Vizesi Avustralya

Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi almak için gerekli olan tüm detaylar bu sayfamızda yer almaktadır. Avustralya, yedi kıtadan birisi arasında incelenmektedir. Kendine has yapısı ve dört yanının denizle kaplı küçük bir kıta olması sebebiyle doğal güzellikleri bakımından oldukça fazla turist çekmektedir. Sadece doğal güzellikleri turist ve göç çekmemektedir. Ekonomisinin oldukça güçlü olması ve yaşanabilir bölgeler listesinde daima kendisine bir yer bulması da Avustralyayı cazip hale getirmektedir. Avustralya’ya gitmek için yapılması gereken en önemli şey bir vize almaktır. Vize almadan sınır girişi yapmayan bu kıtadan vize almak için bazı evrak ve resmiyet işleri gerekmektedir. Avustralya vize ücreti ile ilgili detaylı açıklamalarımızı da yine sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Avustralya’ya Vize Almak İçin Ne Gerekmektedir?

Avustralya’ya gitmek istemenin pek çok nedeni olabilir. Oraya yerleşmek, orada çalışmak, orada okumak ya da tamamen eğlencesine orada bulunmak isteyen kişiler olabilir. Her şekilde Türkiye’den Avustralya’ya giderken vize alınması gerekmektedir. Alım süreci boyunca seyahati yapan kişinin bazı resmi kurumlara resmi belgeler iletmesi ve süreç hakkında bilgi vermesi gerekmektedir. Bunun asıl nedeni kişinin yasa dışı tavır ve tutumunu ortadan kaldırmak ve iki ülkenin de güvenliğini sağlamaktır.

Avustralya’ya vize almak için gönderilmesi gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar kişinin öz geçmişini ve herhangi bir probleme yol açıp açamayacağını belli eden evraklar dır. Unutulmaması gereken nokta tüm bu işlerin konsolosluk tarafından büyük bir özveri ile takip ediliyor olmasıdır. Vize almak isteyen kişiler tüm evraklarını titizlikle doldurmalıdır.

Vizesi Avustralya

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

-Kimlik fotokopisi mutlaka gerekmektedir. Arkalı önlü olması şarttır.

-Barkodlu SGK geçmişi ve işe giriş belgesinin de olması gerekir.

-İşçi son üç ayda aldığı maaşı belgelemelidir.

-Seyahat kesinleşmiş ise tüm rezervasyon belgelerinin yedeği iletilmelidir.

-Pasaport da yolculuk için muhakkak gerekmektedir.

-Biyometrik fotoğrafın iki adeti beyaz bir zemin üzerinde çekilmelidir.

-Konsolosluğa hitaben işverenin kaşelediği bir dilekçe yazılması gerekir.

-Vergi levhası, faaliyet belgesi ve ticaret geçmişi gibi bilgiler de muhakkak dosyaya eklenmelidir.

Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra kişiler Avustralya vize başvurusunda bulunabilir. Başvurunun daha titiz işlemesi ve daha iyi sonuç alınabilmesi adına bilgili bir çalışanla yapılması da büyük önem arz etmektedir.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize almak için seyahat nedeninizi kanıtlayan evrakları beyan etmek zorundasınız. Gidiş amacınıza göre değişkenlik gösteren Avustralya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz. Evraklarınızın eksiksiz olması ve gidiş amacınıza uygun olan evraklar gerekmektedir.

Avustralya Vizesi Ne Kadar Süreli Vize Veriyor?

Avustralya Vizesi Online bir vize türüdür. Aksi istenmedikçe 1 yılda 3 aylık vize verir. Birçok defa yapılan seyahatleriniz ispatlanır ise; daha uzun süreli vize verme olasılığı da vardır. Uzun süreli vize alma durumlarında Avustralya Vize Ücreti değişmemektedir. Güncel ücret listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vizesi İle Schengen Ülkelerine Gidebilir Miyim?

Avustralya Güney yarım kürede Okyanusya kıtasında yer alan bir ülkedir. Vize Türü olarak verilen vize sadece kendi ülkesinde geçerli olmak üzere verilir. Alınan Avusturya vizesi ile başka ülkelere seyahat edemezsiniz. Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından Tüm prosedürleri öğrenebilir, sorunsuz Avustralya Vize İşlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: