Skip to content

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya tıpkı Almanya gibi Türkiye’den gerçekleşen işçi göçlerinin neticesinde azımsanmayacak derece bir Türk popülasyonuna sahip olmuş bir ülkedir. Ayrıca Avusturya’nın yüzlerce yıllık İmparatorluk geçmişi ve buna bağlı oluşmuş köklü bir tarihi ve kültürü vardır. Meşhur Viyana mimarisi Opera Binasıyla, müzeleriyle ve Orta Çağ mimarisini yansıtan ve hala bozulmamış diğer eserleriyle ülkeye vize talebinde bulunan turist sayısını canlı tutan faktörlerdendir. Bunun yanında Avusturya’nın bahsetmiş olduğumuz Türk nüfusunu da düşündüğümüzde Türkiye’de hem turistik hem aile/akraba ziyareti hem de ticari vize gibi konularda sürekli Avusturya’nın kapısını çalmaktadır. 

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya hem Avrupa Birliği’ne hem de Schengen Bölgesine üye bir ülkedir. Bu nedenle Avusturya’dan alınan vizeler aynı zamanda Schengen görevi de göreceğinden belli standartlar Avusturya vizesi içinde geçerlidir. Avusturya, Türkiye Cumhuriyetinden gelecek ziyaretçilerden Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerine 90 günlük süre çerçevesinde (180 gün içinde) giriş izni tanımaktadır. Bunun dışındaki uzun ziyaretler ve bordo pasaport sahiplerinin her türlü ziyareti için Avusturya vize uygulaması yapmaktadır.

Avusturya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Avusturya vizesine başvururken her vize başvurusunda olduğu gibi pasaportunuzun fiziksel olarak yıpranmamış olmasına ve yeni vize basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası olduğuna da dikkat etmek gerekir. Ayrıca yine her başvuru da dikkat edilmesi gereken bir diğer husus pasaportunuzun geçerlilik tarihinin planladığınız yabancı ülke ziyaretinin bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresi olmasıdır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu