Vizesi Almanya

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi, Schengen üyesi Almanya’ya, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat edebilmeleri için Almanya vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Long Vize Almanya vize işlemleri ile ilgili olarak her adımda sizleri bilgilendirerek Almanya vize randevu alımlarınızı gerçekleştirir. Mesleğinize, durumunuza uygun olarak Almanya vizesi evrak listesini tarafınıza ileterek başvuru evraklarınızı hazırlamanızı sağlar. Vize başvurusu için gerekli otel ve uçak rezervasyonu işlemleri hakkında sizlere hizmet sağlar, seyahat planlamanızı ve schengen vizesi sürecinizin doğru bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? sorusunun cevaplarını ararken küçük bir bilgi akışı ile başlamak istersek Almanya resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa’nın bir ülkesidir. Topraklarında yaşayan yaklaşık 83 milyon insan ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusuna sahiptir ve bu nüfusun, Birleşmiş Milletler tahminine göre, %14.88 oranında göçmenlerden oluşmasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesidir. Almanya’da1 milyon 483 Bin 515 den fazla Türk yaşamaktadır. En yaygın olarak Berlin ve Köln şehirleri olarak belirlenmektedir.

Ülkemizden çok fazla vize talebi bulunmaktadır ve Almanya vizesi alırken iki önemli kurala dikkat etmemiz gerekir. Seyahat süremiz ve gidiş gerekçemizdir. 90 gün ve 90 günü aşan vize süreleri başvuru şekil ve prosedürünü etkilemektedir. Yani seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız çok önemlidir. 90 günü aşmayan Almanya vizesi için Türk vatandaşlarının uymasın gereken kurallar evraklar sağlıklı bir başvuru süreci titizlikle takip edilmelidir. Almanya vizesi işlemi talepleriniz ve seyahat planlamanıza uygun olan başvuru türü, çeşidi ve talep edilen seyahat planlamasına uygun evrak ve formların doldurulması gerekmektedir.

Uzman kadro ile hazırlanan başvurunun ilgili formlarının eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, Almanya konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesi anlamına gelir. Başvuru yapma sürecinizde konuda uzman Long Vize Turizm Başvuru merkezinden tüm bilgileri temin edebilir ve hızlı, güvenli başvuru sağlayabilirsiniz.

Bu süreç içerisinde sahte yazılım kullanan, kendisini elçilik olarak gösteren dolandırıcı firmalardan uzak durmanızı ve büyük yolsuzluğun olduğu bu umut tacirlerine itibar etmemenizi önemle rica etmekteyiz.

Almanya vizesi alırken ne amaçla gideceğiniz ve kendi maddi ve iş olanaklarınızı kıstas alarak gerekli evrak şeklinizi belirlemeniz gerekir. Gidiş amacınız Aile arkadaş ziyareti ise mutlaka Almanya Büyükelçiliğine bağlı belediyeden orijinal davetiye istenmeli ve başvuru sırasında bu davetiyenin orijinalini ibraz etmeniz gerekmektedir. Günümüzde acil gidişler ya da vakit sıkıntısı olan durumlar da orijinal belediye onaylı davetiye mecburi olmayıp dilekçe şeklinde davetiye ve durumu kanıtlayan ek evraklar ile birlikte başvuru yapılabilmektedir. Dilekçeli davetiyenin kural ve prosedürleri için Long Vize Turizm Başvuru Merkezinin uzman kadrosundan tüm bilgileri alabilirsiniz.

Almanya vizesi alırken klasik evraklar haricinde gidiş durumunuzu nedeninizi amacınızı kanıtlayan ekstra evrak var ise bunları da ekte mutlaka sunmalısınız. Unutmayalım ki Almanya vizesi başvurusunda kendimizi ve gidiş amacımızı ne kadar evrak ile kanıtlar isek o kadar vize sonucunun olumlu gelmesini sağlamış oluruz. Almanya vizesi başvurusu yapılırken randevu günü evraklar teslim edilir ve parmak iziniz alınır. Bu parmak izi beş yıl boyunca geçerlidir.

Parmak izi geçerlilik yıl takvimi için uzman kadromuz size yardımcı olmaktadır. Verilen parmak izi beş yıl geçerli olacağı için bir dahaki Almanya vizesi başvurusunda şahsen başvuruda bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Long vize turizm başvuru merkezi bu konuda size destek olmakta ve sizin adınıza başvuru yapmakta yetkilidir. Olumsuz olan Almanya vizesi başvurusunda tekrar başvuru yapılacak ise şahsen başvurunda olmanız gerekmektedir. Parmak iziniz tekrar sisteme kaydedilir ve evraklarınız baştan tekrar incelenir.

Bu tarz olumsuz bir durumla karşılamamak, vizenizi daha güvenilir, uzun süreli ve multiple yani çok girişli alabilmek için Long Vize Turizm Başvuru Merkezinin güler yüzlü, çözüm odaklı, profesyonel uzman kadrosundan 7/24 her türlü desteği alabilirsiniz.

Vizesi Almanya
Almanya Vizesi

Almanya Konsolosluğu Vize

Almanya Konsolosluğu’nun

 • İstanbul Almanya Konsolosluğu
 • İzmir Almanya Konsolosluğu
 • Antalya Almanya Konsolosluğu olmak üzere üç adet Konsolosluk hizmeti veren dış temsilciliği bulunmaktadır. Almanya konsolosluğu vize bölümüne Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları Alman pasaportu ile ilgili işlemleri için müracaat edebilirler.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Almanya vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Almanya Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemlerinde evrakların aslını ve kopyasını Almanya Konsolosluğu vize bölümüne eksiksiz ve düzenli bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru süreci Long Vize Turizm Başvuru Merkezi tarafından 6 hafta da sonuçlanmaktadır. Gerekli evrak listesi ve prosedürü hakkında detaylı bilgiyi 7/24 merkezimizden alabilirsiniz. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme yetkisine sahiptir.

Türkiye’de evlenmek isteyen Almanya vatandaşları Almanya Konsolosluğu vize bölümüne konsolosluğun istediği belgeleri ibraz ederek başvuru yapabilmektedir. Almanya Konsolosluğu’na vatandaşlık belgesi düzenlenmesi talebi ile başvuruda bulunacak olan kişiler Long vize turizm danışmanlık ve başvuru merkezinde eksiksiz olarak yer alan belgeleri eksiksiz temin etmelidir. Kişi başvuruda şahsen bulunmalıdır.

Türkiye’de yaşayan Almanya vatandaşları Almanya Konsolosluğu’ndan noterlik ve tasdik gibi işlemleri için Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsolosluğu temsilciliklerine destek de alabilmektedir. Almanya’da emekli olup başka ülkelerde yaşamaya devam eden vatandaşların emekli maaş aktarım hizmetlerini yine Almanya Konsolosluğu bölümünden destek alarak devir işlemini sağlayabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Vize Türkiye’de Almanya’ya seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin Almanya vizesi alması gerekmektedir. Almanya vize başvurusu için resmi, yetkili kurum Almanya Konsolosluğu’dur. Seyahat amacına uygun olarak Almanya Konsolosluğu vizesi işlemlerini yürütmektedir.

Schengen Bölgesi üyesi ülkeler arasında Almanya’da yer almaktadır. Dolasıyla Almanya vizesi sahipleri planladıkları seyahat dışında diğer Schengen üyesi ülkelere de seyahat edebilmektedir. 1995 yılında yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu sözleşmeye uyan ülkeler Avrupa Birliği kapsamında serbest dolaşıma sahip olmuştur. Bu ülkeler birbirleri arasında vize istememektedir. Bu sebeple Almanya Schengen vizesi sahibi Türk vatandaşları bu ülkeler arasında seyahat edebilmektedir.

Shengen Bölgesinde Almanya, Fransa, Avusturya, İspanya, Çekya, Belçika, Estonya, Malta, Letonya, İsveç, Norveç, İtalya, Danimarka, Finlandiya, Polonya, Macaristan, Slovakya, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Portekiz, Hollanda, Slovenya, İsviçre, Yunanistan, İzlanda, Liechtenstein ziyaret edeceğiniz yer arasındadır.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Almanya Konsolosluğu vize başvurularını 90 güne kadar olan seyahatleri kapsamaktadır. Almanya vize uygulamasından yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları muaftır. Almanya Konsolosluğu vize başvurularını yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Seyahat edecekler kişiler vize merkezlerinden Almanya vizesi için danışmanlık alarak başvuru ve randevu işlemlerini yapabilirler.

Almanya Konsolosluğu vize başvuruları için İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya illerinde hizmet vermektedir. Almanya vizesi için başvuru belgeleri ve evraklarını hazırladıktan sonra vize randevusu işlemi yapılmaktadır. Vize merkezlerine yapılan randevu günü evraklarınızı teslim ederek evraklarınızın Almanya Konsolosluğu’na gönderilmektedir. Burada evraklarınız değerlendirildikten sonra Almanya vize başvuru sonucunuz tarafınıza iletilmektedir.

Almanya’ya yapacağınız seyahatler 90 günü aşıyorsa D tipi vize yani ulusal kapsamlı bize almak gerekmektedir. Almanya’ya yapacağınız kısa süreli seyahatler C tipi vize başvurusu yapılmaktadır. Almanya Konsolosluğu’na yapılacak vize başvuruları 90 gün sınırlamaya sahiptir. Almanya vizesi başvuru belgeleri ve evrakları, başvuru, randevu ile ilgili bilgileri takip ederek başvurularınızı seyahat amacınıza göre yapabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu vize başvuruları ortalama 10 ile 20 gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru sırasında evraklarınızı değerlendirirken başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Aynı zamanda konsolosluk ek evrak talebinde de bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda vize sonucunun belli olma durumu uzayabilmektedir. Almanya Konsolosluğu kanunen 30 gün içerisinde pasaportu teslim etme hakkı bulunmaktadır. Bu hakkı bilerek seyahat planlarınızı, Almanya vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu vize başvurusu için yetkili başvuru merkezi Long Vize Turizm vize hizmetine başvurabilirsiniz. 

Konsolosluğu Vize Almanya
Almanya Konsolosluğu Vize

Almanya Büyükelçiliği Vize

Almanya Büyükelçiliği; Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunmaktadır ve 2015 yılından beri Büyükelçi görevini Elvin Erdmann üstlenmektedir. Bir kişi 90 günden fazla kalmak istiyor ise Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

 • Evlilik
 • Aile Birleşimi
 • Çalışma Vizesi
 • Eğitim Vizesi konularında yardımcı olmaktadırlar.

Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu yapılırken; bölge ayrımına dikkat edilmelidir. Ankara ili ve ilçeleri başta olmak üzere Adana, Ağrı, Aksaray, Adıyaman, Ardahan, Amasya, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Elazığ, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri,  Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak şehirlerinin başvuruları Ankara Büyükelçiliği Vize bölümünde işlem görmektedir.

Almanya’da yaşan ailenizin yanında hayatınız devam etmek isterseniz Almanya Büyükelçiliği’ne aile birleşimi vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru için uygun kriterlere sahip olmanız, randevu alıp, başvuru günü evraklarınızı eksiksiz ve düzgü şekilde teslim etmeniz çok büyük önem taşımaktadır. Orta düzeyde dil bilmeniz ve Goethe enstitüsü sınavlarına girerek A1 sertifikası almanız gerekmektedir.A1 sertifikası almayan kişiler başvuru yapmaya hak kazanamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği’ne Vize başvuru yapabilmek adına Long vize turizm danışmanlık ve başvuru merkezinden tam destek alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği’ne yapılan başvuruların sonuçlanması üç ile altı ayı bulmaktadır. Bu sürecin uzun olduğu aşikârdır ve sabır gerektiren bir süreç sizi beklemektedir. Gidiş amacınızı, durumunuzu ve aile bağınızı evraklar ile muhakkak Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği ve başvuru merkezimizde de bulunan listeyi eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Ayrıca durumu anlatan, kendinizi açık ve eksiz ifade ettiğiniz dilekçeyi de evraklarınız içine mutlaka eklemelisiniz. Başvuru sürecinde evrak desteği yanında dilekçe ve tercüme konusunda Long vize turizm başvuru merkezinden tercümanlık konusunda güvenli hizmet alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliğine günümüz salgın hastalığı olan Korona virüs hastalığı (CORONA COVID-19) yüzünden başvuru yapılamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu açılış süresi belirtilmeden kapatılmıştır. Elinde alınmış vizesi olan vatandaşlarımız yurtdışına çıkış izni alamamaktadır ve çıkamamaktadırlar. Vize süresi dolan Yurtdışındaki misafirlerimizde bir tarih verilene kadar Türkiye’ye dönememektedirler. Bu şartlar doğrultusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi gündemi en yakın şekilde takip etmekte ve gelebilecek her sorunuzu 7/24 hizmet vererek cevaplamaktadır.

Almanya Büyükelçiliği vize işlemleri konusunda yetkili, resmi kurumdur. Almanya’ya seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Almanya vizesi başvurularını Almanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’na yapmaktadır.

Almanya Büyükelçiliği, Ankara’nın en eski büyükelçilikleri arasında yer almaktadır. İtalya ve ABD büyükelçiliklerinin olduğu bölgede yer almaktadır. 1923 yılında başkentin İstanbul’dan Ankara’ya taşındığı zamana kadar İstanbul’da Beyoğlu’nda hizmet vermiştir. Atatürk tarafından büyükelçilik daha sonrasında Ankara’ya taşınmıştır. Burada vatandaşlara hizmet vermeye başlamıştır. Bugün Almanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşları Almanya Büyükelçiliği vizesi departmanına başvuru yapmaktadır.

Almanya Schengen vizesi başvurusu yaparken kişinin ikametgah ve çalışma yerine göre bölge ayrımı bulunmaktadır. Bu bölgeler kendi aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir olarak ayrılmaktadır. Almanya Büyükelçiliği Ankara görev bölgeleri: Zonguldak, Yozgat, Van, Tunceli, Trabzon, Tokat, Sivas, Şırnak, Sinop, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Diyarbakır, Çorum.

Bu şehirlerde ikamet ediyor ya da çalışıyorsanız Almanya Büyükelçiliği Ankara vize departmanı bölümüne başvuru yapıyorsunuz. Başvurularınızda vize bölgenizi vize danışmanınız size belirttiği şehirden yaparak seyahatiniz için gerekli Almanya vizesini alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Vize Başvuru

Almanya Büyükelçiliği, 90 gün süreye kadar olan Almanya vizesi başvurularını kabul etmektedir. Almanya vizesi başvuru ve randevuları, büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Almanya Büyükelçiliği vizesi departmanı tarafına iletilen vize başvurularını 30 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Almanya vizesi başvurusu sonucunun belli olması kişinin seyahat edeceği döneme ve büyükelçiliklerin yoğunluk durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Almanya Büyükelçiliği vize başvurusu, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Seyahat edecek kişi tarafından hazırlanan evraklar tamamlandıktan sonra, vize randevusu alınmaktadır. Almanya vize randevu günü gerekiyorsa parmak izi verdikten sonra evraklarınız Almanya Büyükelçiliği vizesi departmanına iletilmektedir. Almanya vizesi başvurunuz belli olduktan sonra pasaportunuz, başvuru esnasında vermiş olduğunuz adrese iletilmektedir. Almanya Büyükelçiliği vizesi başvurularınızı Türkiye’de yetkili başvuru merkezlerinden olan Long Vize danışmanlık hizmeti vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Almanya
Almanya Büyükelçiliği Vize

Almanya Schengen Vizesi Kimler Alabilir?

Avrupa Birliği (AB), 1995 yılında imzalanan ve yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile 26 Avrupa ülkesi arasında serbest dolaşım bölgesi oluşturmuştur. Bu sözleşmeyi imzalayan schengen bölgesi üyesi ülkeler arasında Almanya’da yer almaktadır. Bu sebeple schengen üyesi olmayan ülkelerin ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya schengen vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaportu, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatler için Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi Türleri

Almanya’ya uzun süreli (aile birleşimi, oturum izni, çalışma izni vb.) seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya Ulusal vize başvuru yapmakla yükümlüdür. Uzun süreli Almanya vize başvuruları doğrudan Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliği kanallarına yapılmaktadır. 90 güne kadar olan vize başvuruları Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine ya da seyahat acentelerine yapılmaktadır.

Almanya seyahati düşünen kişiler için yapacakları seyahatin amacına göre farklı vize türleri seçenekleri sunulmaktadır. Seyahatin amacına göre gerekli vize türüne başvuru yapılmalıdır. Almanya vizesi, seyahatlerin amacına, süresine göre de farklı sınıflandırılmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından seyahat edecek kişilere sunulan vize çeşitleri aşağıdaki yer almaktadır:

 • Almanya Turistik Vizesi
 • Almanya Ticari Vizesi
 • Almanya Aile Ziyareti Vizesi C tipi vize kategorisi,
 • Almanya Aile Birleşimi Vizesi
 • Almanya Çalışma Vizesi
 • Almanya Erasmus Vizesi D tipi vize kategorisi,
 • Almanya Transit Vizesi A tipi vize kategorisinde yer almaktadır.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi tüm Avrupa ülkelerinde kullanılan vize türüdür ki; yılda 1 milyondan fazla vatandaşımız yurtdışındaki aile ve arkadaşlarını ziyarete giderken bu vize türünü kullanmaktadır. Almanya Aile Arkadaş Vizesini diğer vize türlerinden ayıran en önemli fark Belediye onaylı davetiye olmasıdır. Almanya’daki akraba ya da arkadaşları belediyeden orijinal davetiye talebinde bulunurlar ve bu davetiyenin ASLINI Türkiye’deki başvuru yapacak yakınına göndermelidirler. Başvuru yapan misafirde Almanya vize makamına bu davetiyeyi sunmak zorundadır.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde başvuruda ibraz edilen davetiye asla bir vize değildir. Sadece nerede konaklayacağınızı gösteren bir belge niteliğindedir. Bu davetiyeyi soyadı tutan kişi ya da tanıdık olduğunuz bir arkadaş tarafından gönderilebilir. Almanya hükümeti davetiye çıkartma şartlarını davet eden kişinin evinin metrekaresine ve maddi durumunu bakarak onay vermektedir.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde davetiye sunmanın haricinde seyahat edecek kişi Türkiye deki durumunu kanıtlayan iş ve maddi durum evraklarını da ibraz etmek zorundadır. Soyadı tutan kişilerde mümkünse akrabalık bağı kanıtlanmalıdır. Kişinin vize talebi 90 günü geçmemelidir. Yasal prosedür Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurularında 90 günü aşamaz.

Gidecek kişi eş ya da çocuğunu görmeye gidiyor ise ve Almanya’dan dönmeyeceğini beyan eder ise kişinin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi yerine Aile Birleşimi Vizesine başvurması daha sağlıklı olacaktır. Aile birleşimi vizesi ve Almanya Aile Arkadaş Vizesi arasındaki farkı, uygun koşulları ve prosedürleri öğrenmek için Uzman kadroya sahip Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden en kolay ve net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi randevu alınıp, evraklar teslim edilmesinden itibaren 15 iş günüdür. Resmi tatil ve hafta sonları bu işlem süresine dâhil edilmemelidir. Elçilik kendi inisiyatifinde bu süreyi uzatabilir ya da daha çabuk sonuçlandırabilir. Bu süreç içerisinde yetkili acenteyiz, randevu merkeziyiz ya da elçilik görevlisiyiz diyen kişilerden emin olmadan başvuru yapmak için ödeme göndermeyiniz, asla güvenmeyiniz. Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvuru ücretleri başvuru sırasında nakden yapılmaktadır.

Almanya Aile arkadaş ziyareti vizesinin günümüz salgın hastalığı olan Korona virüs hastalığı (CORONA COVID-19) yüzünden başvurusu yapılamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu açılış süresi belirtilmeden kapatılmıştır. Elinde alınmış Almanya Aile arkadaş vizesi olan vatandaşlarımız yurtdışına çıkış izni alamamaktadır ve çıkamamaktadırlar. Vize süresi dolan Yurtdışındaki misafirlerimizde bir tarih verilene kadar Türkiye’ye dönememektedirler. Bu şartlar doğrultusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi gündemi en yakın şekilde takip etmekte ve gelebilecek her sorunuzu 7/24 hizmet vererek cevaplamaktadır.

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi, Türkiye’de en çok başvurulan vizelerden biridir. Almanya’da yaşayan aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz için başvurabileceğiniz kısa süreli Almanya vizesi türüdür. Almanya’ya seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının aile, arkadaş ziyaretlerinde bu vizeye başvuru yapması gerekmektedir.

Bu ülkeye seyahat edecek hususi pasaport edecek hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri) ve diplomatik pasaport (siyah/kırmızı) sahibi Türk vatandaşları Almanya vizesi başvurusu yapmaları gerekmemektedir.

Almanya aile arkadaş ziyareti vizesi ile Almanya’da yaşan aile bireylerinizi, arkadaşlarınızı ya da yakın akrabalarınızı ziyaret edebilirsiniz. Bu kısa süreli Schengen vizesi türünden yararlanabilmeniz için vize evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Bu vize evrakları içerisinde en önemlisi, aile ya da arkadaşınızdan gelecek olan Almanya davetiye mektubudur.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu

Almanya’ya yakınlarınızı ziyaret etmek için başvuracağınız kısa süreli Alman vizesi için öncelikle evraklarınızı hazırlamanız gerekiyor. Almanya’da yaşayan aile ya da arkadaşınızın sizin onu ziyaret edeceğinize dair Almanya’daki ilgili belediyenin onayladığı orijinal davet yazısı gerekmektedir. Bu davet mektubunda başvuru sahibinin kalacağı adres, ziyaret amacı, ziyaret tarihleri belirtilmesi gerekmektedir. Davet mektubunun orijinali başvuru sırasında Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

Almanya Aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için davet mektubu haricinde başka vize evrakları da gereklidir. Bu evraklar başvuru sahibinin mesleğine ve sosyal statüsüne uygun olarak hazırlanmalıdır. Başvuru sahibi çalıştığı kurumdan konsolosluğa hitaben kaşeli, ıslak imzalı dilekçe ve çalışma evraklarını temin etmelidir. Ayrıca hazırlayacağınız dilekçede iş yerinin çalışanı olduğunuz, yaptığınız görev ve izin tarihleriniz belirtilmiş olması gerekmektedir.

Almanya aile, arkadaş vize başvuru sonucunuz konsolosluk tarafından ortalama 7 ile 15 gün arasında açıklanmaktadır. Bu süre Almanya Konsolosluğu tarafından İDATA Almanya vize merkezine iletilen ek evrak, mülakat taleplerine göre uzayabilmektedir. Bu durumların olabileceğini düşünerek Almanya vizesi başvurunuzu en bir ay öncesinden yapmanız iyi olacaktır.

Almanya’daki aile, akraba, arkadaş ziyareti için seyahat planınız için Almanya vizesi başvurusu yaparken mutlaka profesyonel destek almanız gerekmektedir. Aile arkadaş ziyareti vize başvurusu diğer vize türlerine göre daha zordur. Hazırlanacak vize evraklarınız bilgili, konusunda uzman bir vize çalışanı tarafından hazırlanmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilmiş olan Almanya vizesi başvuru ve randevu işlemleriniz için Long Vize çalışanlarından destek alabilirsiniz. Başvurunuz için gerekli tüm işlemlerde sizlere eşlik ederek zamanında gerekli olan vize alımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü sorunuz için Long Vize uzmanlarını arayabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almanya
Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize prosedürü başvuru şeklinden de anlaşıldığı gibi Ticari ilişkileri kapsayan

 • Fuar
 • Şirket görüşmesi
 • Mal alım satım anlaşması
 • Satılan mal ya da ürünün kurulumu ve bunun eğitimi

Gibi konularda kişinin amacına uygun olarak verilen vize türüdür. Gelişen dünya da ticaret ve hizmet sektöründe durmadan hızlı bir şekilde büyümektedir. Almanya Ticari Vize başvurusu yapmak istiyor iseniz muhakkak bunu kanıtlayan ve kendi iş kolunuzla da destekleyen belgelerin olması gerekmektedir. Başvuru şartlarının en başında Ticari bir davetiyenizin olması mecburi ve zaruridir. Davet eden firma ya da şirket mail aracılığıyla kendi şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı talep ettiği kişiyi ve nedenini açıklayan bir dilekçe yazıp yollamalıdır. Davet ettiği kişi ile ticari bağlarının olması ve aynı iş kolunda hizmet vermesi gerekmektedir.

Almanya Ticari Vizesi başvurusu ilk defa yapılıyor ise misafirin başvuruya gelip parmak izi vermesi gerekmektedir. Başvuru sırasında kendi maddi durumunu, iş yerini kanıtlayan evrakları ve Davetiye gönderen firma ile bağını kanıtlaması gerekmektedir. Almanya Ticari Vize alma nedeni fuar ziyareti ise fuardaki firmalardan davetiye ya da fuar giriş bileti alması sağlıklı bir başvuru için en temel ibraz edilecek evraktır. Fuarda katılımcı olarak  görev alacak ise; stant sözleşmesi ve stant krokisini eklemesi kesinlikle gerekmektedir. Almanya Ticari Vize başvurularında klasik evrak listesi haricinde gidişiniz kanıtlayan ve destekleyen her tür belge bilgisine Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden güncel olarak temin edebilirisiniz.

Almanya Ticari Vize başvurusunda konaklama yapacağınız yer çok önemlidir. Davet eden firmaya ya da fuar merkezine yakın olmalıdır. Elçilik otel rezervasyonunuzu teyit ettiğinde rezervasyonunuzun güncelliğini koruması gerekmektedir. Her ülke başvurusunda olduğu gibi Yurtdışı sağlık sigortası ibraz edilecek evraklarda mecburidir. Gidiş dönüş yapacağınız tarihi kapsayan 30.000 Euro lük kapsamlı Aslı beyan edilmesi gereken bir evraktır.

Almanya Ticari vize başvurusu yaparken hangi evraklar gerekli, otel uçak rezervasyonunu mu nasıl yapabilirim, Yurtdışı sağlık sigortası poliçemi nasıl kestirebilirim, vizemin uzun süreli nasıl alabilirim sorularını ve daha fazlasının cevaplarını uzman ve tecrübeli kadrosu ile Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden anında destek alabilirsiniz.

Almanya ticari vize, bu ülkeye iş seyahati, fuar, etkinlik, sergi, organizasyon gibi sebeplerle seyahat edecek kişilerin alması gereken C tipi vize türüdür. Ticari sebeplerden seyahat edecek bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu Schengen vizesi türüne başvurmaları gerekmektedir.

Almanya’ya ticari seyahatler gerçekleştirmeden önce Almanya ticari vizesi için başvuru yapılmalıdır. Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan Almanya vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmalıdır. Hazırlayacağınız vize evrakları arasında belirlenen bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu bulunmaktadır. Vize başvuru evrakları hazırlandıktan sonra Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

Almanya ticari vizesi başvuru evraklarını hazırladıktan sonra Almanya’ya seyahat edeceğiniz tarihine uygun olarak vize randevusu alınmalıdır. Randevularınızı seyahat tarihinizden iki ay önce başlamanız daha sağlıklı Schengen vizesi için başvuru yapabileceğiniz maksimum süre 90 gündür. Bu göz önünde bulundurarak düşünerek seyahatlerinizi planlayabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Almanya ticari vizenin ve fuar vizesi başvurusu yapabilmeniz için davetiye mektubu gereklidir. Almanya’da yapılacak olacak ticari davetiye, fuar davetiye mektubu, iş daveti katılım belgesi tarafınıza iletildiği zaman vize başvurusu yapabilirsiniz.

Tarafınıza iletilen davetiye mektubu resmi kurumlarca onaylanmış, orijinal gerçek olması gereklidir. Aynı zamanda bu davetiye mektubu bilgisayar ortamında iletilse dahi kaşeli, imzalı olmalıdır. Almanya ticari vizenin başvurusu yapacak kişilerin bu belgenin fotoğraf görüntüsü olmamasına dikkat etmelidir.

Almanya’dan tarafınıza iletilen davetiye mektubuna ulaştıktan sonra Almanya vizesi evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Schengen vize evrakları, durumunuza ve sosyal statünüze göre değişiklik göstermektedir. Long Vize tarafından size atanan vize danışmanınız size hazırlamanız gereken evrak listesini iletecektir. Evraklarınızı temin ettikten sonra vize danışmanınıza vize başvuru evraklarınızı teslim edeceksiniz. Vize evraklarınız kontrol edildikten sonra daha sonrasında seyahat tarihinize uygun olarak Almanya vize randevusu işleminiz yapılacaktır.

Almanya ticari vizenin randevusu yapıldıktan sonra evraklarınız İDATA vize merkezine teslim edilecektir. Daha sonrasında Almanya’ya yapacağınız ticari seyahatin tarihine göre başvurunuz netleşecektir. Katılacağınız ticari etkinlik, toplantı, fuar, sergi tarihine ve Almanya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak vize başvurunuz 3 ile 15 gün içerisinde netleşecektir. Her ihtimale karşı kanunen konsolosluğun pasaportlarınızı 30 gün içerisinde teslim edebileceğini unutmamak gerekiyor.

Ticari Vize Almanya
Almanya Ticari Vize

Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vize ülkemiz kişileri tarafından en çok tercih edilen vize türünden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Almanya gün geçtikçe misafir seçimini titizlikle ve daha detaylı yaparak almaktadır. Almanya Turistik Vizesi başvurusu için birçok kriter göze alınmaktadır. Bunlardan en çok baktıkları kriter kişiyi Türkiye’ye yani ülkesine geri dönmesini sağlayacak olan sebeplerdir.

Bir kişinin ülkesine geri dönmesini ispat eden durumlar ne olabilir? Kişinin düzenli işi, aile yapısı, devam etme zorunluluğu olan okulu, bakmakla yükümlü olduğu kişi ya da kişiler. Bunun gibi ve benzeri durumlar kişinin ülkesine döneceğini ispatta güçlü donelerdir. Kişinin ve durum yapısına göre bu tarz temin edilebilecek evraklar değişkenlik göstermektedir.

Almanya Turistik Vize başvurusu yaparken kişinin bulunduğu konum ve maddi durumunu kanıtlayan evrakların mümkün olduğu kadar orijinal ya da barkotlu olarak ibraz edilmesi evrakların güvenilirliği açısından çok önemlidir. İş yeri evraklarınızı beyan ederken orijinal, ıslak imzalı ve tüm iş yeri kayıtlarını beyanlarını eder nitelikte olmalıdır. Ev hanımları ve öğrenciler sponsor olarak 1. Derece yakınlarını seçmelidirler. Ev hanımlarına eş, çalışan ya da işveren çocuğu anne ya da babası sponsor olabilmektedir. Öğrencilere ise anne, baba ya da çalışan-işveren kardeşleri olabilmektedir. Sponsor kriterleri ve evrak listeleri hakkında detaylı bilgilere Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize başvurusu yaparken uygun yeterli bakiyeli banka dökümünüzü sunmanız mecburidir. Bankadaki bakiye uçak, otel ve cep harçlığınızı karşılayabilecek miktarda olmalıdır. Seyahat planınızı Almanya Konsolosluğu’na sunarken geçerli uçak ve otel rezervasyonlarınız olmalıdır. Dönem dönem turistik yerler ve mekanlar değişiklik göstermekte olup bu konuda seyahat edilebilecek yerler ve tarihler konusunda uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru yaparken kişin durumu, maddi geliri, sunulan evraklar ve Almanya’daki kalışınızın ispatlayan belgeler birbirini tutmalıdır.

Sağlıklı bir Almanya Turistik Vize başvurusu yapılabilmeniz ve muhtemel alınan daha önceki vizelerinizi göstererek daha uzun vize alabilmeniz Long Vize Turizm Başvuru Merkeziyle çok daha kolay ve mümkündür. Tüm bilgileri 7/24 hizmet veren uzman kadromuzdan istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Almanya turistik vize, Avrupa’nın en turistik ülkelerinden Almanya’yı keşfetmenizi sağlayacak vizedir. Almanya seyahati için bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya turistik vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Almanya ülkesine seyahat edecek hususi pasaport (yeşil), hizmet pasaport (gri) ve diplomatik pasaport (siyah/kırmızı) sahipleri Türk vatandaşlarını Almanya vizesi başvurusu işleminden muaf tutmaktadır.

Almanya’ya turistik seyahat planı yapmadan önce Almanya turistik vize için başvuru yapılmalıdır. Seyahat sever, turistlerin Almanya Konsolosluğu tarafından belirtilmiş olan Almanya vizesi evrakları, turistik seyahatinize göre hazırlanmalıdır. Seyahatiniz için vize başvurunuzun onaylanması gerekmektedir. Bu sebeple hazırlayacağınız vize evrakları sosyal durumunuza, mesleğinize, seyahat tarihinize göre özenle hazırlanmalıdır. Almanya vizesi başvurusu için Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

Almanya turistik vize, Schengen vize türleri arasında en çok başvuru yapılandır. Turistik vize başvurusu yaparken Almanya Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş olan vize merkezlerine, seyahat acentelerine ve vize ofislerine başvuru yapabilirsiniz. Almanya Schengen vizesi konusunda uzman Long Vize, konusunda profesyonel ve yetkili bir vize ofisidir. Seyahatiniz için uygun olan Almanya vizesi başvurusunu yapmaktadır.

Turistik vize başvurularında hazırlanacak vize evrakları kişiden kişiye değişmektedir. Seyahat edecek kişinin sosyal durumuna, statüsüne ve mesleğine bağlı olarak hazırlayacağı evraklar farklıdır. SGK’lı çalışan, devlet memuru, avukat, öğrenci, emekli gibi kişilerin evrakları durumlarına belirlenip tarafına iletilmektedir. Kişisel vize evrakları haricinde otel ve uçak rezervasyonları da evraklarınıza eklenmelidir. Kişinin sosyal durumuna, mesleğine göre evrak listesi hazırlanıp konsolosluğa sunulması oldukça önemlidir. Aksi durumlarda vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Almanya’ya turistik seyahatiniz için size verilen evrak listesine göre evraklarınızı hazırladıktan sonra Almanya turistik vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Almanya’ya seyahat edeceğiniz tarihe uygun olarak vize randevu işlemleriniz yapılır. Almanya vize randevusu sonrası vize danışmanınız tarafından size vize başvuru merkezinde, randevu günü bulunup bulunmayacağınız belirtilir. Daha önce Schengen vizesi aldıysanız ve VIS’lı bir pasaporta sahipseniz vize merkezine gitmeniz gerekmemektedir. Vize randevularınızı iki ay öncesinden yapmanız faydalı olacaktır.

Almanya Vize başvurusu sonrası Almanya vizesi sonucunuz 10 ile 20 gün arasında tarafınıza iletilmiş olacaktır. Vize sonucunuz başvuru tarihindeki konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Kanunen Almanya Konsolosluğu’nun pasaportunuzun 30 gün içerisinde teslim etme hakkı olduğunu unutmamak gerekiyor. Seyahat planlarınızı ve vize başvurularınızı bu bilgiye göre yapmanız faydalı olacaktır.

Turistik Vize Almanya
Almanya Turistik Vize

Almanya Vize Başvurusu

Almanya vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşlarının belirlenmiş kriter ve şartlara uyması gerekmektedir. Bu kurallara uyan kişiler Almanya vize başvurusu yaptığında kesin vize alacağı anlamına da gelmemektedir. Şartlarını ve koşullarını en sağlam gösteren ve daha da artı evrak vererek durumunu kanıtlayan kişiler arasında onay alma şansı daha yüksek olacaktır. Almanya çok fazla turistik akınına uğrayan ve birçok Türk vatandaşının da çalışarak istihdam sağladığı bir ülkedir. Bu yüzden Türkiye ile Almanya arasında kuvvetli bir bağ ve göç yoğunluğu vardır.

Almanya vize başvurusunda kendinizi ne kadar çok evraklar ile kanıtlayıp, ispatlar iseniz vize sonucunuzun bir o kadar olumlu ve uzun süreli gelme şansı yüksek olacaktır. Evraklarınızın güncelliği, ıslak imzalı ya da barkotlu olması çok önemlidir. Maddi durum evraklarınız, yani; banka dökümünüz, maaş bordronuz, kira gelirleriniz, aydan aya sürekliliği olan maddi gelirleriniz seyahatinizdeki en güçlü kanıtlayıcı belgelerden biri olacaktır.

Türkiye’deki istihdam gücünüz çok önemlidir. Öğrenci olan kişilerin okullarının örgün olması da ayrıca avantaj sağlayan unsurlardır. Ev hanımlarının kendi maddi olanakları haricinde Almanya vize başvurusu yaparken mutlaka birinci derece ailesinden birinin sponsor olması gereklidir. Almanya’daki tanıdıklarından mutlaka davetiye almalıdır. Bu davetiye belediye onaylı olup, aslı ibraz edilmelidir.

Almanya Vize Başvurusu yapılırken ilk önce randevu alınmalıdır. Randevu gününe kadar başvuru şeklinize göre evrak listesiniz eksiz ve düzenli olarak tamamlanması gerekmektedir. Almanya vize başvuru formu eksiksiz ,büyük harflerle ,okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Gidiş dönüş tarihlerinizi kanıtlayan uçak ve otel rezervasyonlarınız olmalı ve mutlaka teyit edilebilir opsiyonlu rezervasyon olmalıdır. Almanya vizesi başvurusu yapılırken en önemli evraklardan bir tanesi de 30 bin Euro lük yurtdışı sağlık seyahat sigortası olmalıdır. Mümkün ise gideceğiniz günden bir gün önce başlayıp seyahat tarihinizden bir gün sonrayı kaplamalıdır.

Almanya vize başvurusu 90 günü aşmayan yani turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti şeklinde gruplara ayrılmıştır.90 günü aşan Almanya vize başvurularının elçiliğe teslim edilmesi gerekmektedir. Elçiliğe teslim edilen başvurular aile birleşimi, çalışma vizesi gibi gruplarda değerlendirilmektedir.

Almanya vizesi başvurularında kısa dönem ve uzun dönem evrak listesi, randevu, form  doldurma, rezervasyon ve sigorta gibi tüm hizmetler hakkında Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden 7/24 bilgi ve destek alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu, tarihi ve turistik özellikleri ile Avrupa’nın turizm açısından merkezlerindendir. Almanya, aynı zamanda Türk vatandaşlarının en çok seyahat ettiği, vizesi başvurusu yaptığı Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Almanya vize başvurusunu için destek hizmeti almanız vize alma sürecinizi hızlandırmaktadır.

Almanya, schengen bölgesinde yer alması açısından seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize şartı istemektedir. Almanya vize başvurusunu için Long Vize aracılığıyla kendinize uygun vize türünü seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nereden Alınır?

Almanya vizesi için doğrudan Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği’ne başvuru işlemi kabul edilmemektedir. Almanya vize başvurusunun, vize başvuru merkezleri, akredite turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla vize başvurusu almaktadır.

Long Vize başvuru merkezi bilgisi dahilinde seçeceğiniz vize türü için başvuru adımlarını izleyerek Almanya vize başvurusunu işlemleriniz yapılır. Seyahatiniz için gerekli vize evrakları, başvuru için gerekli olan bilgiler, vize randevusu, vize formu gibi süreç profesyonel şekilde Long vize merkezi tarafından takip edebilir.

Vize başvurusu sırasında profesyonel destek almak seyahatiniz için iyi olacaktır. Başvuru sonrası vize reddi, seyahat iptali, ertelemesi gibi durumlarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Durumunuza, sosyal statünüze uygun olarak en doğru Almanya vize başvurusu için yönlendirilirsiniz.

 Almanya Vize Başvurusuna Gitmem Gerekir mi?

Almanya vize başvuru için gerekli evrakları ve belgeleri vize hizmetini Long vize çalışanlarından aldıktan sonra vize randevu işleminiz yapılır. Vize randevusu için verilen tarihte vize merkezinde olup olmayacağınız ile ilgili olarak Long vize başvuru merkezi size bilgiler verir.

İlk defa Almanya vizesi başvurusu yapıyorsanız size verilen vize randevusu gününde, saatinde parmak izi vermek için Almanya vize aracı ofislerinde olmanız gerekmektedir. Daha önce Almanya vizesi alıp parmak izi verdiyseniz ve bu parmak izinin süresi dolmasıyla VIS’li pasaporta sahipseniz vize ofislerine gitmeniz gerekmemektedir. Bu durumlar dışında ilk parmak izinizin süresi dolmuş ise yeniden vize aracı ofisine gitmeniz gerekmektedir.

Almanya vizesi için Long Vize ofisinde profesyonel destek alabilir, vize başvurusu, vize randevusu, vize evrakları gibi işlemleri kolayca, en doğru şekilde yönetebilirsiniz.

Vize Başvurusu Almanya
Almanya Vize Başvurusu

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Almanya’ya, seyahat şekline ve kalış süresine göre değişmektedir. Resmi, turistik, ticari, gelir getiren faaliyet, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma, konferansa katılma, spor veya kültürel etkinliğe katılmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişileri kapsayan Schengen vizesi “C tipi vizesi türüne girmektedir. Gidecek misafirlerin gidiş amacı yanında İstihdam sağladığı ülkedeki statüsü çok önemlidir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler kapsamında 

 • İşveren
 • Emekli
 • Çalışan
 • Öğrenci
 • Ev Hanımı
 • Reşit olmayan çocuk
 • Çiftçi

gibi statülerde detaylı evrak listesini Long Vize Turizm başvuru Merkezinde ulaşabilirsiniz. Gidiş nedeniniz turistik ise mutlaka teyit edilebilir otel ve uçak rezervasyonunuz olmazsa olmaz Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler arasındadır. Aile –akraba-arkadaş ziyaretlerinizde Almanya’dan belediye onaylı Davetiyenizin aslını ibraz etmek zorundasınız.

Ticari seyahatlerinizde ticari bağınızı kanıtlayan evraklar yanında aynı iş kolunda faaliyet ettiğinizi gösteren iş evraklarınızı da sunmalısınız. Seyahatinizde yanınızda 18 yaş altında çocuğunuzu götürmek istiyorsanız ve ebeveynlerden biri gelmeyecek ise, gelemeyen ebeveyn noterden ıslak imzalı muvafakat name vermek zorunluluğundadır. Anne baba ayrı olup çocuğun velayeti seyahat edecek ebeveyn olsa dahi gitmeyen ebeveyn muvafakat name almak zorundadır.

Almanya vizesi için gerekli Belgeler mümkün olduğu kadar ıslak imzalı ya da barkotlu olmalıdır. Evrakların güncel olması en temel kuraldır. Güncelliğini yitirmiş evraklar vize inceleme ve sonuçlandırma aşamasında dez avantaj oluşturabilir. Evraklar güncel, eksiksiz, inandırıcı ve teyit edilebilen evraklar olmalıdır. Sahte, üzerinde oynanmış, geçerliliğini yitirmiş Almanya vizesi için gerekli evraklar kapsamında başvuru sırasında kabul edilse bile, durum anlaşılmasından itibaren yapılabilecek yasal süreç tarafınızdan muhatap alınmaktadır. Cezaları çok büyük olmakta ve ülkeye giriş izniniz süresiz engellenebilmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler hakkında sağlıklı evrak donanımı olan Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden 7/24 bilgi ve destek alabilirsiniz.

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Almanya’ya seyahat edecek kişilerin Almanya vizesi başvurusu için hazırlaması ve konsolosluğa sunması gereken standart evraklar bulunmaktadır. Almanya vize evrakları ve belgeleri Almanya vize türüne ve başvuru yapan kişinin sosyal statüsüne, mesleğine göre değişmektedir.

Sosyal duruma ve vize türüne göre kişilerden istenilen vize belgeleri, Almanya Konsolosluğu tarafından istenebilecek ek belgelere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Almanya vizesi başvurusu sırasında gerekli olarak vize evrakları ve belgeleri listesine ulaşmak için Long Vize ofisinin Almanya vizesi danışmanlarını arayabilirsiniz. Long Vize temsilcileri Almanya vizesi için ihtiyaç duyduğunuz evrak listesini talebiniz doğrultusunda size e-posta yoluyla iletmektedir.

Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Ortak Evrak Listesi

 • Pasaport (talep edilen vizenin bitiş tarihiden itibaren en az 3 ay kalacak kadar geçeli olmalıdır. Pasaport 10 yıldan eski süreli olmamalı, uzatma uygulanmış pasaportlar kabul edilmemekte, pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır.)
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi (pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi, daha önce edilen seyahatlere ait vize ve ülke giriş-çıkış mühürleri fotokopileri)
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname (Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz şekilde doldurmuş olmalıdır. Başvuru formu seyahat edecek kişi tarafından imzalanmalıdır. Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri formunun 3. ve 4. sayfalarında belirtilen yerler imzalanmalı ve başvuru tarihi yazılmalıdır. Başvuru seyahat edecek kişi tarafından yapılmayacak ise başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı taahhütname ve kişinin kimlik fotokopisi eklenmelidir.)
 • Almanya Başkonsolosluğu / Büyükelçiliği’ne Yazılmış Şahsi Dilekçe​
 • (Almanya’ya seyahat edecek kişinin Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne seyahat tarihlerini ve amacını belirten şahsi dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​Biometrik Fotoğraf
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi (Seyahat sağlık sigortası poliçesi, seyahat edecek kişi adına kesilmelidir. En az 30.000 Euro teminatlı olup tüm Schengen ülkelerini kapsamalıdır. Seyahat sağlık poliçesinin aslı, ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

Seyahat edecek kişinin seyahat amacına ve sosyal statüsüne, mesleğine göre hazırlayacağı diğer Almanya vizesi belgeleri ve evrakları değişkenlik göstermektedir. Almanya vizesi başvurusu için diğer vize evrak listesini Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Almanya
Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Almanya Vize Formu

Almanya Vize Formu Şahsi tüm içerik bilgilerinizin işlendiği eksiksiz, doğru ve belirtilmiş standartlara göre doldurulması mecburidir. Sunulan evraklar ile doldurulan formdaki bilgiler birbiriyle örtüşmelidir. Gidiş amacınızı, kalış süresinizi tüm bilgiler formda sorulan sorular arasındadır. Almanya Vize Formu sizin tüm kişisel bilgilerinizi yansıtan, arşivde 5 yıl boyunca saklanacak belge bütününüzdür.

Yapılan her yanlışlık, yalan beyan tarafınızı ilgilendirmektedir ve bu konuda elçilik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sebeple Almanya Vize Formu çok dikkatli doldurulmalı doğru ve okunaklı olmalıdır. Bu konuda uzman bir kişi tarafından yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Her türlü Almanya Vizesi Formu konusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek almaktan çekinmeyin lütfen, Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Kısa süreli Almanya vize formları online yani bilgisayar  ortamında, büyük harflerle ve Türkçe doldurulmalıdır. El yazısı ile doldurulan formlar kabul edilmemektedir. Almanya vize formu doldurulurken; pasaport numarası, T.C. kimlik numarası, Ad –soyad, adres ve iletişim bilgilerinde asla hata olmamalıdır. Hazırlanan form Tek nüsha halinde sunulmalıdır. Doldurulan form sonrasında gidecek misafir tarafından imzalanmalıdır.

Uzun süreli Almanya Vize Formları Almanca Doldurulmalı ve çift nüsha olarak hazırlanmalıdır. Tamamlanan formlar imzalamalıdır. Su unutmamalı ki sunulan evraklar ile formda yazılan bilgilerin birbirini tutması en önemli unsurdur. Yapılan her hata başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

Almanya Vize İşlemleri Almanya’ya yapacağınız seyahat için vize başvurusu yaparken Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne Almanya vize formunu beyan etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında hazırlanacak, doldurulacak Almanya vize formunu el yazısı ile yazılmamalıdır. Vize başvuru formu bilgisayar ortamında doldurularak daha sonrasında çıktı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Almanya vize başvurusu, Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği vize merkezleri, vize başvuru ofisleri, turizm ve seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Başvuru yapacağınız Almanya Schengen vizesi için konsolosluk ve büyükelçiliğe sunacağının belgeler içerisinde en önemlisi Almanya vize formudur. Almanya vize formunu 2021 yılında yetkili vize ofislerinden Long Vize danışmanlarından temin edilmektedir.

Almanya Vize Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya vizesi başvurusu, kişinin seyahat amacını ve belirttiği tarihlerde bulunacağı ülkeye dair bilgileri destekleyecek belgeler ile yapılmalıdır. Almanya vize başvuru formu doldurulurken beyan edilecek bilgiler kişinin seyahat amacına uygun olmalıdır. Seyahat edecek kişilerden istenilen belgeler uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra vize başvurusu sırasında Almanya vize ücreti yatırılmalıdır.

Almanya vize formunu doldurulurken kişi tarafından dikkat edilmesi gereken bilgiler:

 • Almanya vizesi başvurusunda kullanılacak Schengen vize başvuru formu 1-10 maddelerinde kişiye ait kimlik bilgileri belirtilmelidir. Almanya vize başvurusu yapan kişinin vize formunun ilk bölümünde yer alan kimlik bilgilerini, doğru ve eksiksiz, sunduğu belgeleri doğrulayacak şekilde doldurmalıdır.
 • Almanya Schengen vizesi formu 10. maddesi henüz reşit olmayan, 18 yaşından küçük başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir. 18 yaşından büyük başvuru sahipleri bu maddeyi doldurmasına gerek yoktur.
 • Almanya vize formunu 11. maddesinde kişinin kimlik numarasının doldurulması ile ilgilidir. Bu madde doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Vize başvuru formunun 12-16. maddeleri Almanya’ya seyahat edecek kişinin pasaport bilgilerini dolduracağı alandır. Pasaport türü, veriliş tarihi, kurum, geçerlilik süresi doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Almanya vize başvuru formun 17. maddesinde seyahat edecek kişinin iletişim bilgileri doldurulmalıdır.
 • Shengen vizesi başvuru formunun 18.maddesinde yer alan vatandaşlık bilgileri belirtilmelidir. T.C. vatandaşı kişilerin “HAYIR”, Türkiye’de oturum izni olan kişilerin “EVET” seçeneğini işaretlemelidir.
 • Başvuru formunda yer alan 20. madde başvuruda bulunan kişinin mesleği ile ilgili bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.
 • Almanya vize başvuru formunun 21-30. maddelerinde seyahatin amacı, ziyaret edeceğiniz Schengen ülkesi, seyahatin süresi gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Almanya vize formu yetkili vize kuruluşu Long Vize tarafından tarafınıza, gerekli olan Almanya vize evrakları ve belgeleri ile iletilmektedir. Ayrıca başvuru formu doldurma işleminde de Long vize danışmanları aracılığıyla yardımcı olunmaktadır.

Vize Formu Almanya
Almanya Vize Formu

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri ülkenin çok fazla talep almasından kaynaklı biraz uzun sürmektedir. Elçilik yasal nezdinde çıkış süresi 15 iş günüdür. Bu süre içine hafta sonu ve resmi tatilleri katmamanız gerekmektedir. Gidiş tarihine 15 iş gününden daha az olan seyahat başvurularında elçilik dilekçe imzalatmaktadır. Günümüzde aile arkadaş ziyareti ve turist vizesi çıkış süresi 25 iş gününü bulmaktadır. Almanya Ticari Vize Başvuru İşlemleri 10 iş günü, Aile birleşimi ve çalışma vizeleri 3 ile 6 ay arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler gündem koşullarına göre daha çabuk ya da daha geç sonuç verebilir.

Almanya Vize İşlemleri başvurularınızda elçilik sizden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Ek evrak talebinde sonuçlanma süresi biraz daha uzayabilir. Evraklarınızın eksiksiz ve başvurunuzun sorunsuz geçmesi konusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi uzman kadrosuyla size yardımcı olmaktan gurur duyacaktır. Senelerin tecrübesi ile başvurunuz kısa sürede ve sorunsuz tamamlanacaktır.

Almanya Vize işlemleri elçilik çalışanları tarafından incelenip sonuca bağlanmaktadır. Elçilik çalışanları Türk ve yabancı olmak üzere asimiledir. Verilen karar tarafımızdan anında size ulaştırılır. Olumsuz olma durumunda elçiliğin beyan ettiği kurallar ve usuller ölçüsünde itiraz etme hakkına sahipsiniz. Almanya Vize İşlemlerindeki red itirazları şahsen yapılmaktadır. İtirazın değerlendirilme süresi belirsiz olup çıkan kararı elçilik tarafınıza iletilmektedir.

Almanya Vize İşlemlerini sürekli yapan misafirlerimiz için uzun süreli vize alma konusunda tam bilgiye tecrübeye sahip olan Long Vize Turizm Başvuru Merkezi 5 yıla kadar vize alabilmektedir. Bu süreçte ne yapılmalı, ne tür evraklar size ekstra destek sunar tüm liste paylaşılmaktadır.

Almanya vize işlemleri ile turistik, ticari, transit, aile birleşimi gibi vize alımlarınızı kolaylaştırmak amacıyla Long Vize profesyonel hizmet vermektedir. Kolayca Almanya vizesi almanız için vize işlemleri adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Vize başvurusu öncesi, sırasında ve sonrasında Almanya’ya seyahat edecek kişilere en doğru desteği vermek adına adım adım vize işlemleri süreciniz yönetilmektedir. Vize çalışanlarımız sizlere ihtiyacınız olan evraklar, izlemeniz gereken başvuru adımları, başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda bilgi vermektedir.

Almanya Vize İşlemleri İçin Başvuru Merkezi

Almanya vize işlemlerinizi Long Vize ile gerçekleştirmek size ne kazandırır;

 • Long Vize, seyahatlerinize en uygun vize türünü belirler.
 • Seyahatinize uygun vize türü için mesleğinize, sosyal statünüze uygun vize evrak listesi oluşturularak tarafınıza iletilir.
 • Statünüze ve durumunuza uygun dilekçeler bize çalışanlarımız tarafından özenle yazılır.
 • Vize başvurunuzu güçlendirmek için özel – destekleyici evraklar, belgeler başvuru dosyanıza eklenmesi sağlanır.
 •  Daha önce yapmış olduğunuz vize başvuruları yeni yapacağınız vize başvurusuna referans gösterilmesi için durumunuza uygun sizlere açıklama yapılır.
 • Başvuru için hazırlamanız gereken vize evrakları için bilgisayar, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi gibi evrak işlemlerinizi yapmanız için size hizmet sunulur.
 • Sahip olduğunuz gelirleri gösteren belgeler, iş yerinden alacağınız belgeler incelenerek, güncelliği kontrol edilir. Evrak eksikleriniz ya da hatalı belgeleriniz varsa hızlıca yenileme işlemi için tarafınıza bilgilendirme geçilir.
 • Vize işlemleri için gerekli olan seyahat sağlık sigortası isteğiniz dahilinde Long Vize ekibi tarafından seyahatinize uygun olarak yapılır.
 • Seyahatinizi belgelendirecek gerekli uçak ve otel rezervasyonları vize başvurusu için seyahat tarihinize göre düzenlenir.
 • Vize başvurusunda şahsen gelmenizi gerektirecek bir durum olup olmadığı durumu Long vize operasyon sorumlumuz tarafından başvuru sırasından size bilgi olarak iletilir.
 • Vize işlemleri için daha önce vize merkezlerinde parmak izi vermediyseniz ya da VIS tarihiniz geçmişse, eskiyse başvurunuz süresince Long vize operasyon sorumlumuz sizlere konuyla ilgili bilgi verir, yardımcı olur. Böylelikle işlemlerinizi kolayca, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Başvuru sonucunuz açıklandığında Long Vize tarafından bilgilendirilir ve sizlerin tercihine, isteğine göre pasaportunuz kurye veya kargo ile tarafınıza iletilir.
İşlemleri Vize Almanya
Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize Randevusu

Almanya vize randevusu Almanya’ya seyahat şekliniz ne olursa olsun yapmak mecburiyetinde olduğunuz ilk kuraldır. Almanya Konsolosluğu ve Elçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden alınmaktadır. Long vize Turizm Başvuru Merkezi bu konuda hızlı ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Almanya vize randevusu alırken başvuru yapan kişinin ikamet adresi başvuru bölgesini belirlemektedir. Bölge ayrımı bilgisini Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizin ilgili linklerinden temin edebilir siniz. Almanya vizesi başvurusu yaparken Almanya Vize Randevu tarihinizi gidişinizden 6 ay öncesi yapabilirsiniz. Bu şekilde vizeniz hem daha önce elinizde olur hem de otel, uçak biletlerinizi daha indirimli alabilirsiniz. 01.02.2020 tarihinden itibaren Almanya vize randevusu en erken tarih olarak 6 ay öncesine yasal olarak çekilmiştir. Randevu hizmetlerinden faydalanmak için yine başvuru merkezimizden istediğiniz tarihe randevu alabilmektesiniz.

Almanya vizesi randevu günü evraklarınız tam, formlarınız eksiksiz ve tüm seyahat amacınızı kanıtlayan evrakları yanınızda olmalıdır. Randevu günü evraklar teslim edip parmak izi verdikten sonra vize işlem süreciniz başlamış olacaktır. Yasal olan işlem süreci 15 iş günü aynı gün elçiliğe giden evrakların işleme alınmasıyla başlamış olacaktır. Bu sürecin sağlıklı ilerlemesini ve olumlu sonuçlanması açısından uzman kadromuz Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek alıp, takip edebilirsiniz.

Almanya Vize Randevusu Almanya’ya seyahat etmek için öncelikle Schengen vize başvurusu yapmak gerekir. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da Almanya’yı ziyaret etmek için vize alması gerekmektedir. Yeşil, gri, diplomatik pasaport sahipleri Almanya vize uygulamasından muaftırlar. Almanya vize randevusu, başvuru konusunda da en çok talep alan ülkelerdendir.

Almanya vize randevuları seyahat şeklinize ve belirlenecek vize türüne göre randevu işlemleri yapılması gerekmektedir. Kısa süreli Almanya vize randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezilerine, seyahat acentelerine yapılmaktadır. Almanya Ulusal vize başvuruları doğrudan Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluklarına yapılmaktadır.

Almanya vizesi randevu işlemleri için gerekli işlemlerinizi Long Vize başvuru merkezi ile yaparken; istediğiniz tarihte vize randevusu alabilirsiniz. Almanya schengen vizesi için gerekli belge ve evrakları topladıktan sonra Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinden randevularınız alınır. Daha sonrası randevu günü Long Vize Turizm merkezi size vereceği bilgi doğrultusunda vize ofisinde bulunup bulunmayacağını öğrenebilirsiniz. Long Vize başvuru merkezi daha önceki seyahatlerinize göre size vize başvurusu sırasında vize ofisinde olup olmayacağınızı belirtecektir.

Almanya Vize Randevusu Nasıl Yapılır?

Almanya Schengen vizesi randevu işlemleriniz, belgelerinizin hazırlanması sonrası vize randevusu alarak başlar. Daha sonra vize başvuru dosyanızın aracı vize ofislerine iletilir. Vize belgelerinizin iletilmesi sonrasında vize randevu günü seyahat edecek kişi parmak izi verecekse orada bulunması gerekir. Sizin adınızı tüm vize evrakları eksiksiz düzenleyen Long vize merkezi bu süreçte size yardımcı olur. Eğer VIS’e sahip değilseniz; parmak izini verdikten sonra vize başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sonrası pasaportunuz Almanya Konsolosluğundan vize aracı ofisine iletilir. Talebiniz doğrultusunda vize ofisi tarafından vize başvurusu sırasında vermiş olduğunuz adrese teslim edilmek üzere pasaportunuz kargo ile gönderilir. Yine, pasaportunuzu vize ofisinden de alabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemleri için Long Vize hizmetinden yararlanabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan vize türünü, başvuru aşamaları, vize randevusu gibi konularda çözüm üretebilirsiniz. Almanya vize randevuları için belgelerinizi hazırladıktan, biometrik fotoğrafınızı çekildikten sonra başvuru için hazır olacaksınız. Daha sonrasında seyahat tarihiniz için en uygun tarihte vize randevusu alabilirsiniz.

Vize Randevusu Almanya
Almanya Vize Randevusu

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücretleri kalış süresi ve gidecek kişinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti 9 Temmuz 1980 yılında aldığı karar ile Türk Vatandaşlarına serbest dolaşım hakkını iptal etmiş ve vize uygulamasına geçmiştir. Vize uygulamasına geçilmesiyle başvuru sırasında ücret talep etme hakkına sahip olmuştur. Almanya Vize Ücreti vizeyi onaylanması için değil, Elçilik ve konsolosluklarda çalışan personel ve genel giderler için kullanmaktadır.

Almanya Vize Ücretinin, Konsolosluk Hizmet Bedeli ödemesi Euro olarak alınmaktadır. Almanya vize başvuru merkezinin koordinasyon bedeli Tl para cinsinden tahsil edilmektedir. Başvuru sonucunu kurye ile talep etmeniz dahilinde kurye bedeli de ödemeniz gerekmektedir. Tüm ödemeleri Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden yapabilir Kurye hizmetini ödemeden direk başvuru merkezimizden ücretsiz teslim alabilirsiniz

Almanya Vize Ücretleri yaşa göre değişmekte olup;

 • 0-6 yaş
 • 6-12 yaş 
 • 12 yaş ve üzeri şeklindedir. Yaş ve fiyat hesaplaması için Long Vize Turizm Başvuru ve Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Almanya vize ücreti başvurusu yapmak için Türk vatandaşlarının Almanya Konsolosluğu vize departmanına, kurum tarafından belirlenen vize harcı ödemesini yapması gerekir. Almanya ücreti yatırıldıktan sonra seyahatiniz için vize başvurusu ve randevu işlemine başlayabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu istisnai bir durum olarak 12 yaş altındaki çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir.

Almanya ücretini yatırıldıktan sonra Almanya Konsolosluğu’ndan gelecek vize sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğuna bakılmaksızın geri ödeme yapılmamaktadır. Diğer Schengen vizesi başvurularında olduğu gibi Almanya vize başvurusu yapan kişinin olumsuz vize sonucu alsa bile geri ödeme alamamaktadır.

Seyahatinize, size uygun vize türüne göre Almanya vize ücretini değişkenlik gösterebilmektedir. Ülkede kalacağınız süreye, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösteren Almanya vizesi ücreti 2020 yılı ile güncellenmiştir. Almanya vizesi başvuru merkezi olarak yetkili Long Vize tarafından güncel Almanya vizesi ücreti, Almanya vizesi için gerekli evraklar ile birlikte tarafınıza iletilecektir.

Almanya Vize Ücreti 2021

Almanya vize başvurusu yapmak ve Almanya vize ücretini ödemesi yapmak istiyorsanız mutlaka yetkili vize başvuru merkezi ile iletişime geçmelisiniz. Ayrıca Almanya’ya yapacağınız seyahat için size uygun olan kategorideki Almanya vize türü seçimini yaparak başvuru yapmalısınız. Kişisel profilinize, mesleğinize ve seyahat amacınıza uymayan Almanya vizesi başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır. Hepsinden önemlisi vize başvuru ücreti ve değerli olan zamanınız yanacaktır.

Almanya vize ücretinin hakkında bilmeniz gereken bilgiler şunlardır:

 • Almanya ücretini geri ödeme yapılmaz.
 • Almanya ücretini başka bir kişi adına devredilmez.
 • Almanya ücretini yapacağınız tek bir başvuru için ödenmektedir.
 • Olumsuz, vize ret sonucu almanız durumunda yapacağınız yeni vize başvurusu için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Almanya vizesi için yaptığınız ödemeyi yalnızca Almanya vizesi için kullanabilirsiniz.

Bu sebeple vize başvuru işlemi için Long Vize’deki Almanya vizesi için Long Vize Başvuru Merkezinden yardım almanız yararlı olacaktır. Telefonla, e-posta ya da web sitesi üzerinden Long Vize danışmanlarına ulaşarak, bilgi alabilirsiniz. Yapılacak bilgilendirmeleri öneriler için hiçbir şekilde ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca vize merkezimizden canlı destek hattı üzerinden de iletişim kurabilirsiniz.

Vize Ücreti Almanya
Almanya Vize Ücreti

Almanya Vizesi Dilekçe Örneği

Almanya Vizesi Dilekçe Örneği kişinin gidiş amacı ve kalış süresine göre değişkenlik göstermektedir ve her dosya için ayrı ayrı hazırlanmalıdır. Kişisel evraklara ek olarak seyahat planı, gidiş amacı, masraf bildirimi gibi durumların anlatıldığı dilekçelerdir. Sade ve yalın bir dil kullanılarak yazılması gerekmektedir. Almanya vize dilekçesi üç satırı geçmesi halinde ülkenin ana dilinde uzman bir tercüman tarafından yazılmasını tavsiye etmekteyiz. Tüm Almanya Vize Dilekçe danışmanlığı hakkında Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularında evraklar yanında sunulan, durumu anlatan dilekçeler her zaman başvuruyu olumlu etkilemekte ve hatta dilekçede seyahatinizin sürekliliğine dair açıklamada bulunur iseniz uzun süreli vize alabilmek çok olası ihtimaldir. Almanya vizesi dilekçe örneklerinde Standart, gerçeklikten uzak dilekçeler başvuru sahibinin dosyasını olumlu yönde ilerletmek yerine kalıpsal kriterlere uymaktan başka hiçbir işe yaramaz. Bu sebeple Almanya vizesi için dilekçe hazırlanırken yalın, açıklayıcı, ülke anadilinde ve kanıtlanabilir beyanlara yer verilmesi en sağlıklı olanıdır.

Almanya Vizesi Dilekçe Örneği Almanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının bu ülkeye yapacakları seyahatle ilgili Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Almanya turistik vize başvurusu için istenilen belgeler içerisinde Almanya vizesi dilekçe örneğinde de yer almaktadır.

Almanya vizesi dilekçe örneğinin hazırlamadan önce yetkili bir vize merkezinden yardım almanız daha doğru olacaktır. Almanya vize dilekçesi hangi bilgiler gerekiyor? Almanya vizesi dilekçe örneğinin yazılırken hangi hususlara dikkat edilmelidir? Almanya turistik vize başvurusu yapacak kişilerin yazacakları vize talep dilekçesi için dikkat etmeleri gereken önemli hususlar aşağıda belirtildiği gibidir.

Almanya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

 • Kişinin Almanya’ya yapacağı seyahatin amacı açık ve anlaşılır bir şekilde belirtilmelidir. Örnek olarak; satın alınmış bir yurtdışı turuna katılacak kişinin Almanya turistik vizesi dilekçesinde gideceği turistik turdan bahsederek, temin etmesi durumunda tur ile ilgili evrakları, dokümanları doyasına eklemelidir.
 • Kişinin Almanya’ya seyahat edeceği tarihler belirtilmelidir. Almanya vizesi başvurusunda kişinin bu ülkeye giriş-çıkış tarihleri, ülkede ne kadar süre kalacağı, başka ülkeye geçip geçmeyeceği belirtilmelidir.
 • Almanya vizesi dilekçe örneği yazılırken kişinin seyahat masrafları kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Kişinin Almanya’ya yapacağı seyahat boyunca yapacağı harcamalar kişi tarafından ya da çalıştığı kurum tarafından karşılanacaksa bu bilgiyi destekleyecek belgeler vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Almanya Konsolosluğu’na sunulan vize başvurusu dosyasında yer alan belgeleri destekleyecek şekilde bilgiler verilmelidir. Almanya vizesi dilekçe örneği doğruluğu açısında belirtilen bilgilerin, belgelerle uyumlu olması önemlidir.

Almanya Vizesi Başvurusunda İki Dilekçe Yazılacak Durumlar

Almanya vizesi dilekçe örneğini hazırlarken bazı durumlar iki dilekçe yazılması gerekmektedir. Bu iki dilekçe de özenle hazırlanarak Almanya Konsolosluğu’na iletilecek vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Peki, hangi durumlarda iki dilekçe yazılması gerekmektedir?

 • Almanya turistik vizesi için başvuruda bulunacak kişi, özel sektörde SGK’lı çalışan ise, başvuru sahibinin çalıştığı kurumdan seyahat edeceği tarihlerde izinli olduğuna dair Almanya vize dilekçesi talep etmesi gerekmektedir. Bu dilekçe şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalı, kaşe ve imzalı olmalıdır.
 • Almanya turistik vize başvuru yapacak kişi, öğrenci, ev hanımı olması durumunda yapacağı seyahatin masraflarını karşılayacak bir sponsora ihtiyacı vardır. Sponsor olacak kişilerin seyahat edecek kişilerin birincil derece yakınları (anne, baba, eş, çocuk) olması gerekmektedir. Bu kişiler Almanya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Almanya vize dilekçesi hazırlanırken sponsor olacak kişi tarafından “seyahat edecek kişinin masraflarının kendisi tarafından karşılanacağı” belirtilmelidir. Ve son olarak dilekçe sponsor olan kişi tarafından imzalanmalıdır.

Almanya vizesi dilekçe örneğini Almanya vize evrakları ve belgeleri için başvuru merkezi olarak yetkili Long Vize danışmanlarını arayabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Almanya
Almanya Vizesi Dilekçe Örneği

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya Vizesi Kaç Günde çıkar sorusu dönemin siyasi durumu, dış ülke ilişkileri, başvuru merkezine, başvuru yoğunluğu ve başvurunun amacına göre değişmektedir. Turist, aile –akraba ziyareti başvuruları 15 iş günü ticari vize başvuruları 5 iş günü olarak ön görülmektedir. Bu süreler Elçiliğin yoğunluğuna göre daha erken ya da daha geç sonuçlanabilir.

Almanya Vizesi çıkış süresini başvuru yani randevu tarihinizde etkilenecektedir. Ne kadar erken randevu alır iseniz sonuçlanması için zamandan o kadar tasarruf etmiş olursunuz. Almanya vizesi başvurularında geç kalınması ya da normal randevu bulunamaması durumunda ekstra ücret verilerek VİP randevu alınabilmektedir. Bu bedeli elçilik belirlemektedir. VİP randevu Almanya vizesi sonucunuzun çıkış süresini çabuklaştırmaz. Başvuruyu olmayan randevu kotasında yere açarak randevu da öne geçmenizi sağlar. VİP randevu vizenizin olumlu ya da olumsuz çıkmasını da etki etmez.

Almanya‘ya seyahat planlarken Almanya Vizesinin Kaç Günde çıkacağını önceden planlamanız gerekmektedir. Olası tüm şartları düşünerek başvurunuzu ne kadar erken yapar iseniz sonuçlanma süreniz o kadar stressiz geçer. Almanya Elçiliği 01.02.2020 tarihinden itibaren en erken başvuru sürecini gidiş tarihinizden 6 ay öncesine başvuru yapmanıza olanak sağlayarak öne çekmiştir.

Almanya vizenizin hızlı ve sorunsuz sonuçlanmasını isterseniz Long vize turizm seyahat danışmanlık ve başvuru merkezimizi arayarak, uzman kadromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya vizesi Kaç Günde Çıkar, başvurduğunuz seyahat dönemine, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Schengen vizesi veya turistik olarak bilinen vize türü, vize başvurularının sonuçlanması 10 ile 20 gün arasında çıkmaktadır. Seyahat edecek kişilerin “Almanya vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun en doğru cevabına Long Vize Turizm merkezinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Schengen vizesi başvuru sonuçları özellikle vize başvurusu yapılan döneme, tarihe göre değişebilmektedir. Almanya vize başvurusu netleştikten sonra Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize ofisi tarafından bilgilendirilirsiniz. Almanya vizesi kaç günde çıkar sorusunun belli bir zaman sınırı yoktur. Almanya Konsolosluğu başvuru yoğunluğuna göre vize sonuçlarını kanunen belirtilmiş 30 gün içerisinde açıklayabilmektedir.

Almanya vizesi başvurunuzun sonucunun çıkması, aynı zamanda belgelerinizin durumuna göre de değişmektedir. Başvurunuz, Almanya’yı seyahat etme amacınıza göre özellikle netleşmektedir. Eğer katılacağınız bir fuar, konferans, eğitim gibi belli bir tarihi olan seyahat ise vize başvurunuzun sonuçlanması 3 ile 15 gün içerisinde değişecektir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Başvuru Sonuçlanma Süresi Nedir?

Almanya’ya ticari seyahatler için vize başvurusu sonuçlanma süresi daha kısa olmaktadır. Ayrıca, Almanya ticari vizesi başvurularının daha hızlı sonuçlanacağını düşünerek belgelerinizi, evraklarınızı daha dikkatli, acele etmeden hazırlayabilirsiniz.

Almanya’ya sağlık, tedavi gibi sebeplerle seyahat edecek kişiler için vize sonuçlanma süreci farklı işlemektedir. Bu kişiler, içerisinde bulundukları durumun acilliğini Almanya Konsolosluğu’na kanıtlar belgeler sunabilirseler vize başvurusu birkaç günde sonuçlanabilmektedir.

Almanya Ulusal vizesi, aile birleşimi, Erasmus programı gibi başvuru işlemlerinde başvuru sonuçlarınız daha farklı süreç işlemektedir. Aile birleşimi başvurularında ortalama 90 gün, diğer ulusal vize başvurularında ise 30 gün gibi bir sürede vize işlemleri sonuçlanmaktadır.

Almanya vize başvuru sonucu, Almanya Konsolosluğu tarafından sizin mülakata çağırma, yeni, ek belgeler talep etme durumuna göre de değişmektedir. Almanya Konsolosluğu mülakata çağırdığı kişilere, mülakat sonrası vize sonucunu çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı da vize başvuru süreci, sonuçlanma durumu uzayabilmektedir.

Belirtmiş olduğumuz durumlara istinaden, Almanya vizesi başvurularınız ve seyahatinizin problem çıkmadan gerçeklemesi için Almanya vize başvuru işlemlerinize seyahatinize 2 ay kala başlayabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Almanya
Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İDATA Almanya Vizesi

Almanya Vizesi İDATA elçiliğin yönlendirmiş olduğu yetkili başvuru merkezlerinden bir tanesidir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Antalya
 • Trabzon

şehirlerinde yer almaktadır. Ana merkezleri Ankara İstanbul Ve İzmir ofisleridir. İDATA başvuru merkezi 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir. İDATA Almanya Büyükelçiliği / Konsolosluğu evrak ve başvuru kabul eden özel bir merkezi olup randevu ile işlem yapmaktadır.

Long Vize Turizm Başvuru Merkezi aracılığıyla da başvuru yapabilir ve evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Başvuru süresince de uzman ekimizden bir personelimiz başvuru bitene kadar yanınızda hizmet verecektir. Başvurunuz bitip işlem süreciniz tamamlandıktan sonra tarafımızdan Idata dan sonuçlanan pasaportunuz teslim alınacaktır.

Almanya vizesi İDATA sadece kısa süreli yani C tipi vize başvurusu teslim almaktadır tipi vize kapsamında olan

 • Turistik
 • Ticari
 • Kültürel
 • Aile –arkadaş ziyareti
 • Eğitim

 bu tip vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Uzun süreli vize başvuruları elçilik ve konsolosluklardan yine randevu alınarak yapılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Schengen vize başvuru işlemlerinde doğrudan başvuru kabul etmemekle, seyahat edecek vatandaşların Almanya’nın vize başvuru merkezleri, akredite turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla vize başvurusu almaktadır.

İDATA Almanya vizesi işlemleri için Türkiye’de, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş resmi kuruluştur. Almanya vizesi işlemleri Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde bulunan İDATA başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Almanya vizesi için İDATA vize danışmanlık hizmetinden yararlanarak vize randevu, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirilmektedir.

Almanya’ya seyahat edecekler, 2012 yılında kadar vize başvurusu için Almanya Konsolosluklarına yapılıyordu. 2012 yılından itibaren Almanya vizesi başvurusu İDATA vize başvuru merkezlerine yapılmaya başlanmıştır. Seyahat edecekler, Almanya vize başvuruları, randevu işlemlerini hızlandırmak için İDATA danışmanlık hizmeti alabilirler.

İDATA Almanya vize işlemleri yapılırken parmak izi verme zorunluluğu 2014 yılından itibaren uygulanmaktadır. İlk defa Schengen vizesi başvurusu yaparken seyahat edecek kişiler parmak izi vermektedirler. Parmak izi verme işlemini İDATA Almanya vize başvurusu sırasından yapılmaktadır.

İDATA Almanya vize işlemleri yapacak kişilerin 90 güne kadar olan Schengen vizesi ile 90 günden daha fazla süreli Almanya seyahatleri için Türkiye’deki yetkili resmi kuruluştur. İDATA Almanya vizesi başvuru sırasında evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak daha sonrasında vize randevusu almanız gerekmektedir. Almış olduğunuz randevu tarihinde evraklarınız yanınızda, eksiksiz olarak bulunmalıdır. İDATA Almanya vize başvurusu sırasında profesyonel, bilgili bir vize ofisinden destek almanız faydalı olacaktır. Long Vize, Almanya vize başvurusu yaparken yetkili, destek alabileceğiniz vize merkezlerindendir.

Almanya Vizesi İdata
İDATA Almanya Vizesi

İDATA Almanya Vizesi İşlemleri

Almanya’ya yapacağınız seyahat için başvurularınızın Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilmesi önemli rol oynamaktadır. İDATA merkezi, Almanya Konsolosluğu’ndan aldığı yetki ile Almanya vizesi başvurularını yetkili konsolosluk ve büyükelçiliklere iletmektedir. İDATA , başvuru sahibi kişilerin vize randevularını kabul etmektedir. Almanya vizesi başvuruları, İDATA Almanya vizesi danışmanları tarafından ön kontrolden geçtikten sonra ve kişiye ait vize evrakları konsolosluğa iletilir.

İDATA firması, vize başvuru ve randevu hizmetini İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon illerinden vermektedir. Almanya vizesi için başvuru yapacak Türk vatandaşlarının vize evraklarını ve başvurularını bu merkezlere teslim edebilmektedir.

İDATA görevlileri, vize başvurusu sırasında seyahat edecek kişiye uygun vize türünü belirleyerek vize sürecine başlar. Vize başvurusu ve evrakları teslim alındıktan sonra İDATA yetkilileri tarafından incelenir. Seyahat edecek kişi tarafından verilen dosya kabul edildikten sonra vize işlemleri başlar. Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilen Almanya vizesi başvurusu, sonuçlandıktan sonra İDATA merkezine iletilir. Daha sonrasında seyahat edecek kişinin pasaportu, başvuru sırasında verilen adrese pasaport kargo ile gönderilir.

Almanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

PolonyaDanimarka
İrlandaGaller
İskoçyaKuzey İrlanda
İngiltereİsrail
KanadaYeni Zelanda
İzlandaLitvanya
BelçikaSlovenya
AvusturyaEstonya
Çek CumhuriyetiLüksemburg
İtalyaİspanya
PortekizFinlandiya
LetonyaMalta
Slovakyaİsveç
FransaHollanda
İsviçreYunanistan
NorveçLiechtenstein
MacaristanAmerika
AvustralyaHırvatistan
BulgaristanRomanya
Almanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Almanya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus83,02 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi DiliAlmanca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+49
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriBratwurst – Flammkuchen – Maultaschen – Rote Grütze – Rouladen -Spätzle
Gezilecek YerlerBrandenburg Kapısı – Köln Katedrali – Kara Orman – Minyatür Harikalar Diyarı – Ren Vadisi – Müze Adası
BaşkentBerlin
ŞehirleriBerlin – Köln – Mannheim – Stuttgart – Frankfurt – Hamburg – Bremen – Bonn
Yüz Ölçümü357.578 km2
Zaman DilimiUTC+1 (CET)
İnternet Alan Adı.de
KurucusuI. Wilhelm
BaşkanıAngela Merkel
Asgari Ücret1.557,00 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiIlımlı – Karasal
Asker Sayısı250.613
Komşu ÜlkeleriDanimarka – Polonya – Çek Cumhuriyeti – Avusturya – İsviçre – Fransa – Lüksemburg – Belçika
Kuruluş Tarihi3 Ekim 1990
Almanya Hakkında Genel Bilgiler
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Almanya Seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvurusu için gerekli kriterleri tamamlayıp Almanya Vize Randevusu alarak İşlemleriniz tamamlamaları gerekmektedir. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Almanya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Vize alabilmek için Almanya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınız muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tam detaylı listeye ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Almanya Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Almanya Vizesi İle ilk Almanya’ya giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamaktadır. Önceden randevu alınmalı ve gerekli koşullar sağlanmalıdır Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Almanya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapma hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Almanya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Almanya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. Almanya Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri yapılamamaktadır. Turistik başvuru İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Almanya Büyükelçiliği vize başvurusu almamaktadır. Elçilik ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibine bakmakla görevlidir. Almanya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup ülke bağlarını düzenlemektedir. Büyükelçilikler den direk Almanya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Almanya Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Almanya Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve büyük ve önemli elçilikler dir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Bu tarz görüşmeler adına Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, Almanya Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Almanya Aile Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması ve orjinalinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye yanında belediye davetiyesi tam destekleyici nitelik taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin garanti çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Aile ve arkadaş vizesine başvuracaksınız eğer; yurt dışında muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın olması gerekmektedir. Davetiyeyi bulunduğunuz bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden çıkartabilirsiniz. Davetiyenin orjinali başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiye Almanya’da çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi,   Almanya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye Hangi Başvurularda Kullanılmalıdır?

Almanya vizesi başvurusu yaparken Almanya’daki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye kullanılabilir. Almanya’daki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve Almanya da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Almanya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Almanya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonuna bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Almanya’ya ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Ticari vize Başvuruları Direk Almanya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Yetkili Olan Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezinden tüm vize başvuru işlemlerinizi yapabilir, gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Almanya’ya ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise mutlaka davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Almanya ‘da ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı gelmesi gerekmektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Almanya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Almanya seyahatiniz gezi amaçlı ise evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonun-uzun olması zorunludur. Kalacağınız gün sonuna kadar opsiyonlu olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama Almanya Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonun-uzu gerçekliğini teyit etmek isteyebilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Almanya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Almanya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa yurtdışı vizesi alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi durumunuzun yeterliliğini kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Almanya vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik gibi kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve Almanya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir.

Almanya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Almanya seyahatlerinizde bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Almanya Ticari Vize ya da Almanya Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Almanya Vize Başvuruları için gerekli tüm evraklar ve Almanya Vize Başvuru Formu ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Almanya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka randevu almanız şarttır. Randevudan önce Almanya Vizesi için gerekli evraklarını tamamlamış olmanız ve başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olmanız gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Almanya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan Almanya Vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Almanya’daki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiye orijinal yani aslı olmalıdır. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir? 

Almanya vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ile desteklemeniz gerekmektedir. Almanya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fabrika eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Almanya’daki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Almanya Vize Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Almanya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, Gidiş amacınızı açıklayan Almanya Vizesi Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Almanya vize başvuru formu bilgisayar ortamında Türkçe doldurulmalıdır. Elle doldurulan, karalama ya da düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi sunduğunuz evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgiler birbirini tutmalıdır. Eksiksiz ve sorunsuz Almanya Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Almanya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Almanya vize başvurusu yapmak bilgisayar ortamında doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak sonuç kararı verilir.  Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Almanya Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönem başvurular yani; oturum vizeleri ile kısa süreli kalış başvurularında formları ve doldurulma şekli farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları Almanca doldurulmalı ve iki nüsha halinde sunulmalıdır. Bu sebeple Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesinde değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Başvuru Merkezimizin Uzmanlarından detaylı bilgi alıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Almanya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Almanya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere başlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre evrak ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Almanya Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Almanya Ticari Vize ve Almanya Turistik Vize Başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri Nedir?

Almanya seyahatinizde gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Almanya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Almanya seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu almanız zorunluluğudur. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilirsiniz. Almanya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Almanya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Almanya randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da ikamet zorunluluğu kuralı olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilir, uzman kadromuz ile birlikte Almanya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; parmak izinizin alınması gerekliliğinden dolayı randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde vizelerinde geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi tarafından Almanya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönem kalış vizesi ya da kısa dönem kalış süresine göre Almanya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Almanya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Almanya vize başvurusu yapılırken Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Vize ücretlerini başvuru günü elden nakit alınmaktadır. Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak Almanya Ticari Vize Ve Almanya oturum vizesi harç bedelleri detaylarını öğrenebilirsiniz.

Almanya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Almanya Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize başvuru türüne göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler farlılık göstermektedir. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başvuruda Almanya Vize Formu Ve gidiş amacınızı kanıtlayan evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir.

Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

Almanya vize başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması yanında, gidiş amacınızı ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yazmak, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. Almanya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve başvuru Merkezimizden her dilde destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Almanya vize talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan dır. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Almanca olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi olmalıdır. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Almanya Vize Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Almanya Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Almanya; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve Türk nüfusu barındıran ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok başvuru yapılan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yoğun başvuru alan Almanya için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Almanya Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Almanya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Almanya kısa süreli vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Almanya Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden Vip Randevu yani acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. VIP Randevu başvuru gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlemdir. Yani randevuyu erkene çekmek içindir. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, garanti vize anlamına gelmemektedir.

Almanya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Almanya vize başvurularında başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama bir hafta ile 15 gün arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti vizeleri ortalama 20 iş gününü bulmaktadır. Almanya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmektedir. Olası ani gelişen durumları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden Almanya Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

İDATA Almanya Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli turistik, ticari vize başvurularını teslim alan, biyometrik parmak izi kaydı oluşturan, evrakları kontrol edip elçiliğe ileten İDATA Almanya Vizesi Bölümünün görevidir ve vize karar verme yetkisi sahip değildir. Yapılan başvurularda karar verme yetkisine sahip değildir. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde geç kalmamak adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Almanya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İDATA Almanya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Almanya vize başvurunuz ne amaçla olursa olsun, seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Evrakları İDATA Almanya vize bölümüne teslim için önceden randevu alınması mecburidir ve randevu alınmayan başvuruları sisteme işleyememektedirler. Long Vize Danışmanlık Merkezinden hızlı bir şekilde işlemlere başlayabilir, Almanya Vize Randevusu alabilirsiniz.

İDATA Almanya Vize Bölümünün Görevi Nedir?

İDATA Almanya Vize Bölümü karar verme, evrak listesinde değişiklik yapma, başvuruyu durdurma gibi işlemlerde yetki sahibi değildir. Randevulu gelen başvuru evraklarını teslim alma, evrakları tasnif etme, biyometrik parmak izi kaydı oluşturup sisteme ekleme, kişi ve pasaport bilgilerini girme ve sunulan evrakları elçiliğe iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun problemsiz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Almanya Vize İşlemleri adımlarınızı hızlandırmak adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top