Skip to content

Etiyopya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Etiyopya vizesi için gereken tüm işlemleri Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Öyle ki hizmet pasaportu sahipleri, hususi yeşil pasaport sahipleri ve de umama mahsus bordo pasaport sahipleri Etiyopya ülkesine gidebilmek için vize almak zorundadırlar. Ülke diplomatik pasaport sahiplerine ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaf tutmaktadır. Sınır kapısında vize alma gibi bir imkân söz konusu olmadığından, Türk vatandaşlarının ülkeye gitmeden önce vize işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Etiyopya vize için başvuru yapmak isteyen Türk vatandaşları Long Vize Turizm firmamıza müracaat ederek, tüm işlemlerini prosedürlere uygun bir şekilde tamamlayabilirlerEtiyopya vize başvurusu yapmak için yetkili mercilerle iletişime geçerek, en kısa süre içerisinde vize işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Etiyopya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulduğunda, başvuruların sonuçlanması da çok zaman almaz. Fakat konsolosluk ya da büyükelçiliklerde yaşana yoğunluk ve tatil günleri kimi zaman da olsa, sürenin uzamasına neden olabilmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Etiyopya Büyükelçiliği Tatil Günleri

 • Etiyopya Noel Kutlaması – 7 Ocak.
 • Dini Bayram – 17 Ocak.
 • Adwa Zaferi – 2 Mart.
 • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – 23 Nisan.
 • Etiyopya Kutsal Cuması – 24 Nisan.
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs.
 • Paskalya Tatili – 1 Mayıs.
 • Etiyopya Vatanseverler Günü – 5 Mayıs.
 • Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – 19 Mayıs.
 • Ramazan Bayramı.
 • Derg Rejiminin Sona Ermesinin Kutlaması- Milli Bayram – 28 Mayıs.
 • Kurban Bayramı.
 • Zafer Bayramı – 30 Ağustos.
 • Etiyopya Yeni Yılı – 11 Eylül.
 • Meskal Bayramı – 27 Eylül.
 • Cumhuriyet Bayramı 29 Kasım.

Kimler Etiyopya Vizesine Başvurmalıdır

Etiyopya, Afrika Boynuzunda yer alan bir Doğu Afrika ülkesidir. Buraya seyahat etmek isteyen; umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi, hususi (yeşil) pasaport sahibi ve de hizmet (gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları, ülkeye giriş yapabilmek için Etiyopya vizesi almak zorundadırlar. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak olan seyahatler için vize almak zorunda değildirler.

Etiyopya Büyükelçiliği’nden randevu almak için Long Vize Turizm firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Bünyemizde çalışan deneyimli ve profesyonel çalışanlarımız hem randevu aşamasında hem de vize başvurusu aşamasında sizlere gerekli olan tüm bilgileri aktaracak ve süreci en iyi şekilde yönetecektir. Etiyopya vize randevusu ve daha fazla bilgi için Long Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Etiyopya
Etiyopya Vizesi

Etiyopya Büyükelçiliği Vize

Etiyopya Büyükelçiliği Vize işlemlerinin gerçekleştirildiği ve de ülkemizde Etiyopya’yı temsil etmekle görevlendirilmiş en yetkili kurumdur. Aynı zamanda Türkiye ve Etiyopya arasındaki kültürel, siyasi ve de ticari ilişkilerin korunması ve de devamlılığının sağlanması konusunda da çok önemli görev ve fonksiyonları bulunmaktadır. Etiyopya büyükelçiliğinde sadece vize işlemleri gerçekleştirilmez. Aynı zamanda ülkemizde bulunan Etiyopyalı vatandaşların da sorunlarıyla ilgilenilmektedir.

Etiyopya Büyükelçiliği Hizmet Alanları

Etiyopya Büyükelçiliği, Ankara ilinde yer alan ve ülkemizdeki Türk vatandaşlarının vize talep işlemlerine karşılık veren bir yetkili merci olarak bilinmektedir. Bu kurumun yetki ve kapsamı aslına bakıldığında oldukça geniştir. İki ülke arasındaki kültürel, siyasi ve ticari ilişkilerin başarılı bir şekilde korunarak, geliştirilmesinin sağlanmasında kilit bir görevi vardır.

Ayrıca Türkiye topraklarındaki Etiyopya Büyükelçiliği hizmet alanları kapsamında vatandaşlarının haklarını ve tüzel kişiliklerini korumak da bulunmaktadır. Ülkemizdeki Etiyopyalıların noter tasdik işlemleri, vize işlemleri, pasaport işlemlerinden olan yenileme, çıkartma, pasaport süresi uzama, evlenme ve boşanma gibi nedenlerden kaynaklı olarak kimlik değişimi, ölüm ve doğum gibi belgelerin düzenlenmesiyle de ilgilenmektedir.

Etiyopya Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Etiyopya vize işlemleri, kurumda çalışan yetkili kişiler tarafından verilen vize talep randevusu günü ve saatinde gerçekleştirilmektedir. Randevu gününde daha önce bildirilmiş olan evrak listesinin tamamının teslim edilmesi sağlanmaktadır. Evrak teslimden sonra ortalama olarak 6 gün içerisinde vize onayı alınabilmektedir. Ancak onay kararının çıkmasında sadece eksiksiz belge teslim etmek yeterli olmamaktadır. Diğer kriterleri öğrenmek için Vize Turizm firmamıza ulaşabilirsiniz.

Etiyopya Büyükelçiliği Adres Ve Çalışma Saatleri

Etiyopya Büyükelçiliği adres bilgisi şu şekildedir;

Uğur Mumcu Sokak No: 74 / 1-2 06700 Gaziosmanpaşa/ Ankara

Etiyopya Büyükelçiliği çalışma saatleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve cuma günleri saat 08:30 ile 17:30 arasındadır. Vize başvuru işlemleri pazartesi günleri saat 08:30 ile 11:00 arasında gerçekleştirilmektedir. Pasaport iade işlemleri içinse Etiyopya Büyükelçiliği pazartesi ve cuma günlerinde saat yine 08:30 ile 11:00 arasında hizmet verir. Vize Turizm aracılığı ile Etiyopya vize randevusu işlemlerine gereksinim duymadan tüm işlemlerinizi daha kısa sürede ve daha profesyonelce halletmeniz mümkün olacaktır.

Büyükelçiliği Vize Etiyopya
Etiyopya Büyükelçiliği Vize

Etiyopya Konsolosluğu Vize

Etiyopya konsolosluğu vize işlemleri için gerekli usul ve esasları daha önceden belirlemektedir. Umuma mahsus pasaport hamilleri, yeşil pasaport hamilleri ve de hususi pasaport hamilleri, Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerde yetkili mercilerden vize talebinde bulunmalıdır. Vize Turizm firması olarak e-vize işlemlerinizi de sizlerin yerine üstlenerek, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan gerekli tüm işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Etiyopya Konsolosluğu Vize İşlem Süreci

Etiyopya konsolosluğu vize işlem süreci için artık konsoloslukların ziyaret edilmesini şart olarak sunmuyor. Long Vize Turizm aracılığı ile profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanan evrakların tamamı, orijinal ortamlarda taratılarak, konsolosluğa ait e-vize talep sistemine girilmektedir. Bilindiği gibi Etiyopya ülkesi Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunan bir ülkedir. Aynı zamanda sınır kapısında vize uygulaması da söz konusu olmadığında gereken kriterlerin tamamı e-vize yöntemleri ile karşılanıyor. Bu kapsamda umama mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri hükümlü sınıfında yer alırken, diplomatik pasaport sahipleri ise Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Vize işlem sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da hangi vize türüne başvuru yapacağınızdır. Ticari, Etiyopya aile arkadaş ziyareti vizesi ya da turistik vize türlerinden hangisine başvuru yapılacaksa, teslim edilmesi gereken evraklarında buna göre hazırlanmış olması şarttır. Bu aşamada da gereken tüm bilgi ve desteği Vize Turizm firmamız aracılığı ile karşılamanız kaçınılmaz olacaktır. Daha fazla bilgi ve detay için bu alanda çok sayıda hizmet vermiş, profesyonel ekibimize ulaşabilirsiniz.

Etiyopya Konsolosluğu Adresi Ve Çalışma Saatleri

Etiyopya başkonsolosluğu adres bilgileri şu şekildedir;

Bağlar Mahallesi Güneşli Canel Plaza, Yavuz Sultan Selim Cd. No:15 Kat:2, 34209 Bağcılar

Etiyopya İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri hafta içinde belirtilen günleri kapsamaktadır. Hafta sonları ve de resmî tatillerde İstanbul Etiyopya Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Ayrıca bu yetkili merci mesai saatleri içerisinde çalışmaktadır. Randevularınızın aksamaması için daha önceden mutlaka Etiyopya vizesi talep işlemlerinizi firmamız aracılığıyla gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Online ortamlar üzerinden de vize işlemlerini gerçekleştirmek üzere sistem alt yapısının biliniyor olması gerekiyor. Her anlamda destek almak adına bizleri arayınız.

Konsolosluğu Vize Etiyopya
Etiyopya Konsolosluğu Vize

Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya ticari vize uygulamalarında, 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla kapıda vize uygulamasına son verilmiştir. Bu nedenle vize başvurularının yetkili mercilere, usulüne uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir. Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçerek, ticari vize için gereken evraklar ve süreç hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bilindiği gibi ticari vize, Etiyopya ülkesine seyahat edecek vatandaşların, bu ülkedeki fuar gezileri, iş toplantıları vb. gibi faaliyetlerini kapsamaktadır. Sadece bizim ülkemiz için değil, tüm dünya vatandaşları için vize uygulaması geçerlidir. Alınan ticari vize ile Etiyopya sınırları içerisinde yer alan tüm şehirlerin ziyaret edilmesi de mümkündür. Ticari vizeler, tek girişli ve çok girişli olabilmektedir.

Etiyopya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Etiyopya ticari vizesi için gerekli evraklar, genel vize alımı için gereken evraklardan biraz daha farklılık göstermektedir. Belirtilen ülkeye seyahat etmek için alınacak ticari vize işlemlerinin tamamı online ortamlardan yürütülen bir süreci kapsar. Başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi içinse öncelikle yetkili birimler tarafından talep edilen harç ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Etiyopya ticari vizesi evrakları listesi ise şu şekildedir;

 • Pasaport (Online başvurular için pasaportun net şekilde çekilmiş fotoğrafları).
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.
 • Harcın ödendiğine dair dekont.

Gerekli belgelerin teslim edilmesiyle birlikte, konsoloslukta ticari vize için onay antetli kâğıt üzerinde barkotlu olarak çıkmaktadır. Vize onayınız, Vize Turizm firmamız tarafından kısa süre içerisinde mail adresinize gönderilmektedir.

Etiyopya Ticari Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Etiyopya vizesi kaç günde çıkar sorusu genellikle acil seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından sorulmaktadır. Vizenin ne kadar süre içerisinde onay alacağı Etiyopya Konsolosluğu’nun yoğunluk durumuna ve de belgelerinizi ne kadar doğru bir şekilde teslim ettiğinize göre değişkenlik gösterecektir. Vize Turizm firması olarak müşterilerimizin vize başvurularını en doğru şekilde gerçekleştirerek, sürecin uzamasına engel oluyoruz. Böylece daha önceden belirlenen seyahat tarihlerini de iptal etmek durumunda kalmıyorsunuz.

Etiyopya Ticari Vizenin Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya vize ücreti konusunda ne yazık ki net rakamlardan söz etmek mümkün değildir. Çünkü konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan bu rakamların bazı dönemlerde değişmesi muhtemeldir. Bu değişimlerin göz önünde bulundurulmasıyla ortaya çıkacak rakamların kestirilmesi de söz konusu olmamaktadır. Etiyopya vize ücretleri konusunda daha net ve güncel bilgilere Vize Turizm firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Ticari Vize Etiyopya
Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya turistik vize başvuruları umuma mahsus pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport hamili Türk vatandaşları tarafından yetkili mercilerden randevu alınarak ve talep edilen tüm belgeleri eksiksiz teslim ederek yapılmaktadır.  Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları içinse gerçekleştirecekleri seyahatlerde, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize muafiyeti uygulanıyor. Etiyopya turistik vizesi başvurusu, Vize Turizm firmamız tarafından konsoloslukların belirtmiş olduğu usul ve esaslara uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Etiyopya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Etiyopya vize evrakları ve belgeleri listesi, tüm turistik vize başvurularında olduğu gibi klasikti. Ancak bu ülke için yapılan başvuruların online ortamdan alınmaya başlanmasıyla birlikte, talep edilen evraklarda da değişim söz konusu olmuştur. Etiyopya turistik vizesi için gereken evrak listesi şu şekildedir;

 • Umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi pasaport (gri) ve hizmet pasaportlarının (yeşil) net bir şekilde görüldüğü ve talep edilen kriterleri karşılayan fotoğrafı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel fotoğraf.
 • Etiyopya harç ücretinin ödendiğine dair dekont.

Etiyopya turistik vizesi eğer konsolosluk tarafından uygun görülüp onaylanmışsa, vizeniz antetli bir kapıda, barkotlu bir şekilde hazırlanarak e posta adresinize gönderilecektir.

Etiyopya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Etiyopya vize başvuruları yukarıda belirtilen belgelerle doğru şekilde yapıldığında vize onaylanması da uzun sürmez. Bu konuda firmamız da sizlere gerekli bilgileri sağlayarak, başvurularınızı daha doğru şekilde yapmanızı olanaklı kılacaktır. Etiyopya vizesi kaç günde çıkar? Tüm usul ve de esaslar doğru bir şekilde yerine getirildiğinde ortalama 6 gün içerisinde onay onayının alınması doğrudur. Ancak olası red durumunun ya da sürenin uzamasına engel olmak için, seyahat tarihinden en az 15 gün önce tüm işlemlerin tamamlanması şarttır.

Etiyopya Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Etiyopya turistik vizesi alabilmek için konsolosluklar tarafından belirlenen ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Peki Etiyopya turistik vizesinin ücreti ne kadar? Ne yazık ki bu konuda net bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü her sene konsolosluk kararları gereğince vize ücretlerinde değişimler söz konusu olabilmektedir. Güncel vize harç ücretleri için Vize Turizm firmamızla iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.

Turistik Vize Etiyopya
Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya vize başvurusu Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile Etiyopya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinize karar vermeniz şarttır. Çünkü seyahatlerin amaçlarına göre farklı vize prosedürleri uygulanıyor. Uygulanan prosedürler, vize başvuru şekli ve de gerekli belgeler hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilindiği gibi bazı Afrika ülkeleri, Türk vatandaşlarının gerçekleştirdikleri seyahatlerde kapı vizesi uyguluyor. Ancak Etiyopya için bu durum geçerli değildir. Bu nedenle talep edilen Etiyopya vize evrakları ve belgeleri doğru bir şekilde toparlanmalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize Turizm ile gerçekleştireceğiniz bu işlemlerde kısa sürede vize onayı almanız mümkün olacaktır.

Etiyopya Vizesinin Geçerlilik Süresi

Etiyopya vizesi geçerlilik süresi birçok ülke vizesinde olduğu gibi kısa bir zaman dilimini kapsar. Ancak bazı kriterlere göre vizelerin 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve de 1 yıllık şeklinde de alınması şarttır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise eğer ilk kez bu ülkeye seyahat edeceksiniz, ilk başvurularda genel olarak sadece 1 aylık vize çıktığıdır. Fakat daha önce bu ülkeye seyahat edilmiş ise daha uzun süreli vizelerin alınması çok daha kolay olacaktır.

Etiyopya vizesinin geçerlilik süresi ise, vize başvurularının olumlu sonuçlanmasıyla birlikte direkt olarak başlar. Bu nedenle Etiyopya ülkesine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, seyahatlerini gerçekleştirecekleri tarihe uygun bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekecektir. Vize Turizm firmamız, seyahati gerçekleştireceğiniz tarihi belirttiğinizde hangi zaman aralıklarında başvuru yapmanız gerektiği konusunda sizleri açıkça bilgilendirecektir.

Etiyopya Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Etiyopya vize başvurusu yapmak için öncelikle konsolosluk ya da büyükelçiliklerin tatil günlerini göz önünde bulundurmak şarttır. Öyle ki bazı dini ve milli bayramlarda ya da özel günlerde bu tür kurumlar hizmet vermez. Ancak vize almak için acele edenler ya da seyahatleri erken tarihte olanlar, başvuru aşamasında herhangi bir aksaklıkla karşı karşıya gelmemeleri için mutlaka bizlerle iletişime geçerek durumlarını bildirmelidirler.

Böylece kısa süre içerisinde de çözüm üretme imkânı elde etmiş olursunuz. Peki Etiyopya vize başvurusu ne zaman yapılır? Bu ülke için vize başvuruları, seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinde gerçekleştirilmelidir. Fakat bazı durumlarda bu sürenin uzaması ya da kısalması da söz konusu olabilir. Detaylar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Etiyopya
Etiyopya Vize Başvurusu

Etiyopya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Etiyopya vize evrakları ve belgeleri, konsolosluk ve büyükelçilik tarafından belirtilen kriterlere uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Özellikle de vize başvuru formunun kişisel bilgileri yansıtır bölümlerinin özenle doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak ya da yanlış bilgi beyanı durumunda ise ne yazık ki vize reddi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Elbette ki Etiyopya vize evrakları ve belgelerine ilişkin olarak düzenlenen belgelerin eksiksiz teslim edilmesi kadar zamanında teslim edilmesi de son derece önemli olacaktır. Bilindiği gibi vize alımına ilişkin olarak birbirinden farklı vize türleri vardır. Hangi vize türü ile Etiyopya ülkesine giriş yapılmak isteniyorsa, o koşulları sağlayan evrakların temin edilerek, dosya haline getirilmesi şarttır. Gereken belgeler şu şekildedir;

 • Etiyopya vize formu, İngilizce dilinde ve bilgisayarda doldurulmuş olmalıdır.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf (fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.).
 • Etiyopya vizesi başvuru dilekçesi (dilekçede seyahat amacının açık bir şekilde belirtilmesi şarttır. Ayrıca başvuru yapacak kişilerin el yazısı ile hazırlanmış olması şarttır.
 • Otel rezervasyonu (eksiksiz olarak konaklama bilgilerini yansıtmalıdır.).
 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport.
  Yukarıda belirtilen evrakların tamamı elektronik posta yöntemiyle Long Vize Turizm firmamıza ulaştırılmalıdır. Böylece e vize işlemlerinizi daha kısa sürede gerçekleştirerek, daha kısa sürede onay almanız da kaçınılmaz olacaktır.

Etiyopya Vize Evrakları Ve Belgeleri İçin Gerekli İşlemler

Etiyopya vizesi almak için kişisel evrakların teslim edilmesi çoğu zaman yeterli kabul edilmektedir. Ancak söz konusu ziyaret ülkedeki ticari bir faaliyeti kapsıyorsa talep edilen belgelerde değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Etiyopya vizesi için gereken finansal, mesleki ve şirket evrakları tamamen gerçeği yansıtır nitelikte ve kurumsal olmalıdır.

Finansal belgeler; kişilerin bankadaki kart bilgilerini gösterir evrakları kapsarken, mesleki bilgiler de çalışılan kurumlardan alınan izin belgelerini kapsar. Şirket sahipleri de yine şirketlerin vergi levhaları başta olmak üzere, şirketlerin faaliyet alanlarını gösteren diğer tüm belgelerini de vize dosyalarına talep edilmesi durumunda eklemelidir. Bu tür bir belge ihtiyacı söz konusu olduğunda süreçle alakalı Vize Turizm firmamız sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Etiyopya
Etiyopya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Etiyopya Vize Formu

Etiyopya vize formu, gerçeği yansıtır bilgilerle doldurularak, yetkili mercilere teslim edilmesi gereken önemli bir evraktır. Talep edilmesindeki temel amaç ise konsolosluk ve de vize başvuru sahipleri arasında hem bir iletişim kurmak hem de vize talep eden kişilerin hakkında bilgi edinmektir. Etiyopya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları başvuru esnasında konsolosluk tarafından istenilen vize formunu usulüne uygun bir şekilde doldurarak teslim etmekle yükümlüdürler.

Etiyopya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Etiyopya vize başvurusu formu toplamda 4 sayfadan oluşmaktadır. Bu sayfaların doldurulması için öncelikle şahısların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı bilgilerini bilmesi gerekmektedir. Etiyopya vize başvuru formundaki tüm bilgilerin gerçeği yansıtması şarttır. Peki Etiyopya başvuru formu nasıl doldurulur? İşte detaylar…

 • Form belirtilen kriterlerde, şahısların el yazısı ile tükenmez kalem kullanılarak doldurulmalıdır.
 • Formadaki tüm bilgiler büyük harfler kullanılarak yazılmalıdır.
 • Kimlik ve pasaport bilgilerinin birbiri ile uyumlu olması şarttır.
 • Doğum tarihi bölümüne gün, ay ve yıl şeklinde, yasal bir vekil mevcutsa ilgili kişilerin bilgilerini açık bir şekilde beyan edecek şekilde bilgiler doldurulmalıdır.
 • Yabancı uyruklular için doğumun gerçekleştiği ülke bilgisi açık bir şekilde beyan edilmelidir.
 • Pasaport bilgilerinde eksik ya da hata olmamalıdır.
 • Meslek bilgileri kısmındaki bilgiler gerekirse ek belgelerle onaylanmalıdır.

Vize başvuru dilekçelerinde seyahat edecek olan kişiler isim ve soy isimlerini açık bir şekilde yazmalıdır. Eğer daha önceden Etiyopya ülkesine gerçekleşmiş bir seyahatiniz bulunmuyorsa, size verilen vizenin süresi de sadece 1 ayı kapsar. Kişiler istekleri doğrultusunda bu süreyi, gerekli başvuruları yaparak uzatıp kısaltabilirler.

E-vize yöntemiyle vize talebinde bulunulması durumunda da klasik başvuru yöntemlerinde de vize başvuru formu mutlaka doldurulması gereken evraklar arasında yerini alacaktır. Etiyopya vize başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği, form aşaması, yazım kuralları vb.

gibi alanda bilgi alarak, vize başvuru işlemlerinizi daha kısa sürede sonuca ulaştırmak için firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Vize turizm olarak acil gerçekleştirilmesi gereken seyahatler için de normal vize türleri için gereken koşulları yaratarak, olumlu geri dönüş alınmasına yardımcı oluyoruz. Etiyopya Vizesi Dilekçesi Örneği hakkında bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize Formu Etiyopya
Etiyopya Vize Formu

Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya vize işlemleri yapılırken daha kısa sürede onay alabilmek için, konsolosluk ve de büyükelçilikler tarafından belirlenmiş bazı prosedürlerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Long Vize Turizm firmamız başvuruların alınması ve sonraki tüm süreçte, başvurunuz için olumlu yönde karar çıkması adına sizleri yönlendirmektedir. Öyle ki vize başvurularında talep edilen evraklar, alınmak istenilen vize türüne göre değişkenlik gösterir. Eğer diplomatik pasaport sahibi değilseniz vizeniz olmadan ülkeye giriş yapamazsınız. Yapılan başvurularda olumlu sonuç almak içinse evrakların talep edilen şekilde doldurulması gerekiyor.

Etiyopya Vize İşlemleri Vize Nereden Ve Nasıl Alınır?

Güney Afrika’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden olan Etiyopya, kültürel niteliklerinin yanı sıra görülmeye değer güzellikleri de içerisinde barındırıyor. Bu nedenle her yol birçok Türk vatandaşı bu ülkeyi ziyaret etmek istemektedir.

Ancak Etiyopya’ya seyahat etmek için; umuma mahsus pasaport, hususi ve hizmet pasaport hamilleri ülkemizde bulunan yetkili mercilerden gerekli evraklarını teslim ederek vize talep etmek durumundadırlar. Peki Etiyopya vizesi nasıl alınır?

Etiyopya seyahati gerçekleştirecek olan umuma mahsus pasaport, hususi ve hizmet pasaport hamili Türk vatandaşları vize başvuru işlemlerini firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilmektedirler. Başvuru aşamasında öncelikle bu ülkeyi hangi amaçla ziyaret edeceğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü aile ve arkadaş vizesi, turistik amaçlı vize ve Etiyopya ticari vize gibi farklı seçenekler mevcuttur.

Her vize türü için de talep edilen bazı belgeler birbirileriyle benzerlik gösteriyor olsa da farklı belgeler de söz konusudur. Bu anlamda Vize Turizm firmamız sizlere hangi belgeleri teslim etmeniz gerektiğini liste halinde sunacaktır. Ayrıca belgeleri hazırlama sürecinde de sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Etiyopya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, gerekli belgeleri bizlere teslim ettikten sonra vize başvuru işlemleri hemen başlatılmaktadır. Her biri kendi alanında deneyimli ve profesyonel çalışanlarımız öncelikle teslim ettiğiniz evrakların başvuru için hazır olup olmadığını dikkatle kontrol eder.

Herhangi bir eksiklik ve hata söz konusu olmaması durumunda ilgili birimlerde, daha önceden koyulan kurallara uygun bir şekilde randevu alınarak vize talep işlemleri başlatılır. Vize alımına ilişkin tüm süreç hakkında sizleri de bilgilendirerek, daha kısa sürede vizenizi alıyor ve seyahatlerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Vize İşlemleri Etiyopya
Etiyopya Vize İşlemleri

Etiyopya Vize Randevusu

Etiyopya vize randevusu işlemleri, konsoloslukların çalışma gün ve saatlerine göre verilmektedir. Vize başvuru talebi olup, ilgili mercide randevusu bulunan kişiler, daha önceden belirtilmiş olan gün ve zaman diliminde tüm evraklarını tamamlayarak büyükelçilik ya da konsolosluklarda bulunmalıdırlar. Vize Turizm olarak gerçekleştirilecek olan tüm vize başvurusu ve randevu işlemlerinde ortaya çıkması muhtemel tüm hataların önüne geçerek, en kısa sürede içerisinde onay almanızı sağlıyoruz.

Öyle ki Etiyopya vize başvurularında eksik evrak teslimi, belgelerin birbirleri ile tutarlı olmaması ve de seyahat bitiş tarihinden sonra ülkeden ayrılma gibi olasılıkların bildirilmemesi gibi nedenler red yanıtı alınmasına neden olabilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırarak, en doğru adımlarda başvuru ve randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Randevusu Günleri

Etiyopya vizesi işlemleri, Etiyopya Başkonsolosluğu ve de konsolosluklar tarafından düzenlemektedir.  Genellikle randevular, hafta içi çalışma günlerinde verilir. Ancak hafta içine denk gelen resmî tatillerde ya da hafta sonlarında randevu verilmemektedir. Etiyopya ülkesini herhangi bir nedenle ziyaret etmek isteyen umuma mahsus pasaport, hizmet pasaport ve de hususi pasaport hamili Türk vatandaşları, seyahatlerini gerçekleştirecekleri tarihten en az 15 gün öncesinde randevularını alarak tüm işlemlerini gerçekleştirmek durumundadırlar. Çok acil seyahatlerde ise yetkili birimlerde çalışan görevliler tarafından randevu günleri belirlenebilir. Long Vize Turizm firmamız ile iletişime geçerek en kısa sürede randevunuzu alabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Başvurularında Randevu Almak Zorunlu Mu?

Etiyopya ülkesine gitmek isteyen diplomatik pasaport sahibi haricinde kalan Türk vatandaşlarının vize almaları şarttır. Başvuru işlemlerinde ise bazı prosedürlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekiyor. Peki Etiyopya vize başvurularında randevu almak zorunlu mu? Elbette ki bu bir zorunluluktur. Çünkü evrak teslimi gerçekleştirmek için konsoloslukların belirtmiş olduğu tarihlerde yetkili kurumlarda bulunmanız gerekiyor.

Long Vize Turizm olarak müşterilerimizin Etiyopya vizesi daha kolay bir şekilde alınmaları için randevu süreçlerini başarıyla yöneterek, kısa sürede onay alınmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda dijital ya da bireysel olarak vize başvurusu yapabilmeniz adına, sizlerin yerine randevu taleplerini de iletmekteyiz. Detaylar için bizleri arayabilirsiniz.

Vize Randevusu Etiyopya
Etiyopya Vize Randevusu

Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya vize ücreti, ilgili ülkenin konsolosluk ve de büyükelçilikleri tarafından belirlenmektedir. Belirtilen vize harç ücretlerinin ödenmemesi durumunda başvuru işlemlerinin tamamlanması da mümkün olmayacaktır. Öyle ki sadece Etiyopya vizesi için değil aslına bakıldığında harç ücretleri hemen her vize başvurularında talep edilmektedir.

Ülkeden ülkeye ödenecek harç miktarında bazı değişkenler söz konusu olabilir. Etiyopya vizesi işlemleri için harç tutarının ne olduğu ve ilgili tutarın nereye, nasıl yatırılacağı konusundaki en güncel bilgileri Vize Turizm firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Etiyopya vizesi ücretleri hakkındaki bilgilerin yanı sıra, başvuru ve randevu işlemlerinizi de profesyonel çalışanlarımız aracılığı ile gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Etiyopya Vize Ücretinin Kapsamı

Etiyopya vize ücretinin kapsamı da tıpkı tüm dünya ülkelerinde uygulanan vize harçlarının kapsamları ile aynı nitelikleri taşır. Vize ücretleri genellikle; başvuru ücreti, koordinasyon bedeli, konsolosluk harçları, hizmet bedeli ve servis bedeli gibi işlemlerin bir arada değerlendirilmesiyle ortaya çıkan rakamlar bütünüdür. Belirtilen işlemlerin ücretlendirilmesiyle, konsolosluklar tarafından belirlenen rakamlar, yine aynı yetkili kurum tarafından belirlenmiş olan ödeme yöntemleriyle yapılmalıdır.

Vize ücretlerinin kapsamları ve ödenecek tutarın miktarı yıllara göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle talep edilen harç ücreti kapsamı hakkında yetkili çalışanlarımızda görüşebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak Etiyopya vize ücretlerinin nasıl ödenmesi gerektiği konusunda sizleri detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Ayrıca sizlerin yerine tüm vize başvuru sürecini yöneterek, planlamış olduğunuz tarih aralığında Etiyopya ülkesine seyahatlerinizi gerçekleştirmenizin de önünü açıyoruz.

Etiyopya Vize Ücreti Nereye Ödenir

Etiyopya ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın vize alabilmeleri için, daha önceden konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan harç tutarını ilgili bankalarda ödemek durumundadırlar. Öyle ki Etiyopya vize randevusu alındıktan sonra, yetkili kuruma ibraz edilmesi istenilen belgelerin arasında harç dekontu da yer alıyor. Peki Etiyopya vizesi ücreti nereye ödenir? Vize ücretleri, konsoloslukların anlaşmalı olduğu bankalara ödenmektedir. Etiyopya vizesi için hangi bankanın kullanılacağı ve ödemenin hangi koşullar altında yapılması gerektiği konusundaki bilgileri ise Long Vize Turizm olarak sizlere aktarmakla yükümlüyüz. Aynı zamanda sizleri de bilgilendirerek, ödeme işlemleriniz konusunda hangi adımları atmanız gerektiğini de açık bir şekilde izah ediyor ve vize işlemlerinizin onaylanması adına sizlerin adına gereken tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Vize Ücreti Etiyopya
Etiyopya Vize Ücreti

Etiyopya Vizesi Dilekçe Örneği

Etiyopya vizesi dilekçe örneği, vize talep başvurularında teslim edilecek olan önemli belgelerden biri olan dilekçelerin nasıl doldurulacağına ilişkin bilgiler içermektedir. Elbette ki vize başvurularında sadece vize talep dilekçesi yazmak yeterli değildir. Aynı zamanda başvuru formunun da eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurularak teslim edilmesi gerekiyor. Etiyopya vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken birçok kural vardır. Bu kurallara dikkat edilmesiyle, talepler kısa sürede onaylanmaktadır.

Etiyopya Vize Talep Dilekçesinde Belirtilmesi Zorunlu Maddeler

Etiyopya ülkesini hangi amaçla ziyaret ederseniz edin, vize talep dilekçesini usulüne uygun bir şekilde doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir. Yazılan dilekçenin büyükelçilik ya da konsolosluklara hitap eden bir dille yazılması gerekmektedir. Ayrıca Etiyopya vizesi talep dilekçesinde belirtilmesi zorunlu alanlar şu şekildedir;

 • Etiyopya ülkesini seyahat etme amacınızı açıkla bildirmelisiniz. Seyahatiniz turistik mi, ticari mi ya da aile arkadaş ziyareti mi olduğu beyan edilerek, vize talebinde bulunulmalıdır.
 • Seyahatin hangi tarih aralığında gerçekleştirilmek istendiği de açık bir şekilde belirtilmiş olmalıdır. Hangi tarih için uçak bileti aldığı mutlaka bildirilmelidir.
 • Seyahat süreci boyunca masrafların kim tarafından ve nasıl karşılanacağı konusunda da net bilgiler verilmesidir. Gerek görüldüğü takdirde hazırlanan belgeler arasında finansal kaynakları gösterir diğer belgeler de eklenmelidir.

Etiyopya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır

Etiyopya vizesi dilekçe örneği yazılırken boş alanların usulüne uygun bir şekilde doldurulmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda talep edilen dilekçelerin vize başvurusu yapan şahısların el yazıları ile hazırlanması gerekiyor. E-vize başvuruları için de aynı durum geçerlidir. Şahısların el yazıları ile hazırladıkları dilekçeler, online ortamlarda taratılarak, bilgili online birimlere iletilmektedir. Vize talep dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriter de başvuru tarihinin belirtilmesidir. Tarih genellikle dilekçelerin sol üst kısmında bulunur.

Bir sonraki bölümde de vize almak istediğiniz makama hitap eden ederek, seyahat içeriğinizi de açık bir şekilde anlatan dilekçenizi hazırlamalısınız. Ek olarak ise seyahatinizin gerçekleşeceği tarih aralığı, talep edilen vize türü örneğin; Etiyopya aile arkadaş ziyareti vizesi ülkede ne kadar süre boyunca kalınacağı ve finansal gereksinimlerin nasıl karşılanacağı gibi bilgiler açık bir şekilde dilekçede yer almalıdır.

Vizesi Dilekçe Örneği Etiyopya
Etiyopya Vizesi Dilekçe Örneği

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Etiyopya vizesi kaç günde çıkar sorusu, ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının sıkça merak ettiği konular arasında yerini almaktadır. Vize almak için gereken şartların yerine getirilmesi ve evrakların da gerçeğe uygun bir şekilde doldurularak teslim edilmesiyle birlikte kısa sürede onay alınması mümkündür. Ancak Etiyopya vizesi kaç günde çıktığı konusundaki tüm düzenlemeler Etiyopya Konsolosluğu tarafından düzenlenmiş olup, prosedürler talep edildiği şekilde yerine getirildiğinde ortama bir süre söz konusu olacaktır.

Etiyopya vizesi, eksiksiz evraklar ve prosedürlere uygun bir başvuru ile gerçekleştiği takdirde ortalama 6 gün içerisinde sonuç alınması mümkündür. Bazı durumlarda seyahat edecek vatandaşlardan ek evrak talebi olabilir. Bu son derece istisna bir durum olsa da ek evrak istemiyle belirtilen sürenin uzaması da kaçınılmaz olacaktır. Başvuru işlemlerinin Etiyopya Konsolosluğunun belirlenen tatil günlerine denk gelmiyor olması şarttır. Nitekim tatil günlerine ya da konsolosluğun kapalı olduğu tarihler, başvuru sürecinin uzamasına neden olabilecektir.

Etiyopya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etiyopya Güney Afrika’da yer alan ve dünya vatandaşları tarafından da sıkça ziyaret edilen bir ülkedir. Buraya seyahat etmek isteyen ve diplomatik pasaport kapsamı dışında kalan herkes vize uygulamasına tabii tutulmuştur. Etiyopya vizesi evrakları ve belgeleri en önemli kriter belgelerin toplanma ve doldurulma sürecidir. Long Vize Turizm olarak, profesyonel ekibimiz ile evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlayarak, daha önceden belirlenmiş randevu tarihinde konsolosluklara teslim ediyoruz. Böylece eksik evraktan kaynaklanan vize reddi durumunun da önüne geçmiş bulunuyoruz.

Etiyopya vizesi başvurusu için mülakata girme ya da parmak gibi verme gibi zorunluluklar yoktur. Süreç doğru yönetildiği takdirde online ortamlarda da başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Long Vize Turizm firmamız tarafından onay almış vizelerin geçerliliği, konsolosluk kurallarına uygun olarak 30 gün süreyi kapsar. Bu süre çıkış tarihi itibarıyla geçerlidir. Fakat geçerli nedenler göstermeniz durumunda ülkede kalma sürenizi 90 güne kadar da uzatabilme şansınız bulunmaktadır. Böyle durumlarda bizlerle iletişime geçerek vize talep dilekçesini usule uygun bir şekilde doldurulmasını ve ilgili kurumlara ibraz etmemizi belirtmeniz gerekmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Etiyopya
Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi nasıl alınır? sorusu ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından çok sıkça yönetilmektedir. Long Vize Turizm firması olarak, umumu pasaport, hizmet pasaportu ve hizmet pasaportu hamili kişilerin, Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri seyahatler için tamamlaması gereken tüm vize başvuru ve randevu alma sürecini deneyimli çalışanlarımız eşliğinde gerçekleştiriyoruz. 

Etiyopya vizesi başvurusu sonucunda olumlu yanıt alabilmek için öncelikle, evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi, sürecin dikkatle takip edilmesi ve de olası aksaklıkların ön görülerek zamanında müdahale edilmesi şarttır. Long Vize Turizm olarak tüm bu görevleri sizlerin yerine üstleniyor ve tüm vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Etiyopya E- Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Etiyopya Devleti, ülkemiz vatandaşlarının Etiyopya’ya gerçekleştirecekleri turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyaretini içeren seyahatlerinde vize almalarını zorunlu kılmaktadır. Teknolojik imkanların her geçen gün gelişiyor olmasıyla birlikte artık online ortamlardan, konsolosluklara gitmeye gerek olmaksızın vize talep işlemleri gerçekleştirilmektedir. Peki Etiyopya E-Vizesi işlemleri nasıl yapılıyor? Etiyopya vizesi işlemleri için e-vize işlemlerinden faydalanmak her Türk vatandaşı için bir haktır. Bu tür başvurular e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak sürecin doğru yönetilmesi için sistem gereksinimlerini de çok iyi bilmek şarttır.  Vize Turizm firması olarak müşterilerimizin online başvurularını profesyonel çalışanlarımız eşliğine yöneterek, kısa sürede vize onayı almalarını sağlıyoruz.

Etiyopya vizesi onaylanan kişilerin vizeleri ise; başvuru aşamasında da belirtilmiş olan kriterlere uygun bir şekilde e posta yolu ile kişisel adreslerine gönderilmektedir. E-vizesi başvurularında, talep edilen belgelerin tamamının online olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Online vize başvuru belgesi hazırlamak konusunda da bizlerin desteğini alarak, dilediğiniz vize türüne sahip olabilirsiniz. Başvuruların onaylanmasından sonra Etiyopya ülkesine maksimum 1 aylık seyahat gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Etiyopya
Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır

Etiyopya E-Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği bulunan, kişisel bilgilerin yer aldığı pasaportun sureti.
 • Nüfus cüzdanı sureti.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf.
 • Konsolosluklar tarafından talep edilen harç ücretlerinin ödendiğine dair dekont.
 • Yabancılar için T.C. oturma izin belgesi.

Etiyopya e-vize başvurusunda gerekli evraklar, online olarak gerçekleştirilemeyen vize türlerine göre çok daha azdır. Ancak talep edilen belgelerin online ortamlara zamanında yüklenmesi ve de belirtilen bazı kriterleri karşılıyor olması şarttır. Vize almak için gereken tüm belgelerin dijital ortamlarda renkli olarak taratılmış olması şarttır.

Etiyopya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Cibuti
Kenya
Etiyopya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Etiyopya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus109,2 milyon (2018)
Para BirimiEtiyopya Birri
Resmi DiliAmharca
Dini% 43,5 Orthodox Hıristiyan, %40 Müslüman, %18,5 Protestan, %2,7 geleneksel dinler, %0,7 Katolik Hıristiyan
Telefon Kodu+251
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler Yemekleriİnjera – Watt – Dulet – Kitfo – Tere Sega – Ayibe – Shiro – Kolo
Gezilecek YerlerSimien Dağları Milli Parkı – Turkana Gölü – Awash National Park – Obelix of Axum – Kızıl Terör Müzesi
BaşkentAddis Ababa
ŞehirleriAddis Ababa – Awasa – Badme – Bahir Dar – Dessie – Dire Dawa
Yüz Ölçümü1.104.300 km2
Zaman DilimiUTC+3 (EAT)
İnternet Alan Adı.et
KurucusuMara Takla Haymanot
BaşkanıSahle-Work Zewde
Asgari Ücret165 Euro
İklimiTropikal Muson
Asker Sayısı75.000
Komşu ÜlkeleriSomali, Kenya, Cibuti, Eritre, Güney Sudan, Sudan
Kuruluş Tarihi21 Ağustos 1995
Etiyopya Hakkında Genel Bilgiler
Etiyopya
Etiyopya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Bazı yurt dışı seyahatleri için vize şartı aranmaktadır. Etiyopya’ya gitmek için vize şartı bulunmaktadır. Etiyopya vizesi için Etiyopya konsolosluğuna başvurmak gerekiyor. Ya da online sistemler ile başvuru da bulunabilirsiniz.

Etiyopya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Etiyopya vizesi için yurt dışı seyahat ile ilgili belgelerin tam olması gerekiyor. Bir de pasaport tarihinizin geçmemesi gerekiyor. Etiyopya’ya diplomasi işler için gidiyorsanız vize süreniz farklı olabilir.

Etiyopya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Etiyopya’da arkadaşınızın veya ailenizin ikameti bulunması gerekiyor. İkameti bulunan ailenizin biri ya da arkadaşınız size Etiyopya’ya resmi olarak çağırması gerekiyor. Vize İşlemleri sırasında ki belgeleriniz arasında resmi çağrılma belgenize de bulundurmanız gerekiyor.

Davetiyeli Etiyopya Vizesi?

Etiyopya’da bulunan şirket ya da firmalardan biri sizinle orada çalışmak isteyebilir. Böyle durumlarda firmalardan size davetiye gönderilir. Etiyopya vizesi almanız da kolaylık sağlar.

Etiyopya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya gidebilmek için vize şartı aranmaktadır. Vize başvurusu için de önceden konsolosluk iletişim numarasından alabilirsiniz. Ya da konsolosluğun online ortamından vize başvurusu için randevu alabilirsiniz.

Etiyopya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Etiyopya konsolosluğu tarafından istenilen belgeleri hazırlamanıza göre vize işlem süresi değişir. Ayrıntı olarak vakit ister. Anlaştığınız seyahat firması sizin için hazırlayabilir.

Etiyopya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Etiyopya büyükelçiliğinden iletişim numarasından randevu alabilirsiniz. Ya da Etiyopya büyükelçiliğinin online ortamından randevu alınabilir. Online sistemden vize randevusu almak daha kolaydır.

Etiyopya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Genel olarak Etiyopya büyükelçiliğinin ilk görevi Etiyopya ile resmi işlerin yapılmasıdır. Etiyopya’ya seyahat için de vize işlemleri ile de görevleri arasındadır.

Etiyopya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya seyahat etmek için vize türleri vardır. Vize başvurusu sırasında vize türlerinden ticari amaçlı olan vize seçeneği seçilmelidir. Sizden istenilen belgelerde ticari amaçlı vizelere göre oluyor.

Etiyopya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Etiyopya’da sizinle çalışmak isteyen firma resmi olarak sizinle çalışmak istediğini belgelemelidir. Resmi çalışma belgesi ise davetiye mektubu ile oluyor. Vize işlemleri sırasında vizenizin çıkma süresi daha kısa olur.

Etiyopya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya’ya gitme isteme amacınıza göre vize türleri değişir. Etiyopya’ya turist amaçlı gidiyorsanız vize başvurusu sırasında turistik vize seçeneğini işaretlemelisiniz. Sizden istenilen evraklarda turistik vizesine göre oluyor.

Etiyopya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya konsolosluğu tarafından turistik vizesi için istenilen belgeler vardır. İstenilen belgelerin hazırlanması durumuna göre de turistik vizesi çıkma zamanı değişir. Yedi vize firması sizin için belgelerinizi hazırlayabilir.

Etiyopya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Etiyopya’ya gitmek için Etiyopya konsolosluğu ya da büyükelçiliği online sistemlerinden vize randevusu yapılabilir. Ya da telefon numaralarını arayarak vize randevusu alabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Etiyopya’ya seyahat için ilk önce pasaportunuzun seyahat şartlarınız için uygun olması gerekiyor. Belgelerinizin de eksiksiz olması gerekiyor. Anlaştığınız acente şirketi sizin hepsi ile tek tek ilgilenir.

Etiyopya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Etiyopya’ya vize başvurusu sırasında size bazı sorular sorulacaktır. Sorulara tam ve net cevaplar verilmesi gerekiyor. Vize başvuru formunda kurşun kalem kullanılmamalıdır.

Etiyopya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Etiyopya vizesi için başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilir. Resmi yazışmalarda ise İngilizce veya Amharca olarak yazılması gerekebilir.

Etiyopya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Etiyopya vizesi başvuru formu doldurulurken ilk olarak istenilen bilgilerin yanlış olmamasına dikkat edilir. Çünkü yanlış bilgi sebebiyle vize çıkmayabilir.

Etiyopya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Etiyopya konsolosluğuna ya da büyükelçiliğini gidilerek işlemler gerçekleştirilir. İster kendiniz isterseniz anlaştığınız acente firması işlemlerinizi halledebilir.

Etiyopya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Etiyopya vizesi işlemlerinde yapılırken zaman ayarlamasına dikkat edilmelidir. Eğer ki vize işlemleri aksar ise Etiyopya da bulunmak istediğimiz zaman için vize yetişmeye bilir.

Etiyopya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi için önceden Etiyopya konsolosluğundan randevu alınması gerekiyor. Ya online olarak ya da telefon numarası ile Etiyopya vize randevusu alınıyor.

Etiyopya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Etiyopya’ya gidilecek zaman dilimine göre önceden randevuların alınması gerekiyor. Çünkü vize işlemleri uzun bir süreç olabilir.

Etiyopya Vize Ücreti 2021?

Etiyopya vizesi için her yıl farklı bir ücret belirleniyor. Yedi vize firması ile iletişime geçerek Etiyopya 2021 yılı için vize ücretini öğrenebilirsiniz.

Etiyopya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Etiyopya vizesi için istenilen ücret miktarını konsolosluk tarafından belirlenen banka hesabına yatırılması gerekiyor. Yanlış hesaba yatırılan ücret ya da yanlış zamanda yatırılan ücret geçersizdir.

Etiyopya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Etiyopya vizesi için bir dilekçe yazılması gerekiyor. Konsolosluk tarafından bu dilekçe istenilmektedir. Yazılan dilekçenin içeriğine dikkat edilmesi gerekir.

Etiyopya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Etiyopya’ya seyahat için yazılan dilekçenin tükenmez kalem ile yazılması gerekiyor. Etiyopya dilekçesi için hazırlan dilekçenin resmi yazışma kurallarına uygun olması gerekiyor.

Etiyopya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Etiyopya vize dilekçeniz Etiyopya’da ki Türk konsolosluğuna gönderilir. Türk konsolosluğunda Türkçe dili bilinmektedir. Onun için vize dilekçenizi Türkçe olarak yazabilirsiniz. Fakat bazı özel durumlarda vize dilekçeniz Amharca istenilebilir.

Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Etiyopya’ya gitmek isteme amacınıza göre konsolosluk tarafından istenilen belgeler değişiyor. Genel olarak sabıka kaydı ve sağlık raporu istenilmektedir. Ticari amaçlı ise çalışma ile ilgili belgeler istenilmektedir.

Etiyopya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Etiyopya vizesi için gerekli belli dokümanlar; pasaport, kimlik, ikamet belgesi tarzında dokümanlar isteniliyor. Daha çok kişisel içerikli dokümanlar istenilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vizesi için başvuru randevusu bağlıdır. Vize randevusu Etiyopya bulunmak istediğiniz zaman dilimine göre yapılması gerekir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Etiyopya vizesi çıkma zamanı hazırladığınız belgelerin durumuna göre değişiklik gösteriyor. Ama genellikle 5 iş günü ya da 15 iş günü arasında değişiyor.

Etiyopya Vizesi Redde İtiraz?

Etiyopya vizesi işlemleri için belirli işlemlerin sırasıyla gerçekleşme gerekiyor. Ayrıntı olarak uğraşılması gerekir. Yedi vize firması sizin için vize işlemlerinizle ilgilenebilir. Redde itiraz vizesi için kurallara uygun bir şekilde form doldurmalısınız.

Etiyopya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesi için önceden Etiyopya konsolosluğundan randevu alınması gerekiyor. Vize randevusu online olarak alınabilir. Ya da telefon ile arayarak vize randevusu alınabilir. Çalışma vizesi için mutlaka uzman bir danışmanlık bürosuyla anlaşmış olmalısınız.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu