Vizesi Hollanda

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, Hollanda Ülkesine seyahat edecekleri zaman vize uygulamasına tabidir. Vize, bir ülkeye girebilmek için o ülkenin yetkili makamlarından alınması gereken izindir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaport sahipleri için vize gerekli değildir. Ancak umumi bordo pasaport sahipleri, Hollanda’ya girebilmek için vize almak zorundadır. Vize alabilmek için bordo pasaport sahiplerinin pasaportlarının 10 yıldan daha yeni olması ve içerisinde en az 2 boş sayfanın bulunması gereklidir. Ayrıca pasaportun geçerlilik süresi, vize alınacak tarihin bitiminden itibaren en az 3 ay daha olmalıdır.

Hollanda Büyükelçiliği İçin Nereye Başvurulur?

Hollanda’ya girebilmek için vize almak isteyen kişilerin Hollanda vize başvurusu yapması gereklidir. Ancak Hollanda için kısa dönemli vize ve uzun dönemli vize olmak üzere iki farklı vize çeşidi vardır. Vize almak isteyen kişiler, ülkeye hangi amaçla gideceklerse ona göre vize başvurusu yapmalıdır. Kısa süreli vizeler Hollanda turistik vize olarak da geçer ve üst sınırı 90 gündür. Hollanda’ya kısa süreli girişler için Schengen vizesine başvuru yapılır. Ancak Hollanda’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilcilikleri, kısa süreli vize işlemleri için doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle de kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişiler, Long Vize Turizm aracılığıyla doğru ve güvenilir şekilde Hollanda Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilir.

Vizesi Hollanda

Hollanda Vizesi Danışma Merkezi

Hollanda Vizesi Long Vize Turizm olarak Hollanda Ülkesine vize için başvuracak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet veriyoruz. Hollanda Vize merkezimiz aracılığı ile Hollanda vizesine başvurduğunuz zaman, gerekli olan işlemler kurumumuz tarafından yürütülür ve vizenizin kısa süre içerisinde elinizde olması için azami çaba gösterilir. Hollanda vize işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvuru için gerekli olan evrakları öğrenmek için Long Vize kurumumuz ile irtibat numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuzun ardından vizeniz yaklaşık olarak 1 hafta ile 15 gün içerisinde elinize geçer. Ancak bazen resmi tatiller nedeni ile bu süre uzayabilmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Vize Başvurusu Yapmak İçin Randevu Almak Zorunlu Mu?

Schegen ülkelerinin birçoğunda olduğu gibi Hollanda vizesi başvurusu yapabilmek için de önceden randevu almak zorunludur. Gideceğiniz seyahatten 6 ay öncesine randevu alabilmektesiniz. Önceden alınmış randevu, planlamalarınızı aksatmadan tamamlamanızı sağlar. Randevu günü tüm evraklarınızın eksiz, hazır olması gerekmektedir. Hollanda Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Hollanda vizesi başvurusu yaparken en önemli unsur seyahat amacınızın kanıtlanmasıdır. Gidiş amacınızı kanıtlayan tüm evrakları başvurunuzda sunmanız vizenizin olumlu sonuçlanmasında büyük etken sağlar. Başvuruda Türkiye’deki konumunuzu iş durumunuzu maddi kaynaklarınızın da kanıtlanması gerekmektedir. Hazırladığınız evraklardaki bilgileri Hollanda Vize Formu ilgili yerlerinde işaretlemelisiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Yaparken Oteli Satın almak Zorunda Mıyım?

Gidiş amacınız doğrultusunda kalış yerinizi kanıtlayan davetiye sunulmaması gibi durumlarda, kalacağınız otel rezervasyonunuzu başvuruda ibraz etmek zorundasınız. Otel rezervasyonu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Sunulan otelin opsiyonunun geçerli olması şarttır. Long Vize Danışmanlık ve Randevu Merkezimizden Hollanda Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgiye ve otel rezervasyonu desteği alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: