Vize Randevusu İspanya Konsolosluğunun web sayfasına girerek pasaport bilgileriyle alınır. Alınan Vize Randevu tarihinde İspanya Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklarla başvuru gerçekleşir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilir gerekli evraklara sahip olabilirsiniz.

İspanya Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vize Randevusu Alırken en önemli hususlardan birisi dogru pasaport bilgileriyle randevu almaktadır.Aksi takdirde alınan yanlış bilgilerle randevu kabul görmemektedir. Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Randevunuzu Ve İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Randevu Saatimi Geçirsem Nasıl Bir Sıkıntı Yaşarım?

İspanya Vize Randevusu Pasaport bilgileriyle birlikte İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu alınmaktadır. Alınan vize randevu saatinde başvuru merkezinde bulunmama gibi durumunda randevunuz iptal olmaktadır ve o gün başvuru gerçekleştirememektesiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak böyle bir sıkıntılı ile karşılaşmadan Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti Ne Kadar?

İspanya Vize Ücreti İspanya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu bir ücrettir. Bu Ücretlendirmeler kişilerin yapmış olduğu vize başvuru türleri kalış süresi yaş durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Yaş Grubu Ve Kalış Süresi 0-5 5-11 11-& şeklinde gitmektedir kalış süresi ise 1 ay 2 ay 3 ay şeklinde değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizi Araya Gerekli Evrak Listesi Ve Gerekli Ücretlerin listesine sahip olabilirsiniz.

İspanya Vize Ücreti Bankaya mı Yatırılır Elden Mi Verilir?

İspanya Vizesi Ücreti İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu aldıktan sonra ve Vize Randevu günü vize işlemlerinizi gerçekleştirirken vize memuruna elden nakit olarak yapılmaktadır. İspanya Konsolosluğu Vize Ücretini dolar $ olarak almaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Vize Başvurusunda Ne Kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Ücretleri Neye Göre Değişmektedir?

İspanya Vizesi Başvuru Ücretleri Kişilerin vize türü ve kişilerin kalış süresi yaş durumuna göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Ücretinin Ne kadar Olduğunu ve vize başvuru sırasında hazırlayacağınız evrakların listesini öğrenebilirsiniz.

İspanya Vize Dilekçesi Nedir?

İspanya Vizesi Dilekçesi Vize Başvuru sırasında İspanya Konsolosluğuna Verilen bir belgedir. Bu Dilekçede yazılması gereken hususlarda vardır bunlar ise gidiş amacınız kalış süreniz gibi durumlardır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak vize dilekçe örneğinin nasıl yazılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İspanya Vizesi Dilekçe Örneği İspanyaya vize başvurusunda bulunacak vize başvuru sahiplerinin gidiş amacını anlatan dilekçedir. Bu dilekçe nasıl yazılır sorunu çok fazlasıyla merak edilmektedir. İspanya Vize Dilekçesi ilk başta sağ üst tarafa tarih atılarak güncel olduğunu belirtmemiz gerekir sonrasında gidiş amacınız ve kaç gün kalacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Dilekçe Örneğinin nasıl yazılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İspanya Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

İspanya Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri yazacakları dilekçe çok önemlidir. Yazılan dilekçe İngilizce ve gidiş amacınız Türkiye’de ne iş yapıyorsunuz kaç gün kalacaksınız bunların yazılması kesinlikle şarttır. Vize Memurlar vize verirken evraklarınızın dışından yazmış olduğunuz dilekçeye çok önem vermektedir. Firmamız Long Vize İle İspanya Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Vizesi İspanya Konsolosluğundan Vize Randevusu aldıktan ve başvuru gerçekleştikten sonra 10-20 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreç İspanya Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak İspanya Vizenizin ortalama kaç günde çıkacağını öğrenebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurumu Kaç Gün Önceden Yapmalıyım ?

İspanya Vizesi Başvurunuzu gidiş tarihinizden 6 ay kala yapabilirsiniz. Eğer gidişiniz yakın bir tarihse 1 ay öncesinden yapılmakta fayda vardır.1 ay yakın bir tarihte yapılması durumunda yetişmemesi söz konusu olabilir. Firmamız Long Vizeyi arayarak Seyahatinizi riske atmadan İspanya Vize Randevunuzu Ve Başvuru İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu Yaparken Pasaport Sürem En Az Ne Kadar Olmalıdır?

İspanya Vizesi Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri ispanyaya vize işlemleri yapmadan önce pasaport süresine bakması gerekmektedir. Eğer Pasaport süresi dönüş tarihinden itibaren 3 ay kadar bir süresi var ise seyahat edebilirsiniz. Fakat 3 ay dan az pasaport süresi var ise vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak İspanya Vize İşlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bls İspanya Vize Başvuru Merkezinin Görevleri Nelerdir?

Bls İspanya Vizesi Başvuru Merkezinin görevleri İspanya Konsolosluğunun randevu sistemi ile birlikte vize başvuru sahiplerinin vize evraklarının kontrolüyle birlikte almasıdır ve alınan vize evraklarını İspanya Konsolosluğuna göndermesidir. Bls İspanya Vize Başvuru Merkezi vize kararı vermekte yetkisi bulunmamaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak İspanya Vize Randevusu Ve Vize Evraklarını öğrenebilirsiniz.

Bls İspanya Vizesi Vermeye Yetkili Firmamı?

Bls İspanya Vizesi Başvuru Merkezi vize vermekte yetkili merci değildir. İspanya Vize Başvuru Merkezi Vize Randevu işlemlerinin kontrolü ve vize başvuru sahiplerinin evraklarının kontrolünde sadece görevlidir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak sizler için En Doğru İspanya Vize Başvurusu yapmaya hazırız.

Bls İspanya Vizesinden Pasaportum Kaç Günde Çıkar?

Bls İspanya Vize Başvuru Merkezinden yapılan vize başvuruları İspanya Konsolosluğunun işlem yoğunluğuna göre değişmektedir. Ortalama İspanya Vize Başvurusu 10-20 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile yapacağınız işlemlerde vizenizin çıkış süresi ve gerekli evraklar ile bizler ilgilenmekteyiz.

Soru sorun

Scroll to Top