Vizesi Almanya

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi, Schengen üyesi Almanya’ya, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat edebilmeleri için Almanya vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Long Vize Almanya vize işlemleri ile ilgili olarak her adımda sizleri bilgilendirerek Almanya vize randevu alımlarınızı gerçekleştirir. Mesleğinize, durumunuza uygun olarak Almanya vizesi evrak listesini tarafınıza ileterek başvuru evraklarınızı hazırlamanızı sağlar. Vize başvurusu için gerekli otel ve uçak rezervasyonu işlemleri hakkında sizlere hizmet sağlar, seyahat planlamanızı ve schengen vizesi sürecinizin doğru bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşlarının belirlenmiş kriter ve şartlara uyması gerekmektedir. Bu kurallara uyan kişiler Almanya vize başvurusu yaptığında kesin vize alacağı anlamına da gelmemektedir. Şartlarını ve koşullarını en sağlam gösteren ve daha da artı evrak vererek durumunu kanıtlayan kişiler arasında onay alma şansı daha yüksek olacaktır. Almanya çok fazla turistik akınına uğrayan ve birçok Türk vatandaşının da çalışarak istihdam sağladığı bir ülkedir. Bu yüzden Türkiye ile Almanya arasında kuvvetli bir bağ ve göç yoğunluğu vardır.

Almanya vize başvurusunda kendinizi ne kadar çok evraklar ile kanıtlayıp, ispatlar iseniz vize sonucunuzun bir o kadar olumlu ve uzun süreli gelme şansı yüksek olacaktır. Evraklarınızın güncelliği, ıslak imzalı ya da barkotlu olması çok önemlidir. Maddi durum evraklarınız, yani; banka dökümünüz, maaş bordronuz, kira gelirleriniz, aydan aya sürekliliği olan maddi gelirleriniz seyahatinizdeki en güçlü kanıtlayıcı belgelerden biri olacaktır. Türkiye’deki istihdam gücünüz çok önemlidir. Öğrenci olan kişilerin okullarının örgün olması da ayrıca avantaj sağlayan unsurlardır. Ev hanımlarının kendi maddi olanakları haricinde Almanya vize başvurusu yaparken mutlaka birinci derece ailesinden birinin sponsor olması gereklidir. Almanya’daki tanıdıklarından mutlaka davetiye almalıdır. Bu davetiye belediye onaylı olup, aslı ibraz edilmelidir.

Almanya Vize Başvurusu yapılırken ilk önce randevu alınmalıdır. Randevu gününe kadar başvuru şeklinize göre evrak listesiniz eksiz ve düzenli olarak tamamlanması gerekmektedir. Almanya vize başvuru formu eksiksiz ,büyük harflerle ,okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Gidiş dönüş tarihlerinizi kanıtlayan uçak ve otel rezervasyonlarınız olmalı ve mutlaka teyid edilebilir opsiyonlu rezervasyon olmalıdır. Almanya vizesi başvurusu yapılırken en önemli evraklardan bir tanesi de 30 bin euroluk yurtdışı sağlık seyahat sigortası olmalıdır. Mümkün ise gideceğiniz günden bir gün önce başlayıp seyahat tarihinizden bir gün sonrayı kaplamalıdır.

Almanya vize başvurusu 90 günü aşmayan yani turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti şeklinde gruplara ayrılmıştır.90 günü aşan Almanya vize başvurularının elçiliğe teslim edilmesi gerekmektedir. Elçiliğe teslim edilen başvurular aile birleşimi, çalışma vizesi gibi gruplarda değerlendirilmektedir.

Almanya vizesi başvurularında kısa dönem ve uzun dönem evrak listesi, randevu, form  doldurma, rezervasyon ve sigorta gibi tüm hizmetler hakkında Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden 7/24 bilgi ve destek alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Almanya

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri ülkenin çok fazla talep almasından kaynaklı biraz uzun sürmektedir. Elçilik yasal nezdinde çıkış süresi 15 iş günüdür. Bu süre içine hafta sonu ve resmi tatilleri katmamanız gerekmektedir. Gidiş tarihine 15 iş gününden daha az olan seyahat başvurularında elçilik dilekçe imzalatmaktadır. Günümüzde aile arkadaş ziyareti ve turist vizesi çıkış süresi 25 iş gününü bulmaktadır. Almanya Ticari Vize Başvuru İşlemleri 10 iş günü, Aile birleşimi ve çalışma vizeleri 3 ile 6 ay arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler gündem koşullarına göre daha çabuk ya da daha geç sonuç verebilir.

Almanya Vize İşlemleri başvurularınızda elçilik sizden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Ek evrak talebinde sonuçlanma süresi biraz daha uzayabilir. Evraklarınızın eksiksiz ve başvurunuzun sorunsuz geçmesi konusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi uzman kadrosuyla size yardımcı olmaktan gurur duyacaktır. Senelerin tecrübesi ile başvurunuz kısa sürede ve sorunsuz tamamlanacaktır.

Almanya Vize işlemleri elçilik çalışanları tarafından incelenip sonuca bağlanmaktadır. Elçilik çalışanları Türk ve yabancı olmak üzere asimiledir. Verilen karar tarafımızdan anında size ulaştırılır. Olumsuz olma durumunda elçiliğin beyan ettiği kurallar ve usuller ölçüsünde itiraz etme hakkına sahipsiniz. Almanya Vize İşlemlerindeki red itirazları şahsen yapılmaktadır. İtirazın değerlendirilme süresi belirsiz olup çıkan kararı elçilik tarafınıza iletilmektedir.

Almanya Vize İşlemlerini sürekli yapan misafirlerimiz için uzun süreli vize alma konusunda tam bilgiye tecrübeye sahip olan Long Vize Turizm Başvuru Merkezi 5 yıla kadar vize alabilmektedir. Bu süreçte ne yapılmalı, ne tür evraklar size ekstra destek sunar tüm liste paylaşılmaktadır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Vizesi Nasıl Alınır sorusunun cevaplarını ararken küçük bir bilgi akışı ile başlamak istersek Almanya resmî adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa’nın bir ülkesidir. Topraklarında yaşayan yaklaşık 83 milyon insan ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusuna sahiptir ve bu nüfusun, Birleşmiş Milletler tahminine göre, %14.88 oranında göçmenlerden oluşmasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesidir. Almanya’da1 milyon 483 Bin 515 den fazla Türk yaşamaktadır. En yaygın olarak Berlin ve Köln şehirleri olarak belirlenmektedir.

Ülkemizden çok fazla vize talebi bulunmaktadır ve Almanya vizesi alırken iki önemli kurala dikkat etmemiz gerekir. Seyahat süremiz ve gidiş gerekçemizdir. 90 gün ve 90 günü aşan vize süreleri başvuru şekil ve prosedürünü etkilemektedir. Yani seyahat amacınıza uygun başvuru yapmanız çok önemlidir. 90 günü aşmayan Almanya vizesi için Türk vatandaşlarının uymasın gereken kurallar evraklar sağlıklı bir başvuru süreci titizlikle takip edilmelidir. Almanya vizesi işlemi talepleriniz ve seyahat planlamanıza uygun olan başvuru türü, çeşidi ve talep edilen seyahat planlamasına uygun evrak ve formların doldurulması gerekmektedir.

Uzman kadro ile hazırlanan başvurunun ilgili formlarının eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, Almanya konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesi anlamına gelir. Başvuru yapma sürecinizde konuda uzman Long Vize Turizm Başvuru merkezinden tüm bilgileri temin edebilir ve hızlı, güvenli başvuru sağlayabilirsiniz.

Bu süreç içerisinde sahte yazılım kullanan, kendisini elçilik olarak gösteren dolandırıcı firmalardan uzak durmanızı ve büyük yolsuzluğun olduğu bu umut tacirlerine itibar etmemenizi önemle rica etmekteyiz.

Almanya vizesi alırken ne amaçla gideceğiniz ve kendi maddi ve iş olanaklarınızı kıstas alarak gerekli evrak şeklinizi belirlemeniz gerekir. Gidiş amacınız Aile arkadaş ziyareti ise mutlaka Almanya Büyükelçiliğine bağlı belediyeden orijinal davetiye istenmeli ve başvuru sırasında bu davetiyenin orijinalini ibraz etmeniz gerekmektedir. Günümüzde acil gidişler yada vakit sıkıntısı olan durumlar da orijinal belediye onaylı davetiye mecburi olmayıp dilekçe şeklinde davetiye ve durumu kanıtlayan ek evraklar ile birlikte başvuru yapılabilmektedir. Dilekçeli davetiyenin kural ve prosedürleri için Long Vize Turizm Başvuru Merkezinin uzman kadrosundan tüm bilgileri alabilirsiniz.

Almanya vizesi alırken klasik evraklar haricinde gidiş durumunuzu nedeninizi amacınızı kanıtlayan ekstra evrak var ise bunları da ekte mutlaka sunmalısınız. Unutmayalım ki Almanya vizesi başvurusunda kendimizi ve gidiş amacımızı ne kadar evrak ile kanıtlar isek o kadar vize sonucunun olumlu gelmesini sağlamış oluruz. Almanya vizesi başvurusu yapılırken randevu günü evraklar teslim edilir ve parmak iziniz alınır. Bu parmak izi beş yıl boyunca geçerlidir.

Parmak izi geçerlilik yıl takvimi için uzman kadromuz size yardımcı olmaktadır. Verilen parmak izi beş yıl geçerli olacağı için bir dahaki Almanya vizesi başvurusunda şahsen başvuruda bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Long vize turizm başvuru merkezi bu konuda size destek olmakta ve sizin adınıza başvuru yapmakta yetkilidir. Olumsuz olan Almanya vizesi başvurusunda tekrar başvuru yapılacak ise şahsen başvurunda olmanız gerekmektedir. Parmak iziniz tekrar sisteme kaydedilir ve evraklarınız baştan tekrar incelenir.

Bu tarz olumsuz bir durumla karşılamamak, vizenizi daha güvenilir, uzun süreli ve multiple yani çok girişli alabilmek için Long Vize Turizm Başvuru Merkezinin güler yüzlü, çözüm odaklı, profesyonel uzman kadrosundan 7/24 her türlü desteği alabilirsiniz

Vize Randevusu Almanya

Almanya Vize Randevusu

Almanya vize randevusu Almanya’ya seyahat şekliniz ne olursa olsun yapmak mecburiyetinde olduğunuz ilk kuraldır. Almanya Konsolosluğu ve Elçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden alınmaktadır. Long vize Turizm Başvuru Merkezi bu konuda hızlı ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Almanya vize randevusu alırken başvuru yapan kişinin ikamet adresi başvuru bölgesini belirlemektedir. Bölge ayrımı bilgisini Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizin ilgili linklerinden temin edebilir siniz. Almanya vizesi başvurusu yaparken Almanya Vize Randevu tarihinizi gidişinizden 6 ay öncesi yapabilirsiniz. Bu şekilde vizeniz hem daha önce elinizde olur hem de otel, uçak biletlerinizi daha indirimli alabilirsiniz.01.02.2020 tarihi itibariyle Almanya vize randevusu en erken tarih olarak 6 ay öncesine yasal olarak çekilmiştir. Randevu hizmetlerinden faydalanmak için yine başvuru merkezimizden istediğiniz tarihe randevu alabilmektesiniz.

Almanya vizesi randevu günü evraklarınız tam, formlarınız eksiksiz ve tüm seyahat amacınızı kanıtlayan evrakları yanınızda olmalıdır. Randevu günü evraklar teslim edip parmak izi verdikten sonra vize işlem süreciniz başlamış olacaktır. Yasal olan işlem süreci 15 iş günü aynı gün elçiliğe giden evrakların işleme alınmasıyla başlamış olacaktır. Bu sürecin sağlıklı ilerlemesini ve olumlu sonuçlanması açısından uzman kadromuz long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek alıp, takip edebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya Vizesi Kaç Günde çıkar sorusu dönemin siyasi durumu, dış ülke ilişkileri, başvuru merkezine, başvuru yoğunluğu ve başvurunun amacına göre değişmektedir. Turist, aile –akraba ziyareti başvuruları 15 iş günü ticari vize başvuruları 5 iş günü olarak ön görülmektedir. Bu süreler Elçiliğin yoğunluğuna göre daha erken ya da daha geç sonuçlanabilir.

Almanya Vizesi Çıkış Süresini başvuru yani randevu tarihinizde etkilenecektedir. Ne kadar erken randevu alır iseniz sonuçlanması için zamandan o kadar tasarruf etmiş olursunuz. Almanya vizesi başvurularında geç kalınması yada normal randevu bulunamaması durumunda ekstra ücret verilerek vip randevu alınabilmektedir. Bu bedeli elçilik belirlemektedir. Vip randevu Almanya vizesi sonucunuzun çıkış süresini çabuklaştırmaz. Başvuruyu olmayan randevu kotasında yere açarak randevu da öne geçmenizi sağlar. Vip randevu vizenizin olumlu ya da olumsuz çıkmasını da etki etmez.

Almanya‘ya seyahat planlarken Almanya Vizesinin Kaç Günde çıkacağını önceden planlamanız gerekmektedir. Olası tüm şartları düşünerek başvurunuzu ne kadar erken yapar iseniz sonuçlanma süreniz o kadar stressiz geçer. Almanya Elçiliği 01.02.2020 tarihinden itibaren en erken başvuru sürecini gidiş tarihinizden 6 ay öncesine başvuru yapmanıza olanak sağlayarak öne çekmiştir.

Almanya vizenizin hızlı ve sorunsuz sonuçlanmasını isterseniz Long vize turizm seyahat danışmanlık ve başvuru merkezimizi arayarak, uzman kadromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vize Formu Almanya

Almanya Vize Formu

Almanya Vize Formu Şahsi tüm içerik bilgilerinizin işlendiği eksiksiz, doğru ve belirtilmiş standartlara göre doldurulması mecburidir. Sunulan evraklar ile doldurulan formdaki bilgiler birbiriyle örtüşmelidir. Gidiş amacınızı, kalış süresinizi tüm bilgiler formda sorulan sorular arasındadır. Almanya Vize Formu sizin tüm kişisel bilgilerinizi yansıtan, arşivde 5 yıl boyunca saklanacak belge bütününüzdür.

Yapılan her yanlışlık, yalan beyan tarafınızı ilgilendirmektedir ve bu konuda elçilik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sebeple Almanya Vize Formu çok dikkatli doldurulmalı doğru ve okunaklı olmalıdır. Bu konuda uzman bir kişi tarafından yardım almanızı tavsiye etmekteyiz. Her türlü Almanya Vizesi Formu konusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek almaktan çekinmeyin lütfen, Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Kısa süreli Almanya vize formları online yani bilgisayar  ortamında, büyük harflerle veTürkçe doldurulmalıdır. El yazısı ile doldurulan formlar kabul edilmemektedir. Almanya vize formu doldurulurken; pasaport numarası, Tc kimlik numarası, Ad –soyad, adres ve iletişim bilgilerinde asla hata olmamalıdır. Hazırlanan form Tek nüsha halinde sunulmalıdır. Doldurulan form sonrasında gidecek misafir tarafından imzalanmalıdır.

Uzun süreli Almanya Vize Formları Almanca Doldurulmalı ve çift nüsha olarak hazırlanmalıdır. Tamamlanan formlar imzalamalıdır. Su unutmamalı ki sunulan evraklar ile formda yazılan bilgilerin birbirini tutması en önemli unsurdur. Yapılan her hata başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücretleri kalış süresi ve gidecek kişinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti 9 Temmuz 1980 yılında aldığı karar itibariyle Türk Vatandaşlarına serbest dolaşım hakkını iptal etmiş ve vize uygulamasına geçmiştir. Vize uygulamasına geçilmesiyle başvuru sırasında ücret talep etme hakkına sahip olmuştur. Almanya Vize Ücreti vizeyi onaylanması için değil, Elçilik ve konsolosluklarda çalışan personel ve genel giderler için kullanmaktadır.

Almanya Vize Ücretinin, Konsolosluk Hizmet Bedeli ödemesi Euro olarak alınmaktadır. Almanya vize başvuru merkezinin koordinasyon bedeli Tl para cinsinden tahsil edilmektedir. Başvuru sonucunu kurye ile talep etmeniz dahilinde kurye bedeli de ödemeniz gerekmektedir. Tüm ödemeleri Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden yapabilir Kurye hizmetini ödemeden direk başvuru merkezimizden ücretsiz teslim alabilirsiniz

Almanya Vize Ücretleri yaşa göre değişmekte olup;

* 0-6 yaş

* 6-12 yaş 

*12 yaş ve üzeri şeklindedir. Yaş ve fiyat hesaplaması için Long Vize Turizm Başvuru ve Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Almanya Vizesi Dilekçe Örneği

Almanya Vizesi Dilekçe Örneğini kişinin gidiş amacı ve kalış süresine göre değişkenlik göstermektedir ve her dosya için ayrı ayrı hazırlanmalıdır. Kişisel evraklara ek olarak seyahat planı, gidiş amacı, masraf bildirimi gibi durumların anlatıldığı dilekçelerdir. Sade ve yalın bir dil kullanılarak yazılması gerekmektedir. Almanya vize dilekçesi üç satırı geçmesi halinde ülkenin ana dilinde uzman bir tercüman tarafından yazılmasını tavsiye etmekteyiz. Tüm Almanya Vize Dilekçe danışmanlığı hakkında Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya vizesi başvurularında evraklar yanında sunulan, durumu anlatan dilekçeler her zaman başvuruyu olumlu etkilemekte ve hatta dilekçede seyahatinizin sürekliliğine dair açıklamada bulunur iseniz uzun süreli vize alabilmek çok olası ihtimaldir. Almanya vizesi dilekçe örneklerinde Standart, gerçeklikten uzak dilekçeler başvuru sahibinin dosyasını olumlu yönde ilerletmek yerine kalıpsal kriterlere uymaktan başka hiçbir işe yaramaz. Bu sebeple Almanya vizesi için dilekçe hazırlanırken yalın, açıklayıcı, ülke anadilinde ve kanıtlanabilir beyanlara yer verilmesi en sağlıklı olanıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Almanya’ya, seyahat şekline ve kalış süresine göre değişmektedir. Resmi, turistik, ticari, gelir getiren faaliyet, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma, konferansa katılma, spor veya kültürel etkinliğe katılmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişileri kapsayan Schengen vizesi “C tipi vizesi türüne girmektedir. Gidecek misafirlerin gidiş amacı yanında İstihdam sağladığı ülkedeki statüsü çok önemlidir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler kapsamında 

*İşveren

*Emekli

*Çalışan

*Öğrenci

*Ev Hanımı

*Reşit olmayan çocuk

*Çiftçi gibi statülerde detaylı evrak listesini Long Vize Turizm başvuru Merkezinde ulaşabilirsiniz. Gidiş nedeniniz turistik ise mutlaka teyit edilebilir otel ve uçak rezervasyonunuz olmazsa olmaz Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler arasındadır. Aile –akraba-arkadaş ziyaretlerinizde Almanya’dan belediye onaylı Davetiyenizin aslını ibraz etmek zorundasınız.

Ticari seyahatlerinizde ticari bağınızı kanıtlayan evraklar yanında aynı iş kolunda faaliyet ettiğinizi gösteren iş evraklarınızı da sunmalısınız. Seyahatinizde yanınızda 18 yaş altında çocuğunuzu götürmek istiyorsanız ve ebeveynlerden biri gelmeyecek ise, gelemeyen ebeveyn noterden ıslak imzalı muvafakat name vermek zorunluluğundadır. Anne baba ayrı olup çocuğun velayeti seyahat edecek ebeveyn olsa dahi gitmeyen ebeveyn muvafakat name almak zorundadır.

Almanya vizesi için gerekli Belgeler mümkün olduğu kadar ıslak imzalı yada barkotlu olmalıdır. Evrakların güncel olması en temel kuraldır. Güncelliğini yitirmiş evraklar vize inceleme ve sonuçlandırma aşamasında dez avantaj oluşturabilir. Evraklar güncel, eksiksiz, inandırıcı ve teyit edilebilen evraklar olmalıdır. Sahte, üzerinde oynanmış, geçerliliğini yitirmiş Almanya vizesi için gerekli evraklar kapsamında başvuru sırasında kabul edilse bile, durum anlaşılmasından itibaren yapılabilecek yasal süreç tarafınızdan muhatap alınmaktadır. Cezaları çok büyük olmakta ve ülkeye giriş izniniz süresiz engellenebilmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler hakkında sağlıklı evrak donanımı olan Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden 7/24 bilgi ve destek alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Almanya

Almanya Büyükelçiliği Vize

Almanya Büyükelçiliği; Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunmaktadır ve 2015 yılından beri Büyükelçi görevini Elvin Erdmann üstlenmektedir. Bir kişi 90 günden fazla kalmak istiyor ise Almanya Büyükelçiliğine Vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

*Evlilik

*Aile Birleşimi

*Çalışma Vizesi

*Eğitim Vizesi konularında yardımcı olmaktadırlar.

Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu yapılırken; bölge ayrımına dikkat edilmelidir. Ankara ili ve ilçeleri başta olmak üzere Adana, Ağrı, Aksaray, Adıyaman, Ardahan, Amasya, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Elazığ, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari,  Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak şehirlerinin başvuruları Ankara Büyükelçiliği Vize bölümünde işlem görmektedir.

Almanya’da yaşan ailenizin yanında hayatınız devam etmek isterseniz Almanya Büyükelçiliği’ne aile birleşimi vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru için uygun kriterlere sahip olmanız, randevu alıp, başvuru günü evraklarınızı eksiksiz ve düzgü şekilde teslim etmeniz çok büyük önem taşımaktadır. Orta düzeyde dil bilmeniz ve Goethe enstitüsü sınavlarına girerek A1 sertifikası almanız gerekmektedir.A1 sertifikası almayan kişiler başvuru yapmaya hak kazanamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği’ne Vize başvuru yapabilmek adına Long vize turizm danışmanlık ve başvuru merkezinden tam destek alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği’ne yapılan başvuruların sonuçlanması üç ile altı ayı bulmaktadır. Bu sürecin uzun olduğu aşikârdır ve sabır gerektiren bir süreç sizi beklemektedir. Gidiş amacınızı, durumunuzu ve aile bağınızı evraklar ile muhakkak Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği ve başvuru merkezimizde de bulunan listeyi eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Ayrıca durumu anlatan, kendinizi açık ve eksiz ifade ettiğiniz dilekçeyi de evraklarınız içine mutlaka eklemelisiniz. Başvuru sürecinde evrak desteği yanında dilekçe ve tercüme konusunda Long vize turizm başvuru merkezinden tercümanlık konusunda güvenli hizmet alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçili’ğine günümüz salgın hastalığı olan Korona virüs hastalığı (CORONA COVID-19) yüzünden başvuru yapılamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu açılış süresi belirtilmeden kapatılmıştır. Elinde alınmış vizesi olan vatandaşlarımız yurtdışına çıkış izni alamamaktadır ve çıkamamaktadırlar. Vize süresi dolan Yurtdışındaki misafirlerimizde bir tarih verilene kadar Türkiye’ye dönememektedirler. Bu şartlar doğrultusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi gündemi en yakın şekilde takip etmekte ve gelebilecek her sorunuzu 7/24 hizmet vererek cevaplamaktadır.

Almanya Konsolosluğu Vize

Almanya Konsolosluğu’nun

* İstanbul Almanya Konsolosluğu

* İzmir Almanya Konsolosluğu

* Antalya Almanya Konsolosluğu olmak üzere üç adet Konsolosluk hizmeti veren dış temsilciliği bulunmaktadır. Almanya konsolosluğu vize bölümüne Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları Alman pasaportu ile ilgili işlemleri için müracaat edebilirler.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Almanya vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İstanbul Almanya Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. Pasaport yenileme işlemlerinde evrakların aslını ve kopyasını Almanya Konsolosluğu vize bölümüne eksiksiz ve düzenli bir şekilde teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru süreci Long Vize Turizm Başvuru Merkezi tarafından 6 hafta da sonuçlanmaktadır. Gerekli evrak listesi ve prosedürü hakkında detaylı bilgiyi 7/24 merkezimizden alabilirsiniz. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme yetkisine sahiptir.

Türkiye’de evlenmek isteyen Almanya vatandaşları Almanya Konsolosluğu vize bölümüne konsolosluğun istediği belgeleri ibraz ederek başvuru yapabilmektedir. Almanya Konsolosluğu’na vatandaşlık belgesi düzenlenmesi talebi ile başvuruda bulunacak olan kişiler Long vize turizm danışmanlık ve başvuru merkezinde eksiksiz olarak yer alan belgeleri eksiksiz temin etmelidir. Kişi başvuruda şahsen bulunmalıdır.

Türkiye’de yaşayan Almanya vatandaşları Almanya Konsolosluğu’ndan noterlik ve tasdik gibi işlemleri için Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsolosluğu temsilciliklerine destek de alabilmektedir. Almanya’da emekli olup başka ülkelerde yaşamaya devam eden vatandaşların emekli maaş aktarım hizmetlerini yine Almanya Konsolosluğu bölümünden destek alarak devir işlemini sağlayabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Almanya

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi tüm Avrupa ülkelerinde kullanılan vize türüdür ki; yılda 1 milyondan fazla vatandaşımız yurtdışındaki aile ve arkadaşlarını ziyarete giderken bu vize türünü kullanmaktadır. Almanya Aile Arkadaş Vizesini diğer vize türlerinden ayıran en önemli fark Belediye onaylı davetiye olmasıdır. Almanya’daki akraba ya da arkadaşları belediyeden orijinal davetiye talebinde bulunurlar ve bu davetiyenin ASLINI Türkiye’deki başvuru yapacak yakınına göndermelidirler. Başvuru yapan misafirde Almanya vize makamına bu davetiyeyi sunmak zorundadır.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde başvuruda ibraz edilen davetiye asla bir vize değildir. Sadece nerede konaklayacağınızı gösteren bir belge niteliğindedir. Bu davetiyeyi soyadı tutan kişi ya da tanıdık olduğunuz bir arkadaş tarafından gönderilebilir. Almanya hükümeti davetiye çıkartma şartlarını davet eden kişinin evinin metrekaresine ve maddi durumunu bakarak onay vermektedir.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde davetiye sunmanın haricinde seyahat edecek kişi Türkiye deki durumunu kanıtlayan iş ve maddi durum evraklarını da ibraz etmek zorundadır. Soyadı tutan kişilerde mümkünse akrabalık bağı kanıtlanmalıdır. Kişinin vize talebi 90 günü geçmemelidir. Yasal prosedür Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurularında 90 günü aşamaz.

Gidecek kişi eş ya da çocuğunu görmeye gidiyor ise ve Almanya’dan dönmeyeceğini beyan eder ise kişinin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi yerine Aile Birleşimi Vizesine başvurması daha sağlıklı olacaktır. Aile birleşimi vizesi ve Almanya Aile Arkadaş Vizesi arasındaki farkı, uygun koşulları ve prosedürleri öğrenmek için Uzman kadroya sahip Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden en kolay ve net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi randevu alınıp, evraklar teslim edilmesinden itibaren 15 iş günüdür. Resmi tatil ve hafta sonları bu işlem süresine dâhil edilmemelidir. Elçilik kendi inisiyatifinde bu süreyi uzatabilir ya da daha çabuk sonuçlandırabilir. Bu süreç içerisinde yetkili acenteyiz, randevu merkeziyiz ya da elçilik görevlisiyiz diyen kişilerden emin olmadan başvuru yapmak için ödeme göndermeyiniz, asla güvenmeyiniz. Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvuru ücretleri başvuru sırasında nakden yapılmaktadır.

Almanya Aile arkadaş ziyareti vizesinin günümüz salgın hastalığı olan Korona virüs hastalığı (CORONA COVID-19) yüzünden başvurusu yapılamamaktadır. Almanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu açılış süresi belirtilmeden kapatılmıştır. Elinde alınmış Almanya Aile arkadaş vizesi olan vatandaşlarımız yurtdışına çıkış izni alamamaktadır ve çıkamamaktadırlar. Vize süresi dolan Yurtdışındaki misafirlerimizde bir tarih verilene kadar Türkiye’ye dönememektedirler. Bu şartlar doğrultusunda Long Vize Turizm Başvuru Merkezi gündemi en yakın şekilde takip etmekte ve gelebilecek her sorunuzu 7/24 hizmet vererek cevaplamaktadır.

Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vizesi ülkemiz kişileri tarafından en çoktercih edilen vize türünden biridir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Almanya gün geçtikçe misafir seçimini titizlikle ve daha detaylı yaparak almaktadır. Almanya Turistik Vizesi başvurusu için birçok kriter göze alınmaktadır. Bunlardan en çok baktıkları kriter kişiyi Türkiye’ye yani ülkesine geri dönmesini sağlayacak olan sebeplerdir.

Bir kişinin ülkesine geri dönmesini ispat eden durumlar ne olabilir? Kişinin düzenli işi, aile yapısı, devam etme zorunluluğu olan okulu, bakmakla yükümlü olduğu kişi ya da kişiler. Bunun gibi ve benzeri durumlar kişinin ülkesine döneceğini ispatta güçlü donelerdir. Kişinin ve durum yapısına göre bu tarz temin edilebilecek evraklar değişkenlik göstermektedir.

Almanya Turistik Vize başvurusu yaparken kişinin bulunduğu konum ve maddi durumunu kanıtlayan evrakların mümkün olduğu kadar orijinal yada barkotlu olarak ibraz edilmesi evrakların güvenilirliği açısından çok önemlidir. İş yeri evraklarınızı beyan ederken orijinal, ıslak imzalı ve tüm iş yeri kayıtlarını beyanlarını eder nitelikte olmalıdır. Ev hanımları ve öğrenciler sponsor olarak 1. Derece yakınlarını seçmelidirler. Ev hanımlarına eş, çalışan yada işveren çocuğu anne yada babası sponsor olabilmektedir. Öğrencilere ise anne, baba ya da çalışan-işveren kardeşleri olabilmektedir. Sponsor kriterleri ve evrak listeleri hakkında detaylı bilgilere Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya Turistik Vize başvurusu yaparken uygun yeterli bakiyeli banka dökümünüzü sunmanız mecburidir. Bankadaki bakiye uçak, otel ve cep harçlığınızı karşılayabilecek miktarda olmalıdır. Seyahat planınızı Almanya Konsolosluğu’na sunarken geçerli uçak ve otel rezervasyonlarınız olmalıdır. Dönem dönem turistik yerler ve mekanlar değişiklik göstermekte olup bu konuda seyahat edilebilecek yerler ve tarihler konusunda uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru yaparken kişin durumu, maddi geliri, sunulan evraklar ve Almanya’daki kalışınızın ispatlayan belgeler birbirini tutmalıdır.

Sağlıklı bir Almanya Turistik Vize başvurusu yapılabilmeniz ve muhtemel alınan daha önceki vizelerinizi göstererek daha uzun vize alabilmeniz Long Vize Turizm Başvuru Merkeziyle çok daha kolay ve mümkündür. Tüm bilgileri 7/24 hizmet veren uzman kadromuzdan istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Turistik Vize Almanya

Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize prosedürü başvuru şeklinden de anlaşıldığı gibi Ticari ilişkileri kapsayan

*Fuar

*Şirket görüşmesi

*Mal alım satım anlaşması

*Satılan mal ya da ürünün kurulumu ve bunun eğitimi

Gibi konularda kişinin amacına uygun olarak verilen vize türüdür. Gelişen dünya da ticaret ve hizmet sektöründe durmadan hızlı bir şekilde büyümektedir. . Almanya Ticari Vize başvurusu yapmak istiyor iseniz muhakkak bunu kanıtlayan ve kendi iş kolunuzla da destekleyen belgelerin olması gerekmektedir. Başvuru şartlarının en başında Ticari bir davetiyenizin olması mecburi ve zaruridir. Davet eden firma yada şirket mail aracılığıyla kendi şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı talep ettiği kişiyi ve nedenini açıklayan bir dilekçe yazıp yollamalıdır. Davet ettiği kişi ile ticari bağlarının olması ve aynı iş kolunda hizmet vermesi gerekmektedir.

Almanya Ticari Vizesi başvurusu ilk defa yapılıyor ise misafirin başvuruya gelip parmak izi vermesi gerekmektedir. Başvuru sırasında kendi maddi durumunu, iş yerini kanıtlayan evrakları ve Davetiye gönderen firma ile bağını kanıtlaması gerekmektedir. Almanya Ticari Vize alma nedeni fuar ziyareti ise fuardaki firmalardan davetiye ya da fuar giriş bileti alması sağlıklı bir başvuru için en temel ibraz edilecek evraktır. Fuarda katılımcı olarak  görev alacak ise; stant sözleşmesi ve stant krokisini eklemesi kesinlikle gerekmektedir. Almanya Ticari Vize başvurularında klasik evrak listesi haricinde gidişiniz kanıtlayan ve destekleyen her tür belge bilgisine Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden güncel olarak temin edebilirisiniz.

Almanya Ticari Vize başvurusunda konaklama yapacağınız yer çok önemlidir. Davet eden firmaya ya da fuar merkezine yakın olmalıdır. Elçilik otel rezervasyonunuzu teyit ettiğinde rezervasyonunuzun güncelliğini koruması gerekmektedir. Her ülke başvurusunda olduğu gibi Yurtdışı sağlık sigortası ibraz edilecek evraklarda mecburidir. Gidiş dönüş yapacağınız tarihi kapsayan 30.000 Euro lük kapsamlı Aslı beyan edilmesi gereken bir evraktır.

Almanya Ticari vize başvurusu yaparken hangi evraklar gerekli, otel uçak rezervasyonunu mu nasıl yapabilirim, Yurtdışı sağlık sigortası poliçemi nasıl kestirebilirim, vizemin uzun süreli nasıl alabilirim sorularını ve daha fazlasının cevaplarını uzman ve tecrübeli kadrosu ile Long Vize Turizm Başvuru Merkezinden anında destek alabilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Kimler Alabilir?

Avrupa Birliği (AB), 1995 yılında imzalanan ve yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile 26 Avrupa ülkesi arasında serbest dolaşım bölgesi oluşturmuştur. Bu sözleşmeyi imzalayan schengen bölgesi üyesi ülkeler arasında Almanya’da yer almaktadır. Bu sebeple schengen üyesi olmayan ülkelerin ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya schengen vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaportu, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen seyahatler için Almanya vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadır.

Almanya vizesi

Almanya Schengen Vizesi Türleri

Almanya’ya uzun süreli (aile birleşimi, oturum izni, çalışma izni vb.) seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya Ulusal vize başvuru yapmakla yükümlüdür. Uzun süreli Almanya vize başvuruları doğrudan Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliği kanallarına yapılmaktadır. 90 güne kadar olan vize başvuruları Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine ya da seyahat acentelerine yapılmaktadır.

Almanya seyahati düşünen kişiler için yapacakları seyahatin amacına göre farklı vize türleri seçenekleri sunulmaktadır. Seyahatin amacına göre gerekli vize türüne başvuru yapılmalıdır. Almanya vizesi, seyahatlerin amacına, süresine göre de farklı sınıflandırılmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından seyahat edecek kişilere sunulan vize çeşitleri aşağıdaki yer almaktadır:

Almanya Turistik Vizesi – Almanya Ticari Vizesi – Almanya Aile Ziyareti Vizesi C tipi vize kategorisi,

Almanya Aile Birleşimi Vizesi – Almanya Çalışma Vizesi – Almanya Erasmus Vizesi D tipi vize kategorisi, Almanya Transit Vizesi A tipi vize kategorisinde yer almaktadır.

İData Almanya Vizesi

Almanya Vizesi İdata elçiliğin yönlendirmiş olduğu yetkili başvuru merkezlerinden bir tanesidir.

*Ankara

*İstanbul

*İzmir

*Antalya

*Trabzon

şehirlerinde yer almaktadır. Ana merkezleri Ankara İstanbul Ve İzmir ofisleridir. İData başvuru merkezi 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir. İData Almanya Büyükelçiliği / Konsolosluğu evrak ve başvuru kabul eden özel bir merkezi olup randevu ile işlem yapmaktadır.

Long Vize Turizm Başvuru Merkezi aracılığıyla da başvuru yapabilir ve evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Başvuru süresince de uzman ekimizden bir personelimiz başvuru bitene kadar yanınızda hizmet verecektir. Başvurunuz bitip işlem süreciniz tamamlandıktan sonra tarafımızdan Idata dan sonuçlanan pasaportunuz teslim alınacaktır.

Almanya vizesi idata sadece kısa süreli yani C tipi vize başvurusu teslim almaktadır tipi vize kapsamında olan

*Turistik

*Ticari

*Kültürel

*Aile –arkadaş ziyareti

*eğitim

 bu tip vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Uzun süreli vize başvuruları elçilik ve konsolosluklardan yine randevu alınarak yapılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Schengen vize başvuru işlemlerinde doğrudan başvuru kabul etmemekle, seyahat edecek vatandaşların Almanya’nın vize başvuru merkezleri, akredite turizm seyahat acenteleri ve vize merkezleri aracılığıyla vize başvurusu almaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Almanya Seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvurusu için gerekli kriterleri tamamlayıp Almanya Vize Randevusu alarak İşlemleriniz tamamlamaları gerekmektedir. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Almanya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Vize alabilmek için Almanya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınız muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tam detaylı listeye ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Almanya Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Almanya Vizesi İle ilk Almanya’ya giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: