Skip to content

Hollanda Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Hollanda Vizesi, Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, Hollanda Ülkesine seyahat edecekleri zaman vize uygulamasına tabidir. Vize, bir ülkeye girebilmek için o ülkenin yetkili makamlarından alınması gereken izindir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaport sahipleri için vize gerekli değildir.

Ancak umumi bordo pasaport sahipleri, Hollanda’ya girebilmek için vize almak zorundadır. Vize alabilmek için bordo pasaport sahiplerinin pasaportlarının 10 yıldan daha yeni olması ve içerisinde en az 2 boş sayfanın bulunması gereklidir. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresi, vize alınacak tarihin bitiminden itibaren en az 3 ay daha olmalıdır.

Vize, kişilerin ülkeler arası seyahat edebilmeleri için uygulanan diplomatik bir uygulamadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep eden ülkelerden birine seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın mutlaka vize almaları gerekmektedir. Hollanda ülkesi, vatandaşlarımızdan vize talep etmektedir. Hollanda vizesi sahibi olmak isteyen kişilerin Hollanda Büyükelçiliği’ne ya da Hollanda Konsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu resmi vize alım noktalarına vize başvurusunda bulunan kişilerden birtakım evrak ve belgeler hazırlanılması talep edilecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanarak vize alım noktasına teslim edilmesi gerekmektedir. Vize alım noktası vize için hazırlamış olduğunuz evrak ve belgeleri inceledikten sonra size vize alabileceğinizin ya da alamayacağınızın haberini verecektir. Hollanda vizesi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle de iletişime geçerek merkezimizin hizmetlerinden faydalanabilirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Hollanda Vize

Vize, kişilerin ülkeden ülkeye geçişlerini gerçekleştirmek amacıyla almaları gereken belgedir. Vize alımları genellikle seyahat edilecek olan ülkenin büyükelçiliğinden ya da konsolosluğundan gerçekleştirilebilmektedir.  Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti siyah (diplomatik), bordo (umuma mahsus), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaportu sahibi olan vatandaşlarından vize talep etmektedir.

Schengen vizesi sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hazırlaması gereken evraklar farklıdır çünkü Hollanda Schengen’e dahil olan ülkelerden bir tanesidir. Hollanda vize başvuruları Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimize başvuru yapabilirler. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin 81 ilinden de müracaat etmeniz mümkündür. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine belgelerinizi resmi kurumlara iletebilmektedir. Merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Hollanda Vize Şartları

Vize zorunluluğu bulunduran ülkelere seyahat edilmeden önce mutlaka vize alınması gerekmektedir. Vize almanın birtakım şartları bulunmaktadır. Hollanda vizesi sahibi olmak isteyen kişilerin vize şartları hakkında araştırma yapması gerekmektedir çünkü vize şartlarına bağlı olarak vize için hazırlanacak evraklar değişiklik göstermektedir. 

Hollanda vize şartları hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayabilirler.

Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi

Hollanda Büyükelçiliği Vize

Hollanda Büyükelçiliği Vize işlemleri ile ilgili en net bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Büyükelçilikler, ülkelerin birbirlerinin başkentlerinde açmış oldukları diplomatik temsilciliklerdir.

Hollanda Büyükelçiliği de bu doğrultuda Ankara’da kurulmuştur. İki ülke arasında diplomatik, askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal faaliyetlerin koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlayan Hollanda Büyükelçiliği, aynı zamanda bu ülkeye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirmekle görevlidir. 

Vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncesinde mutlaka randevu almalıdır. Büyükelçilik üzerinden vize başvuruları randevusuz kabul edilmemektedir. Ayrıca ilk defa Schengen bölgesinden bir ülkeye gidecek olan kişiler, büyükelçilik binasında parmak izi örneği vermekle yükümlüdür. Parmak izi örneği bulunmayan bireylerin başvuruları reddedilmektedir. Daha önce Schengen ülkelerine seyahat etmiş olan kişilerin tekrar parmak izi örneği vermesine gerek yoktur.

Hollanda Büyükelçiliği Vize Merkezi

Hollanda Büyükelçiliği vizesi üzerinden Hollanda vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, mesai saatlerini dikkate almalıdır. Ancak büyükelçiliğin normal faaliyetleri için belirlemiş olduğu mesai saatleri ile vize başvuruları için belirlemiş olduğu mesai saatleri farklıdır. Hollanda’nın Ankara Büyükelçiliği, vize başvuruları için hafta içi her sabah 08.45 ile 12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yalnızca Cuma günlerinde bu hizmet 13.00’e kadar devam etmektedir. Hollanda Büyükelçiliği Vizesi başvurusuna giderken, Büyükelçiliğe hitaben yazılmış bir vize dilekçesi götürmek gereklidir. Bu dilekçede seyahatin hangi amaçla, hangi tarihler arasında yapılacağı belirtilmelidir. Ayrıca seyahatin finansmanının hangi yolla karşılanacağı da burada ifade edilmelidir. Hollanda vize başvurusu büyükelçilik dışında vize danışma merkezlerinden de yapılabilmektedir.

Hollanda Büyükelçiliği İçin Nereye Başvurulur?

Hollanda’ya girebilmek için vize almak isteyen kişilerin Hollanda vize başvurusu yapması gereklidir. Ancak Hollanda için kısa dönemli vize ve uzun dönemli vize olmak üzere iki farklı vize çeşidi vardır. Vize almak isteyen kişiler, ülkeye hangi amaçla gideceklerse ona göre vize başvurusu yapmalıdır. Kısa süreli vizeler Hollanda turistik vize olarak da geçer ve üst sınırı 90 gündür.

Hollanda’ya kısa süreli girişler için Schengen vizesine başvuru yapılır. Ancak Hollanda’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilcilikleri, kısa süreli vize işlemleri için doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle de kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişiler, Long Vize Turizm aracılığıyla doğru ve güvenilir şekilde Hollanda Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilir.

Long Vize Turizm Başvuru Merkezi

Long Vize Turizm olarak biz de başta Hollanda vizesi olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvurusu için uzun yıllardan beri müşterilerimize hizmet veriyoruz. Hollanda Büyükelçiliği vizesi başvuru yapmak için yetkili kurumlardan biri olan Long Vize Turizm firmamız, vize başvurularının kolayca yapılabilmesi ve sürecin sorunsuz işleyebilmesi için hizmet sağlamaktadır.

Hollanda vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi Long Vize firmamızı arayarak sorabilir, dilerseniz vize almak için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Hollanda Vize işlemlerinizde Hollanda makamlarının taleplerini eksiksiz olarak yerine getiren ve vize başvurularınızın olumlu sonuçlanabilmesi için faaliyet gösteren firmamız, ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin bir telefon kadar uzağında.

Hollanda Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Vize, kişilerin ülkeler arasında seyahat edebilmeleri için almaları gereken bir belgedir. Vize sahibi olmak isteyen kişilerin birtakım işlemler yaptırmaları gerekmektedir. Hollanda ülkesi Türkiye Cumhuriyeti siyah, yeşil, gri ve bordo pasaport sahibi vatandaşlarından vize talep etmektedir. Hollanda Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak daha kapsamlı bilgiye erişmeniz mümkündür.

Hollanda Vizesi
Hollanda Büyükelçiliği Vize

Hollanda Konsolosluğu Vize

Hollanda Konsolosluğu Vize işlemlerinizi firmamız ile birlikte kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. Hollanda Krallığı’na yolculuk etmek isteyen Türk vatandaşları için kısmi vize muafiyeti vardır. Bu muafiyet umumi bordo pasaportlar dışındaki pasaport türlerini içine almaktadır. Yani bordo pasaport sahibi olan kişiler, yolculuğa çıkmadan önce vize almak zorundadır. Vize almak için iki farklı yöntem vardır.

İlk yöntemde bireyler, bireysel olarak Hollanda Büyükelçiliği veya konsolosluklar üzerinden başvuru yaparlar. İkinci yöntemde ise konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş olan vize firmamız aracılığı ile başvuru yapılır. Hollanda Konsolosluğu vizesi başvurusu yapacak bireylerden öncelikle bir dilekçe ve başvuru formu talep etmektedir. Hollanda Konsolosluğu vizesi Bireysel olarak başvuru yapmak, özellikle ilk defa başvuru yapan kişiler açısından oldukça zorlayıcı bir süreçtir.

Hollanda Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Turistik Vize, Ticari Vize Hollanda vize başvurusu yapacak olan kişilerden standart olarak talep edilen bazı belgeler vardır. Ancak gerekli görülmesi halinde bu ülkenin diplomatik temsilcilikleri daha fazla belge talep etme hakkında sahiptir. Başvuru evrakları arasında bulunan vize başvuru formu, özel bir öneme sahiptir.

Bu formun vize almak isteyen kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulması ve ıslak imzalı olarak sunulması gereklidir. Formdaki belgelerin eksik olması ya da talep edilen diğer belgeleri ile uyuşmaması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir. Özellikle ülkeye hangi amaçla seyahat edildiği burada belirtilmelidir. Hollanda Konsolosluğu Vizesi başvurusu için Hollanda tarafından talep edilen belgelerin tam listesine ulaşmak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Long Vize Turizm Vize Merkezi

Hollanda Konsolosluğu Vizesi almanın en kolay yolu, vize hizmeti veren bir firmaya yetki vermek ve bu firmanın tüm işlemleri sağlamasını talep etmektir. Sürekli olarak bu iş ile uğraşan şirketleri, sürecin hassas noktaları ve nelerin yapılması gerektiği konusunda deneyim sahibidir. Long Vize Turizm olarak biz de başta Hollanda vizesi olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvurusu için uzun yıllardan beri müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Hollanda Konsolosluğu Vize alma konusunda istekli ancak ne yapacağı konusunda yeterince bilgi sahibi olmayan müşterilerimiz, bizden aldıkları hizmetlerden oldukça memnun kalmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu Vize Long Vize Turizm adıyla uzun yıllardan beri bu alanda hizmet sunan firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da yine internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Hollanda Konsolosluğu Vize İşlemleri

Seyahat edilmek istenilen ülke sizden vize talep ediyor ise seyahatinizden önce mutlaka vize almanız gerekmektedir. Vize başvuruları, vize işlemleri genellikle seyahat edilecek olan ülkenin büyükelçiliklerinden ya da konsolosluklarından yapılabilmektedir.

Hollanda Konsolosluğu vize işlemleri esnasında sizden birtakım evrak ve belgeler talep edecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi durumunda vizeniz onay alacaktır. Vize başvuru merkezimizi arayarak vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Çeşitleri

Vize, ülkeden ülkeye geçişlerinizin yapılabilmesi için almanız gereken belgedir. Seyahat amacınıza bağlı olarak alacağınız vize çeşidi değişiklik göstermektedir. Turist olarak bir ülkeyi seyahat edecek olan kişinin turistik vize alması gerekirken öğrenci olarak seyahat edecek olan bir kişinin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Hollanda vize çeşitleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler. 

Hollanda Vizesi
Hollanda Konsolosluğu Vize

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak için gerekli olan tüm şartları bu sayfamız üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz. Önceki dönemlerde çalışmak için Avrupa’ya yerleşmiş olan çok sayıda Türk ailesi vardır. Avrupa’nın Türk nüfusu açısından en kalabalık ülkelerinden biri de Hollanda’dır. Bu ülkede yaşayan Türklerin, Türkiye’de bulunan aileleri ya da akrabaları ziyaret amacıyla dönemsel olarak Hollanda’ya gelmektedir.

Eğer aile ve akraba ziyareti için Hollanda’ya gelecek olan kişi umumi yani bordo renkli pasaport sahibi ise vize için başvuruda bulunmalıdır. Bu vize başvurusunun onaylanması durumunda, 90 gün boyunca bu ülkede bulunmak olanaklı hale gelmektedir. Hollanda vizesi başvurusunun doğru yapılması ve sürecin doğru yönetilmesi durumunda 7 ile 15 iş günü içerisinde onay alabilmek mümkündür.

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Formu

Hollanda vize başvurusu yapacak olan kişilerden standart olarak talep edilen bazı belgeler vardır. Ancak gerekli görülmesi halinde bu ülkenin diplomatik temsilcilikleri daha fazla belge talep etme hakkında sahiptir. Başvuru evrakları arasında bulunan vize başvuru formu, özel bir öneme sahiptir. Bu formun vize almak isteyen kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulması ve ıslak imzalı olarak sunulması gereklidir.

Formdaki belgelerin eksik olması ya da talep edilen diğer belgeleri ile uyuşmaması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir. Özellikle ülkeye hangi amaçla seyahat edildiği burada belirtilmelidir. Vize başvurusu için Hollanda tarafından talep edilen belgelerin tam listesine ulaşmak için Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için vize başvurusunda bulunmak için atılması gereken ilk adımlardan biri, vize başvuru dilekçesinin sunulmasıdır. Bu dilekçe bireysel olarak büyükelçilik ya da konsolosluklara sunulabildiği gibi, vize firmamız merkezleri aracılığı ile de hazırlanıp gönderilebilmektedir.

Dilekçe yazılırken hangi tarihler arasında ülkede bulunulacağı, varsa seyahate dair rezervasyon ve kalacak yer bilgileri, seyahate finansman sağlayan kurum ya da kuruluşların isimlerine yer verilmelidir.

Vize başvurusu dilekçesi hazırlamak, bireysel olarak zorlayıcı bir işlemdir ve çoğu zaman da yanlış hazırlanmaktadır. Long Vize olarak vize başvurularınız için gerekli olan tüm işlemleri sizin adınıza sağlıyoruz. Firmamızın sunmuş olduğu vize hizmetlerinden yararlanabilir ve tüm süreç boyunca firmamızın profesyonel desteğini yanınızda hissedebilirsiniz.

Yurtdışında aileniz ya da arkadaşınız bulunuyor ve siz de onların yanına seyahat etmek istiyorsanız aile arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekmektedir. Aile arkadaş ziyareti vizesi alırken ailenizin ve arkadaşınızın yurtdışından size bir davetiye yollaması gerekmektedir.

Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizdeki profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirler. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticari Vize işlemlerine dair en kapsamlı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Hollanda Krallığı’na ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahipleri, vize uygulamasına tabidir. İş toplantısı, seminer, konferans ve yatırım amaçları ile bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gidiş tarihlerinden en az 1 ay önce vize başvuru işleminde bulunmalıdır.

Vizesi başvuruları, Hollanda Krallığı’nın Türkiye’de bulunan büyükelçiliği ve konsoloslukları ile vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Hollanda vize başvurusu işleminin sorunsuz ilerlemesi ve ihtiyaç duyulan vizenin kısa süre içerisinde alınabilmesi için talep edilen belgelerin başvuru esnasında eksiksiz olarak teslim edilmesi önemlidir. Eksik belge bulunması durumunda, belgelerin yeniden temini gerektiğinden dolayı vize süreci uzayabilmektedir.

Yurtdışına ticaret yapmak amacıyla çıkmak isteyen kişilerin almaları gereken vize çeşidi ticari vizedir. Ticari vize almak isteyen kişilerin ticaretle uğraştıklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen ve ticaretle uğraşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir.

Hollanda ticari vize başvuruları Hollanda Büyükelçiliği’nden, Hollanda Konsolosluğu’ndan ve vize başvuru merkezimizden gerçekleştirilebilmektedir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler merkezimizi arayabilirler.

Hollanda Ticari Vize İçin Gerekli Olan Belgeler

Hollanda Ticari Vize Hollanda ticari vizesi işlemleri, normal Hollanda vizesi ile kullanım amacı ve gerekli olan evraklar yönüyle ayrılır. Ticari vize alabilmek için, normal vize işlemlerinde olduğu gibi pasaport gereklidir. Hollanda Krallığı süresi 10 yıldan az olan ve vize tarihinin bitiş anı itibarıyla en az 3 ay daha kullanım süresi bulunan pasaportlar ile yapılan başvuruları dikkate almaktadır.

Pasaportun yanı sıra vize başvuru formu da, vizeyi alacak kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve istenilen diğer evraklarla birlikte teslim edilmelidir. Ayrıca son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğrafın da başvuru dosyası içinde bulunması zorunludur. Hollanda ticari vizesine başvurmak için gerekli olan evrakların tamamını Long Vize Turizm ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Hollanda Dışındaki Ülkelerin Vizeye Eklenmesi

Hollanda ticari vizesi alan kişiler, bu vize ile Schengen üye ülkesi olan diğer ülkelere de geçiş yapma hakkına sahiptir. Ancak gidilecek diğer ülkelerin isimleri ve bu ülkelerde gerçekleştirilecek faaliyetler de vize başvuru işlemi sırasında belirtilmelidir. Hollanda Vize başvurusunda bulunan kişilerde Hollanda Krallığı’nın dikkate aldığı durumlardan biri maddi yeterliliktir.

Bu nedenle de ticaret amacı ile buraya gidecek olan kişilerin çalıştıkları kuruma ait ıslak imzalı bilgileri ve banka hesap döküm bilgilerini sunmaları önemlidir. Dilerseniz Long Vize firmamız aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilir ve süreç boyunca sunmuş olduğumuz profesyonel desteklerden yararlanabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize
Hollanda Ticari Vize

Hollanda Turistik Vize

Hollanda Turistik Vize işlemlerinizi Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tatil için ziyaret ettikleri ülkeler arasında üst sıralarda yer alıyor. Ancak bu ülkeye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kısmi vize uygulaması vardır. Hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaport sahipleri Hollanda’ya vize olmaksızın girebilir.

Ancak bordo renkli umumi pasaport sahiplerinin vize almadan bu ülkeye girmesi mümkün değildir. Turistik amaçlarla Hollanda’ya gidecek olan kişiler Hollanda turistik vize başvurusu yapmalıdır. Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını Hollanda Krallığı Türkiye Büyükelçiliği ya da farklı şehirlerde bulunan konsolosluklar aracılığı ile yapabilirler. Ayrıca vize danışma merkezleri üzerinden de başvuru yapmak mümkündür.

Hollanda’nın tarihi yerlerini görmek, Hollanda’da tatil yapmak amacıyla Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin turistik vize almaları gerekmektedir. Turistik vize başvuruları Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğu tarafından yapılabilmektedir. Hollanda turistik vize ile ilgili daha profesyonel ya da daha güncel bilgi sahibi olmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan hizmet alabilirler.

Hollanda Vize Alırken Parmak İzi Şart mıdır?

Hollanda Turistik Vize Hollanda’ya ya da Schengen ülkelerinden herhangi birine ilk kez girecek olan kişiler, bu ülkenin diplomatik temsilciliklerine parmak izin örneği bırakmak zorundadır. 2014 yılında alınan bu karardan sonra, parmak izi örneği olmayan kişilerin Schengen ülkelerine girmesi mümkün değildir. Kişiler vize başvuru işlemini vize merkezleri üzerinden yapacak olsa bile, diplomatik temsilciliklerden randevu alarak parmak izi vermesi gereklidir.

Aksi halde yapılan başvurular olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Hollanda vizesi için başvuruda bulunmadan önce gerekli olan tüm evrakları ve belgeleri detaylı olarak bilmek ve eksiksiz olarak hazırlamak, sürecin daha hızlı ilerlemesi ve olumlu sonuçlanabilmesi açısından önemlidir. Long Vize Turizm merkezi ile irtibata geçerek gerekli olan belgeler hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve dilerseniz vize başvurusu için randevu oluşturabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize İle Başka Ülkelere Girilir Mi?

Hollanda Turistik Vize Hollanda turistik vizesi olarak adlandırılan şey esasında Schengen vizesidir. Hollanda’nın bir Schengen ülkesi olması nedeniyle kısa süreli olarak yapılan ziyaretlerde Schengen vizesi geçerlidir. Schengen vizesi için başvurup olumlu neticeye ulaşan kişiler, bu vize ile Schengen üye ülkesi olan diğer ülkelere de geçiş yapabilir.

Ancak bunun şartı, seyahatin vize için başvuru yapılan ülkeden başlamasıdır. Ayrıca tek girişlik vizelerde, vize süresi 90 gün bile olsa Schengen bölgesinin dışına çıkılması durumunda vize geçerliliğini yitirmektedir. Schengen hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına Long Vize firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize
Hollanda Turistik Vize

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Başvurusu hakkında en kapsamlı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda Krallığı arasında var olan kısmi vize muafiyeti uygulaması nedeni ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye gitmeden önce vize başvurusunda bulunması gereklidir. Kısmi vize muafiyeti, umumi bordo pasaport haricindeki pasaport türlerini kapsar.

Ancak bordo pasaport sahipleri Hollanda Krallığı’na girebilmek için vize almak zorundadır. Hollanda Krallığı için yapılacak vize başvuruları uzun süreli vize ve kısa süreli vize olmak üzere iki çeşittir. Hollanda turistik vize yani kısa süreli vize almak isteyen kişiler için Hollanda Krallığının büyükelçilik ve konsolosluk birimleri doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle kısa süreli Hollanda vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularını vize danışma merkezleri üzerinden yapmalıdır.

Vize, ülkeden ülkeye geçiş yapmak için alınması gereken belgedir. Vize almak isteyen kişiler seyahat edecekleri ülkelerin büyükelçiliklerine ya da konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilmektedirler. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin vize almaları gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu Hollanda Büyükelçiliği’nden ya da Hollanda Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilebilmektedir.

Bu resmi vize başvuru merkezlerine vize alımı için başvurulması durumunda kişilerden birtakım evrak ve belgeler hazırlamaları istenecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde vize alım noktasına teslim edilmesi gerekmektedir. Hazırlanmış olan evrak ve belgeler istenilene uygunsa vize alımları onaylanacaktır ancak aksi durumda vize alımları ya onaylanmayacak ya da vize alım süreçleri uzayacaktır. Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle irtibata geçebilirler. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin dört bir yanından ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvurusu Hollanda Krallığı, Schengen üye ülkesi olması nedeni ile alınacak olan kısa süreli vizeler Schengen vizesidir. Başvuru neticesinde olumlu sonuç alıp Schengen vizesi alan kişiler, Schengen üye ülkelerinde 90 gün boyunca konaklayabilirler. Ancak vize için ilk olarak hangi ülkeden başvuru yapıldıysa, seyahatin o ülkeden başlaması gereklidir.

Örneğin Hollanda için vize alan bir kişi, buradan sonra Almanya’ya da geçebilir. Ama seyahatine Almanya’dan başlayamaz. Hâli hazırda Schengen vizesi ile 26 Avrupa ülkesine giriş yapmak ve aralarında geçiş yapmak mümkündür. Schengen vizesine başvurmak istiyorsanız bu konuda profesyonel hizmet sunan Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Hollanda vizesine sahip olmak isteyen kişiler genellikle ‘Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır?’ sorusunu sormaktadır. Hollanda vize başvurusu seyahat amacınızı belirledikten sonra resmi vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız sayesinde vize başvurularında bulunabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Tek Girişli ve Çok Girişli Schengen Vizesi

Schengen vizesi almak için başvuruda bulunacak olan kişilerin bilmesi gereken bir diğer husus da, bu vize türünün tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türünün olduğudur. Hollanda vize işlemlerini yaparken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Tek girişli vize ile Schengen bölgesine bir defa girildikten sonra 90 gün boyunca seyahat edilebilir.

Ancak bu bölgeden çıkılması ve Schengen üyesi olmayan bir ülkeye girilmesi durumunda vize süresi dolmuş olur. Çok girişli vizede ise Schengen bölgesinden çıktıktan sonra tekrar girebilme imkânı vardır. Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Long Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Hollanda
Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Hollanda vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, başvuru öncesinde bazı evrakları hazırlayarak başvuru esnasında sunmalıdır. Bu evraklardan herhangi birinin eksik olması, Hollanda vize başvurusu işleminin olumsuzlukla sonuçlanmasına yol açmaktadır. Belgeleri hazırlayacak olan kişiler için gerekli olan ilk şey pasaporttur.

Hollanda Krallığı vize başvurusu yapacak olan kişilerden kullanım süresi 10 yılı geçmemiş ve vize tarihinin bittiği günden itibaren en az 3 ay daha kullanım süresi olan bir pasaport talep etmektedir. Pasaporta ek olarak vize başvuru formu da gerekli olan en önemli evraklardan dır. Vize başvuru formu, vize talep eden kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Hollanda Vize Evrakları Fotoğraf ve Nüfus Kayıt Örneği

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Vize başvurusu için başvuru dosyası içerisine 2 adet vesikalık fotoğraf eklenmelidir. Ancak bu fotoğraflar normal vesikalık fotoğraf değil, biyometrik fotoğraf olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın son 3 ay içerisinde çekilmiş olması da önem arz etmektedir. Fotoğrafın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının fotokopisi ve tam detaylı bir ikametgâh suretinin de dosyada yer alması zorunluluktur.

Hollanda Krallığı açısından ülkeye ziyarete gelecek kişilerin maddi durumları da önemlidir. Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan kişilerden son 3 aya ait maaş bordrosu talep edilmektedir. Maaş bordrosu, kişinin çalıştığı kurumun amirleri tarafından, ya da şirketin yöneticileri tarafından imzalanmış olmalıdır.

Büyükelçiliğe Hitaben Dilekçe

Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bu durumu bir dilekçe ile Hollanda Büyükelçiliği’ne bildirmesi gereklidir. Hollanda Vizesi Dilekçesini yazarken seyahat amacı ve süresi açıkça belirtilmelidir. Başvuru dilekçeleri bireysel olarak yazılabilir. Ancak özellikle ilk defa vize başvurusu yapan kişiler dilekçe yazımında hata yapmaktadır.

Bu da başvuru sürecinin uzamasına yol açan bir durumdur. Long Vize Turizm olarak vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu başvuru dilekçesini eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz. Ayrıca vize başvurusunu kurumumuz üzerinden yapan kişilere, sürecin tamamlanışına kadar her konuda Long Vize Turizm olarak sizlere destek hizmetleri sağlıyoruz. Long Vize firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için internet sitemiz üzerinden ya da orada bulunan telefon numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Evrakları

Vize, kişilerin rahatça ülkeler arası gidiş dönüşlerini gerçekleştirebilmeleri için bazı ülkelerin kişilerden talep ettiği belgedir. Vize alınırken vize alım noktasının kişilerden hazırlamalarını istedikleri evraklar bulunmaktadır. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin de vize evrakları hazırlamaları gerekmektedir.

Hollanda vize evrakları hazırlamak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizde bulunan profesyonel çalışma arkadaşlarımız eşliğinde vize evraklarını hazırlayabilmektedirler. Vize başvuru merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Belgeleri

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize almaları gerekmektedir. Hollanda vizesi resmi başvuru merkezleri Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu’dur. Kişilerin bu resmi kurumlara müracaat etmeleri durumunda birtakım belgeler hazırlamaları istenecektir. Hollanda vize belgeleri nasıl hazırlanır, Hollanda vize evrakları nelerdir gibi sorularına net cevap arayan vatandaşlarımız vize başvuru merkezimizi istedikleri zaman Türkiye’nin her yerinden arayabilirler.

Vize Evrakları ve Belgeleri Hollanda
Hollanda Vize Evrakları ve Belgeleri

Hollanda Vize Formu

Hollanda Vize Formu Hollanda için vize almak isteyen umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurusu yaptıkları esnada Hollanda vize formu denilen evrakı doldurmak zorundadır. Hollanda Krallığı’nın vize alacak kişiye tanımak amacıyla doldurulmasını talep ettiği bu form, vize alma işleminin ilk aşamasını oluşturur. Ancak bu form doldurulurken eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler ile doldurulmalıdır. Bu formlar için verilen bilgilerin yanlış olması suçtur ve yasal işlem sürecinin başlatılmasına yol açabilir.

Hollanda vize başvurusu için doldurulan form, daha sonra sunulacak olan evraklardaki bilgiler ile birebir uyuşmalıdır. Eğer form ile diğer belgelerde yer alan bilgiler uyuşmuyorsa vize işlemi doğrudan reddedilecektir. Vize formunun tükenmez kalem ile doldurulması ve pasaportta yer alan aynı imza ile imzalanması gereklidir. İmza uyuşmazlığı da vize başvuru sürecinde sorun yaratan bir durumdur.

Hollanda Vize Formu Nereden Alınır?

Hollanda Vize Formu Hollanda vizesi almak için form dolduracak olan kişiler bu formlara Hollanda konsolosluklarından ve bu konsoloslukların internet sitelerinden ulaşabilirler. Ayrıca vize hizmeti sunan deneyimli çalışanlarımızdan da vize başvuru formu temin edebilmek mümkündür. Long Vize Turizm Başvuru Merkezi olarak, formların eksiksiz olarak doldurulması ve evraklarda yer alan bilgiler ile karşılaştırılması konusunda destek olmaktadır. Vize sürecini başından sonuna kadar takip eden ve yöneten deneyimli çalışanlarımız, vize alımında kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Long Vize Turizm firması olarak yıllardır bu konuda sizlere kaliteli hizmetler sunuyoruz.

Hollanda Vize Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Hollanda Vize Formu Hollanda vize başvuru formunu doldurmak için 3 farklı dil seçeneği vardır. Türkçe de bu diller arasındadır. Vize başvuru formu isteğe bağlı olarak Türkçe, İngilizce ve Duthc dilinde doldurulabilir. Vize formunun hangi dilde doldurulduğunun, vizenin onaylanıp onaylanmaması ile herhangi bir alakası yoktur.

Hollanda vizesi almak için atılması gereken her adımda Long Vize olarak sizlerin yanındayız. Dilerseniz vize başvurularınızı firmamız üzerinden yaparak zamandan tasarruf edebilir ve sonuca daha çabuk ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Vize firmamız sizlere hizmeti veren firmamızın faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve vize işlemleri ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları sormak için firmamızın irtibat numaraları üzerinden bizimle bağlantı kurabilirsiniz. 

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda’nın kapı vize uygulaması bulunmadığından dolayı başvuru formlarına resmi vize başvuru merkezlerinden ya vize başvuru merkezimizden ulaşabilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu doldurmak isteyen kişiler vize başvuru merkezimizden formlarını en kısa sürede doldurabilirler ve hatta istekleri üzerine çalışma arkadaşlarımız kişilerin formlarını resmi vize başvuru merkezlerine iletebilmektedir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman Türkiye’nin 81 ilinden de arayabilmektesiniz.

Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak vize isteyen ülkelerden birine seyahat etmek isteyen kişilerin vize almaları zorunludur. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen bir kişinin vize alırken dikkat etmesi gereken kurallar bulunmaktadır.

Bu kurallara uyulmaması durumunda kişilerin Hollanda vizesi sahibi olmaları mümkün değildir. Hollanda vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, profesyonel çalışma arkadaşlarımız sayesinde tarafınıza aktarılabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Formu Hollanda
Hollanda Vize Formu

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vize işlemleri Hollanda Ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeleri gereken işlemdir. Ancak bu uygulama yalnızca bordo yani umumi pasaport sahiplerini kapsar. Bunun dışında kalan pasaportlar, Hollanda Vize İşlemleri 90 güne kadar vize olmadan seyahat etme hakkına sahiptir. Konsolosluğuna kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişiler, Schengen vizesine başvururlar.

Bu da vizelerinin onaylanmasının ardından seyahatlerine Hollanda’dan başlamak şartıyla, diğer Schengen üye ülkelerini de ek bir işleme gerek kalmadan ziyaret edebilecekleri anlamına gelir. Hollanda vizesi için başvuruda bulunacak olan kişilerin, turizm firmamız ya da vize firmamız merkezlerimiz aracılığı ile başvuru yapması gereklidir. Zira Hollanda Ülkesi, kısa süreli vizeler için konsolosluklar ve büyükelçilikler vasıtasıyla başvuru almamaktadır.

Hollanda vizesi sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda Büyükelçiliği’ne ya da Hollanda Konsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu noktada büyükelçilikler ya da konsolosluklar Hollanda vize işlemleri için gereken evrak ve belgeleri hazırlamanızı isteyecektir. Bu evrak ve belgelerin eksiksiz ve güncel bir şekilde hazırlanarak vize alım noktasına sunulması gerekmektedir. Schengen vizesi sahibi olan kişilerin parmak izi belgesi almasına gerek duyulmamaktadır.

Hollanda vizesinin çıkması yaklaşık olarak 15 günü bulmaktadır bu nedenle vize işlemlerinin başlaması için kişilerin seyahatlerinden yaklaşık olarak 20 gün öncesinden vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hollanda vize işlemleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımızın hizmetlerinden faydalanabilirler. 

Hollanda vize işlemleri nasıl yapılır sorusuna en uygun cevapları Hollanda Büyükelçiliği’nden, Hollanda Konsolosluğu’ndan ve vize başvuru merkezimizden ulaşabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizde görev yapmakta olan profesyonel çalışma arkadaşlarımız size en iyi hizmeti verebilmekte ve isterseniz vize alımınız için hazırlamış olduğunuz belgeleri resmi vize alım noktalarına ulaştırarak vize alım sürecinizi başlatabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayınız.

Hollanda Vize İşlemleri Kısa Süreli ve Uzun Süreli Hollanda Vizesi

Hollanda Vize İşlemleri Hollanda Ülkesine seyahat edecekler için iki farklı vize vardır. Bunlardan biri kısa süreli Schengen vizesidir ve alındıktan sonra 90 gün boyunca ülkede kalabilme hakkı tanır. Hollanda turistik vize olarak da bilinen kısa süreli vizeler, gerekli şartları taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilir.

Diğeri de Hollanda Ulusal Vizesi olarak bilinen ya da Hollanda D Vize olarak geçen vize çeşididir. Bu vize türü ise ülkede eğitim, ticaret ya da daha farklı nedenlerden dolayı uzun süre boyunca kalacak olan kişilerin ihtiyaç duydukları vizedir. Uzun süreli vize başvuruları Hollanda Ülkesi’nin diplomatik temsilcilikleri başta olmak üzere, bu kurumlar tarafından yetki verilmiş Long Vize Turizm merkezimizden yapılabilir.

Hollanda Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda Büyükelçiliği için Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bu konuda kurumsal hizmet sunan Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile başvuruda bulunabilirler. Kurumumuz üzerinden yapılan başvurular maksimum 15 iş günü içerisinde sonuca ulaşmaktadır. Ancak başvuru esnasında eksik evrak bulunması ve diplomatik kuruluşların ek evrak talep etmesi halinde bu süreç bir miktar uzayabilir. 

Long Vize olarak, vize süreciniz tamamlanıncaya kadar her aşamada profesyonel destek hizmetleri ile sizlerin yanındayız. Hollanda vizesi hakkında merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi kurumumuzun irtibat numaraları üzerinden bize erişim sağlayarak sorabilirsiniz.

Vize İşlemleri Hollanda
Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda Vize Randevusu Hollanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sık ziyaret ettikleri ülkeler arasındadır. Bu nedenle de vize işlemleri sırasında yoğunluk oluşabilmekte ve vatandaşların Hollanda vize başvurusu işlemleri aksayabilmektedir. Bu olumsuzlukla karşılaşmamak adına gerek uzun süreli vize alırken büyükelçilik ve konsolosluktan; gerekse de kısa süreli vize alırken vize danışma merkezlerinden randevu alınarak gidilmelidir.

Bu sayede, oluşabilecek kalabalıktan etkilenmeden vize başvuru işleminde bulunmak mümkündür. Hollanda Vizesi Randevusu saatinde ilgili yerde olan bireyler, gereksiz zaman kaybı yaşanmasının ve vize işlemlerinin gecikmesinin de önüne geçmiş olurlar. Ancak randevu saatini kaçıran ve zamanında başvuru merkezinde olmayan kişiler, bu haklarını kaybetmiş sayılırlar. Siz de Hollanda vize randevusu alarak vize işlemlerinizi daha kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

Vize, kişilerin ülkeler arası gidiş dönüş işlemlerini gerçekleştirmeleri için almaları gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir. Vize alımı aşama aşama olup vize randevusu almak vize alım aşamalarının neredeyse en başında yer almaktadır. Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle Hollanda vize randevusu almaları gerekmektedir. Vize randevu başvuruları da vize başvuruları gibi Hollanda Büyükelçiliği’nden ya Hollanda Konsolosluğu’ndan yapılabilmektedir.

Vize randevusu alındıktan sonra vize alım süreciniz başlamış olacaktır. Hollanda vize randevusu almak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir diğer kurum da vize başvuru merkezimizdir. Vize başvuru merkezimize müracaat ederek vize randevusu alabilmektesiniz ve ayrıca vize başvurusunda da bulunabilmektesiniz. Vize başvuru merkezimize Türkiye’nin 81 ilinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda Büyükelçiliği için vize başvurusu yapmak isteyenler için hangi amaçla vize alacaklarına bağlı olarak iki farklı yol vardır. 90 günü aşan sürede bu ülkede kalmak isteyen kişiler Hollanda Ulusal Vizesi için başvuru yapmalıdır. Bu vize türü için başvurular Hollanda Büyükelçiliği ile konsolosluklarından kabul edilmektedir.

Hollanda Vizesi Randevusu Talep edilen evrakların hazırlanarak başvuru esnasında hazır bulundurulması, sürecin daha hızlı işlemesi açısından önemlidir. 90 günü aşmayan kısa süreli vize işlemleri ise diplomatik misyon temsilcilikleri tarafından değil, vize başvuru merkezleri tarafından yürütülür. Hollanda Konsolosluğu için vize işlemlerinizi Long Vize Turizm üzerinden yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezimizin internet sitesi üzerinde yer alan telefon numaralarından bizimle irtibata geçmeniz mümkündür.

Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda Konsolosluğu için yapılan vize başvuruları genel olarak 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Sürecin uzamasındaki başlıca nedenler, diplomatik temsilciliklerde yaşanan yoğunluk ve vize başvuru merkezlerinde yaşanan aksaklıklardır. Özellikle yaz aylarında yaşanan yoğunluklar nedeni ile vize başvurularının sonuçlanmasında aksaklıklar meydana gelebilmektedir. 

Long Vize olarak uzun yıllardan beri başarı ile yürüttüğümüz hizmetlerimiz sayesinde vize işleminizin kısa sürede sonuca ulaşmasını sağlıyoruz. Hollanda Vize Randevusu işlemlerinizi hemen başlatmak için Hollanda vize evrakları ve belgeleri ile bize başvuruda bulunmanız yeterli. Süreci profesyonel bir şekilde yöneten ve kurumsal olarak hizmet veren firmamızı arayarak, Hollanda vizesi Randevusu ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz.

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle vize almaları gerekmektedir. Vize almak isteyen kişilerin de önce vize randevusu almaları gerekmektedir. Peki Hollanda vize randevusu nasıl alınır? Hollanda vize randevusu resmi vize başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınabilir. Vize başvuru merkezimiz isteğiniz üzerine sizin adınıza resmi kurumlardan vize randevusu alabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz.

Vize Randevusu Hollanda
Hollanda Vize Randevusu

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti, vize formu ve istenen diğer evraklarla birlikte eksiksiz olarak yatırılmalıdır. Yatırılmadığı takdirde başvurunuz geçersiz olur. Hollanda vizesi için yetkili vize merkezimiz Long Vize Turizm’den vize türünüze göre ücret bilgisi alabilirsiniz. Alacağınız vizenin ücreti ne kadar süre orada kalacağınıza bağlı olarak da değişmektedir.

Vize ücretleriyle alakalı güncel tutarlarımızı danışmanlarımızdan öğrenerek kart ile ödeme yapabilirsiniz. Vize başvurunuz eğer kabul edilmezse yatırdığınız ücreti geri almanız mümkün değildir. Hollanda vizesi ücreti seyahat amaçlarına göre farklı türler içermektedir.  Bunlar: Hollanda Ticari Vize, Hollanda Turistik VizeHollanda Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi vb. türlerdir. Hangi vize türünü seçerseniz ve ne kadar sürelik isterseniz ona göre ücret miktarı belirlenir.

Hollanda Vize Ücreti – Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize almak isteyen kişilerin bireysel olarak başvuru yapabilmeleri, kısa süreli vize söz konusu olduğunda mümkün değildir. Zira Hollanda Konsolosluğu, kısa süreli vizeler için direkt bireysel başvuru kabul etmiyor. Hollanda vize ücreti Kısa süreli vize alacak kişiler, bu işlemlerini Long Vize Merkezimizden yapabilirler.

Hollanda Ulusal Vizesi denilen uzun süreli vizelerde ise büyükelçilik ve konsolosluklar aracılığı ile doğrudan başvuru yapabilmek mümkündür. Ancak bireysel olarak başvuru yapmak ve süreci yönetmek kolay bir durum değildir. Sürecin getirmiş olduğu zorluklar, zaman kaybı yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden de Hollanda vize başvurusu yaparken Long Vize Turizm merkezimizden destek alınabilmektedir.

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda vize ücretleri hakkında kesin ve güncel bir şey söylemek mümkün değildir çünkü vize ücretleri alınacak vize çeşidine ve kalınacak gün sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Vize ücretleri hakkında daha detaylı ve güncel bilgiye erişmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan vize ücretleri ile ilgili detaylara ulaşabilmektedir. Vize başvuru merkezimizi istediğiniz zaman isteğiniz şehirden arayabilirsiniz.

Hollanda Vize Fiyatları

Vize, ülkeden ülkeye geçişlerin sağlanabilmesi için kişilerin almaları gereken izin belgesine verilmiş olan isimdir ve vize alımları ücretlidir. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin vize almaları gerektiğinden vize fiyatlarını araştırmaları gerekmektedir ancak kesin ve güncel fiyata ulaşmak pek mümkün değildir.

Çünkü Hollanda vize fiyatları, alınacak olan vize çeşidine ve kalınacak olan gün sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vize fiyatları hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru merkezimizle irtibata geçmelerini önermekteyiz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Alınır?

Vize başvuru süreci doğru olarak yönetildiği zaman 7 ila 15 iş günü arasında sonuca ulaşmak mümkündür. Mevsimsel yoğunlukların olmadığı dönemlerde, başvurular genellikle 10 iş gününü bulmadan sonuçlanmaktadır. Hollanda vize randevusu yapılan tarih, her iki ülkeden birinin resmi bayram dönemlerine denk geldiğinde, tatil süreleri de başvuru sürecine eklendiğinden süreç uzamaktadır. 

Long Vize Turizm firmamızdan, Hollanda vize Ücreti ile ilgili gerekli olan tüm bilgileri edinebilir ve dilerseniz yetki vererek sizin adınıza süreci yönetmemizi sağlayabilirsiniz. Uzun yıllardan beri bu konuda hizmet veren Long Vize firmamız, sürecin işleyişi konusunda edinmiş olduğu deneyim nedeni ile vize işlemlerinin kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Vize Ücreti Hollanda
Hollanda Vize Ücreti

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği Hollanda Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkeye seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahibi kişilerden vize talep etmektedir. Vize işlemleri esnasından yaşanabilecek sorunlar da göze alınarak, başvurular seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılmalıdır. Başvuru esnasında Hollanda Konsolosluğu, seyahat edecek olan kişilerden bir takım belge ve evraklar talep etmektedir.

Bu evraklar, eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Hollanda vizesi almak için ilk olarak Hollanda büyükelçiliğine ya da Hollanda İstanbul Başkonsolosluğuna hitaben bir dilekçe yazılması gereklidir. Bu dilekçe bireysel olarak kaleme alınıp doğrudan sunulabileceği gibi, Long Vize Turizm Merkezimiz aracılığı ile doğru bir şekilde yazılabilir. Long vize merkezimiz deneyimli çalışanlarımızla beraber bu konudaki deneyimi göz önüne bulundurulduğunda, bu yolun daha mantıklı olduğu aşikârdır.

Vize sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle vize dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin de Hollanda vizesi dilekçesi yazması gerekmektedir. Daha önce vize dilekçesi yazmamış olan kişiler vize dilekçe örneklerinden yardım alarak dilekçelerini yazabilmektedirler. Hollanda vizesi dilekçe örneği görmek isteyen kişiler vize başvuru merkezimizle iletişime geçerek profesyonel çalışma arkadaşlarımızın hizmetinden yararlanabilirler.

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneğinde Neler Yazılmalı?

Hollanda vize başvurusu için sunulacak olan dilekçe eğer bireysel olarak yazılacaksa, her husus açıkça belirtilmeli ve soru işareti bırakacak herhangi bir konu kalmamalıdır. İnternet üzerinden Hollanda vizesi dilekçe örneği bularak fikir edinmek de doğru bir yöntemdir. Vize dilekçesinde ilk olarak seyahatin ne amaçla yapılacağı belirtilmelidir. Bu konudan detaylı olarak bahsedilmesi, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması bakımından önemlidir. Eğer turistik amaçla seyahat edilecekse ve bir tur şirketi organizasyonuna dâhil olunacaksa, tur şirketi hakkında bilgi vermek ve düzenlenecek tura ait fatura gibi belgeler de dilekçeye ek olarak sunulmalıdır.

Seyahat Tarihi ve Finansman

Vize başvuru dilekçesinde net olarak belirtilmesi gereken hususlardan biri de seyahatin hangi zaman diliminde yapılacağıdır. Hollanda Büyükelçiliği, ülkeye gelecek olan kişilerin burada maddi sıkıntı yaşamamalarını teminat altına almak için, seyahatin giderlerinin nasıl karşılanacağının da belirtilmesini zorunlu tutmuştur.

Hollanda Vizesi Dilekçe Örneğinde seyahat giderleri için gösterilecek olan finansman kaynağı, başvuru evrakları içerisinde de hazır bulundurulmalıdır. Vize dilekçesi yazmak oldukça zorlu bir iştir. Dilerseniz Long Vize Turizm olarak vize başvurunuz için gerekli olan dilekçeyi sizin adınıza yazarak gerekli yerlere iletebiliriz. Vize başvuru sürecinin en başından, sonuna kadar ihtiyacınız olan her durumda sizlerin yanında olan Long Vize sayesinde, vize almak artık zor olmaktan çıkıyor.

Vizesi Dilekçe Örneği Hollanda
Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Hollanda’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahipleri, bu ülkeye yapacakları seyahatin öncesinde gerekli makamlardan vize almalıdır. Seyahat süreleri 90 günü aşmayacak kişiler için başvurulacak vize türü Hollanda tatil vizesi de denilen Schengen vizesidir.

Bu vize için gerekli olan başvuru, vize firmamız merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Hollanda vize kaç günde çıkar diye merak edenler için söylemek gerekirse bu süre maksimum 15 iş günüdür. Ancak başvuru esnasında istenilen evraklarda herhangi bir eksiklik varsa, evrakların tamamlanması aşamaları, bu sürecin uzamasına neden olabilir. Ayrıca mevsimsel yoğunluklar da vize işleminin kısa sürede ya da uzun sürede sonuçlanmasına etki eder.

Hollanda vizesi sahibi olmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular arasında ‘Hollanda vizesi kaç günde çıkar?’ sorusu mevcuttur. Hollanda vizesi yaklaşık olarak 7-15 iş günü arasında çıkmaktadır bu nedenle Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin vize başvurularını seyahatlerinden en az 20 gün önce yapmaları gerekmektedir. Daha detaylı ve güncel bilgi için vize başvuru merkezimizi arayabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Peki Hollanda vizesi kaç günde sonuçlanır? Hollanda vizesi en erken 7 en geç 15 iş günü içersinde sonuç vermektedir. Schengen vizesi sahibi olan kişilerin vize alımları daha kısa sürmektedir. Daha kapsamlı ve güncel bilgi sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vize başvuru merkezimizi aramalarını önermekteyiz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Olan Şartlar

Bunun yanı sıra vize başvurusu yapacak kişilerin 10 yıldan eski olmamak kaydıyla bir pasaporta sahip olmaları ve bu pasaportun, vizenin biteceği son günden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin olması lazımdır. Ayrıca vize işleminin yapılabilmesi için pasaport içerisinde 2 boş yaprağın olması zorunludur. Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar Hollanda vizesi için gerekli olan diğer şartları öğrenmek için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlandırılır?

Hollanda Büyükelçiliği Long Vize Turizm merkezimiz, diplomatik misyon kurumlarının üzerindeki iş yükünü azaltmak ve bireylerin vize alma süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetmek için kurulmuş olan merkezlerdir. Bu merkezlerin büyük bir çoğunluğu, ilgili ülkenin büyükelçiliği ya da konsolosluğu tarafından yetkilendirilen kuruluşlardır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar Long Vize olarak firmamız da başta Hollanda olmak üzere çok sayıda ülke için vize hizmeti sağlıyoruz. İnternet sitemiz üzerinden ve telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gerekli evraklarınız ile birlikte merkezimize başvurarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Hollanda Vize Kaç Günde Çıkar Deneyimli iş arkadaşlarımız ile sizlere vize hizmeti sunan firmamız, vize süreci boyunca sizlere profesyonel destek sağlayarak süreç içerisinde yaşanabilecek olumsuzluklardan sizleri korumaktadır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Hollanda
Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vfs Hollanda Vizesi

Vfs Hollanda Vizesi hakkında detaylı bilgiler bu yazımızda sizlere aktarılmıştır. Hollanda Krallığı’na farklı amaçlarla gitmeyi düşünen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, planladıkları seyahat öncesinde bu ülkeden vize almak zorundadır. Ancak Hollanda Krallığı, kısa süreli olarak verilen bu vizeler için doğrudan başvuru kabul etmiyor.

Bu nedenle de Hollanda vize başvurusu yapmak isteyenler için, vize danışmanlık merkezlerine yetki verilmiştir. Bu yetki neticesinde kurulmuş olan danışmalık firmalarından biri de Vfs Hollanda vizesi firmasıdır. Vize başvuru sürecini başlatan ve tüm süreç boyunca başvuru sahiplerine en iyi hizmetleri sunan Vfs firmasının hizmetlerinden yararlanabilmek için firmanın internet sitesinde yer alan telefon numaraları ile irtibata geçmeniz yeterlidir.

Vize, ülkeden ülkeye geçiş yapmak isteyen kişilerin almaları gereken belgedir. Vize başvuruları seyahat edilecek olan ülkelerin büyükelçiliklerinden ya da konsolosluklarından yapılabilir ancak VSF Global üzerinden vize randevularınızı alabilir, vize başvurularınızı yapabilirsiniz. VSF Global Hollanda vizesi vermekte yetkili bir mecradır. Vize başvuru merkezimizi arayarak profesyonel çalışma arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Uzun Süreli Vize

Hollanda’da daha uzun süre konaklamak ya da burada farklı faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler için de Hollanda Ulusal Vizesi gereklidir. Vfs Hollanda Vizesi almak için Hollanda Büyükelçiliği ve konsoloslukları üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Ayrıca yine vize danışmanlık hizmeti sunan kurumlardan da bu işlemi yapmak olanağı vardır. Kısa süreli vizeler ile Hollanda’da 90 güne kadar kalabilmek mümkündür.

Bu süreci aşacak bir ziyaret planı olan kişiler vize başvuru esnasında uzun süreli vizeye başvurmak istediğini belirtmelidir. Hollanda vizesi almak, Schengen ülkesi olması nedeniyle bir takım zorluklara sahiptir. Ancak sürecin nasıl işlediğini bilen ve bu konuda kaliteli hizmet sunan vize danışmanlık merkezleri, zorlukların üstesinden gelme konusunda kabiliyetlidir. Vfs Hollanda Vizesi yazımız devam ediyor.

Hollanda Vizesi Danışma Merkezi

Hollanda Vizesi Long Vize Turizm olarak Hollanda Ülkesine vize için başvuracak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veriyoruz. Hollanda Vize merkezimiz aracılığı ile Hollanda vizesine başvurduğunuz zaman, gerekli olan işlemler kurumumuz tarafından yürütülür ve vizenizin kısa süre içerisinde elinizde olması için azami çaba gösterilir.

Hollanda vize işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru için gerekli olan evrakları öğrenmek için Long Vize kurumumuz ile irtibat numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuzun ardından vizeniz yaklaşık olarak 1 hafta ile 15 gün içerisinde elinize geçer. Ancak bazen resmi tatiller nedeni ile bu süre uzayabilmektedir.

Long Vize Turizm merkezimiz, vize başvuru ve onaylanma sürecinin, bireysel başvurulara oranla daha hızlı olması nedeniyle tercih sebebidir. Ancak aksi yönde bir etkinin yaşanmaması açısından önemlidir. Long Vize merkezimizi seçerken, daha önce hakkında paylaşılmış olan müşteri yorumlarına dikkat edebilirsiniz. 

Long Vize Turizm bugüne kadar hizmet sağladığı müşterilerinin büyük bir çoğunluğundan olumlu geri dönüş almayı başarabilmiş bir vize merkezidir. Başta Hollanda vizesi olmak üzere çok sayıda ülke vizelerine sizler için başvuru yapan ve tüm süreç boyunca doğru yönlendirmeleri yapan Long Vize günün her saatinde sizlerin bir telefon kadar uzağında.

Hollanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadinlerMeksikaSeyşeller
AndorraGuatemalaMikronezyaSırbistan
Antigua ve BarbudaGüney KoreMoldovaSingapur
ArjantinGürcistanMonakoSolomon Adaları
ArnavutlukHondurasMoritiusŞili
AvustralyaİsrailNikaraguaTimor Leste
BahamalarJaponyaPalauTonga
BarbadosKanadaPanamaTrinidad ve Tobago
Birleşik Arap EmirlikleriKaradağParaguayTuvalu
Bosna HersekKiribatiPeruUkrayna
BrezilyaKolombiyaSamoaUruguay
BruneiKosta RikaSan MarinoVatikan
DominikMakedonyaSanta Kitts ve NevisVenezuela
El SalvadorMalezyaSanta LuciaYeni Zelanda
GrenadaMarşal AdalarıSanta Vincent
Hollanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

Hollanda Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus17,53 milyon (2021)
Para BirimiEuro (€, EUR)
Resmi DiliHollandaca – Felemenkçe
DiniHristiyan
Telefon Kodu+31
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriSaoto çorbası – Telo – Roti – Pom – Nasi goreng – Bakmi – Kip kerrie.
Gezilecek YerlerAmsterdam – Arnhem – Delft – Eindhoven – Giethoorn  
BaşkentAmsterdam
ŞehirleriAmsterdam – Rotterdam – Eindhoven – Groningen – Breda – Apeldoorn – Dordrecht
Yüz Ölçümü41.543 km²
Zaman DilimiOrta Avrupa Standart Saati (GMT+1)
İnternet Alan Adı.nl
KurucusuI. Willem
BaşkanıMark Rutte
Asgari Ücret1.635,60 EUR /ay (Haz 2020)
İklimiIlıman Deniz
Asker Sayısı47,660
Komşu ÜlkeleriBelçika – Almanya
Kuruluş Tarihi15 Mayıs 1648
Hollanda Hakkında Genel Bilgiler
Hollanda
Hollanda
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Vize Başvurusu Yapmak İçin Randevu Almak Zorunlu Mu?

Schegen ülkelerinin birçoğunda olduğu gibi Hollanda vizesi başvurusu yapabilmek için de önceden randevu almak zorunludur. Gideceğiniz seyahatten 6 ay öncesine randevu alabilmektesiniz. Önceden alınmış randevu, planlamalarınızı aksatmadan tamamlamanızı sağlar. Randevu günü tüm evraklarınızın eksiz, hazır olması gerekmektedir. Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Hollanda vizesi başvurusu yaparken en önemli unsur seyahat amacınızın kanıtlanmasıdır. Gidiş amacınızı kanıtlayan tüm evrakları başvurunuzda sunmanız vizenizin olumlu sonuçlanmasında büyük etken sağlar. Başvuruda Türkiye’deki konumunuzu iş durumunuzu maddi kaynaklarınızın da kanıtlanması gerekmektedir. Hazırladığınız evraklardaki bilgileri Hollanda Vize Formu ilgili yerlerinde işaretlemelisiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Yaparken Oteli Satın almak Zorunda Mıyım?

Gidiş amacınız doğrultusunda kalış yerinizi kanıtlayan davetiye sunulmaması gibi durumlarda, kalacağınız otel rezervasyonunuzu başvuruda ibraz etmek zorundasınız. Otel rezervasyonu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Sunulan otelin opsiyonunun geçerli olması şarttır. Long Vize Danışmanlık ve Randevu Merkezimizden Hollanda Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgiye ve otel rezervasyonu desteği alabilirsiniz.

Hollanda Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu Vize Bölümü direk başvuru almamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz. Hollanda Büyükelçiliği sadece karar merciidir.

Hollanda Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Hollanda Büyükelçiliği uzun dönem vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi başvurularını kabul etmektedir. Gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapmaktadır. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Hollanda Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Büyükelçiliğine Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Hollanda Elçiliği uzun kalış süreli vize başvurularını alır ve değerlendirir.90 günü aşan kalışlarda yani aile birleşimi, çalışma vizesi gibi türlerde hizmet vermekte olup, Hollanda Turistik Vize başvurusu yapılamamaktadır. Turistik başvuru İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Hollanda Konsolosluğu vize başvurusu almamaktadır. Hollanda Konsolosluğu yurt dışında yaşayan kendi ülke vatandaşlarının sosyal güvenlik durumu hakkında hizmet vermektedir Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümü işlemleri şahsi başvuru almamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluk ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibine bakmakla görevlidir.

Hollanda Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Hollanda Konsolosluğu bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükumetin politik ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi gibi görevler konsolosluğa aittir. Tüm Konsolosluk randevuları ve Hollanda Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğuna Randevu Nasıl Alabilirim?

Başkonsolosluklar genellikle büyük şehirlerde yer alır ve büyük ve önemli konsolosluklardır. Başkonsolosluklar bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Bu tarz görüşmeler adına Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, Hollanda Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi ?

Hollanda Aile Arkadaş vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olup , orijinali ibraz edilmelidir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiyeler kabul edilmemektedir. Davetiyede soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da ,arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Aile arkadaş vizesine başvuracaksınız eğer ;yurt dışından muhakkak davetiye istemeniz gerekmektedir. Davetiyeyi bulunduğunuz bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden çıkartabilirsiniz. Davetiye orijinal olarak başvuruda sunulmalıdır. Long Vize Merkezimizden Başvuru yaparken gerekli olan Hollanda Vize Başvuru Formu ve davetiye detayları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Hollanda vizesi başvurusu yaparken Hollanda’daki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye kullanılabilir. Hollanda’daki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve Hollanda da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiyenin gerçekliğine ve giden kişin şirketteki pozisyonuna bakar. Gidecek olan kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olabilir. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar ile birlikte tüm detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Hollanda ticari başvurusu yapabilmek için öncelikle bir ticari davetiyeniz olması gerekmektedir. Ticari Başvuruları Direk Hollanda Konsolosluğu Vize Bölümüne yapamamak tasınız. Yetkili Olan Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezinden tüm vize başvurularınızı yapabilir gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Hollanda’ya ticari bir seyahat, bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise mutlaka davetiyeniz olmalıdır. Ticari Davetiye Hollanda ‘da ki firmadan gelmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinde davet ettikleri kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve ne amaçla gelmesi gerektiği yazmalıdır. Şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olmalıdır. Davetli kişi kendi başvuru evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimiz Uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Hollanda seyahatiniz gezi amaçlı ise evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuz olması gerekmektedir. Kalacağınız gün kadar opsiyonlu olması şarttır. Otel konaklamanızı almanız zorunlu değildir; ama Hollanda Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu teyit etmek isteyebilir. Detaylı konaklama bilgisi ve Hollanda Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Hollanda Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk Hollanda turistik vize alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde 30 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için ne kadar sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi gücünüzü kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile yapacağınız analiz ile Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Hollanda vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evrakları sunmanız ve Hollanda Vize Formu İlgili bölümlere işaretleme yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzda Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evrakları sunmalısınız. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizi ifade edebilir diyebiliriz.

Hollanda Vize Başvurusu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başvuru yaparken gidiş amacınızı açık ve net olarak belirtmeniz gerekmektedir. Turistik olarak seyahat edecekseniz eğer; mutlaka otel ve uçak rezervasyonunuzu ibraz etmeniz gerekmektedir. Beyan edilen otel rezervasyonunuzun opsiyon tarihi mutlaka geçerli olmalıdır. Evraklarınız Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümünde değerlendirilirken otel opsiyonunuz gözükmez ise; vize sonucunuzun olumsuz gelme durumu ile karşılaşabilirsiniz. Uçak otel rezervasyonları için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vize Sonuçlanma Süreleri Nedir?

Hollanda vizesinin sonuçlanma süreleri başvuru türüne göre değişmektedir. Çalışma ve aile birleşimi vizeleri 3 ile 6 ay arasında sürerken, turistik ve ticari vizeler 1 hafta ile 15 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar detaylı bilgisine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Başvurusu Yapmak İçin Davetiye Gerekli Midir?

Hollanda’ya seyahatiniz bir iş görüşmesi, kongre ya da stant ziyareti ise mutlaka bir ticari davetiye beyan etmeniz gerekmektedir. Ticari iş görüşmeleri için Hollanda’daki firmanın antetli kağıda kaşeli imzalı davet mektubu göndermesi zorunludur. Vfs Hollanda Vizesi Ticari başvurusu yaparken mutlaka bu davetiyeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Hollanda Vizesi başvurusu yaparken gidiş amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak iseniz; Hollanda’daki akrabanızdan mutlaka davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiye orijinal olmalıdır. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye şartları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Hollanda vize başvurusu yaparken gidiş amacınızı evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Hollanda’ya bir ticari seyahatte bulunacak iseniz; mutlaka Hollanda’daki firmadan bir ticari davetiye almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız turistik ise otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve oteli opsiyonlu seçmeniz gerekmektedir. Kanıtlayan evrakları başvuruda sunarken Hollanda Vize Formu içerisinde de belirtmeniz gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinal olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun orijinal olması başvuruda olumlu izlenim olmasını sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden evrak listesi alabilir, Gidiş amacınızı açıklayan Hollanda Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Hollanda vize başvuru formu online olarak bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Form İngilizce dili seçilerek, sunulan şıklardan tercih ederek doldurulmalıdır. Türkçe ve elle doldurulan başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi sunduğunuz evraklar ile başvuru formu birbirini tutmalıdır. Eksiksiz ve doğru Hollanda Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Online Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Hollanda vize başvurusu yaparken sistem üzerinden İngilizce olarak doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemli bir adımdır. Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden form doldurmak ve Hollanda Vize Ücreti hakkında için destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönem başvurular ile kısa süreli kalış başvurularında online form çeşitlilik gösterir. Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri listesinde değişiklik olduğu gibi. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Başvuru Merkezimizin Uzman kadrosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Hollanda seyahatiniz için öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız gerekmektedir. Bu planlama yapılırken seyahat amacınıza göre evrak hazırlanırken, hazırlanan evrakları teslim etmek ve işlem sürecini başlatmak için Hollanda Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Hollanda Turistik Vize ve Hollanda Ticari Vize Başvurularınızı yani kısa süreli vize başvurularınızı gidiş tarih tarihinizden en erken 6 ay öncesinde başvuru yapabilmektesiniz. Önceden yapılan başvurularda alınan sonuç ile planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz yapabilirsiniz. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücretleri Nedir?

Hollanda seyahati için yapılacak olan vize başvuru türüne göre vize bedelleri değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli vize başvurusu ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Hollanda Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize Ücretleri detaylı listesini Long Vize Başvuru Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Hollanda seyahatlerinizde başvuru yapabilmeniz için önceden randevu almanız zorunludur. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilmeniz mümkündür. Hollanda Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilirsiniz.

Hollanda Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok şehirde hizmet veren Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi Hollanda randevu işlemleriniz için sınırsız hizmet sunmaktadır. Vize başvurularınızda ikamet zorunluluğu olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Profesyonel uzman kadromuz ile birlikte Hollanda Vizesi İşlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Schengen başvurusu yapıyor iseniz; biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı randevu günü başvuruda bizzat bulunmanız gerekmektedir. Bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında şahsen olmalarına gerek olmadan Long Vize Başvuru Merkezi tarafından Hollanda Vize Başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Başvuru türüne göre Hollanda Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve başvuru hizmet bedelleri değişmektedir. Tüm güncel ücret listesi ve başvuruda ihtiyacınız olacak Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri tam listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Vize başvurusu yaparken bir takım ödemelerin yapılması gerekmektedir. Elçilik bu giderler hakkında bilgilendirme yapıp, önceden vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Vize ücretlerini başvuru günü elden alınmaktadır. Banka havalesi, çek, senet vs gibi ödeme yöntemleriyle kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak Hollanda Ticari Vize Ve Hollanda oturum vizesi bedellerini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Hollanda Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumuna göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak değerlendirilmektedir. Vize ücretleri başvuru sırasında alınmakta olup, başvuru sırasında Hollanda Vize Formu Ve evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir.

Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

Hollanda vizesi başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz sunulması yanında, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi açıklayan bir dilekçe yazmak, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine sebep olacaktır. Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu dilekçe için Long Vize Danışmanlık Ve başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Hollanda vize talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Vize Talep Dilekçesi Türkçe olabileceği gibi Felemenkçe ya da İngilizce olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz, sadece başvuruyu destekleyici olması nedeni ile önemli bir evraktır. Uzman Kadromuzdan vize talep dilekçesi ve Hollanda Vize Formu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Hollanda; vize başvurularında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Bu kadar yoğun başvuru alan bir Ülke için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da olabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz.30 gün içerisinde Hollanda Dış işleri bakanlığına itiraz dilekçesi göndererek yapabilirisiniz. Hollanda Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Hollanda Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Hollanda vize Başvurularınızı gideceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Bazı ani gelişen seyahatlerde Hollanda Vize Başvurusu işlemlerinizde geç kalabilirsiniz. Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden Vip Randevu için destek alabilişiniz. Vip Randevu sadece randevuyu erkene çekmek içindir. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamaktadır.

Hollanda Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Hollanda vize başvurularında başvuru türüne göre vize sonuçlanma süreçleri değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli vize başvuruları ortalama bir hafta ile 15 gün arasında sonuçlanırken Hollanda Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Detaylı Vize sonuçlanma süreleri hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezinden net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Seyahat planlaması yaparken vize sonuçlanma süresini de dikkate almanız gerekmektedir. Olası aksaklıları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ve yanlış evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini geciktirmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden Hollanda Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Vfs Hollanda Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli vize başvuruları teslim alan, biometri kaydı oluşturan, evrakları tasnif edip elçiliğe ileten Vfs Hollanda Vizesi Bölümünün vize karar sürecine etkisi yoktur. Yapılan başvurularda karar verme yetkisine sahip değildir. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Başvuru Merkezinden Hollanda Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Hollanda’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Hollanda vizesi başvurusunda gidiş amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Evrakları Vfs Hollanda vize bölümüne iletmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevu olmadan işlem yapmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Hollanda Vize Randevusu almanız mümkündür.

Vfs Hollanda Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Hollanda Vizesi Bölümü karar verme yetkisine sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, biometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakları elçiliğe iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Hollanda Vize İşlemleri adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu