Skip to content

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere Aile/Akraba Ziyareti

İngiltere Vize Çeşitleri göre belirlenen İngiltere Vize Başvuru işlemleri için seyahatin amacı ve başvuru yapacak kişinin bulunduğu duruma göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere vize çeşitleri içinde yer alan İngiltere Aile/Akraba Ziyareti için gerekli evraklar şöyledir:

 • Pasaport: Sahip olunan eski pasaport var ise seyahat bitiminden sonra da minimum 6 ay geçerliliğinin olması ve minimum boş iki sayfasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca varsa eski pasaportların da beyanı önemlidir.
 • İngiltere’de yaşayan aile ya da arkadaşlarca yazılan resmi davetiye mektubu olması gerekenler arasındadır. İngiltere Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye ile birlikte seyahatin amacı, seyahate sponsor olacak kişiyi, konak yapılacak yer bilgileri ve dönüş tarihi bu davetiye mektubunda mutlaka yer almalıdır.
 • Seyahat edecek kişinin son üç aya ait maaş bordrosu ile son 6 ayın banka hesap hareketlerinin belgelenmesinin yanında çalışılan yere ait çalışmaya başlanan tarihin, iş pozisyonun, maaşının ve iş yeri sorumlusu ile iletişim bilgilerinin desteklendiği belge olması gereken evraklar arasındadır.
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği,
 • 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat planın anlatıldığı İngiltere Vize Başvuru dilekçesi,
 • Seyahat yapacak kişinin varsa mal varlığının olduğuna dair tüm evraklar,
 • İngiltere Aile/Akraba Ziyareti yapacak kişi 18 yaş altı ise ve seyahat tek başına yapılacaksa İngiltere noter onaylı muvaffakatname olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi erkek ise İngilizce olarak hazırlanmış askerlik durumunun açıklandığı resmi belge İngiltere Aile/Akraba Ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerdir.
 • İngiltere Vize Çeşitleri İngiltere Aile/Akraba ziyareti vizesi İngiltere’de ikamet etmekte olan yakınınızı ziyaret amacıyla İngiltere’ye girmenize izin verir. İngiltere’de yaşam kurmuş yüz binlerce Türk vatandaşı her sene İngiltere’den hazırladıkları bazı resmi evraklar aracılığıyla Türkiye’deki aile bireylerini / akrabalarını ya da arkadaşlarını İngiltere’ye davet eder. Bu şekilde resmi yollardan gelen ve sizin İngiltere’deki kişiyle olan yakınlığınızı belgeleyen evraklarla düzenlenen vize çeşidi İngiltere Aile/Akraba ziyareti vizesidir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İngiltere
İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Vize Çeşitleri içinde yer alan İngiltere Turistik Vize Başvurusu için hazırlanması gereken gerekli evrakların aslına uygun olması ve asıllarıyla birlikte dosya oluşturulması gerekmektedir. İngiltere Turistik Vize için gerekli olan evrakların ayrıca İngilizce tercümesinin de yer alması ve tercüme eden kişin ismi, soy ismi, iletişim adresi ile aslına uygun olarak tercüme edildiğini kanıtlayan tasdik şerhi de olması oldukça önemlidir. İngiltere Turistik Vize için gerekli olan evraklar şöyledir:

 • İngiltere Turistik Vize Başvurusu öncesinde yapılması gereken ilk adım resmi olan web sitesi üzerinden yapılacak online başvuru ve bu başvuru sırasında beyan edilecek tüm bilgilerin İngilizce olması, onayla birlikte alınacak dijital imza ve sistemin yapılan başvuruyu onaylaması gerekmektedir.
 • En az iki kullanılabilir boş sayfası olan ve seyahat bitiminde de minimum 6 ay geçerliliği bulunabilecek pasaport ile varsa eskiden kullanılan pasaportlarla birlikte beyan edilmesi gerekmektedir.
 • 2 adet arka fonu krem ya da gri olan ve en güncel tarihte 3,5×4,5 ölçüsünde biometrik fotoğraf,
 • İngiltere’ye Seyahat edecek kişinin finansal durumunun belgelendiği son 6 ayın aktif olarak kullanıldığı hesap hareketleri, banka hesap cüzdanı ya da banka hesap dökümü olmalıdır. Ayrıca son 3 aya ait olan maaş bordrosu ile çalışılan kurum ya da şirketin çalışanla ilgili bilgileri,
 • İngiltere seyahati sponsoru yapacak olan kişiyle ilgili 1 dereceden akraba olması ya da mesleki durumuyla ilgili duruma göre hazırlanmış gerekli belgeler İngiltere Turistik vize işlemleri için gereklidir.
 • İngiltere Vize Çeşitleri İngiltere dünyanın her ülkesinden olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetinden de her sene turistik faaliyetler amacıyla ülkeye giriş yapmak isteyen insanlar için İngiltere Turistik Vize uygulamasını yapmaktadır. İngiltere’ye turlarla veya bireysel olarak yapılacak turistik amaçlı ziyaretler için alınması gereken doğru vize İngiltere Turistik Vizesidir.  Bu vizeyi alırken dosyanıza bulunması gereken en önemli evraklar ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızı kanıtlayan belgelerdir. İngiltere Schengen üyesi olmadığı için İngiltere turistik vizesi ile diğer ülkelere geçiş yapamazsınız.

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Vize Çeşitleri İngiltere Ticari Vize Başvurusunda yapılacak olan adımları doğru eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Birleşik Krallık Devleti’ne iş görüşme randevusu, iş toplantısı ya da konferans katılımı, uluslar arası ticaret organizasyona da akademik araştırma vb. durumlar için yapılan  iş ziyaretçi vizesi olan Business Visitor Visa bir ya da birden çok giriş yapmak isteyen vatandaşlar için alınan İngiltere vize türüdür. Fakat İngiltere’ye yapılacak seyahat düzenli olacak ise kanıtlanabilir belgelerle beyan edilmesi durumunda 1, 2, 5 ile 10 yıl süreli İngiltere Ticari Vize  yerine İngiltere İş Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Fakat bu vizeye sahip olunmasına İngiltere topraklarında maksimum kalınacak süre 6 aydır. 6 ay sonra ülke topraklarından çıkış yapılması gerekmektedir.

İngiltere Vize Çeşitleri İngiltere Ticari Vize İngiltere Birleşik Krallık topraklarına seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken vize türü iş ziyaretçi vizedir. Diplomatik pasaport sahibi kişilerin ise İngiltere İş Ziyaretçi vizesinden muaf olmaları için 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde olması gerekmektedir.

Ticari Vize İngiltere
İngiltere Ticari Vize

İngiltere Vize Çeşitleri İngiltere Ticari Vize Başvurusu yaparken hazırlanan evrakların aslıyla birlikte dosyalanması ve bu belgelerin yetkili bir tercüman tarafından tercüme edilmesi İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi vize memuru tarafından incelenebilmesi için zorunludur. Tercüme eden kişinin ismi, telefonu, adresinin yanında tasdik şerhinin ve imzasının da yer alması gerekmektedir. . İngiltere Ticari Vize İşlemlerinin istenildiği gibi hazırlanması vize alınmasını kolaylaştıracaktır. Bu nedenle de İngiltere Ticari Vize için evrakların gerektiği gibi hazırlanarak sunulması vize alımını olumlu yönde etkileyecektir.

İngiltere ile Türkiye arasındaki ithalat – ihracat ve yatırım ortaklıkları gibi ekonomik faaliyetler uzun yıllardır devam etmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye Ankara Anlaşması kapsamında iş kurmak ve yönetmek faaliyetiyle giden Türk sayısı her geçen gün artmaktadır. İngiltere Vize Çeşitleri  İngiltere Ticari Vizesi ile İngiltere’ye giriş yaptığınızda bu iş kurma faaliyetleri için yetkiniz olmasa da hali hazırda Türkiye’deki faaliyet belgenizin İngiltere’de de tanınması şartıyla İngiltere ticari vizesi alıp iş anlaşmaları, fuarlar ve iş toplantıları gibi ticari faaliyetlerini yürütebilirsiniz.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu