Skip to content

Kanada Vize Çeşitleri

Kanada Aile/Akraba Ziyareti

Kanada Vize Çeşitleri içinde yer alan Kanada Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan işlem ve evraklar şunlardır:

 • Kanada Konsolosluğu web sitesinde yer alan online vize başvuru formu ile Aile bilgi formunun doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde ıslak imzalı olarak doldurulması,
 • Son 10 yıl içinde alınmış olan seyahat sonrasında da 6 ay geçerliliği devam edecek pasaportun aslı,
 • Biometrik özellikte ve gerekli boyutlardaki 2 tane fotoğraf ile kimlik fotokopisi
 • Kaşeli ve ıslak imzalı bağlı olunan iş yerinin antetli kağıtları kullanılarak Kanada Konsolosluğu’na hitaben yazılmış seyahat amacının ve gidiş-dönüş tarihlerinin belirtildiği dilekçe,
 • Kanada seyahati yapacak olan kişiye ait kaşeli ve imzalı SGK hizmet dökümü ya da Bağkur prim dökümü,
 • Kanada Aile/Akraba Ziyareti için seyahat planın detaylı bir şekilde anlatıldığı, davet eden kişinin tüm kişisel bilgilerinin yer aldığı, akrabalık derecesinin belirtildiği ve yapılan seyahatin amacı ile birlikte gidiş-dönüş seyahat tarihlerinin belirtildiği ve konaklanacak yerde yaşayan kişilerle ilgili detayların bulunduğu davetiye,
 • Bağlı olunan şirkete ait imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ile faaliyet raporu,
 • Yapılacak olan seyahat tarihinin doğruluğunun desteklendiği uçak bileti rezervasyonu,
 • Kanada Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişinin aktif olan son üç ayının gösterildiği banka hesap dökümü bankanın imza sirküleri ve resmi gazetesi ile birlikte,
 • 30 000 Euro değerinde sağlık sigortası Kanada Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklardır.
 • Kanada Vize Çeşitleri  CAN Plus programı çerçevesinde ya da Kanada’da ikamet eden Aile bireyinin / Akrabanızın sizi resmi kanallarla Kanada’ya davet etmesiyle başvuru hakkı kazanabileceğiniz vize Kanada Aile/Akraba ziyareti vizesidir. Eğer Kanada’da ikamet etmekte olan yakınınızla vakit geçirmek amaçlı bir Kanada seyahati planlıyor iseniz başvurmanız gereken en doğru vize Kanada Aile/Akraba ziyareti vizesi olacaktır. Kanada’da yerleşik hayata geçmiş Türklerin varlığını düşündüğümüzde bu vizenin çok talep gören vizelerden biri olduğunu da ekleyebiliriz.
aile ve arkadaş ziyareti vizesi kanada
Kanada Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada Turistik Vize

Kanada Vize Çeşitleri içinde bulunana Kanada Turistik Vize için gerekli olan evraklar:

 • Kanada Turistik vize başvurularında geçerli sayılabilecek özelliğe sahip pasaportların aslı ile birlikte varsa önceden alınmış Schengen, İngiltere, İsviçre, ABD vizelerinin işlem görmüş sayfaları ile resimli olan sayfaların fotokopisi de beyan edilmelidir. Ayrıca var olan pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması ve seyahat için yapılan başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğini devam ettirmesi gerekmektedir.
 • Kanada Konsolosluğunun web sitesi üzerinden yapılan vize başvuru formu ile aile bilgi formunun online bir şekilde doğru bilgilerle birlikte tüm soruların eksiksiz bir şekilde İngilizce ya da Fransızca olarak cevaplanması gerekmektedir. Ayrıca başvuran kişinin site üzerinden onay verip imzalanarak çıktısının alınması ile birlikte Kanada Vize harcının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • 35×45 boyutlarında, arka fonu beyaz olan ve kişinin son üç ay içinde çektirdiği iki adet biometrik fotoğraf,
 • Kanada Turistik Vize başvurusu için alınmış olan tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile ön ve arka yüzü de çekilmiş olan kimlik fotokopisi,
 • Kanada Turistik Vize için Kanada Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesi,
 • Seyahat planını destekleyen gidiş-dönüş uçak ve otel rezervasyonları,
 • Kanada Turistik vize başvurusu yapan kişinin meslek bilgilerinin doğrulandığı belgeler ile son üç aya ait aktif banka hesap dökümü,
 • 30 000 Euro değerinde orijinal seyahat sağlık sigortası

Kanada Vize Çeşitleri  Kanada’ya yapmak istediğiniz ziyarette eğer planlarınız turistik amaçlı faaliyetler yürütmek ise almanız geren en doğru vize Kanada Turistik Vizesidir. Kanada Turistik Vizesi alırken özellikle belirtmeniz gereken evraklar seyahatinin başlangıç bitiş tarihleriyle örtüşen ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınız olacaktır. Kış turizmi için biçilmiş kaftan olan Kanada her yıl milyonlarca turisti ağırladığından her ülkede en çok talep gören vizelerden biri de Kanada Turistik Vizesi olarak öne çıkar.

Kanada Ticari Vize

Kanada Vize Çeşitleri  Ticari vize işlemleri için öncelikle olarak online vize başvuru formu ile aile bilgi formunun doldurulması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu’na ait olan resmi web sitesi CIC üzerinden Kanada Ticari Ziyareti amacına göre hazırlanan Online Kanada Vize Başvuru formuna vize başvuru bilgileriyle aile bilgileri kısmının kesiksiz olarak doldurulması ve ekte bulunan gizlilik politikasının da onaylanması ile yapılan başvuru geçerliliğini kazanır.

Kanada Ticari vize formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulması gereken formda yer alan sorulara verilecek cevaplar eksiksiz olarak doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Tüm işlemler bittikten sonra formun çıktısının alınıp dosyaya koyulması gerekmektedir. Kanada Vize Çeşitleri  Kanada vize başvuru formunda beyan edilen telefon, e-mail, adres bilgilerin doğru ve detaylı bir şekilde doldurulması Kanada Konsolosluğu için oldukça önemlidir. Kanada Ticari vize için yapılacak olan değerlendirme ile karar aşamasında Kanada Konsolosluğu’nun gerekli görmesi durumunda mülakat ya da ek evrak talebi için başvuru yapan kişi ile iletişime geçilebilmektedir.

Ticari Vize Kanada
Kanada Ticari Vize

Kanada Ticari vize ücreti Kanada Konsolosluğu’nun resmi web sitesi üzerinden yapılan online başvuru formunun doldurulması ile yine resmi web sitesi üzerinden Kanada Ticari vize ücretinin ödemesi yapılmaktadır. Kanada Ticari vize ödemesi için banka ödeme emri ya da Kanada Büyükelçiliği’nin Garanti Bankası dolar hesabına yatırılarak yapılabilmektedir.

Kanada Vize Çeşitleri Kanada Ticari vize için gerekli olan evraklar: pasaport, biyometrik 2 adet fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kaydı örneği ile kimlik fotokopisi, Kanada Ticari vize talep dilekçesi, Kanada ticari vize davetiyesi, iş ya da mesleğe ilişkin belgeler, çalışılan bağlı olunan şirkete bağlı resmi evraklar,  Kanada vizesi başvurusu yapacak kişinin finansal durumunu belgeleyen evraklar, seyahat planını destekleyecek belgeler ile seyahat sağlık sigortasıdır.

Kanada ile Türkiye arasında coğrafi uzaklıklar bulunmasına rağmen ortak sermayeli birçok iş hayata geçmektedir. Özellikle Kanada’da yaşayan ver şirket sahibi olmuş Türk iş adamları sayesinde pekişen ekonomik ilişkiler neticesinde ve bazı Türk firmalarının anlaşmalı Kanada firmalarına çalışanlarını meslek içi eğitim ve ya iş sözleşmesi, toplantısı gibi sebeplerle göndermeleri gibi sebeplerden oluşan Kanada Vize Çeşitleri  Kanada Ticari Vize talepleri her geçen gün artmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Kanada Ticari Vizesinin herhangi bir şekilde çalışma izni yerine geçmeyeceğidir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu