Skip to content

Erasmus Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Erasmus Vizesi, üniversitelerin ve yüksek öğretim kurumlarının ikili işbirliğini teşvik etmek amacı ile yapılan Avrupa Birliği öğrenci değişim programı olarak geçmektedir. Üniversitelerin  ortak projeler, ortak işbirlikleri ve tezleri üretmelerini imkân sağlayan Erasmus programı çerçevesinde Avrupa Birliği karşılıksız olarak mali destek vermektedir. Erasmus vizesinin diğer bir amacı da ülkeler ve üniversiteler arası eğitim seviyesinin dengelenmesini sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı tüm yüksek öğretim kurumları Erasmus programına dahil değildir programa dahil olan kurumların ise belirli kriterleri bulunmaktadır.

Erasmus Vize Programı Şartları;

  • Okuduğunuzun bölümün Erasmus programına dahil bir bölüm olması gerekmektedir.
  • Lisans, Önlisans, Yüksek Lisans, Doktora Öğrencisi olmanız gerekmektedir.
  • Not Ortalaması eğitim görülen okulun kriterlerinin üzerinde olması gerekmektedir.
  • Erasmus Kontenjan sıralama sınavına girilmesi gerekmektedir.

Erasmus Vize Programına Dahil Olan Ülkeler;

Erasmus Vizesi ile gidilebilecek ülkeler: Almanya, İtalya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Makedonya, Avusturya, Polonya, Romanya, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Türkiye, İzlanda, Norveç, Kıbrıs ve Lihtenştayn. 

27 Avrupa Birliği üyesi ülke ve A.B. üyesi olmayan fakat Avrupa Ekonomik Alanı içinde yer alan Norveç, İzlanda, Lihtenştayn ve Avrupa Birliği’ne aday ülkeler arasında yer alan Türkiye Erasmus programı içinde yer almaktadır.

Erasmus Tercihinizin açıklanması sonucu işlemleriniz devam etmektedir. Erasmus programı kabulü sonrası vize işlemleri yapılması gerekmektedir.

Erasmus Vizesi işlemleri İçin;

  • Erasmus vize kabul belgesi
  • Erasmus vize Learning Agreement Belgesi
  • Erasmus Vize Hibe Yazısı
  • Erasmus Vize Konaklama Belgesi

Yukarıdaki belgelere ek olarak seçilecek ülkeye göre ek evraklar , sponsoruklar , taahhütname ve benzeri evraklar gerekebilmektedir. Erasmus programınız çerçevesinde başvuru sahibine özel işlemler için 0312 426 0325 nolu çağrı merkezini arabilirsiniz.

Erasmus Vizesi programı çerçevesinde genel kültür geliştirme, yurtdışı kariyer planlaması, yabancı dil gelişimi için tercih edilen Erasmus Programı kapsamında 2012 yılından itibaren binlerce öğrencinin Erasmus vizesi işlemleri gerçekleştirerek hayal ve emeklerinin karşılığını almak konusunda Long Vize Başvuru merkezi bir çok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilerek bu alanda önemli referanslara sahip olmuştur.

Vizesi Erasmus
Erasmus Vizesi

ÖNEMLİ UYARI:

Erasmus Vizesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Erasmus Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Erasmus Vizesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu