Vizesi Azerbaycan

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 Azerbaycan Cumhuriyeti’nde 30 günden fazla süre ile kalmak isteyen Türk vatandaşları tarafından alınmaktadır. 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Azerbaycan, 180 günlük periyotlar içerisinde 30 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek isteyen umuma mahsus –bordo- pasaport, hususi – yeşil- pasaport, gri –hizmet- pasaport ve siyah –diplomatik- pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize talep etmemektedir. Daha uzun süreli vize almak isteyenler Long Vize Turizm aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Azerbaycan Vize Türleri

Azerbaycan’ı seyahat etmenizdeki amacınıza bağlı olarak vize türleri değişiklik göstermektedir. Bu vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Turistik Vizesi,
 • Transit Vizesi,
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize,
 • Ticari Vize,
 • Öğrenci Vizesi,
 • Aile Ziyareti Vizesi,

Azerbaycan Vizesi Nasıl Başvurabilirim?

Azerbaycan’da 30 günden fazla süreyle kalmak için Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri, Azerbaycan vize formu ve firmamızın vize türünüze uygun olarak belirttiği tüm dokümanları firmamıza gönderebilirsiniz. Böylelikle sizin için vize sürecinin sorumluluğunu en iyi şekilde üstlenebilir ve olabildiğince hızlı bir şekilde randevu alabiliriz. 

Azerbaycan vize başvurusu için gereken belgeleri Long Vize Turizm’e teslim ettikten sonra, yetkililerimiz gereken mercilere belgelerin gönderimini sağlayarak Azerbaycan vize randevusu alır. Ortalama olarak vize sonuçlarının açıklanma süresi, konsolosluk randevunuzdan itibaren 25 gündür. Yoğunluğa ve tatil günlerine göre süre değişiklik gösterebilir.

Azerbaycan Konsolosluğu Başvuru Kabul Eder Mi?

Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Bu nedenle vatandaşlar, yalnızca vize merkezleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Long Vize Turizm, vize merkezi olarak sizin için vize başvurusu gerçekleştirir. Dilediğiniz takdirde vize yetkili merkezimize gelebilir ya da gereken evrakları kargo aracılığı ile yollayabilirsiniz.

Bu sayede zamandan tasarruf elde edersiniz. Sürecin özveri ve titizlikle yönetilmesini sağlayan yetkililerimiz, en kısa sürede ve kolaylıkla vize almanızı sağlar. Vize hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden iletişim kurabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vizesi Azerbaycan
Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan Büyükelçiliği Vize

Azerbaycan Büyükelçiliği vize verme konusunda yetkili mercidir. Azerbaycan Dış İşleri’ne bağlı olan büyükelçilik, Türkiye’de yer alır. Azerbaycan Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, vatandaşların vize başvurularını direkt olarak kabul etmez. Bunun yerine vize merkezleri aracılığıyla Azerbaycan vize başvurusu yapılır. Azerbaycan vize İşlemleri Long Vize Turizm, gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri size iletir, vize formunu doldurmanıza yardımcı olur ve ücreti ödemeniz gerekir.

Azerbaycan Büyükelçiliği Vize Başvurusu Hakkında

Azerbaycan vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız Long Vize Turizm’e müracaat edebilirsiniz. Long Vize Turizm, Azerbaycan vize başvurusu yapmak üzere Azerbaycan Büyükelçiliği Vize bölümü ile iletişime geçer. Gerekli Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri teslim edildiği takdirde vize başvurunuz ortalama olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanır. Azerbaycan Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak süre daha uzun olabilir.

Azerbaycan Büyükelçiliği Tatil Günleri

 • Yeni Yıl – 1 Ocak & 2 Ocak,
 • Kara Ocak Katliamını Anma Günü – 20 Ocak,
 • Dünya Kadınlar Günü – 8 Mart,
 • Nevruz Tatili: 20 Mart – 24 Mart,
 • Zafer Günü – 9 Mayıs,
 • Azerbaycan Cumhuriyet Bayramı – 28 Mayıs,
 • Milli Kurtuluş Günü – 15 Haziran,
 • Azerbaycan Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri günü – 26 Haziran,
 • Milli Kalkınma Bayramı – 18 Ekim,
 • Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim,
 • Milli Uyanış Bayramı – 17 Kasım,
 • Azerbaycanlılar Dayanışma Günü – 31 Aralık,

Her sene değişen tatil günleri:

 • Ramazan Bayramı,
 • Kurban Bayramı,

Azerbaycan Büyükelçiliği’nden Randevu Almak

Long Vize Turizm aracılığıyla Azerbaycan Büyükelçiliği’nden randevu alabilirsiniz. Azerbaycan vize randevusu ile ilgili deneyimli çalışanlarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Vize, yalnızca tek bir giriş için kullanılabildiğinden Azerbaycan’a bir sonraki seyahatinizde vizeniz hala geçerli olsa bile yeni bir vize almak durumundasınızdır. Kolaylıkla Azerbaycan vize yetkili merkezimiz aracılığıyla vize sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda mülakatınız ile alakalı yönlendirmeler yapan ekibimiz sayesinde görüşmeye hazır olursunuz. Daha fazla bilgi ve sorularınızın cevabı için Long Vize Turizm ile iletişime telefon ya da eposta adresi üzerinden geçebilirsiniz.

Vize Büyükelçiliği Azerbaycan
Azerbaycan Büyükelçiliği Vize

Azerbaycan Konsolosluğu Vize

Azerbaycan Konsolosluğu vize verme konusunda yetkili organdır. Azerbaycan Dış İşleri’ne bağlı olan konsolosluk, Türkiye’de yer almaktadır. Azerbaycan Konsolosluğu, vatandaşların şahsi olarak yaptıkları vize başvurularını kabul etmez. Azerbaycan vize başvurusu, Long Vize Turizm ile gerçekleştirilebilir. Azerbaycan vize randevusu almak ve konuyla ilgili kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluğu Vize İşlemleri Ve Görevleri

Azerbaycan Konsolosluğu’nun görevleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen hizmet.
 • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi.
 • Türkiye’de zorluk yaşayan Azerbaycan Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına Azerbaycan ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak.
 • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi.

Azerbaycan Vizesi İçin Konsolosluğa Ücret Ödenir Mi?

Vize işlemleri sırasında ödemeniz gereken bazı ücretler bulunmaktadır. Azerbaycan vize ücreti bu evrede birçok kişinin merak etmekte olduğu ücretler arasında yer almaktadır. Vize almak için ücretler değişim göstermekte olduğu gibi vize almak isteyen kişiler bu alım işlemlerini yerine getirecekleri takdirde firmamızla iletişime geçilerek bu kişilere gerekli destek en iyi şekilde sunulmaktadır.

Azerbaycan Konsolosluğu’na Nasıl Başvurabilirim?

Azerbaycan Konsolosluğu’na başvurularınızı Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Azerbaycan vizesi almanız için sürecin profesyonel yönetimini eline alan Long Vize Turizm, en kısa sürede kolaylıkla kabul almanızı sağlar. Doğru belgeler sayesinde hatalı evraklardan ret alma imkanını devre dışı bırakırsınız.

Azerbaycan vizesi başvurusu ortalama olarak 3 ila 4 iş günü içerisinde açıklanır. Seyahat planlarınıza buna uygun olarak yapmalısınız. Bazı durumlarda konsolosluk ek belge talebinde bulunur ve belgelerin bir an önce hazırlanıp teslim edilmesi gerekmektedir. Bu da vize sürecinizin uzamasına neden olabilir. Aynı zamanda Azerbaycan Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluklar da vize sonuçlanmasında etkilidir.

Vize Konsolosluğu Azerbaycan
Azerbaycan Konsolosluğu Vize

Azerbaycan Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Azerbaycan aile yada arkadaş ziyareti vizesi, Azerbaycan Cumhuriyet’indeki yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar tarafından alınmaktadır. Azerbaycan vizesi almak isteyenler Azerbaycan Konsolosluğu vize işlemleri Long Vize Turizm aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. Gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri tarafımızdan size iletilecektir. Azerbaycan vize ücreti ödendikten sonra randevu Long Vize Turizm tarafından alınır.

Azerbaycan Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evrakların Listesi

 • Azerbaycan’ı seyahat amacınızı anlatan vize talep dilekçesi.
 • Pasaport En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf. Vize başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
 • Davet Mektubu Azerbaycan’da oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da Azerbaycan vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu. Davet mektubu şunları kapsamalıdır: Yazan kişisinin ismi, soyadı, Azerbaycan’da kalmayı düşündüğünüz süre, ziyaret amacınız, seyahatinizin sponsorunun kim olacağı ve geri döneceğinize dair ibare.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
 • Gelir Belgeleri Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri.
 • Kimlik fotokopisi.

Şirket Çalışanı İçin Ek Belgeler Nelerdir?

 • Azerbaycan Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi Güncel Şirket Evrakları Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • Maaş Bordrosu Son 3 ayı içeren, kaşe ve imzalı

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

 • Şirkete İlişkin Dokümanlar Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Azerbaycan Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm’e telefon ya da eposta üzerinden ulaşabilirsiniz.
Belgeleri Ve Evrakları Vize Azerbaycan
Azerbaycan Vize Belgeleri Ve Evrakları

Azerbaycan Ticari Vize

Azerbaycan ticari vize, Azerbaycan’a iş ve ticari amaçlar ile giden Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Azerbaycan vize işlemleri, Long Vize Turizm ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri teslim edilip Azerbaycan vize ücreti ödendikten sonra yetkililerimiz siziz için Azerbaycan vize randevusu alacaktır. Daha fazla bilgi için Azerbaycan vize yetkili merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Ticari Vize Neden Alınır?

90 gün boyunca geçerli olan Azerbaycan ticari vizesini almak için geçerli sebepler şunlardır:

 • İş anlaşmaları yapmak,
 • İş görüşmeleri gitmek,
 • İş sözleşmesi imzalamak,
 • İş ile alakalı toplantı, konferans, seminer vb. katılmak.

Azerbaycan Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Azerbaycan vize başvuru formu, Long Vize Turizm tarafından size iletilir. Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir.
 • İngilizce İş Yeri Yazısı İş vereniniz tarafından İngilizce yazılan bu yazı, şirkette çalıştığınız pozisyonu ve gidiş amacınızı, döndüğünüzde çalışmaya devam edeceğinizi içermelidir.
 • Pasaport,
 • 2 tane biyometrik fotoğraf,
 • 35×45 mm boyutlarında,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Ulaşım ve Konaklama rezervasyonları.

Azerbaycan Ticari Vize İçin Gereken Davet Mektubu

Azerbaycan vize formu ve diğer belgeler ile birlikte ticari vize almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. Azerbaycan’daki şirketlerden gelen bu davet mektubu orijinal halde ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır.

 • Şirketin ismi,
 • Şirketin adresi,
 • Telefon numarası,
 • İnternet adresi,
 • Email adresi,
 • Mektubu gönderenin kişinin isim, soyisim ve şirketteki pozisyonu – unvanı,
 • Şirketin yetkili temsilcisinin ıslak imzası,
 • Şirketin sizi Azerbaycan’a çağırmasının nedeni,
 • Azerbaycan’da ticari almayı kalmayı düşündüğünüz tarihler,
 • Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış e-mailler.

Azerbaycan vize işlemleri Long Vize Turizm’den başvurunuz için evraklar ve vize süreciyle alakalı ayrıntıları detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Azerbaycan vizesi dilekçe örneği yazımıza göz atarak doğru vize dilekçesi yazımıyla ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Vize Ticari Azerbaycan
Azerbaycan Ticari Vize

Azerbaycan Turistik Vize

Azerbaycan turistik vize, Azerbaycan Cumhuriyetini turistik amaçlar ile ziyaret eden Türk vatandaşları tarafından alınmaktadır. Vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Azerbaycan Konsolosluğu vize işlemleri Long Vize Turizm aracılığıyla Azerbaycan vize başvurusu gerçekleştirebilir, sizin için en uygun zamana Azerbaycan vize randevusu alabilirsiniz. Gereken Azerbaycan vizesi evrakları ve belgeleri durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Azerbaycan Turistik Vize Evrak Listesi

 • Azerbaycan Turistik vize talep dilekçesi Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.
 • Pasaport En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti Son 3 ayı kapsayan minimum tutarda bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.
 • Gelir Belgeleri Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Nüfus kayıt örneğinde aile ve adres bilgileri yer almalıdır.

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

 • Şirket Evrakları Azerbaycan Turistik Vize İçin Vergi levhası ve faaliyet belgesi orijinal olmalıdır, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti Son 3 ayı kapsayan, gerekli bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • Maaş Bordrosu Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Şirket Sahibi İçin Ek Belgeler

 • Güncel Şirket Evrakları Faaliyet belgesi (orijinal olmalı) , vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.
 • Banka Hesap Özeti Son 3 ayı kapsayan, gereken tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.
 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
Vize Turistik Azerbaycan
Azerbaycan Turistik Vize

Azerbaycan Vize Başvurusu

Azerbaycan vize başvurusu, Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmediği için yetkili vize merkezleri aracılığıyla yapılır. Long Vize Turizm, yetkili vize merkezi olarak Azerbaycan vize işlemleri gerçekleştirir ve gerekli Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri listesini size iletir. Doğru ve eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi aracılığıyla iletişim kurabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusu Ve Vize Türüne Göre Başvuru

Vize başvurularınız, Azerbaycan’a düzenlediğiniz seyahatin amacına göre farklı vize türlerine ayrılır. Bu vize türleri arasında başlıca olarak turist vizesi, iş vizesi, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, konferans vizesi, staj vizesi, performans vizesi, eğitim vizesi yer alır. Azerbaycan Ticari Vize ile Azerbaycan Turistik Vize başvurularında teslim etmeniz gereken dokumanlar değişiklik gösterebilir. Long Vize Turizm’in tecrübeli ekibi ile doğru vize türünü belirleyerek, Azerbaycan vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde ticari amaçla giden biri turistik vizeye başvurduğunda ret alma ihtimali yüksektir.

Azerbaycan Vize Nasıl Alınmalıdır?

Long Vize Turizme gerekli olan Azerbaycan vize evrak ve belgelerini kargo ile yollayabilirsiniz. Bunun için bazı koşulları sağlamanız gerekir, bu koşullar hakkında bilgi almak için Long Vize Turizme her zaman sorabilir ve kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Yetkililer tarafından size bildirilen dokümanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Vize türünüz ve sizin durumunuza göre belirlenen Azerbaycan vize ücretini yatırın. Belgelerinizin kontrolünü sağlayan yetkili çalışanlarımız, her şey hazır olduğunda başvurunuzu sizin yerinize gerçekleştirecek ve vize süreciniz ile ilgili ayrıntılı bir şekilde her bilgiyi size iletecektir.

Azerbaycan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Azerbaycan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndeki yoğunluk durumu ile tatil günlerine bağlı olarak vize başvurunuz ortalama olarak 3 ila 4 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak bu süre bazı koşullarda daha uzun olabilir. Vize başvurunuz sonuçlanana kadar gerekli takibi Long Vize Turizm ile gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluk tarafından herhangi bir ek belge talebi olduğu takdirde, çalışanlarımız size yardımcı olarak evrakları hazırlamanızı sağlar.

Başvurusu Vize Azerbaycan
Azerbaycan Vize Başvurusu

Azerbaycan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri, Azerbaycan vizesi almak için tamamlanması zorunlu dokümanlardır. Farklı vize türlerine göre istenen evraklarda değişiklikler olabilir. Azerbaycan turistik vize, Azerbaycan ticari vize ve Azerbaycan aile/arkadaş ziyaret vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Long Vize Turizm’ e telefon ya da e posta üzerinden ulaşabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Tüm Azerbaycan vizesi türleri için herkesten ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Başvuru formu Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı reşit olmayan çocuklar için de form, gereken şekilde doldurulup teslim edilmelidir.
 • Pasaport Azerbaycan seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda vize için 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • Oturum kartı ya da kimlik kartının fotokopisi (önlü arkalı olmalıdır.).
 • 2 tane biyometrik fotoğraf Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.
 • İngilizce vize talep dilekçesi Azerbaycan vizesini ne amaçla aldığınızı ve ülkenize geri döneceğinizi belirten İngilizce yazılan vize talep dilekçesi. Long Vize Turizm, İngilizce dilekçe yazmanıza yardımcı olur. Ayrıntılı bilgi için Azerbaycan vize dilekçe örneği yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Uçak ve otel rezervasyonları Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.
 • Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar.
 • Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.

Öğrenciler İçin Azerbaycan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri Ortak belgelerle birlikte öğrenciler, öğrenci belgelerini de teslim etmelidirler. Eğer öğrenci reşit değilse sponsoruna ait banka hesap cüzdanının gösterilmesi zorunludur.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Azerbaycan
Azerbaycan Vize Belgeleri Ve Evrakları

Azerbaycan Vize Formu

Azerbaycan vize formu, Long Vize Turizm tarafından size iletilmektedir. Formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Aksi halde vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Azerbaycan vize randevusu almak için vize formunun diğer gerekli Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri ile teslim edilmesi gerekmektedir. Vize ücreti ödendikten sonra Azerbaycan vize başvurusu yapılabilir.

Azerbaycan Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Azerbaycan vize formunda, kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve seyahat bilgileriniz yer almalıdır. Formun doğru ve hatasız doldurulması önemlidir, aksi halde vize başvurunuz geçersiz sayılarak ret alabilirsiniz. Vize formu, Türkçe olarak doldurulabilir. Tüm vize tipleri için Azerbaycan vize formunun doldurulması zorunludur, form ıslak imzalı olmalıdır ve doldurulan tarih doğru bir şekilde yazılmalıdır. Vize formunu doldurmak ile ilgili merak ettikleriniz hakkında Long Vize Turizm’e telefon numarası ya da eposta üzerinden sorabilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Ücretleri Nedir?

Azerbaycan vize ücretleri, başvuru hususunda önemli olan noktalardan biridir. Vize türüne göre değişen güncel ücretler ödenmeden randevu alınamaz. Azerbaycan başvurunuzun eksiksiz olarak yapılması için durumunuza göre değişen evraklar ve güncel ücreti ödenmelidir. Bu yüzden vize alımlarını yapacak olan kişiler vize alım işlemlerinden önce Long Vize Turizm ile iletişime geçerek başvuru hakkında bilgi alabileceği gibi aynı zamanda vize ücretleri hakkında da detaylı bilgi alabilirler. Bu noktada sizlere en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi ek olarak sizleri alacağınız vizelerden yana mağdur etmemeye dikkat ediyoruz. İşlemleriniz sırasında her noktada sizlere ayrıntılı bir şekilde bilgi veriyoruz.

Profesyonel Azerbaycan Vize Hizmeti

Sektördeki deneyimleri ile Long Vize Turizm, farklı vize türlerini almak için nelere ihtiyacınız olduğunu güncel olarak bilir ve size kapsamlı bir Azerbaycan vize hizmeti verir. Belgelerinizi sizin için kontrol eder ve formları uygun şekilde doldurmanızı sağlar. Bu sayede kolaylıkla vize alabilirsiniz. Azerbaycan vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve vizeyi en hızlı şekilde almanızı sağlamak üzere ideal yol haritasını yapmak için Long Vize Turizm ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Formu Vize Azerbaycan
Azerbaycan Vize Formu

Azerbaycan Vize Ücreti

Azerbaycan vize ücreti, vize başvurusu yapılırken ödenmesi gereken ücrettir. Her ülkede olduğu gibi Azerbaycan Cumhuriyeti de vize başvurularında belirli bir ücret talep eder ve ücret ödenmeden Azerbaycan vize randevusu alamazsınız. Bu ücret başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Almayı istediğiniz vize türü, Azerbaycan’da ne kadar kalmayı planladığınız ve gidiş amacınıza bağlı olarak farklılaşacaktır. Yanlış vize türüne başvurmak, ret almanıza neden olabilir. Bu nedenle Long Vize Turizm olarak doğru ve eksiksiz Azerbaycan vize işlemleri gerçekleştiriyoruz. Size ve amaçlarınıza en uygun vize türünü öğrenmek için ekibimize başvurabilirsiniz.

Azerbaycan vizesi farklı amaçlara uygun olarak kendi aralarında ayrılırlar. Bu vize tipleri arasında başlıca olarak Azerbaycan Ticari Vize, Azerbaycan Turistik Vize, Azerbaycan Aile/Arkadaş Ziyareti vizesi, öğrenci vizesi ve çalışma vizesi alır. Long Vize Turizm, Azerbaycan’ a giriş amacınıza bağlı olarak hangi vize türünün sizin için uygun olduğunu belirler ve gerekli evraklar ile ödenmesi gereken vize ücretini güncel tutarlarda size iletir.

Vize Harcı Hakkında Merak Edilenler

Azerbaycan vize ücreti bir kereye mahsus olarak tarafımıza ödenir. Long Vize Turizm, Azerbaycan Konsolosluğu tarafından belirlenen yere ücreti yatırır. Toplam meblağı TL ya da döviz cinsinden ödeyebilir, detaylı bilgileri çalışanlarımızdan edinebilirsiniz. Azerbaycan vizesi tek girişlidir ve bir daha giriş yapmak için yeniden vize almanız gerekir. Seyahatiniz için ihtiyacınız olan sağlık sigortası, biyometri işlem bedeli, hizmet bedeli ve bu ücretin içerisine dahil değildir. Azerbaycan vize başvurunuz için firmamıza gelmenize gerek yoktur. Talep edilen evrakları kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Ücreti Hakkında

Azerbaycan vizesi başvurusu yapmadan amaçlarınıza uygun olan vize türünü belirlemeniz gerekir. Daha sonra teslim etmeniz gereken evraklar ve akabinde de vize ücreti güncel olarak belirlenerek firmamız tarafımızdan size bildirilir. Vize için aldığınız randevu gününde yaşanacak aksiliklerin önüne geçmek için tecrübeli görevlilerimiz size destek olur. Azerbaycan Konsolosluğu, bazı durumlarda vize talebi olan kişileri arayarak mülakata davet ederler. Bu durumda firmamızı arayarak bilgi almanız gerekir.

Vize Ücreti Azerbaycan
Azerbaycan Vize Ücreti

Azerbaycan Vize İşlemleri

Azerbaycan vize işlemleri, Azerbaycan vizesi almak isteyen vatandaşlar için eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmediği için başvurunuzu vize işlemleri ile ilgilenen Long Vize Turizm üzerinden yapabilirsiniz. Ülkeye her girişinizden önce vize almanız gerekir çünkü vizeler tek girişli olarak düzenlenmektedir. Vizeler, 90 gün boyunca geçerliliğe sahiptir.

Azerbaycan Vizesi Başvuru Türleri?

Azerbaycan vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Long Vize Turizm ile 2 şekilde alınabilmektedir.

 • Azerbaycan E-vizesi Azerbaycan E-vizesi, pasaport baskısına gerek olmaksızın elektronik ortamda hazır edilen vize türüdür. Aynı zamanda en hızlı, problemsiz ve zahmetsiz vize türü olarak da görünmektedir. Long Vize Turizm aracılığıyla Azerbaycan E-vizesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
 • Standart Vize Standart vize için Azerbaycan vizesi başvurusu Long Vize Turizm ile gerçekleştirilmektedir. Gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri durumunuza ve seyahat amacınıza göre tarafınıza iletilir. Bazı durumlarda ek dokümanlar gerekebilir. Belgeler ve güncel vize ücreti başta olmak üzere Azerbaycan vizesiyle ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm’e sorabilirsiniz.

Azerbaycan E-Vize Nedir?

Azerbaycan E-vizesi, elektronik olarak alınabilen son derece pratik bir vize türüdür. Standart vizeye göre çok daha hızlı sonuçlanır ve daha az evrak gerektirmektedir. Bunlara ek olarak pasaporta basılmadığı için ekstra 2 boş sayfa olmasına lüzum yoktur. Kısa süre içerisinde Azerbaycan’a gitmeniz gerekiyor ise Long Vize Turizm üzerinden kolaylık e-vize alabilirsiniz.

Azerbaycan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Azerbaycan vizesi işlemleri, seyahat amacınıza göre değişen vize türünüze bağlı olarak farklılık gösterecektir. Vize türünüze uygun işlemlerin yönetilmesi gerekir. Bu nedenle öncelikle vize merkezimiz sizin için doğru vize türünü belirliyoruz. Ardından vize türünüze göre yapılması gereken işlemler hakkında Long Vize Turizm, tamamlanır üzere evrak ve belgeleri size iletir. Bazı durumlarda mesleğinize ya da seyahat amacınıza göre ek belgeler talep edilir. Vize almanız için teslim edilmesi zorunlu evrakların tam ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından güncel vize ücreti ödendiğinde Azerbaycan vize randevusu alınır ve işlemler tamamlanır.

Vize İşlemleri Azerbaycan
Azerbaycan Vize İşlemleri

Azerbaycan Vize Randevusu

Azerbaycan vize randevusu, Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmediği için Long Vize Turizm aracılığıyla yapılmaktadır. Azerbaycan vize işlemleri ile Long Vize Turizm, sizin için Azerbaycan vize işlemleri ile ilgilenir. Gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri hakkında vize merkezimizden telefon ya da eposta aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Nasıl Azerbaycan Vize Randevusu Alırım?

Azerbaycan vize randevusu almak için hangi belgeleri teslim etmeniz ve adımları uygulamanız gerektiği ile ilgili kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçin. Ardından vize randevusu almak üzere aşağıdaki adımlar takip edilecektir.

 • Başvuru Formu ve Evraklar Azerbaycan vizesi almak için teslim etmeniz gereken Azerbaycan vize başvuru formu ve evrakların uygun şekilde doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Vize türünüze ve size uygun olan güncel evrak listesini Long Vize Turizm’den öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gereken evrakları en iyi şekilde doldurmanız için tüm vize süreci boyunca yardımcı oluyoruz.
 • Davet mektubu Almak istediğiniz vize türüne bağlı olarak farklı içeriklerdeki davet mektubunu doğru şekilde yazmak önemlidir. Vize almanızda büyük bir role sahip olan davet mektubunu almak için Long Vize Turizm’den destek alın.
 • Vize Ücreti Azerbaycan vize randevusu almak için, vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu vize ücreti, Azerbaycan’da ne kadar kalmayı istediğinize bağlı olarak değişecektir. Güncel vize ücreti tutarı, yetkililerimiz tarafından size iletilecektir.
 • Parmak İzi Uygulaması Parmak izi uygulaması, vize başvuru sürecinin bir diğer önemli noktasıdır. Long Vize Turizm parmak izi vermeniz için size randevu ayarlar.
 • Vize Randevusu Alma Tüm adımların eksiksiz olarak tamamlandığından emin olan Long Vize Turizm yetkilileri sizin için vize randevusu alır.

Azerbaycan vizesi almak isteyen kişiler başvuru işlemlerini yerine getirebilmek için evraklarını tamamladıktan sonra Long Vize Turizm aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu şekilde yapılan başvuru işlemleriniz çok kısa süre içerisinde sonuçlanacağından dolayı herhangi bir sorunla karşılaşmadığınızı görebilirsiniz. Başvurularınız noktasında sorun yaşamama adına bütün adımları Long Vize Turizm olarak gerçekleştiriyoruz.

Vize Randevusu Azerbaycan
Azerbaycan Vize Randevusu

Azerbaycan Vizesi Dilekçe Örneği

Azerbaycan vizesi dilekçe örneği, Azerbaycan vizesi başvurunuzda teslim etmeniz gereken dilekçenin nasıl yazıldığını gösterir. Azerbaycan vizesi almak isteyen herkes dilekçe yazımı ile ilgili Long Vize Turizm’e sorabilir. Azerbaycan vize formu doldurulması evresinde sizden talep edilmekte olan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ciddi öneme sahiptir.

Aynı zamanda bilgileri dolduracağınız sırada okunaklı bir yazı ile doldurmaya özen gösterdiğiniz takdirde de sorun yaşamadan vize başvuru dosyanıza başvuru formunu ekleyebilme imkanına sahip olursunuz.  Azerbaycan Konsolosluğu vize işlemlerini Long Vize Turizm, Azerbaycan vize işlemleri başta olmak üzere tüm vize sürecini yakından takip ederek kolaylıkla ve hızlı bir şekilde vize sahibi olmanızı sağlar.

Azerbaycan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Azerbaycan vizesi dilekçe örneği vize dosyanızda yer alır ve vize almanızda önemli rol oynamaktadır. Dilekçe, Azerbaycan’a gidiş amacınız, seyahat tarihleriniz ile ülkenize geri döneceğinizi belirten ifadeleri kapsamalıdır. Azerbaycan vize başvurusu yapmadan önce dilekçenizi hazırlayıp teslim etmiş olmanız gerekmektedir. Dilekçe ile alakalı sorularınız ve merak ettikleriniz için bize, telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden ulaşım sağlayabilir, aynı zamanda vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Dilekçe Taslağı

 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi.
 • Adınız ve soyadınız.
 • Islak İmza.
 • Telefon numarası.
 • Ev Adresi.
 • Azerbaycan’a seyahat etmeyi düşündüğünüz giriş ve çıkış tarihleri.
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…).
 • Azerbaycan seyahatiniz için varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri.
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri.
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi ve maaşı kanıtlayan nitelikle evraklar.

Azerbaycan Vize Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Azerbaycan vizesi dilekçesi, Long Vize Turizm’e teslim edilmektedir. Yetkililerimiz sizin için gereken Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri ile birlikte Azerbaycan Konsolosluğu’na iletilir. Tüm belgeler tamamlandığı takdirde kısa sürede vize randevusu alınır. Long Vize Turizm’e telefon ya da eposta üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dilekçe Örneği Vizesi Azerbaycan
Azerbaycan Vizesi Dilekçe Örneği

Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Azerbaycan vizesi kaç günde çıkar sorusu Azerbaycan vize başvurusu yapan herkesin aklındaki ortak sorudur. Azerbaycan vizesi genellikle 3 ila 4 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre bazı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçebilir, vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Süreci Hangi Unsurlara Göre Değişir?

Azerbaycan vize işlemleri çoğu başvuran için denk sürelerde belli olsa da bazı durumlarda bu süre değişebilir. Bu unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Vize türü ve Süresi Seyahat amacınıza göre belirlenen vize türünüz ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nde ne kadar kalmayı hedeflediğinize göre vize sonuçlarının belli olması değişecektir. Vize türünüzü belirlemek için Long Vize Turizm’den yardım alabilirsiniz.
 • Ek belge talebi Azerbaycan Konsolosluğu bazı durumlarda Azerbaycan vize randevusu sırasında ya da daha sonrasında ek belge talebinde bulunmaktadır. Ek belge istendiği takdirde, evraklar kısa sürede hazırlanıp teslim edilmelidir. Bu da vize sürecinin uzamasına neden olabilir.
 • Vatandaşlık Sahip olduğunuz vatandaşlığa bağlı olarak Azerbaycan vizesinin açıklanma süresi değişiklik gösterebilir. Bazı ülkelerin vatandaşları için daha detaylı araştırma yapılmaktadır. Bu durumda vize sonuçlarının belli olması uzayabilir.
 • Dönemsel yoğunluk Azerbaycan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluklar, Azerbaycan vizenizin sonuçlarının belirlenmesinde gecikme yaratabilir. Long Vize Turizm aracılığı ile konsolosluk ve büyükelçiliğinde yaşanan yoğunluklar ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Konsolosluk ve Büyükelçilik tatil günleri Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Çıkış süresi Azerbaycan Konsolosluk ve Büyükelçilik tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Vize başvurunuz, yılın hangi aralığında başvurduğunuza bağlı olarak daha çok tatil gününe denk geldiğinde daha uzun sürede açıklanabilir. Tatil günleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için Azerbaycan Büyükelçiliği vize yazımıza göz atabilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Azerbaycan vizesi işlemleri başlatabilmeniz için vize adına gerekli olan evrakların hepsini yerine getirmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

 • 10 yıldan eski ve yırtık olmayan pasaport.
 • Kapsamlı seyahat sağlık sigortası.
 • Vize başvuru formu.
 • Seyahat planınızı da içeren vize başvuru dilekçesi.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf.
 • Eski pasaportlarınız varsa bunların fotokopileri.
 • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü.
 • Öğrencilerin öğrenci belgelerini sunması gerekir.
Kaç Günde Çıkar Vizesi Azerbaycan
Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır?

Azerbaycan vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı vize merkezimiz olan Long Vize Turizm’dir. Long Vize Turizm, seyahat amacınıza göre değişen vize türleri hakkında sizleri bilgilendirir. Vize türünüze uygun olarak doldurmanız gereken Azerbaycan vize formu ve belgelerin size iletimini gerçekleştirir.

Vize işlemleri sırasında sunulmakta olan evraklar çok ciddi bir önem arz etmektedir. Vize alacağınız sırada sizden talep edilen bütün evrakları eksiksiz bir şekilde sunmaya özen göstermelisiniz. Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri ise şu şekilde sunuluyor:

 • Seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli pasaport.
 • Vize başvuru formu.
 • Seyahat planının dahil olduğu bir vize talep dilekçesi.
 • 2 adet 35 x 25 mm biyometrik fotoğraf.
 • Maaş bordrosu.
 • Banka hesap hareketleri (son 3 ayı kapsayan).
 • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü.
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi.

Azerbaycan Vizesi Ücreti Nedir?

Azerbaycan vize ücreti, Azerbaycan vize randevusu almak üzere ödenmesi zorunlu olan ücrettir. Vize türüne ve durumunuza göre ücretlerde değişiklik meydana gelebilir. Ödenmesi gereken güncel ücretler hakkında Long Vize Turizm ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nasıl Alınır Vizesi Azerbaycan
Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır

Azerbaycan Vize Başvurusu Niye Reddedilir?

Azerbaycan vize başvurunuzun reddedilmesi de olasılıklar dahilindedir. Bunun için konsolosluk tarafından belirtilen nedenler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Belgelerde hatalı bilgi olması.
 • Eksik belge olması.
 • İbraz edilen belgelerin sahte olması.
 • Seyahat amacının kanıtlanamaması.
 • Pasaportun geçersiz, sahte ya da gereken koşulları karşılayamayacak şekilde olması.

Azerbaycan Vize Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

Azerbaycan vizesi Long Vize Turizm aracılığıyla kolaylıkla ve hızlı bir şekilde alınabilir. Bunun için yetkililerimizin sizden istedikleri evrakları vize merkezimize getirmeniz ya da kargo ile yollamanız gerekir. Personellerimiz size doldurmanız ve teslim etmeniz gereken dokümanları iletecektir. Ardından yetkililerimiz, Azerbaycan vize ücretini ödediğiniz takdirde başvuru yapmak için hazır hale gelirsiniz. Konsolosluk, başvuruyu direkt olarak kabul etmediği için Long Vize Turizm üzerinden başvuru sağlanabilir. Yetkililerimiz, sizin için en uygun zamana randevu alacaktır.

Azerbaycan’ın Vize İstemediği Ülkeler

BelarusRusya
GürcistanTacikistan
KazakistanTürkiye
KırgızistanUkrayna
MoldovaÖzbekistan
Azerbaycan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Azerbaycan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus9,981 milyon (2019)
Para BirimiAzerbaycan Manatı
Resmi DiliAzerbaycan Türkçesi
DiniMüslüman
Telefon Kodu+994
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriŞah Pilavı – Piti – Düşbere – Şekerbura ve paxlava – Qoğal – Dovğa
Gezilecek YerlerAlev Kuleleri – Kız Kalesi – Şirvanşahlar Sarayı – Bibi-Heybet Camii – Ateşgah – Ateş Tapınağı
BaşkentBakü
ŞehirleriBakü – Gence – Nahçıvan – Mingeçevir – Haçmaz – Şemkir – Naftalan
Yüz Ölçümü86.600 km2
Zaman DilimiUTC(+04)
İnternet Alan Adı.az
KurucusuEbulfez Elçibey ve ya Ebulfez Aliyev
Başkanıİlham Aliyev
Asgari Ücret571 Manat
İklimiIlıman Kara İklimi
Asker Sayısı126.400
Komşu ÜlkeleriRusya – Ermenistan – Türkiye  – İran
Kuruluş Tarihi18 Ekim 1991
Azerbaycan Hakkında Genel Bilgiler
Vizesi Azerbaycan
Azerbaycan Vizesi
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Azerbaycan Vizesine Nereden Başvurabilirim ?

Azerbaycan vize başvurusu elçilik ve konsolosluklar üzerinden yapılır. Long Vize Turizm ile başvurularınızı kolayca gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvuru sonucu başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından 7 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vize işlemlerinizin ve başvuru sonucunun takibinin sağlanması için Long Vize Turizm profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Azerbaycan Vizesine Kaç Gün Önceden Başvuru Yapılmalıdır ?

Azerbaycan vize işlemleri seyahat tarihinizden 25 gün öncesine kadar yapılabilmektedir. Vize başvuruları ve vize randevusu için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Azerbaycan Büyükelçiliği Nerede ?

Vize başvurusu kabul eden Azerbaycan Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır. Long Vize Turizmin elçiliğin istemiş olduğu vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Büyükelçilik Vize Başvurusu İçin Randevu İstiyor Mu ?

Vize başvurusu yapabilmeniz için elçilikten vize randevusu almanız gerekli bir işlemdir. Vize randevusunu kolayca alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Büyükelçilikten Hangi Vizelere Başvuru Yapılabilir ?

Azerbaycan’ a yapacağınız bütün seyahat amaçlarına göre vize başvurularını Büyükelçilik kabul etmektedir. Azerbaycan vizesi için bütün sorularınızı Long Vize Turizmden öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluğu Nerede ?

Azerbaycan Büyükelçiliği başkent Ankara’da bulunurken Başkonsolosluk İstanbul’da bulunmaktadır. Vize başvurusu ve vize işlemleri ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusu Konsolosluktan Mı Yapılır ?

Azerbaycan vizesi başvuru işlemleri Ankara’da büyükelçilik, İstanbul ve Karsta konsolosluk üzerinden gerçekleştirilir. Long Vize Turizm ile vize başvurunuzu bu merciler üzerinden gerçekleştirebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluğuna Vize Ücreti Ödenir Mi ?

Azerbaycan vize başvuru ücreti vize başvurusu sırasında konsolosluğa ödenebilmektedir. Vize başvuru ücretleri ve gerekli belge ve evrakları için Long Vize Turizmi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Azerbaycan Ziyaret Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir ?

Azerbaycan’ da ikameti bulunan aile üyesi veya arkadaşı bulunan bordo pasaport hamili vatandaşlar vize başvurusu yapabilirler. Long Vize Turizm ile vize başvuru detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Arkadaş Ziyareti İçin Hangi Belgeler Gereklidir ?

Ziyaret vizesi için Azerbaycan’ da yaşayan arkadaşınızdan davetiye mektubu olması gereklidir. Diğer Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaret Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır ?

Ziyaret vize başvurusu Azerbaycan Büyükelçiliği vize bölümünden yapılmaktadır. Vize başvurunuzda profesyonel bir destek almak istiyorsanız Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Azerbaycan Ticari Vizesi Kimlere Verilir ?

Azerbaycan’ a iş görüşmesi, iş anlaşması gibi ticari ve iş amaçlı seyahat planı yapan kişilere verilmektedir. Ticari vize için gerekeli vize evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm ile görüşebilirsiniz.

Azerbaycan Ticari Vizesi Nereden Verilir ?

Azerbaycan ticari vizesi, diğer vize türleri gibi elçilik ve konsolosluk tarafından verilir. Vize başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçerek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yapmak İçin İş Yeri Sahibi Olmalı Mıyım ?

Ticari vize başvurusu yaparken herhangi bir firmanın, bir şirketin SSK’lı çalışanı olmanız yeterli olabilmektedir. Ticari vize başvurusu için Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar listesine ulaşmak için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Azerbaycan turistik vize başvuruları diğer vize başvuruları gibi elçilikten ve konsolosluktan gerçekleştirilir. Vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken hususları öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Süresi Ne Kadardır ?

Azerbaycan turistik vize süresi vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra 3 aylık verilir. Vize sürenizi uzatmak için veya vize kaç günde çıkar gibi sorularınız için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu İçin Ne Kadar Öderim ?

Azerbaycan vize ücretleri kişilerin yaş durumu, seyahat süresi, vize türü gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için firmamız Long Vize Turizme başvurabilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvuru İşlemlerini Nasıl Öğrenirim ?

Vize başvuru işlemleri, vize ücretleri ve gerekli evrak listeleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru işlemlerini ve detaylarını Long Vize Turizmden güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvurusu Yaparken Hazırlamam Gereken Evraklar Nelerdir ?

Azerbaycan vize başvurusu sırasında istenen gerekli evrak ve belgeler, başvuru yapacağınız vize türüne, yaş ve iş durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize başvurusu yaparken hazırlayacağınız evrak listesine ulaşmak için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Azerbaycan vize başvuru sonucunuz başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra 7 ile 15 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile Azerbaycan vizesi kaç günde çıkar hemen öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Gerekli Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim ?

Azerbaycan vize evraklarını Azerbaycan Başkonsolosluğu tarafından belirtilmekte olup gerekli evraklar birçok unsura göre değişkenlik gösterir. Gerekli evrak listesine detaylı bir şekilde ulaşabilmek için Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Şirket Sahibi Kişilerden Hangi Evraklar İstenir ?

Azerbaycan vize başvurusu yapacak kişilerin iş durumlarına göre evrak istendiği gibi yaş ve başvuru yapacağı vize türüne göre de evrak farklılıkları olmaktadır. Detaylı evrak listelerine ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Evrakları Online Mı Olmalıdır ?

Vize başvurusunda başvuru formu gibi kimi evrakların online olarak doldurulması gerektiği gibi kimi evraklarda reel olarak hazırlanmalıdır. Evrak listesinin nasıl hazırlanacağı konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır ?

Azerbaycan vize başvuru formu konsolosluğun resmi web sayfası üzerinden online olarak alınmaktadır. Başvuru formuna kolayca ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır ?

Azerbaycan vize başvuru formu Almanca, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile başvuru formunuz ve diğer vize evraklarınız sizin yerinize hazırlanmaktadır.

Başvuru Formunu Kimler Almalıdır ?

Vize başvuru formunu vize başvurusu yapacak kişilerin hepsi vize işlemleri sırasında hazırlamalıdır. Long Vize Turizm ile hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu hemen öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize İşlemleri Nedir ?

Azerbaycan ‘a seyahat planı yapan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde yapmaları gereken vize başvuru işlemleridir. Vize başvuru işlemlerini Long Vize Turizm ile daha kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Azerbaycan Vize İşlemleri Nereden Yapılır ?

Azerbaycan vize başvuru işlemleri Ankara’ da Büyükelçilik, İstanbul’da Başkonsolosluk ve Kars’ ta Azerbaycan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Long Vize Turizm ile başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize işlemlerini Kimler Yapmalıdır ?

Vize işlemlerini seyahat planı bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahipleri yapmalıdır. Vize başvuru işlemleri ,başvuru evrakları ve başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Randevusu Nereden Alınır ?

Azerbaycan vizesi alacak kişilerin vize randevuları vize başvurusunun yapılacağı Azerbaycan Büyükelçiliği Vize Bölümü  ve konsolosluktan alınmaktadır. Vize randevunuzu kolayca alabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Vize Randevusu Almalıdır ?

Azerbaycan vize başvurusu için başvuru yapacak olan bütün kişiler vize randevusu almalıdır. Azerbaycan vize işlemleriniz ve randevunuz için Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Vize Randevusuna Kendim Gelmeme Gerek Var Mı ?

Vize başvuru işlemleri şahsen yapılmakta olduğundan randevuya gelerek Azerbaycan vize evrakları ve belgeleri teslim etmeniz gereklidir. Ancak Long Vize Turizm ile çalışmanız halinde sizlerin randevuya gelmenize gerek kalmadan başvuru işlemleriniz gerçekleştirilir.

Azerbaycan Vize Ücretini Kim Belirler ?

Azerbaycan vize evrakları ve vize ücretleri Azerbaycan Konsolosluğu tarafından belirlenir. Vize başvuru ücretlerinin detaylarına ulaşmak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Bedeli Ne Kadardır ?

Azerbaycan için yapılacak vize başvuru türüne, kişilerin yaşına ve seyahat sürelerine göre vize başvuru ücretleri değişkenlik göstermektedir. Detaylı vize işlemleri ve ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvuru Ücreti Nereye Ödenir ?

Vize başvuru ücreti vize başvurusu sırasında Azerbaycan Büyükelçiliğine ödenmektedir. Vize başvurusu sırasında yapılması gereken bütün işlemler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır ?

Vize talep dilekçesi pilot veya tükenmez kalem ile detaylı bilgiler belirtilerek yazılmalıdır. Azerbaycan vize başvurusu ve dilekçe örneği için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Sponsor Dilekçesi Kimler İçin Yazılır ?

Vize sponsor dilekçesi seyahat planı olan ve çalışmayan öğrenci, ev hanımı gibi kişilerin öğrenci vizesi, ziyaret vizesi, turistik vize gibi başvurularında kullanılır. Vize talep dilekçeleri detaylı bilgi almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Nereye Verilir ?

Vize talep dilekçesi başvuru işlemi sırasında diğer gerekli evrak ve belgeler ile birlikte elçiliğe sunulmaktadır. Long Vize Turizmden bütün vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vizesi Nasıl Alınır – Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Vize başvurusu yapmanız ve olumlu bir sonuç almanız için Azerbaycan vize işlemlerinin tamamına hakim olmanız gerekmektedir. Doğru ve hatasız bir başvuru yapabilmek için Long Vize Turizmden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Azerbaycan Vize Randevumu Nasıl Alabilirim ?

Vize başvuru işlemlerinin ilk adımı olan randevu alma işlemi elçilik ya da konsolosluk üzerinden gerçekleştirilir. Azerbaycan vize randevunuzu hemen almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Ticari Vizesi Nereden Alınır ?

Azerbaycan ticari vize işlemleri diğer bütün vize türleri başvurunun yapıldığı elçilik veya konsolosluklar üzerinden alınır. Long Vize Turizmden alacağınız profesyonel hizmet sayesinde başvuru işlemleriniz kolaylıkla gerçekleştirilir.

Azerbaycan Vizesi İçin Kaç Gün Öncesinden Başvuru Yapılmalıdır ?

Azerbaycan vize başvurusu yaparken seyahat tarihinizden 25 gün öncesine kadar başvuru yapılabilmektedir. Vize başvuru işlemleriniz için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Vize Başvuru Sonucunu Hızlı Bir Şekilde Alabilir Miyim ?

Vize başvurunuz elçilik ve konsolosluklar üzerinden değerlendirilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuz 7 ile 15 gün arasında çıkmaktadır ve bu süre kişiler tarafından hızlandırılamaz. Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar Vize başvuru sonucunun ve başvuru işlemlerinin takibinin kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvurusunu Kim Sonuçlandırır ?

Vize başvuru işlemleri Büyükelçilik ve konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir ve yine bu merciler üzerinden sonuçlandırılmaktadır. Vize başvuru işlemleriniz için detaylı bütün bilgileri Long Vize Turizmden öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top