Vizesi Danimarka

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka’ya Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla seyahat edecek vatandaşlar vize uygulamasına tabidir. Danimarka, Türkiye’den gelen siyah, gri ve yeşil pasaportlu kişilere 3 aya kadar vizesiz giriş izni tanımakla beraber Bordo pasaportlu vatandaşların süre fark etmeksizin vize alması gerekir. Danimarka Schengen bölgesine üye bir ülke olduğundan dolayı Danimarka için alınacak vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine de geçecektir.

Türkiye’den Danimarka’ya seyahat edecek vatandaşların yanlarında maksimum 3.250 Danimarka Kronu karşılığı kişisel eşya ile giriş yapmalarına izin verilmektedir. Nakit para olarak ise 10.000 EUR miktarı veya karşılığı farklı bir para birimini aşmayacak nakit girişine izin verilmektedir. Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Danimarka NATOAvrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi uluslararası kuruluşlara üye olan ve ortak çalışmalar yürüten iki dost ülkedir. Ayrıca Danimarka Kraliyeti, Türkiye Cumhuriyetinin Avrupa Birliği üyeliğini desteklemektedir. 

Danimarka Vizesi Hakkında Genel Bilgi Danimarka’da Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ikamet eden birçok Türk vatandaşı ve Türk asıllı Danimarkalı vardır. İkili ilişkilerin bir boyutunu da bu Türk varlığı oluşturur. Almanya işçi göçünden sonra Avrupa’nın çeşitli yerlerine yayılan Türk vatandaşları Danimarka’da da meslek ve dükkan sahibi olmuşlardır. Türkiye’den Danimarka’ya her sene aile ve akraba ziyareti gibi amaçlarla giden Türk sayısı bir hayli fazladır. Danimarka’ya, Türkiye sınırları içerisinden yapılan vize başvurularının büyük bölümünü bu amaçla Danimarka ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar oluşturur.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar