Vizesi Çin

Çin Vizesi Başvuru Ve Randevu 2021

Çin Vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 Çin Halk Cumhuriyeti ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Çin vize başvurusu yapmak için Türk vatandaşlarının Çin Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerine vize başvurusu yapmalıdır. Çin Konsolosluğu, bu ülkeye yapılacak kısa süreli seyahatleri kapsayan vize başvuruları, görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Çin seyahati yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları, 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizeden muaftır. 30 günü aşan Çin seyahatlerinde yeşil, gri, kırmızı, siyah pasaport sahipleri de vize alması gereklidir.

Çin Konsolosluğu vize başvuruları için bölge ayrımı uygulaması bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize başvurularınızı yetkili başvuru merkezi aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vizesi başvurularını Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Çin Vizesi Nereden Alınır?

Çin vize başvurusu, Çin’in küresel gelişmelerden etkilenerek değişik vize politikaları izlemesine sebep olmaktadır. Bu sebeple Çin vize başvurusu yaparken konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden destek almak faydalı olacaktır. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, turistik, ticari, çalışma, eğitim gibi sebeplerle yapacağı vize başvuru türünü seyahat amacına göre belirlemelidir.

Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, bu ülkeye yapılacak bireysel seyahatler için talep edilen turistik vize başvurularını kabul etmemektedir. Çin turistik vize taleplerini 5 kişilik gruplar halinde almaktadır. 5 kişilik gruplar halinde Çin turistik vize alınması durumunda, bu kişiler bu ülkeye aynı anda giriş-çıkış yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Çin vize başvuruları yapılırken bu vize türü, grup vizesi olarak nitelendirilmektedir.

Çin Vize Türleri

Çin Halk Cumhuriyeti ülkesine seyahat edecek kişiler seyahat amacına göre farklı vize uygulamaları sunmaktadır. Çin vizesi 16 farklı kategoriden oluşmaktadır. Bu vizelerin isimleri şunlardır:  C, D, F, G, J1, J2, L, M Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z. Bu vize başvuruları yapmak için Çin vize evrakları ve belgeleri konsolosluğa iletilmelidir.

Çin vize başvurularında gerekli evrakları ilettik sonra, parmak izi verilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu için toplanılan belgeler vize türüne uygun olmalıdır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat amacına göre uygun vize başvuru yapılmazsa, vize talepleri kabul edilmemektedir. Çin vize başvuru yaparken Çin vize gerekli evraklar ve belgeler, Çin vize ücreti, başvuru işlemleri ile ilgili tüm bilgileri ve danışmanlık hizmetini Long Vize aracılığıyla alabilirsiniz. 

Vizesi Çin
Çin Vizesi

Çin Büyükelçiliği Vize

Çin Büyükelçiliği vize işlemleri için resmi başvuru kurumudur. Bu ülkeye turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, çalışma, eğitim gibi sebeplerle seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Çin Büyükelçiliği vize departmanına başvurularını iletmelidir. Çin seyahati için vize başvuruları büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

Ankara Çin Konsolosluğu vize işlemlerinde, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin vizesi alması zorunludur. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları ise bu ülkeye yapacakları 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizesi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Bu süreyi aşan seyahatlerde ise yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahiplerinin de vize alması gereklidir.

Ankara Çin vize işlemlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. Çin’e yapacağınız seyahat için Çin vizesi başvuru ve randevu işlemleri Türkiye’nin 81 ilinden yapılabilmektedir. Çin Büyükelçiliği vize başvuru yapmak için online vize formu doldurulması gereklidir. Çin vize formu doldurulurken sunulan bilgilerin doğru olması önemlidir. Aksi durumlarda vize başvurusu kabul edilmez ve yanlış / sahte bilgi sunulması durumunda para cezası uygulaması yapılır. Çin Konsolosluğu vize başvuru yapılırken yetkili vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Çin Büyükelçiliği Vize Ankara Çalışma Saatleri

Çin Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri resmi günler dışında aşağıdaki gibidir.

Çin Büyükelçiliği Vize Başvurusu:

 • Pazartesi – Salı – Perşembe: 09:00 – 12:00
 • Pasaport ve Belgelerin Teslimi:
 • Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00 – 17:00
Büyükelçiliği Vize Çin
Çin Büyükelçiliği Vize

Çin Konsolosluğu Vize

Çin Konsolosluğu vize işlemleri yapacak kişiler için resmi başvuru kurumdur. Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türk vatandaşlarının turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim gibi seyahat amacıyla vize başvurularını Çin Konsolosluğu’na aracı vize başvuru merkezleri ile iletmektedir. Çin vize başvurularını yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri, vize ofisleri, turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.

Çin Konsolosluğu vize başvuru yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin vizesi almak zorundadır. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlarından Çin vize uygulamalarından muaf tutulmaktadır. Çin Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine turistik, ticari, aile ziyareti, çalışma, eğitim gibi sebeplerle başvuruları kabul etmektedir.

Çin vize işlemleri için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden İzmir Çin Başkonsolosluğu ve İstanbul Çin Başkonsolosluğu’na vize başvuruları yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu vize başvuruları sırasında online vize başvuru formu istemektedir. Online vize başvuru doldurulmadan vize başvurusu yapılmamaktadır. Ayrıca Çin ticari vize başvuruları sırasında ise davetiye mektubu sunma zorunluluğu bulunmaktadır.   

Çin Konsolosluğu Vize İstanbul Çalışma Saatleri

Çin İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri resmi izin günleri harici aşağıdaki gibidir.

Çin Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri;

Pazartesi – Salı – Perşembe: 09:30 – 12:00

Pasaport Teslim Saatleri 

Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00 – 17:00 

Pasaport, Evlilik, Belge Tasdiki Saatleri 

Pazartesi – Salı – Perşembe: 15:00-17:00 

İstanbul Çin Başkonsolosluğu vize departmanı Pazartesi, Salı, Perşembe günleri hizmet vermektedir. Çin vizesi başvurularını belirtilen günler ve saatlerde vize departmanı aracılığıyla kabul etmektedir.

Konsolosluğu Vize Çin
Çin Konsolosluğu Vize

Çin Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çin aile yada arkadaş ziyareti vizesi, S1 ve S2 vize türüdür. Bu ülkede bulunan yakın akraba, arkadaş ziyaretleri için Çin Konsolosluğu’na ziyaret vizesi başvuru yapılmalıdır. Çin aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapabilmek için bu ülkede yaşayan aile yakınlarından ve arkadaşlarından davetiye alınması gereklidir.

S1 Çin ziyaret vizesi başvuru işlemleri direk olarak Çin Konsolosluğu’na yapılmamaktadır. Aile ve arkadaş vizesi başvuruları konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezileri ve seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vize başvurusu sırasında seyahat amacına uygun, doğru vize evrakları Çin Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

Çin’e seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahipleri, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi almaları gerekmektedir. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahipleri 30 güne kadar olan seyahatlerde bu işlemlerden muaf tutulmaktadır. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleri için yetkili vize ofisi Long Vize danışmanlarından bilgi almanız yararlı olacaktır.

Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru İşlemleri

Çin’e aile, akraba, aile yakını ziyareti için yapacağınız vize başvuru işlemleri için davetiye mektubu almanız gereklidir. Çin’de ikamet eden ve yanına seyahat edeceğiniz kişilerin size davetiye mektubu gönderdikten Çin S1 ve S2 vize başvuruları yapabilirsiniz. Bu davetiye olmadan Çin vize başvurusu yapılmamaktadır.

Çin aile arkadaş ziyareti vizesi başvuru S1 ve S2 türünde yapılmaktadır. Bu başvurulardan S1 vize, Çin’de bulunan akraba ve arkadaşları 180 günden fazla kalacak şekilde ziyaret için geçerlidir. Bu ülkeye sınırlarına girdikten sonra pasaport sahipleri tarafından 30 gün içerisinde ikamet başvurusu yapılması gereklidir. S2 vizesi ise 180 günden daha az sürecek ziyaretler için bu vize türüne başvuru yapılmalıdır. Akraba ziyaretlerinde, noter tarafından akrabalık bağını onaylayan belgeler konsolosluğa sunulmalıdır.

Çin aile arkadaş ziyareti vizesi sonucu başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Çin vizesi için yapılacak başvuruları, konsolosluğu görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmeti aracılığıyla yapılmaktadır. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar, randevu ve başvuru işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Çin
Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Çin Ticari Vize

Çin ticari vize başvurusu, bu ülkeye seyahat Türk vatandaşlarının iş seyahati, organizasyon, fuar, etkinlik gibi sebeplerle başvuru yapacakları M tipi Çin vizesidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin ticari vize başvuru yapmak zorundadır. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları 30 gün süre ile Çin ticari vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. 30 günü aşan seyahatlerde ise bu pasaport sahiplerinin de ticari vize alması gereklidir.

Çin’e yapacak olduğunuz ticari seyahatler için başvuru yapacağınız resmi kurum Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Seyahat edeceğiniz tarihe uygun olarak ticari vize başvuruları, konsolosluk ve büyükelçiliğin görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla ile kabul edilmektedir. Çin ticari vize başvurularında bazı belgelerin gerçek, orijinal olmalıdır. Çin vize evrakları ve belgeleri listesini Long Vize ofisindeki danışmanlardan temin edebilirsiniz.

Çin Ticari Vize Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

Çin’de yapılacak ticari etkinlikler, iş görüşmesi, organizasyon, fuar gibi nedenlerle bu ülkeye gitmek için M tipi ticari vize başvurusu yapmanız gereklidir. Çin Konsolosluğu vize işlemleri için başvuruda bulunan kişileri gerekli görmedikçe mülakata çağırmamaktadır. Çin ticari vize başvuruları Türkiye’nin 81 ilinden, bölge ayrımı olmadan yapılabilmektedir. 

Çin vize başvurusu işlemleri konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vize işlemleri, vize başvuru formunun doldurulmasıyla ile başlamaktadır. Sonrasında vize danışmanınızın size vermiş olduğu Çin vize evrakları ve belgeleri seyahat amacına, vize türüne göre hazırlanmalıdır. Hazırlanılan belgeler, doğru ve ispat edilebilir belgelerden oluşmalıdır.

Çin ticari vize başvurularında küçük ölçekli işletmelerin, Çin’de gidecekleri belediyeden barkotlu belediye davetiyesi talep etmelidir. Davetiye mektubu temin edildikten sonra, Çin vize başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sonrası Çin vize sonucu 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Öte yandan küçük işletmeler belediyelerden davetiye temin edememesi durumunda Çin’e davet eden firmadan davet mektubu talep edebilmektedir.

Bu davetiye türü ile yapacağınız Çin vizesi başvuruları, vize başvurusunun yapıldığı gün kesilecek TBD (tarihi belli değil) fişi ile Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nde işlem görecektir. Bu davetiye türü ile vize sonuçlanma süreci bir ay olabileceği gibi altı ay da sürebilmektedir. Başvuru yapacak kişi, Türkiye’de büyük bir firmada çalışıyorsa davetiye sunması gerekmemektedir. Çin’den talep edeceği davet mektubu yeterli olacaktır. Çin ticari vize başvuruları, vize için gerekli evrak listesi, randevu işlemleri, Çin vize davetiyesi işlemleri için Long Vize’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ticari Vize Çin
Çin Ticari Vize

Çin Turistik Vize

Çin turistik vize başvuruları, bu ülkeye seyahat edecek kişiler tarafından resmi kurum olan Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Çin’e yapılacak turistik seyahatler için alınması gereken L tipi vizedir. Bu ülkeye seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin turistik vize alması gereklidir. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları ise 30 günü aşmayacak seyahatlerde vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Bireyse olarak yapılan Çin turistik vize başvurusu, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Çin turistik vize başvurularında grup vizesi uygulaması yapılmaktadır. Bireysel başvuru yerine 5 kişilik gruplar halinde Çin vizesi başvuruları kabul edilmektedir. Çin vize başvurusu yapacak 5 kişide aynı gün vize işlemlerini yapıp yine aynı tarihte bu ülkeye giriş-çıkış yapmalıdır.

Çin turistik vizesi için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize başvurusu yapılmaktadır. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, vize başvurularını konsolosluk ve büyükelçiliğin görevlendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin turistik vize işlemleri için yetkili vize ofisi olan Long Vize’den profesyonel destek alabilirsiniz.

Çin Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çin’e seyahat etmeden önce, Çin vize başvurusu yapılmalıdır. Çin Konsolosluğu L tipi vize türü için randevu aldıktan sonra vize evrakları toplanmaktadır. Seyahat amacına ve mesleğe uygun olarak vize evrakları hazırlanmalıdır. Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken mesleğe ve sosyal duruma uygun olarak vize belgeleri sunulmalıdır.

Çin vize başvurusu sonrası yaklaşık 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Resmi tatil günleri, bayram ve özel günler öncesi konsolosluklarda yaşanacak yoğunluk dolasıyla vize işlemleri uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatlerinizi ve başvurularınızı buna göre planlayabilirsiniz.

Çin vizesi onayı aldıktan sonra bu ülkeye yapacağınız seyahatler için bazı önlemler almanız gereklidir. Çin yolculuğu sırasında tüm aşıların (kızamık, boğmaca, çocuk felci, tetanos gibi) yapılmış olması gereklidir. Ayrıca bu ülkede yemek ve su tüketiminden doğacak rahatsızlıklar için tifo ve hepatit A aşısı da önerilmektedir. Çin vize işlemleri için Long Vize danışmanlarından da bilgi alabilirsiniz.

Turistik Vize Çin
Çin Turistik Vize

Çin Vize Başvurusu

Çin Vize Başvurusu nasıl yapılır? Uzakdoğu’nun kültür ve ticaret anlamında en zengin ülkesi Çin, en çok ziyaret edilen Asya ülkeleri arasında yer almaktadır. Çin vize başvurusu için ilk olarak yapılması gereken seyahat amacınıza uygun vize türünü seçmek olacaktır. Vize türünü belirledikten sonra Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvuruları yapılmaktadır.

Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin vize başvurusu yapmaları gereklidir. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahipleri 30 güne kadar olan seyahatlerde, Çin vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. Bu ülkeye 30 günü aşan seyahatlerde yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahiplerinin de vize alması gereklidir.

Çin vize başvurusu yapmak için öncelikle yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla Çin vize randevusu alınmalıdır. Bu işlemin ardından seyahat amacınıza uygun vize türüne göre Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanmalıdır. Vize evrakları hazırlandıktan sonra randevu tarihinde vize belgelerini teslim ederek parmak izi verilmelidir. Parmak izinden yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahipleri muaf tutulmaktadır. Ayrıca 14 yaşından küçük, 70 yaşından büyük kişiler de parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Çin Vize Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır?

Çin’ seyahat edecek kişiler seyahat amaçlarına uygun olarak farklı vize uygulamaları bulunmaktadır. Çin vizesi işlemlerinde 16 farklı kategori vardır. Bu vizelerin isimleri şunlardır:  C, D, F, G, J1, J2, L, M Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z. Bu vize başvuruları yapmak için Çin vize evrakları ve belgeleri konsolosluğa iletilmelidir.

Bu vizelerden D tipi oturum izni vizesi, Q1 tipi aile birleşimi vizesi, X1 öğrenci vizesi, Z tipi çalışma vizesi, L tipi turistik vize, M tipi ticari vize, G tipi transit vize türleridir. Bu vizeler en çok başvuru yapılan Çin vizesi türleridir. Bu vize türlerinden Çin turistik vize başvurusu bireysel yapılmamaktadır. Çin turistik vize başvurusu yapabilmek için 5 kişilik grup olarak başvuru yapmak gereklidir. Ayrıca Çin ticari vize işlemlerinde konsolosluk ve büyükelçilikten davetiye mektubu istenmektedir. Çin vize başvurusu işlemleri için Çin Konsolosluğu tarafından görevlendirilmiş Long Vize aracılığıyla başvurularınızı yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Çin
Çin Vize Başvurusu

Çin Vize Evrakları Ve Belgeleri

Çin Vize Evrakları Ve Belgeleri, Çin Halk Cumhuriyet’ine seyahat edecek Türk vatandaşlarının Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmak gereklidir. Bu ülkeye seyahat edecek kişilerin Çin vize evrakları ve belgeleri, seyahat amacına uygun vize türüne göre hazırlanmalıdır.

Çin vize evrakları ve belgeleri 2021 Çin vizesi almak zorunda olan umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından hazırlanmalıdır. Bu vize uygulamasından yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), kırmızı ve siyah pasaport (diplomatik) sahibi Türk vatandaşları 30 gün kadar olan seyahatler için muaf tutulmaktadır.

Çin vize başvurusu için gerekli evrak listesi farklılık gösterdiği için yetkili başvuru merkezi Long Vize danışmanlarından destek almanız faydalı olacaktır. Vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar, vize belgeleri, nelere dikkat etmeniz gerekiyor gibi konularda size yardımcı olacaklardır.

Çin Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

 • Pasaport (tur dönüş tarihinden sonra 6 ay kullanıma sahip olmalıdır. Çin vize işlemleri için en az 2 adet boş pasaport sayfası olmalıdır.)
 • Çin şirketlerinden alınmış davetiyenin aslı ve taranmış hali
 • Davet eden Çin firmasının faaliyet belgesi ve belge üzerinde yetkilinin kimlik fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi  (T.C Kimlik Numarası Görünmelidir, siyah beyaz olmalıdır.)
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Vesikalık fotoğraf rötuşsuz, beyaz fon önünde çekilmiş, gözlüksüz ve koyu renk kıyafetli olmalıdır. 2 adet fotoğraf olmalıdır.)
 • Otel ve Uçak Rezervasyonları (Başvuru sahibinin Çin’e yapacağı seyahate uygun uçak ve otel rezervasyonlarının çıktıları başvuru dosyasına eklenmelidir.)
 • Seyahat Programı (Kişinin seyahat edeceği yerler ve gezi programı, ziyaret edilecek kişiler belirtilmelidir.)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi (E-devlet üzerinden kişinin adli sicil ve arşiv kaydı barkodlu olarak alınmalıdır.)
 • İkametgah Belgesi (E-devlet üzerinden kişinin ikametgah, yerleşim yeri belgesi barkodlu olarak alınmalıdır.)
 • Geçim Durumu ve Kişisel Bilgilere Ait Belgeler (Çin vizesi başvurusu için sizden banka hesap dökümü, varlık beyanı gibi evraklar istenmektedir.)

Çin vizesi başvuru evrakları ve belgeleri hazırlarken profesyonel destek veren Long Vize danışmanlarından bilgi alabilir, Çin vize randevusu işlemlerini seyahat amacınıza uygun olarak yapabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Çin
Çin Vize Evrakları Ve Belgeleri

Çin Vize Formu

Çin Vize Formu nasıl yapılır? Çin vize başvurusu yapmak için gerekli evraklardan en önemli belge, Çin vize forumu, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden temin edilmektedir. Çin vizesi başvurularında karar veren resmi kuruluş Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Bu sebeple bu ülkeye seyahat edecek kişiler vize formunda seyahat amaçlarını, kişisel bilgilerini doğru şekilde beyan etmelidir. Aksi durumda vize başvuru olumsuz sonuçlanma durumu oluşacaktır.

Vize başvuru merkezi desteğiyle hazırlanacak Çin vize formu, başvuru sahibinden şahsen doldurularak imzalanmalıdır. Çin vize başvuru formu ve dilekçeleri başvuru evrakları ile uyumlu olacak şekilde, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize başvuru formu ve dilekçenin yalnız hazırlanması durumunda Çin Konsolosluğu vize başvuru sonuçları olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu sebeple Çin vize formu doldururken, vize başvurusu ve randevusu alırken Long Vize danışmanlarından destek almanız faydalı olacaktır.

Çin Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Çin online vize başvuru formu yetkili başvuru merkezleri vize başvuru aracılığıyla yapılmaktadır. Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği başvuru sistemi üzerinden Çin vize formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Vize başvuru formu doldururken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

 • Başvuru formu doldurma işlemi sırasında online sistem üzerinden seyahat amacına uygun vize formu doldurulmalıdır.
 • Vize başvuru formuna fotoğraf online olarak yüklenmelidir.
 • Çin vize randevu tarihi doğru alınmalıdır.
 • Çin online vize başvuru formu doldurma onayı alınmalıdır.

Çin vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize evrak ve belgeleri hazırlanmalıdır. Seyahat amacınıza uygun olarak Çin vize evrak listesi hazırlandıktan sonra randevu günü başvuru evrakları ile vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvurusu yapabilmek için Çin vize formu onayı alınmalıdır.

Çin vize başvurusu sırasında beyan edilen vize başvuru formu uygun değilse (yanlış bilgilerle doldurulmuş ise, sahteyse) başvuru sahibi kişi cezai yaptırıma tabi tutulur. Vize başvurularında sahte beyan etmek suç unsuru sayılmaktadır. Bu durumda başvuru sahibi kişiler Çin vizesi almaları zorlaşacak ve para cezasına çarptırılacaktır. Çin vize formu doldurulurken yetkili başvuru merkezi olan Long Vize danışmanlarını arayarak, e-posta yazarak, web sitesinden canlı destek üzerinden yazarak bilgi alabilirsiniz.

Vize Formu Çin
Çin Vize Formu

Çin Vize İşlemleri

Çin vize işlemleri için kişilerin başvuru yapacakları resmi kurum, Çin Konsolosluğu’dur. Vize başvurusu için konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerine Çin vizesi başvurularını kabul etmektedir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport (umuma mahsus) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin vizesi alması gereklidir. Çin vizesi işlemleri, Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır. Yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahibi Türk vatandaşları, bu ülkeye 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizesi işlemleri uygulamasından muaf tutulmaktadır. 30 günü aşan seyahatler için Çin vize başvurusu yapmaları gereklidir.

Çin Konsolosluğu vize başvurularını görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir. Seyahat amacına uygun olarak turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, eğitim vizesi gibi başvuru türlerinden birine başvuru yapılmaktadır. Bu vize türlerinden Çin turistik vize başvuruları, bireysel olarak yapılmamaktadır. Turistik vize başvurusu için 5 kişilik gruplar halinde başvuru yapmak gereklidir. Başvuru yapan kişiler bu ülkeye aynı giriş-çıkış yapmalıdır. Çin ticari vize başvuru ise bu ülkeden talep edilen davetiye mektubu ile yapılmaktadır.

Çin vize işlemleri yapıldıktan sonra, vize sonucu başvuru belgelerinin teslim edilmesinin ardından yaklaşık 7 – 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru sırasından sunulan eksik evraklar, başvuru resmi tatillere denk gelmiş ise sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Çin vizesi işlemleri için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize’den bilgi alabilirsiniz.

Çin Vize İşlemleri 2021 Nasıl Yapılır?

Çin vizesi başvuru işlemleri, konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden yapılan randevular ile yapılmaktadır. Çin vizesi randevu işlemi yapılmadan vize başvurusu yapılamaz. Çin Halk Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı kanalına vize başvuruları online olarak vize başvuru merkeziniz tarafından iletilir.

Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanarak daha sonrası randevu tarihinde parmak izi verilmektedir. 14 yaş altı ve 70 yaş üzerindeki Türk vatandaşları, hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik siyah ve kırmızı pasaport sahipleri Çin vizesi parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadır. Ayrıca 5 yıl içerisinde aynı pasaportla, Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinden vize başvuru yapanlar da bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Çin vizesi başvuruları, randevu işlemleri, vize için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için Long Vize danışmanlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Vize İşlemleri Çin
Çin Vize İşlemleri

Çin Vize Randevusu

Çin vize randevusu işlemlerinde, Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği resmi başvuru kurumlarıdır. Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde, Çin vizesi randevusu konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acentelerine yapılmaktadır.

Çin seyahati yapacak Türk vatandaşlarının vize randevusu alması gereklidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurusu yapmaktadır. Yeşil pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), siyah ve kırmızı pasaport (diplomatik) sahipleri Çin vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Çin vize işlemleri sırasında parmak izi uygulaması bulunmaktadır. İlk defa Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek 14 – 70 yaş arasındaki bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının parmak izi vermesi gerekmektedir. Vereceğiniz parmak izi 5 yıl boyunca Çin Konsolosluğu sisteminde kayıtlı kalacaktır. Bu 5 yıl içerisinde daha sonraki vize başvurularınızda parmak izi vermeniz gerekmeyecektir. Çin vizesi randevu işlemlerini yetkili vize başvuru merkezi Long Vize aracılığı ile yapılmaktadır.

Çin Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Çin vize randevusu işlemi için öncelikle konsolosluk ve büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezine başvurmak gereklidir. Bu işlemin ardından seyahat amacınıza uygun olarak vize evrak listesi tarafınıza iletilecektir. Vize evraklarını hazırladıktan sonra size özel açılacak online vize başvuru sistemi üzerinden evraklarınız yüklenecektir. Vize evraklarınız konsolosluğa ulaştıktan sonra değerlendirilecektir.

Çin vize başvurusu işlemleri için bölge ayrımı bulunmamaktadır. Bu sebeple Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize randevusu alabilir, başvuru yapabilirsiniz. Çin vizesi başvurusu yaparak parmak izi veren kişilerin şahsen başvurularını takip etmek, işleme almak için konsolosluğu gitmeleri gerekmemektedir. Bu işlemleri aracı vize başvuru merkezleri takip edebilmektedir.

Çin turistik vize randevusu işlemleri bireysel yapılmamaktadır. Turistik vize başvuruları 5 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Bu sebeple işlemleri diğer vize türlerine göre daha uzun sürebilmektedir. Bu ülkeye turistik seyahat yapacak kişilerin vize başvurularını bu uyarıya göre yapmaları tavsiye edilmektedir.

Çin vize randevusu yapılarak başvuru işlemlerinin yapılması sonrası vize sonucu 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Çin vizesi başvurularınızı en az 30 gün öncesinden yapabilirsiniz. Çin vize randevusu işlemleri için Long Vize danışmanlarını arayabilir, eposta yazabilir, web sitesi üzerinden canlı destek merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Vize Randevusu Çin
Çin Vize Randevusu

Çin Vize Ücreti

Çin vize ücreti, bu ülkeye turistik, ticari, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi, eğitim, çalışma gibi sebeplerle seyahat edecek Türk vatandaşlarının Çin Konsolosluğu’na ödemesi gereken ücrettir. Çin vizesi ücretleri, seyahat edecek kişiler tarafından konsolosluk tarafından görevlendirilmiş başvuru merkezlerine ödenmektedir. 2021 Çin vizesi başvuru, vize evrakları ve vize ücreti hakkında Long Vize danışmanlarından bilgi almanız faydalı olacaktır.

Çin turistik vize, Çin ticari vize, Çin çalışma vizesi, Çin eğitim vizesi, Çin aile arkadaş ziyareti vizesi, Çin transit vizesi ücretleri vize türlerine ve sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Çin Konsolosluğu güncel vize ücretleri güncel olarak değişmektedir. Çin vize ücreti ödemesi ile ilgili bilgi için Long Vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Çin Vize Ücreti Ne Kadardır?

Çin vize randevusu almak ve vize başvurusu yapmak için Çin vize ücreti ödemeniz gereklidir. Türkiye’de yaşayan diğer ülke vatandaşlarının ödemesi gereken vize ücreti farklılık göstermektedir. Çin vize işlemleri için ilk olarak online başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonrasında Çin vize ücreti ödenmelidir. Ardından başvuru merkezinin size iletmiş olduğu Çin vize evrakları ve belgeleri hazırlanmalıdır. Vize evrakları hazırlandıktan sonra Çin vize randevusu alınmalıdır. Vize randevusu olduğu gün vize işlemleri için parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. Parmak izi verdikten sonra konsolosluktan gelecek vize sonucunu beklemek gereklidir.

Çin vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, seyahat dönemine göre değişiklik göstermektedir. Bu ülkeye seyahat için yapacak olduğunuz Çin vize başvuru sonucu 7 ile 10 gün arasında sonuçlanacaktır. Vize başvuru yapılan döneme, bayram ve özel gün öncesine göre vize sonucu çıkış süresi uzamaktadır.

Çin vize başvuruları Çin Konsolosluğu vize departmanı tarafından Salı ve Perşembe günleri hariç hafta içi her gün kabul edilmektedir. Çin vize başvuru içi bölge ayrımı yoktur. Bu sebeple başvuru sahipleri Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinden başvurularını yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vize ücreti için yapılan ödeme tek seferlik olup ret sonucu alındığı zaman geri ödeme yapılmamaktadır.

Çin vize işlemleri yapmadan önce bu ülkenin konsolosluk ve büyükelçilikleri tarafından görevlendirilmiş yetkili vize başvuru merkezi Long Vize danışmanlık hizmetinden Çin vizesi ücreti konusunda danışabilirsiniz.

Vize Ücreti Çin
Çin Vize Ücreti

Çin Vizesi Dilekçe Örneği

Çin Vizesi Dilekçe Örneği Çin halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hazırlaması gereklidir. Bu dilekçe mektubu bu ülkeye yapılacak seyahat amacını, tarihleri belirtmelidir. Çin vizesi dilekçe örneği Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği vize departmanı tarafından değerlendirilen önemli başvuru evraklarından biridir. Bu başvuru evrakını hazırlarken dikkat etmeniz gereklidir.

Çin vize başvurusu yapmak için vize evraklarını hazırlamak gereklidir. Başvuru için hazırlanacak vize evrakları arasında Çin vize dilekçe örneği de yer almaktadır. Bu ülkeye yapılacak olan seyahatin amacı, seyahat tarihleri doğru bir şekilde belirtilmelidir. Bu vize dilekçesinde başvuru sahibinin ülkeye ne amaçla seyahat edeceğini açıkça belirtmesi önemlidir. Başvuru belgeleri, başvuru vize türü ile vize dilekçesindeki seyahat amacı uyumsuz olması durumunda vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

Çin vize dilekçe örneği hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Bu sebeple Çin vizesi dilekçe örneği doldururken konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti almanız gereklidir. Vize başvurusu sırasında Çin vize dilekçesi hazırlarken Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Çin Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Hazırlanır?

 • Çin’e seyahat edecek kişinin, vize dilekçesinde açık bir şekilde seyahat amacını belirtmelidir.
 • Çin vize dilekçesi hazırlanırken seyahat tarihleri belirtilmelidir. Bu ülkeye giriş – çıkış tarihlerini ve bu ülkede kalacağı süreyi ifade etmelidir.
 • Çin vize dilekçe örneği hazırlanırken başvuru sahibi iş ya da ticari ziyaret yapıyorsa kurum davetiye mektubunu da vize evraklarına eklemelidir. Ayrıca ticari davet üzerine gidiliyorsa dilekçe bu durum belirtilmelidir.
 • Bu ülkeye yapılacak seyahat masraflarını kimin karşılayacağını belirtmelidir. Eğer seyahat masraflarını birincil dereceden bir yakın ya da şirket karşılayacak ise ek olarak sponsor dilekçe hazırlanmalıdır.
 • Vize dilekçesi, Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne iletilecek diğer vize evraklarını doğrulayacak nitelikte olmalıdır.

Çin vize dilekçe örneği nasıl hazırlanır, sponsor dilekçe örnekleri, Çin vize başvurusu ve randevu işlemleri hakkında sırasında gerekli evrak ve belgeler için Long Vize danışmanlarını arayarak, e-posta ve web sitesindeki canlı destek üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Çin
Çin Vizesi Dilekçe Örneği

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar Çin vizesi almak için başvuru yapan kişilerin sıkça sorduğu soruların başında “Çin vizesi kaç günde çıkar” gelmektedir. Çin vizesi başvuru sonucu, seyahat edeceğiniz tarihe, vize başvuru tarihinize, vize türüne ve konsolosluk ve büyükelçiliklerin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çin vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını merak ediyorsanız; Çin vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden sonra yaklaşık 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Çin Konsolosluğu ve Çin Büyükelçiliği, bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden, değerlendiren resmi kurumdur. Çin vize başvurusu sırasında Çin Konsolosluğu vize departmanı, başvuru yapan pasaport sahibi kişilerden ek evrak talep edebilmektedir. Ek evrakların tekrardan değerlendirilmesi sebebiyle vize işlemleri uzayabilmektedir. Bu sebeple bayramlar, özel günler, resmi tatil öncesi vize başvurularının yoğun olacağını düşünerek en az 30 gün öncesinden vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Çin vizesi sonucu ne zaman belli olur gibi soruların cevaplarını Long Vize danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

Çin vize başvurusu yapacağınız tarih önemlidir. Çin’e yapacağınız seyahatler yılbaşı, Noel, bayram öncesi gibi günlere denk geliyorsa vize sonucu daha geç çıkmaktadır. Bu sebeple Çin vize başvurusu yapmadan önce yetkili vize başvuru merkezindeki danışmanınıza bu konuda danışmak, faydalı olacaktır.

Çin Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Çin vize başvurusu sonuçlanma süresi başvuru yapılan turistik, ticari, çalışma, eğitim, aile arkadaş ziyareti vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Çin vizesi başvurusu sonrası pasaportunuz konsolosluğa iletilir. Çin vize işlemleri ortalama 7 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süresi turistik vize başvurularında 14 günü bulabilmektedir.

Bu sebeple seyahat planlarınızı yaparken sonuçlanma sürelerini düşünerek plan yapılmalıdır. Çin vize sonucu çıktıktan sonra pasaportunuz vize başvuru merkezine gönderilir. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz adrese talebiniz doğrultusunda pasaportunuz kargo ile gönderilmektedir. Ayrıca dileyen kişiler pasaportlarını vize başvuru merkezlerinden de alabilirler.

Çin vize başvuru sonucu sorgulama işlemi için yetkili başvuru merkezi Long Vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Çin vizesi ile ilgili sorularınızı, evrak listesi, randevu işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Çin
Çin Vizesi Kaç Günde Çıkar

Çin Vizesi Nasıl Alınır

Çin Vizesi Nasıl Alınır Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çin vize başvurusu yapması gereklidir. Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Çin vizesi alması zorunludur. Yeşil, gri, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri Çin vize uygulamasından 30 güne kadar olan seyahatler için muaf tutulmaktadır. Çin vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için Long Vize danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Çin vizesi başvuruları için yetkili resmi kurumlar Çin Konsolosluğu Vize ve Çin Büyükelçiliği’dir. Konsolosluk ve büyükelçilikler vize başvurularını görevlendirmiş oldukları vize başvuru merkezi aracılığıyla almaktadır. Çin vizesi nasıl alınır sorusunun cevap olarak ilk yapmanız gereken Çin vizesi başvurusu yapmaktadır. Başvuru merkezleri aracılığıyla turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti, çalışma, eğitim vize başvurularını yapabilirsiniz.

Vizesi Nasıl Alınır Çin
Çin Vizesi Nasıl Alınır

Çin Vizesi 2021 Başvuru Şartları

Çin seyahati yapacak kişiler vize başvurularını Çin İstanbul Başkonsolosluğu, Çin İzmir Başkonsolosluğu ve Çin Ankara Büyükelçiliği vize departmanlarına vize başvuru merkezleri aracılığıyla iletebilirler. Seyahatine göre belirlediğiniz turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti vize türlerine göre evraklarınızı hazırlamanız gereklidir. Vize evraklarını hazırladıktan sonra Çin vize randevusu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize başvurusu sonrası yaklaşık 7 ile 10 gün arasında Çin vizesi sonucu çıkmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılacak seyahatler için 16 farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vize türlerinden seyahatinize uygun olan belirlendikten sonra online vize başvuru formu doldurularak vize başvuru yapabilirsiniz. Mesleğinize ve sosyal durumunuza göre vize evrakları ve belgeleri vize başvuru merkezleri aracılığıyla hazırlanmalıdır.

Çin vizesi nasıl alınır? sorusunun en önemli yanıtı, başvurduğunuz vize türüne değişmektedir. Çin turistik vize başvuruları bireysel olarak değil; grup vize başvuru olarak 5 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Çin ticari vize başvurusunda ise firma davetiye mektubu gereklidir. Çin aile arkadaş ziyareti vizesi için yakın akraba ve arkadaşların davetiye göndermeleri gereklidir. Bu ülkeye yapacağınız ziyaret için alacağınız tüm vize başvuruları ile ilgili bilgiye vize başvuru merkezlerinden ulaşabilirsiniz. Çin vizesi nasıl alınır soruları, başvuru şartları, vize için gerekli evrak listesi nelerdir gibi sorularınız için Long Vize danışmanlarından yardımcı almanız yararlı olacaktır.

Çin’in Vize İstemediği Ülkeler

Bahamalar
Brunei
Japonya
Mauritius
San Marino
Seyşeller
Singapur
Çin’in Vize İstemediği Ülkeler

Çin Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus1.400.050.000
Para BirimiRenminbi (yuan; ¥)[c] (CNY · ¥)
Resmi DiliStandart Çince
DiniBudizm, Taoizm, İslam, Protestanlık ve Katoliklik
Telefon Kodu+86
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriNoodles – Potstickers – Chow Main – Kaju Fıstıklı Kızarmış Karides – MaPo Tofu
Gezilecek YerlerYasak Şehir – Yazlık Saray – Toprak Askerler – Potala Sarayı – Tiananmen Meydanı – Çin Seddi
BaşkentPekin
ŞehirleriPekin – Şangay – Tientsin – Hong Kong – Çongçing – Makao
Yüz Ölçümü9.596.961 km2
Zaman DilimiUTC+8 (Çin Zaman Dilimi)
İnternet Alan Adı.cn
KurucusuMao Zedong
BaşkanıŞi Cinping
Asgari Ücret279 Euro
İklimiKıtasal Muson İklimi
Asker Sayısı2.285.000
Komşu ÜlkeleriHindistan – Pakistan -Tayland – Moğalistan
Kuruluş Tarihi1 Ekim 1949
Çin Hakkında Genel Bilgiler
Çin
Çin
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Çin Vizesi Nasıl Alınmalıdır?

  Çin vizesi alabilmek için belirlenmiş olan evrakların hazırlanarak başvuru yapılması gerekmektedir. Ülkemizde bu başvurular Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu veya Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

 2. Çin Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Vize başvurunuzun ret edilmemesi için gerekli olan tüm evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırlamanız gerekmektedir. Yedi Vize firması olarak sizin için gerekli olan başvuruları ve işlemleri kısa sürede tamamlamaktayız.

 3. Çin Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

  Çin için aile arkadaş vizesi almak istiyor iseniz orda yaşayan kişinin belediyeden almış olduğu özel barkodu bulunan davetiye mektubunu almanız gerekmektedir. Bu evrak başvurunuz sırasında mutlaka bulunmalıdır.

 4. Davetiyeli Çin Vizesi

  Çin’de yaşayan tanıdığınızın ilgili yerlere başvuru yapması ve nerede, ne kadar kalacağınız ve bu ziyaret için finansal olarak gerekli bütçeye sahip olduğunu açık beyan etmesi gerekmektedir. Onaylanmış olan davetiyeyi dosyanıza ekleyerek vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

 5. Çin Başkonsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  Çin Başkonsolosluğuna vize başvuru belgesi ve diğer evraklarınızı hazırlayarak başvuru yaparak randevu alabilirsiniz. Ayıraca Çin konsolosluğuna ait olan internet sitesi üzerinden başvuru yaparak da randevu alabilirsiniz. Randevu gününüzde yine evraklarınız ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

 6. Çin Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

  Çin vize işlemeleri için başvurunuz alındıktan sonra ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde cevap verilmektedir. Bu süre başvurduğunuz vize türüne göre değişim gösterebilir.

 7. Çin Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

  Çin Büyükelçiliğinden randevu alabilmek için online olarak başvuru yapabilmektesiniz. Başvuru sonrası alacağınız numara ve diğer bilgileri gösteren belgeleri de başvuru dosyanıza ekleyerek randevu günü teslim etmeniz gerekmektedir.

 8. Çin Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

  Vize başvuruları, kişiler için gerekli olan evrak taleplerinin karşılanması ve Türkiye’de bulunan Çin vatandaşları için gerekli olan tüm işlemler büyükelçilik tarafından gerçekleştirilmektedir.

 9. Çin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

  Çin’e ticaret için gitmek isten firmalar standart evraklara ek olarak şirket bilgilerini gösteren çeşitli belgeleri de beyan etmek zorundadır. Eğer çok büyük bir firma değil iseniz Çin’de bulunan bir firmadan davetiye alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer büyük ölçekli bir firma iseniz sadece Çin’de iş yapacağınız firmanın bir davet mektubu göndermesi yeterli kabul edilmektedir.

 10. Çin Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanımı Şart mı?

  Ticari vize talebiniz için şirketiniz için davetiye aranmaktadır. Ancak alınacak iki tür davetiye söz konusudur. Birincisi küçük firmalar için gereken onaylı barkodlu olan diğeri ise sadece çalışacağınız firmanın düzenlediği bir davetiye şeklinde düzenlediği mektuptur.

 11. Çin Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

  Turistik ize almak için pasaport, kimlik, resim, konaklama bilgileri gösteren belgeler, vize başvuru formu ve turistik amaçla gideceğinize dair istenen belgeleri hazırlayarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

 12. Çin Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Talep edilen belgelerinizi eksiksiz olarak sunduğunuz zaman turistik vize ortalama 7 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

 13. Çin Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

  Çin için vize başvuruları için Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğuna başvurular yapılmaktadır.

 14. Çin Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Başvuru yaparken ülkeye gidiş amacınızı açıkça beyan etmeniz gerekmektedir. Belgeler eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmalıdır. Yedi vize firması olarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gerekli olan evrakların eksiksiz ve en doğru şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız.

 15. Çin Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Başvuru formunuzda yer alan tüm bilgileri doğru olacak şekilde ve eksik bırakmadan belirtilmiş olan dil ile doldurmanız gerekmektedir.

 16. Çin Vize Başvuru Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

  Başvuru formları iki dilde eksiksiz doldurulmalıdır. Çince ve İngilizce olarak kişisel bilgiler, seyahat detayları ve diğer alanları doldurmanız gerekmektedir. Yedi Vize olarak başvuru formlarınız ne diğer işlemleriniz için hizmet vermekteyiz.

 17. Çin Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Vize başvuru formları iki farklı dilde doldurulduğu için beyanların bu dillerde olan tam karşılıklarını yazmanız gerekmektedir. Doğru çeviri ve doğru bilgilerin forma yazılması vize işlemlerinizi doğrudan etkilemektedir.

 18. Çin Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Vize işlemlerinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi bu alanda uzman firmalardan da destek alarak yapabilirsiniz. Vize işlemleri için başvuru formu ve diğer belgeleri ilgili yerlere eksiksiz ve doğru beyanları içeren bilgiler ile teslim etmeniz gerekmektedir.

 19. Çin Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Vize başvuruları değerlendirilirken evrakların eksiksiz olması, vize ücretlerin ödenmiş olması ve kişisel veya şirket bilgilerinin tamamen doğru olması konularına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

 20. Çin Vize Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

  Çin vize randevusu internet sitesi üzerinden online olarak, bireysel ilgili kurumlara başvurarak veya özel hizmet veren vize merkezleri aracılığıyla kolayca alınabilmektedir.

 21. Çin Vize Randevusu Alırken Dikkat Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

  Çin vize başvurusu online olarak yapılmış ise tüm alanları doldurduğunuzdan emin olarak onay vermelisiniz. Ekran görüntüsü almanız ve randevu gün ve saatini gösteren onay formunu almanız gerekmektedir. Bunları mutlaka dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

 22. Çin Vize Ücreti 2021

  Vize ücretleri her yıl güncellenmektedir. Ücret detaylarını ülkeye ait konsolosluk sitesinde bulabilirsiniz. Yedi Vize firması olarak başvurularınızı sürecinizi eksiksiz olarak gerçekleştirmekteyiz. Firmamız aracılığı ile vize ücretinizi ödeyebilir ve randevunuzu sorunsuzca alabilirsiniz.

 23. Çin Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

  Vize ücretleri Çin tarafından belirlenmiş olan bankaların ilgili hesap numaralarına yatırılmaktadır.

 24. Çin Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

  Dilekçe örneği formu en doğru şekilde doldurmanızı sağlamaktadır. Çünkü resmi evraklar belirli kriterlere göre düzenlenmektedir. İstenen nitelikte düzenlenmemiş dilekçeler kabul edilmemektedir.

 25. Çin Vize Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

  Vize dilekçeleri iki farklı dilde, okunalı büyük harfler ile uygun kalem tercih edilerek ve ilgili makama hitaben yazılmalıdır.

 26. Çin Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

  Vize dilekçesi için İngilizce ve Çince yazım şartı bulunmaktadır.

 27. Çin Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

  Vize başvurusu için form
  Pasaport
  Kimlik fotokopisi
  Biometrik fotoğraf 3 adet
  Seyahat nedeninize göre ekleyeceğiniz uçak biletleri, konaklama bilgileri
  Ticari vize için şirket bilgilerine yönelik belgeler
  Sicil kaydı
  Banka hesaplarına ait dökümler
  Vize başvuru nedeninize göre farklı evrakları eklemeniz gerekmektedir. Çalışan, öğrenci, basın çalışanları, mürettebatlar vs farklı belgeleri beyan etmek zorundadır.

 28. Çin Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

  Vize başvurunuz için neden ülkeye gidecek iseniz buna dair çeşitli belge dokümanlarını vermek zorundasınız. Banka dokümanları, çalışanlar için hizmet dökümleri, sigorta bilgileri, öğrenciler için öğrenim belgeleri gibi farklı dokümanları istenen belgeler ile birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.

 29. Çin Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

  Çin vizesi evrakların eksiksiz teslimi ile 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak vize türünüze göre bu sürede uzamalar yaşanabilmektedir.

 30. Çin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

  Çin vize işlemleri genellikle 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bundan dolayı mutlaka vize işlemlerine seyahat planınızdan önce başlamak durumundasınız.

 31. Çin Vizesi Redde İtiraz?

  Şayet vize reddi aldıysanız, Çin redde itiraz vizesi işleminizi ret aldıktan hemen sonra tekrarlayabilirsiniz. Bunun için koşullara uygun bir dilekçeyle başvurmak durumundasınız!

 32. Çin Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

  Çin vize randevuları için sadece konsolosluk ve büyükelçilik hizmet vermektedir. Başvurularınızı elçiliğe veya konsolosluğa yapmanız gerekmektedir. Çalışma vizesi için de bu şekilde bir yol tercih edebilirsiniz!

Soru sorun

Scroll to Top