Skip to content

Kanada Vize Başvuru Şartları 2022

Kanada Vizesi

Kanada Vize Başvuru Şartları 2022 Kanada vizesi, Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları belgedir. Türkiye ile Kanada arasında vize anlaşması bulunur. Vize için turistik, ticari aile ziyareti, transit, eğitim, vatandaşlık gibi vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanıp; vize başvurusu yapılması gerekir. Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin tüm pasaport sahipleri, Kanada ziyaretleri için vize almaları zorunludur.

Kanada vize başvuruları, Kanada Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Kanada kısa süreli vize başvurularını, Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketi olarak vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve tüm vize işlemleri hakkında müşterilerimize profesyonel destek vermekteyiz.

Kanada Vize İşlemleri

Kanada vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kanada vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize başvuru formu doldurma gibi tüm Kanada vize işlemlerinde Long Vize Turizm şirketimizde çalışan uzman ve deneyimli personelimizden hizmet alabilirsiniz. Kanada Konsolosluğu, vize işlemlerinin değerlendirilmesi hususunda tüm vize işlemlerini titizlikle yürütmektedir.

Kanada vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Kanada Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretini de yatırmaları gerekir. Vize başvurularında gerekli işlemlerden herhangi birinin yapılmaması durumunda vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Kanada vizesi alan kişiler, yalnızca Kanada ülkesini seyahat etme hakkı elde ederler.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada vize başvurusu; turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti vizesi gibi kısa süreli vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilir. Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği kısa süreli vize başvurularında şahsen vize başvurusu kabul etmemektedir. Kanada vize başvurusu yapacak kişilerin, Kanada Konsolosluğu’na hitaben başvuru formunu doldurup; vize işlemlerini başlatması gerekir. Başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin açıklayıcı ve doğru olmasına dikkat edilmelidir.

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan ve en fazla 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin öncelikle pasaport başvurusu yapıp; daha sonra vize başvurusu yapmalıdırlar. Kanada vizesi için profesyonel destek almak için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Kanada Vize Randevusu

Kanada vize randevusu, Kanada vize başvurularında gerekli evrakların ve belgeleri teslim edilmesi ve parmak izi bilgisi için alınması gerekir. Vize başvurularında vize randevusu oluşturma işlemi zorunludur. Kanada Konsolosluğu, vize başvurusunda bulunan kişilerin parmak izi bilgisini istemektedir. Kanada vize randevusu için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin resmi İnternet sayfasında boş olan gün ve saati seçerek vize randevusu oluşturulur. Kanada vize randevusu oluşturan kişilerin, randevu günü ve saatinde talep edilen yerde bulunması gerekir. Kanada Konsolosluğu, resmi tatillerde ve hafta sonları hizmet vermemektedir. Kanada vize randevusu oluştururken bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. Randevu oluşturma ve gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi tüm vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Vize

Kanada vize; diplomatik, hususi, hizmet ve umumi pasaport sahiplerinin Kanada’ya uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Kanada vize başvurularında, başvuru sahibinin vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp; vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Kanada vize başvurularında, vize başvurusunda bulunan kişinin Türkiye’deki iş statüsüne göre de gerekli evraklar ve belgelerde farklılıklar görülür.

Tüm Kanada vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, tamamlaması gereken ek evraklar ve belgeleri yanı sıra kişilerin mesleki statüsüne ve vize türüne göre hazırlaması gereken ek evrak ve belgeler de bulunur. Gerekli evrak ve belgelerde görülen yanlış veya eksik bir belge vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Vize işlemlerinde gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Merkezi

Kanada vize başvuru merkezi olarak Long Vize Turizm şirketimiz görev yapmaktadır. Long Vize Turizm olarak Türkiye’nin 81 ilinde vize başvuru merkezimiz bulunmaktadır. Kanada vize başvurularında başka bir ile seyahat etmeden bulunduğunuz ilde en kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu gerçekleştirmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile birebir görüşme sağlayarak veya telefon numaralarımızdan ulaşarak vize başvuruları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliği ve Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi kısa süreli vize başvurularını Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirmeniz gerekir. Vize başvurularının ret almaması için vize işlemlerini talep edildiği şekilde yürütülmelidir.

Kanada Vize Çeşitleri

Kanada vize çeşitleri; seyahat süresine ve kişilerin Türkiye’deki mesleklerine göre değişiklik gösterir. Kanada vize çeşitleri, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki kategoride incelenir. 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat etmek hakkı tanıyan vizeler kısa süreli vizeler olarak adlandırılır. Uzun süreli vize başvuruları ise 90 günden uzun seyahatleri kapsamaktadır. Kanada vize çeşitleri şunlardır:
Kanada aile ziyareti vizesi
Kanada arkadaş ziyareti vizesi
Kanada Turistik vize
Kanada Ticari vize
Kanada Transit vize
Kanada Eğitim vizesi
Kanada Vatandaşlık vizesi
Kanada Göçmenlik vizesi
Kanada Oturum vizesi
Kanada aile birleşimi vizesi

Vize başvurularında seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize başvurusunu oluşturulması gerekir. Kanada’ya seyahat edecek kişilerin, vize türüne ve seyahat süresini uygun şekilde bir dilekçe yazıp; Kanada Konsolosluğu’na seyahat nedenini belirtmesi gerekir. Kanada vize çeşitleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Ticari Vize

Kanada ticari vize; Kanada’ya iş görüşmesi, fuar, fabrika açılışı, iş toplantısı gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. Kanada ticari vize, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Ticari vize başvurusunda bulunan kişiler için Kanada’da bulunan firma yetkilisi veya firma yöneticisi tarafından bir davetiye gönderilmesi gerekir. Gönderilmesi gereken bu davetiye, ticari vize başvurularında en önemli evraklardan birisidir. Davetiye gönderen kişi davet içerisine adres bilgileri ile şahsi bilgilerini de yazması gerekir.

Ticari vize başvurularında Kanada’dan davetiye gelmediği takdirde vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Kanada ticari vize başvuruları, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ticari vize kısa süreli vize kategorisinde yer aldığından doğrudan Kanada Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne başvuru gerçekleştirilemez. Kanada vize Başvuruları, Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği resmi başvuru merkezleri ve yetkilendirdiği Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla almaktadır.

Kanada Turistik Vize

Kanada turistik vize, Kanada’ya gezi amacı ile seyahat etmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Kanada turistik vize, kısa süreli vize türleri arasında yer alır. Kanada’ya turistik nedenlerle seyahat edecek kişilerin, Kanada Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne bir dilekçe yazıp seyahat süresini ve seyahat nedenini açıkça belirtmelidir.

Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize başvurularını sonuçlandırırken, kişilerin hazırladığı evrak ve belgelere göre değerlendirme yapmaktadır. Kanada turistik vize başvuruları, ortalama 15 ile 20 gün arasında sonuçlanmaktadır. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının da bulunması zorunludur. Kanada turistik vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi

Kanada aile ziyareti vizesi, Kanada’da bulunan aile veya akrabayı ziyaret için talep edilen vize türüdür. Kanada aile ziyareti vizesi, en fazla 90 gün için talep edilir ve kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Kanada aile ziyareti vizesi başvuruları, doğrudan Kanada Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılmaz. Aile ziyareti vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilir.

Kanada aile ziyareti vizesi başvurularında, Kanada’da bulunan ziyaret edilecek aile bireyinin bir davetiye gönderip; Türkiye’de vize başvurusu yapan kişiyi davet ettiğini belirtmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, davetiye gönderen kişinin Kanada’da sürekli ikamet etmesi gerekir. Kanada aile ziyareti başvurularının başarılı olarak sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Kanada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada arkadaş ziyareti vizesi, Kanada’da ikamet eden ve oturma izni alan arkadaşını ziyaret etmek amacıyla alınması gereken kısa süreli seyahat kategorisine giren bir vize türüdür. Kanada Arkadaş ziyareti vizesi almak için en önemli şartlardan birisi, Kanada’da bulunan kişinin Kanada resmi kurumlarca onaylanmış aslı ve fotokopisi olmak üzere ziyareti vizesi için Kanada Büyükelçiliği’ne gönderilmesi gereken davet mektubunun ibraz edilmesidir.

Davet mektubunda davet eden kişinin kişisel bilgileri, davet edilene ait bilgiler bulunmalıdır. Davet eden kişi seyahat masraflarını karşılayacaksa, son 3 aya ait maaş bordrosu, mali durumu gösteren belgeleri de davet mektubu ile birlikte göndermelidir. Ayrıca Kanada’da ikamet eden kişinin pasaport fotokopisini ve varsa otuma izin belgesinin suretini de davet mektubuna eklemesi gerekir. Diğer önemli bir şart ise masrafları karşılayacak yeterli miktarda para banka hesabında bulunmalıdır. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimi müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Kanada Vize Şartları

Kanada vize şartları; talep edilen vize türüne, seyahat amacına, seyahat süresine ve başvuru sahibinin mesleğine göre Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Kanada’ya seyahat edecek Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle geçerli bir pasaportlarının bulunması, pasaportun geçerliliğinin en az 6 ay olması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması gerekir. Talep edilecek vizenin tek girişli mi çok girişli mi olacağı, seyahat tarihlerinin yazıldığı vize talep dilekçesinin hazırlanması esastır. Başvuru evrakları içerisinde teslim edilmesi gereken biyometrik fotoğrafınızın son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş olmalıdır.

Randevu günü ve saatinde parmak izi uygulamasına tabi olmak için şahsen bulunmak gerekir. Vize türüne ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usul açısından sorunsuz hazırlanması ve eksik bilgi ve belge bulunmamasına dikkat edilmelidir. Birçok resmi işlem gerektiren ve birçok Kanada vize şartları sağlandıktan sonra verilen Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için Kanada Büyükelçiliği konusunda tecrübeli Long Vize turizm şirketimize müracaat edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Kanada Vizesi Hangi İllerden Alınır? Kanada ile Türkiye arasında imzalanan vize antlaşmasına göre diplomatik, hususi, hizmet ve umumi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları zorunludur. Kanada vizesi başvurusu için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği konusunda tecrübeli Long Vize Turizm şirketimize iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Şirketimize; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden İskoçya vize başvurusu almaktadır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi almak için öncelikle seyahat süresi, seyahat amacı, vize türüne karar verilmeli ve hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin Kanada Konsolosluğunun belirlediği usul şartlarına uygun olarak tanzim edilmelidir. Seyahat süresi, seyahat amacı ve vize türünün ifade edildiği vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Kanada vizesi başvuru formu; resmi usullere göre yanlışsız, eksiksiz ve doğru bilgiler içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Vize ücreti yatırılır ve hazırlanan evrakların teslimi ve parmak izi uygulaması için vize randevusu alınmalıdır.

Randevu günü ve saatinde belirtilen başvuru merkezinde şahsen bulunulmalıdır. Başvuru evrakları ve belgelerini incelemek üzere Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkililere gerekli değerlendirmelerden sonra başvuruları olumlu/olumsuz olarak sonuçlandırır. Vize başvuru yapmak için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği başvurusu konusunda tecrübeli ve Türkiye’nin 81 ilinden vize başvurularını alan Long Vize Turizm şirketimize başvurabilir, Kanada vizesi nasıl alınır? tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada vize randevusu nasıl alınır?, 2018 Ağustos’tan önce parmak izi alınmasına gerek kalmadan ve randevu almaya gerek kalmadan teslim edilen evraklar ve belgeler Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından incelenip, sonuçlandırılıyordu. Ağustos 2018’den itibaren bu uygulama yerine parmak izi uygulaması ve randevu alınması zorunlu hale getirildi. Randevu alınmadan önce turistik, ticari ya da aile ziyareti kapsamında yapılacak seyahatlere uygun olarak vize türü esas alınarak IMM 5257 kod numaralı Kanada vize başvuru formu ve IMM 5707 kodlu Aile Bilgi Formu usul şartlarına uygun olarak doldurulmalıdır.

Vize türüne ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra vize ücreti yatırılmalı ve bu belgelerin teslimi ve biyometrik işlem için online resmi web sitesi üzerinden randevu talep edilmelidir. Randevu günü ve saatinde belirtilen başvuru merkezinde şahsen bulunmak gerekir. Randevu gün gerekli işlemler yapıldıktan sonra başvurunun sonuçlanması için beklenir. Detaylı bilgi için yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvurusu nasıl yapılır? Kanada Konsolosluğuna ya da Kanada Büyükelçiliği’ne yapılır. Bunun dışında Kanada vizesi için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen resmi başvuru merkezleri ve yetki verilen akredite şirket olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirler. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile resmiyetin gerektirdiği ölçüde ve yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek Türkiye’nin 81 ilinde başvuru almaktadır.

Başvuru için Kanada’ya hangi amaçla seyahat edileceği, seyahat süresi ve seyahate uygun vize türü talep edilmelidir. Bu talep vize talep dilekçesi yazılarak resmileştirilir. Ardından vize başvuru formu doldurulur. Hazırlanması gereken evraklar ve belgeler hazırlanır. Vize ücreti ödenir. Kanada vizesi randevusu online alınır. Tanzim edilen evraklar ve belgeler randevu günü ve saatinde teslim edilir. Aynı gün parmak izi uygulamasına tabi olunur. Bu aşamadan sonra Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından başvurunun değerlendirilip, sonuçlanması beklenir.

En Kolay Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri; vize talep dilekçesinin doldurulması, vize başvuru formunun hazırlanması, seyahat türüne ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre eksiksiz, hatasız ve doğru bilgilerle tanzim edilmesi, vize ücretinin ödemesi, vize randevusunun alınması, randevu günü biyometrik işlemlerin yapılması ve belgelerin teslim edilmesi, başvuru evraklarının Kanada konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması aşamalarından oluşur.

Her bir aşama profesyonellik gerektirir. Bireysel olarak tüm bu işlemlerin yapılması çok zordur. Eksik evrak ya da belge bulunması, yanlış bilgiler yazılması gibi sebeplerle başvurular ret ile sonuçlanır. Bunun için profesyonel destek almak zorunludur. En kolay Kanada vizesi Nasıl Alınır? öğrenebilir ve almak için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm vize işlemelerini başvuru sahibi adına gerçekleştiren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Kanada Vizesi ile Schengene Girebilir Miyim?

Kanada Vizesi İle Schengene Girebilir Miyim? Kanada’ya seyahat edecek Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi, hizmet ve umumi pasaport sahipleri Kanada vizesi almak için vize başvurusu yapmak zorundadır. Vize türleri; kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere farklı iki kategori altında sınıflandırılmıştır. 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan Kanada turistik vize, Kanada ticari vize, Kanada aile ziyareti vizesi, Kanada arkadaş ziyareti vizesi gibi vizeler, kısa süreli seyahat kategorisinde giren vizelerdir.

Kanada ulusal vize, Kanda göçmenlik vizesi, Kanada oturma vizesi, Kanada öğrenci vizesi (90 günden fazla seyahatlerde) vizesi ise 90 günden fazla seyahat etme imkânı tanıyan uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan vizelerdir. Kanada vizeleri; tek girişli ve çoklu giriş olmak üzere Kanada’ya giriş açısından sınıflandırılmıştır. Tek girişli vize ile bir sefer giriş yapılacağı gibi çok girişli Kanada vizesi ile de Kanada’ya birçok kez giriş yapılabilir. Ancak Kanada ülkesi Schengen üyesi ülkelerden olmadığı için alınan vize ile Schengen ülkelerine giriş yapılamaz.

Kanada Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vize başvurusu yapmadan önce öncelikle vize talep dilekçesi ile Kanada’ya hangi amaçla seyahat edildiği, seyahatin gerçekleştirileceği seyahat tarihleri, talep edilen vize türü belirlenmelidir. Geçerli bir pasaportun bulunması, pasaportun geçerliliğinin seyahat tarihinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha devam etmesi, son 10 yıl içerisinde alınan ve sayfaları eskimemiş/yıpranmamış, vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olunmalıdır. Bu şartlar sağlanmıyorsa pasaport yenilenmelidir.

Parmak izi uygulamasına tabi olmak ve evrakları ve belgeleri teslim etmek için vize randevusu alınmalı ve randevu günü ve saatinde şahsen bulunmak gerekir. Tüm evrakların ve belgelerin hatasız, eksiksiz ve başvuru sahibine ait doğru bilgiler içerecek şekilde tanzim edilmelidir. Kanada vizesi başvuru formu ve diğer evrak ve belgelerde imzalanması gereken yerlerin başvuru sahibi tarafından imzalanması ve atılan imzanın her yerde aynı olmasına dikkat edilmelidir. Tüm bu işlemlerin hatasız tamamlanması ve Kanada Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar hakkında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kanada İşçi Vizesi

Kanada işçi vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vize türü olmakla birlikte bu vizeyi işçi statüsünde Kanada’ya gitmek için başvuru yapanların aldığı bir vizedir. İşçi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin çalışma izni de almaları gerekiyor. Kanada İşçi vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanmasında hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin, Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre tanzim edilmesinin yanı sıra başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak yeterli miktarda parasının olması başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasında etkilidir.

Diğer önemli bir şart ise işçi statüsünde vize başvurusunda bulunan kişinin, davet edildiğine dair Kanada’da faaliyet gösteren bir şirketin sponsor olması ve masraflarını karşılayacağını taahhüt etmesi başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasında çok etkilidir. Sponsor şirket varsa; şirketin faaliyet belgesi, ticari levhası, mali durumunu gösteren belgelerin ibraz edilmesi ve davet mektubu göndermesi başvuru sonucunu doğrudan etkilemektedir. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Ulusal Vize

Kanada ulusal vize, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. Öğrenci, aile birleşimi, göçmenlik, oturum izni kapsamında başvuru yapılan vizeler, uzun süreli seyahat kategorisindeki vizelerdir. Ulusal vize başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aynı zamanda oturma izni başvurusu da yapmaları gerekmektedir. Örneğin; göçmenlik statüsünde başvuru yapan veya işçi statüsünde Kanada’ya girmek istene vatandaşların çalışma izni almalıdırlar.

Vize türleri içerisinde en zahmetli ve prosedür olarak daha fazla resmi işlemi gerektiren Kanada ulusal vize başvurularında profesyonel destek alınmalıdır. Profesyonel destek almak ve sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından Kanada vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

Kanada Oturum Vizesi

Kanada oturum vizesi, Kanada’da uzun süre kalmak ve yasal mevzuatta yer alan hükümlere uymak şartıyla Kanada’da belli bir süre kaldıktan sonra vatandaşlık başvurusu dahi alabilmek amacıyla alınması için başvuru yapılan bir vize türüdür. Kanada’ya her yıl yaklaşık 200.000 kişi Kanada oturum vizesi almak için başvuruda bulunmaktadır. Geçici olarak Kanada’ya çalışmak için giden işçiler ve eğitim-öğretimlerini tamamlamak için giden öğrenciler oturum izni başvurusunda bulunamazlar.

Göçmenlik statüsünde başvuru yapan kişiler, Kanada’nın göçmenlik ile ilgili yasal mevzuatta belirlenen şartları sağlamak koşuluyla oturum izni alabilirler. Oturum izni başvurusunda bulunan kişilerin, yaptıkları Kanada vizesi başvurularını olumlu yönde sonuçlanması için aranan en önemli şartlar eğitim seviyesi, yabancı dil bilgisi, iş tecrübesi, başvuranın yaşı, masraflarını karşılayacak yeterli miktarda pasının bulunması gibi ölçütlerdir. Detaylar için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Çalışma Vizesi

Kanada çalışma vizesi, Kanada’da uzun süre kalmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Kanada ekonomik faaliyet yürüten şirketlerde, firmalarda çalışmak amacıyla başvuru yapanların alması gereken bir vizedir. Refah seviyesi yaşam standartları yüksek olan Kanada’ya her yıl binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gitmektedir. Çalışma vizesi almak için aşağıda belirtilen evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Kanada çalışma izni başvuru formu (İngilizce veya Fransızca doldurulmalıdır.)
Geçerliliği bulunan pasaport
2 adet 3,5*4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
Başvuru sahibinin çalışacağı iş yerinde işveren tarafından gönderilen davet mektubu
İş sözleşmesi (imzalı olacak)
Emek piyasası görüşü
Öğrenim belgesi,
Mesleğe ait belge ve evraklar
Masrafları karşılayacak yeterli miktarda para
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Vize talep dilekçesi
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
Sorunsuz bir şekilde Kanada çalışma vizesi almak için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi

Kanada aile birleşimi vizesi, genellikle evlilik amacıyla Kanada’ya gitmek için ya da Kanada’da bulunan evli olduğu Kanada vatandaşı ile bir arada olmak için alınması gereken bir vizedir. Kanada’da hayat standartları gayet yüksektir ve refah seviyesi üst seviyededir. Bu yüzden Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri yapılan vize başvurularını, gayet dikkatli ve hassas bir şekilde incelemektedir. Bu bakımdan kanada aile birleşimi vizesi de alınması zor olan vize çeşitlerinden biridir.

Bu yüzden Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve başvuru sahibi adına tüm işlemleri yürütmekle yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almanız en doğru karar olacaktır. Uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan aile birleşimi vizesi almak için Kanada’da ikamet eden kişi tarafından davet mektubunun gönderilmesi, başvuru sahibinin iyi derecede İngilizce veya Fransızca bildiğini belgelemesi ve hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usul şartlarına ve resmi usullere göre tanzim edilmesi gerekiyor.

Kanada Göçmenlik Vizesi

Kanada göçmenlik vizesi, Kanada’da yaşamak isteyen kişilerin başvurduğu vize türlerinden birisidir. Göçmenlik vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Kanada göçmenlik vizesi için vize başvurusunda bulunan kişinin, masraflarını karşılayabilecek miktarda parasının olması gerekir. Kanada göçmenlik vizesi başvurusunda bulunan kişiler, ayrıca Kanada göçmenlik vizesi başvurusunda da bulunmalıdırlar.

Kanada göçmenlik vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize için gerekli evrakların ve belgelerin ve diğer vize işlemlerinin talep edilen şekilde hazırlanması gerekir. Göçmenlik vizesi başvuruları, meşakkatli ve zor işlemlerdir.  Kanada göçmenlik vize başvurularında tüm vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Göçmenlik vize başvuruları, Kanada Büyükelçiliği’ne veya Kanada Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Kanada Vize Evrakları

Kanada vize evrakları ve belgeleri, Kanada vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için en önemli etkendir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin; vize başvuru süresine, vize türüne ve mesleğine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Kanada vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Vize başvuru formu
Dilekçe
Aile ziyareti ve ticari vize gibi vize türleri için davetiye
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Otel ve uçak rezervasyonları
Evli kişiler için evlilik cüzdanı
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Sağlık sigortası poliçesi
Kanada vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimize ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Belgeleri

Kanada vize belgeleri; turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık, göçmenlik gibi uzun ve kısa süreli vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti tüm pasaport sahipleri vize almaları zorunludur. Kanada konsolosluğu ve Büyükelçiliği, vize başvurularını sonuçlandırmak ile yetkilidir. Kanada vize belgeleri ve evrakları şunlardır:
En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Vize başvuru formu
Seyahat nedenini ve süresini belirten vize talep dilekçesi
Otel ve uçak rezervasyonları
Bazı vize türleri için davetiye
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak gidiş dönüş bileti
Sağlık sigortası poliçesi
Bankada yeteri miktarda para
Bazı durumlarda Kanada konsolosluğu ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Kanada vize başvuruları için gerekli evraklar hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Kanada Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Kanada vize evrakları ve belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlanıp; vize başvurusu yapılması gerekir. Kanada vize başvurularında, öncelikle vize başvurusu yapan kişilerin, ortak olarak hazırlaması gereken evraklar ve belgelerin yanı sıra vize türüne ve seyahat süresine göre tamamlanması gereken ek evrak ve belgeler bulunmaktadır. Çalışmayan kişiler için Kanada vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonları
Varsa mal ve araç ruhsatı fotokopisi
Evli kişiler için evlilik cüzdanı

Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Çalışmayan kişiler için Kanada vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev Hanımı İçin Kanada Vize Evrakları

Ev hanımı için Kanada vize evrakları ve belgeleri seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik gösterir. Kanada vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için talep edilen vize evraklarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Ev hanımı için Kanada vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve yıpranmış ve eskimemiş bir pasaport
Vize başvuru formu
Dilekçe
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz olmalı)
Otel ve uçak rezervasyonları
Bankada yeteri miktarda para
Varsa tapu ve araç ruhsatı fotokopisi
Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi
Masrafları karşılayacak sponsora ait finansal ve mesleki belgeler
Ev hanımı için Kanada vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Memur İçin Kanada Vize Evrakları

Memur için Kanada vize evrakları ve belgeleri; kişilerin iş statüsüne, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin tüm pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Memur için Kanada vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

Pasaport
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak ve otel rezervasyonları
Sağlık sigortası poliçesi
Seyahat masraflarını karşılayabilecek miktarda bankada para
Bağlı bulunduğu kurumdan alınmış izin belgesi
Görev kimlik kartı
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Çalışma belgesi
Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgeleri eksiksiz tamamlanması, vize başvurularının başarılı sonuçlanması için çok önemlidir. Memur için vize evrakları hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Kanada Vize Evrakları

Çalışan için Kanada vize evrakları ve belgeleri vize başvurularında Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğunun karar vermesinde en önemli etkendir. Vize başvurularında Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, evrakların incelenmesi hususunda titiz davranmaktadır. Çalışan için Kanada vize evrakları ve belgelerin şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Dilekçe
Otel ve uçak rezervasyonları
Sağlık sigortası poliçesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu ıslak imzalı ve kaşeli olması gerekir
SGK giriş bildirgesi
Varsa tapu ve araç ruhsatı
Çalışan için Kanada vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren İçin Kanada Vize Evrakları

İşveren için Kanada vize evrakları ve belgeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak, uzman ve profesyonel ülke temsilcilerimiz ile Kanada vize evrakları ve belgelerinin hazırlanması, vize randevu oluşturma gibi tüm vize işlemlerinde, müşterilerimize profesyonel destek vermekteyiz. İşveren için Kanada vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Vize başvuru formu
Vize talep dilekçesi
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak gidiş dönüş bileti
Otel rezervasyonları
Şirketin imza sirküleri fotokopisi
Vergi levhası fotokopisi
Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
Vergi levhası fotokopisi
Banka hesap cüzdanları
Varsa tapu ve araç ruhsatı fotokopileri

Öğrenci İçin Kanada Vize Evrakları

Öğrenci için Kanada vize evrakları vize başvurularında tamamlanması zorunlu belgelerdir. Kanada vize başvuruları, kısa süreli ve uzun süreli olarak iki kategoride yer alır. Kanada vize başvurularının sonuçlandırılmasında, Kanada Konsolosluğu veya Kanada Büyükelçiliği yetkilidir. Öğrenci için Kanada vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize başvuru formu
Dilekçe
Aile ziyareti ve ticari vize için davetiye
Uçak ve otel rezervasyonları
Öğrencilik belgesi
18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı anne baba muvafakat namesi
Masrafları karşılayacak kişiye ait finansal ve mesleki belgeler
Eğitim alınan okuldan alınmış izin belgesi

Çiftçi İçin Kanada Vize Evrakları

Çiftçi için Kanada vize evrakları ve belgelerinin hazırlanıp, vize başvurusu gerçekleştirilmesi gerekir. Kanada vize başvurusu yapacak kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması zorunludur. Pasaportu bulunmayan kişilerin önce pasaport başvurusu yapmaları daha sonra vize başvurusu gerçekleştirmeleri gerekir. Çiftçi için Kanada vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize başvuru formu
Dilekçe
Pasaport
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak gidiş dönüş bileti
Çiftçilik belgesi
Varsa mal tapu ve araç ruhsatı fotokopisi
Kanada Konsolosluğu yetkilileri, bazı durumlarda vize başvurusunda bulunan kişilerden ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Çiftçi için Kanada vize evrakları ve belgelerini, Kanada Konsolosluğunun talep ettiği şekilde hazırlayabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliği Vize

Kanada büyükelçiliği vize başvurularını sonuçlandırmakla yetkilidir. Kanada Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kanada kısa süreli vize başvurularını, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunur. Büyükelçilik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturum iznine sahip diğer ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmektedir.

Bunun yanı sıra Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının pasaport işlemleri, vize başvuruları, nüfus cüzdanı işlemleri, doğum gibi resmi işlemleri için de yetkilidir. Kanada Büyükelçiliği, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca Kanada Büyükelçiliği vize bölümü Türkiye ve Kanada resmi tatil ve bayramlarında görev yapmaz. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu süreleri göz önünde bulundurarak Kanada vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.

Kanada Konsolosluğu Vize

Kanada Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle ve sonuçlandırmak ile yetkili kurumdur. Türkiye ile Kanada ülkesi arasındaki ticari ve ulusal ilişkilerin devam etmesi için Kanada Dış işleri Bakanlığınca Türkiye’nin İstanbul ilinde aktif olarak Kanada Konsolosluğu görev yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport türü fark etmeksizin tüm pasaport sahipleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusu yapmak zorundadırlar.

Ancak Kanada Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kanada kısa süreli vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketi görev yapmaktadır. Long Vize Turizm olarak kısa süreli vize başvuruları için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gibi tüm vize işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Kanada Konsolosluğu vize bölümü, hafta içi belirli gün ve saatler arasında vize başvurularını kabul etmektedir.

Kanada Konsolosluklar ve Adresleri

Türkiye Cumhuriyeti ile Kanada ülkesi arasında stratejik ve güvenlik alanında ortak amaçlarla hareket etmek, siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve ilerletilmesi amacıyla Kanada Dış işleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de kanada Başkonsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği görevlendirilmiştir.  Türkiye’de vize işlemlerini yürütmek, vize başvurularının alınması, yapılan vize başvurularını değerlendirmek ve sonuçlandırmak, Kanada vizesi başvuru evraklarına ilave olarak ek evrak ve belge istemeye yetkili, Türkiye’ye gelen Kanada vatandaşlarının doğum, ölüm, nüfus işlemleri gibi resmi işlemlerini yürütmekle yetkili Kanada Konsoloslukları ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Adres: 209 Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, 34394/İSTANBUL
Kanada Ankara Büyükelçiliği Adres: Cinnah Cad. No: 58, 06690/Çankaya/ANKARA

Kanada Vizesi Dilekçe Örneği

Kanada vizesi dilekçe örneği İçin Long Vize Turizm resmi İnternet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Vize başvurularında en önemli belgelerden birisi de dilekçedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat tarihlerini ve Kanada’ya seyahat nedenini belirten bir dilekçe yazıp göndermeleri gerekir. Dilekçe içerisinde seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir.

Kanada vizesi dilekçesi yazan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar, dilekçe içerisinde yer alan bilgiler ile diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerin birbiriyle uyumlu olmalıdır. Vize dilekçesi İngilizce yazılmaktadır. Kanada vize başvurusunda bulunan kişilerin dilekçe ile seyahat nedenini ve vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye döneceğine dair Büyükelçilik yetkililerine yazılı olarak teminat vermelidir. Ayrıca Kanada vizesi dilekçesi örneği ve diğer vize formları için Long Vize Firmamızdan destek alarak temin edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu, vize evrakları ve belgeleri içerisinde en önemli belgelerden birisidir. Başvuru formu, Kanada Büyükelçilik veya Konsolosluk yetkilileri tarafından vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için talep edilir. Başvuru formu içerisinde yer alan tüm bilgilerin doğru ve açıklayıcı olmasına dikkat edilmelidir. Kanada vize başvuru formu, online olarak doldurulmaktadır.

Vize başvuru formu doldurmak için Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğunun resmi İnternet sayfasına girerek vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunda yer alan bir bilgiler ile pasaport ve diğer evraklardaki bilgilerin birbiriyle aynı olmasına dikkat edilmelidir. Vize formunda yer alan eksik veya yanlış bir bilgi vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Kanada vizesi başvuru formunu hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Vizesi Redde İtiraz

Kanada vizesi redde itiraz işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kanada vize başvurularında bazı nedenlerden dolayı vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. Kanada Konsolosluğu tarafından vize başvurunuzun neden ret ile sonuçlandığı, size bir yazı ile bildirilir. Vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanan kişilerin, redde itiraz hakları bulunur. Kanada Konsolosluğu tarafından gönderilen dilekçede yazan redde itiraz nedenleri düzenlenerek tekrar vize başvurusu yapabilir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus vize başvurusu ret sonuçlandığında vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar vize başvurusu yapan kişilerin tekrar vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması, genellikle gerekli evrakların ve belgelerin istenilen şekilde hazırlanmamasından kaynaklanır. Vize başvuruları için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve tüm Kanada vizesi redde itiraz dilekçesi için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada vize başvurularında gerekli evrakların ve belgeler hazırlanıp; vize ücreti yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılmış olunur. Kanada vize başvurularında, başvurularının sonuçlandırma süresi tamamen Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin tasarrufundadır. Kanada Büyükelçiliği veya Konsolosluğu yetkilileri, gerekli evrakları ve belgeleri incelendikten sonra vize başvurusunu sonuçlandırır. Vize başvuruları, ortalama 15 ile 20 gün arasında sonuçlanır. Ancak bazı nedenlerden dolayı vize sonuçlandırma süresi daha da uzayabilir.

Kanada Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu, hafta sonları ve resmi tatil ve bayramlarda görev yapmaz. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu durumu göz önünde bulundurarak vize işlemlerini başlatması gerekir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve Kanada Vizesi Kaç günde Sonuçlanır? bilgisine net vakıf olmak ve tüm başvurularının yapılması gibi tüm işlemlerin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vize başvuruları, ortalama 15 ile 20 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak bazı durumlarda Kanada Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurusunda bulunan kişiden ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olacaktır. Ayrıca Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, Türkiye ve Kanada resmi tatil ve bayramlarında görev yapmaz.

Vize başvurularında seyahat planlarında herhangi bir değişiklik oluşmaması için vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Kanada vizesi kaç günde çıkar? başvurularınızın kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması ve tüm Kanada vizesi işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti, her yıl kanada Konsolosluğu tarafından belirlenen oranlarda artırılır. Vize ücretleri;  vize ücretine, vizenin kısa veya uzun süreli olmasına ve vize girişi ile ilgili tek girişli/çok girişli durumu esas alınarak belirlenir. Vize ücretine, kargo ücreti, hizmet ücreti ve vize başvurusu için harcanan masraflar dahil değildir.

Vize ücretleri ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir husus, vize başvurusu Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından ret ile sonuçlandırılması halinde vize ücreti iade edilmez. Tekrar vize başvurusu yapacak kişinin yeniden vize ücretini yatırması gerekir. Kanada vizesi ücreti hakkında detaylı bilgi almak için vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Kanada Vize Fiyatları

Kanada vize fiyatları belirlenirken talep edilen vize türü, seyahat süresi, vizenin tek girişli/çok girişli olması referans alınır. Kanada Konsolosluğu, her yıl belli oranlarda vize fiyatlarında artış yapmaktadır. Kanada Vize fiyatlarına, vize işlemlerinin yürütülmesi sırasında harcanan masraflar ve kargo ücreti ve diğer hizmet ücretleri dahil değildir.

Vize ücretleri hakkında bilinmesi gereken bir husus ise Vize için yapılan başvurularda eksik evrak, yanlış bilgi, usulen hatalı tanzim edilen evrak ve belgeler bulunması halinde vize başvuruları ret ile sonuçlanacağından ödenen vize ücreti geri iade edilmez. Bu yüzden bu hususa dikkat ederek Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınarak vize başvurusu yapılması önem arz eder. Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayarak gerekeli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

VFS Global Kanada Vizesi

VFS Global Kanada vizesi başvurularının almakla Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen resmi başvuru merkezidir. Kanada ülkesi ekonomik olarak gelişmiş ülkelerden biri olmakla birlikte refah seviyesi ve yaşam standartlarının yüksek olması sebebiyle Türkiye’den her yıl binlerce kişi Kanada’ya gitmek için vize başvurusunda bulunmaktadır. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu ve Kanada Ankara Büyükelçiliği yetkilileri Kanada vizesi başvurusu yapan kişilerin teslim ettikleri evrakları ve belgeleri titiz bir şekilde inceler.

Başvuruların reddedilmemesi ve planlanan tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek için Kanada Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz başvuru sürecini başvuru sahibi adına yapmaktadır ve şirketimizde çalışan ülke temsilcileri ve uzman personelimiz vize başvuru sürecinin tüm aşamalarını titizlikle yürütmektedir.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu