Vizesi Amerika

Amerika Vizesi

Amerika vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 için profesyonel destek almak önemlidir. Göçmenlik yasasına göre ABD, vize başvurusunu kabul etmektedirler. Amerika vizesi kabul olabilmesi için diplomatik temsilcilerinin belirlediği tüm kuralları kabul etmeniz gerekir. Vize prosedürlerinde Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı yapmadan giriş hakkı tanır.

Ülke güvenliğinin sağlanması için vize işlemlerini çok ciddi bir hassasiyetle yürütür. Amerika Birleşik Devletleri tarafından değerlendirmeler kişinin yaşı, mesleki durumu gibi kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Eğer ABD seyahat etmek istiyorsanız mutlaka ABD Konsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekir. Ülkeye giriş ve seyahat etme talebinde bulunursunuz. Yapılan değerlendirmelere göre uygun görülürseniz talebiniz onaylanır.

Tüm bu işlemlerle uğraşıp kendinizi yormak istemiyorsanız, Long vize şirketi olarak Amerika vize işlemleri için elçilikteki temsilciniz olabiliriz. Kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü çalışanlarımızla tüm vize işlemlerinizi sorunsuz olarak çözüyoruz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Amerika Vize Çeşitleri

Giriş noktasına geldiğiniz zaman, göçmenlik memuru vizenizi kontrol eder ve sorun yoksa giriş yaparsınız. ABD iki tür vize uygulaması mevcuttur. Bunlar göçmen olmayan vizeler ve göçmen olan vizelerdir. Eğitim, çalışma ve ziyaret amaçlı gidiyorsanız, göçmen olmayan vize almanız gerekiyor. ABD’de süresiz olarak yaşamak ya da çalışmak istiyorsanız da göçmen vizesine başvurmanız gerekiyor.

Long vize şirketi zaman kaybetmeden gereksiz evrak yığılmalarından sizleri kurtararak, kurallara uygun bir şekilde evraklarınızı tamamlama işinde en büyük destekçiniz oluyoruz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göçmen olmayan vize başvurusunda bulunan herkesin DS-160 formunu doldurması zorunludur. Amerika’ya vize almanın ilk aşaması online başvurunun ardından, DS formlarının eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Long vize şirketi olarak bize başvurmanız halinde tüm formları profesyonel bir şekilde doldurmanızı sağlıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken şahsi evraklarınızı hazır etmeniz olacaktır. Long vize ayrıcalığıyla vize başvuru dosyanızı hazırlıyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri’nden vize alabilmeniz için ikinci aşama Amerika vize mülakatıdır. Amerika vize mülakatı için Long vize firmamız gerekli tüm eğitimleri size vererek, Amerika uzmanınızla beraber Amerika Konsolosluğu Vize mülakatına girmenizi sağlıyoruz. Long Vize Turizm şirketimiz Amerika Vize başvurularınızı prosedürlere uygun ve profesyonelce gerçekleştirmeniz için her zaman hizmetinizdedir. İletişim numaralarımızdan bizlere dönüş sağlayabilirsiniz.

Vizesi Amerika
Amerika Vizesi

Amerika Büyükelçiliği Vize

Amerika Büyükelçiliği vize almak için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin başvuru yapabilecekleri merkezlerin en önemlisidir. Büyükelçilikler, ülkelerin karşılıklı olarak birbirlerinin başkentlerinde açtıkları diplomatik, askeri, siyasi, sosyal ve ekonomik ilişkilerin sağlanması amacını taşıyan ve diplomatik dokunulmazlığa sahip olan temsilciliklerdir.

Ankara’da bulunan Amerika Büyükelçiliği’nin vize departmanından Amerika vizesi için başvuru yapmak mümkündür. Ancak buradan vize almak isteyen kişiler, mutlaka randevu almalıdır. Amerika Büyükelçiliği, randevusuz vize işlemleri yapmamaktadır. Ayrıca Amerika, vize konusunda dünyada en çok başvuru alan ülke olması nedeni ile işlem yoğunluğu yaşanabilir. Bu yoğunluktan etkilenmemek için seyahat tarihinden en az 2 ay önce başvuru yapmak önemlidir.

Amerika Büyükelçiliği Vize Dilekçesi

Amerika vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ilk atmaları gereken adım, büyükelçilik makamına hitaben yazılmış olan bir dilekçenin sunulmasıdır. İngilizce olarak kaleme alınması gereken bu dilekçede seyahatin amacı ve hangi süreleri kapsayacağı açık bir biçimde ifade edilmelidir. İngilizce dilekçe yazmakta zorlanan kişiler Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu firmamız hizmetlerinden yararlanabilirler. Firmamız, başvuru dilekçesinin yazılması konusunda başvuru sahiplerine gerekli olan desteği sağlamaktadır. 

Amerika Vizesi Dilekçe Örneğinde belirtilmesi gereken bir diğer husus da Türkiye’de, kişinin Amerika seyahatinden geri dönmesini sağlayacak nitelikteki bağlantılarının belirtilmesidir. Okul, iş ya da köklü aile bağları bu bağlantılar arasındadır. Bu uygulama ile Amerika’ya gidecek olan kişilerin zamanı dolunca ülkeyi terk etmelerinin garanti altına alınması amaçlanmaktadır.

Amerika Vizesi Maddi Yeterliliğin İspatı

Amerika Büyükelçiliği tarafından vize başvurusu esnasında ispat edilmesi talep edilen en önemli hususlardan biri de, kişinin bu seyahati ve seyahat süresince oluşabilecek masrafları karşılayabilecek maddi güce sahip olduğudur. Bu nedenle en az 3 aylık banka hesap dökümü, kişinin kurum yetkilisi tarafından ıslak olarak imzalanmış maaş bordrosu, iş yeri sahibi ise kazancını gösteren evrakların da başvuru esnasında sunulması gerekmektedir. 

Long vize firmamız ile irtibata geçerek Amerika vizesi hakkında daha detaylı bilgi alabilir, dilerseniz firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Deneyimli çalışan kadrosu ile uzun yıllardır bu alanda faaliyet yürüten firmamız, Amerika vize başvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi adına her türlü desteği sağlamaktadır.

Büyükelçiliği Vize Amerika
Amerika Büyükelçiliği Vize

Amerika Konsolosluğu Vize

Amerika Konsolosluğu vize almak isteyen kişilerin başvurabileceği yetkili makamlardan biridir. Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan vize başvuru yapmak isteyen kişilerin, başvurudan önce randevu alması gereklidir. Randevu almadan gelen kişilerin başvuru yapabilmeleri mümkün değildir. Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuru esnasında şahsen konsoloslukta bulunması zorunluluktur. Ancak vizesini yenilemek ya da süresini uzatmak isteyen kişiler, belirli şartları sağlamış olmaları şartı ile bu durumdan muaftır. 

Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak için vize firmamız hizmet sağlayan merkezlerden destek almaları da mümkündür. Özellikle Amerika vizesi gibi başvuru süreci zorlayıcı olan vizeler konusunda bu merkezlerin deneyimlerinden yararlanmak, büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Amerika Konsolosluğu Vize İçin Dijital Parmak İzi Zorunluluğu

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin randevu tarihlerinde konsolosluk binasına gelerek parmak izi örneği bırakması gereklidir. Parmak izi örneği vermeyen bireylerin diğer aşamalara geçmeleri mümkün değildir. Ancak ikinci kez vize alacak olan ve daha önceki seferde parmak izi bırakmış olan kişilerin tekrar parmak izi bırakmasına gerek yoktur.

Ayrıca daha önceki başvurusunda parmak izi bırakmış olan kişilerin, ikinci başvuruları sırasında şahsen bulunma zorunlulukları da yoktur. Vize başvurusu sırasında izlenmesi gereken süreç hakkında gerekli olan bilgilere konsolosluk internet sitesi üzerinden ya da Long Vize Merkezinden ulaşmak mümkündür. Amerika Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, iki ülkenin resmi tatil günlerinde de bu kurumların çalışmadığını dikkate alarak planlama yapmalıdır.

Amerika Başkonsolosluğun Vize İçin Talep Ettiği Evraklar

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu, vize için başvuru yapan kişilerden standart olarak bazı evrakları talep etmektedir. Ancak gerekli görmesi halinde daha fazla evrak talep etme hakkında da sahiptir. Long Vize Turizm firmamızdan, Amerika vizesi için Amerika Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından gerekli olan evraklar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Talep edilen evrakların en önemlisi bu makama hitaben yazılmış bir başvuru dilekçesidir. Bunun dışında Amerika Büyükelçiliği tarafından talep edilen süre içerisinde geçerliliği olan bir pasaporta da ihtiyaç vardır. Gerekli olan evrakların tam listesini öğrenmek için Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Amerika
Amerika Konsolosluğu Vize

Amerika Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika aile/arkadaş ziyareti vizesi Amerika’da bulunan eşini ve evli olmayan çocuklarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahatlerinden önce almaları gereken izin belgesidir. Ayrıca birinci dereceden akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin de bu vizeye başvuru yapması gereklidir. Amerika Aile/arkadaş ziyareti vizesi, göçmen olmayan vize türleri arasındadır.

Bu vizeye başvuru yapabilmek için 10 yıldan eski olmamak suretiyle, ziyaret tarihinin bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaport gereklidir. Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, gerekli evraklar ile birlikte bu ülkenin Türkiye’de bulunan diplomatik misyon temsilciliklerinin vize departmanlarına başvuru yapmalıdır.

Amerika Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi Formu ve Başvuru Dilekçesi

Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin, başvuru öncesinde ve başvuru esnasında bir takım belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür. Başvuru öncesinde DS 160 adı verilen vize başvuru formunun doldurulması gereklidir. Bu forma Büyükelçilik ve konsolosluk internet siteleri ulaşım sağlamak mümkündür. Amerika Aile/Arkadaş Ziyareti vizesi DS 160 formu, Amerika’nın başvuruda bulunan kişiyi tanıması için bir ön formdur. Bu formun İngilizce olarak doğru bilgilerle doldurulması gereklidir.

Başvuru dilekçesi ise büyükelçilik ya da konsolosluk makamına hitaben İngilizce yazılması gereken bir evraktır. Bu dilekçede seyahatin amacı, süresi ve finansmanı gibi noktalar açıkça belirtilmelidir. Vize firması olarak hizmet veren Long Vize Turizm firmamız, uzun yıllar bu alanda faaliyet göstermesinin neticesinde elde ettiği deneyimlerini vize başvurusu yapmak isteyen misafirleri ile paylaşıyor.

Amerika Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Olan Diğer Evraklar

Geçerli bir pasaport, vize başvuru formu ve vize başvuru dilekçesine ek olarak farklı evraklar da talep edilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda Amerika Büyükelçiliği’nin ya da konsolosluğunun daha fazla belge talep etme hakkı vardır. Son üç ayda çekilmiş ve gözleri kapalı olmayan biyometrik fotoğraf ve başvuru sahibinin nüfus cüzdan fotokopisinin de başvuru evrakları arasına eklenmesi gereklidir.

Ayrıca Amerika aile/arkadaş ziyareti vizesi için vize talebinde bulunacak kişiler, evlilik cüzdanlarının fotokopisini de ibraz etmek zorundadır. Vize başvurusu esnasında gerekli olan evrakların tamamını öğrenmek için Long Vize firmamız ile irtibata geçebilir ve sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Amerika
Amerika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika Ticari Vize

Amerika ticari vize bu ülkeye ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken izin belgesidir. Sahip olduğu pasaport türü ne olursa olsun, Amerika Birleşik Devletleri’ne yolculuk yapacak olan her Türk vatandaşı vize uygulamasına tabidir. Amerika’da temel olarak iki vize çeşidi vardır. Bunlar göçmen vizesi ve göçmen olmayan vizedir. Ticari vize almak isteyen kişiler göçmen olmayan vize başvurusu yapmalıdır. Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin, oluşabilecek yoğunlukları da göz önüne alarak en az 1 ay öncesinden vize başvuru işlemini yapması gereklidir. Aksi takdirde vize sürecinde yaşanan aksaklıklar ve gecikmeler, seyahatin planlanan tarihte gerçekleşmesinin önünde engel teşkil eder.

Amerika Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’ya ticari vize için başvurmak isteyen kişiler, başvurularını Amerika Büyükelçiliği ya da Amerika Başkonsolosluğu üzerinden yapabilirler. Bunun yanı sıra vize firmamız merkezleri aracılığı ile de ticari vize başvurusu yapmak mümkündür. Dilerseniz Long Vize Turizm vasıtasıyla Amerika ticari vize işlemlerinizi gerçekleştirilmesi talimatını verebilir ve bu süreçte firmamızın profesyonel desteklerinden yararlanabilirsiniz. Amerika vizesi almak için, ilgili makamlar tarafından talep edilen evrakların hazırlanması ve bir başvuru dilekçesi ile başvuru yapılması gereklidir. Başvuru dilekçesinin ve başvuru formunun dilinin İngilizce olma zorunluluğu vardır. İyi bir İngilizce ile yazılmamış dilekçeler, vize başvurusunun iptaline neden olabilir. Dilekçe sürecini ve sonrasını sorunsuz olarak aşabilmek için deneyimli bir vize firmamızın hizmet almak mantıklıdır.

Amerika Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

Ticari vize, normal vizeden farklı olarak bazı ek evrakların da ibraz edilmesini gerektirir. Ticari vize başvurusunda, Amerika’da bulunan herhangi bir şirketten ya da kurumdan alınmış bir davetin ibraz edilmesi, sürecin olumlu sonuçlanması açısından etkilidir. Ancak bu bir zorunluluk değildir. Bir şirket adına ticari faaliyette bulunan kişiler ya da şirket sahibi olarak bu seyahate çıkan kişiler, seyahate konu olan durumu yazılı bir belge ve ıslak imza ile başvuru evrakları arasında sunmalıdır. Amerika ticari vizesi için gerekli olan Evraklar ve Belgeler hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan şeyleri sormak için Long Vize firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Ticari Amerika
Amerika Ticari Vize

Amerika Turistik Vize

Amerika turistik vize bu ülkeye bir yolculuk planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahat etmeden önce almaları gereken izindir. Amerika tarafından verilen vizeler göçmen vizesi ve göçmen olmayan vizeler şeklinde iki kategoriye ayrılır. Turistik vize almak isteyen kişiler göçmen olmayan vizeye başvurmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen vizeler genellikle 10 yıllık ve çok giriş hakkı bulunan vizelerdir.

Ancak bu 10 yıl boyunca Amerika’da kalabilmek anlamına gelmez. Vize sahibi olan bir kişi yılda en fazla 6 ay Amerika’da konaklayabilir. Ayrıca ülkeye giriş esnasında sınır memurları durum değerlendirmesi yaparak kişilerin ülkede kalabilecekleri süreyi sınırlandırma hakkına sahiptir. Amerika vizesi diğer ülke vizelerine oranla daha karışık bir sürece sahiptir. Bu nedenle de vize almak isteyen kişileri zorlamaktadır.

Amerika Turistik Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Amerika Turistik vize almak isteyen kişiler Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine başvuru yapmalıdır. Ayrıca bu konuda hizmet sağlayan vize firmamız merkezleri aracılığı ile de başvuru yapmak mümkündür. Ancak firmamız aracılığı ile başvuru yapılabilse bile, başvuru esnasından bireylerin de hazır bulunması gereklidir. Özellikle ilk defa Amerika vize başvurusu yapacak olan kişiler, konsoloslukta ya da büyükelçilikte parmak izi örneği bırakmak zorundadır. Vize başvurusunda hazır bulunma şartından anne ve babasından en az birinin Amerikan vizesine sahip olan 14 yaş altı çocuklar ile 80 yaş üstü yetişkinler muaftır.

Amerika Vizesi Mülakatı

Amerika vizesi alırken, sunulan evrakların değerlendirilmesinin yanı sıra bir de sözlü olarak mülakat yapılmaktadır. Bireylerin sözlü mülakatta beyan ettiği bilgilerin, diplomatik temsilciliklere ibraz ettiği belgelerdeki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Tutarsız bilgi sunulması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacağı için, mülakat esnasında dikkatli olmak gereklidir. 

Long Vize Turizm olarak Amerika vize mülakatı konusunda deneyimlerimizi sizinle paylaşıyor ve bu süreci sorunsuz atlatmanızı sağlıyoruz. Amerika vizesi ile hakkında merak ettiğiniz her türlü konuyu Long Vize firmamızın telefon numaraları üzerinden bize ulaşarak sorabilirsiniz. Vize firmamız konusunda uzun yıllardan beri hizmet veren firmamız,  deneyimli personeli ile vize başvuru sürecinizin sorunsuz tamamlanması için sizlere destek oluyor.

Turistik Vize Amerika
Amerika Turistik Vize

Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vize Başvurusu Amerika’da bulunma amacınıza göre yapacağınız başvuruda izlemeniz gereken yol Amerika Konsolosluğu’nun prosedürlerine uygun olmalıdır. Uygun olmayan başvurular konsolosluk tarafından kabul edilmez. Kabul edilmeme durumunda başvuru için yatırdığınız ödeme de iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzun eksiksiz olabilmesi ve kabul edilmesi için Long vize turizm sizlere Amerika vize başvurusunda en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Amerika vize başvurusu için tüm şartları yerine getirdiğinizde, başvurunuz onaylanacaktır. Başvurunuz tüm evraklarınız incelenerek USCIS bölge ofisi tarafından onaylanmaktadır. Başvurunuz onaylanırsa NCV’ye gönderilecektir. NCV başvurunuzu aldıktan sonra, vize numarası varsa sizinle irtibata geçecektir. Başvurunuz onaylanmadan seyahat planlaması yapmamalısınız. Oldukça detayları bulunan bu süreçte sizleri yalnız bırakmamak için Long vize turizm firmamız daima hizmetinizdeyiz.

DS-160 Amerika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Amerika vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız DS-160 Amerika vize formu olmadan bunu gerçekleştiremezsiniz. Form İngilizce olarak doldurulduğu için eğer yeterli bir İngilizceye sahip değilseniz firmamız bürosuna başvurmanız gerekecektir. Formu doldururken gerçekliği olmayan bilgiler sunmamalısınız. Amerika Büyükelçiliği ve ABD Konsolosluğu’ na yapacağınız başvurudan en az üç gün önce formu doldurmanız yeterli olacaktır. Bu noktada Long Vize şirketimiz sizlere uzman ekibiyle en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Amerika Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurusu yaptığınız zaman, başvurunuzun kabul edilip Amerika’ya giriş yapabilmeniz için hazırlayacağınız tüm evrakların birbirleriyle tutarlı olması gerekir. Amerika vize başvurusu yapan herkesin konsolosluk tarafından yapılan mülakatı geçmiş olması lazımdır. 14 yaş altındakiler ve 80 yaş üstündeki kişilerin evrakları tamsa konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmez. Bunun haricinde herkesin başvuruyu bizzat kendisinin yapması gerekir.

Pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresinin bulunması başvuruda zorunlu olan noktalardandır. Başvuru kategorinize göre Amerika Konsolosluğu’ndan elektronik ortamda formu doldurup randevu almanız gerekir. Konsolosluk uygun görmesi halinde ek belge talebinde bulunabilir. Amerika’ya yapmak istediğiniz seyahatin en az 6 ile 8 hafta öncesinde vize başvurunuzu yapmanız gerekir. Amerika vize başvurusuyla alakalı tüm detayları Long Vize şirketimizi arayıp öğrenebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede başvuru işlemlerinizi tamamlayabilmek için her zaman en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.

Vize Başvurusu Amerika
Amerika Vize Başvurusu

Amerika Vize Evrakları ve Belgeleri

Amerika vize evrakları ve belgeleri vize başvurusu yapmadan önce tam olarak hazırlanmalı ve başvuru esnasında sunulmalıdır. Amerika vizesi almak isteyen kişiler, seyahat tarihlerinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmalıdır. Vize başvurusu yapılmadan önce Amerika Büyükelçiliği ya da konsolosluklar üzerinden bireyler kendi kişisel bilgileri ile bir hesap oluşturarak burada bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır.

Başvuru formunda eksik bilgi beyan edilmesi ve daha sonra yapılan incelemelerde bu durumun ortaya çıkması, tartışmasız olarak vize başvurularının reddine neden olacaktır. Ayrıca bu olumsuz durum daha sonraki başvurularda da eksi puan olarak kişinin karşısına çıkacağından, doğru bilgi vermeye dikkat edilmelidir.

Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Amerika vize başvurusu diğer ülkelerin vize başvurularına oranla oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreci daha da zorlu hale getiren şey ise başvuru dilekçesinin İngilizce doldurulması ve başvuru dilekçesinin de İngilizce olarak kaleme alınması gerekliliğidir. Vize başvuru dilekçesinde şahıslar seyahat amaçlarını tam ve soru işareti bırakmayacak şekilde beyan etmelidir.

Ayrıca seyahat için gerekli olan finansmanın nasıl sağlanacağı, kişinin sabit bir maaşı yoksa ona sponsor olan kişinin de belirtilmesi gereklidir. Sponsor olan kişi de ayrıca bir İngilizce dilekçe vererek, başvuru yapan şahısa sponsor olduğunu belirtmeli ve maddi yeterliliğini ispat etmelidir. Long Vize Turizm olarak dilerseniz İngilizce dilekçelerinizi en iyi şekilde sizler için hazırlayıp, sizin adınıza başvuruda bulunabiliriz. Firmamızın hizmetlerinden yararlanmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Amerika Vize Mülakatı 2021

Amerika vizesi için zorlayıcı olan bir diğer aşama da bireylerin sunmuş oldukları evraklara ek olarak ayrıca sözlü mülakata alınmalarıdır. Bu mülakatta başvuru sahiplerinin ibraz etmiş oldukları evraklarda yer alan bilgilerden, başvuru formunda ve başvuru dilekçesinde yazılı olan bilgilerden mülakat yapılmaktadır. Başvuru sahibinin çelişkili bilgi vermesi ya da kendisine yöneltilen soruları net bir biçimde yanıtlayamaması, red kararı almasına neden olacaktır. Long Vize firmamızın deneyimli çalışanları, vize mülakatı için gerekli olan tüm direktifleri sizlere vermekte ve sizi en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Amerika
Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri

Amerika Vize Formu

Amerika vize formu Amerika için vize başvurusu yapacak olan kişilerin doldurmaları gereken bir formdur. DS 160 olarak da bilinen bu form Amerika Birleşik Devletleri’nin diplomatik misyon temsilciliklerinin internet siteleri üzerinden doldurulmaktadır. Tamamen İngilizce olarak doldurulması gereken bu form, karşı tarafın başvuru yapacak kişi hakkında ön bilgi sahibi olması açısından önemlidir.

Bu nedenle de form doldurulurken özen gösterilmeli ve hatalı bilgi vermemeye dikkat edilmelidir. Amerika vizesi almak için doldurulması zorunlu olan bu form, İngilizce olması nedeni ile bazen kişileri zorlamaktadır. Bu aşamada profesyonel vize firmamız hizmeti sunan bir firmadan destek almak, durumun üstesinden gelebilmek açısından avantajlı bir durumdur.

Eksik Bilgiler Yasal İşlem Sebebi

Amerika vize başvurusu esnasında doldurulacak olan bu form, aynı zamanda yanlış beyan verilmesi durumunda yasal işlem yapılabilmesi maddesini barındırmaktadır. Daha sonra ibraz edilecek olan belgeler ile ya da kişi hakkında yapılacak olan araştırmalar neticesinde elde edilecek olan bilgiler ile bu formda yer alan bilgilerin çelişmesi, başvuru sahiplerinin başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olabileceği gibi, bir takım yasal işlemlerle de muhatap olmalarına yol açar.

Bu yüzden de form doldurulurken ne istenildiğine dikkat etmek ve eksiksiz olarak doldurmak önem arz etmektedir. Long Vize Turizm olarak Amerika Vize Başvuru formu doldurma sürecinizde sizlere profesyonel firmamız hizmeti sağlıyoruz. Sağlamış olduğumuz bu hizmetten yararlanmak için internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan telefon numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Amerika Vize Formu ve Mülakat Süreci

Amerika vizesi almak isteyen kişiler, diğer ülkelerin vize başvurularında bulunmayan ek bir mülakat sürecinden geçerler. Burada bireylerin kendini ifade edebilmeleri ve hem dilekçede hem de başvuru formunda yer alan bilgilerin teyit etmeleri istenir. Form ve Amerika Vizesi Dilekçe Örneği yanlış bilgi verilmesi, mülakatta elenme sebebidir. Bu da vize başvurusunun reddi anlamına gelir. Vize mülakatınız sırasında Long Vize firmamızın asistanlarının size eşlik etmesi ve bu mülakat için size gerekli direktifleri vermesi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu konuda deneyimli olan firmamız, sorunsuz bir mülakat geçirebilmeniz için sizlerin yanındadır.

Formu Vize Amerika
Amerika Vize Formu

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yapabilmek için, Amerika vize işlemleri tamamlanmadan seyahat etmeniz mümkün değildir. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra onayı alıp, pasaportunuza bu vizeyi işleterek seyahat edebilirsiniz. Long vize turizm olarak tüm bu işlemlerinizde sizlerin yanında yer alıyoruz. Çalışanlarımız, rehberlerimiz ve operasyon ekibimiz takip etmeniz gerek tüm süreçlerde, sizleri detaylı olarak bilgilendirmektedir.

Amerika Vize İşlemleri Ve Vize Kategorileri

Amerika Birleşik Devletleri’ne gitme amacınıza göre kısa süreli ya da uzun süreli Amerika vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kısa süreli vize işlemlerinde; turistik, ticari, tıbbi tedavi, geçici süreyle çalışma ve eğitim amaçlı başvuruda bulunabilirsiniz. Uzun süreli vize işleminde devamlı olarak Amerika’da kalmak isteyenlerin yaptığı başvurudur. Göçmen vizesi olarak da adlandırılan bu vizeye; nişanlılık, aile birleşimi, işverenin sponsor olması, yeşil kart vizesi, geri dönen yerleşik yabancı müracaatı gibi durumlarda başvurulur.

Vize işlemlerinizin onaylanabilmesi için tüm evraklarınızın güncel olması gerekir. 10 yıllık başvuruda bulunsanız bile 6 ay boyunca aralıksız Amerika’da kalmanız gerekir. Amerika vizesi ne kadar süre ile verileceği ise sunduğunuz gerekçelere göre ve evraklarınızın eksiksiz olmasına göre Amerika Konsolosluğu’nun yapacağı mülakatta belli olur. Yapacağınız en ufak hata vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açar. Bu nedenle firmamızdan yardım almanızda fayda vardır. Long vize turizm olarak bizlere Amerika vize işlemleri için başvurduğunuzda, tecrübeli ekimizle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Amerika Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

Amerika’ya seyahat etmek istiyorsanız doldurmanız gereken formalar ve hazır bulundurması zorunlu evraklar vardır. Bu evraklardan bir tanesi bile eksik olursa Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Hangi vize çeşidine başvuracağınızı belirledikten sonra evrakları ve belgeleri listesini hazırlamanız gerekir. Tüm bu hazırlık aşamanızda sizlere profesyonel hizmet sunan Long vize firmamızı tercih edebilirsiniz. Vize şirketimizi tercih etmeniz durumunda DS-160 formunu, seyahat edeceğiniz araca ait bilgileri ve Amerika’da konaklayacağınız yerin adresini, iletişim bilgilerini uzmanlarımız hazırlıyor. Siz sadece 2 adet resim, kimlik fotokopisi ve geçerli olan pasaportunuzla eski tüm pasaportlarınızı hazır ediyorsunuz. Amerika vize işlemleri için Long vize şirketimizi tercih edin işinizi şansa bırakmayın.

İşlemleri Vize Amerika
Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize Randevusu

Başvurunuzun onaylanma sürecinde atacağınız adımlardan birisi de Amerika vize randevusu almaktır. Amerika’ya seyahat etmek istiyorsanız vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Elektronik ortamda online sistem üzerinden Amerika Konsolosluğu’ndan randevu alabilirsiniz. Yatri üzerinden yapacağınız bu başvuruda hesap açıp, istenilen bilgileri doldurup randevu oluşturmanız gerekir. Bazı durumlara göre uzayabilen vize kabul işlemlerinde mağduriyet yaşamamanız için olabildiğince en kısa sürede başvuruyu tamamlamak gerekiyor. Bunun içinde randevunuzu en erken sürede almanız, vize işlemleriniz için daha kolay olacaktır.

Yapmanız gereken işlemlerin eksiksiz olabilmesi için Long vize turizm firmamız bu alanda sizlere destek vermektedir. Sizlerle birebir ilgilenen çalışanlarımız her türlü sorunuza ve sorununuza kısa sürede çözümler üretiyor. Analitik ve uzman ekibimizle başvurunuzda en büyük yardımcınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Diplomatik görev için Amerika’da bulunması gereken Türk vatandaşları haricinde, diğer tüm vatandaşların Amerika’ya giriş yapabilmesi için vize alması gerekir. Vize işlemleri esnasında yapılan ilk işlem olan DS-160 formu doldurulduktan sonra, açtığınız hesap üzerinden sistemden randevu alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu alırken DS-160 formunu açmanız yeterli olacaktır. Formu tekrar açarken oluşturacağınız güvenlik şifrenizi unutmamalısınız. Önce randevu alıp sonra formu açmaya çalışırsanız, şifrenizi unutmanız halinde randevunuz iptal olacaktır.

Zorunlu olarak ödenen ABD vize başvuru ücretinizin heba olmaması için Long vize olarak, ödemenin sizin adına yapılmasını sağlıyoruz. ABD Büyükelçiliği’ne sizin adınıza randevu planlaması yapıyoruz. Randevuda bir aksaklık yaşamanız durumunda ödemeniz iade edilmeyeceği için mutlaka Long vize turizm firmamızla irtibata geçin MRV ücretiniz boşa gitmesin.

Amerika Vizesi Acil Randevu Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahatiniz eğer acil bir durum içeriyorsa, acil randevu sisteminden faydalanabilirsiniz. Acili yete giren bu durumun gerekçelerini sunmanız gerekecektir. Acil durum harici seyahat tarihiniz yakın ise de hızlandırılmış vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Seyahatinizin tarihini ve nedenini belirterek, gerekli evraklarınızla randevunuzu alabilirsiniz.

Amerika vize başvurusu yapacaksanız kafanızdaki tüm sorulara Long Vize olarak cevap vermekteyiz. Vize başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Siz seyahatinizle ilgili eşyalarınızı hazırlayana kadar işlemleriniz bitmiş olacaktır. Bizlerle irtibata geçmek için iletişim numaralarımızdan dönüş sağlayabilirsiniz.

Vize Randevusu Amerika
Amerika Vize Randevusu

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan diğer detayları sormak için irtibat numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Amerika vize başvurusu için talep edilen ücret, başvurulacak olan vizenin türüne göre değişlik gösterir. Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup bu ülkeye ziyaret edecek olan kişileri pasaport ayrımı olmaksızın vize uygulamasına tabi tutmaktadır.

Amerika vizesi almak, dünya üzerindeki en zor vizelerden biridir. Bu zorlu süreçte profesyonel bir desteğe sahip olmak, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Ayrıca bir vize firmamız merkezinden hizmet alınacaksa, hizmet ücreti de fiyata yansıyacağından net bir rakam belirtmek mümkün değildir.

Amerika Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Amerika vizesi için başvuru yapmadan önce gerekli olan ücretin ödenmiş olması ve ödeme dekontunun da başvuru evrakları arasında sunulması gereklidir. Dekont içermeyen başvurular, gerekli şartları sağlamadığı gerekçesiyle reddedilir. Amerika vizesi için ödenmesi gereken tutar Türkiye Ekonomi Bankası’nda bulunan Amerikan Büyükelçiliği ya da Amerikan Başkonsolosluğu hesaplarına yatırılmalıdır. Para yatırma işlemi esnasında açıklama kısmına vize başvuru ücreti olduğu da eklenmelidir.

Amerika vize işlemleri, her adımda azami hassasiyet gösterilmesi gererek bir süreçtir. Bu süreçte meydana gelebilecek en küçük aksaklık, vize işleminin reddi ile sonuçlanacaktır. Amerika vizesi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlamak ve süreç boyunca ihtiyacınız olan her konuda profesyonel destek almak için, bu alanda uzun yıllardan beri hizmet sağlayan Long Vize Turizm firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Amerika Vizesinden Kimler Muaftır?

Türkiye’den vize talep eden ülkelerin büyük bir çoğunluğu, bu uygulamayı umumi bordo renkli pasaport taşıyan kişilerle sınırlı tutmaktadır. Ancak Amerika Birleşik Devletlerinin de içinde bulunduğu birkaç ülke, Türkiye Cumhuriyetinden seyahat edecek olan kişilerde ayrım gözetmeksizin vize talep etmektedir. Bu vize uygulamasından, anne ve babasından biri Amerika vizesine sahip olan 14 yaş altı çocuklar, Ayrıca 80 yaşının üstündeki bireyler de Amerika vize uygulamasında vizeye tabidirler. Amerika vizesi ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak ve dilerseniz vize işlemlerinizde firmamızdan destek almak için Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Ücreti Amerika
Amerika Vize Ücreti

Amerika Vizesi Dilekçe Örneği

Amerika vizesi dilekçe örneği bularak Amerika vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen kişilerin başvurması sahip olması gereken izindir.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bu ülkenin Ankara’da bulunan büyükelçiliğine ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben bir başvuru dilekçesi hazırlayarak sunmak zorundadır. Hazırlanacak olan dilekçenin iyi bir İngilizce kullanılarak hazırlanması gereklidir.

Bu da Amerika vize başvurusu yapacak olan kişilerin genellikle zorlandıkları bir durumdur. Bu zorluğun üstesinden gelebilmek adına profesyonel vize firmamız hizmeti veren bir merkezden hizmet almak avantajlı olacaktır. Bu sayede sürecin geri kalan kısmında karşılaşılabilecek sorunların da önüne geçilmesi mümkündür.

Amerika Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Amerika vize başvurusu yapacak olan kişiler gerek farklı internet sitelerinden, gerekse de Amerikan diplomatik temsilciliklerinin internet adreslerinden Amerika vizesi dilekçe örneği bularak inceleyebilirler. Vize için dilekçe yazılırken, tüm hususların eksiksiz olarak beyan edilmesi, başvurunun olumlu sonuçlanması açısından büyük öneme sahiptir.

Vize dilekçesinde ilk olarak neden Amerika’ya seyahat edildiği açık olarak belirtilmeli ve bu konuda herhangi bir soru işaretinin kalmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca dilekçede belirtilen hususlar ile başvuru esnasından ibraz edilecek olan evraklardaki bilgiler birbirleri ile çelişmemelidir.

Dilekçede mutlaka eklenmesi gereken bir diğer husus da seyahat giderlerinin ve bu esnada oluşabilecek masrafların hangi yolla finanse edileceğinin bildirilmesidir. Dilerseniz vize başvuru dilekçenizi Long Vize Turizm firmamızın yardımı ile hazırlayabilir ve hem dil, hem de içerik açısından güçlü bir dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

Ticari Vize Dilekçesi

Amerika Ticari amaçlarla ya da iş amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek olan kişiler, başvuru dilekçelerinde bu durumu beyan etmelidir. Bunun yanı sıra eğer bir devlet kurumu adına Amerika’ya gidilecekse ilgili kurumun yetkilisinden yazılı bir evrak da başvuru dilekçesi ile birlikte sunulmalıdır.

Seyahat eğer bir şirket ya da yatırım faaliyeti adına gerçekleştirilecekse yine aynı şekilde şirket yetkilisinin yazarak imzaladığı bir açıklama metni de başvuru dilekçesi ile birlikte ibraz edilmelidir. Uzun yıllardan beri vize firmamız hizmeti sunan Long Vize firmamızdan bu konu ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Amerika
Amerika Vizesi Dilekçe Örneği

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi kaç günde çıkar? diyecek olursanız, vizelerin türüne göre bu süre değişmektedir. Amerika hayali kurarken oraya gitmenin kolay olmadığını ve vize almamız gerektiğini hepimiz biliriz. Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edebilmeniz için, yapmış olduğunuz Amerika vize başvurusunun sonuçlanma evresi vardır. Vizenizin çıkacağı zamana göre kendinizi ayarlamak ister ve seyahat planlaması yaparsınız.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar- Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Genellikle birçok başvuruda olabildiği gibi Amerika vizesi çıkış tarihini isim benzerliği etkileyebilmektedir. Konsoloslukla görüşmenizden sonra size sarı zarf veriliyorsa, bu ya isim ya da fotoğraf benzerliği olduğu anlamına gelir. Dosyanız bu durumda incelemeye alınır. Başvuru esnasında eksik evrakınız varsa, vizenizin çıkış süresini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Long vize turizm firmamızı arayarak tüm işlemlerinizi bizimle gerçekleştirmeniz, yaşayacağınız bu problemi ortadan kaldıracaktır.

İhtiyacınız doğrultusunda gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için seçeceğiniz vize türü de, vizenin çıkma tarihini etkileyebilmektedir. Pasaportunuzun geri çekilmesi ya da büyükelçilikle yapacağınız görüşme sonucunda, incelemeye tabi olmanız da Amerika vizenizin çıkış tarihini etkilemektedir. İdari işlemle alakalı bir durumunuz söz konusu olduğunda sizlere açık mavi bir zarf ve pasaportunuz geri verilecektir.

Bazen konsolosluktaki yoğunluklar da vize çıkış tarihini etkileyen faktörler arasındadır. ABD B1/B2/F1/J1 vizeleri en çok alınan vizelerdir. Bu vizelere başvurular çok olduğu için, sizde bu vize türlerini tercih etmişseniz yoğunluktan dolayı bekleme süreniz artacaktır.

Amerika Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Long vize olarak Amerika vizesi başvurunuzda her aşamada sizlerin yanında yer alıyoruz. Konsoloslukla yapacağınız mülakat için randevuya çalışanımızla birlikte gidiyorsunuz. Randevudan görüşmenizden sonra, vizenizin sonucu konusunda konsolosluktan bilgi alıyoruz. Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar. Amerika vizenizin onaylanması sonucunda pasaportunuzu Amerika Konsolosluğu’na teslim ediyoruz. Minimum 3 iş günü içerisinde belirttiğimiz PTT şubesinden alıp sizlere teslim edilmektedir.

Amerika vizesinin çıkış süresini hızlandırmak ve kısaltmak için yapılası gereken işlemler vardır. Long vize turizm olarak Amerika vize başvurularınızda yapılması gereken her şeyi en büyük titizlikle gerçekleştiriyoruz. Hem zamandan hem maddiyattan kazanmak için Amerika vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka bizimle irtibata geçmelisiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Amerika
Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin en merak ettiği şeylerin başında Amerika vizesi nasıl alınır? sorusu geliyor. Amerika Birleşik Devletleri, bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu vize uygulamasından muaf tutulan herhangi bir pasaport çeşidi yoktur. Yani diplomatik pasaport sahipleri bile Amerika’ya gitmek için vize almak zorundadır. 

Amerika vizesi nasıl alınır, alacak olanlar için iki farklı kategori vardır. Bunlardan birincisi göçmen vizesi, diğeri ise göçmen olmayan vizelerdir. Tatil, aile ziyareti, iş ziyareti, eğitim gibi nedenlerle Amerika’ya gitmek isteyen kişiler, göçmen olmayan vize için başvuru yapmalıdır. Vize başvuruları Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğuna yapılabilir. Ayrıca vize firmamız aracılığı ile de başvuru yapmak mümkündür.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika vize başvurusu yapan kişilerin başvuruları normal şartlarda 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak dönemsel olarak başvurularda yaşanan yoğunluklar bu sürecin uzamasına neden olabilir. Ayrıca iki ülkeden herhangi birinin resmi bayramına denk gelen günlerde de diplomatik temsilcilikler kapalı olacağından, bu dönemlerde yapılan başvuruların sonuçlanması da uzayabilmektedir.

Başvurunun 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmesi için başvuru esnasında evrakların eksiksiz olarak sunulması gereklidir. Evraklarda yaşanan eksiklikler ya da talep edilen ek evraklar nedeni ile de başvuru onay süreci uzamaktadır. Vize başvurunuzun en hızlı şekilde sonuçlanması için Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilir, Amerika vize başvuru işlemlerinizi firmamız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Amerika
Amerika Vizesi Nasıl Alınır

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır ve Parmak İzi İşlemleri

Büyükelçilik ya da konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapacak olan kişiler, önceden Amerika Vize randevusu almak zorundadır. Randevusuz vize işlemi sağlamak mümkün değildir. Yaşanabilecek aksaklıkları göz önünde bulundurarak vize başvurusuna planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce başvuru yapılmalıdır. Randevu saatinde ilgili yerde olmayan kişilerin hakları yanmaktadır.

Bu kişilerin yeniden randevu almaları gerektiğinden dolayı, randevu saatine özen gösterilmelidir. Ayrıca randevu günü temsilciliklere gelen kişiler, eğer ilk defa vize alacaklarsa parmak izi örneği bırakmalıdır. Parmak izi örneği olmayan kişilerin başvuruları doğrudan reddedilir. Long Vize  olarak bu vize başvuru sürecini en iyi şekilde tamamlayabilmeniz için sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz.

Amerika’nın Vize İstemediği Ülkeler

AndorraBirleşik Krallık
Avustralyaİrlanda
Avusturyaİtalya
Belçikaİzlanda
Çek Cumhuriyetiİsviçre
Danimarkaİsveç
Estonyaİspanya
AlmanyaNorveç
FinlandiyaPolonya
FransaPortekiz
HollandaSlovakya
Güney KoreSlovenya
LetonyaSan Marino
LiechtensteinSingapur
LitvanyaŞili
LüksemburgTayvan
MacaristanYeni Zelanda
MaltaYunanistan
MonokoJaponya
Amerika’nın Vize İstemediği Ülkeler

Amerika Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus328,2 milyon (2019)
Para BirimiAmerikan doları ($, USD)
Resmi Diliİngilizce
DiniAmerika Birleşik Devletleri’nde toplam; %65 Hristiyan (%43 Protestan, %20 Katolik, %2 Mormon), %26 Dinsiz, %2 Yahudilik, %1 Müslüman, %1 Budist, %1 Hindu %3 diğer dinlerden insan yaşamaktadır.
Telefon Kodu+1
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriHot Dog – Pretzel – Philadelphia Peyniri – Clam Chowder – Bagel – Deep-dish Pizza – Cheesecake
Gezilecek YerlerNew York – Washington DC – Boston – Los Angeles – Miami – San Francisco – Chicago
BaşkentWashington DC
ŞehirleriWashington D.C – Boston – Şikago – New York – Miami – Los Angeles – San Francisco – Houston
Yüz Ölçümü9.525.067 km2
Zaman DilimiUTC-4 ilâ -12, +10, +11
İnternet Alan Adı.us
KurucusuGeorge Washington
BaşkanıJoe Biden
Asgari Ücret7,25 USD /saat
İklimiTropikal – Karasal
Asker Sayısı1.580.255
Komşu ÜlkeleriMeksika – Kanada – Küba
Kuruluş Tarihi4 Temmuz 1776
Amerika Hakkında Genel Bilgiler
Vizesi Amerika
Amerika Vizesi
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Amerika Vize başvuruların da bölge ayrımı bulunmamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezimizin Ankara ya da İstanbul Şubelerimizden destek alarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruya giderken seyahat amacınızı kanıtlayan evrakları ve Abd başvuru formunuzu, randevu kağıdınızı mutlaka yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Amerika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Amerika’ya Turistik Vize almak isterseniz bu seyahatinizi kanıtlayan belgeleri Amerika Büyükelçiliği Vize Bölümüne ibraz etmeniz gerekmektedir. Gerekli evraklar içerisinde mutlaka otel uçak rezervasyonunuzun olması gerekmektedir. Birkaç şehir gezecek iseniz bunu kanıtlayan ya da planlarınızı ispatlayan evrakları da başvuru sırasında evraklarınız arasında sunmanız gerekmektedir. Gezi programınız detaylandırmak adına Long Vize Başvuru Merkezimizin Uzman Rehberlerinden destek alabilirsiniz.

Randevu Günü Görüşmeye Vekâlet Verdiğim Biri Katılabilir Mi?

Amerika vizesi başvurusunu yapabilmek için öncelikle sistem üzerinden formu doldurup, randevu almanız gerekmektedir. Randevu Günü Amerika Konsolosluğu Vize Bölümünde ya da Büyükelçiliğinde evraklarınız ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Başvuruda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Yerinize vekâleten görüşmeye kimse gidemez. Tüm prosedürler hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizin Uzman Kadrosundan destek alabilirsiniz.

Amerika Büyükelçiliğinin Yetkileri Nelerdir?

Amerika Büyükelçiliği turistik, ticari ve oturum vizeler için dosya hazırlamak, mülakat yapmak ve vize sonucunu olumlu ya da olumsuz belirlemekte yetkilidir. Long Vize Başvuru Merkezi İle doldurulan DS-160 formu ve alınan Amerika Vize Randevusu ile birlikte evraklarınızı randevu günü yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Amerika Büyükelçiliğine Vize Randevusu Almadan Başvuru Yapabilir Miyim?

Amerika seyahatiniz için vize başvurusunda bulunmak için mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu almadan Amerika Vizesi Başvurusu yapamazsınız. Randevu Almak için Ds 160 Amerika formunu doldurmanız gerekmektedir. Formu yanlış doldurmamak adına Long Vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Yanlış doldurulmuş form vize sonucunuzu olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Amerika Büyükelçiliği Hangi Başvuruları Kabul Etmektedir?

Amerika Büyükelçiliği tüm seyahat için gerekli olan vize başvuruları kabul etmektedir, Pasaport çıkartma, evrak temin etme, Ds 160 formu doldurma gibi konularda yardımcı olamamaktadır. Tüm vize prosedürleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezimizden yardım isteyebilir Amerika Vize Kaç Günde Çıkar gibi aklınıza takılan her soruya yanıt bulabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğunun Görevleri Nelerdir?

Amerika Konsolosluğu göçmenlik vize başvurularını değerlendirmekte olup; ülkeler arası politikada köprü görevi yapmaktadır. Amerika’da yaşamak, çalışmak ya da evlik yapmak için Konsolosluk prosedürlerini tamamlamanız gerekmektedir. Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden Hizmet alabilirsiniz.

Konsolosluktan Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

Konsolosluklar ülkeler arası trafiği düzenleme, Amerikan vatandaşlarına koruma, vatandaş pasaport işlemleri, doğum belgeleri ve diğer resmi dokümanları sağlamakla yetkilidir. Uzun dönemli kalış Vizeleri dosyalarınız konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir. Göçmenlik başvurularınızda Amerika Vizesi Kaç günde Çıkar net zamanlamalara Long Vize Başvuru Merkezinden Bilgi alabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğundan Randevu Nasıl Alabilirim?

Amerika uzun süreli başvurularda randevu koşulu şart koşmuştur. Randevular online sistem üzerinden alınmaktadır ve sistem kapatıldıktan sonra hiçbir bilgi değişikliği yapılamamaktadır. Hatasız randevu ve Amerika Vize Formu Doldurmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezin uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Amerika’daki Tanıdıklarıma Gitmek İçin Davetiye Almam Gerekli Mi?

Amerika seyahatiniz bir akraba, aile dostu ya da bir arkadaşınıza gitmek için olacak ise; Yurt dışından davetiye almanız vize durumunuz açısından olumlu etki yaratacaktır. Davetiye mail ortamında iletilebileceği gibi aslını da ibraz edebilirsiniz. Davetiye içeriği hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilir, Amerika Vize İşlemleri için evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Amerika Akraba Ziyareti İçin Vizemi Nasıl Alabilirim?

Amerika vize formunu doldururken gidiş amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Akraba ziyareti yapacak iseniz; Long Vize Başvuru Merkezinden Amerika Vizesi Nasıl Alınır, gerekli evraklar nelerdir, öğrenebilir, uzman kadromuzdan tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Uzman kadromuz İle yapacağınız başvurularda sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti İçin Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Amerika aile ya da arkadaş ziyareti vizelerinde davetiye kullanmak başvuru sürecinizin olumlu ve kanıtlayıcı olarak ilerlemesine sebep olmaktadır. Davetiye İngilizce dilinde olmalıdır. Amerika Büyükelçiliği-Amerika Konsolosluğu Vize Bölümüne hitaben olan davetiyede aradaki bağ ve davet nedenleri belirtilmesi gerekmektedir.

Amerika Ticari Vize Başvurusunda Davetiye Sunulmalı Mıdır?

Gidiş amacınız bir fuar ziyareti ise; fuar giriş bileti, bir iş toplantısı ise; karşı şirketten ticari davetiye sunmanız gerekmektedir. Başvuruların sağlıklı sonuçlanması adına gidiş amacınızın belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir. Doldurulan formda gidiş amacınız belirtilmelidir. Long Vize Başvuru Merkezi Aracılığı ile Amerika Vize Ücretinizi sistem üzerinden ödedikten sonra işlemlerinizi sağlıklı olarak başlatabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Otel Rezervasyonu Şart Mıdır?

Yurt dışı seyahatinizde bir akrabanıza ya da arkadaşınıza gitmeyecek iseniz; yaptığınız tüm başvurularda otel ve uçak rezervasyonunuzu eklemek zorundasınız. Otel rezervasyonlarınız başvuru sırasında Elçilik çalışanları tarafından teyit edildiğinde hala opsiyonlu olmalıdır. Amerika Turistik Vize Ve Ticari Vize Hakkında Tüm detaylara Long Vize Başvuru Merkezinden edinebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Randevu Almak Zorunlu Mu?

Amerika Ticari Vize başvurularında Amerika Vize Formu doldurmak ve randevu almak mecburidir. DS 160 formu doldurmadan ve randevu almadan başvuru yapmanız mümkün değildir. İşlemlerinizin sorunsuz ve aksamadan hızlıca yürümesi için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan tüm süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Turistik Vize Başvurularında Vize Süresi Nedir?

Amerika Göçmen olmayan vize başvuru süreleri 10 yıllık olup multipledir. Tam emin olamadıkları durumda 1 ile 3 arasında vize verdikleri de görülmüştür. Verilen vize ile her yıl 6 ay kalma hakkı vermiştir. Bu 6 ayı tek seferde ya da giriş çıkışlar ile kullanabilmektesiniz. Olası bir aksaklığa neden olmadan uzman çalışan kadrosu ile Long Vize Başvuru Ve randevu merkezimizden destek alabilir, Amerika Vizesi şartlarını öğrenebilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Amerika seyahatiniz için vize başvurusunda bulunurken gidiş sebebinizi belirtmeniz gerekmektedir. Mülakat günü seyahatinizi kanıtlayan Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Turistik vizede en önemli olan opsiyonlu otel rezervasyonunuzun olmasıdır. Eksik bir başvuru yapmak için Long Vize Başvuru Merkezinden gerçekleştirebilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu İçin Önceden Randevu Almam Gerekli Midir?

Amerika vizesi tüm başvuruları sistem randevusu ile kabul etmekte olup, telefon ile randevu alınamamaktadır. Randevusu olmayan hiçbir başvuruyu kabul etmemektedir. Amerika’ya turistik seyahat planlaması yaparken randevu uygunluğunu değerlendirip, ona göre zamanında başvuru yapmalısınız. Amerika Büyükelçiliği Vize Bölümü Haftanın beş iş günü uygun saatlere başvuru yapma olanağı sunmaktadır. Uygun takvim çizelgesini öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvurusu İçin Nereden Destek Alabilirim?

Başvuru yapmak için online sistem üzerinden DS 160 Formu doldurulmalı ve Randevu sistemine geçerek Amerika Vize Ücreti ödenip randevu alınmalıdır. Bu işlemler için tüm desteği Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezinden alabilirsiniz. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesine sebep olmuş olursunuz.

Vize Başvurusu Yaparken Evraklarım Orijinal Mi Olmalı?

Vize başvurusu yaparken gidiş amacınızı kanıtlayan tüm evraklarınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Hazırlanan evraklar mümkün olduğunca orijinal ve gerçeği beyan evraklar olmalıdır. Tahrip olmuş, üzerinde oynama yapılmış evraklar süreç adına olumsuz etki yaratabilir. Amerika Vize Başvurusu Sürecinizde sorun yaşamamak için tün evraklarınızı hassasiyetle hazırlamanız gerekmektedir.

Amerika Turistik Vize Başvurusu Yaparken Çalışan Olmam Gerekir Mi?

Vize başvuru evrakları hazırlanırken gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları hazırlamakla birlikte, tekrar ülkeye dönme nedeninizi de ispatlamanız gerekmektedir. İspat olarak öğrenci belgenizi, emeklilik belgenizi, bir şirkette çalıştığınızı kanıtlayan evraklar ya da bulunduğunuz ülkede bir ticarethane sahip olduğunuzu gösteren belgeleri sunmanız gerekmektedir. Bu tarz belgeler sizin seyahatinizden sonra tekrar ülkenize döneceğinizi taahhüt eden belgeler niteliğindedir. Amerika Turistik Vize Başvuru için gerekli tüm bilgiye Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Amerika Vize Evrakları başvuru yapacak olan kişinin kişisel durumlarına, gidiş amacına ve meslek grubuna göre değişiklik göstermektedir. Amerika Vize Evraklarınızın eksiksiz ve güncel olarak hazırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve durumlarınız uyuşmadığı zaman red almak imkanınız yüksektir. Amerika Vize İşlemleri ve Amerika Vize Evrakları ve Belgeleri Hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vize Belgeleri Nelerdir?

Amerika Vize Başvurusunu öğrenci olarak yapmak isteyen vatandaşlarımız öncelik olarak kendilerinin maddi bir gelirleri olmadığı için 1. derece yakınlarından anne, baba gibi sponsor göstermek zorundadırlar. Firmamız Long Vize Turizm ile Güncel evrak listesini ve Amerika Vize Randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Evraklarının Geçerlilik Süresi Kaç Gündür?

Amerika Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakların güncellik durumu evrakların önem durumuna göre değişiklik göstermektedir. Nüfus Kayıt Örneği, İkametgah Belgesi gibi evraklarınızı geçerlilik süresi içerisinde kullanabilirsiniz ama diğer evraklarınızın Amerika Büyükelçiliği Vize bölümünün istemiş olduğu formatta ve süre içerisinde hazırlanması gereklidir.

Amerika Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika Vize Başvuru Formu DS-160 dediğimiz online bir formdur. Form Eksiksiz ve sahte beyan yapılmadan doldurulması gereklidir. Amerika Vize Formunda kişisel bilgileriniz, pasaport bilgilerinizin, eğer turistik seyahat yapıyor iseniz otel rezervasyonu bilgilerinizin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçerek form ve diğer işlemlerinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Amerika Vizesi Formuna Nereden Ulaşabilirim?

Vize Başvuru Formuna Firmamız Long Vize Turizm Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri merkezimizi internet sitemizden ve Amerika Konsolosluğu resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Form İngilizce olarak doldurulmak zorundadır. Formda yanlış beyanda bulunmanız gerekmektedir aksi takdirde red alma imkanınız yüksektir.

Amerika Vizesi Formu Ücretlimi dir?

Vize Formu ücretli değildir. Ama Formu doldurduktan sonra en son elçiliğe ödemiş olduğunuz harç bedellerini ve Amerika Vize Randevusu alabilmeniz için formunuzu kapattıktan sonra online olarak ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz gereklidir. Long Vize Başvuru Merkezimizden Amerika vizesi işlemleriniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika Vize işlemlerini yaparken sırayla gidilmesi gerekmektedir. Öncelik olarak Amerika Vizesine ne amaçlı başvuru yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Bu Türler; turistik, ticari, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi şeklinde sıralanmaktadır. Gidiş amacınızı belirlendikten sonra meslek durumunuza göre Amerika Vizesi Evraklar Ve Belgeler Listesini hazırlamanız gerekmektedir. Long Vize Turizm firmamız ile işlemlerini sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Amerika Vizesi Başvuru İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerika Vize Başvurusu yaparken öncelik olarak dikkat etmeniz gereken kurallardan birisi evraklarınızı hazırlarken ve Amerika Vize Formu ‘nu doldururken yanlış ve eksik beyan vermemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mülakat sırasında farklı bir beyanda bulunduğunuz da red alma imkanınız yüksektir.

Vize Randevu İşlemlerini Nereden Yapabilirim?

Amerika Vize Randevusu almadan önce vize başvuru formunu doldurmuş olmanız gerekmektedir. Formunuzu doldurduktan ve elçilik ödemenizi gerçekleştirdikten sonra randevu ekranına girerek uygun tarihlere alınması gereklidir. Amerika Vize Randevusu işlemleri için Firmamız Long Vize ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır 2021?

Amerika Vize Başvurusu yapabilmek için öncelik olarak DS-160 formunu doldurmanız gereklidir. Formu doldurduktan sonra açtığınız hesap üzerinden sistemden sizler için uygun olan tarihe randevunuzu oluşturup başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Amerika Vize Randevu İşlemleri hakkında profesyonel destek almak için firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Almış Olduğum Vize Randevusu Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Amerika Vizesi için oluşturmuş olduğunuz randevunuz 1 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Eğer ki ilk almış olduğunuz randevuya her hangi bir durumdan dolayı gidemediyseniz randevu tarihinizi sistem üzerinden değiştirebilirsiniz. Amerika Vize Randevu işlemlerinizde herhangi bir sorun yaşamamak için firmamız Long Vize Turizm Başvuru Merkezimizden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Amerika Vizesi Randevusu Ücretli Midir?

Amerika vize formu ve randevu işlemlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Formunuzu doldurduktan sonra kayıt oluşturduğunuz account girişinizi ve şifrenizi unutmamanız gereklidir. Aksi takdirde randevunuza geç kaldığınızda randevunuzu değiştiremezsiniz. Amerika vizesi alırken bir aksilik ve sorun ile karşılaşmamak için firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Ücreti Elden Ödeyebilir Miyim?

Amerika vize başvuruları diğer ülke başvurularından farklılık göstermektedir. Başvuru Formu online olarak sistemden doldurulmaktadır. Form tamamlama aşamasında sizden ödeme alarak Amerika Vize Randevusu sistemine geçmenize onay vermektedir. Başvuru bedelini sistemden kredi kartı ile tahsil etmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden tüm detayları ile vize işlemleriniz için destek alabilirsiniz.

Amerika Vize Ücreti Öderken Kredi kartı Şahsıma Mı Ait Olması Gerekiyor?

Amerika vize ve randevu işlemlerini kilitli sistem üzerinden gerçekleştirmektedir. Sistem üzerinden doldurulan form işleme geçebilmesi için kredi kartından sisteme ödeme yapılmaktadır. Ödemede kullanılan kredi kartının başvuru sahibine ait olması gerekmemektedir. Yurtdışı online alışverişe açık olması yeterlidir. Long Vize Başvuru Merkezi ile sistemi tamamlanan form ve başvuruya eksiksiz tam Amerika Vize Evrakları Ve Belgeleri ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ödediğim Vize Bedeli İle Kaç Yıllık Vize Alabilirim?

Amerika vize başvurularında yüz yüze görüşme sırasında kanaat gösterip vize durumunuzu anında değerlendirmektedir. Vize onayınızda 10 yıllık çok girişli vize vermektedir. Vizenizde evrakların tam olması yanında mülakatta iyi bir performans sergilemeniz gerekmektedir. Amerika Büyükelçiliği Vize Bölümü görüşmesinde sorulan sorular, nelere dikkat ediliyor tüm detayları ile bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Talep Dilekçesi Zorunlu Mudur?

Vize başvurusu yaparken gidiş amacınızı anlatan, seyahat planınızı gösteren bir vize talep dilekçesi her zaman başvurunuzda ne kadar bilinçli olduğunuzu gösteren bir belgedir. Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarında Amerika vizesi dilekçe örneği için destek alabilirsiniz. Yazdığınız dilekçe ile Amerika Vize Formu beyan ettiğiniz bilgiler ile bir birini tutmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalı?

Amerika vize başvurusu yaparken seyahat amacınızı anlatan dilekçe İngilizce olmalıdır. Bilgisayar ortamı ya da elle yazılan dilekçe uygun olup başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Evraklar arasında olmayan vize talep dilekçesi vizenizin olumsuz sonuçlanmasına etkisi olmaz. Long Vize Başvuru Merkezimiz tarafından hazırlanan evraklar ve dilekçeniz ile birlikte Amerika Vize İşlemlerinizi sorunsuz başlatabilirsiniz.

İş Yerimden İzin Dilekçesi Almak Zorunda Mıyım?

Yurt dışına seyahat edecek olan çalışan kişiler, iş yerinden izin almaları ile birlikte, bunu şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı bir dilekçe ile Amerika Vizesi İşlemlerinde evrakları arasında beyan etmek zorundadır. Bu Belge elçilik açısından inandırıcılığı arttırmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarından iş yeri izin dilekçesi örneklerini temin edebilir, tüm prosedürleri öğrenebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar – Çıkış Süresi Nedir?

Amerika seyahat vize başvurularında çıkış süresi randevu gününden itibaren ortalama 3 iş günüdür. Randevu günü vizenizin sonucu olumlu ya da olumsuz olarak belirtilir. Onaylanan vizeler pasaporta basım yapıldıktan sonra PTT kargo ile formda belirtilen şubeye ulaştırılır. Amerika Ticari Vize Ve turistik vize sonuçlanma süreleri aynıdır. Başvurunuzun sorunsuz ve aksama olmadan yapılması için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vize Çıkış Süresini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Amerika vize başvurularında Long Vize Başvuru Merkezi tarafından doldurulan formlarda sorun yaşamadan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatasız doldurulan, gerçeği beyan eden başvuru formları vize başvuru sürecinde aksaklık yaşamamanıza ve kendinizi doğru ifade etmeniz karşısında vizenin olumlu gelmesi yönünde en etken durumdur. Doğru yapılan bir başvuru Amerika Büyükelçiliği Vize Bölümü çalışanları tarafından uygun görünmesi durumunda sorunsuz olarak tamamlanmasına sebep olur.

Acil Amerika Randevusu Var Mı?

Yurt dışı seyahatlerinizi planlarken Vize başvuru süresini mümkün olduğu kadar erken yapmanız olası bir aksaklıkta çözüm bulmak açısından önemlidir. Ani Gelişen bir seyahatiniz var ise Amerika Vize Randevusu alındıktan sonra, gerekçenizi belirterek sistem üzerinden acil vize randevusu talep edebilirsiniz. Elçiliğin Uygun görmesi durumunda randevu tarihiniz öne çekilebilir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize başvurusu yaparken seyahat amacınızı, Türkiye’de bulunduğunuz konumu, maddi durumunuzu Ve otel uçak rezervasyonlarınızı eklemeniz gerekmektedir. Gidiş Amacınız Amerika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi almak ise yurt dışındaki tanıdığınızdan davetiye istemeniz gerekmektedir. Davetiye örneklerini öğrenmek ve gerekli evrak listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Evrak Farklılığı Var Mıdır?

Yurtdışı seyahatleri için yapılan başvurularda gidiş sebebinizi evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Amerika’da bir fuar ziyareti ya da Ticari bir firma ile görüşme yapacak iseniz; mutlaka fuar davetiyesi ya da karşı taraftaki firmadan davetiye istemeniz gerekmektedir. Ticari davetiye şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olmalıdır. Başvuru Formunda gidiş sebebinizi belirtmeli ve Amerika Vize Ücretini ödedikten sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Başvuru Şekliniz Amerika Turistik Vize ise; evraklarınızın arasına otel uçak rezervasyonlarınızı eklemeniz gerekmektedir. Yaptığınız otel rezervasyonunuzu satın almak zorunda değilsiniz ama; otel rezervasyonunuzun opsiyon tarihinin randevu günü dahil geçerli olması gerekmektedir. Tüm Rezervasyon İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top