Vizesi Azerbaycan

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vizesi Azerbaycan Cumhuriyeti’nde 30 günden fazla süre ile kalmak isteyen Türk vatandaşları tarafından alınmaktadır. 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Azerbaycan, 180 günlük periyotlar içerisinde 30 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek isteyen umuma mahsus –bordo- pasaport, hususi – yeşil- pasaport, gri –hizmet- pasaport ve siyah –diplomatik- pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize talep etmemektedir. Daha uzun süreli vize almak isteyenler Long Vize Turizm aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Azerbaycan Vize Türleri

Azerbaycan’ı seyahat etmenizdeki amacınıza bağlı olarak vize türleri değişiklik göstermektedir. Bu vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Turistik Vizesi
  • Transit Vizesi
  • Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize
  • Ticari Vize
  • Öğrenci Vizesi
  • Aile Ziyareti Vizesi

Azerbaycan Vizesi Nasıl Başvurabilirim?

Azerbaycan’da 30 günden fazla süreyle kalmak için Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri, Azerbaycan vize formu ve firmamızın vize türünüze uygun olarak belirttiği tüm dokümanları firmamıza gönderebilirsiniz. Böylelikle sizin için vize sürecinin sorumluluğunu en iyi şekilde üstlenebilir ve olabildiğince hızlı bir şekilde randevu alabiliriz. Azerbaycan vize başvurusu için gereken belgeleri Long Vize Turizm’e teslim ettikten sonra, yetkililerimiz gereken mercilere belgelerin gönderimini sağlayarak Azerbaycan vize randevusu alır. Ortalama olarak vize sonuçlarının açıklanma süresi, konsolosluk randevunuzdan itibaren 25 gündür. Yoğunluğa ve tatil günlerine göre süre değişiklik gösterebilir.

Vizesi Azerbaycan

Azerbaycan Konsolosluğu Başvuru Kabul Eder Mi?

Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Bu nedenle vatandaşlar, yalnızca vize merkezleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Long Vize Turizm, vize merkezi olarak sizin için vize başvurusu gerçekleştirir. Dilediğiniz takdirde vize yetkili merkezimize gelebilir ya da gereken evrakları kargo aracılığı ile yollayabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf elde edersiniz. Sürecin özveri ve titizlikle yönetilmesini sağlayan yetkililerimiz, en kısa sürede ve kolaylıkla vize almanızı sağlar. Vize hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden iletişim kurabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

SIkça Sorulan Sorular

Azerbaycan Vizesine Nereden Başvurabilirim ?

Azerbaycan vize başvurusu elçilik ve konsolosluklar üzerinden yapılır. Long Vize Turizm ile başvurularınızı kolayca gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvuru sonucu başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından 7 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vize işlemlerinizin ve başvuru sonucunun takibinin sağlanması için Long Vize Turizm profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Azerbaycan Vizesine Kaç Gün Önceden Başvuru Yapılmalıdır ?

Azerbaycan vize işlemleri seyahat tarihinizden 25 gün öncesine kadar yapılabilmektedir. Vize başvuruları ve vize randevusu için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: