Skip to content

Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ile Hırvatistan ilişkileri Osmanlı Dönemine kadar uzanan köklü ilişkilerdir. İki ülke arasında tarihte dönem dönem gerginlikler olsa da günümüzdeki süreçte iki ülke arasında bir problem olmadığını söylemek mümkün. Ayrıca Türkiye komünist rejim rüzgarının silinmesiyle Hırvatistan’ın bağımsızlığını tanıyan birincil ülkelerden olmasıyla bu dostluğu daha da pekiştirmiştir. İki ülke arasında gelişmekte olan ticari ilişkiler de her yıl ithalat – ihracat rakamlarının artmasıyla sonuçlanmaktadır.

Bunun yanında iki ülke arasında yoğun bir turizm trafiğinin karşılıklı olarak devam ettiği de gözlenmektedir. Avrupa Birliği uyum süreçler çerçevesinde serbest piyasa ekonomisine daha çok ağırlık veren Hırvatistan’da yapılan Türk yatırımlar da bağımsızlık sonrası başlamıştır. Hırvatistan son yıllarda Avrupayı etkileyen küresel krizden en az hasarla çıkan ülkelerden biri olmuştur. Hırvatistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi Hırvatistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Bordo (Umumi) pasaport sahiplerine ziyaret süreleri fark etmeksizin vize rejimi uygulamaktadır.

Buna ek olarak Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) renk pasaport taşıyan Türk vatandaşları Hırvatistan’a yapacakları ziyaretlerde 180 gün içinde 90 gün kuralına riayet ederek vizesiz giriş gerçekleştirebilir. Hırvatistan’ın şuan için Schengen üyeliği bulunmamakla beraber Schengen bölgesine üye olmaya en yakın adaylardan biri olarak öne çıkan bir ülkedir. Hırvatistan vizesi hakkında genel bilgi amaçlı yazılan bu yazıda Türkiye’den, Hırvatistan’a seyahat etmek için hangi şart ve koşullarda hangi vizelerin gerektiği incelenecektir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu