Vizesi Çin

Çin Vizesi

Çin Vizesi Çin Halk Cumhuriyeti ülkesine seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Çin vize başvurusu yapmak için Türk vatandaşlarının Çin Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerine vize başvurusu yapmalıdır. Çin Konsolosluğu, bu ülkeye yapılacak kısa süreli seyahatleri kapsayan vize başvuruları, görevlendirdiği vize başvuru merkezleri, vize ofisleri ve turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Çin seyahati yapacak umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Hususi yeşil pasaport, hizmet gri pasaport, diplomatik kırmızı ve siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları, 30 güne kadar olan seyahatlerde Çin vizeden muaftır. 30 günü aşan Çin seyahatlerinde yeşil, gri, kırmızı, siyah pasaport sahipleri de vize alması gereklidir.

Çin Konsolosluğu vize başvuruları için bölge ayrımı uygulaması bulunmamaktadır. Türkiye’nin 81 ilinden Çin vize başvurularınızı yetkili başvuru merkezi aracılığıyla yapılmaktadır. Çin vizesi başvurularını Long Vize aracılığıyla yapabilirsiniz.

Çin Vizesi Nereden Alınır?


Çin vize başvurusu, Çin’in küresel gelişmelerden etkilenerek değişik vize politikaları izlemesine sebep olmaktadır. Bu sebeple Çin vize başvurusu yaparken konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezlerinden destek almak faydalı olacaktır. Bu ülkeye seyahat edecek kişiler, turistik, ticari, çalışma, eğitim gibi sebeplerle yapacağı vize başvuru türünü seyahat amacına göre belirlemelidir.

Çin Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, bu ülkeye yapılacak bireysel seyahatler için talep edilen turistik vize başvurularını kabul etmemektedir. Çin turistik vize taleplerini 5 kişilik gruplar halinde almaktadır. 5 kişilik gruplar halinde Çin turistik vize alınması durumunda, bu kişiler bu ülkeye aynı anda giriş-çıkış yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Çin vize başvuruları yapılırken bu vize türü, grup vizesi olarak nitelendirilmektedir.

cin vizesi 1

Çin Vize Türleri


Çin Halk Cumhuriyeti ülkesine seyahat edecek kişiler seyahat amacına göre farklı vize uygulamaları sunmaktadır. Çin vizesi 16 farklı kategoriden oluşmaktadır. Bu vizelerin isimleri şunlardır:  C, D, F, G, J1, J2, L, M Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z. Bu vize başvuruları yapmak için Çin vize evrakları ve belgeleri konsolosluğa iletilmelidir.

Çin vize başvurularında gerekli evrakları ilettik sonra, parmak izi verilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu için toplanılan belgeler vize türüne uygun olmalıdır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat amacına göre uygun vize başvuru yapılmazsa, vize talepleri kabul edilmemektedir. Çin vize başvuru yaparken Çin vize gerekli evraklar ve belgeler, Çin vize ücreti, başvuru işlemleri ile ilgili tüm bilgileri ve danışmanlık hizmetini Long Vize aracılığıyla alabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: