Vizesi İngiltere

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi İngiltere Birleşik Krallığı’na giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi olanların alması gereken vize türüdür. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 günlük periyotlarda 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’ye seyahat edebilirler. Bunlara ek olarak diğer ülkelere İngiltere üzerinden gitmek isteyenler transit vize sahibi olmalıdırlar. Uçuşları 24 saat içerisinde tamamlanacak olan Türk vatandaşları, gidecekleri ülkeye giriş şartlarını eksiksiz olarak karşılıyorlarsa transit vize olarak bilinen transit without visa concession işlemlerinden muaftırlar.

İngiltere Vizesini Kabul Eden Ülkeler

İngiltere vizesinin sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Krallık’ın diğer ülkeleri olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e de seyahat edebilirler. İrlanda Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isteyenler ise İngiltere vizesini kabul edilmediği için İrlanda vize almalıdırlar. Bununla birlikte İngiltere üzerinden İrlanda’ya geçiş sağlanabilmektedir.

İngiltere Vizesi Schengen Mi?

İngiltere, 26 ülkelik Schengen bölgesinde yer almaz. Dolayısıyla Schengen vize ile İngiltere başta olmak üzere hiçbir Birleşik Krallık ülkesine giriş sağlanamaz. İngiltere vize işlemleri Schengen vize işlemlerinden farklı prosedürleri içermektedir.

İngiltere Vize Türleri Nelerdir?

İngiltere vize türleri, ülkeye giriş yapmak isteyenlerin seyahat amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Bunlar:

Uzun Süreli İngiltere Vize Nedir?

Uzun süreli İngiltere 6 ayı geçmeyecek şekilde İngiltere ziyaret edilebilir. 6 ay dolduktan sonra ülkeden çıkış yapmak zorunludur. Vize devam ettiği takdirde bir süre sonra yeniden İngiltere’ye giriş sağlanabilir.

Uzun süreli vizeler:

  • 6 aylık
  • 2 yıllık
  • 5 yıllık
  • 10 yıllık olabilmektedir.
İngiltere Vizesine Nasıl Başvurabilirim?

İngiltere Konsolosluğu vize yetkili merkez olan Long Vize Turizm aracılığıyla vize başvurusu yapılabilmektedir. Seyahat amacınıza göre vize türünü belirleyen Long Vize Turizm yetkilileri, gereken evrak ve belgeleri hazırlamanızı sağlar. Aynı zamanda İngiltere vize formu, ödemeniz gereken güncel vize ücreti başta olmak üzere süreç ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olursunuz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye Vize Alırken öncelikle vize başvuru sahiplerinin ne tür vizeye başvuru yapacaklarını bilmeleri lazım sonrasında Türkiye’de yaptıkları iş ile alakalı evraklarını güncel ve düzgün şekilde sunması şarttır.Firmamız Long Vize Turizmi arayarak sizlere uygun İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirin.

Vize Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekli?

İngiltere’ye Vize alırken öncelikli olarak evraklarınızın güncel tarihli ve gidiş amacınızın net bir şekilde belli olması gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu Vize işlemlerinde en önemli kıldığı vize vereceği kişinin Türkiye’ye geri dönmesidir.Eğer Türkiye’ye geri dönmeyeceğini düşündüğü kişilere red vermesi cok büyük olasılıktır.Firmamız Long Vize Turizm ile İngiltere Vize Başvurunuzu kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere İçin Gerekli Belge Ve Dokümanlar Nelerdir?

İngiltere için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna veya çalışmama durumuna göre değişiklik göstermektedir.İngiltere Konsolosluğu sunmuş olduğunuz evraklar üzerine vize verdiği için cok düzgün bir seklide dosyanızı hazırlamanız gerekmektedir.Firmamız Long Vize Merkezini arayarak evraklarınız düzgün kontrollü bir seklide elçiliğe sunulmasını sağlayacaktır.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: