Skip to content

Bangladeş Vize Çeşitleri

Bangladeş Vize Çeşitleri Bangladeş Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Turistik Vize, Ticari Vize ve Bangladeş Aile Arkadaş Ziyaret vizesi adı altında üç çeşit vize sunmakta;

Bangladeş Turistik Vizesi

Bangladeş Vize Çeşitleri En fazla 30 gün olarak belirlenen bu vize ticari, davetiyeli yahut ziyaret vizesi kapsamına girmemektedir. Bu vize tipiyle Bangladeş’e giriş yapmanız durumunda herhangi bir ticari faaliyet, toplantı, anlaşma, seminer, fuar vb. organizasyonlarına katılma hakkınız bulunmamaktadır. Bangladeş Vize Çeşitleri Bangladeş Turistik Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Bangladeş’te turistik aktivitelerde yer alması için hak tanır. Bu vizeyi alırken de otel ve uçak rezervasyonlarınızı bildirmeniz gerektiğini unutmayın.

Vize Turist Bangladeş

Bangladeş Ticari Vizesi

Bangladeş Vize Çeşitleri Bangladeş seyahatinin iş toplantısı, iş anlaşması, seminer, ticari fuarlar gibi sebeplerle gerçekleştireceksiniz alınması gereken vize çeşididir. Bu vizeye sahip bir Türk vatandaşı Bangladeş sınırları içinde Türkiye’de sahip olduğu ya da görevlisi olarak Bangladeş’te bulunduğu firmasıyla ilgili anlaşma, toplantı, ticari faaliyetler, fuarlara katılma, seminerlere katılma vb. organizasyonlarda yetkili yasal olarak hareket etme özgürlüğüne sahip olur.

Bangladeş Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Bangladeş Vize Çeşitleri Bangladeş’te yaşayan akraba, arkadaş yahut aile bireyi ziyaretleriniz için alınması gereken, en fazla 90 gün olarak belirlenebilen vizedir. Bu vize kapsamında Bangladeş’te bulunan Türkiye vatandaşları ticari vizenin sağladığı Türkiye’deki firmayla bağlantılı anlaşma, toplantı, alış-veriş vb. işlemleri gerçekleştirme yetkisine sahip olmaz. Fakat Turistik vize kapsamında yapılabilecek gezinti, müze ziyareti, çeşitli sosyal aktiviteler vb. aktiviteler için serbestlik kazanır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu