Skip to content

Yunanistan Vize Başvuru Şartları 2022

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Başvuru Şartları 2022 Yunanistan seyahatlerinizi başarıyla yerine getirebilmeniz için bazı prosedürlerini hatasız bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi Yunanistan seyahatlerinizde almanız gereken bir belgedir. Türkiye pasaportu alabilen herkes vize alma hakkına da sahip olur. Çünkü pasaport en önemli belge niteliğindedir.

Yunanistan vizesi almak istediğinizde vize işlemlerinde bir hata olmaması adına firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Çünkü vize evrak ve belgeleri oldukça karmaşıktır ve konsolosluklar bu konuda çok hassas davranmaktadır. Başvurunuzun red yanıtı alması da sicilinizin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Tek başına hazırlanan evraklarda eksik çıkması veya hata çıkması sık rastlanan durumlardandır. Bu konuda mutlaka yıllardır bu alanda yetkili olan vize merkezimizden destek alın.

Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan vizesi alabilmeniz için mutlaka vize işlemlerinizle ilgili kurallara uymanız gerekmektedir. Bu kurallar arasında en önemlisi evrak ve belgelerin, eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmasıdır. Bu evrak ve belgelerin ne olduğunu güncel olarak konsolosluklardan öğrenebilirsiniz. Ancak konsolosluklarla uğraşmak yerine Yunanistan vize işlemleri hakkındaki ayrıntıları firmamızdan da alabilirsiniz.

Yunanistan vize işlemleri hususunda ihtiyacınız olan her şeyi firmamıza irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Firmamız vize hakkında yıllardır müşterilerine eksiksiz hizmetler vermektedir. Vize işlemleri sırasında yaşanan sıkıntılarla mücadelede yetkili firmanın yanınızda oluşu içinizi rahatlatacaktır. Vizenizle alakalı tüm süreci takip eden firmamız en ufak bir bilgiden sizleri haberdar ederek sıkıntıların önüne geçmiş olur.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan vizesi alınırken dikkatli bir şekilde başvuru işlemlerinin konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Konsoloslukların belirtmiş olduğu prosedürler bu anlamda çok önemlidir. Yunanistan vize başvurusu yapılabilmesi için Yunanistan Konsolosluğu ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Yunanistan Schengen vize ülkeleri arasında yer aldığı için koşullara uygun şekilde çıkartılması gereklidir.

Yunanistan vize başvurusu yapılırken unutmamanız gereken nokta evrak ve belgelerinizin eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Bu konuda en geniş bilgiyi firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Firmamız belgelerinizin hazırlanması sürecinde sizlere yardımcı olur ve evraklarınızın istenen dilde doldurulmasını sağlar. Yunanistan seyahatlerinizde sorun çıkmaması ve sadece seyahatinize odaklanabilmeniz için bu yolda yetkili ve profesyonel olan firmamızla anlaşıp kolaylıkla yola çıkabilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize başvurusu yaparken yerine getirmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar içerisinde randevu işlemleri de bulunmaktadır. Yunanistan vize randevusu alabilmeniz için randevularınızı Yunanistan Konsolosluğu’ndan almanız gerekmektedir. Seyahatinizi planladığınız zamandan önce bu randevu işlemlerini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Yunanistan vize randevusu konusunda bir olumsuzlukla karşılaşmamanız adına firmamızdan randevu almasını isteyebilirsiniz. Firmamız sizin adınıza randevu oluşturur ve randevularınıza sadece gün ve saatinde gitmeniz gerekir. Bu süreçte sizi büyük bir yükten kurtaracak olan firmamız sadece seyahatinize odaklanmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda özellikle çalışanlar için vakit kaybı olmaması adına en büyük kolaylık işinde profesyonel olan bir firmayla anlaşmaktır.

Yunanistan Vize

Yunanistan vize almanız için Schengen ülkeleri arasında yer aldığından bu kurallara uygun işlemler yapmalısınız. Bu yüzden de vize başvurusu yapacak olan kişiler dikkatli bir şekilde başvurularını yapmaktadır. Konsolosluk üzerinden başvuru yapacak olan kişiler bu işlemlerini yerine getirecekleri evrede randevularını aldıktan sonra rahat bir şekilde vize işlemlerini tamamlayabilir.

Yunanistan vize noktasında bütün belgeler ve evraklar eksiksiz bir şekilde sunulduğu ve başvuru işlemleri doğru şekilde yapıldığı takdirde herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Başvuru yapmak isteyen herkes başvurularından yana sorun yaşamamak için firmamızla her saniye iletişime geçebilmektedir. Bu şekilde firmamızdan destek alan kişiler sorunsuz bir şekilde vize başvurularını yerine getirmiş olur.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi

Yunanistan vize işlemlerine başlamak için öncelikle yapmanız gereken şey başvuru yapmaktır. Bunun içinde gerekli prosedürleri Konsolosluktan öğrenerek yerine getirmeniz gerekmektedir. Yunanistan vize başvuru merkezi sayesinde sorunsuz bir şekilde başvurularınızı yapabilmektesiniz. Bunun içinde alanında profesyonel olan vize merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuru merkezi aslında Yunanistan Konsolosluğu’dur. Ancak bu konsolosluğa gitmek ne yapmanız gerektiğiniz öğrenmek zorlu bir mücadeledir. Bunun için de işlerinizi kolaylaştıracak olan bir firmayla anlaşmanız yükünüzü hafifletecektir. Süreci yöneten firmamız vizenizin olumlu olması için bütün aşamaları kontrol edip sizleri ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. Evrak ve belgelerinizin de hazırlanmasında yardımcı olan firmamızla bu yola sıkıntısız bir şekilde çıkabilirsiniz.

Yunanistan Vize Çeşitleri

Vize işlemlerini yerine getireceğiniz aşamada sizin için en uygun olan vize çeşidine başvuru yapmanız gerekmektedir. Yunanistan vize çeşitleri evresinde sizlere sunulmakta olan seçenekler aşağıdaki gibidir:

Ticari vize
Turistik vize
Ulusal vize
Aile birleşme vizesi
Akraba / arkadaş ziyaret vizesi
Çalışma vizesi
Öğrenci vizesi
Eğitim vizesi

Yunanistan vizesi çeşitleri evresinde sizlere sunulan bu vize çeşitlerinden hangisi uygunsa başvuru işlemlerinizi ona göre yapmanız gerekmektedir. Bu vize tiplerinden seçmiş olduğunuzu vize formunda ve dilekçenizde açık ve net bir şekilde belirtmelisiniz. Bunlar sizin seyahat amacınızdır ve konsolosluklar açısından çok önemlidir. Vize türü belirlenmediği takdirde vizeniz red yanıtı alacaktır.

Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan’a ticari bir amaçla gidiyorsanız ve vize almanız gereken bir pasaporta sahipseniz vize türünüzü ticari olarak belirtmelisiniz. Belirtmiş olduğunuz bu vize türünü vize formunda ve dilekçenizde net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Yunanistan ticari vize işlemleriniz için firmamız sizlere daima destek olmaya çalışmaktadır. Ticari bir amaçla Yunanistan’a gitmek gibi bir düşünceniz var ise firmamızla irtibata geçerek rahatlıkla vize işleminizi yerine getirebilirsiniz.

Yunanistan ticari vize almak istiyorsanız ticari bir faaliyet için gittiğiniz kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun içinde şirketten gelen bir davetiyeyi evraklarınız arasında sunabilirsiniz. Bu davetiye vize işlemlerinizi hızlandıracak önemli bir belgedir. Alanında yıllardır profesyonel çalışmalar yapan firmamız sizlere her türlü vize konusunda yardımcı olacaktır.

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan’a gitme sebebiniz eğer turistik bir seyahat içinse bunun için yapacaklarınız diğer vize türlerinden farklıdır.. Bu aşamada vize işlemlerinizi yapacağınız sırada da turistik vizeye uygun bir şekilde başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz çok önemlidir. Yunanistan turistik vize noktasında da sunmanız gereken belgeler farklılaşmaktadır. Turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler bu başvurularını yerine getirebilmek için mutlaka kendilerinden istenilen belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde teslim etmelidir.

Yunanistan turistik vize evresinde sizlerden vize için gidiş ve dönüş bilgilerinizi içeren bilet bilgilerinizle beraber konaklamanıza dair rezervasyon bilgilerinizi gösteren belgeler de istenecektir. Vize almak isteyen kişiler bu işlemlerini eksiksiz bir şekilde yaparak başvuru işlemlerini tamamlamış olacaktır. Turistik vizeniz için bütün detaylı bilgileri bizimle iletişime geçerek her saniye alabilirsiniz.

Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi

Ailesi Yunanistan’da olan kişilerin ailelerini ziyaret edebilmeleri için bu vize türünü almaları gerekmektedir. Yunanistan aile ziyareti vizesi almanız için Yunanistan’daki aile bağlılığınız olan kişilerle aranızdaki bağı gösteren evrak ve belgeleri Yunanistan Konsolosluğu’na sunmanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında en önemlisi nikah belgesi olabilir. Çünkü bu aile bağınızı kesin ve net bir şekilde gösterecektir. Ancak konsolosluklar sizlerden ek belgeler de talep etme hakkına sahiptir.

Yunanistan aile ziyareti vizesi almanız için belgeler konusunda çok hassas olmalısınız. Belgelerdeki eksik ve hatalar vizenizin red yanıtı almasına sebep olur ve bu da bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizi derin bir şekilde etkileyecektir. Bu konuda sorun yaşamamanız adına vize firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Yunanistan Arkadaş Ziyareti Vizesi

Ailenizi ziyaret etmek istediğiniz gibi aynı zamanda Yunanistan’da yaşayan arkadaşlarınızı da ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bu noktada almanız gereken vize türü Yunanistan arkadaş ziyareti vizesi olarak belirlenmelidir. Arkadaşlarınızı ziyaret etmek için vize işlemlerinizi yerine getirebilmek adına ziyaret edeceğiniz arkadaşınızdan bir davetiye alarak konsolosluğa sunmanız sıkıntısız bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır.

Yunanistan arkadaş ziyaret vizesi sayesinde vize işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz ve arkadaşınızla görüşerek vakit geçirebilme imkanı da bulabilirsiniz. Arkadaş ziyaretleriniz sizlere sunmuş olduğumuz imkanlarla beraber en kısa süre içerisinde kolaylıkla gerçekleşecektir. Bu yüzden firmamızla irtibata geçerek neler yapmanız gerektiğini daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vize Şartları

Yunanistan vizesi işlemlerinizi yerine getirebilmeniz için yerine getirmeniz gereken bazı prosedürler mevcuttur. Bu yüzden de ne yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgileri öğrenmeniz sürecinizi kolaylaştıracaktır. Yunanistan vize şartları ayrıntılı olarak incelendiğinde genel olarak 3 şartı yerine getirmeniz olmazsa olmazlardandır. Bu şartlar şöyledir:

Güncel bir pasaporta sahip olmak
Belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi
Yunanistan’da geçirilecek süre kullanılacak olan maddi imkanların karşılanabileceğini bildirmek

Yunanistan vize şartları yerine getirilirken bu 3 maddeye çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan birinin yokluğu direk vizenizin red yanıtı almasına sebep olacaktır. Aynı zamanda seçtiğiniz vize türüne göre de evrak ve belgelerde sizlerden ek belgeler istenecektir.

Yunanistan Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinin tamamından alınır.

Yunanistan vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna verilecek yanıt yukarıdaki gibidir. Bu konuda sıkıntı yaşamanıza hiç gerek yoktur. Firmamız her yerde bulunanlara hizmet verebilmektedir. Evraklarınızı kargoyla gönderdiğiniz takdirde vize işlemleriniz başlayacaktır.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan seyahatlerinizi yerine getirmek istediğinizde aklınıza ilk gelen özellikle bu seyahatleriniz için vize alımlarınızı nasıl yapacağınızdır. Yunanistan vizesi nasıl alınır? Sorusuna bakıldığında; vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi adına sizlerden istenilen bütün bilgileri ve belgeleri sunmanız gerekmektedir. İşlemlerinizi bu şekilde yaptığınızda vize alım işlemlerinizi daha rahat yerine getirebileceğinizsiniz ve almış olduğunuz vizelerden yana bir sorun yaşama ihtimaliniz de olmaz.

Yunanistan vizesi nasıl alınır? Sorusunda belgelerinizi hazırlamış olduğunuz takdirde belgelerinizi teslim etmek için gitmeniz gereken kurum Yunanistan Konsolosluğu’dur. Belgelerinizi hazırladıktan sonra konsolosluk üzerinden başvurularınızı yerine getirebilmeniz mümkündür. Ayrıca yetkili vize merkezimize başvurarak da bu işlemlerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesi adına başvuru yapacağınız noktada konsoloslukların vize birimi üzerinden randevu almanız şarttır. Yunanistan vize randevusu nasıl alınır? Sorusu bu noktada sık sık merak edilmektedir. Randevu işlemleri alınabilmesi için Yunanistan Konsolosluğu ile iletişime geçilmesi ve sizin seyahat planınıza göre doğru bir şekilde randevu alınması zorunlu bir işlemdir.

Yunanistan vize randevusu nasıl alınır? Noktasında da sizlerin sıkıntı yaşamaması adına her saniye yanınızda olmaya çalışıyoruz. Vize başvurularınızı yapacağınız sırada başvurularınızı doğru bir şekilde yapılabilmesi için firmamız sizi bilgilendirecektir ve bütün adımların sıkı şekilde takip edilmesi için sizlere her zaman destek vermeye çalışacaktır.

Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan’a gitmeye karar verdiğinizde vize işlemlerinin nasıl olacağı gözünüzde çok fazla büyüyebilir. Yunanistan vize başvurusu nasıl yapılır? Merak edilmekte ve bu anlamda sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Vize işlemlerini yapacak olan kişiler problem yaşamadan işlemlerini yapabilmek için firmamızla iletişime geçebilir. Vize başvurusu yapılması sırasında firmamız sizlere her şekilde yardımcı olacak ve sürecin yükünü alacaktır.

Yunanistan vize başvurusu nasıl yapılır? Aşamasında vize işlemlerinizi yerine getirebilmeniz için Konsolosluklar üzerinden başvurular yapmanız gerekmektedir. Ancak firmamıza evraklarınızı teslime ettiğinizde firmamızda sizin adınıza konsolosluklara başvuruda bulunabilir. Size sadece oturduğunuz yerden süreci takip etmek kalır. Yunanistan seyahat edebilmeniz için vize işlemleri firmamız sayesinde daha kısa sürede gerçekleşebilmektedir.

En Kolay Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesini alabilmeniz için başvuru yapacağınız sırada bu başvuru işlemlerinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Vize işlemlerinizin kolay bir şekilde yerine getirilmesi evresinde gerçekten bütün adımları takip etmeye özen gösteren firmamızda sizler için büyük bir fırsat olacaktır. En kolay Yunanistan vizesi nasıl alınır? Sorusuna gelindiği zaman vize işlemlerinin kolay bir şekilde yapılabilmesi için başvuru sürecinin gerçekten iyi bir şekilde takip edilmesi zorunludur.

En kolay Yunanistan vizesi nasıl alınır? Konusunda sizlere en iyi destekleri sunmaya çalışıyoruz. Firmamız üzerinden başvuru yapma yoluna giden kişiler başvurularını kolay bir şekilde yerine getirebilme şansına kavuşur. Yunanistan vizesinin alınması sırasında sizlere her zaman adımlarınızı en kolay şekilde atabilme imkanını sağlıyoruz.

Yunanistan Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yunanistan, Schengen ülkelerinden biri olarak bilinmektedir. Bu yüzden vize alınacağı sırada Schengen başvurusu şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Yunanistan Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler iyi bir şekilde takip edilirse Schengen başvuru işlemlerinizi rahatlıkla yerine getirme imkanına sahip olursunuz. Schengen vizesi alınması sırasında başvuru formlarının ve vize dilekçesi gibi belgelerin mutlaka doğru bir şekilde hazırlanarak sunulması gerekmektedir.

Yunanistan Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde sizler ne yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz ve kolaylıkla vize işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Schengen vizesi evresinde vizenin şartlarına göre diğer Schengen ülkelerine de giriş çıkış işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Yalnız bu bu vize şartlarınızla da doğru orantıda olacaktır.

Yunanistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Yunanistan vizesi işlemlerinizde bazı konulara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Yunanistan vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar ise özetle şu şekilde sunulmaktadır:

Bütün belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde sunmak
Başvuru formunun doğru ve eksiksiz hazırlanması
Vize talep dilekçesinin doğru bir şekilde yazılması
Yunanistan’a gideceğiniz evrede gerekli finansal ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınızı belirtmeniz.
Ulaşım bilgilerinizi (biletler gibi) sunmanız
Konaklama rezervasyon bilgilerini sunmanız

Yunanistan vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar bu şekildedir. Bu kurallara dikkat ettiğiniz takdirde vize işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıntılı bilgileri firmamızdan da alabilirsiniz.

Yunanistan İşçi Vizesi

Yunanistan’a gitme sebebiniz işçi olarak çalışmak amacıylaysa bu vize türünü seçmeniz gerekmektedir. Bu evrede vize işlemlerinizi yerine getirirken Yunanistan işçi vizesi olarak getirmeniz gerekecektir. İşçi vizesi alınacağı evrede bu vizeyi alabilmek için işçi olarak gideceğinizi mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Yunanistan işçi vizesi alınacağı evrede bu vizeyi almak için özelikle iş bulmuş olduğunuz bir kurum varsa bu kurumdan gelen davetiyeyi evraklarınızla beraber konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

Bu davetiyeyi sunmanız sayesinde vize işlemlerinizden onay almanız çok daha kolay olur ve süreci daha kolay bir şekilde ilerletebilme imkanınız olur. Yunanistan İşçi vizesi alınması sırasında bütün adımları takip etmeniz ve bunun için profesyonel bir firmadan destek almanız çok önemlidir. Kurumumuz ise sizlere bu evrede en profesyonel şekilde yardım edecektir.

Yunanistan Ulusal Vize

Yunanistan seyahatlerinizde 6 ay içinde 90 günden fazla Yunanistan’da kalmanız gerekiyorsa bunun için bu vize türünü almanız gerekmektedir. Yunanistan ulusal vize işlemlerini doğru bir şekilde yerine getirebilmeniz için neden 90 günden fazla bu ülkede kalmanız gerektiğini bildirmeniz gerekmektedir. Özellikle bu 90 günden sonra Yunanistan’da kalmaya yetecek kadar finansal durumunuzun olup olmadığını da bildirmeniz çok önemlidir.

Yunanistan ulusal vize aşamasında sorun yaşamamanız için başvuru işlemlerinizi doğru bir şekilde yerine getirmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bu işlemlerde her zaman yanınızda olacak olan firmamız siz değerli müşterilerine en profesyonel hizmeti sağlayacaktır. En ufak bir soru işaretinde firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Yunanistan Oturum Vizesi

Yunanistan’da uzun süreli yaşayabilmek için oturum izni almanız gerekir. Oturum izni alınmadığı takdirde Yunanistan’da yaşamaya devam edebilme hakkınız bulunmaz. Yunanistan oturum vizesi alınması ise diğer vize türlerine göre daha detaylı, daha uzun süren ve daha fazla belge gereken vize işlemlerinin içindedir.

Yunanistan’da yaşamak isteyen kişilerin bu süreç içerisinde gerekli olan başvurularını yapabilmek için süreci en doğru şekilde takip etmelidir. Yunanistan oturum vizesi işlemleri özellikle doğru şekilde takip edilmezse olumsuz yanıt alabilir. Bu şekilde oturum izninizi alarak Yunanistan’da yaşama imkanına sahip olursunuz. Firmamız sizlere oturum vizesi alabilme sırasında tüm destek sunarak işlemlerinizin hız kazanmasına yardımcı olacaktır.

Yunanistan Çalışma Vizesi

Yunanistan’a gidecek olan kişilerin gitme nedenleri çeşitlilik gösterebilir. Bu noktada neden gitmekte olduğunuz ve neden gitmek istediğiniz vize alımlarında çok önemlidir. Çünkü buna göre vize başvurularını yapmanız gerekecektir. Yunanistan çalışma vizesi alınacağı sırada bu vizenin alınabilmesi için Yunanistan’a çalışmak için gitmekte olduğunuzu kanıtlar belgeler sunmanız gerekmektedir. Gerek orada iş bulmuş olabilirsiniz gerekse çalıştığınız şirketin Yunanistan ofisine gidecek olabilirsiniz.

Bu noktada vize başvurularınızı yaparken çalışma amacıyla olduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Yunanistan çalışma vizesi alacak olan kişiler bu vizeyi alabilmeleri için çalışacakları kurumdan gelen davetiyeyi evraklarıyla beraber sunmalıdır. Bütün bunların yerine getirilmesiyle beraber çalışma vizesi başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Firmamız sizlere çalışma vizesi alabilmeniz için profesyonel bir hizmet vermektedir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi

Siz Türkiye’de yaşıyorsanız ve Yunanistan’da yaşamakta olan ailenizle bir araya gelmek istiyorsanız sorunsuz bir şekilde bir araya gelebilmeniz adına aile birleşimi vizesi almanız gerekecektir. Yunanistan aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler bu vize işlemlerini yerine getirecekleri noktada eşinin Yunanistan’da yaşadığını nikah cüzdanı gibi belgelerle veya buna ek sunabilecekleri belgelerle kanıtlaması gerekmektedir.

Aile birleşimi yoluna gidilebilmesi için sunulmakta olan belgeler eğer aile olunduğunu kanıtlamıyorsa vizeniz red yanıtı alabilir. Yunanistan aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler bu vizeleri alma yolunda firmamızdan destek alarak kendilerinden tam olarak ne istenildiğini öğrenmiş olurlar ve buna göre başvuru yapabilirler. Yunanistan’da yaşayan eşinizle bu şekilde başvuru yaptığınız takdirde daha rahat ve kolay bir şekilde aile birleşiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Göçmenlik Vizesi

Yunanistan’da yaşayabilmek için başvuru yapabileceğiniz vize türleri arasında göçmenlik vizesi de ayrı bir önem taşımaktadır. Vize almak için uğraşan kişiler Yunanistan göçmenlik vizesi başvurusunda da bulunabilmektedir. Bu şekilde başvuru yapacak olan kişiler Yunanistan’da oturum izni almalıdır. Yunanistan’da oturum izni alabilme adına takip edeceğiniz adımlar diğer vize türlerine biraz daha farklı bir kategoridedir.

Yunanistan göçmenlik vizesi başvuru işlemlerinde özellikle Yunanistan’da kalacağınız süre içerisinde bir işe sahip olmanız gerekmektedir. Eğer Yunanistan’da oturum izni alınacaksa orada bir iş sahibi olmanız masrafları karşılayabilmeniz manasına gelecektir. Eğer Yunanistan’a yaptığınız iş başvurunuz onaylandıysa firmadan gelen davetiyeyi vize evrakları arasında sunmanız bu noktada ciddi bir önem arz eder ve bir sorunla karşılaşmadan göçmenlik vizesi alabilmenizi sağlar.

Yunanistan Vize Evrakları

Yunanistan vizesi alınabilmesi için sizden istenilen bütün belge ve evrakları konsolosluğa sunmanız ciddi bir önem arz etmektedir. Yunanistan vize evrakları ise genel olarak şu şekilde sunulmaktadır:

Güncel olan bir pasaport
Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Ulaşım bilet bilgileri
Konaklama rezervasyon bilgileri
Vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair makbuz

Yunanistan vize evrakları içerisinde yer alan bu evrakların yanı sıra seçtiğiniz vize türüne göre farklı evraklar da istenebilmektedir. Ek evrakların da hazırlanmasıyla beraber başvurunuzu yerine getirebilmeniz mümkündür.

Yunanistan Vize Belgeleri

Yunanistan seyahatlerinizin yerine getirilmesi için vizeniz adına gerekli olan bütün belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması gerekir. Vize belgelerinin eksiksiz şekilde hazırlanması, vizenin olumlu sonuçlanmasında en önemli etkendir. Yunanistan vize belgeleri hazırlanacağı sırada kendi alacağınız vize türüne göre belgeleri hazırlamanız vizenizin kısa süre içerisinde onaylanmasını sağlayacaktır.

Yunanistan vize belgeleri noktasında sizlerden talep edilen belgeleri güncel bir şekilde öğrenebilmek için firmamıza ulaşabilirsiniz. Firmamız bu noktada sizlere destek verirken belgelerinizi kısa süre içerisinde sunmanıza yardımcı olacaktır. Bu yolda güvenilir ve profesyonel bir firmayla olmanız işlemlerinizin hızlı bir şekilde ve istediğiniz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Çalışmayan Kişi İçin Yunanistan Vize Evrakları

Yunanistan’a gidecek olan kişiler belirttiğimiz gibi mutlaka Yunanistan’da geçirecekleri süreç içerisinde finansal ihtiyaçlarını karşılayabilecek olduklarını kanıtlamak zorundadır. Çalışmayan kişi için Yunanistan vize evrakları noktasında çalışmayan kişiler sıklıkla sorun yaşamaktadır. Vize evraklarınıza bu noktada mutlaka Yunanistan’da kalacağınız süre içerisinde finansal ihtiyaçlarınızın kimin karşılayacağını mutlaka kanıtlamanız gerekmektedir.

Çalışmayan kişi için Yunanistan vize evrakları evresinde evraklarınızın tam ve eksiksiz olmasına çok dikkat edilmelidir. Firmamız evraklarınızı hazırlayarak başvuru yapabilmeniz evresinde sizlere gerekli olan desteği verecektir ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte güvenilir ve profesyonel bir firmayla olmanız sizlere zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Ev Hanımı Yunanistan Vizesi

Ev hanımı olan kişiler Yunanistan’a gitmek için vize işlemlerini yerine getirmek için vize başvurusunu nasıl yapacaklarını merak etmektedir. Bu kişiler başvurularını yaparken özellikle maddi bir gelirleri olmadığından nasıl başvuru yapılacağı konusunda şüpheye düşmektedir. Ev hanımı Yunanistan vizesi alınması sırasında özelikle Yunanistan’da kaldığınız süre içerisinde ödeme işlemlerinizi nasıl yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Vize işlemlerinin doğru ve sorunsuz şekilde yapılabilmesi için başvuru yaparken evraklarınızın arasında mutlaka banka hesap ekstresi gibi bilgilerinizin bulunması gerekir. Ev hanımı Yunanistan vizesi almanız için firmamızla iletişime geçebilirsiniz ve güncel bilgileri öğrenerek işlemlerinizin hız kazanmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız sizlere zamandan tasarruf imkanı sunacaktır.

Memur İçin Yunanistan Vize Evrakları

Yunanistan vizesi alan kişilerin izlemesi gereken adımlar farklılık göstermektedir. Memur için Yunanistan vize evrakları için temin etmesi gereken evraklar ve izlemesi gereken yollar mevcuttur. Yunanistan vizesi almak isteyen memurlar için gerekli belgeleri şöyle sıralamak mümkündür: Tahrip olmamış 6 ay geceliği bulunan ve boş sayfaları olan pasaport, son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, Yunanistan vizesi başvuru formu, vize başvuru dilekçesi, kişisel belgeler( bunlar: Memuriyet belgesi, ruhsat belgeleri, banka dökümleri, tapu belge fotokopileri ve bunun yanında seyahat planını anlatan şahsi dilekçe).

İstenilecek diğer belge türü ise Seyahat belgeleridir, bunlar: ayrıntılı konaklama rezervasyonu, satın alınmış seyahat biletleri ve sağlık sigortası belgesidir. Memur için Yunanistan vize evrakları son olarak Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ayrıntılı nüfus kayıt örneği. Bunun yanında konsolosluk gerekli gördüğü takdirde ek belgeler isteyebilmektedir.

Çalışan için Yunanistan Vize Evrakları

Çalışma için yönünü Yunanistan’a çeviren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmeleri gereken bazı hususlar vardır. Çalışan için Yunanistan vize evrakları içinde mutlaka olmazsa olmazları vardır. Bu evrakların eksik ya da hatalı oluşu vize sürecini olumsuz etkileyecektir. Bununla birlikte firmamızla iletişime geçebilirsiniz ve başvurunuzu sizin adınıza yürütmemiz konusunda destek isteyebilirsiniz. Sürecin daha sağlıklı ve sorunsuz yürütülmesi adına en doğru yol haritası firmamızdan geçmektedir.

Çalışan için Yunanistan vize evrakları içerisinde çalışan olduğunuzu kanıtlamak amacıyla SGK hizmet dökümü belgesine ihtiyacınız vardır. Bu belge son derece önemlidir. Çalışan için hangi belgelerin gerektiğini merak ediyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren için Yunanistan Vize Evrakları

Çalışma hayatınızın belli bir noktasında Yunanistan ülkesinde gitme durumu ile karşılaştığınızda vize almanız gerekmektedir. Bunun için de öncelikle bir pasaporta sahip olmalısınız. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz bulunduğunuz semtin karakolundan bir pasaport temin edebilirsiniz. İşveren için Yunanistan vize evrakları arasında pasaport haricinde bir de işveren olduğunuzu kanıtlamalısınız. Örneğin vergi levhası gibi bir takım belgelere ihtiyacınız olacaktır.

İşveren için Yunanistan vize evrakları hakkında en detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize işlemlerinizi daha kolay ve daha sorunsuz bir şekilde halletmiş olacaksınız. İşveren için hangi evrak ve belgelerin gerektiği hususunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci için Yunanistan Vize Evrakları

Öğrenci için Yunanistan vize evrakları sürecinde öğrenciler vize işlemlerini eksiksiz yerine getirmek ile mükelleftir. Bunun için konsolosluk tarafından güncel olarak belirlenen bazı evrak ve belgeleri vize işlemleri sırasında gerekli mercilere sunmaları gerekmektedir. Öğrenci için Yunanistan vize evrakları arasında başvurusu sahibinin öğrenci olduğunu kanıtlaması önemli bir unsurdur.

Bunun için de ıslak imza ile öğrenci belgesini temin etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda konsolosluğun üzerinde duracağı diğer bir husus ise başvuru sahibinin Yunanistan’da kaldığı süre zarfında gelir ve bütçe hesaplaması olacaktır. Öğrencinin geçimini nasıl sağladığı ya da masraflar konusunda kimin destek çıkacağı önemli bir unsurdur. Bu süreçte firmamız sizlere her türlü desteği sağlayacaktır.

Çiftçi için Yunanistan Vize Evrakları

Çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımızı vize alım sürecinde yerine getirmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurların eksik ya da hatalı olması sonucunda vize başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Çiftçi için Yunanistan vize evrakları arasında olması gereken en önemli evrak bir pasaportunuzun olmasıdır. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz bulunduğunuz semtin karakolundan bir pasaport temin edebilirsiniz. Ama bir pasaporta sahipseniz pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmenin yanında herhangi bir zarar görmediğinde emin olmalısınız.

Çiftçi için Yunanistan vize evrakları için çiftçi olduğunuzu kanıtlamanız önemli bir unsurdur. Bunun içinde Ziraat Odası’ndan bir belge ile çiftçi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Vize süreci için merak edilen her detay için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Büyükelçiliği Vize

Yunanistan Büyükelçiliği ülkemiz sınırları içerisindeki Ankara ‘da bulunmaktadır. Varlık amacı Türkiye sınırları içerisinde bulunan Yunan vatandaşlarının haklarını gözetmek ve vatandaşlıklarını temsil etmektir. Bunun yanı sıra Yunanistan’a gitmek isteyen Türkiye vatandaşlarının ya da başka ülke vatandaşlarının Yunanistan’a gitmesi için gerekli kriterleri sağlayıp sağlamadığını tespit etmek ve sağlayan kişilere pasaport ve vize işlemlerini gerçekleştirmektir. Vize işlemleri sıkı diplomatik basamaklardan oluşur.

Öncelikle Yunanistan’a gitmek isteyen kişi ya da kişiler gerekli evraklarla Yunanistan Büyükelçiliği vize için başvuru yapar. Yapılacak incelemeler sonucu diplomatik engeli bulunmayanların vize işlemi olumlu sonuçlandırılır. Bunun yanında başvurunun olumsuz sonuçlandırıldığı durumlar da vardır bunların en başlıca seyahat yasağı, Yunanistan Büyükelçiliği vize vize işlemleri sırasında oldukça ciddi çalışmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu Vize

Yunanistan konsolosluğu vize işlemlerini kendisinin belirlediği ve vize işlemleriyle mükellef vize bürolarında yürütmektedir. Yunanistan’a seyahat etmek isteyen ve Schengen vizesine sahip olmayan Umuma Mahsup pasaport sahiplerinin Yunanistan Konsolosluk vize bürolarına vize için müracaat etmeleri gerekmektedir. Schengen vizesi sahiplerinin ise vize müracaatı yapmalarına gerek olmaksızın Yunanistan’a seyahat edebilirler. Fakat seyahat etmeden mutlaka Schengen vizesi geçerlilik tarihini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Yunanistan sınırları içerisinde Hususi Pasaport, Diplomatik Pasaport ve Hizmet Pasaportu edinilebilmektedir. Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları C Tipi(kısa süreli vize) vize başvurusu da yapabilmektedir. Kısa süreli vize işlemlerinde180 gün içerinde 90 günü geçmeyecek şekilde Yunanistan sınırları içinde ikamet etme yetkisi verir. Vize işlemleri Yunanistan Konsolosluğu vize işlemleri yetkili büroları üzerinden gerçekleşir. Seyahat acenteleri üzerinden yapılan başvurular bu acenteler üzerinden takip edilmelidir.

Yunanistan Konsolosluklar ve Adresleri

Türkiye’de bulunan başlıca Yunanistan konsoloslukları Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Ankara Büyük Elçiliği ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğudur. Yunanistan Konsolosluklar ve adresleri hususunda merak edilenler için firmamız aranan adrestir. Yunanistan İstanbul Konsolosluğu Türkiye sınırları içinde yaşayan Türk vatandaşlarının vize ve konsolosluk işlemlerini yürütür.

Sadece İstanbul ‘da ikamet eden Türk vatandaşlarının işlemlerini değil diğer konsolosluk sınırları içinde bulunan Türk vatandaşlarının da işlemlerini yürütmektedir. Bunun yanında Türkiye sınırları içinde yaşayan Yunan uyruklu kişilerin evlilik boşanma ve diğer belge işlemlerini de gerçekleştirir. Yunanistan Konsoloslukları ve adresleri alanında merak edilen her ayrıntı için alanında uzman olan firmamız ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Vize başvurusunda şüphesiz en önemli nokta Belirlenen Yunanistan Konsolosluklarına ya da konsolosluk bünyesi altındaki vize hizmeti veren bürolara vize için yazılı dilekçe ile başvuruda bulunulmasıdır. Bu dilekçe resmi olmakla birlikte önem teşkil etmektedir. Yunanistan vizesi dilekçe örneği yazarken şu hususlara dikkat edilmelidir. Öncelikle dilekçenin sol üst köşesine dilekçenin gönderileceği konsolosluk adresi yazılır. Sağ üst köşesine dilekçenin yazıldığı günün tarihi atılır.

Yunanistan vizesi dilekçe örneği sayın yetkili diye başlanır. Paragraftan yapıldıktan sonra kişi kendini tanıtır ve hangi tarihte ne amaçla ülkeyi ziyaret edeceğini belirttikten sonra seyahat planını dile getirdikten sonra gerekli vizenin verilmesini rica ederek bitir. Sağ alt köşeye İsim soyisim ve imza bölümünü doldurur ve bitirir. Dikkat edilecek diğer bir husus bilen birinden destek alınmasının kişinin yararına olacağıdır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu hakkında merak ettiğiniz her detay için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru formu vize başvuru talebinizi resmileştiren bir belgedir. Bu belgeni doğru ve eksiksiz yapılması vize başvuru sürecini etkileyecek en önemli faktörlerden biridir. Yunanistan ülkesine seyahat amacınızı belirledikten sonra bunu başvuru formunda beyan etmeniz gerekmektedir.

Yunanistan vize başvuru formu eksiksiz bilgi verme ya da hatalı beyanlarda bulunma red cevabı almanıza neden olacağı gibi daha sonraki vize işlemlerinizde sıkıntıya girmenize neden olacaktır. Böyle bir olumsuz sonuç yaşamamak adına vizenizi profesyonel bir ekibe teslim etmeniz de yarar olacaktır. Başvuru formu konsolosluğun belirlediği kurallar dahilinde doldurulmalıdır.

Yunanistan Vizesi Redde İtiraz

Başvuru sahibinin vize başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Konsolosluk tarafından red cevabı ile de karşı karşıya kalabilir. Böyle negatif bir senaryo ile karşılaşmamak adına vize işlemlerinizi güvenilir bir firmaya emanet etmelisiniz. Red alma ihtimali olduğunu dahi unutmamak gerekir. Yunanistan vizesi redde itiraz etme hakkına her zaman sahip olduğunuzu bilmekte yarar vardır. Firmamız bu süreçte de yolcularının yanında yer almaktadır.

Yunanistan vizesi redde itiraz için bilinmesi gereken en önemli nokta bu itirazın bir dilekçe ile yazılacağını bilmektir. Ama bu dilekçedeki itiraz edilecek noktanın doğru bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Redde itiraz ettiğiniz noktalar gerektiği gibi anlatılmalıdır. Bu süreçte firmamızdan destek alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Yunanistan vizesi kaç günde sonuçlanır? Diye merak eden yolcularımız için en güncel bilgilere ulaşım sağlaması son derece önemlidir. Bu bağlamda en güncel bilgilere ulaşım ancak firmamızı aramayla sonuçlanacaktır.
Yunanistan vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusunun cevabı net değildir. Bu netliği etkileyen faktörlerden biri de başvuru sırasında Konsolosluğa eksik ya da hatalı belge teslim edilmesidir.

Bunun yanında konsolosluk gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibinden ek belge talebinde bulunabilir ya da başvuru süresini uzatıp ek süre isteyebilir. Bu tarz sorunsallar vize sonuçlanma süresinde bazı değişimlere yol açabileceği gibi seyahat gününüzü riske atmanıza da neden olabilir. Bu sebeple seyahat gününüz ile vize başvurunuz arasında yirmi gün gibi bir süre olmalıdır.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde hallettiyseniz geriye sadece vize işlemlerinizin çıkış süresini beklemek kalacaktır. Bunun için de destek alacağınız en doğru firma olan seyahat acente şirketimiz sizlere vize işlemleriniz sırasında her türlü desteği sağlama imkanı sunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde başvurulan vizenizin sonucu için net bir gün söylemek mümkün değildir. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Diye merak eden başvuru sahipleri için ortalama 5 iş günü ile 10 iş günü arasında bir sürede belirlenir.

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Sorunu etkileyen faktörlerden biri vize başvuru zamanınız konsolosluğun yoğun iş temposu denk geldiğinde sürede değişim görülebilir ya da vize başvuru tarihiniz resmi tatil günlerine denk geldiğinde yine sürede uzama söz konusu olabilir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan’a ziyarette bulunacak olan vatandaşların Yunanistan vize ücretleri için en güncel bilgileri edinmeleri gerekir. Bununla birlikte başvuru sahibinin seyahatinin bütçe planlaması yapması gerekir. Bütçe planlaması son derece önem arz eden bir durumdur. Bu bakımdan en doğru bilgiyi öğrenmeniz gerekir. Bunun için de alanında uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmak doğru bir süreç yönetimi olacaktır.

Yunanistan vize ücreti için firmamızı arayabilirsiniz 7 / 24 temsilcilerimiz ulaşma imkanı ile aklınızdaki sorulara cevap bulmuş olacaksınız. Çünkü vize ücretleri vize türünden türüne değişkenlik gösterdiği gibi kalma süresi boyunca da farklı bir ücrete tabi tutulma durumu söz konusudur. Firmamız bu yönde sizlere destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Yunanistan Vize Fiyatları

Yunanistan ülkesine seyahatte bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların merak ettiği konulardan biri de Yunanistan vize fiyatları hakkındaki bilgilerdir. Bu fiyatlar bazı durumlar karşısında farklılık gösterir. Öncelikle bilinmesi gereken Yunanistan ülkesinde yapılacak ziyaretin amacıdır. Bu bağlamda belirlenen seyahat amacı ile vize türü uyumlu olmalıdır.

Yunanistan vize fiyatları vize türüne göre değişmektedir. Her vize türünün ücreti aynı değildir. Vize ücretini etkileyen değişken sadece vize türü değildir. Yunanistan’da geçireceğiniz zaman dilime de önemlidir. Kalınan sürenin uzunluğu ve kısalığı vize ücretinde bazı değişimlere neden olacaktır. Bu süreçte en doğru ve en gerçek bilgi için firmamızı arayabilirsiniz. Böylece en güncel bilgiye ulaşmış olursunuz.

VSF Global Yunanistan Vizesi

Vize işlemlerinizi en doğru ve sorunsuz bir şekilde yerine getirmek için VSF Global Yunanistan Vizesi desteğini kullanabilirsiniz. Bu sayede işiniz kolaylıkla bitecek ve hiçbir sorun yaşamadan vize işleminizi yerine getirmiş olacaksınız. Yani vize işlemlerini kolaylıkla yapabilir ve sıkıntılı bir süreçten kurtulmuş olursunuz. Bu sistem dünya çapında hizmet vermektedir.

Aynı zamanda büyük bir teknolojik alt yapıya sahiptir. Firmamız sizin adınıza başvuru sürecini yöneteceği gibi VSF Global Yunanistan Vizesi almanıza da destek sağlayacaktır. Yunanistan ülkesi için vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların bu süreci oldukça dikkatli geçirmek zorundadır. Bu tarz teknolojik alt yapılar vize işlemleriniz için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu