Skip to content

Danimarka Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Danimarka vizesi, Ankara ve İstanbul’da Danimarka Konsolosluğu’na doğrudan müracaat ile alınmaz. İskandinav ülkelerinden olan Danimarka vize işlemleri oldukça zor ve karışıktır; ayrıca vize anlaşmalı olduğu firma ile vize görüşmesi sağlar. Long Vize Turizm vize için gereken evraklarını başvuru merkezlerine teslim etmekte yetkili firmalardan birisidir.

Danimarka Vize işlemleri, Long Vize Turizm ile oldukça kolay ve zahmetsizdir. Long Vize Turizm sizin yerinize tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde yapmaktadır. Long Vize Turizm gerek Danimarka vize başvuru formu gerek vize dilekçesi gibi yazılı beyanlar olsun gerek nüfus cüzdanı ikamet belgesi gibi hazır evrakların hazırlanması olsun tüm süreçte sizinle beraberdir.

Vize almanın ilk ve en önemli şartı son 10 yıl içinde çıkmış ve en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan pasaporttur.  Pasaportunuz eski ise yenilemeniz tavsiye edilir. Vize almak Danimarka konsolosluğunun hazırlamış olduğu evraklar ile sizden istenen evrakları doğrulama süreci ile başlar. Ayrıca gerektiği takdirde Danimarka Konsolosluğu sizden ek belge isteyebilir.

2001 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Danimarka, Schengen bölgesi üyesidir. Bu bakımdan Danimarka’ya daha doğrusu Danimarka’nın belirlemiş olduğu Schengen bölgesine vize almadan giriş mümkündür.

Banner Soru Sor
Soru Sorun
Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Schengen Vizesi ile Danimarka’da Kalabilir miyim?

Avrupa Birliği ülkelerinin bazı bölgelerinde kısa süreli dolaşım hakkı veren Schengen vizesi, Danimarka’nın belirlediği Schengen bölgesi için de geçerlidir. Schengen vizesi ile Danimarka’da sadece Schengen bölgesine gidebilirsiniz. Ayrıca yalnızca 90 gün kalabilirsiniz.

Ayrıca Schengen vizesi ile Danimarka’ya yalnızca bir kez gitme hakkınız vardır. Schengen bölgesi dışına çıkacaksanız oradaki Danimarka Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gerekir.

Danimarka Vize süresi ne kadardır?

Danimarka vize süresi alacağınız vizenin türüne göre değişiklik gösterir.  Ayrıca kalacağınız süre ne kadar uzarsa Danimarka vize ücreti de artacaktır. Long Vize Turizm bu ve diğer tüm konularda sizleri bilgilendirmek için hazır bulunmaktadır. Long Vize Turizm deneyimli ve dinamik kadrosuyla vize konusunda değişken her şeyi ilk elden kontrol ederek sizlere daha sağlıklı bir başvuru dönemi sağlar. Vize hakkında her şeyi Long Vize Turizm ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Vizesi Danimarka
Danimarka Vizesi

Danimarka Büyükelçiliği Vize

Danimarka büyükelçiliği vize verme konusundaki yetkilerini Danimarka başkonsolosluk makamına ve konsolosluklara bırakmıştır. Ayrıca Danimarka’nın Antalya, Alanya, İzmir, Mersin ve Marmaris’te fahri konsoloslukları bulunmaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği Vize Evrakları

Danimarka büyükelçiliği vize şartlarını vizenin türüne göre belirlemiştir. Fakat, Büyükelçiliği vize evrakları değişkenlik gösterebilir. Ayrıca başvuru sonrasında ek belge isteme hakkını da saklı tutar.

Büyükelçiliği vize işlemleri, doğrudan yetkilileri muhatap alınarak yürütülemez.  Danimarka konsolosluğu vize işlemlerini, iş yükünü hafifletmek amacıyla yetkilendirme yöntemi ile paylaştırmıştır. Long Vize Turizm Danimarka vize işlemlerini hızlı ve zahmetsizce yürütmek için sizlere hizmet etmekten onur duyar. Tam 14 şube ve 24 saat açık müşteri hizmetleri ekibi ile Long Vize Turizm, sizlerin daha sağlıklı ve konforlu bir vize dönemi geçirmenizi vadeder.

Danimarka vize evrakları ve belgeleri kişinin ev hanımı olup olmamasına öğrenci olup olmamasına, devlette ya da özelde çalışmasına, şirket çalışanı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.

Danimarka Büyükelçiliği Vize Muafiyeti

Büyükelçiliği vize muafiyeti Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport yani bordo pasaport sahiplerine bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport sahipleri Danimarka’ya gidebilmek için vize almak zorundadır.

Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasaport yani yeşil pasaport sahipleri, Hizmet Pasaportu sahipleri ve Diplomatik Pasaport hamilleri 90 günü aşmayan ziyaretlerinde Danimarka vizesine ihtiyaç duymazlar. Eğer Danimarka’da 90 günün üstünde kalacaklarsa Danimarka Konsolosluğunca farkı bir işleme tabii olurlar. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizmden bilgi talep edebilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Sonuçları Açıklama Zamanı

Danimarka Konsolosluğu vize başvurularına nispeten hızlı cevap vermektedir.  Tatil günleri de diğer Avrupa ülkelerine nazaran azdır. Danimarka Konsolosluğu resmi tatil zamanlarında çalışmaz ya da evrak kabul etmezler. Bu tatil günleri şunlardır:

 • 1 Ocak: Yeni yıl.
 • 14-17 Nisan: Paskalya tatili.
 • 1 Mayıs: İşçi bayramı
 • 5 Haziran: Milli bayram.
 • 24 Aralık-2 Ocak: Noel tatili

Danimarka Konsolosluğu vize taleplerini en az 10 iş günü içinde cevaplar. Yalnız, eksik evrak isteme, ek belge talep etme, yoğunluk gibi durumlarda süre 15 ila 20 güne kadar uzayabilir.

Büyükelçiliği Vize Danimarka
Danimarka Büyükelçiliği Vize

Danimarka Konsolosluğu Vize

Danimarka konsolosluğu vize Danimarka’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport yani bordo pasaport sahipleri için zorunludur.  Bunun yanında Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan ziyaretlerinde söz konusu ülke vize talep etmemektedir.

Danimarka vize işlemleri için doğrudan muhatap kabul etmez. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlerce işlem yürütülür. Long Vize Turizm, vize başvuruları evrakları konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. 81 ilde şubesi ve onlarca kurumsal firmadan referansı olan Long Vize Turizm, şimdi sizlerin hizmetindedir.

Danimarka vize başvurusu evrakları bulunmaktadır. Bu evraklarda genelde istenilen Danimarka vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

 • Pasaport,
 • Biyometrik Fotoğraf,
 • Şirket Evrakları,
 • İşe giriş belgesi,
 • Hizmet dökümü,
 • Maaş bordrosu,
 • Banka hesap özeti,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Ulaşım ve konaklama,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Özel şirketlerde çalışanlar için şirket yazısı.

Bu evraklar, istenilen vize türüne göre değişiklik gösterir. Örneğin başvuran öğrenci ise ondan meslek ve finans bilgileri istenmez ama ona sponsor olacak kişiden bu belgeler talep edilir. Devlette çalışanların evraklarında şirket izin belgesi olması gerekmez. Aynı keza kendi iş yerinin sahiplerinden elbette izin belgesi istenmez ama onlardan da işyerleri hakkında bazı belgeler talep edilir.

Bu evrakların nasıl olacağı konusunu, Long Vize Turizm web sitesinde bulunan müşteri temsilcilerine ya da direkt Long Vize Turizmi arayarak öğrenebilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğu Vize Ücreti Nedir?

Danimarka vize ücreti istenilen vizeye, vizenin süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıca Danimarka vize ücretlerini güncelleme hakkını saklı tutar ve Danimarka vize ücretleri hakkında vatandaşa doğrudan bilgi vermez. Bu durumlarda Long Vize Turizm uzman kadrosu ve sürekli güncellenen haberleşme ağı ile devreye girer. Danimarka güncel vize ücretini Long Vize Turizm uzmanlarına sorarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğu Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Danimarka vize başvurusu 10 ila 30 iş günü içinde bildirir. Long Vize Turizm ile çalıştığınız taktirde evraklarınız eksiksiz ve hatasız olacağı için resmî tatiller ve aşırı yoğunluk olmadığı taktirde vize başvurunuza 10 ila 15 gün içinde cevap verilir.

Konsolosluğu vize Danimarka
Danimarka Konsolosluğu vize

Danimarka Aile yada Arkadaş Ziyareti Vizesi

Danimarka aile yada arkadaş ziyareti vizesi, Danimarka’da oturma izni almış ya da Danimarka vatandaşı olan birinci ve ikinci dereceden akrabalarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen kısa süreli vize türüdür.

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi Danimarka’da yaşayan yakın akrabaları, eşleri, kız arkadaşları görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınır. Danimarka vizesine bu nedenle başvuran kişiden akrabalık ispat için belge, fotoğraf gibi kanıtlayıcı belgeler istenebilir.

Bordo yani Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Danimarka’ya yakınlarını görmek için gitmek isterse Danimarka’da yaşayan yakınlarının ilgili mercilere Türkiye’deki yakınlarını Danimarka’ya çağırdığına dair davetiye hazırlamaları ve vermeleri gerekir.

Bu davetiyede şu bilgiler gerekmektedir:

 • Davet eden kişinin tüm iletişim bilgileri.
 • Davet edilen kişinin yakınlık derecesi.
 • Davet edilen kişi hakkında mesleki, finansal bilgiler.
 • Davetlinin seyahat bilgileri, konaklama adresi, konaklama süresi.
 • Davetlinin Danimarka’ya geliş amacı.
 • Davetlinin konaklama ve seyahat giderlerini nasıl karşılayacağına dair açıklama.
 • Eğer davet edilen kişi ile bir akrabalık söz konusu değil ise davetlinin Danimarka’da ziyaret edeceği kişi ile olan fotoğrafları ya da kişilere ait vesikalıklar istenebilir.

İstenen tüm bu evraklar Danca ya da İngilizce hazırlanmalıdır.

İstenen tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması için Long Vize Turizm sizlere hizmet vermektedir. Eksik ya da hatalı bilgi ile davetiye ve vize şansınızın yok olmaması Long Vize Turizmin deneyimli çalışma kadrosunun önceliğidir. Bu bakımdan titiz davranmak, disiplinli ve özverili çalışmak Long Vize Turizmin en önemli özelliklerindendir.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için İstenen Belgeler Nelerdir?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi evrakları, kişilerin mesleklerine, finans güçlerine, davet edenin ve davet edilenin yakınlık durumuna göre değişiklik gösterir. Danimarka vizesi evrakları ve belgeleri için en sağlıklı süreç sizlerin Long Vize Turizm uzman çalışanları ile doğrudan irtibata geçmenizdir. Long Vize Turizm deneyimli kadrosu sizlere en güncel bilgiyi vermektedir. Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi genelde 90 gün ila 6 ay için verilir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Danimarka
Danimarka Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Danimarka Ticari Vize

Danimarka ticari vize, Danimarka’ya iş görüşmesi, Danimarka firmaları ile resmi iş bağlantıları ile gidecek olan Türk vatandaşlarına verilen Schengen vize türüdür. Ticari vize başvuruları evrakları, kişinin mali ve mesleki durumlarına göre çeşitlilik gösterir. Genel olarak Danimarka ticari vize başvuru evrakları şu şekildedir:

 • Türkiye’deki şirket hakkında bilgilerin olduğu yazı,
 • Pasaport: Vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalı,
 • İki adet istenilen şekilde çekişmiş fotoğraf,
 • Şirket Evrakları,
 • İşe giriş belgesi,
 • Hizmet dökümü,
 • Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu,
 • En az 5.000 TL bakiye bulunduğunu gösterir banka hesap özeti,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Ulaşım ve konaklama bilgileri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Ticari Davetiye,
 • Fuar ve sergi ziyareti ise bunlar hakkında bilgi.

Eğer kişi, şirket sahibi ise istenilen belgeler de değişiklik göstermektedir. Bu kişiden, firması hakkında resmi kayıtlar ve ciro bilgileri istenir. Ayrıca şirketin vergi kayıtları, şirket sahibinin ticari geçmişi de istenebilir.

Long Vize Turizm, tüm bu evrakların toparlanmasına sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Long Vize Turizm, Danimarka vize başvurusu sürecinde, sürecinizin zahmetsiz ve kolayca geçmesi için işinde uzman, çalışma kadrosu ile sizlerle iletişime geçmek için hazırdır.

Danimarka Ticari Vize Süresi Ne Kadardır?

Ticari vize süresi genelde 90 gün olarak düzenlenir. Aksi durumda, daha fazla Danimarka’da kalma durumunuzu ülkeden çıkış yapmadan Danimarka Konsolosluklarına bildirmelisiniz.

Danimarka Schengen Vizesi ile Başka Ülkeye Gidebilir miyim?

Danimarka vizesi almak, Danimarka 23 Schengen ülkesinden birisi olduğu için aynı zamanda Schengen vizesi almaktır. Ama Danimarka üzerinden başka bir Schengen bölgesine geçilecekse mutlaka vize başvurusunda belirtilmelidir. Bazı durumlarda, bu ülkelerde ne kadar kalacağınız da size konsolosluk tarafından sorulabilir. Ticari vize ile ilgili diğer tüm sorularınız için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Uzman ve deneyimli Long Vize Turizm çalışanları sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Ticari Vize Danimarka
Danimarka Ticari Vize

Danimarka Turistik Vize

Danimarka Turistik Vize Danimarka’ya kültürel faaliyet, gezi, eğlence amaçlı giden ziyaretçilere verilen vize türüdür. Danimarka vizesi, Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahiplerine verilir. Türkiye Cumhuriyeti hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 günlük kısa seyahatleri için vize almak zorunda değillerdir. 90 günü aşan ziyaretler ise vize işlemlerine tabii tutulur.

Danimarka Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Turistik vize, Türkiye’de geliri iyi olan ya da Türkiye’de belirli bir birikimi olan vatandaşlara daha kolay verilir. Zaten Danimarka turistik vize başvurusunda de kişinin meslek ve gelir durumunu gösterir belge de istenir.

Danimarka Vize başvurusunda, Danimarka’ya neden gittiğinizi tam olarak belirtmeniz gerekir. Danimarka vize başvuru dilekçesinden kendinizi açıkça ifade etmelisiniz. Ayrıca gideceğiniz ülkenin dilini bilmeniz, size mülakat esnasında önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Danimarka vize başvuru evrakları ya da Danca ya da İngilizce olmalıdır. Özellikle Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve ziyaretçinin doldurması gereken Danimarka vize formu ya Danca ya da İngilizce olmak zorundadır.

Danimarka turist vize için istenen evrakların eksiksiz olması en önemli şarttır. Danimarka konsolosluğu eksik evrak durumunda sizi mülakata çağırmadan ya da ikinci bir randevu hakkı vermeden, sizin vize başvurunuza ret cevabı verebilir. Bu durumda da ödediğiniz vize ücretinin de iadesini yapmaz. Siz, böyle kötü durumlarla karşılaşmayın diye Long Vize Turizm uzman ve tecrübeli çalışanları ile sizlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır.  Evraklarınız, Long Vize Turizm ile hazırlandığında, geri çevrilme riskiniz asgari düzeye indirilecektir.

Danimarka Turistik Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

 • Pasaport,
 • Fotoğraf,
 • Şirket Evrakları,
 • İşe giriş belgesi,
 • Hizmet dökümü,
 • Maaş bordrosu,
 • Banka hesap özeti,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Ulaşım ve konaklama,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Özel şirketlerde çalışanlar için şirket yazısı.

Bu evrakların nasıl olacağı, hangi bilgileri içereceği gibi konular için Long Vize Turizm çalışanları ile irtibata geçebilirsiniz. Long Vize Turizm çalışanları size en doğru bilgiyi, en güncel bilgiyi vermekten memnuniyet duyacaktır.

Turistik Vize Danimarka
Danimarka Turistik Vize

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat planları dahilinde bordo pasaport hamillerinin seyahat öncesinde yapacakları işlemdir. Ülkemizden seyahat edecek kişilerin söz konusu ülke için vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul görmektedir.

Başvuru yapmak için öncelikle pasaport başvurunuzu yapmalısınız.  Daha sonra Danimarka Konsolosluğu yetkilendirdiği vize merkezlerine istenilen evraklarla gitmeniz gerekir. Long Vize Turizm, sizlere Danimarka vize başvurusunda tecrübeli ekibi ile yardımcı olacaktır.

Danimarka Vize Başvurusu için Yetkili Vize Merkezleri

Danimarka Konsolosluğu vize konusunda yalnızca vize süre uzatma ve onaylama işlemlerini gerçekleştirir.  Bunun dışında yetkili vize merkezleri, Danimarka Konsolosluğu’na başvuru için istediği belgeleri düzenlemekle yetkilidir. Long Vize Turizm bu karmaşık süreçte sizlere en iyi hizmeti sunmak amacıyla çalışmaktadır.  Alanında deneyimli ve uzman ekip ile Danimarka vize başvuruları sorunsuzca yapılmaktadır.

Danimarka, Avrupa Birliği’nin 26 Schengen ülkesinden birisidir.  Schengen vizesi sahipleri yalnızca Danimarka’nın belirlediği Schengen bölgesine 90 günlük kısa bir gezi düzenleyebilir.  Bunun dışında Danimarka’ya eğitim, turizm, akraba ya da aile ziyareti gibi maksatlarla gitmek isteyen her Türk vatandaşı Danimarka vizesi almakla yükümlüdür.

Danimarka vizeleri, Danimarka’ya gitme amacına göre çeşitlilik gösterir:

Danimarka turistik vizesi: Danimarka turistik vizesi, Danimarka’ya turistik veya kültürel amaçlı gitmek isteyen ziyaretçilere verilir.  Genelde 3 ay ile 6 ay süresi bulunur.

Danimarka ticari vizesi: Danimarka’ya iş görüşmesi, iş organizasyonu, iş başvurusu ya da ticari alışveriş gibi durumlarla gitmek isteyenlere verilir.  Danimarka turistik vizesi ile Danimarka ticari vizesinin evrakları farklı olabilmektedir.

Danimarka aile ve arkadaş vizesi: Danimarka aile ve arkadaş vizesi, Danimarka’da oturum izni almış ve artık Danimarka vatandaşı olmuş birinci dereceden ya da ikinci dereceden akrabaları olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mahsustur. Bu vizede Danimarka’da akrabası bulunan kişiden akrabalığı doğrulayacak belgeler istenir.

Danimarka Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri Danimarka’ya gitmek için Danimarka vize başvurusu yapmak zorundadır.  Bunun dışında yeşil pasaport olarak bilinen kişiye özel pasaport sahiplerinin kısa süreli gezilerde Danimarka vizesine başvurmaları gerekmez. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla Danimarka vizesi olmadan Danimarka’ya giriş yapabilir. Long Vize Turizm çalışanları Danimarka vize başvurusu evrakları için gereken yönlendirmeleri yapmak üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarlar.

Vize Başvurusu Danimarka
Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Vize Evrakları ve Belgeleri

Danimarka vize evrakları ve belgeleri, Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenen Danimarka vizesi almak için gereken şartların taşınıp taşınmadığını kontrol etme amacı güden bilgi işlem ürünleridir. Danimarka Konsolosluğu bu evrak ve belgeleri değiştirme hakkını saklı tutar. Bu bakımdan istenilen evraklar hakkında güncel bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm’i arayabilirsiniz.

Danimarka vize evrakları Danimarka konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Ayrıca Danimarka’ya gitme amacına göre vize evrakları çeşitlilik göstermektedir. Aşağıda verilen, genel anlamda istenen belgelerdir.

 • Şirket yazısı,
 • Pasaport,
 • Fotoğraf: 2 adet,
 • Şirket Evrakları,
 • İşe giriş belgesi,
 • Hizmet dökümü,
 • Maaş bordrosu,
 • Banka hesap özeti,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • Ulaşım ve konaklama,
 • Seyahat Sağlık Sigortası.

Danimarka vize evrakları hakkında daha geniş bilgi için Long Vize Turizm çalışanlarından gece 23.30’a kadar destek alabilir, web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka Vize Evrakları Ve Belgeleri Eksik ya da Hatalı Çıkarsa Ne Olur?

Danimarka konsolosluğu, eksik ya da hatalı belgeyle başvuran kişinin başvurusunu ikinci bir randevu talep ettirmeden geri çevirebilir. Ayrıca pasaportun yıpranmış ya da eskimiş olması da başvuru reddine neden olan bir durumdur.

Kızlık soy isimle pasaport sahibi olanların evlendikten sonraki soy isimleri ile yeni pasaport alması şartı bulunur. Danimarka konsolosluğu yetkileri bu durumu iki ayrı kişi olarak sayıp başvuruya ret cevabı verir. Tüm bu durumlardan etkilenmemek için alanında uzman kişilerle vize başvuru sürecinizi yönetebilirsiniz. Long Vize Turizm, tüm süreç boyunca, alanında uzman çalışanlarıyla sizin sağlıklı ve hızlı bir başvuru süreci geçirmenizi temenni etmektedir.

Danimarka Vize Evrakları Teslim Edildikten Sonraki Süreç Nedir?

Danimarka vize evraklarını tamamladıktan sonra evraklarınız Danimarka Konsolosluğu yetkililerine teslim edilmektedir. Danimarka konsolosluğu, başvurunuzu inceler ve gerekli gördüğü zaman sizi mülakata çağırır. Ayrıca evraklardaki bilgilerden ikna olmazlarsa sizden ek belge talep edebilirler. Tüm bunlar göz önüne alındığında Danimarka vizesi sonucunuz 10 ile 20 iş günü arasında çıkar. Danimarka resmi tatilleri ya da konsolosluğun yoğunluk durumuna göre Danimarka vize sonucunuzun bildirilme süresi uzayabilir.

Vize Evrakları ve Belgeleri Danimarka
Danimarka Vize Evrakları Ve Belgeleri

Danimarka Vize Formu

Danimarka vize formu, Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanır. Önemli bir belgedir. Danimarka vize formu doldurulduktan sonra, Danimarka Konsolosluğuna teslim edilecek belgeler içerisinde yer almalıdır. Başvuru formu, Danimarka vize başvuru evraklarından Danimarka konsolosluğu tarafından hazırlanan bir evraktır. Başvuru formu, başvuru aşamasının vize başvuru evraklarının ilk adımını oluşturacaktır.

Başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması esastır. Bilgilerde hataya rastlanma durumunda Danimarka konsolosluğu başvuruyu geri çevirmektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile Danimarka vize başvuru evraklarında verilen bilgiler konsolosluk yetkilileri tarafından karşılaştırılacak ve verilen bilgilerin gerçeğe uygun olup olmadığı bu şekilde anlaşılacaktır. Bu bakımdan başvuru formunun açık bir şekilde doldurulması önemlidir.

Tüm bu detaylarda boğulmadan, sağlıklı ve hızlı bir şekilde başvurunuzun onaylanması için Long Vize Turizmin deneyimli çalışma kadrosu sizlerin onlarla irtibata geçmenizi bekliyor. Uzun soluklu hizmetlerdeki başarısı, kurumsal firmaların referansları ile Long Vize Turizm, sizlere de profesyonel hizmeti vermek için sabırsızlanıyor.

Danimarka Vize Formu Neden Gereklidir?

Danimarka Konsolosluk yetkilileri, başvuru yapan kişi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ilk bu form ile ulaşmaktadır. Bu bakımdan başvuru formunun iyi bir intiba bırakması Danimarka vize başvuru sonucunun olumlu olmasında oldukça etkilidir.

Başvuru formu ya İngilizce ya da Danca doldurulması gereken bir evraktır. Form yanında iki adet biyometrik fotoğraf ve ıslak imza şartı bulunmaktadır. Başvuru formu mutlaka silinmez bir tükenmez kalemle doldurulmalı, üzerinde herhangi bir karalama yapılmamalıdır.

Başvuru formu, online olarak indirilir. Doldurma işlemini ise uzman kişilerin yardımıyla yapmanız ve aranılan dil şartını çok iyi bilen çalışanlara sahip Long Vize Turizm ile işlem yürütmeniz vize başvuru sürecinizi daha sağlıklı bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Danimarka Vize Formu Eksik Olursa Başvuru Geçersiz Olur mu?

Başvuru formu eksiksiz olmamalıdır. Bu durumda Danimarka Konsolosluğu vize talebinizi ya geri çevirir ya da sizi mülakata çağırır. Ama bu durum, konsolosluk yetkilisinin inisiyatifine kalmıştır. Bu tür durumlara meydan vermemek için bu konuda alanında uzmanlaşmış Long Vize Turizm çalışanları sizlere yol gösterecek, vize başvuru sürecinizi en iyi şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Vize Formu Danimarka
Danimarka Vize Formu

Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka vize işlemleri için vatandaşları doğrudan konsolosluğa kabul etmemektedir.  Danimarka vize işlemlerini eksiksiz ve hızlı bir şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm’e başvurabilirsiniz.

Danimarka Vize İşlemleri için Gereken Belgeler

Başvuru işlemleri için en önemli belge pasaporttur. Pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması, en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunmalıdır. Ayrıca yıpranmış veya eskimiş pasaportlarınız mutlaka yenilenmiş bir halde olmalıdır.

Vize başvuru işlemleri, pek çok ülke gibi direkt Danimarka Konsolosluğu’na tarafınızdan başvuru şeklinde değildir.  Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenen ve yetkilendirilen vize merkezleri vize kabul işlemini gerçekleştirir. Long Vize Turizm sizlere vize başvurusu için gereken belgeleri düzenlemede ve başvuru yapmakta yetkili firmalardan dır. Long Vize Turizm ile birebir iletişim kurarak vize işlemlerini hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka vizesi için iki tür evrak bulunur.  Birisi Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve sizin doğrudan bilgi vermeniz gereken evrak, diğerleri ise Danimarka Konsolosluğu’nun sizlerden talep ettiği evraklardır.   Danimarka vize evrakları Danimarka’ya gitme amacınıza göre değişiklik gösterir.  En sık başvurulan Danimarka turistik vize temel olarak şu evrakları ister:

 • Danimarka Schengen vize başvuru formu.
 • Güncel biyometrik fotoğraf.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Finans durumunu gösterir belge.
 • Danimarka turistik vize dilekçesi.

Tüm bu evraklara ek olarak Danimarka Konsolosluğu sizden başka evraklar da isteyebilir.

Danimarka Vize İşlemleri Ne Zaman Sonuçlar?

Danimarka Konsolosluğu, evrak incelemesi sonucunda ek evrak talebinde bulunursa Danimarka vize işlemleri sonucu uzayabilir.  Ayrıca Danimarka resmî tatillerde konsolosluğa evrak kabul etmez.  Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulursa Danimarka Konsolosluğu vizelere 15 ila 20 gün arasında cevap vermektedir.

Danimarka Vizesini Almam için Nereye Müracaat Edebilirim?

Danimarka vizesi almak için Long Vize Turizm’e başvurabilirsiniz. Long Vize Turizm, titiz ve özenli çalışmasıyla evrak toparlamayı hızlı bir şekilde yapar, evrakların eksik olup olmadığını ya da hatalı olup olmadığını defalarca kontrol ederek evrak eksikliğinden dolayı geri çevrilme durumunu ortadan kaldırır. Long Vize Turizm uzman çalışma kadrosu ve deneyimi, alanlarında uzman oluşları Danimarka vize alma sürecini olumlu yönde etkilemektedir.

Vize İşlemleri Danimarka
Danimarka Vize İşlemleri

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka vize randevusu, parmak izi vermek ve Danimarka vize başvuru evraklarını konsolosluklara teslim etmek amacıyla alınır. Randevu işlemleri sizin adınıza Long Vize Turizm tarafından yapılır.

Danimarka vizesi turistik, ticari, aile ve akraba ziyaret ya da transit geçme amacıyla olabilir.  Tüm bu vize çeşitleri için farklı evraklar Danimarka Başkonsolosluğu tarafından ziyaretçiden talep edilebilir.  Bunun dışında Danimarka Başkonsolosluğu ya da Danimarka konsoloslukları teslim edilen evraklarda eksik, hata ya da yıpranmış evrak gördüklerinde o evrakı yeniden talep edebilirler. Ayrıca Danimarka resmî tatillerinde konsolosluk ve başkonsolosluklar belge kabul etmezler.  Bu durumda başvuru süreçleri doğal olarak uzayabilir.

Her şeyin eksiksiz ve doğru gittiğini kabul edersek Danimarka vize başvurusu cevabı en erken 10 iş günü içerisinde tarafınıza iletilir. Danimarka vize başvurusu en sağlıklı ve hızlı bir şekilde Long Vize Turizm ile olur.  Alanında uzman çalışanları ve tecrübeli yöneticilerin yönlendirmesi ile Danimarka vize başvurusunun en kısa sürede cevaplanması sağlanır. Vize başvuru işlemleri ile ilgili konularda profesyonel kadrosu ile hizmet vermektedir.

Danimarka Vize Ücretleri Nedir?

Danimarka vize ücretleri, Danimarka Başkonsolosluğu tarafından belirlenir. Danimarka vize ücreti dolar ve Euro kuruna göre de güncellenmektedir. Ayrıca Danimarka vize ücretleri ziyaretçinin Danimarka’ya gitme amacına göre şekillenir.  Danimarka vize ücretlerine alınacak vizenin süresi de etki eder.  Vize süresi ne kadar uzarsa talep edilen vize ücreti de artık gösterecektir.   Danimarka vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Long Vize Turizm ile görüşebilirsiniz. Long Vize Turizm sizlere tam ve eksiksiz güncel bilgi verecektir. Danimarka Vize Randevusu hakkında ayrıntılı bilgi için Long vize Turizmden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Danimarka Vizesi Başvurusunda Eksik Evrak Varsa Ne Olur?

Danimarka Başkonsoloslukları ya da Danimarka konsoloslukları eksik veya hatalı belgede başvuran kişinin vize cevabını ikinci bir randevuya gerek duymadan reddedebilir. Aynı şekilde evrakların eski ya da yıpranmış olması ya da fotoğrafın istenilen açıdan çekilmemiş olması da konsolosluk için ret anlamına gelebilir. Bu yüzden evrak toparlama işini alanında uzman kişilerin yardımı ile yapmak gerekir. Long Vize Turizm bu aşamada devreye girer. Uzman ve deneyimli çalışma kadrosu ile eksik evrak ya da hatalı evrak yüzünden ret alma riskinizi en az seviyeye indirir. Danimarka Vize Randevusu ile ilgili bütün sorularınız için sizlere uzman bir hizmet sunmaktayız.

Vize Randevusu Danimarka
Danimarka Vize Randevusu

Danimarka Vize Ücreti

Danimarka vize ücreti Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenir ve sürekli değişkenlik gösterir. Kur dalgalanması, vize süresi, vizenin çeşidi değişimi sağlayan unsurların bir kısmıdır. Vize bedeli güncel bilgisini Long Vize Turizm yetkililerine sorarak hem Dolar hem Euro hem de Türk Lirası cinsinden anında öğrenebilirsiniz.

Danimarka vize çeşidine göre vize ücreti de değişkenlik gösterir. Ayrıca, vize süresinin uzaması ya da kısalması da vize bedellerinin dalgalanmasında etkilidir. Danimarka konsoloslukları Danimarka vize ücretinin bilgisini telefon ya da İnternet üzerinden paylaşmazlar. Sizler Long Vize Turizmi arayarak ya da web sitesi üzerinden Danimarka vize formu doldurup size dönüş yapılmasını sağlayarak güncel vize harçlarını öğrenebilirsiniz.

Vize harçları, Danimarka Konsolosluklarının belirlediği banka hesaplarına yatırılmalıdır. Evrak ve belge teslim ederken mutlaka vize ücreti de yatırılmalıdır. Aksi taktirde, başvurunuz geri çevrilir.

Long Vize Turizm, tüm bu ayrıntılarla sizin yerinize uğraşarak sizin daha sağlıklı ve hızlı bir vize süreci geçirmenizi sağlamaktadır. Banka hesap numaraları ile siz uğraşmazsınız ya da ücretin karşı tarafa yansıyıp yansımadığı gibi sorunlara kafa yormazsınız. Sizin yerinize Long Vize Turizm, tüm işlemlerinizi halleder. Üstelik şeffaf bilgi ilkesi ile istediğiniz zaman işlemlerinizin nasıl ilerlediğini sizinle birebir ilgilenen Long Vize Turizmin deneyimli çalışanlarına sorabilirsiniz.

Danimarka Vize Ücreti Dekontu İstenir mi?

Danimarka vize evrakları ve belgelerinde, vize harcı ödediğinizi gösterir belgenin bulunması şartı vardır. Bankanın ücreti askıya alması ya da herhangi olumsuz bir durumda, ücretin yatırıldığına dair belgenin olması gerekmektedir.

Danimarka için istenen evraklarda şahsi banka hesabınıza ait bilgiler de bulunmaktadır. Bu ikisinin birbirine karıştırılıp eksik evrak teslim edilmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu bakımdan işinin ehli Long Vize Turizm ile çalışmanız, bu tür küçük ve aslında önemsiz hatalar yüzünden başvurunuzun geri çevrilme riskini en aza indirmektedir.

Vize Harcının İadesi Var mıdır?

Danimarka ücret iadesi bulunmamaktadır. Ret cevabı almanız, ücret iadesi anlamına gelmemektedir. Bu yüzden uzman çalışma kadrosu ile Long Vize Turizm, sizin ret cevabı almanızı en az seviyeye indirmeyi amaçlamaktadır.

Vize Ücreti Danimarka
Danimarka Vize Ücreti

Danimarka Vizesi Dilekçe Örneği

Danimarka vizesi dilekçe örneği, ziyaretçinin kaleme aldığı vize evraklarının önemli bir parçası olan Danimarka vizesi talep dilekçesinin hangi formatta yazıldığını anlatan kılavuz belgedir.

Danimarka vizesi dilekçe örneği nedir sorusunun cevabını veriyoruz. Danimarka vizesi talep dilekçesi, Danimarka vizesi için istenen evraklardan bir tanesidir. Davetlinin neden Danimarka’ya gitmek istediğini açıkladığı bir belgedir. Bu belgede, Danimarka’ya gidildiğinde maddi kaynakların kim tarafından karşılanacağını bildiren ibareler bulunmalıdır. Ayrıca, maddi anlamda sponsor olan kişinin banka hesabında belli bir miktar birikim olması şartı bulunmaktadır.

Danimarka vizesi talep dilekçesi, ziyaretçi tarafından yazılır. Bu dilekçe, Danimarka Konsolosluğu muhatap alınarak kaleme alınır. Danimarka vizesi talep dilekçesinde amaç, ziyaretçinin Danimarka’da kalmak istemediğine, sadece belirli bir süre oraya gittiğine dair konsolosluğu ikna etmektir. Danimarka vizesi talep dilekçesi, ziyaretçinin kendini ifade ettiği tek belge olduğu için vizenin geri çevrilip çevrilmemesinde önemli bir etkisi bulunur.

Danimarka Vizesi Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Danimarka vizesi talep dilekçesi, Danimarka Konsolosluğuna Danca ya da İngilizce yazılır. Bu iki dilin de dil bilgisi kurallarına uyulup herhangi bir hata yapılmadan dilekçenin yazılması başvurunun kabul ve reddi için çok önemlidir. Bu bakımdan işinde uzman ve daha önce bunu defalarca yapıp tecrübe kazanmış çalışanların desteği ile Long Vize Turizm güvencesiyle Danimarka vizesi talep dilekçesi yazılması tavsiye edilir.

Danimarka vizesi talep dilekçesi aslında bir ikna metnidir. Danimarka Konsolosluk yetkilerini, sizin Danimarka’da söz verdiğiniz süre boyunca herhangi bir aksi duruma meyletmeyeceğinize ve geri döneceğinize dair ikna etmeniz gerekmektedir. Bunu, bu işe yıllarını vererek birikim üzerine birikim katmış Long Vize Turizm en iyi şekilde yapacaklardır.

Danimarka Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Danimarka vizesi talep dilekçesi, Danca ya da İngilizce yazılmalıdır. Eğer bu diller bilinmiyorsa Danimarka vizesi talep dilekçesi Türkçe yazılıp yeminli bir tercümana istenilen dile çevrilebilir. Ama Danimarka Konsolosluğu, dilekçenizde yazan durumları istinaden sizi mülakata çağırabilir. Bu durumda, Danca ya da İngilizce bilmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Her durumda Long Vize Turizm bir telefon kadar uzağınızdadır.

Vizesi Dilekçe Örneği Danimarka
Danimarka Vizesi Dilekçe Örneği

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi kaç günde çıkar? sorusunun net bir cevabı yoktur. Bunun en önemli nedeni, Danimarka Konsolosluğu’ nun gerekli durumlarda evrak talep edebilmesi ya da evrakların ikinci kez yeniden getirilmesi gibi durumların sürekli olmasıdır.

Danimarka Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka Turistik vizesi: Danimarka turistik vizesi, Danimarka’ya kültürel turistik ya da eğlence amaçlı yapılan kısa süreli gezilerde kullanılmak üzere bir defaya mahsus giriş hakkı yapma koşuluyla verilir. Danimarka turistik vizesi için konsoloslukları ziyaretçiden finansal bilgilerini ister.  Ayrıca ziyaretçiye belirlenen süre sonunda Danimarka’dan ayrılacağına dair dilekçe yazdırabilir.

Danimarka Ticari Vizesi: Danimarka ticari vizesi, Danimarka’ya iş amaçlı olan tüm geziler için verilebilir.  Danimarka Başkonsolosluğu ziyaretçiden meslek bilgilerini ve finansal bilgilerini ister. Bazı durumlarda ziyaretçiden çalıştığı yerden alabileceği bir izin belgesi talep edilebilir.  Ek evrak olarak Danimarka’dan çağrıldığı şirket ya da kurum hakkında bilgi istenebilir.  Akademik çalışmalar da ticari vize kapsamında değerlendirilir.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi: Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Danimarka vatandaşı olmuş ya da Danimarka’da uzun süre oturum izni hakkına sahip olmuş kişileri ziyaret etmek isteyen misafirlere verilir.  Danimarka konsoloslukları, ziyaretçiden Danimarka’da olan akrabaları ile ilgili belge isteyebilir.

Danimarka Transit vizesi: Danimarka üzerinden başka bir ülkeye gitmek için alınan vizeye Danimarka transit vizesi denir.

Danimarka Vize Evrakları Nelerdir?

Danimarka vize evrakları, alınacak vize türüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak istenen belgelere ek belgeler istenebilir, ziyaret amacını kanıtlayıcı belgeler de Danimarka Konsolosluğu tarafından talep edilebilir.

Long Vize Turizm, bu meşakkatli süreçte sizlere en iyi hizmeti sağlamak için vardır. Long Vize Turizm ile istenen evrakları kısa sürede hem de eksiksiz bir şekilde toparlayabilirsiniz. Bu şekilde, eksik ya da hatalı evrak nedeniyle ret cevabı alma riskinizi asgari düzeye indirirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Danimarka
Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Danimarka Vizesi

VFS Danimarka vizesi, kısa süreli Danimarka vizesi başvurusu dur. Vize onayı yine Danimarka Başkonsolosluğu tarafından onaylanır. İstenen evraklar ve belgeler Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenir ve değiştirebilir.

VFS Danimarka Vizesine Nasıl Başvurabilirim?

VFS Danimarka vizesine, Long Vize Turizm aracılığıyla zahmetsiz ve hızlı bir şekilde başvurabilirsiniz. Long Vize Turizm ile çok dilli çalışanları sayesinde güncel her durumundan hemen haberdar olursunuz. Danimarka Konsolosluğu tarafından sürekli güncellenen fiyat bilgisi hakkında da Long Vize Turizm sizleri aydınlatmaktan büyük mutluluk duyar.

Vizeye başvurmak için Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenen şartlar bulunur. Bunlar genel olarak Danimarka’ya gidecek olan kişilerin maddi durumları, meslekî durumları ile ilgilidir. Ayrıca, Danimarka Konsolosluğu başvuru esnasında, ek evraklar isteyebilir. Gerekli durumlarda ziyaretçi mülakata çağrılabilir. Tüm bu durumlarda, Long Vize Turizm sayesinde hazır olabilirsiniz.

Danimarka, direkt vize başvurusu kabul etmemektedir. Pek çok ülkede olduğu gibi Danimarka Başkonsoloslukları da iş yüklerini azaltmak amacıyla başvurular için aracılar kullanmaktadır. Long Vize Turizm, VFS Danimarka vizesi başvurusu için sizinle beraber çalışan, 7/24 iletişim halinde olacağınız aileniz gibi benimseyeceğiniz bir firmadır.

Vizesi Nasıl Alınır Danimarka
Danimarka Vizesi Nasıl Alınır

VFS Danimarka Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Danimarka vize başvuru evrakları sürekli güncellenmektedir. Genel evrak listesi şu şekildedir:

 • Pasaport.
 • Fotoğraf.
 • Şirket Evrakları.
 • İşe giriş belgesi.
 • Hizmet dökümü.
 • Maaş bordrosu.
 • Banka hesap özeti.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Nüfus kayıt örneği.
 • Ulaşım ve konaklama.
 • Seyahat Sağlık Sigortası.
 • Özel şirketlerde çalışanlar için şirket yazısı.

Bu listenin nasıl olması gerektiğini, kaç adet fotoğraf ve nasıl olacağını Long Vize Turizm’i arayarak ya da web sitesini ziyaret edip müşteri temsilcisi ile konuşarak öğrenebilirsiniz.

VFS Danimarka vizesi başvuru koşulları ve güncel evrak listesi için Long Vize Turizm size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır. Sürekli gelişen ve değişen, güncellenen başvuru evraklarının en güncel halini Long Vize Turizm zevkle sizlere iletecektir. Danimarka vize başvuru sonucu en az 10 iş günü içinde belli olur. Ama bu süre ek evrak isteme, resmî tatiller gibi nedenlerden dolayı uzayabilir.

Danimarka’nın Vize İstemediği Ülkeler

Kuzey İrlandaAvusturya
İrlandaLüksemburg
İskoçyaPolonya
İngiltereFransa
KanadaYeni Zelanda
İzlandaLitvanya
BelçikaSlovenya
AlmanyaEstonya
Çek CumhuriyetiGaller
İtalyaİspanya
AmerikaFinlandiya
LetonyaMalta
İsveçSlovakya
İsrailPortekiz
İsviçreYunanistan
NorveçBulgaristan
MacaristanHollanda
AvustralyaHırvatistan
LiechtensteinRomanya
Danimarka’nın Vize İstemediği Ülkeler

Danimarka Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus5,806 milyon (2019)
Para BirimiDanimarka Kronu
Resmi DiliDanca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+45
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriSmørrebrød – Wienerbrød – Æbleflæsk – Tarteletter – Porridge – Flæskesteg
Gezilecek YerlerTivoli Bahçeleri – Kronborg Sarayı – Legoland Billund – Danimarka Milli Müzesi – Saviour Kilisesi
BaşkentKopenhag
ŞehirleriAastrup – Kopenhag – Allinge-Sandvig – Assens – Billund – Odense
Yüz Ölçümü42.933 km²
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.dk
Kurucusuİskandinavyalı Mavi Diş Harald
BaşkanıMette Frederiksen
Asgari Ücret1600 Euro
İklimiIlıman İklim
Asker Sayısı22.000
Komşu ÜlkeleriAlmanya – İsveç
Kuruluş Tarihi5 Haziran 1849
Danimarka Hakkında Genel Bilgiler
Danimarka
Danimarka
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Danimarka vize başvuruları elçiliğin ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Long Vize Turizmin sağladığı profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza siz yorulmadan gerçekleştirilir.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır ?

Danimarka vize başvuru işlemleri vize randevunuza göre ortalama 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilirken sonuçlanma süresi 10 ile 15 gün arasında sürmektedir. Long Vize Turizm bu süreçte sizlerin her zaman yanında yer almaktadır.

Danimarka’ ya Hangi Pasaportlar İle Gidilebilir ?

Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız vize almak suretiyle diğer pasaport hamili vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 günden az kalmak kaydıyla vize almadan Danimarka seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Long Vize Turizm ile iletişime geçerek vize evrakları ve başvuru prosedürlerini öğrenebilirsiniz.

Danimarka Büyükelçiliği Nerede ?

Danimarka büyükelçiliği başkentimiz Ankara’ da bulunmaktadır. Danimarka vize başvurusu ve büyükelçilik ile ilgi öğrenmek istedikleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Büyükelçiliğinden Vize Başvurusu Yapılır Mı ?

Danimarka vize randevusu ve vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Vize başvuru merkezlerinden nasıl vize başvurusu yapılması gerektiğini Long Vize Turizmden öğrenebilirsiniz.

Danimarka Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Danimarka’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın vize işlemleri VFS Danimarka Vizesi departmanından gerçekleştirilir. Long Vize Turizm vfs global vize başvuru merkezine girme yetkisi ile sizin adınıza başvuru yapma yetkisine sahiptir.

Danimarka Konsolosluğu Nerede Bulunur ?

Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği ülkemizin başkenti Ankara’ da bulunmaktadır. Danimarka konsolosluğu vize veya Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleriniz için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı ?

Danimarka vize başvurusu yetki başvuru merkezi olan Danimarka Vizesi departmanından gerçekleştirilmektedir. Long Vize Turizm vfs globale girme yetkisi olduğundan vize başvurunuzu sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır ?

Vize işlemleri konsolosluk tarafından yapılmamakta olduğu için Danimarka Vize Randevusu yetkili başvuru merkezinden online olarak alınmaktadır. Long Vize Turizm vize randevunuzu sizin adınıza alarak vize başvurularınızı gerçekleştirmektedir.

Danimarka Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır ?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için Danimarka’da yaşayan aile üyelerinizden veya arkadaşlarınızda davetiye almanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden bütün Danimarka vize evrakları ve belgelerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Danimarka vize başvurusu, kesin bir sürece bağlı olmayıp, ortalama 10 ila 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzu en hızlı şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Aile/Ziyareti Vizesi İçin Hangi Pasaportlar Gereklidir ?

Danimarka ziyaret vizesi almanız için bordo pasaport hamili olmanız yeterlidir. Diğer pasaport türleri için 180 gün içerisinde 90 günden az süren seyahatler için vize almanıza gerek yoktur. Diğer Danimarka Vizesi İşlemleriniz için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Ticari Vizeye Kimler Başvurabilir ?

Danimarka ticari vizesine seyahat amacı iş görüşmesi, iş anlaşması, iş kurma gibi amaçları olan kişiler başvurabilirler. Ticari amaçlar için gerçekleştirilecek seyahatlerde Danimarka Turistik Vize başvurusu yapılmamalıdır. Long Vize Turizm ile hangi vizeye başvurmanız gerektiğini en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Ticari Amaçlı Seyahatlerde Hangi Vizeye Başvurulmalıdır ?

Ticari amaç ile yapılacak Danimarka seyahatlerinizde ticari vize başvurusu yapılmalıdır. Danimarka vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Ticari Vize Nereden Alınır ?

Danimarka’ nın bütün vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Danimarka Vizesi departmanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Long Vize Turizm ile çalışmanız halinde sizlerin VFS Global’ e gelmenize gerek kalmadan başvurunuz gerçekleştirilir.

Danimarka Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir ?

Danimarka’ ya gezi, tatil, kültürel gezi gibi seyahat amacı bulunan ve gerekli koşullara uyan bütün bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız başvurabilirler. Long Vize Turizmin Danimarka Büyükelçiliği Vize ve Başvuru Merkezi vize işlemleri yapabilme yetkisi bulunmaktadır. Long Vize Turizmin sizin adınıza vize başvurunuzu gerçekleştirmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Turistik Vize Kaç Günde Çıkar ?

Turistik vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından 10 ile 15 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Bütün vize türleri için Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorunuzun cevabını Long Vize Turizme ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Danimarka Turistik Vize Başvurusu İçin Nereden Randevu Almalıyım ?

Bütün Danimarka vize başvuruları yetkili başvuru merkezi olan Vfs Global üzerinden yapılmaktadır. Danimarka Vize Randevusu da vfs global sayfasından online olarak alınır.

Danimarka Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Danimarka’ya seyahat etmek isteyen kişiler Danimarka vize ücretini ödeyerek yetkili vize başvuru merkezi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Danimarka Vize Başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halletmek için Long Vize Turizm firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Danimarka Başvuru Formunu Nasıl Doldurulur ?

Danimarka vize formu online forum olmakta ve Danca veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Long Vize Turizm ile başvuru formunuzu kolayca doldurabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Vize başvurunuz seyahat tarihinizden 6 ay öncesine kadar yapılabilmektedir. Danimarka vizesi kaç günde çıkar ve diğer buna benzer sorularınız için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Gerekli Vize Evraklarını Nereden Öğrenebilirim ?

Danimarka gerekli vize evrakları Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile gerekli bütün evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Vize Başvuru Evraklarını Ne Zaman Hazırlamalıyım ?

Vize başvurusunda başvuru merkezine sunacağınız evrakların güncel evraklar olması gerektiği için Danimarka vize randevusu alındıktan sonra evrakların temin edilmesi gereklidir. Long Vize Turizm ile hangi evrakların güncel olması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Evrakları Online Temin Edilebilir Mi ?

Başvuru işlemlerinde başvuru merkezine sunacağınız Danimarka vize formu gibi bazı evraklar online temin edilebilmektedir. Diğer evrakların nereden nasıl hazırlanması gerektiğini Long Vize Turizm ile irtibata geçerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Danimarka Başvuru Formunu Nereden Alabilirim ?

Danimarka vizesi başvurusu için başvuru formunu online olarak temin edebilirsiniz. Ayrıca Long Vize Turizm ile çalışmanız halinde bu ve bunun gibi birçok evrak hakkında hizmet alabilirsiniz.

Danimarka Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır ?

Vize başvuru formu online olarak Danca veya İngilizce çeviri olarak doldurulmalıdır. Long Vize Turizmin sizlere sunmuş olduğu hizmetler arasında başvuru formunun doldurulması, Danimarka vize dilekçesinin hazırlanması gibi bir çok hizmetten faydalanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Başvuru Formu Ücretli Bir Evrak Mı ?

Vize başvuru formu online olarak hazırlanan bir evrak olduğu için herhangi bir ücret ödemez. Danimarka vize evrakları ve belgelerinin hangilerinin ücrete tabii olduğunu öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize İşlemleri Nerede Yapılır?

Danimarka vizesi başvurusu elçiliğin yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezinde gerçekleştirilir. Long Vize Turizm ile başvuru merkezine gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahat Öncesi Herkes Vize Başvurusu Yapmalı Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaporta sahip olan herkes vize işlemlerine tabiidir. Diğer pasaport türü sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı vardır. Long Vize Turizm ile Danimarka vize randevusu alarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Danimarka vizesi başvuru süreciniz birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir ancak ortalama olarak başvurunuzun sonuçlanma süresi ile birlikte 20 ile 30 güne kadar sürebilmektedir. Danimarka vizesi kaç günde çıkar gibi diğer sorularınız için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Randevusu Nereden Alınır ?

Vize randevusu ve vize başvurusu yetkili vize başvuru merkezlerinin sayfasından alınmaktadır. Long Vize Turizm olarak randevu ve başvuru işlemlerinizi adınıza gerçekleştirmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vizesi Randevusu Öncesinde Ne Yapmalıyım ?

Vize randevunuz alındıktan sonra randevu tarihine kadar Danimarka vizesi evrakları ve belgelerini güncel olarak hazırlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi bu belge ve evrakların nereden nasıl temin edilmesi gerektiği konusunda sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.

Vize Randevusuna Gelmeme Gerek Var Mı ?

Danimarka Vize başvuru merkezi vize başvurusu ve evraklarını şahsen kabul etmekte olup posta veya online olarak evrak kabulü yapmamaktadır. Ancak Long Vize Turizmden hizmet almanız durumunda eğer vis li iseniz vize randevusuna gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz adınıza gerçekleştirilir.

Danimarka Vize Ücretini Kimler Belirler ?

Vize ücretleri ve vize başvuru belgeleri Danimarka konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Long Vize Turizm ile güncel ücretleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Vize Ücreti Her Vize Başvurusunda Aynı mıdır ?

Danimarka Vizesi Başvurusu yapacağınız vizenin süresi ve vize türü başvuru ücretlerinin belirlenmesinde etkili olduğu için vize ücretleri farklılıklar gösterebilmektedir. Long Vize Turizmi arayarak vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru Ücreti Ne Zaman Ödenir ?

Başvuru ücreti Danimarka vize randevusu alındıktan sonra randevu tarihinde başvuruya gidilir ve başvuru ücreti bu aşamada ödenir. Long Vize Turizm ile başvuru işlemlerinde uzman bir hizmet almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Vize Dilekçesi Nasıl Doldurulmalıdır ?

Danimarka vize başvurusunda kullanacağınız vize talep dilekçesi Danca veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. Long Vize Turizm dilekçe doldurulması ve çevirilerde sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Danimarka Vizesi Talep Dilekçesi Gerekli Midir ?

Danimarka Vizesi talep dilekçesi Danimarka konsolosluğu tarafından belirlenmiş ve başvuru merkezinin istediği bir evraktır. Diğer evraklar ve belgeler için Long Vize Turizmi arayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vize Dilekçesi Nereye Verilir ?

Başvuru işlemleri sırasında hazırladığınız bütün evraklar ve belgeler gibi vize talep dilekçesi de yetkili başvuru merkezine sunulur. Bu işlemleri kolayca atlatabilmeniz için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır ?

Danimarka vizesi başvurusu kesin bir sürede sonuçlanmaması ile birlikte başvurular 10 ile 15 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Long Vize Turizm sizlerin adınıza başvuru işlemlerinizi ve başvuru sonucunuzu takip ederek sizleri her aşamada bilgilendirir.

Başvuru İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır ?

Danimarka vizesi başvuruları seyahat tarihinden 6 ay öncesine kadar vize randevusu alınarak gerçekleştirilir. Long Vize Turizm bütün başvuru işlemleri sürecinde sizlere profesyonel bir destek sunmaktadır.

Danimarka Vize Başvurusu Evraklarını Kaç Gün Önceden Hazırlamalıyım ?

Vize randevunuzu aldıktan sonra ki süreçte randevu tarihinize kadar evrakları ve belgeleri güncel bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru evraklarının hangilerinin güncel olması gerektiğini öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Vize Başvurusu Nereden Yapılır 2024?

Danimarka vize başvurusu Vfs Global vize başvuru merkezi üzerinden gerekli evraklar ve belgeler ile gerçekleştirilir. Long Vize Turizmden profesyonel hizmet almanız halinde başvurunuz sizin adınıza gerçekleştirilir.

Vfs Başvuru Merkezinden Direk Başvuru Yapabilir Miyim ?

Vfs Başvuru merkezinden vize başvurusu yapabilmeniz için öncelikle vize randevusu almanız gerekmektedir. Long Vize Turizm vize randevusu ve başvuru işlemlerinde sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Vfs Global Vize Vermekle Yetkili Midir ?

Vfs Global vize başvurusu kabul etmekte ancak vize onayı vermemektedir. Vize başvurusu Danimarka Konsolosluğu tarafından onaylanır veya reddedilir. Long Vize Turizm ile aklınızda ki diğer sorular için iletişime geçebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu