Skip to content

Bangladeş Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Bangladeş Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Bangladeş’in 1987 tarihinde imzaladığı Vize Muafiyeti Anlaşması sayesinde Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’te üç aya kadar vizesiz kalma ve giriş çıkış yapma haklarına sahiptirler. Bunun yanında Bordo Pasaport taşıyan vatandaşlar ise vize çıkartmakla yükümlüdürler. Bangladeş seyahati ve dolayısıyla Bangladeş vizesi hakkında genel bilgi  önceden bilinmesi gereken bazı hususlar vardır.

Örneğin ulaşım; Bangladeş’e ulaşım sağlanırken hava taşımacılığının tercih edilmesi her iki ülke yetkilileri tarafından tavsiye olunur zira karayolu o bölgedeki trafiğin çok karmaşık ve kazalara açık olması nedeniyle hem tehlikeli hem çok uzun süreli bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun yanında Bangladeş’in iklim koşulları nedeniyle çok sıcak ve aşırı nemli bir ülke olmasından dolayı tifo, dengi, sıtma ve kolera gibi tehlikeli hastalıklar çok yaygındır. Bangladeş vizesi hakkında genel bilgi girişimlere başlamadan önce bunlara karşı da tedbir aldığınızdan emin olmanı gerekmektedir.

Bangladeş Vizesi Hakkında Genel Bilgi Ayrıca Bangladeş’in şebekelerinde dolaşan suyun tehlikeli boyutlarda arsenik içerdiği Dünya Sağlık Örgütü tarafından saptanmış olup, şebeke suyunun içme, ağız çalkalama veya başka bir nedenle ağzınıza girmesi tehlike arz edecektir. Aksi taktirde birçok sağlık sorunuyla karşılaşmanız mümkün. Bunun yanında sokaklarda dip ve köşelerin, duvar kenarlarının insanlar için bir umumi tuvalet vazifesi gördüğü Bangladeş’te gezerken de bunun farkında olmanız istememeniz durumlarla karşılaşmamanız açısından faydalı olacaktır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu