Vizesi Danimarka

Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi, Ankara ve İstanbul’da Danimarka Konsolosluğu’na doğrudan müracaat ile alınmaz. İskandinav ülkelerinden olan Danimarka vize işlemleri oldukça zor ve karışıktır; ayrıca vize anlaşmalı olduğu firma ile vize görüşmesi sağlar. Long Vize Turizm vize için gereken evraklarını başvuru merkezlerine teslim etmekte yetkili firmalardan birisidir.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri, Long Vize Turizm ile oldukça kolay ve zahmetsizdir. Long Vize Turizm sizin yerinize tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde yapmaktadır. Long Vize Turizm gerek Danimarka vize başvuru formu gerek vize dilekçesi gibi yazılı beyanlar olsun gerek nüfus cüzdanı ikamet belgesi gibi hazır evrakların hazırlanması olsun tüm süreçte sizinle beraberdir.

Vize almanın ilk ve en önemli şartı son 10 yıl içinde çıkmış ve en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan pasaporttur.  Pasaportunuz eski ise yenilemeniz tavsiye edilir. Vize almak Danimarka konsolosluğunun hazırlamış olduğu evraklar ile sizden istenen evrakları doğrulama süreci ile başlar. Ayrıca gerektiği takdirde Danimarka Konsolosluğu sizden ek belge isteyebilir.

2001 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Danimarka, Schengen bölgesi üyesidir. Bu bakımdan Danimarka’ya daha doğrusu Danimarka’nın belirlemiş olduğu Schengen bölgesine vize almadan giriş mümkündür.

danimarka vizesi 1

 Schengen Vizesi ile Danimarka’da Kalabilir miyim?

Avrupa Birliği ülkelerinin bazı bölgelerinde kısa süreli dolaşım hakkı veren Schengen vizesi, Danimarka’nın belirlediği Schengen bölgesi için de geçerlidir. Schengen vizesi ile Danimarka’da sadece Schengen bölgesine gidebilirsiniz. Ayrıca yalnızca 90 gün kalabilirsiniz.

Ayrıca Schengen vizesi ile Danimarka’ya yalnızca bir kez gitme hakkınız vardır. Schengen bölgesi dışına çıkacaksanız oradaki Danimarka Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gerekir.

 Vize süresi ne kadardır?

Danimarka vize süresi alacağınız vizenin türüne göre değişiklik gösterir.  Ayrıca kalacağınız süre ne kadar uzarsa Danimarka vize ücreti de artacaktır. Long Vize Turizm bu ve diğer tüm konularda sizleri bilgilendirmek için hazır bulunmaktadır. Long Vize Turizm deneyimli ve dinamik kadrosuyla vize konusunda değişken her şeyi ilk elden kontrol ederek sizlere daha sağlıklı bir başvuru dönemi sağlar. Vize hakkında her şeyi Long Vize Turizm ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Başvurusu Nereden Yapılır ?

Danimarka vize başvuruları elçiliğin ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Long Vize Turizmin sağladığı profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza siz yorulmadan gerçekleştirilir.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır ?

Danimarka vize başvuru işlemleri vize randevunuza göre ortalama 7 iş günü içerisinde gerçekleştirilirken sonuçlanma süresi 10 ile 15 gün arasında sürmektedir. Long Vize Turizm bu süreçte sizlerin her zaman yanında yer almaktadır.

Danimarka’ ya Hangi Pasaportlar İle Gidilebilir ?

Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız vize almak suretiyle diğer pasaport hamili vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 günden az kalmak kaydıyla vize almadan Danimarka seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Long Vize Turizm ile iletişime geçerek vize evrakları ve başvuru prosedürlerini öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: