Skip to content

Avustralya Vize Çeşitleri

Avustralya Aile/Akraba Ziyareti

Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan Avustralya vizesi, Avustralya vize sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Aile/Akraba Ziyareti Vize sınıfına göre hazırlanması gereken evrak ve belge listeleri prosedüre uygun bir şekilde olması gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu Avustralya vizesi için hazırlanması gereken evrakların kopyalarını asla kabul etmemektedir. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yapılan başvurularda evrakların aslı ya da noter onaylı olmak zorundadır. Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Avustralya Vize Çeşitleri Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için öncelikle vize türüne göre İngilizce olarak doldurulmuş Avustralya vize başvuru formu tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

NOT: Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği Avustralya vize başvuru formunda Nisan, Temmuz ve Kasım aylarında değiştirmektedir. Bu nedenle de doldurulan Avustralya vize başvuru formunun doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti için yatırılması gereken vize harç ücreti Avustralya Konsolosluk / Büyükelçilikte başvuru esnasında nakit ya da kredi kartı ile ödenmelidir.
 • Geçerliliği olan pasaportun beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik özelliklere sahip 2 tane fotoğraf olmalıdır.
 • Arkalı önlü nüfus kaydı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı örneği noter tasdikli olmalıdır.
 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti yapacak olan kişinin maddi durumunu belgeleyen resmi evrakların beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Avustralya Aile/Akraba Ziyareti gerçekleştirilecek olan kişinin iş / meslek durumunun beyan edildiği belgeler mutlaka olmalıdır.

Avustralya’da ikamet etmekte olan Türk sayısı göz önüne alındığında ve bu Türklerin Türkiye’de yaşamakta olan aile bireyleri akrabaları ve tanıdıklarını düşündüğümüzde Avustralya aile/akraba ziyareti vizesi Avustralya vize işlemlerinde kendisine büyük yer bulan vize işlemleri olarak göze çarpar. Bu vizeyi alabilmek için Avustralya’da ki şahısın Türkiye’deki aile bireyi ve ya akraba veya tanıdığına yakınlıklarını belgeleyen ve kişileri Avustralya’ya davet ettiğini kanıtlayan belgeleri Türkiye’deki başvuru sahiplerine göndermesi gerekir. Bu belgelerle birlikte hazırlanmış ve amaç olarak aile/akraba ziyareti belirtilmiş vize başvuru dosyaları ilgili makamlarca bu ziyaret çerçevesinde sonuçlandırılacaktır.

Avustralya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
Avustralya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avustralya Turistik Vize

Avustralya Vize Çeşitleri yapılacak olan seyahat türüne göre verilen vize sınıflarına göre gerçekleştirilmelidir. Avustralya Turistik Vize de Avustralya vize çeşitleri içinde yer almaktadır. Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından belirlenen Avustralya Turistik Vize türü için gerekli olan evrakların aslı gibi hazırlanıp dosya haline getirilmelidir. Hazırlanan evrakların aslı ya da noter onaylı olması Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’nin hassasiyetle yaklaştığı bir konudur.

Avustralya Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • Avustralya turistik vize sınıfına göre İngilizce olarak doldurulmuş Avustralya Turistik Vize başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Avustralya Turistik Vize başvurusu sırasında yatırılması gereken vize harcının ödenmesi gerekmektedir. Avustralya Turistik Vize harcı ödemesi başvuru sırasında nakit veya kredi kartıyla ödeme kolaylığı Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından sağlanabilmektedir.
 • Avustralya turistik vize başvurusu yapacak kişinin son on yıldan eski olmayan, Avustralya turistik vize işlemlerinin yapılabileceği iki boş sayfası olan, eskimemiş ve seyahat dönüş tarihi baz alınarak hesaplanması gereken seyahat dönüşünden sonra 6 ay geçerliliği olan pasaportun aslı ve fotokopisi beyan edilmelidir.
 • Biometrik özellikte iki adet 3,5×4,5 boyutlarında Avustralya turistik vize başvurusu yapacak olan kişinin en güncel görünümüne sahip ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Avustralya Vize Çeşitleri Avustralya turistik vize başvurusu yapacak kişinin hem önün hem de arkasının çekildiği kimlik fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kaydı örneğinin aslı olmalıdır.
 • Avustralya turistik vize başvurusu yapacak kişinin maddi durumunun belgelendiği resmi belgeler,
 • Avustralya turistik vize isteğinde bulunan kişinin mesleki durumunun belirtildiği resmi belgeler,
 • Avustralya turistik seyahatini destekleyecek uçak ve otel rezervasyonu mutlaka olmalıdır.

Avustralya kendine has birçok coğrafi ve doğal özelliği, canlı türleri ve uçsuz bucaksız sahilleriyle Türkiye Cumhuriyeti tarafından biraz da uzak mesafe yolculuk seven turistler için çok çekici bir turistik nokta olarak öne çıkıyor. Avustralya’ya pasaport tipiniz fark etmeksizin turistik faaliyetlerle seyahat etmeyi düşünüyorsanız almanız gereken vize tipi Avustralya turistik vizesi oluyor. Bu vizeyi alırken Avustralya’da ki seyahatinizin ulaşımı ve konaklamasıyla ilgili rezervasyonları ibraz etmeniz beklenir. Ayrıca Avustralya sınır kapılarındaki karantina ve kontrol uygulamaları hakkında da önceden bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Vize Turistik Avustralya
Avustralya Turistik Vize

Avustralya Ticari Vize

Avustralya vize çeşitleri içinde yer alan Avustralya Ticari Vize için gerekli olan belgelerin aslı ya da “aslı gibidir” onaylı olması gerekmektedir. Bu şekilde beyan edilmeyen belgeleri Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği kabul etmemektedir. Avustralya Ticari Vize için hazırlanması gereken evraklar şöyledir:

 • İngilizce olarak doğru ve eksiksiz hazırlanmış Avustralya Ticari Vize başvuru formunun doldurulmuş olması gerekir. Online Avustralya Ticari Vize başvuru formunun doldurulabilmesi için öncelikle IMMI hesabının oluşturulması gerekmektedir. Online olarak Avustralya Ticari Vize başvurusunu Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği ilk öncelik olarak değerlendirmektedir.
 • Avustralya Ticari Vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken vize sınıfına göre vize harç ücreti Avustralya Vize Çeşitleri Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği’ne ödenmelidir.
 • Avustralya ticaret vizesi için kullanılacak olan pasaportun gerekli özellikleri taşıyor olması gerekmektedir. Son 10 yıl içinde alınmış olan, eskimemiş, Avustralya ticari vize işlemlerinin yapılabileceği 2 boş sayfa ve seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği devam edecek özellikte pasaport olması gerekmektedir.
 • Biometrik özellikte, daha önce kullanılamamış 2 tane vesikalık fotoğraf olmalıdır.
 • Avustralya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin maddi durumunun ispatlanabileceği resmi evraklar,
 • Avustralya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin Avustralya’da bulunan şirket / kurum / firma tarafından gönderilmiş Avustralya ticari vize davetiyesi,
 • Avustralya ticari vize başvurusu yapacak olan kişinin Avustralya seyahati yapacağını ispatlayacak uçak / tren ve otel rezervasyonu beyan edilmelidir.

Avustralya Vize Çeşitleri Avustralya ile Türkiye arasındaki barışçıl ilişkilerin yansıması olarak devam eden ithalat – ihracat ilişkileri ve Avustralya’daki Türk popülasyonun işlettiği işyerleri ve firmalar sayesinde Türkiye ile Avustralya arasında belli miktarlarda iş seyahatleri sürekli olarak devam etmektedir. Avustralya’da iş anlaşması imzalamak, fuara katılmak veya iş toplantılarına katılmak için alınması gereken vize Avustralya ticari vizesidir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu