Skip to content

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi ABD yeni dünyanın en parlak ve en meşhur ülkelerinden biri olarak Dünya’nın her ülkesinden milyonlarca kişiye her sene vize vermekte. ABD’nin özellikle Holywood ve Dünya devi firmaları sayesinde yayılan şöhreti bu vize taleplerini doğuran birinci sebepler. Buna ek olarak ülkedeki geniş yelpazeli iş fırsatları ve Dünya dili olan İngilizce dilinde eğitim veren dil kursları, üniversiteleri ve diğer kurumlarıyla da Amerika vizesi almak için her kesimden insan kendine bir amaç bulabiliyor.

Türkiye Cumhuriyetinden de yine benzer amaçlara sahip insanlar her yıl ABD Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin kapısını çalarak vize talebinde bulunuyorlar. Türkiye’de gelişmekte olan yazılım sektörü, mühendislik ve diğer teknolojik alanlardan özellikle ABD’deki dev firmalarda (Silikon Vadisi) staj yapmak ve iş bulmak amacıyla genç Türk çalışanlar bu başvurularda büyük bir kısmı oluştururken yine aynı hatırı sayılır miktarlarda başvuru yapan bir diğer kesim de Work & Travel programlarıyla ABD’de belli bir süre çalışıp hem para kazanıp hem yabancı dil geliştirmek isteyen gençler oluyor.

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi, Türkiye Cumhuriyetinden bütün pasaport türü sahiplerine vize uyguluyor ve vize başvurularını direk Amerikan Konsolosluğu/Büyükelçiliğinden kabul ediyor. ABD Vizesine başvururken vize başvuru sahibinin ABD’ye yapacağı seyahatin amacına göre vize işlemleri sonuca bağlanıyor. Başvuru sahibinin açıkça ve doğru bilgilerle destekleyerek seyahat amacını açıklaması gerekiyor. Bu amaca göre ABD yetkilileri hangi vize türünün gerekli olduğuna karar veriyor.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu