Skip to content

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Belçika Devleti, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden siyah, gri ve yeşil pasaportlular haricini vize ile ülkeye kabul etmektedir. Sınırları ve nüfusu bakımından Avrupa’nın mütevazi ülkelerinden biri olan Belçika’da halen Krallık makamı bulunmaktadır. Belçika ile Türkiye arasındaki ilişkiler Osmanlı dönemine kadar uzanır.

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Terörle mücadele ve Avrupa Birliği süreçleri gibi birçok konuda modern Türkiye Cumhuriyeti ile de Belçika’nın ikili ilişkileri devam etmiştir. Ayrıca Belçika’da ikamet eden 220 binden fazla Türk vatandaşı ya da Türk kökenli Belçika vatandaşı bulunmaktadır. Ülkedeki azınlık topluluklarından en büyük 2.sini Belçika’daki Türk azınlık oluşturur. Bu nedenle Belçika vizesi Türkiye’deki yoğun taleplere maruz kalan vizelerden biri olarak öne çıkar. Belçika siyaseti, ekonomisi ve hizmet sektöründe aktif rol alan Türkler iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesinde en büyük paylardan birine sahiptirler.

Hem Avrupa Birliği hem Schengen Bölgesi üyesi olan Belçika’ya vizesiz giriş yapabilen siyah, gri ve yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarının bu vizesiz girişte sahip oldukları süre 180 gün içinde 90 günü aşmayacak bir ziyaret süresi olacaktır. Daha uzun ziyaretler için bu pasaport sahipleri de vize almak durumundadır. Bordo pasaport taşıyanlar ise uzun/kısa her ziyaret için vize başvuru süreçlerinden geçmek zorundadır.

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgi Belçika vizesi (türüne göre) aynı zamanda Schengen vizesi yerine de geçebileceği için Belçika’nın vize başvuru süreçlerinde dikkat edeceği unsurlar içinde Schengen bölgesi kuralları büyük yer kaplar.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu