Skip to content

Avusturya Vize Başvuru Şartları 2022

Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Başvuru Şartları 2022 için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemler başvuru yapmak, randevu oluşturmak ve konsolosluktan gelen bilgiye göre evrak hazırlamaktır. Belge ve evraklar konsolosluğun belirlemiş olduğu belgelere göre hazırlanmalıdır. Sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için vize türünün belirlenip bilgilerin en doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Bilgilerin yanlış doldurulması ile vize reddi gerçekleşebilir.

Avusturya vizesi için istenilen belgelere özen göstermeniz gerekmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen vize sonuçları, başvurularda herhangi olumsuz bir durum yoksa ortalama 5-10 gün içerisinde sonuçlanır. Avusturya ülkesi Schengen ülkelerinden birisidir. Schengen vizesi alan vatandaşlar kolaylıkla bu ülkeye seyahat edebilirler.
Schengen: 90 güne kadar kalmalarına izin veren kısa süreli vize türüdür.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya’ ya ziyaret,  ticaret veya gezi gibi amaçlarla gidilebilir. Bunun için Avusturya vize işlemleri merkezine giderek başvuru yapılmalıdır. Avusturya vizesi alabilmek için belli işlemlerden geçilmektedir. İstenilen evrakların doğru ve güncel bilgileri başvuru formuna doldurulmalıdır. Vize başvurusu yapacak olan vatandaşların şahsen başvuru yapmak zorunda değildirler. Bilgilerin doğru olmaması durumunda vize başvurusu reddedilir. İşlemlerde yapmak istediğiniz seyahat amacı belirtilmelidir.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne göre başvuru yapılmalıdır. Mesleki duruma göre de evraklarda değişkenlik olabilmektedir. Avusturya işlemleri için seyahat yapacak olan vatandaşın başvuruyu vize merkezinde yapmalıdır.  Başvuru yapacak olan vatandaş İstanbul’da ikamet ediyorsa İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilir. Eğer vatandaş farklı şehirde ikamet ediyorsa o bölgedeki vize merkezlerimizle irtibata geçebilir.

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya Konsolosluğu tarafından hazırlanan vizeler, seyahat amacınıza uyan vize çeşidine göre hazırlanmalıdır. Vize başvurularında doğru bilgiler paylaşılmalı ve seyahat amacınıza uygun vize çeşidine karar verilmelidir. Seyahat amacınıza uygun başvuru yapılmadığı takdirde vize reddi gerçekleşebilir. Avusturya vize başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir:

Pasaport: Pasaportun eski olmaması önemlidir.
Vize Başvuru Formu: Seyahat edecek olan vatandaşın Avusturya vize başvuru formunu seyahat amacına göre doldurmalıdır.
Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf.
Otel Rezervasyonu: Dosya içerisinde bulunması gerekir.
Uçak Bileti: Dosya da rezervasyon yapıldığını gösterecek belge bulunması gerekir.
Hesap Bilgileri: Banka hesap dökümü bilgileri evraklar arasında sunulmalıdır
Maaş Bordroları: Maaş bordrosu son 3 ayı kapsar. Seyahat yapacak vatandaş çalışan, İş yeri sahibi, Kamu Personeli, Çiftçi, Emekli ya da öğrenci ise evraklar da farklılık gösterecektir.
Seyahat Sağlık Sigortası

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya vize randevusu oluşturmak Avusturya Konsolosluğu’nun ileri sürdüğü şartlardan bir tanesidir. Avusturya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre talep edilen randevunuz istediğiniz tarihten daha ileri bir tarihe verilebilmektedir. O nedenle planladığınız seyahat tarihinizden en az 4 hafta önceye randevu oluşturulacak şekilde bir başvuru yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Avusturya vizeniz için oluşturulan randevunuzu gitmediğiniz takdirde yeni bir vize randevusuna başvuruda bulunabilirsiniz.

Avusturya vize randevusu gerçekleştirmek için biyometrik verinizi sunmanız beklenmektedir. Onun içinde parmak izi işlemine uygun şekilde randevuya gitmeye dikkat edilmelidir. Bunun en büyük sebebi Avusturya’nın bir Schengen üyesi ülke olmasıdır. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi işlemi yapmış olanlar bu aşamayı daha kolay geçebilmektedir.

Avusturya Vize

Avusturya vize işlemleri için gerekenleri paylaştığımız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya’ya yapacakları her türlü ziyaretleri için Avusturya Vizesi almaları zorunludur. Avusturya aynı zamanda bir Schengen üyesi ülke olduğu için ülkeye Schengen Vizesi ile de giriş yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aynı zamanda 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Avusturya vize işlemlerinde muaftır.

Aynı şekilde Avrupa Birliği ülkelerinin birinden oturma izni olan ya da İsviçre oturma izni olan Türk vatandaşları da Avusturya vizesinden muaftır. Avusturya vize başvurusunda bulunacakların seyahat amacına en uygun olan vizeye başvuru yapması ve gerekli evrakları seyahat amacına uygun hazırlamaları vize işlemlerinin ret almaması için önemlidir.

Avusturya Vize Başvuru Merkezi

Avusturya vizesi için başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinde Avusturya vize başvuru merkezi ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Avusturya vizesi başvurularında gerekli olan evrakları seyahat amacınıza uygun olarak turistik, ticari veya aile ziyareti gibi sebeplere uygun hazırlanması sonucunda Avusturya Konsolosluğu’na başvurulabilmektedir. Avusturya bir Schengen üyesi ülke olduğu için herhangi bir Schengen üyesi ülkeden vize varsa bu vize ile de Avusturya’ya giriş yapabilmektedir.

Avusturya vize başvuru merkezi hakkında bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Avusturya Ulusal Vizesi, Avusturya Erasmus Vizesi ve Avusturya Oturma İzni gibi tüm vize çeşitlerini Avusturya Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirmek mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Avusturya vize işlemlerinden muaftır. Avusturya vize işlemlerinde şahsi başvuruları kabul etmemekle birlikte danışmanlık firmaları aracılığıyla gerekli başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vize Çeşitleri

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya vize başvurusunda bulunurken standart evraklar, meslek ve finansal gelir kanıtı evraklarına ek olarak seyahat amacına uygun evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir. Seyahat amacı başvuru yapılan Avusturya vize çeşitleri açısından tamamlayıcısıdır. Bu nedenle vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacına uygun vize çeşidinden biri seçilmelidir ve seçilen vize çeşidine göre tüm evraklar hazırlanmalıdır.

Seyahat amacını net ve anlaşılır bir şekilde kanıtlamayan evraklarla yapılan vize başvuruları vize reddiyle cevaplana bilmektedir. Avusturya vize çeşitleri; Avusturya Ticari Vize, Avusturya Turistik Vize, Avusturya Aile Ziyaret Vize, Avusturya Arkadaş Ziyaret Vize, Avusturya Erasmus Eğitim Vizesi, Avusturya Schengen Vizesi, Avusturya Kültürel Sportif Vizesi’dir.

Avusturya Ticari Vize

Avusturya’ya yapılan iş görüşmeleri, toplantılar, konferans ve fuar katılımları ve yatırım gibi ticari amaçlı seyahatler Avusturya ticari vize kategorisine girer. Avusturya ticari vize gereklilikleri Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Avrupa ticari vize için ek olarak sunulması gereken evrakların ticari amacı kanıtlar nitelikte olması gerekmektedir. Avusturya ticari vize için gereken evraklar:
▪ pasaport
▪ Avusturya ticari vize başvuru formu
▪ biyometrik fotoğraf
▪ Avusturya ticari vize davetiye
▪ Avusturya ticari vize talep dilekçesi
▪ Avusturya ticari vize finansal durum belgeleri (son 3 aya ait maaş bordrosu, banka hesap dökümü)
▪ Avusturya ticari vize mesleki durum belgeleri
▪ Diğer evraklar (otel rezervasyonu, uçak biletleri)

Avusturya Turistik Vize

Avusturya turistik vizesi, Avusturya’ya 90 günden kısa sürecek turistik amaçlı seyahatlerde başvurulması gereken bir vize çeşididir. Avusturya’ya turistik amaçlı bir seyahat planlıyorsanız turistik vize başvurusunda bulunmalı ve buna uygun evrakları hazırlamalısınız. Avusturya turistik vize için gereken evraklar:
▪ pasaport
▪ Avusturya turistik vize başvuru formu
▪ biyometrik fotoğraf
▪ diğer evraklar (seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak biletleri)
▪ finansal durum belgeleri (son 3 aya ait maaş bordrosu, banka hesap dökümü)
▪ muvafakat name ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise konsolosluğa noter onaylı muvafakat name sunmalıdır.)
▪ mesleki evraklar (çalışanlar, işverenler, öğrenciler, emekliler ve çiftçiler için bunu kanıtlayan belgeler)

Avusturya Aile Ziyareti Vizesi

Ailesi Avusturya ‘da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yerine getirmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Avusturya aile ziyareti vizesi hakkında merak edilen her bilgi sayfamızda vardır. Avusturya aile ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşların öncelikle bir pasaporta ihtiyacı vardır. Eğer pasaportunuz bulunuyorsa kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu temin edebilirsiniz.

Bunun yanında Avusturya ülkesinde yaşayan ailenizden bir davetiye mektubu almalısınız. Ülkede yaşayan birinci ya da ikinci dereceden akrabanızın size resmi bir davetiye gönderdiğinde vize talebine başvurabilirsiniz. Bu davetiye mektubunu vize başvuru sırasında diğer belgelerle Konsolosluğa vermelisiniz.

Avusturya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avusturya ülkesinde yaşayan arkadaşınızı ya da arkadaşlarınızı ziyaret etmek İsteyebilirsiniz. Bu bağlamda Avusturya ülkesinin belli başlı prosedürleri vardır. Avusturya arkadaş ziyareti vizesi de bu prosedürler doğrultusunda ilerlemektedir. Gerekli işlemlerin yerine getirilmemesi durumunda vize talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Avusturya arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan ilk adım bir pasaporta sahip olmanızdır.

Aksi durumda bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu temin edebilirsiniz. Diğer bir husus ise Avusturya ‘da yaşayan arkadaşınızdan bir davetiye mektubu almaktır. Bu daveti mektubu mecburi bir uygulamadır. Konsolosluğun talep ettiği diğer belge ve evrakların arasında Konsolosluğa verilmektedir. Merak ettiğiniz her hususta bizi arayabilirsiniz

Avusturya Vize Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya ülkesine seyahat etmek için uyması gereken bazı kurallar ve şartlar mevcuttur. Bu kurallar ve şartlar doğrultusunda vize talebiniz sonuç alacaktır. Avusturya vize şartları dikkatle incelenmelidir.
Öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekir. 10 yıldan eski olmayan ve yıpranmamış ve yırtılmamış olmalıdır.
Avusturya vize başvuru formu
Avusturya vize başvuru dilekçesi
Biyometrik fotoğrafınız
Avusturya ‘da geçirilecek zaman diliminde mali durumunuzu olup olmayışıdır.
Avusturya vize şartları hakkında ayrıntılı bilgi talep ettiğiniz takdirde firmanıza güvenle ulaşabilirsiniz. Vize şartları seyahat amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Bunun güncelliği ve takibi son derece önemlidir. Bu süreçte uzman ve profesyonel destek için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinin tamamından Avusturya vizenizi alabilirsiniz.
Avusturya vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna daha ayrıntılı bir cevap almak isterseniz bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?  

Avusturya’ya seyahat etmeniz için vize almanız gerekmektedir ve bunun içinde bazı prosedürler vardır. Avusturya vizesi nasıl alınır? Sorusu bu yüzden sıklıkla araştırılmaktadır. Vize alma sürecine hızlı bir şekilde dahil olmak istiyorsanız önce sizden istenen evrakları öğrenmelisiniz. Bunun içinde yetkili vize merkezimize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Bizler süreci sizin adınıza yöneterek üzerinizde yükü hafifletmiş oluruz. Evrak süreciniz tarafımızdan takip edilerek sizlere detaylı bilgiler aktarılır. Avusturya vizesi nasıl alınır? Sorusuna daha detaylı bilgi vermek gerekirse öncülüğünüz belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp konsolosluklara teslim etmektir. Bu süreçte firmamız sizlerin yanında olarak ne yapmanız gerektiğini bildirecektir.

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya vize işlemlerinizi tamamlaya bilmeniz için konsolosluklardan randevu almanız gerekmektedir. Avusturya vize randevusu nasıl alınır? Sorusu bu aşamada sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Randevu işlemlerinin başlatılabilmesi için Avusturya Konsolosluğu ile iletişime girmeniz gerekmektedir. Seyahat planınızı iyice belirledikten sonra konsolosluklardan randevu alabilirsiniz.
Avusturya vize randevusu nasıl alınır? Sorusuna daha detaylı yanıt vermek gerekirse konsoloslukların prosedürlerine uyarak diyebiliriz.

Bu konuda endişeleriniz ve sorularınız varsa firmamızla irtibata geçerek gönül rahatlığıyla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Firmamız konsolosluklardan gerekli bilgileri alarak siz değerli müşterilerimize aktarmakta ve bu süreçte yükünüzü hafifletmektedir. Vizenizin olumlu olması konusunda da yardımcı olan firmamız, zamandan tasarruf sağlamanızı kolaylaştıracak.

Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avusturya seyahatlerinizde vize işlemlerinizin nasıl yapıldığı konusunda kafanızda soru işaretleri oluşabilir. Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna sizler için ayrıntılı cevaplar vermeye çalıştık. Vize başvurusu yapabilmeniz için Avusturya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu prosedürleri yerine getirmelisiniz. Sizlere gerekli belge ve evraklar konsolosluklar tarafından sunulacaktır.

Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır? Konusuna daha fazla aydınlık getirecek olursak evrak ve belgelerinizin tam ve eksiksiz olmasıyla konsolosluğun yolunu tutmanız gerekir. Bu vize ve evrakların hazırlanma süreci oldukça zorludur. Bu yolda yetkili vize merkezimizde gerekli yardımları alabilirsiniz. Merkezimiz yıllardır bu alanda çalışarak adını geniş kitlelere duyurmuş bir firmadır. Firmamız sayesinde vize süreciniz sıkıntısız bir şekilde geçecektir.

En Kolay Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi alabilmeniz için mutlaka konsolosluğun belirlemiş olduğu prosedürleri yerine getirmelisiniz. Evraklarınızın tam ve eksiksiz olması süreci hızlandıracaktır. Sürecinizi sürekli takip etmeniz gerekmektedir. En kolay Avusturya vizesi nasıl alınır? Noktasında en önemli nokta başvuru sürecinizi sürekli takip ediyor olmanızdır. Başvurunuzda yaşanan aksaklıklara hemen müdahale ederseniz sonucunuz daha hızlı bir şekilde gelecektir.

En kolay Avusturya vizesi nasıl alınır? Sorusuna daha ayrıntılı cevap vermek gerekirse yetkili bir firmayla anlaşmanızda sürecin hızlanmasında önemli bir unsurdur. Bu konuda en yetkili hizmetleri veren firmamız siz değerli müşterilerimiz adına süreci takip eder ve anlık olarak sizleri bilgilendirir. Herhangi bir eksiklik yaşamamanız adına firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya, Schengen ülkelerinin arasında yer almaktadır ve bunun sonucunda vize alınacağı sırada Schengen başvuru koşullarını da yerine getirmek zorundadır. Avusturya Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda hassasiyet gösterirseniz vizeniz daha hızlı sonuçlanır. Schengen vizesi alımında dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de form ve dilekçelerdeki bilgilerin doğruluğudur. İki belge arasında örtüşen bilgiler olmalıdır. Bilgilerin eksik olması ve örtüşmemesi vize reddine sebep olmaktadır.

Avusturya Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde vizenizin olumlu olma şansı artacaktır. Schengen vizesi aldığınızda vizenizin şartlarına göre diğer Schengen ülkelerine rahat geçişler de yapabilirsiniz. Vize şartlarınızın nasıl olduğu bu noktada önemlidir.

Avusturya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Avusturya Vizesi işlemlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Avusturya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar bu noktada çok önemlidir. Bu kuralları da genel olarak sıralamamız gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz.
Belgelerde eksiklik olmamalıdır.
Başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır.
Vize talep dilekçesinde önemli yerler yazılmalıdır.
Avusturya’ya gidiş süresince finansal sponsorunuzun kim olacağı belirtilmelidir.
Ulaşım bilgileri, biletler gibi bilgilerin sunulmalıdır.
Nerede konaklanılacağı belgelerle sunulmalıdır.
Avusturya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar genel olarak yukarıda saydığımız gibidir. Bu kurallara dikkat etmeniz vize alımınızı kolaylaştıracaktır.

Avusturya İşçi Vizesi

Avusturya’ya işçi olarak gitmek istiyorsanız Avusturya işçi vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için de konsolosluğun belirlediği bazı prosedürlere uymanız gerekmektedir. Bu vize türünü alabilmeniz için işçi olduğunuzu kanıtlar belgeler sunmanız gerekmektedir. Avusturya işçi vizesi için Avusturya’da iş bulduysanız bunu evraklarınız arasında belirtmeniz gerekmektedir.

Karşı taraftan sizi iş için çağıran bir daveti almanız zorunludur.  Bu davetiye sayesinde vizenizin olumlu olma şansı daha yüksek olur. İşçi vizesi alırken de tüm süreci takip etmeniz gerekmektedir. Eğer eksik evrak bildirmiş seniz hemen müdahale edip gerekli evrakları teslim etmeniz gerekmektedir. Ancak süreci takip eden yetkili firmamızla irtibat kurarsanız vize alımı konusundaki yükünüz hafiflemiş olacaktır.

Avusturya Ulusal Vize

Avusturya seyahatlerinizde eğer 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalmak zorunda kaldıysanız bu durumda ulusal vize almanız gerekmektedir. Avusturya ulusal vize işlemlerinin doğru ve eksik bir şekilde yerine getirilebilmesi için neden 90 günden fazla kalmanız gerektiğini bildirmeniz gerekmektedir. Bu kalacağınız süre zarfında finansal desteği nasıl sağlayacağınızı da bildirmeniz çok önemlidir.

Avusturya ulusal vize evresinde vize işlemlerinizin rahatlıkla yerine getirilmesini istiyorsanız yetkili firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Profesyonel bir sonuç için firmamız sizin adınıza süreci yönetecektir. Gözünüzün arkada kalmaması için firmamızla beraber bu yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğer uğraşacak vaktiniz yoksa, sadece seyahatinize odaklanmak istiyorsanız vize alım sürecinde mutlaka bir destek almanız gerekecektir.

Avusturya Oturum Vizesi

Avusturya’ya sadece seyahat için değil de orada yaşamak için gidiyorsanız mutlaka oturum izni almanız gerekmektedir. Oturum iznini almazsanız Avusturya’da yaşamaya devam edemezsiniz. Avusturya oturum vizesi alınması diğer vize türlerine göre oldukça zordur.  Bu aşamada belgelerinizin daha ayrıntılı hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca Avusturya Oturum vizesi için sizlerden daha fazla evrak istenecektir.

Bu da vize alım sürecinizi biraz daha uzatacaktır. Bu süreç iyi bir şekilde takip edilirse ancak başarıya ulaşabilir. Bu vize zor alınabilir ancak Avusturya’da oturma izni sayesinde orada yaşamanızı sağlar. Firmamız oturum vizesi alabilmeniz için daima yanınızda olarak en profesyonel ve en hızlı hizmeti sizlere sunacaktır.

Avusturya Çalışma Vizesi

Avusturya’ya gidecek kişiler farklı sebeplerle bu yere gitmek zorunda kalabilir. Bu süreçte vize alabilmek için Avusturya’ya neden gitmek istediğinizi belirtmeniz zorunludur. Avusturya çalışma vizesi alınabilmesi için Avusturya’da çalışmanız gerektiğini net bir şekilde bildirmeniz gerekmektedir. Avusturya’da iş bulmuş olabilirsiniz ve oraya gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de çalıştığınız iş yeriniz de sizi yurt dışına yollayabilir. Tüm bunlar Avusturya çalışma vizesi kapsamında değerlendirilmektedir.

Çalışma vizesinin hızlı bir şekilde sonuç alabilmesi için elinizde mutlaka davetiye bulunması gerekmektedir. Bu davetiyeyi evrak ve belgeleriniz arasında sunarsanız vizeniz olumlu sonuçlanacaktır. Bu konuda aklınıza takılan tüm soruları detaylı öğrenmek için yetkili firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi

Siz Türkiye’de yaşıyorsanız ve Avusturya’da bir aileniz bulunuyorsa onlarla bir araya gelebilmeniz için Avusturya aile birleşimi vizesi almanız gerekmektedir.  Avusturya’daki aileyle olan bağ nikah belgesi veya ek belgelerle mutlaka ispatlanmalıdır. Bu belgelerde yaşanan eksiklik vizenizin olumsuz yanıt almasına sebep olur. Konsolosluklar vize sürecindeki kurallarda çok titiz davranmaktadır. Avusturya aile birleşimi vizesi almak isteyenler sürecin ilerleyişini sürekli takip etmelidir. 

Vize alım sürecinde firmamız ile irtibata geçerek yükünüzü hafifletebilirsiniz ve sadece seyahatinize odaklanabilirsiniz. Firmamız yıllardır bu alandaki profesyonel çalışmalarıyla bilinmektedir ve milyonlarca müşteriye aynı anda hizmet vermektedir. Vizenizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız ve sürecinizin emin ellerde takip edilmesini istiyorsanız bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Avusturya Göçmenlik Vizesi

Avusturya’da yaşamak için başvuru yapabileceğiniz birçok vize türü vardır. Bunlardan biri de Avusturya göçmenlik vizesidir. Bu şekilde bir vize türüne başvuru yapabilmeniz için Avusturya’da oturum izni almanız gerekmektedir. Bu süreçte yapacağınız işlemler daha zorlu bir şekilde ilerlemektedir.  Avusturya göçmenlik vizesi için finansal desteklerinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Avusturya’da ne kadar süre kalacaksınız, orada ne iş yapacaksınız bunlar önemli ayrıntılardır. Eğer iş başvurusu yaptıysanız ve onaylandıysa bunu bir davetiyeyle evraklarınızın arasında sunmanız gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak ve vize sürecinizi hızlandırmak isterseniz firmamızdan her saniye yardım alabilirsiniz. Firmamız yıllardır bu alanda profesyonel bir hizmet vererek çalışmalarına devam etmektedir.

Avusturya Vize Evrakları

Avusturya vizesi alabilmeniz için sizden istenilen belgeleri bütünüyle eksiksiz sunmanız gerekmektedir. Avusturya vize evrakları genel olarak şu şekildedir:
Güncel olan bir pasaport
Avusturya Vizesi talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Ulaşım ve bilet bilgileri
Konaklama rezervasyon bilgileri
Vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair makbuz
Avusturya vize evrakları içerisinde yer alan evraklara ek olarak bazı evraklar daha istenebilmektedir. Ek evraklarında zamanında konsolosluklara teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik bilgiler vizenizin red yanıtı almasına sebep olur ve sicilinizi olumsuz etkiler. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına firmamızdan yardım talep edebilirsiniz.

Avusturya Vize Belgeleri

Avusturya seyahatlerin izin eksiksiz bir şekilde olmasını istiyorsanız belgelerinizi dikkatli bir şekilde hazırlamalısınız. Vize belgelerinde yaşanan eksiklikler direkt olarak vizenize olumsuz etki edecektir. Avusturya vize belgeleri hazırlanırken Avusturya’ya hangi amaçla gittiğinizi belirten form ve dilekçenizin yer alması gerekmektedir.  Sizlerden talep edilen belgeleri Avusturya Konsolosluğu belirlemektedir.

Bu belgelerin güncel olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Avusturya vizesi belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için profesyonel vize yetkili merkezimizle irtibata geçebilirsiniz. Çünkü bu belgelerin hazırlanma süreci son derece hassastır ve en ufak hata dahi konsolosluklar tarafından kabul edilmez. Firmamız ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi size aktararak sürecinizin hızlanmasını sağlayacaktır.

Çalışmayan Kişiler İçin Avusturya Vize Evrakları

Avusturya’ya gidecek olan kişiler eğer çalışmıyorlarsa finansal ihtiyaçlarına kimin sponsor olduğunu belirtmelidir. Çalışmayan kişiler için Avusturya vize evrakları çok dikkat edilmesi gereken noktalar dandır. Evraklarda eksiklik olması vizenizin red yanıtı almasına sebep olacaktır. Çalışmayan bir kişinin evrakları arasında ilk bakılacak belge de finansal bilgileri kimin karşılayacağı dır. Çalışmayan kişiler için Avusturya vizesi evrakları titizlikle hazırlanmalı ve Avusturya Konsolosluğuna bildirilmelidir.

Evrak ve belgeler konusunda yıllardır profesyonel anlamda hizmet veren firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Firmamız gerekli tüm bilgileri sizlere aktararak vize sürecinizi hızlandıracaktır. Gönül rahatlığıyla seyahatinize odaklanabilmeniz için süreci sizin yerine takip eden firmamız büyük bir yükten sizi kurtarmış olur.

Ev Hanımı Avusturya Vizesi

Ev hanımlarının merak ettiği konulardan biri olan vize alım süreci için detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.  Ev hanımları özellikle çalışmadıkları için maddi dayanaklarının kim olduğunu göstermek zorundadır. Ev hanımı Avusturya vizesi için en fazla dikkat edilen nokta Avusturya seyahat masraflarını kimin ödeyeceğidir. Dolayısıyla evraklar arasında banka hesap özetleri, dekontlar bulunmalıdır. Ev hanımı Avusturya vizesi için güncel evrak bilgilerini Avusturya Konsolosluğundan öğrenebilirsiniz. Ancak bu zorlu süreci yetkili bir firma ile takip ederseniz vize sonuçlarınız da sıkıntı yaşamazsınız. Bu konuda firmamız profesyonel olarak sizlere destek verecektir. Firmamız sayesinde vizeniz olumlu sonuç alabilecek ve işlemlerinizde hızlanabilecektir.

Memur İçin Avusturya Vize Evrakları

Memurlar diğer özel şirket çalışanlarına göre vize alırken daha rahattır. İşlemlerini kolay yapabilmeleri için devletin yapmış olduğu bazı kolaylıklar vardır. Memur için Avusturya vize evrakları içerisinde mutlaka memur olduğunuzu belirten belgeler yer almalıdır. Bu şekilde memurlar süreci daha kolay atlatacaktır.  Memur için Avusturya vizesi evrakları arasında Schengen vize başvuru evrakları da bulunmalıdır.

Gerekli evraklarınızı ayarladığınızda vizenizin olumlu olma şansı artacaktır. Sizler de vizenizin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını ve gerekli evrakların neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde bilmek isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız yıllardır milyonlarca müşteriye destek vererek alanında uzmanlaşmıştır. Aklınıza her takılan soruda bizlere yönelebilirsiniz.

Çalışan İçin Avusturya Vize Evrakları

Avusturya seyahatinizde bir sıkıntı çıkmaması için Avusturya’ya hangi amaçla gitmeniz gerektiğini bildirmeniz gerekmektedir.  Eğer bir çalışan iseniz ve çalışanlar için Avusturya vize evrakları nasıl olmalıdır sorusuna yanıt arıyorsanız burada çalışıyor olduğunuzu mutlaka belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında SGK dökümünün yer alması çalıştığınızı gösterir niteliktedir.

Çalışanlar için Avusturya vizesi evrakları eksiksiz ve tam bir şekilde Avusturya Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. Bu belgeler konsolosluklar tarafından güncellenebilir ve sizlerden ek belgeler talep edilebilir. En güncel bilgileri konsolosluklardan alarak sizlere ileten firmamız sürecinizin takibini ayrıntılı bir şekilde yapacaktır. Bu konuda yetkili bir firmayla çalışmanız çok daha büyük faydalar sağlayacaktır.

İşveren İçin Avusturya Vize Evrakları

İşverenlerin vize süreci son derece hassas bir noktadadır. Her vize türünün evrak ve belgeleri farklı olup bu farklılık konsolosluk tarafından belirlenir. İşveren için Avusturya vize evrakları kısmında ilk belge olarak işveren olduğunuzu kanıtlama hususundaki belge olacaktır. Diğer bir yandan mali durumunuzu kanıtlamak durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda sürecin uzamaması için bu belgeyi önceden hazır etmek doğru bir davranış biçimi olacaktır.

İşveren için Avusturya vize evrakları içinde vergi levhası da bulunmaktadır. Bu belgelerin eksik ve hatasız olması vize sonucunuzu doğrudan etkilemektedir. Vize alma sürecinin hızlı ve doğru olmasını isteyen yolcularımız firmamız ile iletişime geçebilir. Firmamız başvuru sürecini müşterilerin adına yapmaktadır.

Öğrenci İçin Avusturya Vize evrakları

Öğrenim için Avusturya ülkesine gitmeye karar veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öğrenci için Avusturya vize evrakları da bilinmesi gereken noktalar arasındadır. Bu hususta en güncel ve en doğru bilgiyi firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Bu belge ve evrakların eksikliği vizenizi olumsuz etkileyecektir.

Öğrenci için Avusturya vize evrakları kısmında en önemli adım bir pasaporta sahip olmanız olacaktır. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu temin edebilirsiniz. Aynı zamanda mali durumunuz Konsolosluk tarafından dikkat edilen bir durumdur. Avusturya ‘da kaldığınız süre zarfında geçiminizi nasıl sağlayacağınız belirtmeniz de yarar vardır.

Çiftçi için Avusturya Vize Evrakları

Çiftçilikle meşgulseniz Avusturya’dan vize alabilmek için çiftçi için Avusturya vize evrakları sunmanız gerekecektir. Bu evraklar;
1.Bağlı olduğunuz ziraat odası tarafından verilmiş çiftçilik belgesi aslı ve fotokopisi
2.Avusturya’dan gelen elektronik davetiyenin ID numarasını
3.Tarım çiftçisi iseniz tarlalarınıza ait tapu belgelerinizi
4.Hayvancılık ile uğraşıyorsanız hayvanlarınıza ait tarım bakanlığından alınmış tam listenizi sunmanız gerekmektedir.

2020 yılı itibariyle Avusturya Konsolosluğu çiftçi için Avusturya vize evrakları noktasında 2018 yılı ve sonrasında Avusturya’dan parmak izi vermiş olan başvuru sahiplerinin vize işlemleri için başvuru merkezine gelmelerini zorunlu kılmıştır. Bu şartlara uymanız halinde vize merkezi adınıza tüm işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilir. Bu kurala uymayan başvuru sahiplerinin randevu günü ve saatinde başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir.
Avusturya Konsolosluğu vize başvurularında seyahatten 15 gün önce vize başvurusunda bulunulmasını zorunlu kılmıştır. Fakat bir aksaklık yaşanmaması için 20-25 gün önceden başvuru yapmanızı öneririz.

Avusturya Büyükelçiliği Vize

Avusturya Büyükelçiliği vize hakkında merak edilen her ayrıntı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Büyükelçiliğin görevini merak eden yolcular için vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli bilgileri güncel bir şekilde belirlemektir. Bu bağlama hızlı bilgilendirme son derece önem arz eder.

Aynı zamanda bu belge ve evrakların doğruluğunu kontrol etmek Büyükelçiliğin görev ve yetkileri arasındadır. Hatalı ve eksik belgeleri belirleme gerekli gördüğünde başvuru sahibinden ek belge talep etme yetkisi vardır. Hatta gerekli görürse başvuru süresini uzatıp ek süre isteyebilir. Avusturya Büyükelçiliği vize sürecinin nasıl işlediğini merak eden değerli müşterilerimiz firmamız ile bağlantıya geçebilir ve aklına takılan her soruya cevap bulabilir.

Avusturya Konsolosluğu Vize

Avusturya Konsolosluğu vize sürecinde en yetkili merkezdir. Vize sonucunun belirlenmesi, olumlu ya da olumsuz olması Konsolosluğa bağlıdır. Avusturya vize işlemleri için gerekli belge ve evrakların eksik ve hatasız oluşu Konsolosluk tarafından dikkat edilen bir noktadır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru sırasında eksik belge ya da hatalı belgenin oluşu vize sonucunuz olumsuz etkileyecektir.

Bu konuda Konsolosluğun şart koştuğu prosedürler ile uğramamak adına firmamız sizin adınıza vize başvurunuzu yapmaktadır. Bünyesinde birçok imkan barındıran firmamız vize için önemli belgeleri edinme sürecinde de yolcularının yanında yer almaktadır. Vize başvurusunu her gün ve her saat yapamayabilirsiniz. Bu konuda Konsolosluğun belirlediği saatlere uymalısınız.

Avusturya Konsolosluklar ve Adresleri

Avusturya’ya gidebilmeniz için vize başvuru işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu konuda Avusturya konsoloslukları ve adresleri hakkında detaylı bilgiler işinize yarayacaktır. Avusturya Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır ve vize almak isteyenler buraya başvurmalıdır. Ancak yetkili bir vize firmasıyla anlaşarak da Avusturya Konsolosluklar ve adresleri hakkında detaylı bilgileri alabilmeniz mümkün. Firmamız bu konuda yıllardır hizmet vererek profesyonel kadrosuyla sizlerden gelen aramaları beklemektedir.

Vize konusunda aklınıza takılan her soruda firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluklar vize bilgilerini anlık olarak güncelleyebilir ve bu durumda vize alım sürecinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Böyle sıkıntılarla uğraşmamak adına en doğru yol firmamızla yola çıkmanız olacaktır.

Avusturya Vizesi Dilekçe Örneği

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin Avusturya’ya yapacakları seyahate bağlı olarak Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben “Avusturya Vizesi Talep Dilekçesi” yazması gereklidir. Avusturya vizesi dilekçe örneği bu konuda büyük faydalar sağlamaktadır.
1.Avusturya’ya yapılacak olan seyahatin amacı net bir şekilde ifade edilmelidir.
2.Avusturya seyahatinin tarihleri açıkça yazılmalıdır. Ülkeye giriş yapacakları tarih ve ülkeden çıkış tarihleri bu dilekçe de mutlaka yer almalıdır.
3.Avusturya seyahat masraflarının(konaklama, transfer, hastalık, kaza vb.) nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir.
Yukarıda yazılan bilgiler Avusturya vizesi dilekçe örneği kısmında çok büyük önem taşımaktadır. Bu bilgilerin doğru bir şekilde yazılması vize alımınızı kolaylaştıracaktır.

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya seyahati için vize başvurusu yapan kişiler, konsoloslukların doğru bilgiye ulaşabilmesi için Avusturya vize başvuru formu kısmında istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurması gereklidir. Form tükenmez kalem ile doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
Avusturya vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken konular;
1.Başvuru formuna eklenecek olan fotoğraf biyometrik özellikte olup başvuru sahibinin güncel yani son halini yansıtmalıdır. Arka fonun beyaz olması, yüzün görünmesini engelleyici giysi ve unsurların olmaması önemli bir zorunluluktur. Ayrıca burada kullandığınız fotoğraf bir başka vizede kullanılmış olmamalıdır.

2.Avusturya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Avusturya vize başvuru formundaki bilgiler ve başvuru evraklarındaki  beyan ettiğiniz bilgiler karşılaştırılırken tutarsız ve gerçek dışı bilgilerle karşılaşılması halinde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır.Bu durum aynı zamanda ceza almanıza da yol açacaktır.
3.Başvuru formu ve başvuru dilekçeniz de attığınız imzalar aynı olmalıdır. Aksi takdirde vizeniz onaylanmayabilir.
Avusturya vize başvuru formu konusunda yukarıdaki bilgilerin eksikliği vizenize olumsuz olarak yansıyacaktır.

Avusturya Vizesi Redde İtiraz

Avusturya vizesi alım sürecinde red alma ihtimali her zaman mevcuttur. Bu redde karşı iseniz ya da aklınızda soru işareti oluşmuş ise itiraz etme hakkınız her zaman vardır. Avusturya vizesi redde itiraz noktasında firmamız siz değerli yolcuları için gerekli olan her türlü yol ve yöntem de yanınızdayız. Bu süreçte bilmeniz gereken bazı metotlar vardır ama bunların içinde en önemlisi doğru bir dilekçe yazımıdır.
Avusturya vizesi redde itiraz sürecinde doğru bir dilekçe yazımı şarttır. Dilekçenizde itiraz ettiğiniz hususu net ifadeler ile beyan etmeniz gerekmektedir. Dilekçe Konsolosluk tarafından incelenecektir. Bu bağlamda firmanızdan destek alıp dilekçeyi birlikte doldurma sürecine girebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Avusturya ülkesine ziyarette bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini vize sonuçlarına göre ayarlamalıdır. Vize başvurunuzu seyahatinizden iki hafta öncesinden yapmalısınız. Avusturya vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusunun cevabı net olmaması neticesinde başvurunuza 3 hafta öncesinden başlamak doğru bir karar olacaktır.
Avusturya vizesi kaç günde sonuçlanır? Bazı değişkenler doğrultusunda cevaplanabilir.

Örneğin seyahatiniz ile uyumlu olan vize türüne göre sonuç süresi değişebilir. Bunun yanında Avusturya ülkesinde kalacağınız gün sayısı da bir etkendir. Vize başvurusu yaptığınız zaman dilimi Avusturya Konsolosluğunun yoğun zamanına denk gelirse açıklanma süresi uzayabilir. Aynı zamanda başvurunuz resmi tatil günlerine denk geldiğinde de açıklama süresi ortalamanın üstünde görülebilir.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Avusturya ülkesinde yapacağınız seyahat için vize başvurunuzun kaç günde açıklanacağı en merak edilen konular arasındadır. Avusturya vizesi kaç günde çıkar? Diye merak eden seyahat severler için cevapladık. Başvurunuz ortalama vize başvurunuzdan sonra yirmi gün gibi bir süreçte çıkar. Elbette ki bu süre değişebilir. Avusturya vizesi kaç günde çıkar? Sorunun cevabı etkileyen bazı faktörler vardır.

Bunlardan biri de Avusturya Konsolosluğun istediği bazı belge ve evrakların eksik ya da hatalı teslim edilmesi süreci uzatabilir. Aynı zamanda Konsolosluğun resmi tatil günlerine denk gelen vize başvurunuz varsa mutlaka açıklama sürecinde uzamalar olacaktır. Konsolosluğun yoğun oluşu da başvurunuzun günümü değiştirecek faktörlerden biridir.

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Seyahatiniz ile doğru orantılı olan her vize türünün başvuru ücreti farklılık gösterir. Bunun yanında Avusturya ülkesinde geçireceğiz sürenin uzunluğu ve kısalığı da vize ücretinde değişime yol açabilir.
Avusturya vize ücreti hakkında en güncel bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Vize ücretini öğrenmek oldukça önemli bir husustur. Seyahatiniz ile ilgili bütçe hazırlama ve planlama sürecinde sizlere yardımcı olan firmamızdan bu konuda da yardım isteyebilirsiniz. Vize ücretinin dekontunu Konsolosluğun talep ettiği gerekli belge ve evraklar dosyasına eklemeniz gerekmektedir. Bir değişme içerisinde olan vize ücreti için en doğru adres firmamızdır.

Avusturya Vize Fiyatları

Avusturya ülkesine seyahat etmeden önce bütçe planlaması yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın Avusturya vize fiyatları kısmında güncel bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda seyahat bütçenizi ayarlamış olursunuz. Avusturya vize fiyatları bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Avusturya ‘ya hangi amaçla seyahat edecekseniz bu amaca uygun olan vize türünü seçmelisiniz.

Her vize türünün ücreti farklı olarak belirlenmiştir. Bunun yanında ülkede geçireceğiniz zaman dilimi de ücretlendirme konusunda bir kıstas niteliğindedir.
Vize ücretlerinin değişim içerisinde olması seyahat sever için takip etmesi zor bir durum yaratabilir. Bu bağlamda ücretler hakkında en doğru bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde danışmanlarımız tarafından en güzel bilgiler ile bilgilendirileceksiniz.

VFS Global Avusturya Vizesi

Vize başvurunuzu en sağlıklı ve en sorunsuz halletmeye yarayan VFS Global Avusturya vizesi vize alma hususunda destek alınabilecek bir noktadır. Yolcuların vize alma sürecinde kolaylık sağlayan bir altyapıdır. Dünya çapında kolaylık sağlayan bir platformdur.
VFS Global Avusturya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bu konuda size destek veren ve her soruya güncel yanıt veren alanında uzman bir ekip 7/14 sizleri beklemektedir. Bu VFS Global, vize işlemleri ile teknolojiyi birleştiren bir uygulamadır. Bu teknoloji altyapının amacı seyahat yapacak olan bireylerin işlemlerini sorunsuz, sıkıntısız yerine getirmektir. Sürecin rahat ve konforlu ilerlemesini sağlamaktadır. Merak ettiğiniz ne varsa firmamız cevaplamaya hazırdır.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu