Vizesi Belçika

Belçika Vizesi

Belçika vizesi Başvuru Ve Randevu 2022 bir batı Avrupa ülkesi olan Belçika Krallığı’na seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerekli makamlardan almaları gereken izindir. Belçika Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti vardır. Bu muafiyet Türkiye’de hususi yeşil pasaport, diplomatik siyah pasaport ve gri hizmet pasaportu sahiplerini kapsar.

Umuma mahsus bordo pasaportlar ise bu ülkeye yapacakları ziyarette vize uygulamasına tabidir. Belçika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler, sürecin nasıl işlediğini iyi öğrenmeli ve süreci iyi yönetmelidir. Belçika için vize talebinde bulunmak isteyen kişilerin vize danışmanlık hizmeti veren merkezler üzerinden başvuru yapması gereklidir. Zira Belçika diplomatik temsilcilikleri doğrudan başvuru kabul etmemektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

Belçika Vizesi Başvuru Formu

Vize amacı her ne olursa olsun, başvuru yapacak olan vatandaşların öncelikli olarak yapmaları gereken şey Belçika Büyükelçiliği ya da konsolosluğunun internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmaktır. Bu form doldurulurken İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Felemenkçe doldurulmalıdır. Çoğu Avrupa ülkesinin aksine Belçika başvuru formunda Türkçe dil seçeneği yoktur.

Bu da başvuru yapmak isteyenlerin işini zorlaştıran bir durumdur. Ancak Long Vize Turizm olarak bu aşamada vermiş olduğumuz destek ile vize başvurusu yapan kişilerin yaşayabilecekleri sorunların önüne geçiyoruz. Belçika vizesi hakkında daha fazla bilgi almak ve dilerseniz firmamızın bu konuda sunmuş olduğu profesyonel hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Başvuru Dilekçesi

Belçika turistik vize başvurusu yapan kişilerin yerine getirmesi gereken bir diğer şart da büyükelçilik ya da konsolosluk makamına yazılmış bir başvuru dilekçesinin teslim edilmesidir. Bu dilekçede de vize başvuru formunda olduğu gibi Türkçe dil seçeneği yoktur. Dilekçede seyahat edecek olan kişin seyahat nedeni açık bir şekilde beyan edilmelidir.

Dilekçede soru işareti oluşturan durumlar, başvurunun reddine neden olacağı için doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Long Vize olarak vize başvuru dilekçelerinizi istenilen dillerin herhangi birinde eksiksiz olarak doldurarak sizin adınıza başvuruda bulunuyoruz. Deneyimli danışmanlarımız ve uzun yılların vermiş olduğu birikim ile firmamız vize başvuru işlemlerinizin her aşamasında sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

Vizesi Belçika
Belçika Vizesi

Belçika Büyükelçiliği Vize

Belçika Büyükelçiliği vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvuruda bulunmaları gereken makamdır. Ayrıca Türkiye’den yapılacak vize başvurularını değerlendirmekle yetkili olan makam da yine Belçika Büyükelçiliği’dir. Ankara’da bulunan Belçika Büyükelçiliği, vize başvurularını doğrudan bireysel olarak kabul etmemektedir. Bu sebeple de vize başvurularında aracı olması için bazı vize danışmanlık firmalarını yetkilendirmiştir.

Vize danışmanlık firmaları, gerekli olan bilgileri başvuru sahiplerinden alan, doldurulması gereken evrakları dolduran ve hazırlayan firmalardır. Bu firmalardan biri olan Long Vize Turizm firmamız da Belçika için vize başvurusu yapmak isteyen kişilere bu konuda profesyonel hizmet sağlamaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak ve dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi başlatmak için internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Esnasında Büyükelçilikte Olmak Zorunlu Mu?

İlk defa vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru esnasında büyükelçilikte bulunmaları zorunludur. Zira ilk defa Belçika vizesi alacak olan kişiler, parmak izi örneği bırakmalıdır. Sistemde kayıtlı parmak izi olmayan kişilerin başvuruları ret almaktadır. Ancak daha önce Belçika’ya ya da herhangi bir Schengen ülkesine vize alarak ziyarette bulunmuş olan kişilerin zaten kayıtlı parmak izi örnekleri olduğundan dolayı, başvuru esnasında bizzat bulunmalarına gerek yoktur. 6 yaşından küçük çocuklar vize uygulamasından muaf olduğu için onların da bulunmalarına gerek yoktur. 12 ve 18 yaş arasındaki çocuklar da eğer ilk defa başvuru yapacaklarsa ebeveynleri eşliğinde büyükelçilikte bulunmalıdır.

Belçika Büyükelçiliği Vize Randevu İşlemleri

Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin, Büyükelçiliğe gitmeden önce randevu almaları gereklidir. Oluşabilecek yoğunluğu önlemek adına randevusuz vize başvurusu kabul edilmemektedir. Ancak başvurularını Long Vize firmamız üzerinden gerçekleştiren kişilerin randevuları da firmamız tarafından alındığından dolayı böyle bir yükümlülükleri yoktur.

Belçika Büyükelçiliği Vize Dairesi hafta içi her gün 08.30 ve 14.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Başvuru işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesi ve olumlu olarak sonuçlanabilmesi için firmamız üzerinden başvuru yapabilir, tüm vize sürecinin profesyonel danışmanlarımız tarafından kontrol edilmesini temin edebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız,  vize başvurunuz sonuçlanıncaya kadar her an sizlerin hizmetindedir.

Büyükelçiliği Vize Belçika
Belçika Büyükelçiliği Vize

Belçika Konsolosluğu Vize

Belçika Konsolosluğu vize işlemleri için başvuru merkezlerinden hizmet almak mümkündür. Hızlı şekilde vize alabilmek için kişilerin öncelikle gerekli belgeleri hazırlaması gerekiyor. Bu belgelerin hazırlanması sürecinde pasaportunuzun güncel olduğundan emin olmalısınız. Vize muafiyeti olmayan bir pasaportunuz varsa bu pasaport 10 yıldan daha eski ise mutlaka yenileme işlemi yaptırmalısınız.

Belçika vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken konular arasında vize randevusu da bulunuyor. Seyahat tarihinden en az 12-20 gün öncesinden randevunuzu almalı ve bu görüşmeyi gerçekleştirmelisiniz. Vize randevusuna gitmeden kişilerin vize talepleri onaylanmayacaktır. Belçika vizesi başvurusu yaparken mutlaka parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor. Bu uygulama birçok ülkede zorunlu olduğu gibi Belçika vizesi alırken de mecburi durumlar arasındadır.

Belçika Vizesi Alırken Hangi Belgeleri Hazırlamalısınız?

Belçika vizesi alırken hazırlanması gereken evraklar oldukça fazladır. Bu evrakları hazırlarken standart olarak herkesin hazırladığı evraklar yanında kendi vize türünüze en uygun olan evrakı hazırlamanız da önemli bir konudur. Vize türleri arasında ticari vize, eğitim ve dil öğrenim vizesi, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi, turizm vizesi ve daha birçok farklı alanda vize türü bulunuyor.

Belçika vize başvurusu sırasında vize türünü seçerken evraklarınızı da bu vize türüne göre seçmeniz son derece önemli bir konudur. Aynı zamanda vize için yazılacak olan dilekçenin de bu vize türüne uygunluk göstermesi gerekiyor.

Diğer evraklar arasında eğitim ile ilgili bilgiler, pasaport, ikametgâh, finansal bilgiler, seyahat ile ilgili bilgileri içeren evraklar, başvuru formu, biyometrik fotoğraflar, vize için harçların ödendi makbuzları dosyada bulunması gerekenler arasında yer alıyor.

Belçika Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belçika vizesi başvurusu son derece karmaşık gibi görünse de profesyonel yetkilendirilmiş kurumlardan destek aldığınızda kısa süre içerisinde vizenizi alabilme imkânınız bulunuyor. Long Vize firmamız sizlere vize sürecinde evrak takibi, başvuru takibi ve randevu tarihi alımı konularında yardımcı oluyor.

Kurumsal bir firma olarak vize sürecinde tüm işlemlerin düzenli şekilde yürütülmesinde firmamız sizlere en iyi şekilde destek sunmaktadır. Long Vize Turizm firmamız ile vizenizi en kısa yoldan alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Belçika
Belçika Konsolosluğu Vize

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Belçika aile arkadaş ziyareti vizesi Belçika’da yaşayan ailesini ya da akrabalarını ziyaret etmek için alınması gereken vize çeşididir. Avrupa’nın pek çok ülkesinde yoğun olarak Türkler yaşamaktadır. Büyük çoğunluğu iş imkânları nedeni ile Avrupa’ya giden bu kişilerin bazı aile fertleri ise Türkiye’de kalmıştır. Avrupa’nın Türk nüfusu açısından en kalabalık ülkelerinden biri de Belçika’dır.

Yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri bu ülkeye girerken vize işlemlerinden muaftır. Ancak bordo pasaport sahipleri aile bireylerini ziyaret için bu ülkeye gitmeye karar verdiklerinde vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Belçika Aile Arkadaş Ziyareti vizesi, diğer vize türlerine göre bazı farklı evrakların da talep edildiği bir vizedir.

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Belçika’da bulunan eşini, çocuklarını ya da akrabalarını görmek isteyen kişilerin vize başvurularının olumlu sonuçlanması açısından en önemli belge, bu insanlar tarafından gönderilen bir davetiyedir. Belçika’dan gönderilen davetiyenin başvuru evrakları içerisine eklenmesi, olumlu bir izlenim açısından gereklidir.

Bunun yanı sıra kişi eğer eşini ziyaret edecekse, eşinin Belçika’da ikamet ettiğine dair belgeyi ve evlilik cüzdanı fotokopisini de başvuru belgeleri arasına eklemelidir. Belçika vize başvurusu esnasında tüm evrakların eksiksiz olarak hazır bulunması, sürecin uzamadan sonlanması açısından önemlidir. Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gerekli olan diğer belgeler hakkında bilgi almak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilir ve dilerseniz firmamızın bu konuda sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Belçika Aile Vizesi Pasaport Geçerliliği

Belçika vizesi alacak olan kişilerin en fazla son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaporta ihtiyaçları vardır. Ayrıca vizenin işlenmesi için karşılıklı olarak 2 boş sayfanın olması da zorunluluktur. Pasaportun geçerlilik tarihinin, seyahatin biteceği tarihten itibaren en az 3 ay daha devam ediyor olması gereklidir. 6 yaşından küçük çocuklar vize uygulamasına tabi değildir. 6 yaşa kadar olan çocuklar sadece pasaportları ile seyahat edebilirler. Belçika vizesi ile ilgili aklınıza takılan her türlü konuda Long Vize firmamızdan yardım alabilirsiniz. Deneyimli danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde ihtiyacınız olan her türlü konuda sizlerin sorunlarını çözmektedir.

Arkadaş Ve Aile Vizesi Belçika
Belçika Aile Ve Arkadaş Vizesi

Belçika Ticari Vize

Belçika ticari vize bu ülkeye ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olmaları gereken izindir. Bu izin Belçika Krallığı’nın Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir. Ancak diplomatik temsilciliklerde oluşabilecek yoğunluğun önlenebilmesi adına doğrudan başvuru yapılması yasaklanmıştır. 

Belçika vizesi alacak olan kişilerin profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren bir firma aracılığı ile başvuru yapmaları gereklidir. Ticari vize için gerekli olan şartlar normal vizeye oranla biraz daha farklı olduğu için, başvuruda aracı olarak seçilecek olan kurumun bu konudaki tecrübesine dikkat edilmelidir. Başvuru yapan kişilere düşen görev ise kendilerinden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalarıdır.

Belçika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vize başvurusu, başvuruda bulunacak kişilerden standart olarak istenilen evrakların yanı sıra bazı ek belgelerin de sunulmasını gerektirir. Ticaret amacıyla Belçika’ya gitmek isteyen kişi, eğer orada bulunan herhangi bir şirket ya da üniversiteden davet almışsa bunu başvuru dosyasına eklemelidir. Davet almak zorunluluk değildir, ancak olumlu sonuç almak için önemlidir.

Bunun yanı sıra başvuru dilekçesinde Belçika’da gerçekleştirilmesi düşünülen faaliyet açık bir şekilde beyan edilmelidir. Kişi eğer şirket adına bu seyahate çıkacaksa, şirket yetkilileri tarafından yazılmış ve ıslak olarak imzalanmış olan bir dilekçenin de başvuru esnasında sunulması lazımdır. Belçika vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak ve gerekli olan tüm evrakları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi için Sağlık Sigortası

Belçika vize almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bir şart da en az 30 bin Euro tutarında sağlık sigortasına sahip olmalarıdır. Sağlık sigortası olmayan kişilerin vize başvuruları reddedilmektedir. Bu sağlık sigortasının yurtdışında meydana gelebilecek her türlü hastalık, afet gibi durumları karşılaması ve kişinin yurtdışında ölmesi durumunda cenaze masraflarını karşılayarak Türkiye’ye geri getirilmesini sağlaması gereklidir.

Dilerseniz Belçika vizesi başvurularınızı Long Vize Turizm üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru sürecinin her aşamasında sizlere profesyonel destek sağlayan Long Vize yapmış olduğu doğru yönlendirmeler ile vize başvurunuzun kısa süre içerisinde olumlu sonuçlanması için çaba göstermektedir.

Vize Ticari Belçika
Belçika Ticari Vize

Belçika Turistik Vize

Belçika turistik vize turist olarak bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin almaları gereken izindir. Turistik vize almadan Belçika Krallığı’na giriş yapmak mümkün değildir. Ancak vize uygulaması herkesi kapsamaz. Türkiye Cumhuriyeti ile Belçika Ülkesi arasında kısmi vize muafiyeti vardır. Bu muafiyetten yararlanamayanlar, sadece bordo yani umumi pasaport sahipleridir. 

Belçika vizesi almak isteyen kişilerin bu işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle bu ülkenin büyükelçiliği ya da başkonsolosluğundan vize randevusu alması gereklidir. Ancak vize işlemlerinin bireysel olarak gerçekleştirilmesi, Belçika Krallığı tarafından konulan kurallara göre mümkün değildir. Bu nedenle de başvurular bir vize danışmanlık merkezi üzerinden yapılmalıdır. Vize danışmanlık merkezleri, Belçika Ülkesi diplomatik temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurumlardır.

Belçika Turistik Vize İçin Başvuru Dilekçesi

Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, vizeyi hangi amaçla talep ediyorlarsa, o doğrultuda bir dilekçe hazırlayarak büyükelçiliğe ya da başkonsolosluğa sunmalıdır. Turistik vize için hazırlanan dilekçelerde hangi faaliyetlerin gerçekleştirileceği, nerelerin ziyaret edileceği açık olarak ifade edilmelidir.

Ayrıca turizm amaçlı yapılacak olan bu seyahate bir tur ya da kafile ile katılma durumu söz konusuysa bu durumda da tur şirketinin ya da kafiledeki diğer kişilerin bilgilerini de paylaşmak gerekmektedir. Belçika turistik vize başvurusu onaylanan kişiler, bu vize ile Schengen üyesi diğer Avrupa ülkelerine de ziyarette bulunabilirler. Belçika için alınacak olan vizeler ile 180 gün içerisinde 90 gün Belçika’da konaklayabilme serbestîsi kazanılır.

Belçika Vize İşlemleri için Finansal Durum İspatı

Belçika ülkesi gelecek olan kişilerden, ülke içerisinde geçimlerini sağlayacak kadar gelire sahip olduklarını ispat etmelerini talep etmektedir. Bu nedenle de başvuru esnasında kurum amirleri tarafından ıslak imza ile imzalanmış olan bir maaş bordrosuna ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra banka hesabında nakit parası olan kişilerin, banka hesap bilgilerinin dökümünü eklemesi de başvurunun onay alması açısından güçlü etkiye sahiptir. 

Long Vize Turizm olarak firmamız, vize başvuru süreci boyunca sizlere ihtiyacınız olan her türlü hizmeti profesyonel olarak sağlamaktadır. Long Vize firmamızdan alacağınız hizmetler ile vize sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir ve hayalinizdeki seyahate çıkabilirsiniz.

Turistik Vize Belçika
Belçika Turistik Vize

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurularını vize danışmanlık hizmeti sunan merkezler aracılığı ile yapabilirler. Belçika Krallığı diplomatik temsilcilikleri tarafından alınan karara göre bireysel olarak başvuru yapmak mümkün değildir. Ancak ilk defa başvuru yapacak olan kişilerin de başvuru esnasında bu temsilciliklerde hazır bulunması gereklidir. Belçika vizesi için başvuru yapan bireyler, parmak izi bırakmakla yükümlüdür.

Daha önce başvurusu olanlar ya da Schengen ülkelerinden birine gitmiş olanların parmak izi bırakmalarına ve bizzat hazır bulunmalarına gerek yoktur. Ancak başvuru sahipleri, kendilerinden talep edilen evrakları eksiksiz olarak hazırlamak ile yükümlüdür. Sunulan evraklarda eksiklik olması, ya da evraklarda yer alan bilgiler ile araştırmalar sonrasında elde edilen bilgilerde uyuşmazlık olması başvurunun reddine neden olacaktır.

Belçika Vize Başvurusu Ve İşlemleri

Belçika turistik vize için başvuru yapan kişiler, aynı zamanda Schengen vizesine de başvuru yapmış olarak kabul edilirler. Bir Schengen ülkesi olan Belçika Krallığı tarafından verilen vizeler, diğer Schengen üye ülkelerine seyahat etmeye de olanak tanır. Ancak bunun için seyahatin Belçika’dan başlaması gereklidir.

Yani Belçika’dan Schengen vizesi alan bir kişi, bu ülkeye gelip sonrasında da Almanya’ya geçebilir. Ancak seyahatine doğrudan Almanya’dan başlayamaz. Almanya’dan başlamak istiyorsa Schengen vizesine Almanya üzerinden başvurmalıdır. Long Vize Turizm olarak firmamız da Schengen vizesi hakkında ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve destek hizmetini sizlere sunuyor.

Belçika Öğrenci Vizesi

Belçika’ya üniversite öğrenimi ya da dil okulu için gitmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Ancak öğrenci vizesi esnasında, normal vize evraklarına ek olarak bazı ek evraklar da talep edilebilmektedir. Belçika Krallığı, öğrencilerin bu ülkede maddi sorun yaşamayacaklarının teminat altına almak istemektedir. Bu nedenle de öğrencilerden sponsor bildirmeleri talep edilir.

Öğrencilerin beyan edebilecek gelirleri olmadığı için anne, baba ya da diğer akrabalarının eğitim masraflarını karşılayacaklarını bildiren bir ek dilekçe ile başvuru yapmaları gereklidir. Ayrıca öğrenci devletten ya da özel bir şirketten burs alıyorsa, bunun da gelir olarak bildirilmesi önemlidir. Öğrenci vizesi ile ilgili olarak merak ettiğiniz her şeye Long Vize firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Başvurusu Vize Belçika
Belçika Vize Başvurusu

Belçika Vize Evrakları ve Belgeleri

Belçika vize evrakları ve belgeleri Belçika Krallığı’na seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu için hazırlaması gereken dokümanlardır. Bu amaçla başvuru yapacak olan kişiler, kendilerinden talep edilecek olan evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru gününde hazır etmelidir.

Eksik evraklar vize başvuru sürecinin uzamasına, yanlış beyan içeren evraklar ise vize başvurusunun tamamen reddedilmesine neden olacağından, belge ve evraklar hazırlanırken dikkatli olunmalıdır. Belçika vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmalıdır. Bu form, Belçika makamlarının başvuru sahiplerini tanıyabilmeleri için hazırlanmış olan bir ön formdur.

Belçika Vize Başvuru Dilekçesi

Belçika vizesi almak isteyen kişiler, Belçika Krallığı’nın Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış bir dilekçeyi başvuru esnasında sunmalıdır. Hem başvuru formunda, hem de başvuru dilekçesinde Türkçe dil seçeneği yoktur. Bu nedenle de formun profesyonel bir vize danışmanlık merkezi tarafından doldurulması, yaşanabilecek aksiliklerin önlenmesi açısından önemlidir.

Başvuru dilekçesinde ne amaçla seyahat edileceği ve ne kadar kalınacağı net bir şekilde bildirilmelidir. Ayrıca bu seyahat süresince başka bir Schengen ülkesine geçilip geçilmeyeceği de beyan edilmelidir. Bunun dışında bireyin bu seyahatin masraflarını karşılayabilecek maddi kaynağı nereden sağlayacağını da dilekçede belirtmelidir. Ancak bu husus daha sonra evraklar içerisinde ispat edilmesi talep edilecek bir nokta olduğundan dolayı, yanlış bilgi vermekten kaçınılmalıdır.

Belçika Vize Evrakları Ve Belgeleri Gerekli Olan Diğer Evraklar

Başvuru dilekçesi ve başvuru formuna ek olarak ibraz edilmesi gereken diğer belgeler arasında pasaport, tam bilgi içeren adres kayıt örneği, biyometrik fotoğraf ve gelir durumunu beyan eden evraklar da yer almalıdır. Bunun yanı sıra Belçika’da herhangi bir makamdan davet alınmışsa bu davetiye de başvuru evraklarına eklenmelidir.

Eğer seyahat bir şirket adına ya da devlet kurumu adına yapılacaksa o kurumun yetkilisi tarafından yazılmış ve ıslak olarak imzalanmış bir dilekçe de büyükelçiliğe sunulmalıdır. Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçerek gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz de Long Vize aracılığı ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Belçika
Belçika Vize Belgeleri Ve Evrakları

Belçika Vize Formu

Belçika vize formu bu ülkeye seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurularının ilk aşaması olarak doldurmaları gereken formdur. Bu forma Belçika Ankara Büyükelçiliği’nin internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Formda istenilen bilgilerin İngilizce, doldurulması gereklidir. Başvuru formunun amacı, bu ülkenin başvuru yapan kişiler hakkında ön bilgi sahibi olmasının sağlanmasıdır.

Form doldurulurken verilen bilgiler, daha sonra detaylı bir şekilde araştırılacağından, doğru bilgi vermek vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından elzemdir. Tamamı 4 sayfadan oluşan bu formu İngilizce olarak doldurmakta zorlanıyorsanız Long Vize Turizm firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Bu konuda uzun yıllardan beri faaliyet gösteren firmamız, vize başvurularınızın her adımında sizlere en iyi hizmetleri sağlamak için çalışıyor.

Belçika Vize Formu Ve Başvuru İşlemleri

Belçika vize başvurusu için doldurulması zorunlu olan bu formun, gerçek bilgilerle doldurulması zorunludur. Bilgilerin yanlış olduğunun ortaya çıkması, Belçika Büyükelçiliği’nin yasal işlem için suç duyurusunda bulunma hakkını kullanmasına neden olabilir. Başvuru formunda, vize dilekçesinde ve talep edilen başvuru evraklarının tamamında verilen bilgiler birbirine ve gerçeğe uyumlu olmalıdır.

Aksi yönde beyanda bulunan kişilerin başvuruları reddedilebileceği gibi, ikinci bir başvuru halinde geri çevrilmelerine neden olabilir. Long Vize olarak başvuru formunu eksiksiz ve anlaşılır bir şekilde doldurmanız için sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlıyoruz. Firmamızdan almış olduğunuz hizmet ile vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilir ve bu süreci canınız sıkılmadan tamamlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Ek Belge Sunumu

Belçika vizesi için istenilen zorunlu evraklara ek olarak bazı belgelerin sunulması, başvuruların olumlu sonuçlanması açısından öneme sahiptir. Ek olarak sunulabilecek belgelerin arasında Belçika’da herhangi bir makamdan ya da aile vizesi başvurusunda aile bireylerinden alınmış davetler ön sırada yer alır.

Üniversite konferansına ya da şirket toplantısına katılacak olan kişilerin de ilgili makamlardan aldıkları davetiyeleri başvuru belgelerine eklemeleri, Belçika makamlarında güven oluşmasına neden olacağı için değerlidir. Ayrıca kişinin üzerine Türkiye’de bulunan taşınmazların tapularının sunulması da, bireyin yeniden Türkiye’ye döneceğinin garantisi olarak önemlidir. Sunulabilecek ek evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Formu Vize Belçika
Belçika Vize Formu

Belçika Vize İşlemleri

Belçika vize işlemleri bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin yürütmek zorunda oldukları resmi prosedürlerdir. Belçika Krallığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerine uygulanan vize uygulaması nedeni ile Belçika’ya yolculuk planlayan kişilerin bunu önceden ilgili makamlara bildirerek izin alması gereklidir. Bordo pasaport sahiplerinin vize almadan Belçika Krallığına girmeleri söz konusu değildir. 

Belçika vizesi için bu ülkenin Türkiye’de bulunan diplomatik temsilcilikleri görevlidir. Ancak bu temsilcilikler doğrudan bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Bu nedenle de başvurular büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Bu konuda iyi bir vize danışmanlık merkezi seçimi, süreci sorunsuz işlemesine ve kısa sürede sonuçlanmasına neden olur.

Belçika Vize İşlemleri Ve Gerekli Olan Evraklar

Belçika Krallığı, ize başvurusunda bulunacak olan kişilerden bazı evrakları kendilerine sunmasını talep eder. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması zorunluluktur. Ayrıca gerekli görmesi halinde diplomatik temsilciliklerin yeni evraklar talep etme hakları da vardır. Belçika Konsolosluğu Vize başvurusu yapacak olan kişinin en fazla son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat tarihinin bitiminden itibaren 3 ay daha kullanım süresi bulunan bir pasaporta sahip olması gereklidir. Pasaportun yanı sıra iki adet biyometrik fotoğraf da başvuru evrakları içerisine eklenmelidir. Bu fotoğraf son 3 ayda çekilmiş olmalıdır. Belçika vize başvurusu için sunulması gereken bir diğer evrak da kişinin seyahat bitiminde Türkiye’ye dönmesini garanti altına alacak bağlantılardır.

Başvuru Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Belçika vize işlemleri için başvuru yapan kişilerin başvuruları normal şartlarda 7 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak dönemsel yoğunluklar ya da diplomatik temsilciliklerin ek evrak talep etmeleri sürecin uzamasına yol açabilir. Ayrıca iki ülkenin resmi tatil günlerine denk gelen başvurularda da bu süreç uzamaktadır. 

Long Vize Turizm aracılığı ile yapacağınız başvurularda firmamız oluşabilecek her türlü olumsuz duruma karşı sizi yönlendirir. Firmamızdan alacağınız vize danışmanlık hizmeti sayesinde başvurularınızın en kısa süre içerisinde sonuçlanmasını temin edebilirsiniz. Long vize firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için irtibat numaralarımız ya da internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşlemleri Vize Belçika
Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize Randevusu

Belçika vize randevusu almadan vize başvurusu yapmak mümkün değildir. Belçika Krallığı için vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, vize başvuru yaparak kendilerine verilen saatte bu ülkenin diplomatik temsilciliklerinden hazır bulunmalıdır. Belçika vizesi için bireysel olarak başvuru yapmak mümkün olmadığından dolayı kişinin vize danışmanlık merkezleri aracılığı ile başvurusunu yapması ve yine bu merkezlerin eşliğinde istenilen yere gitmesi gerekmektedir.

Daha önce de Belçika vizesi almış olan ya da Schengen ülkelerinden herhangi birine vize alarak seyahat etmiş olan kişilerin başvuruya bizzat gitmelerine gerek yoktur. Bu kişilerin işlemleri vize danışmanlık merkezlerinin danışmanları tarafından gerçekleştirilebilir. Ancak ilk defa vize başvurusunda bulunacak kişilerin kendilerinin de hazır bulunmaları ve parmak izi örneği vermeleri gerekmektedir.

Belçika Vize Randevusu Ve Büyükelçiliği Mesai Saatleri

Belçika Büyükelçiliği, uluslararası teamüllere uygun olarak başkent Ankara’dadır. Türkiye mesai saatlerine uygun olarak hizmet veren büyükelçilik, vize başvuru işlemlerinde ise yarım gün esasına göre hizmet vermektedir. Belçika Büyükelçiliği hafta içi her gün 08:30 ile 14:30 arasında vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir.

Ayrıca İstanbul’da bulunan Belçika Başkonsolosluğu’nun vize hizmet saatleri de aynıdır. Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin bu saat aralıklarını dikkate almaları önemlidir. Randevu saatinden sonra bu makamlara gelen kişilerin yeniden başvuru yapmaları gereklidir. Belçika vize işlemlerinizin sorunsuz ilerlemesi için Long Vize Turizm firmamızın sunmuş olduğu profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Hatalı Bilgi Yasal İşlem Sebebi

Her ülkenin vizesinde olduğu gibi, Belçika vizesi alırken de talep edilen bir takım belgeler ve evraklar vardır. Başvuru yapmak isteyen kişi bu evrakları eksiksiz olarak teslim etmelidir. Eksiksiz teslim etmenin yanı sıra, belgelerde herhangi bir bilgi yanlışlığı da olmamalıdır. Yanlış ve yanıltıcı bilgi ibraz eden kişiler hakkında Belçika Büyükelçiliği’nin yasal işlem yapılması amacıyla başvuruda bulunma hakkı vardır.

Evraklarda sunulan bilgiler, daha sonra detaylı olarak yapılan araştırmalar ile teyit edilmektedir. Bu nedenle de verilen yanlış bilgiler eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi Long Vize firmamız üzerinden yaparak sürecin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlayabilirsiniz.

Randevusu Vize Belçika
Belçika Vize Randevusu

Belçika Vize Ücreti

Belçika vize ücreti Belçika vizesi almak isteyen kişilerin ödemek zorunda oldukları ücrettir. Her ülkenin vize vermek için talep etiği farklı bir ücret tarifesi bulunmaktadır. Ayrıca alınacak olan vizenin türüne göre de ücret değişiklik gösterir. Belçika vizesi ücreti üzerinde etkili olan bir diğer husus da vize danışmanlık merkezlerinin vermiş oldukları hizmet karşılığında aldıkları paydır.

Yasal olarak Belçika Büyükelçiliği ve konsoloslukları bireysel olarak başvuru kabul etmediğinden dolayı, başvurular danışmanlık firmaları aracılığı ile yapılmaktadır. Bu firmaların sunmuş oldukları hizmetler karşılığında talep ettikleri ücret de vize ücretinin üzerine eklendiğinden dolayı kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile irtibata geçmeniz yeterlidir.

Belçika Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Belçika vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru evrakları arasında vize ücretinin yatırıldığın gösteren dekontu da ibraz etmek durumundadır. Vize ücreti yatırılmadan sunulan evraklar ile başvuru kabul edilmemektedir. Vize ücreti, Belçika Krallığı’nın Türk bankalarında bulunan hesaplarına yatırılır. Büyükelçiliğin internet sitesinde hangi bankalarda büyükelçiliğin hesapları olduğu açık olarak belirtilmiştir.

Bu hesap numaralarına vize ücreti yatırılırken, açıklama kısmına da vize başvuru ücreti olduğu bildirilmelidir. Başvurularını Long Vize Turizm aracılığı ile yapan kişiler, ücretlerini firma aracılığı ile de ödeyebilirler. Firmamızın bu konuda uzun yıllardan beri elde etmiş olduğu deneyim ile müşterilerimizin vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Bağlayıcı Durumların İspatı

Belçika Krallığı’ndan vize almak isteyen kişiler, bu ülkede yasadışı bir şekilde vizeden sonra kalmayacaklarını ve Türkiye’ye geri döneceklerini taahhüt etmek zorundadır. Bunun için de kişinin Türkiye’ye dönmesini gerekli kılacak bağlayıcı durumların ispat edilmesi gereklidir. Kişinin burada çalıştığı sabit bir iş, kendisine ait bir iş yeri, kayıtlı olduğu üniversite ya da taşınmaz mülkler bu amaçla sunulabilecek şeylerdendir. 

Long Vize firmamızı arayarak gerekli olan tüm belgeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurusu ile ilgili olarak aklınıza takılan her konuda firmamızdan ücretsiz olarak bilgi alabilir, dilerseniz firmamıza yetki vererek vize işlemlerinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Vize Ücreti Belçika
Belçika Vize Ücreti

Belçika Vizesi Dilekçe Örneği

Belçika vizesi Dilekçe örneği yapacak olan kişilerin ilk atmaları gereken adımlardan biri, büyükelçilik ya da konsolosluk makamına hitaben yazılan bir vize başvuru dilekçesinin sunulmasıdır. Yazılacak olan dilekçenin dili İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Felemenkçe olmalıdır. Başvuru dilekçelerinin Türkçe yazılması mümkün değildir.

Dilekçelerin yabancı dilde yazılma zorunluluğu, başvuru yapacak kişilerin zorlanmasına neden olmaktadır. Ancak Long Vize Turizm firmamız gerekli olan dilekçeyi talep ettiğiniz dilde sizin için kaleme almaktadır. Vize başvuru işlemlerini firmamız üzerinden gerçekleştiren kişiler, başta dilekçe yazımı olmak üzere bu süreçteki her türlü zorluğa karşı destek alabilmektedir.

Belçika Vizesi Dilekçe Örneği Ve Seyahat Amacının Belirlenmesi

Başvuru dilekçesi her ne kadar vize danışmanlık firmaları tarafından yazılabilse de, içinde yer alacak bilgileri başvuru sahiplerinden elde edilmektedir. Dilekçenin hatasız olabilmesi için tüm detayların eksiksiz bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Belçika vize başvuru dilekçesinde seyahatin hangi tarihler arasında yapılacağı ve ne amaçla yapılacağı beyan edilmelidir.

Eğer konaklama yapılacak yere ait bilgiler ya da evraklar varsa onlar da dilekçede zikredilmelidir. Dilekçede yer alması gereken bilgileri merak edenler için internetten çok sayıda Belçika vizesi dilekçe örneği vardır. Bu örnekler üzerinde yer alan bilgilerden yola çıkılarak dilekçe tamamlanabilir. Vize başvuru hizmetlerinde profesyonel aracılık sağlayan firmamız, dilekçenizi en kabul edilebilir biçimde kaleme alarak gerekli makamlara iletir.

Finansman ve Sigorta Zorunluluğu

Belçika Konsolosluğu Vize, ülkeye seyahate gelecek olan kişilerin, bu seyahatin giderlerini karşılayabilecek güçte olmalarına ve burada başlarına gelebilecek her türlü olumsuz duruma karşı sigortalı olmalarına önem vermektedir. Bu nedenle kişiler kendi gelir belgelerini, eğer gelir belgeleri yoksa kendilerine finansman olacak kişi tarafından yazılmış olan bir dilekçeyi sunmalıdır.

Bunun yanında en az 30 bin Euro bedelinde sağlık sigortasına sahip olmayan bireylerin yapacağı başvurular da genellikle ret almaktadır. Long Vize firmamızdan bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilir, dilerseniz profesyonel danışmanlarımız eşliğinde vize başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vize merkezleri arasında öncü bir konuma sahip olan firmamız, vize başvurusunun tüm zorlu süreci boyunca sizlerin yanındadır.

Dilekçe Örneği Vizesi Belçika
Belçika Vizesi Dilekçe Örneği

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika vizesi kaç günde çıkar? sorusunun kesin bir cevabı olmamakla birlikte, genel olarak 7 ila 15 iş günü arasında vize işlemleri sonuçlanır. Ancak bu durumda değişiklik yaratabilen bazı etkenler vardır. Bu etkenlerin başında kişilerin ibraz ettikleri belgelerin yeterli bulunmaması ve ek evrak talep edilmesi gelir. Talep edilen yeni evrakların temin edilmesi, sunulması ve değerlendirilmesi nedeni ile başvuru süreçlerinin sonuçları uzayabilmektedir.

Buna ek olarak iki ülkenin resmi tatillerine denk gelen günlerde de işlem yapılamadığı için, bu dönemlerde yapılan başvuruların sonuçları da gecikmektedir. Belçika vize başvurusu hakkında doğru zamanlamayı yapabilmek ve ek evrak talebine gerek kalmadan süreci tamamlamak için firmamızın sunmuş olduğu profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Neden Reddedilir?

Belçika vizesi için başvuru yapan kişilerin başvuruları, bu ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından reddedilebilir. Ret almanın en büyük sebebi, ülkenin vize için zorunlu tutmuş olduğu şartların yerine getirilmemesidir. Örneğin bir öğrencinin sponsor ve gelir belgesi beyan etmeden başvuru yapması vize başvurusunun reddedilmesine neden olacaktır. Ya da bir yetişkinin gelir belgesi beyan etmesine rağmen sağlık sigortasının olmaması, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Başvurunun reddedilmemesi için gerekli olan koşullar yerine getirilmeli ve talep edilen belgeler de eksiksiz olarak beyan edilmelidir.

Vize Danışmanlık Merkezleri

Belçika Krallığı’nın Türkiye’de bulunan büyükelçiliği ve konsoloslukları doğrudan vize başvurusu kabul etmediğinden dolayı başvurular vize danışmanlık merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Long Vize Turizm olarak firmamız da bu konuda vize başvurusu yapmak isteyen kişilere profesyonel başvuru hizmetleri sağlamaktadır. Belçika dışında dünyanın ve Avrupa’nın farklı pek çok ülkesi için de başvurularınızı firmamız üzerinden yapabilirsiniz. 

Long Vize firmamızın deneyimli danışmanları, tüm başvuru süreci boyunca sizlerin ihtiyacı olan her türlü desteği sunuyor. Belçika vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorularınızı sormak için firmamızın internet sitesinden ya da internet sitesinde bulunan iletişim numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Dilerseniz vize başvuru işlemleriniz için firmamıza yetki vererek bu süreci sizin için en iyi şekilde yönetmemizi sağlayabilirsiniz.

Kaç Günde Çıkar Vizesi Belçika
Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Belçika Vizesi

Vfs Belçika vizesi Belçika Büyükelçiliği ya da konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş olan bir vize hizmeti firmasıdır. Belçika vizesi için bireysel başvuru olanağının bulunmaması nedeni ile başvurular yalnızca VFS gibi merkezler aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize konusunda sektörün bilinen firmaları arasında yer alan VFS vize merkezi, Belçika dışında çok sayıda ülkenin vizesi için de aracılık hizmeti vermektedir. Bu merkez aracılığı ile Belçika vizeniz için başvuruda bulunabilir ve başvuru sürecinizin her aşamasında profesyonel olarak destek alabilirsiniz. Ayrıca oluşacak yoğunluğun engellenmesi adına randevu alarak vize başvuru merkezine gitmeniz, gereksiz zaman kaybı yaşamamanız açısından önemlidir.

Vfs Belçika Vizesi Başvurusu Ret Sebepleri

Belçika Krallığı için yapılan vize başvuruları değişik sebeplerden dolayı ret cevabı alabilmektedir. Ret cevabına neden olan unsurların başında, talep edilen evraklarda yer alan bilgilerin yanlış bilgi içermesi gelir. Ayrıca yanıltıcı bilgi paylaşımı yapmak, başvuru sahibi hakkında yasal işlem yapılmasına da neden olabilir. 

Belçika vize başvurusu yapanlara ret cevabı verilmesinin bir diğer nedeni ise kişinin kamu düzenini ve güvenliğini tehdit edici potansiyele sahip olduğunun saptanmasıdır. Özellikle adli sicil kaydı temiz olmayan kişilerin başvuruları, daha önce işlemiş oldukları suçların niteliğine bağlı olarak ret alabilmektedir. Siz de vize başvurularınızı Long Vize Turizm firmamız üzerinden yapabilir ve ret alma ihtimalinizi en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Firmamızın ve deneyimli çalışanlarımız hazırlayacağı başvuru dosyası ile başvuru yaparak, vize işleminizin olumlu cevap almasını sağlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Vfs Global
Vfs Global Belçika Vizesi

Belçika Vizesi Yaş Sınırı

Belçika vizesi almak için, yaş gruplarına göre dikkate alınması gereken bazı hususlar vardır. 6 yaş ev altında yer alan çocuklar için Belçika Krallığı’nda vize uygulaması yoktur. 6 ve 18 yaş arasındaki çocuklar ise vize başvurularını ailelerinin eşliğinde yapabilirler. 18 yaşını doldurmamış olan çocukların vize başvuru işlemleri esnasında ebeveynlerinin de hazır bulunması gereklidir. Bunun haricinde geriye kalan her yaş grubu, kendi vize işlemlerini yapmakla yükümlüdür. Long vize firmamız da hem 18 yaş altı çocukların hem de yetişkinlerin vize başvuru süreçlerinin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Belçika’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukRomanya
Andorraİngiliz Vatandaşları
Schengen Bölgelerindeki ÜlkelerUruguay
ArjantinVatikan
AvustralyaABD
BahamalarBirleşik Arap Emirlikleri
BarbadosUkrayna
Bosna HersekDoğu Timor
BrezilyaSolomon Adaları
BurneiSırbistan
KanadaSan Marino
KaradağSamoa
Kosta RikaTayvan
KolombiyaGüney Kore
DominikaSaint Lucia
GürcistanPeru
GrenadaParaguay
GuatemalaPanama
HondurasPalau
İsrailYeni Zelanda
JaponyaNikaragua
KiribatiSingapur
MalezyaTonga
MeksikaMonako
MoldovaTuvalu
Belçika’nın Vize İstemediği Ülkeler

Belçika Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus11,46 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi DiliFelemenkçe – Fransızca – Almanca
DiniKatolik
Telefon Kodu+32
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriBoulettes – Caricoles – Choux de Bruxelles – Eel – Moules Frites – Stoemp
Gezilecek YerlerBruges: Belfry & Halle – Saint Bavo Katedrali – Flanders Savaş Alanı – Gravensteen
BaşkentBrüksel
ŞehirleriBrüksel – Brugge – Gent – Anvers – Leuven
Yüz Ölçümü30.528 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.be
Kurucusu
BaşkanıAlexander De Croo
Asgari Ücret1.593,81 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiOkyanusal
Asker Sayısı24,500
Komşu ÜlkeleriFransa – Almanya – Lüksemburg – Hollanda
Kuruluş Tarihi4 Ekim 1830
Belçika Hakkında Genel Bilgiler
Belçika
Belçika
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Belçika Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Belçika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Belçika Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar Ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve Belçika’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Belçika vizesi için gerekli tüm vize evrakları ve belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde Belçika Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Belçika Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar Belçika Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Belçika Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Belçika Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Belçika Büyükelçiliği kendi ülke vatandaşlarının oturum kartı yenileme, pasaport değiştirme, kayıp pasaportlarda yeni pasaport temin etme ve evrak takibi yapmakla görevlidir. Belçika Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının haklarını koruyan, sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet veren, ülkeler arası bağları sağlayan mercidir. Büyükelçilikler direk Belçika Vizesi Başvurusu almamaktadır. Tüm elçilik işlemlerinizi Long vize başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Belçika Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Belçika Büyükelçiliği; kendi vatandaşlarından ve yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının haklarından sorumludur. Vatandaşının karşılaştığı her türlü durumda destek ve hizmet vermek durumundadır. Kişilerin hukuki haklarının korunması, bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda kurallar üzerinde bilgilendirilmesi, vatandaşlarının elçilik evrak takibi gibi görevler büyükelçiliklerin sorumluluğundadır. Tüm Elçilik randevuları, evrak arşivi ve Belçika Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir, işlemlerinizi eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Belçika Büyükelçiliği Vize Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alan ve. En önemli görevleri üstlen, ülkeler arası bağ ve düzeni sağlayan yetkili merciidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, korunması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki kuralların düzenlenmesi görevini üstlenir. Ülkeler arası görev elçisidir. Tüm işlemlerinizde Long Vize Başvuru Merkezimizden randevu desteği alabilir, Belçika Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Belçika Konsolosluğu Vize Bölümüne Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği Vize Bölümü direk randevusuz ve evraksız başvuru almamaktadır. Önceden başvuru türünüze göre randevu alınmalı ve istenen tüm evraklar, formlar koşullar sağlanmalıdır. Başvuru türünüze göre tüm prosedürleri Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla öğrenebilir, merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Belçika Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Belçika Konsolosluğu Vize bölümü uzun dönemli oturum başvuruları, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum kartı başvurularını yenileme kabul edip, karara bağlayan yetkili merciidir. Evrak teslimi ve karar verme sürecinde başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme mülakatı ve dil derece belirleme sınavı yapmayı talep edebilir. 90 günü aşan tüm başvuru işlemlerinizde zorunlu olan Belçika Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Belçika Konsolosluğu uzun süreli vizelerde; yani 90 günü aşan oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi gibi başvuruları evraklarını teslim alan, değerlendiren, karar veren ve gerekli durumlarda Belçika’daki görevli makamlara evrakları ileten mercidir. Konsolosluktan Belçika Turistik Vize başvurusu ya da 90 günden az olan kısa süreli seyahat başvuruları yapılamamaktadır. Turistik vize başvuruları için Long Vize Başvuru Merkezimizi uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Zorunlu Mu?

Belçika’da aile yakınlarınız ya da bir arkadaşınızı ziyaret etmek isterseniz gerçekleştirmek isterseniz vizeye başvurmanız ve bu ziyaret sebebinizi kanıtlayan en önemli evrak davet mektubunuzu sunmanız gerekmektedir. Davetiye Belçika makamından mühürlü imzalı olarak gelmeli ve aslının sunulması zorunludur. Davetiye ile başvuru yapıldıktan sonra Belçika Konsolosluğu Vize Bölümü ilgili bölümlerden uygunluğunu teyit etmektedir. Davetiye kuralları ve nereden temin edilir gibi sorularınızın cevaplarına ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Belçika’ya ziyaret sebebi ile gidecek iseniz mutlaka akraba ya da arkadaşınızdan davetiye gelmesi gerekmektedir. Bu Davetiye Belediyeden temin edilip mühürlü imzalı olmalıdır. Davetiye içerisinde davet eden kişinin tüm bilgileri ile davet edilen kişin bilgileri yazmaktadır. Davetiye gönderenin tüm bilgileri Belçika Büyükelçiliği Vize Bölümü tarafından teyit edilir. Davetiye kuralları ve yanında sunulacak ek evraklar hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Davetiyenin Aslı Gerekli Midir?

Belçika’dan gelen davetiye mutlaka mühürlü, imzalı ve orijinal olmalıdır. Vize başvurusu yapılırken aslı ve bir nüshada fotokopisini eklemeniz gerekmektedir. Davetiyenin yanında davetiye gönderen kişinin ek evrakları da sunulmalıdır. Davetiye gönderenin oturum kartı ve pasaport fotokopisi de eklenmelidir.  Tek başına davetiye ile başvuru gerçekleştirilememektedir. Başvuru evraklarınızı niyet dilekçesi ile desteklemeniz başvurunuz açısından önem arz eder. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden Belçika Vize Dilekçe Örneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Belçika seyahatim Ticari Amaçla İse Davetiye Zorunlu Mudur?

Belçika’da bir iş görüşmesi, bir fuar gezisi ya da kısa süreli makine bakım onarım işi için gidilecek ise; mutlaka davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Davetiye Belçika Konsolosluğu Vize Bölümüne hitaben yazılmış olmalı, gitme nedeniniz, kişisel bilgileriniz ve seyahat tarihlerinizi belirtilmelidir. Davetiyeyi gönderen firma ile başvuruda bulunan kişinin iş sektörleri birbirine uyumlu olmalıdır. Ticari Davetiye kuralları hakkında tüm bilgiyi Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından sağlayabilirsiniz

Ticari Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Grup iş toplantıları, şirket içi görüşmeleri gibi amaçlar ile Belçika’ya gitmeniz gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiyenizin olması gerekmektedir. Ticari davetiye şirket logolu kağıda kaşeli imzalı olmalıdır. Şahsi ve şirket evraklarınız ile birlikte davet mektubunuzu da Belçika Vize Randevusu Günü evraklarınız arasında sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz ve hızlı vize randevu işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Belçika Ticari Vize İçin Bir yerde Çalışan Olmam Şart Mı?

Belçika Ticari Vize başvurularında sunulan davet mektubunun gidiş amacınızı, şirketteki konumunuzu ve kalış tarihlerinizi belirtmesi gerekmektedir. Gidiş amacınızı kanıtlayan şirket evraklarınızı da eklemeniz gerekmektedir Ticari vizeye başvurmanız için muhakkak çalışan ya da işveren olmanız gerekmektedir. Çalışmayan ya da o iş kolu ile alakası olmayan kişiler davetiye sunsalar bile Ticari vize başvurusuna uygun değillerdir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alarak Belçika Vize İşlemlerinizi başlatabilir ve işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Belçika Turist Vizesi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Belçika seyahatleriniz gezip, görmek, eğlenmek yani tatil amaçlı ise; vize başvuru tipiniz turistik olacaktır. Bu turistik seyahatiniz için makama kanıtlayıcı tüm belgeleri sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz başvuru vize sonuçlanma süresi ve kararın olumlu gelmesi açısından önemli bir etkendir. En önemli evraklar olan otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın alma mecburiyeti yoktur. Gerçek bir rezervasyon ile de başvuru gerçekleştirilebilir. Tam Detaylı Belçika Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Turistik seyahat için Otel Rezervasyonu Göstermek Zorunda Mıyım?

Tüm yurt dışı seyahatlerinizde gidiş amacınızı, kendinizi tanıtan evraklar ve konaklama belgelerinizi sunmanız gerekmektedir. Bir eksik dahi olsa başvuru yapma durumunuz sıkıntıya girer. Özellikle gezi amaçlı yapılan vize başvurularında konaklama ve seyahat aracı mutlaka belirtilip belgelenmelidir. Otel ya da uçak rezervasyonu olmayan bir başvuru dosyası işleme alınmaz. Rezervasyon desteği ve Belçika Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimler Belçika Turistik Vizesine Başvurabilir?

Belçika’ya seyahat sebebiniz ne olursa olsun vize alınmalı ve istenilen prosedürler mutlaka yerine getirilmelidir. Yurt dışı yasağı olan, adli yargı süreci takibinde aranması bulunan kişiler vize başvurusunda bulunamamaktadır. Maddi durumunu yeterli derecede kanıtlayan, Türkiye’de bir statü sahibi olan, seyahat amacını kanıtlayabilen bordo pasaport sahibi herkes vize başvurusunda bulunabilirler. Belçika Vize İşlemlerinizi hızlı şekilde başlatmak, gerekli evrak listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Belçika’da akrabalarını görmek ya da gezmek amacı ile gidecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evrakları arasında gidiş amacını kanıtlayan kişisel, maddi ve konaklama evraklarının bulunması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli başvuruların yani Belçika Ticari Vize ya da Belçika Oturum Vize Başvuruları evrakları, başvuru şekilleri, formları değişkenlik göstermektedir. Vize türünü ve seyahat şartlarına göre özel hazırlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Belçika Vizesi seyahati için hazırlanması gereken Belçika Vize Başvuru Formu bilgisayar ortamında özel sistem üzerinden İngilizce olarak, eksiksiz doldurulduktan sonra, çıktı alınarak ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında biyometrik parmak izi kaydı oluşturulur. Tüm veriler sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme ve başvuru süreci başlamış olur. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sorunsuz olarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Belçika’ya seyahatiniz nedeniniz ve vize türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ya da kısa dönemli vize olması fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız zorunlu bir kuraldır. Randevudan önce Belçika Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı ve şartlarını kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Belçika Ticari Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahat planınız ticari iş görüşmeleri, standa fuar ziyaretleri veya kısa süreli makine montaj ve eğitimiz ise, bu bir Ticari Vize başvurusu dur. Beyan edilen kanıtlayıcı Belçika vize evrakları ve belgeleri arasında Belçika’daki şirketten gönderilen davet mektubu ve konaklama rezervasyonu en önemli detaydır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın opsiyonlu olması ve davetiyenizin kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Hazırlanan bu evrakların yanı sıra, kişisel ve iş yerinizdeki statünüzü kanıtlayan evrakların da vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir. Ticari vize evrak listesi ve Belçika Vize Formu hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Belçika Turistik Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahatlerinizi gezip, görmek ve başka kültürleri tanımak adına planlıyor iseniz, bu bir kısa süreli turistik vize başvurusu dur ve konaklama belgesi en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması ve uygun opsiyonun sağlanması gerekmektedir. Oluşturulan bu rezervasyonlar, kişisel bilgiler, maddi durum ve bulunulan statünüzün kanıtlayıcı evraklar vize başvurusunda beyan edilmesi gerekmektedir. Gerekli evrak ve Belçika Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Eksik Evraklarımı Başvurudan Sonra Tamamlayabilir Miyim?

Belçika vize başvuru işlemlerinde en önemli kural, eksiksiz ve seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri sunmaktır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapılamayacağı gibi, bu hatalar vize başvuru süresini ve sonucunu olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Belçika Vize Randevusu günü evrakların eksiksiz başvuruda teslim edilmesi zamanlamanız açısından da önemlidir. Sonradan evrak tamamlanması durumu yoktur. Hızlı ve sorunsuz vize başvuru işlemi yapmak için Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Formu Nereden Temin Edebilirim?

Belçika vizesi müracaatlarında başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulmuş olanlar kabul edilmektedir. Hatasız ve İngilizce olarak doldurulmuş ve gerçeği beyan eden başvuru formu vize sonuçlanma süresini sorunsuz geçirmek adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile makama sunulan evraklar birbiri arasında tutarlı olmalıdır.  Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden online başvuru formunu temin edebilir ve Belçika Vize Ücreti ve Elçilik harç bedelleri güncel tam listesine ulaşabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönemli oturum başvuruları, çalışma vize talebi ve evlilik vizeleri başvuruları formları farklıdır. Kısa süreli kalış; yani 90 günden az kalınacak olan vize başvurularında formlar ve doldurulma teknikleri farklılık göstermektedir. Tüm başvuru formlarının ortak özelliğinin İngilizce doldurulmasıdır. Bu sebeple de Belçika Vize Evrakları Ve Belgeleri uzun ve kısa dönem başvurularında farklılık göstermektedir. Hangi tür başvuru için ne evraklar gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın tüm cevaplarına Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Belçika Formunu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Belçika vizesi formu özel sistem üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Elle düzeltme yapılmış, karalanmış ya da elle doldurulmuş başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan belgeler ile online formatta doldurulan başvuru formunun bilgilerinin birbirine tutarlı olması gerekmektedir. Eksiksiz ve hatalı Belçika Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan hizmet alıp, form doldurma desteği alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Başvurusu Aynı Günde sonuçlanıyor Mu?

Belçika uzun dönem başvuruları ve kısa süreli vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süreli farklılık göstermektedir. Hiç bir vize başvurusu aynı gün neticelenmemektedir. Randevu günü teslim edilen evraklar Belçika Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından araştırma ve değerlendirmeye alınır. Bu süreçte uzun dönem başvuruları daha geç sonuçlanmaktadır. 3 ile 6 ay arasında değerlendirilmede neticeye ulaşılırken, kısa süreli vize başvuruları 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun tüm detaylarına Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi İşlemleri İçin Parmak izi Vermek Zorunda Mıyım?

Avrupa ülkelerine ilk gidişte vize talebinde bulunan bordo pasaport sahipleri başvuru yaparken mutlaka parmak izi vererek sistem kaydın oluşturulmaları gerekmektedir. Parmak izi için başvuruda şahsen bulunulması zorunlu bir görevdir. Parmak izi kaydı oluşturulmayan kişilerin evrakları işleme alınamamaktadır. Noterden verilen Vekaletname ile parmak izi kaydı oluşturulamamaktadır. Belçika Vizesi İşlemleri için tüm detaylara Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Belçika seyahatim İçin Hangi Vize Türüne Başvurmalıyım?

Belçika’daki kalış süreniz 90 günü aşmıyor, aile ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için planlanmış ise; mutlaka davetiye sunulmalı ve Belçika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurulması gerekmektedir. Gezmek farklı kültürler görmek, ticari bir iş görüşmesi için planlanan seyahatlerde Belçika Turistik Vize Başvurusu yapılması gerekmektedir. Diğer tüm vize tipleri ve evrak listesi hakkında detaylı Bilgiye Long Vize Ve Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Belçika vizesi başvurularında seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden randevu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Erken başvuru yaparak olası sorunlarda zamanında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz. Belçika Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilir sorun yaşamadan başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi Randevusu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede şubesi bulunan Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Belçika randevu işlemlerinizde de hızlı ve güvenilir başvuru ve randevu hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgeden randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. Bölgeniz dâhilinde olmayan yerden başvuru yapılamamaktadır. İkametinize yakın Başvuru Merkezimizden Belçika Vizesi İşlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi Randevusu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa seyahati için vize talebinde bulunuyor ise; biyometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir. Noterden verilen Vekalet ile başka kişiler sizin adınıza parmak izi kaydınızı oluşturamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her Belçika vizesi başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve sistem yenilenir. Başvurularda problem yaşamamak ve sonuçlanan pasaportlarınızın teslim alınmasında olanak sağlayan Long Vize Başvuru Merkezi Ve Randevu Merkezi aracılığı ile Belçika Vize Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

90 günü aşan oturum vizeleri ile 90 günden az olan seyahat vizelerinde başvuru sürelerine göre Belçika Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Tüm güncel elçilik harç bedelleri tablosuna ve başvuruda hazır olması gereken Belçika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesini Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve aksaklık yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi Ücreti Taksitli Olarak Ödeyebilir Miyim?

Belçika Vizesi harç ve başvuru bedelleri başvuru ve randevu günü elden tahsil edilmektedir. Banka havalesi veya taksitle ödeme kabul edilmemektedir. Belçika Vize randevu günü evrak teslimi ve parmak izi kaydı oluşturulduktan sonra ödeme elden peşin tahsil edilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu merkezi uzmanlarından gerekli evrak listesi ve ücret tablosu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vize Harç Bedeli Ne Zaman Ödeniyor?

Belçika vizesi başvurularında alınacak vize hangi tür olursa olsun, bir bedel ödenmek zorundadır. Kısa süreli seyahat vizesi ya da uzun dönemli oturum vizesi başvurularında Belçika Vizesi Ücreti randevu günü, başvuru esnasında ödenmektedir. Hiç Bir başvuru türünde önceden banka havalesi ile ödeme alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken vize harç bedelleri elden tahsil edilmektedir. Detaylı başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Başvuru türü ne olursa olsun, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi vurgulayan bir niyet mektubu yazmak, başvurucu sonucunun olumlu anlamda yönlenmesine katkı sağlayacaktır. Belçika Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılan bu dilekçe elle ya da bilgisayar ortamında yazılabilir. Yazılan dilekçenin kişi tarafından imzalanması önemli bir detaydır. Dilekçe örneklerini Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezi uzmanlarından temin edebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Belçika vizesi talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan, kalış sürenizi belirten, tekrar ülkenize döneceğinizi belirten ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Almanca olması daha da artı sağlamaktadır ve olmaması eksik evrak olarak sayılır. Vize talep dilekçesi başvuruyu destekleyici ve sunulan evrakların özeti şeklindedir. Uzman Kadromuzdan vize talep dilekçesi ve Belçika Vize Formuna ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi İtiraz Dilekçesine nereden Ulaşabilirim?

Belçika Türk vatandaşlarını bünyesinde bulunduran ve yoğunlukla Türk nüfusuna sahip olan ülkelerden biridir. Tarih ve doğa faktörleri yüzünden gezmek için en çok tercih edilen ülkelerdendir. Yoğun vize talebi alan Belçika, vize sonucunun olumsuz gelme durumunda ek evraklar beyan ederek itiraz etme hakkına sahipsiniz. Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezi uzmanlarından itiraz süresi, Almanca durumu anlatan itiraz dilekçesinin Dışişleri Bakanlığına iletilmesi, kanıtlayıcı ek evrak listesi ve Belçika Vize İşlemleri hakkında destek alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022?

Belçika vizesi kaç günde çıkar başvurularında başvuru türüne ve kalış sürenize göre sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir. 90 günden az olan seyahatleriniz yani; Turistik, ticari, kültürel gibi vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanıyor. Belçika Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi, çalışma ve oturum vize başvurusu yapıyor iseniz 3 ile 6 aya arasında Belçika Dışişleri Bakanlığından onaylanarak sonuçlanmaktadır. Başvuru türüne göre vize sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezine ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı Seyahat planlaması yaparken vize işlem süresini de dikkate almanız gerekmektedir. Olası aksaklılar vize başvurusunda geç kalmanıza neden olabilir. Başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ya da hatalı evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini olumsuz etkileyerek geciktirecektir. Long Vize Başvuru Merkezinden Belçika Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi sorunsuz olarak hızlandırabilirsiniz.

Belçika Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Belçika Vizesi Bölümü kurallarınca 90 günden az kalış süreli vize başvurularınızda, seyahat tarihinizden tarihten 6 ay öncesinde başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Ayrıca ani gelişen durumlarda Belçika Vize Başvuru randevusu almakta yoğunluktan dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Prime Time hizmeti Belçika Vizesi İçin bulunmamaktadır. Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden acil randevu desteği alabilirsiniz.

Vfs Belçika Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

90 Günden az kalış süreli, Turistik, ticari, kültürel, konferans gibi seyahatlerinizde evrak teslim alan, parmak izi biometrisi oluşturan, evrakları tasnif edip elçiliğe ileten kurumdur. Vfs Belçika Vizesi Bölümü çalışanlarının vize sonucuna olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur. Evrak kabul etme ve resmi prosedürü gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Eksiksiz evraklar ile vize sürecinizi başlatıp sorunsuz vize süreci geçirmek adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden detaylı destek alıp, Belçika Vize Başvurusu işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Belçika’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Belçika vizesi başvurusunda seyahat nedeninizi kanıtlayan tüm evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca ıslak imzalı ibraz etmeniz gerekmektedir. Evrakları Vfs Belçika vizesi bölümüne teslim etmek için önceden vize başvuru randevusu alınması gerekmektedir ve randevusu olmayan hiçbir dosyaya işlem alınmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zamana Belçika Vize Randevusu almak için bilgi ve destek alabilirsiniz.

Vfs Belçika Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Belçika Vizesi Bölümü karar verme yetkisine olumlu ya da olumsuz etkileme durumuna sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, parmak izi dosyası oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini depolamak, sunulan evrakları konsolosluğa iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve Belçika Vizesi Başvurusu işlemlerinizde aksaklığa yol açmamak adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Scroll to Top