Skip to content

Çin Vize Başvuru Şartları 2022

Çin Vizesi

Çin Vize Başvuru Şartları 2022 hakkında detaylı bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Kısaca Çin olarak bilinen Çin Halk Cumhuriyeti, en gelişmiş Uzakdoğu ülkesidir. Kuzeyinde Moğolistan; kuzeydoğusunda Rusya ve Kuzey Kore; doğusunda Sarı Deniz ve Doğu Çin Denizi; güneydoğusunda Güney Çin Denizi; güneyinde Vietnam, Birmanya, Hindistan, Nepal; güneybatısında ise Pakistan, Afganistan Kırgızistan ve Kazakistan gibi ülkeler bulunur.

Gelenek ve göreneklerine bağlı olan Çin halkıyla, kültürleriyle, mutfağıyla, festivalleriyle harika zamanlar geçirmeniz mümkün.
Çin vizesi, Çin’e seyahat etmek isteyen kişilerin ülkeye giriş yapabilmeleri amacıyla uygulanan bir prosedürdür. Çin Halk Cumhuriyeti, ülkeye yapılacak olan seyahatler için Çin vize uygulamasını zorunlu tutmaktadır. Kapıda vize uygulamasıyla ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Çin Vize İşlemleri

Çin vize işlemleri vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için adım adım takip edilmesi gereken işlemlerdir. Çin vizesi almak için ilk olarak, diplomatik temsilciliklerden mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Randevu alımı Çin Konsolosluğu’na ve Çin Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Bu vize işlemleri sürecinde gerekli olan tüm belgelerin detaylı ve doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Çin vizesi alımının gerçekleşebilmesi için ilk olarak hangi amaca yönelik seyahat ettiğinizi net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Tüm bunlar konsolosluk ve büyükelçilik tarafından dikkat edilen hususlardır. Çin vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi ve işinde uzman olan vize firmamız danışanları ile yapacağınız görüşme seyahatinize ilişkin tüm aklınıza takılanları ortadan kaldıracaktır.

Çin Vize Başvurusu

Çin vize başvurusu için öncelikle yapılması gereken ilk aşama, hangi pasaport türüne hangi vize türünün uygulandığını öğrenmek olacaktır. Bunun yanında seyahatinizi hangi amaçla yaptığınız da büyük önem taşımaktadır. Çünkü seyahat amacınıza uygun vize türü belirtilmektedir. Pasaport, seyahat amacı ve vize türü net olarak belirlendikten sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Çin vize başvurusu Türkiye’de bulunan Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na veya Çin Ankara Büyükelçiliği’nden yapılabilmektedir.

Ayrıca konsolosluk tarafından yetkilendirilen firmalar aracılığıyla da vize işlemleri yapılabilmektedir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen firmamız Çin vize başvurusu işlemlerinizin her adımını sizler için takip edebilmekte, size bilgilendirme yapabilmekte, her türlü profesyonel ve kesintisiz hizmeti danışmanlarımız aracılığıyla şahsınıza sunabilmektedir.

Çin Vize Randevusu

Çin vize randevusu almak vizeye sahip olabilmek için atacağınız bir adımdır. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na veya Çin Ankara Büyükelçiliği’ne giderek randevu alımınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çin Büyükelçiliği ve Çin Konsolosluğu bireysel olarak yapılan turist başvurularını kabul etmemektedir.

Bunun için en az 5 kişilik gruplardan oluşan topluluklara turist vizesi vermektedir. Bunun gibi bazı şartları bulunan Çin’in küresel sistemden farklı vize politikasına sahip olması sebebiyle Çin vize randevusu ve vize başvurusu yapabilmek için profesyonel vize danışmanlık hizmeti almak en avantajlı seçenek olacaktır. Uzun yıllar vize alanında çalışmalarını sürdüren vize firmamız bu noktada en doğru tercih olacaktır.

Çin Vize

Çin vize, Çin Halk Cumhuriyeti’ne ticari, iş, kültür, gezi, fuar, çalışma, eğitim görme ve Çin’de oturuma sahip bir yakın ziyareti, Türk vatandaşı olmuş eski Çin vatandaşlarının yakınlarını ve ailesini ziyareti, Çin Halk Cumhuriyeti, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinden Çin vize talep etmemektedir. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahiplerini 30 günden fazla sürecek seyahatlerde vizeye tabii tutmaktadır.

Bu pasaport sahipleri 30 günden az bir süre için Çin’de bulunacaksa Çin vizesi almadan Çin’i ziyaret edebilirler. Çin üzerinden başka ülkelere transit seyahat etmek gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir.

Çin Vize Başvuru Merkezi

Çin vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaporta ve kalacakları gün sayısına göre vize başvurusunda bulunup Çin vizesi almaları gerekebilmektedir. Konsolosluğa veya konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Çin vize başvuru merkezi aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çin vize başvuru merkezi sizlere vize konusunda hızlıca işlemlerinizi yapabilen merkezlere verilen isimdir. Vize başvurusunda bulunurken gerekli olan prosedürlerin tamamlanması adına vize firmamız her zaman hizmetinizdedir. Firma danışmanımızdan hemen her konu ve sorularınıza detaylı cevap ve destek sağlanmış olacaktır. Sizin adınıza Çin Konsolosluğu’na veya Çin Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunarak uğraşmanıza bile gerek kalmadan vize sahibi olabilmenizi yıllardır güvenilir hizmetimizle sunmaktayız.

Çin Vize Çeşitleri

Çin vize çeşitleri arasından sizin yapacağınız seyahat amacına yönelik en uygun olan vize türünü seçmeniz gerekmektedir. Seçilen bu vize türüne göre daha sonrasında güncel evrak listesiniz firmamızdan öğrenebilir ve hızlı aynı zamanda eksiksiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Çin Vize çeşitleri şunlardır;

▪ Çin ticari vizesi (M)
▪ Çin turistik vizesi (L)
▪ Çin çalışma vizesi (Z)
▪ Çin öğrenci vizesi (X)
▪ Çin mürettebat vizesi (C)
▪ Çin yakın ziyaret vizesi (S)
▪ Çin akraba ziyaret vizesi (Q)
▪ Çin grup vizesi (L)
▪ Çin staj vizesi (F)
▪ Çin basın vizesi (J)
▪ Daimi ikamet vizesi (D)

Çin Ticari Vize

Çin ticari vize, Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak olan iş ve ticari seyahatler için başvurulması gereken M tipi vize türüdür. Firmalarla yapılacak olan iş görüşmeleri, sanayi bölgesi ziyaretleri, ticari spor yarışmaları ve fuar etkinlikleri gibi ziyaretler ticari ziyaret kapsamında değerlendirilmektedir. Bu ticari ziyareti gerçekleştirebilmek için Çin’deki firmadan davet mektubu almanız ve bunu gerekli evraklara eklemeniz gerekmektedir.

Çin ticari vize almak isteyen vatandaşlarımızın gerekli evrakları iyi öğrenip hazırlanıp sunması çok önemlidir. Evraklarınızın eksik veya hatalı olması konsolosluğun ek evrak talep etmesine ve vize reddiyle cevaplanmanıza neden olabilir. Gerekli evrak ve vize işlemleri için firmamız danışanlarıyla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Çin Turistik Vize

Çin turistik vize, Çin Halk Cumhuriyeti’ne turistik amaçlı olarak seyahat edecek kişilere verilen L tipi vize türüdür. Çin Büyükelçiliği ve Çin Konsolosluğu bireysel olarak yapılan turistik vize başvurularını kabul etmemektedir. Bunun için en az 5 kişilik gruplardan oluşan topluluklara turist vizesi vermektedir. Bu vize türünde önemli olan evrak ise gezi/seyahat programınız belirten belgedir.

Bu belgede seyahat tarihleri, ziyaret edilecek şehirler, turistik mekânlar gibi kişinin seyahat detayları gösterilmelidir. Planlanan tarihte yapılacak olan seyahatlerde kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına firmamızdan destek alabilirsiniz. Çin turistik vize işlemlerinizi sizin adınıza yürütecek olan firmamız, turistik vizenizin olumlu sonuçlanmasında büyük paya sahip olacaktır.

Çin Aile Ziyareti Vizesi

Çin aile ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşlar eşleri, çocukları, anne ve babalarını ziyaret etmek için aile ziyareti vizesi almalıdır. Bu yüzden kişilerden uçak bileti rezervasyonu, evlilik cüzdanı, davetiye gibi belgeler istenebilmektedir. Hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu firmamız tarafından öğrenebilirsiniz. Süreç içerisinde yaşayacağınız evrak eksiklikleri vizenizin red yanıtı almasına sebep olabilir.

Bu yüzden konsolosluğun yetki verdiği firmamızla vize işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yapmanızı öneririz. Firmamız bütün vize yükünüzü ortadan kaldırarak size yardımcı olacaktır. Çin aile ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Yıllardır süregelen müşteri memnuniyeti esaslı hizmetimizle siz müşterilerimizin seyahatlerini gerçekleştirebilmesi için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Çin Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çin ülkesinde bir arkadaşınız bulunuyorsa onu ziyaret etmek istiyorsanız vize türünüzü buna göre seçmelisiniz. Çin arkadaş ziyareti vizesi alabilmeniz için gerekli olan bütün işlemleri firmamızdan anında öğrenebilirsiniz. Bu süreçte sizlerden Çin’de oturan bir arkadaşınızın olduğunuzu kanıtlayan belgeler istenecektir. Bunun için de Çin’de ikamet eden arkadaşınızdan sizi çağıran bir mektup isteyebilirsiniz.

Çin arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşlarımız firmamızı arayarak güvenli, hızlı bir şekilde vizelerini alabilirler. Firmamız sizin adınıza konsolosluğa gidip vize başvurusunda bulunur ve bu süreci sizin adınıza bizzat takip eder. Bu sayede gönül rahatlığıyla seyahate çıkabilirsiniz. Çin ülkesine tam vaktinde olabilmeniz için vize merkezimiz sizler için güzel bir fırsat olacaktır.

Çin Vize Şartları

Çin ülkesine gidebilmek için vize almak isteyen vatandaşlarımız konsolosluğun belirlediği bazı şartları doğru bir şekilde uygulamalıdır. Bu şartların doğru bir şekilde yapılması durumunda vizeniz olumlu sonuçlanır. Çin vize şartları genel olarak aşağıdaki gibidir;

• Sahip olduğunuz vize pasaportun en son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
• Sahip olduğunuz vize pasaportun son bitiş tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli olması gerekmektedir.
• Sahip olduğunuz vizenin işleneceği pasaportunuzun 2 adet boş bir sayfasının olması gerekmektedir.
• İstenilen belgelerin düzgün, eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Çin vize şartları için sıkıntı yaşamamak adına gerekli olan bütün bilgileri detaylı bir şekilde firmamızdan öğrenmeniz çok önemlidir. Bunun için işinde tecrübeli ve profesyonel olan vize merkezimiz sizlerin tüm yükünü hafifletecektir.

Çin Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Zonguldak Aksaray, Yozgat, Van, Uşak, Şanlıurfa, Osmaniye, Düzce, Kilis, Karabük, Yalova, Iğdır, Bartın, Tunceli, Trabzon, Siirt, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Sinop, Muğla, Mardin, Kahramanmaraş, Manisa, Malatya, Kocaeli, Kütahya, Konya,  Kırşehir, Kırklareli, Kayseri, Ardahan, Şırnak, Batman, Kırıkkale, Karaman, Bayburt,  Samsun, Sakarya, Rize, Niğde, Ordu,  Nevşehir, Muş, Kayseri, Kastamonu, Kars, İzmir, İstanbul, Mersin, Isparta, Hatay, Gümüşhane, Hakkari,  Giresun, Erzincan, Çorum, Elazığ, Edirne, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Burdur, Bolu, Bitlis, Bingöl, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Amasya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adıyaman, Adana, Ankara, Bursa illerinin hepsinden vize alabilirsiniz.

Çin vizesi hangi illerden alınır? Sorusu vize firmamız için oldukça basittir. Bu sorunun cevabı yukarıdaki yazıldığı gibi bütün illerden alınabilmektedir.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi almak isteyen vatandaşlarımız nasıl alınması gerektiğini merak etmektedir. Bütün vize işlemlerinizin süreci hakkında yetkili vize merkezimiz sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır. Çin vizesi nasıl alınır? Sürecinde yapmanız gereken en önemli detaylardan birisi başvuru yapılacak koşulların incelenmesidir. Başvurularınızı konsolosluğa yaptıktan sonra sürekli takip etmeniz gerekecektir.

Başvuru sürecinde alacağınız vize türlerine göre sizden istenilen belgeler değişiklik gösterecektir. Bu gerekli belgelerin eksiksiz, doğru bir şekilde tamamlanması çok önemlidir. İsterseniz firmamız tüm süreci sizin adınıza halledebilir. Çin vizesi nasıl alınır? Sorusuna daha detaylı bir bilgi almak için firmamızı her zaman arayabilirsiniz. Vize alma sürecinizde profesyonel bir yardım almak vize sonucunuzun olumlu olması konusunda etki edecektir.

Çin Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Çin ülkesi için vize almak isteyenler başvuru yaparken randevu işlemlerini de mutlaka yerine getirmelidir. Randevu işlemleri internet ortamından yapılmaktadır ve sonuçları da e-maile gönderilmektedir. Çin vize randevusu nasıl alınır? Noktasında sıkıntı yaşamamak adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız konsolosluktan müşterileri adına randevu alabilmekte ve tüm vize sürecini yönetebilmektedir.

Çin vize randevusu nasıl alınır? Noktasında sorun yaşamak istemiyorsanız alanında uzman vize firmamızdan yardım alabilirsiniz. Randevu gün ve tarihinde konsoloslukta şahsi olarak yer almanız gerekecektir. Zamanında randevuda bulunmazsanız vizeniz onaylanmaz. Bu yüzden prosedürlere sırasıyla uymanız gerekmektedir. Firmamızla iletişime geçerseniz merak ettiğiniz tüm sorulara gerekli yanıtları bulabilir ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Çin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin vizesi alabilmek için öncelikle vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızı firmamız sayesinde hızlı ve çok kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Bunun için sizlere en yakın vize merkezimize gelebilir veya gerekli evraklarınızı kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız bizlere ulaştığı anda vize süreciniz başlamış olur. Çin vize başvurusu nasıl yapılır? Sorusunu merak eden vatandaşlarımız vize firmamız sayesinde bütün detayları öğrenmeleri mümkündür.

Başvurunuz sırasında Çin’e seyahat etme ve gidiş nedeninizi net bir şekilde bildirmeyi unutmayınız. Çin vize başvurusu nasıl yapılır? Hakkında daha detaylı bir bilgi almak ve kafanızdaki soruların tamamına yanıt bulmak için her saniye vize firmamızı arayabilirsiniz.

En Kolay Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi almak isteyen kişiler için kolay bir yol bulunmaktadır. En kolay Çin vizesi nasıl alınır? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu soruya verilebilecek en güzel cevap yetkili bir vize firmasıyla anlaşmaktır. Firmamız en hızlı ve en kolay biçimde vize alınabilmesi için gerekli tüm işlemleri müşterileri adına yaparak süreci doğru bir şekilde yönetmektedir.

En kolay Çin vizesi nasıl alınır? Sorusunu merak edenler firmamızdan detaylı bilgileri öğrenebilirler. Çünkü vize firmamız yıllardır müşterilerine vize konusundaki en profesyonel hizmetleri vermektedir ve bu anlamda bir marka haline gelmiştir. Güvenli bir şekilde bu ülkeye seyahat etmek için bir telefon kadar uzağınızda olduğumuzu unutmayın.

Çin Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çin vizesi alırken yolcuların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Çin vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konsolosluk açısından son derece önemlidir. Çin Konsolosluğu bazı koşullar öne sürerek vize alacakların bu koşulları yerine getirmesini ister. Bu tarz durumlarla uğraşmak istemeyen yolcular firmamız vasıtasıyla daha kolay bir şekilde vizelerini alabilirler.

Çin vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler Çin ülkesinin belirlemiş olduğu bir durumdur. Bu dikkat edilmesi gereken kuralları vize firmamızı arayarak hızlı ve ayrıntılı bir şekilde öğrenerek vizenize kolayca ulaşabilirsiniz. Firmamız tüm süreç boyunca sizlerin yanında kalarak vize konusundaki en profesyonel hizmetleri sizlere sunacaktır. Detaylar için vize firmamızı arayabilirsiniz.

Çin Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Çin vizesi almak isteyenler için ülkenin belirlemiş olduğu prosedürlere uymalıdır. Bu kurallara uyulması sonucu vizeler olumlu sonuçlanır. Çin vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar genel olarak aşağıdaki gibidir.

İstenilen belge ve evraklarınızın eksiksiz bir şekilde tamamlamanız
Pasaportunuzun güncel ve geçerli olması
Vize başvuru formunu doğru ve güncel bilgiler ile doldurmanız
Vize talep dilekçenizi doğru bir şekilde hazırlamanız.
Gidiş amacınızı belirtmeniz
Rezervasyon ve uçak bilgilerinin belirtmeniz
Seyahat süreci boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde bir gelirinizin olması gerekmektedir.
Çin vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler firmamızın tecrübelerinden faydalanabilir.

Çin İşçi Vizesi

Çin ülkesine bir iş yapmak için gidiyorsanız veya Türkiye’den bir iş için bu ülkeye gönderiliyorsanız almanız gereken vize türünü işçi vizesi olarak seçmelisiniz. Çin işçi vizesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işçi olduğunuzu belgeler sunarak kanıtlamanızdır. Bunu da çalıştığınız firmadan veya gideceğiniz ülkede çalışacağınız firmadan bir belge alarak kolayca yapabilirsiniz. Bu belgeye sahip olmayanların vizesi olumlu karşılanmayacaktır. Davet mektubu bu konuda en önemli belgeler arasındadır.

Çin işçi vizesi için hazırlanan belgelerde bir kusur yoksa vizeniz olumlu sonuçlanacaktır. Ancak vize başvurunuz konsolosluğun tatil günlerine denk geldiyse sonucun gelmesi biraz daha uzun sürebilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına firmamızı arayabilirsiniz.

Çin Ulusal Vize

Çin ülkesi için ulusal vize almak istiyorsanız 6 aylık bir sürede 90 günden fazla bu ülke içerisinde bulunmak istemeniz gerekmektedir. Çin ulusal vize alabilmeniz için ülkenin belirlemiş olduğu şartları doğru bir şekilde yerine getirmeniz gerekir. Çin ülkesinde kalacağınız sürede geçiminizi nasıl karşılayacağınız ve nerede kalacağınız bu noktada çok önemlidir.

Çünkü uzun süreli ülkede kalımlarda konsolosluk bu tarz bilgilere çok önem verir. Bu vizenin sonuçlanmasını da zorlaştırır. Çin ulusal vize alma noktasında firmamızdan yardım alırsanız çok daha hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Firmamız yıllardır vize işlemleriyle uğraşmaktadır ve firmamız bünyesinde başvurulan vizeler sorunsuz sonuçlanmaktadır. Sizler de bu hizmetlerden faydalanmak için bizleri arayabilirsiniz.

Çin Oturum Vizesi

Oturum vizesi uzun süreli Çin ülkesinde kalmak isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken bir vize türüdür. Bu vize türü uzun süreli yaşama koşulları sunacağından oturum izni alınması zorunlu bir işlemdir. Çin oturum vizesi almak isteyenler evraklarını tam ve eksiksiz bir şekilde ayarladıklarında herhangi bir sorun çıkmadan vizelerini alabilirler.

Bu ülke evrakların tamamlanmasına çok fazla dikkat etmektedir. Çin oturum vizesi almak isteyenler firmamız vasıtasıyla hiç uğraşmadan hızlı bir şekilde alabilirler. Firmamız yıllardır vizelerle ilgili tüm konularda hizmet vermektedir ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Bu yüzden vize firmamızı arayarak bilgi almanızı ve hızlı bir şekilde vize sürecine dahil olmanızı tavsiye ederiz.

Çin Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi almak isteyen Türk vatandaşları Çin ülkesine gitmek için belgelerle amaçlarını bildirmelidir. Kişinin nerede çalışılacağı ve nerede kalacağı Çin ülkesi için önem arz etmektedir. Çin çalışma vizesi Çin ülkesinin yetki verdiği vize merkezleri tarafından da yapılabilmektedir. Evraklarınızı ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamanız ve sunmanız bu noktada çok önemlidir.

Çin çalışma vizesi için firmamız hızlı bir şekilde sonuç alabilmektedir. Bu yüzden seyahatiniz için gerekli vizeyi alma noktasında firmamız sizin için bir avantaj konumundadır. Oturduğunuz yerden hızlı bir şekilde vizenize kavuşabilmek için firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Türkiye’de en yetkili ve en profesyonel çalışmaları yürüten vize firmamız sizleri asla yarı yolda bırakmayacaktır.

Çin Aile Birleşimi Vizesi

Çin ülkesinde herhangi bir aile bireyiniz bulunuyorsa onlarla bir araya gelebilmeniz için aile birleşim vizesi almanız gerekecektir. Çin aile birleşimi vizesi alım noktasında aile olduğunuzu kanıtlayan belgeler konsolosluk açısından çok önemlidir. Aile fotoğrafı, evlilik cüzdanı ve aile olduğunuza dair başka belgeler konsolosluk tarafından istenebilir.

Firmamız konsoloslukla yakından irtibat halinde olduğu için sizlere güncel evrak listesini istediğiniz anda sizlere iletmektedir. Bu yüzden Çin aile birleşimi vizesi için en doğru yol firmamızdan geçer. Vize başvurusu, randevusu ve diğer tüm işler bizler tarafından titizlikle yapılarak sizlere sonuçlar aktarılır. Oturduğunuz yerden sürece dahil olmak ve hızlı bir şekilde sonuç almak için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Çin Göçmenlik Vizesi

Çin ülkesine seyahat etmek isteyenler arasında göçmenlik vizesi almak isteyenler olabilir. Bu kişiler Çin göçmenlik vizesi için başvuru yaparken kurallara uymalıdır. Göçmenlik vizesi bu ülkede uzun süreli kalma izni vereceğinden konsolosluk tarafından daha titizlikle yürütülmektedir. Evrak ve belgeler noktasında sizlerden ek evraklar istenerek süreç biraz daha uzatılabilir.

Çin göçmenlik vizesi almak isteyenler bu ülkede geçimlerini nasıl karşılayacaklarını, nerede konaklayacaklarını mutlaka kanıtlarla beraber konsolosluğa sunmalıdır. Bu konuda firmamız da sizlere destek olarak yapmanız gerekenleri ifade edecektir. Bunun için bir tuşla vize firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Vize başvurusu, vize randevusu gibi işlemlerin tamamı en profesyonel şekilde vize firmamız tarafından yapılmaktadır.

Çin Vize Evrakları

Çin vize evrakları hakkında en geniş bilgiye sahip olmak için mutlaka firmamızı aramalı ve gerekli bilgileri öğrenmelisiniz. Vize evrakları noktasında en güncel bilgileri öğrenerek süreci takip etmek vizenin olumlu olması açısından çok önemlidir. Çin vize evrakları noktasında herhangi bir eksiklik yaşanırsa vizenizi konsolosluk kabul etmez. Bu da sizi zora sokabilir.

Çin Vize evrakları da seçilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada başvuru sahipleri konsolosluğun gerekli gördüğü belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. Vize başvurusu, randevusu ve evraklar aşamasında tecrübeli vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Firmamız konsolosluklarla birlikte vize başvurularını en iyi şekilde yapmaktadır ve konsolosluk firmamız vasıtasıyla yapılan vize başvurularına daha fazla güvenmektedir.

Çin Vize Belgeleri

Çin vize belgeleri için öncelikle geçerliliği sağlam olan bir pasaport ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Umumi pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Pasaportunuz 10 yılı aşmamış ve herhangi bir tahribe uğramamış olması gerekmektedir ve bununla birlikte pasaportun içinde mutlaka boş sayfalar bulunmalıdır. Diğer bir taraftan Çin başvuru formu, Çin başvuru dilekçesi ve vize ücreti önemli belgeler arasındadır.

Bunun yanında nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, biyometrik iki fotoğraf istenilen belge ve evraklar arasındadır.
Çin vize belgeleri noktasında en yetkili adres olan firmamız sizlere evraklarınızın hazırlanması noktasında yardım edecektir. Bu ülkeye hızlı bir şekilde gitmek istiyorsanız firmamızdan mutlaka faydalanın.

Çalışmayan Kişi İçin Çin Vize Evrakları

Vize evrakları her vize türüne göre değişiklik gösterdiği için çalışmayan kişiler içinde ayrı evraklar istenecektir. Bu vize türünde kişi çalışmadığı için geçimini nasıl sağlayacağını belgelerle konsolosluğa bildirmelidir. Çalışmayan kişi için Çin vize evrakları noktasında bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan biri mutlaka vize ücretini bankada hazır bulundurmak ve banka hesap dokümanlarınızda bunun belirtilmesidir. Konsolosluk bu bilgiye çok dikkat etmelidir.

Çalışmayan kişi için Çin vize evrakları arasında geçiminizi sağlayacak olduğunuzu belirtmeniz çok önemlidir. Yeterli gelir görülmediği takdirde konsolosluk vizenize onay vermez. Bu konuda yetkili vize merkezimizi arayarak vizeniz hakkında en detaylı bilgileri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ev Hanımı Çin Vize Evrakları

Ev hanımı Çin vize evrakları hakkında ayrıntılı ve kapsamlı bilgi edinmek için vize firmamızdan her saniye destek alabilirsiniz. Bu sayede vize sürecinizi daha rahat atlatabilmeniz mümkündür. Ev hanımı olan vatandaşların vize başvuru işlemleri konusunda gelirlerinin nasıl karşılanacağını belirtmeleri gereklidir. Çünkü bu kişiler çalışmadıkları için geçimlerini Çin’de karşılayabilmelidir. Bu sebeple banka dokümanlarında yeterli miktarda ödenek bulunmalıdır.

Ev hanımı Çin vize evrakları kısmında maddi imkanlarınızın ülkeye seyahat etmek için uygunluğunu ispat etmeniz gerekir. Bunun içinde banka dokümanlarınızı çıkartıp konsolosluğa teslim etmeniz yeterlidir. Diğer bir taraftan seyahat sağlık sigortası ve nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilen diğer belgeler arasındadır.

Memur İçin Çin Vize Evrakları

Memur olan kişiler devlet memuru olduklarını belgelerle Çin Konsolosluğu’na teslim etmelidir. Memurlar memur olduklarını ispatladıktan sonra vizesiz olarak bu ülkeye giriş yapabilirler. Devlet memurlar için kolaylıklar sağlamaktadır. Her vize türünün kendi içinde gerekli olan bazı belge ve evrakları vardır. Bu evrakların teslimi vize alım sürecinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Memurlar Çin’e hangi amaçla gittiklerini belirtmelidir.
Memur için Çin vize evrakları arasında memuriyet belgesinin teslimi oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu belgenin temininin yanında birkaç ayı kapsayan maaş bordrosu da istenilen belge ve evraklar arasında bulunur. Memur için Çin vize evrakları hakkında genel bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Çalışan İçin Çin Vize Evrakları

Çalışmakta olan Türkiye vatandaşları vize alırken gerekli bazı evrak ve belgeleri konsolosluğa sunmalıdır. Bu belgeler kişinin çalışmakta olduğunu gösteren nitelikte olmalıdır. Çalışan için Çin vize evrakları için bazı belge ve evrakların teslimi daha büyük önem taşır. Bunlardan en önemlisi bir çalışan olduğunuzu iş yerinizden alacağınız bir belgeyle konsolosluğa sunmanızdır.

Bunun içinde SGK hizmet dökümü konsolosluğa teslim edilmelidir. Konsolosluk evraklarınızı inceledikten sonra sizden ek evrak da isteyebilir. Bunun dışında çalışan için Çin vize evrakları için ihtiyacınız olan en önemli belge de pasaporttur. Bu pasaportun da süresinin 10 yılı aşmamış olması gerekmektedir. Bunun yanında diğer yapmanız gerekenlerle ilgili bilgileri firmamızdan alabilirsiniz.

İşveren İçin Çin Vize Evrakları

İşveren için Çin vize evrakları arasında öncelikle işyerinize ait bazı bilgiler ve belgeler bulunmalıdır. Bunun yanında işveren kişinin varsa çalışanları hakkında da bilgiler vermesi gerekir. İşveren olan vatandaşların vize alım süreci konsolosluk tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu nedenle vize alım başvurusunda bulunacak olan vatandaşların bu süreci sağlıklı ve sorunsuz halletmeleri için mutlaka yetkili firmamızla irtibatta olması gerekir. Firmamız bu süreci sizin yerinize üstlenir ve vize sürecinizi kolaylaşmasını sağlar.

İşveren için Çin vize evrakları arasında mutlaka işveren olduğunuzu kanıtlamanız ve vergi levhası belgesini temin etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında banka hesabınız da işveren olduğunuz için konsolosluk tarafından istenecektir.

Öğrenci İçin Çin Vize Evrakları

Öğrenci için Çin vize evrakları arasında bulunması gereken ne önemli belgelerden biri de öğrenci olduğuna dair eğitim görülen okuldan alınmış olan ıslak imzalı bir öğrenci belgesidir. Bu öğrenci belgesi kişinin öğrenci olduğu kanıtlayacak en önemli belgedir. Öğrenim hayatına Çin’de devam etmek isteyen öğrenciler bu ülkede geçimlerini nasıl karşılayacaklarını ve nerede kalacaklarını belgelerle konsolosluğa bildirmelidir.

Eğer başvuru sahibinin bir sponsoru ya da burs imkanı varsa vizenin olumlu olma şansı daha yüksektir. Öğrenci için Çin vize evrakları ile ilgili olarak öğrenmek istediğiniz her ne varsa firmamızı anında arayarak istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca firmamız evrakların hazırlanması noktasında da yardımcı olmaktadır.

Çiftçi İçin Çin Vize Evrakları

Çiftçi için Çin vize evrakları noktasında yapılması gereken ilk iş çiftçi olduğunun kanıtlanması için çiftçilik belgesinin alınmasıdır. Bunun içinde ziraat odasından alacağınız bir çiftçilik belgesi yeterli olacaktır. Vize sürecinde belgelerin eksik ve hatalı olması durumunda vize alım süreciniz sıkıntıya girer ve konsolosluk red cevabı verir.

Böyle bir durum seyahat planınız olumsuz etkileyerek bir sonraki yurt dışı planlarınızı da sekteye uğratır. Bu olumsuz durum ile karşılamamak adına mutlaka vize işlemelerinde belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.
Çiftçi için Çin vize evrakları için firmamızdan destek alabilirisiniz ve vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Firmamız vizelerle ilgili her konuda en profesyonel hizmeti sizlere verecektir.

Çin Büyükelçiliği Vize

Çin büyükelçiliği vize evresinde bilmeniz gereken merak ettiğiniz her ayrıntı ve detay için alanında uzman olan ve profesyonel bir ekip ile çalışan firmamızdan destek ve yardım alabilirsiniz. Vize talebinde bulunacağınız vakit büyükelçilik tatil gününde olabilir veya yoğun olabilir. Büyükelçilik hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kapalı olup başvuru kabul etmemektedir. Bu yüzden firmamız vasıtasıyla vize başvurusu yapmanızı öneririz. Firmamız süreci çok iyi ayarlayarak hızlı bir şekilde vize almanızı sağlar.

Çin büyükelçiliği vize sürecinde en doğru bilgiye erişmek için firmamızdan yararlanabilirsiniz. Firmamız sizin adınıza oturduğunuz yerden vize başvurusu yapabilir ve yapılması gerekenleri sizlere istediğiniz anda aktarabilir. Büyükelçiliklerle uğraşarak zaman kaybetmek istemiyorsanız firmamızı arayabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu Vize

Çin konsolosluğu vize sürecinde doğru bir firma ile yola çıkmanız bilmeniz gereken her ayrıntıyı öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple vize firmamız ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Konsolosluğun bazı görev ve yetkileri vardır ve bunların arasında Çin vatandaşlarının resmi işlerini yürütmek çok önemlidir. Ülkemizde Ankara ve İstanbul’da Çin Konsolosluğu bulunmaktadır.

Vize başvurularınızın olumlu ya da olumsuz olduğunu açıklama yetkisi konsolosluğuna düşmektir. Bunun yanında Çin konsolosluğu vize sürecinde başvuru sahibinden şüphelendiği durumlarda ya da başvuru sahibini daha ayrıntılı bir şekilde incelemek adına süreyi uzatabilir veya ek belge isteyebilir. Konsolosluklarla uğraşmamak adına yetkili vize firmamızı arayarak işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Çin Konsoloslukları ve Adreslikleri

Çin konsoloslukları ve adresleri kısmında merak ettiğiniz her durum için ya da doğru bilgi temini için firmamıza ulaşabilir ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Vize başvurularınız firmamız tarafından en profesyonel şekilde yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu Türkiye’de İstanbul ve Ankara illerinde bulunmaktadır. Buralardan kişiler vize başvurularını yapabilmektedir. Vize başvurunuz konsolosluğun tatil günlerine denk geldiğinde sürecin açıklanması uzun sürecektir. Resmi tatil günleri ve hafta sonları konsolosluklar çalışmamaktadır.

Çin konsoloslukları ve adresleri sürecinde en doğru bilgi için firmanızdan destek isteyebilirsiniz. Konsolosluğun yetki verdiği firmamız istediğiniz anda sizin adınıza konsolosluğa başvuruda bulunur ve sizi büyük bir yükten kurtararak zamandan tasarruf elde etmenizi sağlar.

Çin Vizesi Başvuru Dilekçesi

Çin vizesi başvuru dilekçesi için firmamızdan örnek dilekçeler talep edebilirsiniz. Başvuru dilekçelerinin ülkenin istediği dilde yazılması gerekmektedir ve önemli bazı bilgileri içermesi gerekmektedir. Resmi bir başvuru olduğundan bu belge son derece önemlidir. Dilekçe mutlaka konsolosluğun belirlemiş olduğu ölçütlere göre hazırlanmalıdır.

Çin vizesi başvuru dilekçesi hazırlamak isteyenler konsolosluğun yetki vermiş olduğu firmamızdan gerekli tüm bilgileri alarak hazırlayabilirler. Başvuru dilekçesine başlarken ve bitirirken önemli noktaları doldurmanız mecburidir. Ayrıca dilekçenizin başvuru formunda verdiğiniz bilgilerle örtüşmesi gerekir. Firmamız yıllardır vizelerle alakalı en profesyonel hizmetleri vermektedir. Bu yüzden süreci takip eden vize firmamızla dilekçenizi doldurup yola çıkmanız çok daha faydalı olacaktır.

Çin Vizesi Başvuru Formu

Çin vizesi başvuru formu Çin ülkesine gitmek isteyenlerin mutlaka doldurup teslim etmesi gereken bir evraktır. Konsolosluk başvuru formu ve dilekçesinde yazan bilgilerin aynı olup olmadığına dikkat etmektedir. Bu yüzden bu formun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması ve konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Bu konuda merak ettiğinizi firmamızı arayarak net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Çin başvuru formu doldurulurken kağıt üzerinde herhangi bir karalama bulunmamalıdır. Bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve konsolosluğa teslim edilmelidir. Formun fotoğraf istenen kısmına son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğrafın eklenmesi de mecburidir. Diğer gerekli tüm bilgileri vize firmamız vasıtasıyla hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Çin Vizesi Redde İtiraz

Çin vizesi redde itiraz vize başvurusu yapan tüm Türkiye vatandaşlarının yasal hakkıdır. Çin ülkesi için vizeniz olumlu sonuçlanmazsa bu duruma itiraz edebilirsiniz. Vize başvurusu yapan herkesin vizesi olumlu sonuçlanmayabilir. Bu duruma karşı bir suçunuz olmadığına eminseniz reddedilen başvuruya itiraz edebilirsiniz.

Bu duruma itiraz etmek isteyen kişi Çin redde itiraz dilekçesi yazmalıdır. Bu dilekçede açık ve net bir şekilde neden itiraz edildiği yazılmalıdır. Ayrıca konsolosluğun red cevabı verme sebebi düzeltilebiliyorsa mutlaka düzeltilmelidir. Konsolosluk eksik belgelerin giderilmesi durumunda tekrar vizenize onay verebilir. Ayrıntılı bilgileri vize firmamızı arayarak hızlı bir şekilde öğrenebilir ve güvenli bir şekilde yola çıkabilirsiniz.

Çin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Çin vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusu vize işlemlerinde sıkça karşımıza çıkan sorulardandır. Çin vizesinin ne kadar sürede çıkacağı da başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuruda bulunduğunuz vize türünün gerekli evraklarının kontrol edilmesi, ek evrak istenmesi gibi durumlar vizenin sonuçlanma süresini etkilemektedir.

Ayrıca konsolosluğun mülakat yapmayı talep etme yetkisi olduğunu unutmamak gerekir. Çin başvurusunun incelenmesi ve ek olarak bir evrak veya işlem doğmaması durumunda ortalama 7 ile 10 iş günü arasında Çin vizesi sonuçlanmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu, hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Bu nedenle vize başvurusunda bulunurken bu tarihlere dikkat etmek önemlidir.

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını net alabilmek için Çin vizesinin başvurusunda olumsuz bir durum yaşanmadığından emin olmak gerekmektedir. Bunun için en önemli nokta da hangi vize türünde başvuru yaptığınıza dikkat etmek olacaktır. Seyahatinize en uygun olan vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Çin vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun yetkili mercii Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’dur. Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu, ülkemizin ve kendi ülkelerini resmi tatil günlerinde çalışmamaktadır. Vize başvurusunda bulunurken bu tarihlere dikkat ederek başvuru yapmakta fayda vardır. Aksi takdirde vize işlemleri uzayabilmektedir. Çin başvurusu sürecini sorunsuz geçirebilmek adına firmamızın tecrübeli danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Çin Vizesi Ücreti

Çin vizesi ücreti hangi vize türüne başvuruda bulunacağınıza göre farklılık göstermektedir. Ticari, eğitim, turistik ya da çalışma gibi başlıklarda toplanan farklı farklı vize türlerinin gerekli olan evrakları da vize ücretleri de farklılık göstermektedir. Vize türünü haricinde ülkede kalma süresi, çalışma ya da barınma koşulları da Çin vizesi ücreti bakımından değişiklik arz etmektedir.

Seyahatinizi planlamadan önce seyahat amacınızı belirledikten sonra tüm seyahat planınızı oluşturmanızı sağlayacak ve evrakları hazırlama ve vize başvurunuzu yapma noktasında size yardımcı olacak firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Uzun süreli ya da kısa süreli konaklama gerektiren vize türleri de bulunduğunu ve vize ücretlerinin değişkenlik gösterdiğini unutmamak gerekmektedir.

Çin Vize Fiyatları

Çin vize fiyatları vize türlerine göre değişkenlik gösterdiği için en güncel ve vize çeşidine uygun olan fiyatı firmamız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Çin vizeleri çeşitli seyahat amaçlarına göre farklı farklı kategori edilmiştir. Bu kategoriler dahilinde seyahat amacınıza en uygun olan vize türünü belirlemeniz ve başvuru için o vizeye en uygun olan evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Evrakların farklılık göstermesi de ize fiyatlarında farklılık olmasının bir diğer nedenidir. Çin fiyatlarını belirleyen yetkili kurum Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu’dur. Ülkeye yapılacak giriş çıkışların sayısı, ülkede kalma süresi, çalışma ya da barınma gibi durumlar vize fiyatlarında farklılığa neden olmaktadır. Tüm bu farklılıklara dikkat ederek başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Çin Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Çin vizesi başvuru merkezi nerede? Sorusu ülkemizde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu olarak karşılık bulmaktadır. Kısa süreli vize başvuruları, konsoloslukların yetkilendirdiği turizm ve vize acenteleri aracılığı ile de alınabilmektedir. Bu süreci bizimle iletişime geçerek sorunsuz tamamlamanız mümkündür.

Vize başvurunuzu yapıp süreci her aşamada sizin adınıza takip eden ekibimiz gerekli olan durumlarda her türlü sorunuza cevap verebilmektedir. Çin vizesi başvuru merkezi nerede? Vize başvurunuzda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise seyahat amacınızı doğru belirleyip amacınıza en uygun olan vize türüne başvuruda bulunmanızdır. Vize evraklarında ve ücretlerin de farklılık olması nedeniyle vizenizin sorunsuz çıkabilmesi ve seyahatinize engel olmaması adına sizlere memnuniyetle yardı olabiliriz.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu