Skip to content

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka’ya Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla seyahat edecek vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Danimarka, Türkiye’den gelen siyah, gri ve yeşil pasaportlu kişilere 3 aya kadar vizesiz giriş izni tanımakla beraber Bordo pasaportlu vatandaşların süre fark etmeksizin vize alması gerekir. Danimarka Schengen bölgesine üye bir ülke olduğundan dolayı Danimarka için alınacak vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine de geçecektir.

Türkiye’den Danimarka’ya seyahat edecek vatandaşların yanlarında maksimum 3.250 Danimarka Kronu karşılığı kişisel eşya ile giriş yapmalarına izin verilmektedir. Nakit para olarak ise 10.000 EUR miktarı veya karşılığı farklı bir para birimini aşmayacak nakit girişine izin verilmektedir. Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Danimarka NATO, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi uluslararası kuruluşlara üye olan ve ortak çalışmalar yürüten iki dost ülkedir. Ayrıca Danimarka Kraliyeti, Türkiye Cumhuriyetinin Avrupa Birliği üyeliğini desteklemektedir. 

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka’da Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ikamet eden birçok Türk vatandaşı ve Türk asıllı Danimarkalı vardır. İkili ilişkilerin bir boyutunu da bu Türk varlığı oluşturur. Almanya işçi göçünden sonra Avrupa’nın çeşitli yerlerine yayılan Türk vatandaşları Danimarka’da da meslek ve dükkan sahibi olmuşlardır. Türkiye’den Danimarka’ya her sene aile ve akraba ziyareti gibi amaçlarla giden Türk sayısı bir hayli fazladır. Danimarka’ya, Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularının büyük bölümünü bu amaçla Danimarka ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar oluşturur.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu