Vizesi Belçika

Belçika Vizesi

Belçika vizesi bir batı Avrupa ülkesi olan Belçika Krallığı’na seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerekli makamlardan almaları gereken izindir. Belçika Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında kısmi vize muafiyeti vardır. Bu muafiyet Türkiye’de hususi yeşil pasaport, diplomatik siyah pasaport ve gri hizmet pasaportu sahiplerini kapsar. Umuma mahsus bordo pasaportlar ise bu ülkeye yapacakları ziyarette vize uygulamasına tabidir. Belçika vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, sürecin nasıl işlediğini iyi öğrenmeli ve süreci iyi yönetmelidir. Belçika için vize talebinde bulunmak isteyen kişilerin vize danışmanlık hizmeti veren merkezler üzerinden başvuru yapması gereklidir. Zira Belçika diplomatik temsilcilikleri doğrudan başvuru kabul etmemektedir.

Belçika Vizesi Başvuru Formu

Vize amacı her ne olursa olsun, başvuru yapacak olan vatandaşların öncelikli olarak yapmaları gereken şey Belçika Büyükelçiliği ya da konsolosluğunun internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmaktır. Bu form doldurulurken İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Felemenkçe doldurulmalıdır. Çoğu Avrupa ülkesinin aksine Belçika başvuru formunda Türkçe dil seçeneği yoktur. Bu da başvuru yapmak isteyenlerin işini zorlaştıran bir durumdur. Ancak Long Vize Turizm olarak bu aşamada vermiş olduğumuz destek ile vize başvurusu yapan kişilerin yaşayabilecekleri sorunların önüne geçiyoruz. Belçika vizesi hakkında daha fazla bilgi almak ve dilerseniz firmamızın bu konuda sunmuş olduğu profesyonel hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Belçika

Belçika Vizesi Başvuru Dilekçesi

Belçika turistik vize başvurusu yapan kişilerin yerine getirmesi gereken bir diğer şart da büyükelçilik ya da konsolosluk makamına yazılmış bir başvuru dilekçesinin teslim edilmesidir. Bu dilekçede de vize başvuru formunda olduğu gibi Türkçe dil seçeneği yoktur. Dilekçede seyahat edecek olan kişin seyahat nedeni açık bir şekilde beyan edilmelidir. Dilekçede soru işareti oluşturan durumlar, başvurunun reddine neden olacağı için doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Long Vize olarak vize başvuru dilekçelerinizi istenilen dillerin herhangi birinde eksiksiz olarak doldurarak sizin adınıza başvuruda bulunuyoruz. Deneyimli danışmanlarımız ve uzun yılların vermiş olduğu birikim ile firmamız vize başvuru işlemlerinizin her aşamasında sizlere profesyonel destek sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Belçika Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Belçika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa Belçika Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar Ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve Belçika’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Belçika vizesi için gerekli tüm vize evrakları ve belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde Belçika Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Belçika Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

Belçika vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar Belçika Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam Belçika Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: