Skip to content

Etiyopya Vize Başvuru Şartları 2022

Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Başvuru Şartları 2022 Etiyopya vizesi alabilmek için Türkiye ile Etiyopya ülkesi arasında yapılan vize antlaşmasına göre geçerli bir pasaportun bulunması, bordo, hususi ve hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaporta sahip vatandaşlar ise 90 güne kadar seyahat hakkı tanıyan vize başvurularında, vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Etiyopya ülkesine seyahat edebilmek için kapı bize uygulama şeklinde bir uygulaması bulunmamaktadır.

Turistik amaçlı seyahatlerde, başvurular Etiyopya e-vize sistemi üzerinden yapılması mümkündür. Vize başvurularını sorunsuz bir şekilde yapabilmek, vize alınması için gerekli olan evraklar ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre doğru bu şekilde tanzim edilmesi ve en kısa sürede vize alınabilmesinin en pratik yolu Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya vize işlemleri, birçok resmi prosedürden ibaret aşamalardan oluşur. Etiyopya vizesi alabilmek için vize talep dilekçesi, başvuru formu, seyahat türüne ve talep edilen vizeye göre hazırlanması gereken evrak ve belgelerin tanzimi, Etiyopya vize randevusu alınması, evrakların ve belgelerin teslimi ve Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından teslim edilen evrakların incelenerek sonuçlandırılması aşamalarından oluşur. Her bir aşama, dikkat ve özen gerektirir.

Çünkü hazırlanacak evrak ve belgelerde eksik bilgi, yanlış beyan gibi durumlarda Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından vize başvuruları reddedilir. Başvurunun ret ile sonuçlanması, başvuru sahiplerini maddi ve manevi zarara uğratır. Belgelerin ve evrakların usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak hazırlanması ve sorunsuz bir şekilde vize alınıp planlanan tarihte seyahat gerçekleştirebilmek için Etiyopya vize işlemleri ülke temsilcileri ve uzman personel ile profesyonel hizmet veren Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvurusu yapmadan önce Etiyopya ülkesine hangi amaç için seyahat gerçekleştirileceği, seyahat süresinin kapsamı ve seyahat türüne uygun olarak talep edilecek vize türü belirlenmelidir. Bu kararın vize talep dilekçesi ile ibraz edilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra Etiyopya vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Seyahat amacına, seyahat süresine, talep edilen vize türüne ve mesleki statüye göre hazırlanması gereken evrak ve belgelerin Etiyopya Büyükelçiliği’nin belirlediği usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için temel kriterlerdir.

Tüm bu aşamaların bireysel olarak sorunsuz tamamlanması pek mümkün değildir. Bu yüzden Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm vize işlemlerinin resmiyete uygun olarak gerçekleştirilmesinde görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Etiyopya Vize Randevusu

Etiyopya vize randevusu, Etiyopya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru evraklarını ve belgelerini teslim etmeleri için gereken vize alınmasındaki aşamalardan bir tanesidir. Vize randevusu alabilmek için Etiyopya Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz, başvuru sahibi adına randevu oluşturabilmektedir. Randevu günü ve saatinde şahsen başvuru merkezinde bulunmak zorunludur.

Randevu saatinden yarım saat öncesinden başvuru merkezinde bulunmak aksilik yaşanmaması adına önemlidir. Etiyopya vizesi, vize türüne uygun olarak 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere verilir. ilk kez başvuru yapanlara 1 aylık vize verilebilmektedir. Ancak daha önce vize almış olanlara talepleri halinde 1 yıllık vize verilebilmektedir. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize

Etiyopya vize işlemleri, birçok aşamadan ibaret olup; her bir aşama resmiyetin gerektirdiği ölçütler alınarak ve usul şartlarına uygun olarak tamamlanması, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için zorunludur. Genellikle vize başvuruları; eksik evrak, yanlış bilgi veya başvuru formunun eksik doldurulmuş olması, bilgiler arasında tutarsızlık, seyahat amacının net ifade edilmemiş olması, seyahat süresinden sonra geri dönüleceğinin belirtilmemiş olması gibi sebeplere bağlı olarak vize başvuruları ret ile sonuçlanır.

Yapılan vize başvurusunun ret ile sonuçlanmaması için yazılacak bilgilerin tüm evrak ve belgelerde belirtilen bilgilerle tutarlı olmasına, seyahat süresi, seyahat amacı, talep edilen vize türü ve seyahat süresi bitiminden itibaren tekrar geri dönüleceğinin açık ve net bir şekilde belirtilmiş olması gerekir. Planlanan tarihte sorunsuz bir şekilde seyahat edebilmek için profesyonel hizmet sunan ve Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Merkezi

Etiyopya vize başvuru merkezi olarak hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz, Etiyopya Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen bir şirkettir. Şirketimiz, Etiyopya ülke temsilcileri ve vize işlemlerinde uzman personeli ile profesyonel hizmet sunmaktadır. Başvuru sahibinin yorulmasına ve zahmet çekmesine gerek kalmadan şirketimiz, başvuru sahibi adına Etiyopya vize başvurusu yapmakla birlikte tüm vize aşamalarını da resmiyete uygun olarak tamamlar.

Etiyopya Vizesi başvurularında ve tüm resmi prosedürlerde yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde hareket eden şirketimiz, herhangi bir sorun çıktığında yine hukukun belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek sonuç odaklı çözümler ile en kısa sürede vize alınmasını sağlar. Etiyopya vize başvuru merkezi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Etiyopya Vize Çeşitleri

Etiyopya vize çeşitleri, Seyahat süresi esas alınarak vizeler; kısa süreli ve uzun süreli seyahatler olmak üzere farklı 2 kategori altında sınıflandırılmıştır. Kısa süreli seyahatler; 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan vizelerdir. Uzun süreli seyahatler ise 90 günden fazla seyahat gerektiren durumlarda verilen vize türüdür. Kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde yapılacak işlemler farklılık arz eder.

Her bir vize çeşidine göre hazırlanması gereken evraklar ve belgeler, resmi prosedürler, usul şartları değişir. Bu bakımdan profesyonel destek alınması, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için gereklidir. Profesyonel destek almak için Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz. Şirketlerimiz 81 ilden vize başvurularını almaktadır. Etiyopya vize çeşitleri ise şunlardır:

Etiyopya ticari vize
Etiyopya turistik vize
Etiyopya aile ziyareti vizesi
Etiyopya arkadaş ziyareti vizesi
Etiyopya işçi vizesi
Etiyopya ulusal vize
Etiyopya oturum vizesi
Etiyopya çalışma vizesi
Etiyopya aile birleşimi vizesi
Etiyopya göçmenlik vizesi

Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya ticari vize, kısa süreli seyahat kategorisine giren 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişiler, Etiyopya’ya seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Diplomatik pasaport sahibi kişiler ise kısa süreli seyahat kapsamına giren en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan vize başvurularında muaf tutulurlar.

Etiyopya ticari vize; Etiyopya ülkesine iş gezisi düzenlemek, konferans gerçekleştirmek, fuar etkinliklerine katılmak, mesleki toplantılar yapabilmek amacıyla başvuru yapılan bir vize türüdür. Etiyopya ticari vize başvuruları, genellikle 15 iş günü içerisinde neticelenir. Ticari vize alabilmek için en önemli şartlardan bir tanesi, şirket tarafından davet mektubu gönderilmesi ve masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın bulunmasıdır. Detaylı bilgiler için Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin yapılmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Etiyopya Turistik Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi, hususi, hizmet pasaportu bulunan kişiler, Etiyopya sınırları içerisinde yapacakları turistik seyahatleri için Etiyopya turistik vize başvurusu yapmaları zorunludur. Etiyopya vizesi, 30 gün ve 90 gün olmak üzere farklı iki şekilde ikamet hakkı verilir. Turistik vize başvurusu yapabilmek için Etiyopya Başkonsolosluğu’na ya da Etiyopya Büyükelçiliği’ne başvurulabilir. Ancak turistik seyahat kapsamında Etiyopya’ya seyahat gerçekleştirmek için gerekli olan turistik vizenin alınmasında, en kısa sürede vize işlemlerinin tamamlanıp; planlanan tarihte seyahatinizi yapabilmeniz için Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Turistik vize işlemleri, e-vize sistemi üzerinden de yapılabilir. Hazırlanacak evrak ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi esastır. Aksi takdirde yapılacak başvuru ret ile sonuçlanır. Etiyopya turistik vize başvuruları, ortalama 4 ile 13 gün içerisinde sonuçlandırılır. Ancak bu süre Konsolosluk veya Büyükelçiliğin yoğunluğuna ya da başvurunun resmi tatillere denk gelmesi halinde uzayabilmektedir. Bu durumun göz önünde bulundurularak seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize başvurusu yapılmalıdır.

Etiyopya Aile Ziyareti Vizesi

Etiyopya aile ziyareti vizesi,  isminden anlaşılacağı üzere Etiyopya’da ikamet eden, oturum izni alan aile efradını ziyaret etmek amacıyla başvurulan bir vize türüdür. Kısa süreli seyahat kapsamına giren aile ziyareti vizesi alabilmek için öncelikle geçerli bir pasaportun bulunması zorunludur. Pasaportun; son 10 yıl içerisinde alınmış olması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına dikkat edilmelidir. Bunun dışında dikkat edilecek diğer bir husus ise Etiyopya ülkesinde bulunan aile efradından birisinin Etiyopya Konsolosluğu’na hitaben davet mektubu göndermesidir.

Davet mektubunda davet gönderen kişinin ikamet adresi, pasaport bilgileri ve oturum izni fotokopisi eklenmelidir. Bunun dışında önemli olan diğer bir husus ise seyahat sırasında oluşacak masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın banka hesabında bulunmasıdır. Etiyopya aile ziyareti vizesi, 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanır. Bu vizenin sonuçlanma süresi, ortalama 5 iş günüdür. Etiyopya aile ziyareti vizesi alabilmek için Etiyopya başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından Etiyopya vize başvurularının alınmasına yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Etiyopya arkadaş ziyareti vizesi, kısa süreli seyahat kapsamına giren 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan bir vize türüdür. Etiyopya’da ikamet eden arkadaşını ziyaret amacıyla yapılacak seyahatlerde, bu vizenin alınması zorunludur. Başvurularınızı, Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Etiyopya arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için vizesi talep dilekçesi, vize başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi, bankada yeterli miktarda para, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, davet mektubu, konaklama ve ulaşım rezervasyonları, mesleki statüye göre hazırlanması gereken evraklar ve belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedüre göre hazırlanması zorunludur.

Etiyopya Vize Şartları

Etiyopya vize şartları; talep edilen vize türüne, seyahat amacına, seyahat süresine ve başvuru sahibinin mesleki statüsüne (ev hanımı, işçi, çalışan, çalışmayan, kamu personeli, emekli, öğrenci vb.) göre değişir. Evraklar ve belgeler hazırlanırken Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen usul şartlarına uygun olarak evrakların hazırlanması ve belgelerde eksiklik, yanlış beyan bulunmaması, başvuru formunda belirtilen bilgilerin diğer evrak ve belgelerde yer alan bilgilerle uyumlu olmasına, imzaların tüm evraklarda aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Planlanan tarihte sorunsuz bir şekilde vize alarak seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, vize başvurularını 1 ay öncesinden yapılması önemlidir. Bunun dışında geçerli bir pasaportun bulunması ve pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekir. Hususi, hizmet, umumi pasaport sahibi kişilerin, Etiyopya vizesi başvurusu yapmaları zorunludur. Etiyopya vize şartları; hakkında Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Etiyopya Vizesi Hangi İllerden Alınır? Etiyopya ülkesine seyahat edebilmek için sınır kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Ancak online e-vize ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular, Etiyopya Başkonsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne şahsen yapılabilir. Ancak birçok resmi aşamadan ibaret olan vize işlemleri, resmi usullere uygun olarak yapılması profesyonellik gerektirir. Sorunsuz bir şekilde en kısa sürede vize alabilmek için Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz. Şirketimiz; Etiyopya Vizesi Hangi İllerden Alınır;

Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Etiyopya vizesi başvurusu almaktadır.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi Etiyopya vizesi nasıl alınır? sorusudur. Öncelikle seyahat amacı, seyahat süresi, vize türünün yazıldığı bir dilekçe ile başvuru yapılmalıdır. Vize talep dilekçesi yazıldıktan sonra Etiyopya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form, Türkçe ve İngilizce doldurulabilir. Formda istenen bilgilere verilecek cevaplar, başvuru sahibine ait doğru bilgiler olması, eksiklik bulunmaması ve belgelerle doğrulanabilir nitelikte olması, başvurunun kabulü için önemli kıstaslar dır.

Bunun dışında seyahat süresi, mesleki statü ve talep edilen vizeye göre Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrak ve belgelerin usul şartlarına uygun olarak tanzim edilmesi gerekir. Tüm bu resmi işlemlerin bireysel olarak yapılması pek mümkün değildir. Etiyopya Vizesi nasıl alınır, başvurularında sorunsuz ve zahmetsiz bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız, başvuru sahibi adına tüm işlemleri gerçekleştiren Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Etiyopya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Etiyopya vize randevusu nasıl alınır? Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm vize işlemlerini yürütmekle yetkilendirilen başvuru merkezi olarak hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla alabilirsiniz. Şirketimiz, vize işlemleri içerisinde zorunlu bir işlem olan randevu işlemlerini başvuru sahibi adına almakla birlikte, randevu alındıktan sonra randevu günü ve saatinde belirtilen yerde başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunludur.

Bu yüzden randevu günü ve saatinde bir aksilik yaşanması için yarım saat öncesinden belirtilen yerde bulunmak faydalı olacaktır. Etiyopya vizesi başvuru işlemlerini başlatmak, planladığınız tarihte Etiyopya’ya seyahat etmek için alınması gereken vizenin en kısa sürede temin etmek için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, Etiyopya ülke temsilcileri ve uzman personeli ile hizmet vermektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Etiyopya vize başvurusu nasıl yapılır? için öncelikle hangi amaçla Etiyopya’ya seyahat edileceğine, seyahat amacına uygun olmak şartıyla hangi vizenin talep edileceğine ve seyahat süresinin ne kadar olacağına karar verilmeli ve bu kararın dilekçe yazarak resmiyet kazandırılması gerekir. Bu işlemle birlikte Etiyopya vize başvuru formu doldurulur. Vize ücreti yatırılır. Talep edilen vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki statüsüne göre hazırlanması zorunlu olan evraklar ve belgeler, Etiyopya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu usul şartlarına göre tanzim edilmelidir.

Evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için vize randevusu alınmalıdır ve randevu gün ve saatinde şahsen başvuru merkezinde bulunulmalıdır. Vize almak için gerekli olan tüm resmi işlemlerin profesyonel destek alınarak hazırlanması elzemdir. Aksi takdirde yanlış beyan, eksik evrak, usul hatası gibi nedenlerle vize başvurusu ret ile sonuçlanır. Başvuru yapmak için ve bahsedilen tüm resmi işlemleri sizin adınıza gerçekleştirecek olan Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından başvuru merkezi olarak yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat etmeniz yeterlidir.

En Kolay Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay Etiyopya vizesi nasıl alınır? Etiyopya ülkesinin Türkiye’deki resmi kurumları olan Etiyopya Başkonsolosluğu, Fahri Konsolosluklar ve Etiyopya Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvuru evraklarını ve belgelerini usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre hazırlanıp hazırlanmadığını titizlikle incelerler. Yanlış beyan, eksik evrak ve usul şartlarına uyulmadan tanzim edilen evrak bulunması halinde, vize başvurularını olumsuz yönde sonuçlandırır. Etiyopya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurularının ret ile sonuçlanmaması, en kısa sürede vizeyi temin edebilmek, seyahat planında değişiklik yaşanmaması, belirlen tarihte seyahati gerçekleştirmeyi arzu ederler.

Bunun için En kolay Etiyopya vizesi nasıl alınır? almanın yolu ülke temsilcileri ve uzman personeli profesyonel hizmet veren, vize başvurusunu ve tüm vize işlemlerini başvuru sahibi adına gerçekleştiren, Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından başvuru merkezi olarak görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat etmekle mümkündür.

Etiyopya Vizesi İle Kaç Gün Etiyopya’da Kalabilirim?

Etiyopya Vizesi İle Kaç Gün Etiyopya’da Kalabilirim? Etiyopya vizesi alınırken vize türleri, kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere süre bakımından farklı iki kategori altında sınıflandırılmıştır. Etiyopya turistik vize, Etiyopya ticari vize, Etiyopya arkadaş ziyareti vizesi, Etiyopya aile ziyareti vizesi gibi kısa süreli seyahat kategorisinde yer alan vize çeşitleriyle Etiyopya’da 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Etiyopya ulusal vize, Etiyopya işçi vizesi, Etiyopya aile birleşimi vizesi, Etiyopya öğrenci vizesi, Etiyopya göçmenlik vizesi gibi uzun süreli seyahat kategorisi altında yer alan vize çeşitleri de 90 günden fazla seyahat hakkı tanımaktadır.

Ancak uzun süreli seyahatlerde Etiyopya ülkesinin belirlediği yasal şartları sağlamak kaydıyla geçici ve daimi olmak üzere kalınabilir. Etiyopya e-vize alınması halinde ise bu vize ile de Etiyopya’da en fazla 30 gün kalınabilir. Etiyopya vizesi süre bakımından Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olarak verilebilmektedir. Detaylı bilgi için Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından başvuru merkezi olarak görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek hem gerekli bilgilendirmeleri alabilir hem de vize başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Etiyopya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar bazı hususlara dikkat ederek hareket etmek vizenin kısa sürede ve olumlu yönde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Etiyopya vize başvurusu aşamalarının ilki olan vize talep dilekçesi yazılırken, dilekçede Etiyopya’ya hangi amaçla seyahat edileceği, seyahat süresinin kapsamı, talep edilen vize türü açık ve net bir şekilde belirtilmelidir. Ayrıca dilekçede seyahat süresi bittikten sonra geri dönüleceğinin taahhüdünün verilmesi gerekir. Vize başvuru formu doldurulurken usul şartlarına harfiyen uyulmalı, formada istenilen bilgilere verilen cevaplar eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Formda yazılan bilgilerin başvuru evrakları ve belgelerinde yer alan bilgilerle uyumlu olmalı ve imzalanması gereken kısımlar imzalanmalıdır. Form, Türkçe veya İngilizce doldurulabilir. Geçerli bir pasaportun bulunması ve pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olmasına ve geçerlilik süresinin seyahatin bitim tarihinden itibaren 6 ay daha devam ediyor olmasına dikkat edilmelidir. Tüm evrakların ve belgelerin mutlaka profesyonel destek alınarak tanzim edilmesi, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için şarttır. Etiyopya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında Profesyonel destek almak ve detaylı bilgi için başvuru merkezi olarak görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimizi arayabilirsiniz.

Etiyopya İşçi Vizesi

Etiyopya işçi vizesi; Türkiye’den Etiyopya’ya işçi statüsünde gitmek isteyenlerin almak istedikleri uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. Kısa süreli seyahatler olan ticari vize, turistik vize aile ziyareti vizesi ve arkadaş ziyareti vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Etiyopya’da çalışamazlar. Ancak işçi statüsünde başvuru yapan vatandaşlar işçi vizesi almakla birlikte çalışma izni de almak şartıyla belirli süreli olarak Etiyopya’da ekonomik faaliyet yürüten şirketlerde, firmalarda çalışabilirler. Bu vizeyi alabilmek için Etiyopya vize talep dilekçesi, Etiyopya vizesi başvuru formu ve Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakların ve belgelerin usul şartlarına göre hazırlanması zorunludur.

Etiyopya işçi vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için sağlanması gereken en önemli şartlar işçi statüsünde başvuran kişinin Etiyopya’da çalışacağı işletme tarafından Etiyopya Konsolosluğu’na hitaben davet mektubu göndermesi, davet mektubu ile birlikte işletme faaliyet belgesi, mali durumu gösteren belgeler ve kişisel bilgilere ait evrakların eklenmesidir. Başvuru sahibinin mesleğinin önemi başvurunun kabulünü doğrudan etkilemektedir. İşçi vizesi alabilmek için yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize başvurabilirsiniz.

Etiyopya Ulusal Vize

Etiyopya ulusal vize uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Etiyopya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahipleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Etiyopya ülkesinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Etiyopya ulusal vize başvurusunda bulunacak kişiler, vize süresine ve Türkiye’deki iş statüsüne göre gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp; Etiyopya vizesi başvurusu yapmaları gerekir. Etiyopya, Doğu Afrika’nın en büyük ülkelerinden biri olduğundan, ülkemizden her yıl birçok kişi Etiyopya’ya seyahat için vize başvurusunda bulunur. Etiyopya ulusal vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Oturum Vizesi

Etiyopya oturum vizesi işlemlerinde başvuru için talep edilen şartların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması zorunluluğu bulunur. Etiyopya oturum izni, genellikle ülkede yapılacak yatırımlar, ülke vatandaşı ile evlenme, eğitim, çalışma gibi nedenlerden dolayı vize başvuruları onaylanmaktadır. Etiyopya’da oturmak için geçerli nedenlerin oluşması durumunda Etiyopya oturum vizesi başvuruları yapılır. Etiyopya oturum izni başvurularında, vize süresi dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönülmesi gerekir.

Etiyopya oturum vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Vize başvurusu yapacak kişinin başvuru dosyasını prosedüre uygun şekilde hazırlaması gerekir. Başvuru dosyasında görülen eksik veya yanlış evrak, Etiyopya vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle Etiyopya oturum vizesi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Etiyopya Çalışma Vizesi

Etiyopya çalışma vizesi, Etiyopya’da çalışmak için talep edilen uzun süreli vize türüdür. Etiyopya çalışma vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, aynı zamanda oturum vizesi başvurusunda da bulunmaları gerekir. Etiyopya çalışma vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, Etiyopya Konsolosluğu’na bir dilekçe yazıp; seyahat nedenini açıkça belirtmesi gerekir. Çalışma vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer almasından dolayı vize işlemleri zor ve meşakkatlidir.

Etiyopya çalışma vizesi başvurularında, başvurunun değerlendirilmesi yalnızca Etiyopya Konsolosluğu veya Etiyopya Büyükelçiliği’ne aittir. Etiyopya çalışma vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemlerini prosedüre uygun şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Aile Birleşimi Vizesi

Etiyopya aile birleşimi vizesi, Etiyopya’da oturum izni veya vatandaşlığı olan eşin yanına gidebilmek için talep edilen vize türüdür. Aile birleşimi vizesi, aile birliğinin korunması için talep edilen vizedir. Etiyopya’da bulunan eş veya çocuğun yanına gidebilmek için Etiyopya aile birleşimi vizesi alınır. Aile birleşimi vizesinde, evlilik söz konusu ise bu evliliğin hukuki olarak ispatlanması gerekir.

Aile birleşimi için Etiyopya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne sunulan evraklar, gerçeği yansıtmalıdır. Aile birleşimi vizesinin onaylanma süresi uzun sürebilir. Etiyopya aile birleşimi vizesi başvurularında vize işlemlerinin kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanabilmesi ve kolay ve zahmetsiz bir şekilde Etiyopya vizesi alabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Göçmenlik Vizesi

Etiyopya göçmenlik vizesi, Etiyopya’ya göçmen olarak yaşamak isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Göçmenlik vizesi ile Etiyopya’da belirli bir süre kalma hakkı elde edilir. Vize başvuru süresi dolduktan sonra tekrar Türkiye’ye dönmesi gerekiyor. Etiyopya göçmenlik vizesi sonrasında talep edilirse, oturum ve vatandaşlık vizesi başvurusu yapılabilir. Etiyopya göçmenlik vizesi başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, kişinin mesleğine ve seyahat süresine göre hazırlanır.

Etiyopya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği vize başvurularını değerlendirirken, kişilerin hazırladıkları evraklara ve belgelere göre olumlu veya olumsuz yönde sonucunu belirler. Etiyopya göçmenlik vize başvurusu, Etiyopya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Ankara veya İstanbul’a gitmeden bulunduğunuz bölgede Etiyopya vize başvurusu yapabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vize Evrakları

Etiyopya vize evrakları ve belgeleri; vize türüne, vize süresine ve kişinin mesleğini göre değişmektedir. Vize başvurusunda tüm vize başvurusu yapan kişilerin, ortak olarak hazırlanması gereken evraklar ve belgelerin yanı sıra vize başvurusu ve süresine göre hazırlanması gereken evraklar ve belgelerin hazırlanması gerekir. Etiyopya vizesi evrakları şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
Vizesi başvuru formu
Vize dilekçesi
Arka fon beyaz olmak şartıyla biyometrik fotoğraf
Otel ve uçak rezervasyonları
Sağlık sigortası poliçesi
Aşı kartı
Bankada yeteri miktarda para
Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Etiyopya vize evraklarını, Etiyopya Konsolosluğunun talep ettiği şekilde hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimizden hizmet alabilirsiniz.

Etiyopya Vize Belgeleri

Etiyopya vize belgeleri, vize başvurusu yapan kişilerin prosedüre uygun şekilde hazırlayıp doldurması gereken evraklardır. Vize başvurularında talep edilen evraklar ve belgeler, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanabilmesi için çok önemlidir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer Etiyopya vizesi işlemleri için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz. Etiyopya vizesi belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve geçerliliği devam eden pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve konaklama bilgileri
Aşı kartı
Vize başvuru formu
Dilekçe
Uçak gidiş dönüş bileti
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Seyahat masraflarını karşılayabilecek miktarda bankada para
Varsa mal tapu ve araç ruhsatı fotokopisi

Çalışmayan Kişi İçin Etiyopya Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri, vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için Etiyopya Konsolosluğu’nun talep ettiği şekilde hazırlanması ve tamamlanması gerekiyor. Çalışmayan kişi için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Etiyopya vizesi başvuru formu
Dilekçe
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak rezervasyonları
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Sponsor olacak kişiye ait belgeler
Aşı kartı
Çalışmayan kişiler için gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Ev Hanımı İçin Etiyopya Vize Evrakları

Ev hanımı için Etiyopya vize evrakları; kişinin talep ettiği vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterebilir. Ev hanımı için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Seyahat süresini ve ülkeye seyahat nedenini bildiren dilekçe
Aşı kartı
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Vizesi başvuru formu
Otel ve uçak rezervasyonları
Evli kişiler için cüzdanı fotokopisi
Bankada yeteri miktarda para
Sponsor olacak kişiye ait belgeler

Etiyopya vizesi başvurularında gerekli evraklar ve belgeler, vize başvurularının başarılı olabilmesi için talep edildiği şekilde tamamlanması gerekir. Ev hanımı için gerekli evraklar ve belgelerin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek uzman ve profesyonel ülke temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Memur İçin Etiyopya Vize Evrakları

Memur için Etiyopya vize evrakları vize başvurusunda kamu personeli olarak çalışan kişilerin tamamlaması gereken zorunlu belgelerdir. Memur için Etiyopya vizesi evrakları ve belgeleri şunlardır:

Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
En fazla 10 yıl içerisinde alınmış, halen geçerliliği devam eden yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaport
Varsa daha önceden alınmış pasaport fotokopileri
Dilekçe
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve konaklama
Uçak gidiş dönüş rezervasyonları
Memuriyet belgesi
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Varsa araç ruhsatı ve tapu fotokopileri
Aşı kartı
Sağlık sigortası

Memur için Etiyopya vizesi evrakları, vize türüne ve seyahat süresine göre değişir. Memur vize evrakları hakkında detaylı ve güncel bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Etiyopya Vize Evrakları

Çalışan için Etiyopya vize evrakları kişinin talep ettiği vize türüne ve seyahat süresine göre hazırlanması gerekir. Vize başvurularında Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınması gerekir. Vize evraklarında ve belgelerinde görülen yanlış veya eksik bir bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Çalışan için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Vizesi başvuru formu
Dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonları
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
SGK belgeleri
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Çalışılan kurumu bildiren belgeler
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Bankada yeteri miktarda para
Aşı kartı
Sağlık sigortası poliçesi

İşveren İçin Etiyopya Vize Evrakları

İşveren için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Vizesi başvuru formu
Vize türünü ve seyahat süresini belirten dilekçe
Aşı kartı
Otel ve uçak rezervasyonları
Şirkete ait faaliyet belgesi
İmza sirküleri fotokopisi
Vergi levhası fotokopisi
Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
Son 3 aya ait şirket banka hesap dökümleri
Varsa tapu ruhsat fotokopileri
SSK prim dökümü
Vize başvurusu yapan kişi ait banka dökümleri
Sağlık sigortası poliçesi

İşveren için vize başvurularında Etiyopya Konsolosluğu yetkilileri, bazen ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Etiyopya vizesi başvuruları için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve vize başvurusu için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci İçin Etiyopya Vize Evrakları

Öğrenci için Etiyopya vize evrakları, vize türüne ve seyahat süresine göre hazırlanıp; vize başvurusu gerçekleştirilmesi gerekir.  Öğrenci için Etiyopya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
Beyaz arka fonlu, 2 adet biyometrik fotoğraf
Vizesi başvuru formu
Vizesi dilekçesi
Aşı kartı
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Sağlık sigortası poliçesi
Otel ve uçak rezervasyonları
Öğrencilik belgesi
Eğitim alınan okuldan alınmış izin belgesi
18 yaşından küçükler için anne babadan alınmış noter onaylı muvafakat name
Sponsora ait belgeler
Etiyopya vize işlemleri ile ilgili tüm bilgilere, Long Vize Turizm ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Çiftçi İçin Etiyopya Vize Evrakları

Çiftçi için Etiyopya vize evrakları ve belgelerini, Etiyopya Konsolosluğu tarafından talep edilen şekilde hazırlanıp; vize başvurusu yapılması gerekir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için vize evraklarının ve belgelerinin hazırlanması aşamasında, uzman kişilerden destek alınması gerekir. Çiftçi için Etiyopya vize evrakları ve belgelerinin hazırlanması aşamasında ve diğer tüm vize işlemleri için yetkili Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Çiftçi için Etiyopya vizesi evrakları şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Vize başvuru formu
Dilekçe
2 adet biyometrik fotoğraf
Aşı kartı
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak rezervasyonları
Çiftçilik belgesi
Kişisel banka hesap dokümanları
Seyahat süresi boyunca masrafları karşılayacak miktarda bankada para
Varsa tapu belgeleri ve araç ruhsatı

Etiyopya Büyükelçiliği Vize

Etiyopya Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumdur. Etiyopya Büyükelçiliği, Etiyopya Dış işleri Bakanlığınca yetkilendirilmiş, Türkiye’deki en üst düzeydeki temsilciliğidir. Etiyopya Büyükelçiliği, Türkiye’de devamlı ikamet eden Etiyopya vatandaşlarının vize, pasaport, vatandaşlık, doğum, ölüm, evlilik cüzdanı gibi işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir. Etiyopya Büyükelçiliği, hafta içi belirli gün ve saatlerde Etiyopya vize başvurularını kabul etmektedir.

Etiyopya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara ilinde bulunur. Etiyopya Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını değerlendirirken vize başvurusunda bulunan kişinin hazırladığı evrakları ve belgeleri göz önünde bulundurur. Etiyopya vize başvurularını bulunduğunuz ilden kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long vize turizm, Etiyopya vize başvuruları için yetkili vize başvuru merkezidir.

Etiyopya Konsolosluğu Vize

Etiyopya Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmekle ve sonuçlandırmakla yetkilidir. Etiyopya Konsolosluğu, İstanbul’da bulunmaktadır. Vize başvurularında Etiyopya Konsolosluğu, vize başvurusunda bulunan kişiden bazı evrakları ve belgeleri tamamlayıp; vize başvurusu oluşturmasını talep eder. Vize başvurularının olumlu veya olumsuz yönde sonuçlanması tamamen Konsolosluğun yetkisi dahilindedir. Etiyopya Konsolosluğu, hafta içi belirli gün ve saatlerde vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Vize başvurusu yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken husus, Etiyopya Konsolosluğu, Türkiye ve Etiyopya resmi tatillerinde ve bayramlarında hizmet vermez.

Etiyopya Konsolosluğu vize başvurularının alınmasında Long Vize Turizm şirketimizi görevlendirmiştir. Long Vize Turizm şirketi olarak, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan başvuru merkezimiz ile vize başvuruları ve tüm Etiyopya vize işlemleri için uzman ve deneyimli ülke temsilcilerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Etiyopya Konsolosluklar ve Adresleri

Türkiye ile Etiyopya ülkesi arasında ticari faaliyetlerin ilerletilmesi ve siyasi ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Etiyopya Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de resmi kurumlar Olan Konsolosluklar ve Büyükelçilik görevlendirilmiştir. Etiyopya vize başvurusu ve Etiyopya vize işlemleri yapmakla görevli olan Türkiye’deki Etiyopya Konsolosluklar ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.
Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Bağlar Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, No:15, Kat: 2, Canel Plaza, Güneşli – Bağcılar / İSTANBUL 
Ankara Etiyopya Büyükelçiliği Adresi: Uğur Mumcu sok. No: 74/1-2, 06700 Gaziosmanpaşa/Ankara
Antalya Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: A&B Medya Plaza, Şirinyalı Mahallesi, Lara Caddesi, No: 121 Muratpaşa/Antalya
Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu Adres: Uray Carrefour Alışveriş Merkezi, Giriş Kat B:18 Nilüfer – Bursa
Konya Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: Hek-Tur Hekimoğlu Tur. Tic.t İşletmeleri A.Ş, Konya Organize Sanayi Bölgesi, 8. Sokak, No: 24 Selçuklu/Konya 
Mersin Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: İsmet İnönü Bulvarı, Kültür Mahallesi, Altın anahtarlar, D Blok, Kat: 5 No: 15 Mersin 
Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres:  Yeni Mahalle, İncirlik Bulvarı, Ceyhan Yolu Mevkii, 30/A, Yüreğir/Adana 
Tekirdağ Etiyopya Fahri Konsolosluğu Adres: Cihangir Mah. Kargacı Sok. No:5 Avcılar/ İstanbul 

Etiyopya Vizesi Dilekçe Örneği

Etiyopya vizesi dilekçe örneği temin etmek için Long Vize Turizm resmi İnternet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Etiyopya vize başvurularında, tamamlanması gereken evraklardan birisi de dilekçedir. Hazırlanacak dilekçe formatı, seyahat süresine ve vize türüne göre değişir. Etiyopya vize başvurularında kalıp olarak dilekçe örneği aynı olarak görünse de vize başvurusunda bulunan kişiye göre hazırlanması gerekir. Vize dilekçesi ve diğer vize belgelerinin Etiyopya Konsolosluğunun talep ettiği şekilde hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize dilekçesi içerisinde vize başvurusunda bulunan kişi; seyahat süresinin tarihlerini ve seyahat nedenini açıkça belirtmesi gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişi, seyahatinin nedenini dilekçe ile Etiyopya Konsolosluğu yetkililerine kanıtlamalıdır. Etiyopya dilekçesinde görülen eksik veya yanlış bir bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir.

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya vize başvuru formu vize başvuruları için en önemli belgedir. Etiyopya vize başvuru formu, İngilizce veya Türkçe hazırlanabilir. Etiyopya Konsolosluğu tarafından vize başvuru formu, vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için talep edilir. Vize başvuru formu, resmi bir belgedir. Bu belgede görülecek eksik veya yanlış bilgi, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacağı gibi yanlış beyanla vize başvurusu yapan kişi hakkında yasal işlemlerin de başlatılmasına neden olur.

Başvuru formu içerisinde yer alan bilgiler ile pasaport ve diğer evraklardaki bilgilerin birbiriyle aynı olmasına dikkat edilmelidir. Etiyopya vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize başvuru formunun hazırlanması aşamasında ve diğer vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almanız en doğru karar olacaktır.

Etiyopya Vizesi Redde İtiraz

Etiyopya vizesi redde itiraz işlemleri için bir dilekçe hazırlanıp; Etiyopya Konsolosluğu’na gönderilmelidir. Etiyopya vize başvurularında, Etiyopya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bazı nedenlerden dolayı vize başvurularının sonuçlanmasında ret karar verebilir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması; genellikle gerekli evrakların ve belgelerde görülen eksiklik veya yanlışlıktan kaynaklanmaktadır.

Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişilerin, redde itiraz hakları bulunmaktadır. Redde itiraz başvurusu kabul edildiği takdirde, vize başvurusu yapan kişinin vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olan eksikliği veya yanlışlığı düzeltmeleri gerekir. Etiyopya vizesi redde itiraz işlemleri için dilekçe hazırlama ve gerekli evrakların ve belgelerin talep edildiği şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Etiyopya vize başvurusunda bulunan kişilerin, cevabını merak ettiği konulardan birisi de Etiyopya vize başvurularının kaç günde sonuçlanacağı dır. Etiyopya vize başvurularında, başvuru süresi tamamen Etiyopya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir. Etiyopya vizesi başvuruları, ortalama 5 ile 8 iş günü arasında sonuçlanır. Ancak bu süre, vize türüne ve seyahat süresine göre daha da uzayabilir. Bunun yanı sıra Etiyopya Konsolosluğu yetkilileri, bazen ek evrak ve belge talebinde bulunabilir.

Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına sebebiyet verir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de Etiyopya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin, Türkiye ve Etiyopya resmi tatil ve bayramların da hizmet vermemesidir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar? vize başvurularında Etiyopya Konsolosluğu, gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi ve değerlendirilmesi işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirir. Etiyopya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, hafta içi belirli saatler içerisinde vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Vize başvuruları, ortalama 3 ile 8 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Etiyopya vize başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat planlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatması gerekir. Etiyopya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin kısa süre içerisinde hazırlanması ve vize işlemlerinin başarılı olarak sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan profesyonel ve deneyimli personelimizden hizmet alabilirsiniz.

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıca Etiyopya vize ücreti her yıl belirli oranlarda artırılır. Etiyopya vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Vize ücretinin yatırılması, vize başvurularında gerçekleştirilmesi zorunlu işlemlerden birisidir.

Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlandıktan sonra vize başvurusu gerçekleştirmeden önce talep edilen vize ücretinin yatırılması gerekir. Etiyopya vize ücreti ödenmediği takdirde, vize başvuruları gerçekleştirilmez. Vize başvurularında olası vize başvurusunun ret ile sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar vize başvurusunda bulunan kişilerin vize ücretini tekrar yatırması gerekir.

Etiyopya Vize Fiyatları

Etiyopya vize fiyatları; turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık, oturum vizesi gibi vize türüne ve uzun ve kısa süreli vize başvurularına göre farklılık gösterir. Vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için talep edilen vize ücretinin yatırılması gerekir. Etiyopya vize fiyatları, her sene farklılık gösterdiğinden güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile birebir görüşme sağlayarak veya müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.

Vize başvurularında kargo ücreti, vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması aşamasında yapılan masraflar, vize ücretine dâhil değildir. Etiyopya vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda, vize ücreti tekrar iade edilmez. Vize başvurularında bu tür sorunlarla karşılaşmamak için profesyonel destek alınması çok önemlidir. Etiyopya vize başvurularında vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücreti yatırma gibi tüm vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiyopya Vizesinin Başvuru Merkezi Var mı?

Etiyopya vizesi almak için Etiyopya Konsolosluğu ya da Etiyopya Büyükelçiliği’ne başvurmak gerekmektedir. Vize başvuru evraklarını ve belgelerini incelemek, sonuçlandırmak ve ilave belge ve evrak istemeye tek yetkili merci Etiyopya Konsolosluğu/ Büyüleyiciliğidir. Etiyopya vizesinin başvuru merkezi ise Etiyopya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından Etiyopya vize başvuru işlemlerini almakla Long Vize Turizm şirketimiz, vize başvuru işlemlerini almak, başvuru sahibi adına vize işlemlerini yürütmekte başvuru merkezi olarak profesyonel hizmet sunmaktadır.

En kolay şekilde, zahmetsiz, yorulmadan, resmiyet gerektiren vize işlemlerinin zorluğunu çekmeden sizin adınıza vize başvurusunu ve tüm vize aşamalarını resmiyetin gerektirdiği ölçüde Etiyopya ülke temsilcileri ve uzman personelimizle yapıyoruz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu