Skip to content

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan Schengen’e üye bir ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından giriş için vize talebinde bulunmaktadır. Avrupa Birliği veya Schengen üyeliğine dahil olan diğer ülkelerde resmi yollarla ikamet eden kişiler Macaristan’a vizesiz ziyaretlerini 180 gün içinde 90 günlük zamanı aşmamak kaydıyla gerçekleştirebilir. 

Türkiye ile Macaristan arasında Schengen ve AB üyeliği sebebiyle vize rejimi bulunsa da Macar – Türk ilişkileri tarihin eski dönemlerinden beri genelde ittifak şeklinde geçmiş ve I. Dünya Savaşında aynı safta yer almalarıyla sonuçlanmıştır. Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Ayrıca Macarca dilinin ve Macar ırkının kökeninin Avrupa Hun İmparatorluğu’na dayandığını düşünen birçok Macar bugün Macaristan’da Türk ve Müslüman yanlısı hareketlerin içinde yer almaktadır. Macaristan ile ilişkilerin pekişmesinde önemli bir faktörde “Turkey Focus Group” adlı Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin üyelik süreciyle alakalı oluşturduğu grupta Macaristan’ın Türkiye’ye tam destek vermesidir.

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Macaristan’ın Türkiye ve Türklerle olan sıcak ilişkilerinin bir meyvesi olarak Ekim 2014 tarihinde Rum lobilerinin bütün tepkilerine rağmen Budapeşte’de bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilciliği açılmıştır. Ayrıca hem Türkiye hem Macaristan’ın birbirlerinin kültürlerini daha da yakınlaştırmak adına açtıkları kültür merkezleri iki ülke sınırlarında da faaliyet göstermektedir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nde Macaristan’a karşı büyük bir sempati oluşmuş durumdadır. Bu sempati sayesinde de her geçen yıl Macaristan’a yapılan ziyaretler ve dolayısıyla vize başvurularında artış gözlenmektedir. Macaristan vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için; 0 312 426 03 25

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu