Skip to content

İngiltere Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İngiltere Vizesi İngiltere Birleşik Krallığı’na giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport sahibi olanların alması gereken vize türüdür. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 günlük periyotlarda 90 günü aşmayacak şekilde İngiltere’ye seyahat edebilirler. Bunlara ek olarak diğer ülkelere İngiltere üzerinden gitmek isteyenler transit vize sahibi olmalıdırlar.

Uçuşları 24 saat içerisinde tamamlanacak olan Türk vatandaşları, gidecekleri ülkeye giriş şartlarını eksiksiz olarak karşılıyorlarsa transit vize olarak bilinen transit without visa concession işlemlerinden muaftırlar.

İngiltere vizesinin sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Krallık’ın diğer ülkeleri olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e de seyahat edebilirler. İrlanda Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isteyenler ise İngiltere vizesini kabul edilmediği için İrlanda vize almalıdırlar. Bununla birlikte İngiltere üzerinden İrlanda’ya geçiş sağlanabilmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İngiltere Vizesi Schengen Mi?

İngiltere, 26 ülkelik Schengen bölgesinde yer almaz. Dolayısıyla Schengen vize ile İngiltere başta olmak üzere hiçbir Birleşik Krallık ülkesine giriş sağlanamaz. İngiltere vize işlemleri Schengen vize işlemlerinden farklı prosedürleri içermektedir.

İngiltere Vize Türleri Nelerdir?

İngiltere vize türleri, ülkeye giriş yapmak isteyenlerin seyahat amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Bunlar:

 • İngiltere ticari vize
 • İngiltere turistik vize
 • Evlilik amaçlı
 • İngiltere aile/arkadaş ziyaret vize
 • Tıbbi Tedavi vize
 • Eğitim amaçlı İngiltere vize

Uzun Süreli İngiltere Vize Nedir?

Uzun süreli İngiltere 6 ayı geçmeyecek şekilde İngiltere ziyaret edilebilir. 6 ay dolduktan sonra ülkeden çıkış yapmak zorunludur. Vize devam ettiği takdirde bir süre sonra yeniden İngiltere’ye giriş sağlanabilir.

Uzun süreli vizeler:

 • 6 aylık
 • 2 yıllık
 • 5 yıllık
 • 10 yıllık olabilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu vize yetkili merkez olan Long Vize Turizm aracılığıyla vize başvurusu yapılabilmektedir. Seyahat amacınıza göre vize türünü belirleyen Long Vize Turizm yetkilileri, gereken evrak ve belgeleri hazırlamanızı sağlar. Aynı zamanda İngiltere vize formu, ödemeniz gereken güncel vize ücreti başta olmak üzere süreç ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olursunuz.

İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi

İngiltere Büyükelçiliği Vize

İngiltere Büyükelçiliği vize başvurularında karar vermekle yetkili organdır. Büyükelçilik, İngiltere’ye bağlıdır. Long Vize Turizm üzerinden İngiltere Büyükelçiliği’ne başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. İngiltere vizesi işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak için telefon ya da e-mail üzerinden bilgi edinebilirsiniz. Long Vize Turizm size süreç ile ilgili kapsamlı bilgilendirmeler yaparak teslim etmeniz gereken evrakları size iletir. Böylelikle yanlış ya da eksik evrak nedeni ile ret almanızın önüne geçer ve vize sürecinizin profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlarsınız.

İngiltere vize başvurusu, ülkede ne kadar kalmayı istediğiniz ve hangi vize türüne başvurduğunuza bağlı olarak farklılık gösterebilir. İngiltere vizesi için genel olarak sonuçlar 15 günden önce açıklanmaz. İngiltere Büyükelçiliği’nde meydana gelen dönemsel yoğunluk ve tatil günleri, vizenizin sonuçlanma süresi üzerinde değişiklik yaratır. Ortalama süre 3 ila 4 hafta arasındadır.

İngiltere Büyükelçiliği Vize Tatil Günleri

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Cuma – 30 Mart
 • Paskalya – her sene değişmektedir.
 • İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü – 1 Mayıs
 • Resmi Tatili – 28 Mayıs
 • Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim
 • Noel Tatili – 25 & 26 Aralık
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı

İngiltere Büyükelçiliği’nden Nasıl Randevu Alırım?

İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorsanız vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm ile müracaat edebilirsiniz. Long Vize Turizm, İngiltere vize randevusu almak üzere İngiltere Büyükelçiliği’yle iletişime geçer. Personellerimiz, vize sürecinizle yakından ilgilenerek sizi her aşamada bilgilendirir.

Titizlikle yönetilen vize işlemleriniz sayesinde eksik ya da yanlış evraktan dolayı ret almazsınız. Aynı zamanda mülakatınız ile alakalı yönlendirmeler yapan ekibimiz sayesinde görüşmeye hazır olursunuz.

İngiltere, Avrupa Birliği ülkesi değildir ve Schengen bölgesinde yer almaz. Bu nedenle Schengen vizesiyle İngiltere’ye giriş sağlayamazsınız. İngiltere’ye seyahat etmek için İngiltere vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Ek olarak İngiltere vizesi, Birleşik Krallığı’n diğer ülkeleri olan Kuzey İrlanda ve Galler’e de giriş yapmanızı sağlamaktadır.

İngiltere Vizesi
İngiltere Büyükelçiliği Vize

İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Konsolosluğu vize sonuçlarına karar veren yetkili mercidir. İngiltere Dış İşleri’ne bağlı İngiltere Konsolosluğu, Türkiye’de konumlanmaktadır. Konsolosluk, İngiltere vize başvurusu üzerinde detaylı incelemeler yapar, teslim edilmesi gereken İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile ilgili bir hata ya da eksiklik söz konusu olduğunda başvurunuz ret edilir.

Long Vize Turizm, konsolosluktan İngiltere vize randevusu almak üzere yetkili vize merkezidir. Ülkede kalmayı planladığınız süre ve seyahat amacınıza bağlı olarak vize süreciniz ile ilgili kapsamlı bilgiyi Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçerek edinebilirsiniz. Buna ek olarak vize yetkili merkezlerimiz sizinle görüşmekten memnuniyet duyar.

İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümü Görevleri

İngiltere Konsolosluğu’nun görevleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen hizmet verilmekte.
 • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi
 • Türkiye’de zorluk yaşayan İngiltere vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına İngiltere ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak
 • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi
 • Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin her zaman uygun, doğru ve güncel olmasını sağlamak
 • İngiltere Konsolosluğu Vize yazımız devam ediyor.

İngiltere Konsolosluğu’na Nasıl Başvurabilirim ve Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır?

İngiltere vizesi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, gerekli dokümanlarla Long Vize Turizm aracılığıyla İngiltere Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. İngiltere vize başvurusu ortalama olarak 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ülkede kalmayı düşündüğünüz süreye ve vize türünüze bağlı olarak bu süre daha uzun olabilir.

İngiltere Konsolosluğu, bazı durumlarda ek belge talebinde bulunabilir. Bunlara ek olarak dönemsel olarak konsoloslukta yaşanan yoğunluklar ve tatil günleri göz önünde bulundurularak vize sonuçlanma süresi 4 hafta ya da daha uzun sürebilir. Vize süreciyle alakalı merak ettikleriniz, evraklar, vize ücreti ve belgelerin doğruluğu ile ilgili kapsamlı bilgiye sahip olmak için kolaylıkla Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi
İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere aile arkadaş ziyareti vizesi İngiltere’deki yakınlarını ziyaret etmek isteyenler tarafından alınan vize türüdür. Bu vize türünü almak için yapılan İngiltere vize başvurusu Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilebilir. İngiltere vizesi almak isteyenler telefon numarası ve e-posta adresi üzerinden ya da vize yetkili merkezimize gelerek kolaylıkla başvuru yapabilirler.

İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Listesi

İngiltere vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da vize için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak teslim edilmelidir.

 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli, 2 sayfası boş olan pasaport
 3. Vize formu
 4. İngiltere vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 45×35 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişiler çalışıyorsa gereken belgeler: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı
 15. Son 6 ayı kapsayan imza sirkülerine sahip son 15 gün içerisinde alınmış hesap özeti ile birlikte (hesaptaki paranın karşılığı USD / EUR ya da GBP birimlerinde yer almalıdır.)

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davet Mektubu

İngiltere vizesi almak için aile ya da arkadaşınız tarafından yazılan davet mektubu aşağıdaki bilgileri kapsamalıdır.

 • Planlanan seyahat tarihleri
 • Gelen kişinin İngiltere’de yalnızca vize bitimine dek kalacağına ve seyahati sonunda ülkeden ayrılacağına dair ifade
 • Mektubu yazan kişinin kişisel bilgileri
 • Islak imzası

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Davet mektubu ile birlikte davet eden kişinin İngiltere kimliği ya da pasaportunun fotokopisi de mektup ile birlikte teslim edilmelidir.

İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize, iş ve ticari amaçlarla İngiltere’yi seyahat etmek isteyenlerin alması gereken vize türüdür. Tek veya çok girişli olmak ile birlikte kısa süreli olan bu tip İngiltere vizesi Long Vize Turizm aracılığıyla alınabilir. Vize türüne özel gereken evraklar, ödenmesi gereken İngiltere vize ücreti ve süreçle ilgili kapsamlı bilgi için Long Vize Turizme telefon numarası ya da e-mail üzerinden ulaşılabilir.

İngiltere Ticari Vize Hangi Amaçlarla Alınabilir?

90 gün boyunca geçerli olan İngiltere ticari vizesi şu amaçlarla alınabilir:

 • İş için anlaşma yapmak ya da sözleşme imzalamak
 • İş için görüşmeye gitmek
 • İş ile ilgili toplantı, konferans, seminer vb. katılmak

İngiltere Vizesi İçin Gereken Davet Mektubu

İngiltere vize formu ve gerekli diğer dokümanlar ile birlikte ticari vize almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. İngiltere’deki firmalardan gelen bu davet mektubu fotokopi olamaz ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır.

Davet mektubu şunları içermelidir:

 1. Şirketin ismi
 2. Şirketin adresi
 3. Telefon numarası
 4. İnternet adresi
 5. E-mail adresi
 6. Mektubu gönderenin kişinin isim, soy isim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 7. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişinin isim, soy isim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 8. Firma yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 9. Firmanın sizi İngiltere’ye çağırmasının nedeni
 10. İngiltere’de kalmayı düşündüğünüz tarih aralığı
 11. Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış mailler

İngiltere Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

İngiltere’den vize almak isteyen herkesin teslim etmesi gereken dokümanlar İngiltere vize evrakları ve belgeleri yazımızdan öğrenilebilir. Meslekle alakalı dokümanlar teslim edilmesi gereken evraklar ise şunlardır:

 • İşveren tarafından İngilizce yazılan izin yazısı (şirket pozisyonunuzun detaylı açıklaması, maaş bilginiz, şirkette ne kadar süredir çalışıyor olduğunuz, işe devam edeceğinizin taahhüdünü ve izinli olduğunuz tarih aralığını içermelidir.)
 • Ticari Sicil Kaydı (şirketin kayıtlı olduğu Ticaret Odası’ndan alınan İngilizce dilindeki faaliyet belgesi)
 • Emekliler için: Emeklilik kartı fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Emekli maaş hesap cüzdanı
 • SGK hizmet dökümü ve işe giriş belgesi
İngiltere Ticari Vize
İngiltere Ticari Vize

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Turistik Vize, İngiltere’de turistik amaçlar ile bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının almakla yükümlü olduğu vize türüdür. İngiltere vize yetkili merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm ile turistik amaçlarla İngiltere vizesi kaç günde çıkar başta olmak üzere tüm sorularınız için bizimle telefon ya da e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize İçin Gereken Belgeler

İngiltere Turistik Vizesi almak isteyen vatandaşların teslim etmesi gereken evraklarda hata ya da eksiklik olması halinde başvurunuz reddedilebilir. Hızlı ve kolay bir şekilde İngiltere vize işlemlerini tamamlamak ve doğru bir İngiltere vize başvurusu yapmak için Long Vize Turizm’den durumunuza göre dosyanızda yer alması gereken evrakları öğrenebilirsiniz.

 • Nüfus Cüzdanının Arkalı Önlü Fotokopisi
 • Seyahatinizin ardından en az 6 boyunca geçerliliğini koruyan, 2 adet boş sayfaya sahip Pasaport
 • 2 tane Biyometrik Fotoğraf (3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fonlu biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilmelidir.)
 • Aile ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak yer aldığı İngilizceye çevrilmiş Tam Vukuatlı Nüfus Örneği
 • Mevcutsa Kira Gelir Belgesi, Tapu ya da Araç Ruhsatı Fotokopisi
 • Önceki ve kullandığınız pasaportta var ise diğer vizelerin fotokopisi
 • Seyahat sürenizi kapsayan Sağlık Sigortası
 • İngiltere Turistik Vize yazımız devam ediyor.

Gelirinizi kanıtlamak için beyan edebileceğiniz dokumanlar şunlardır:

 • Maaş Bordrosu (son 3 ayı kapsayan, imza ve kaşeli)
 • Banka Hesap Dökümü (başvuru sahibine ait son 6 ayı kapsayan, meblağa sahip imza ve kaşeli, para tutarının USD – EUR ya da GBP karşılığı olacak şekilde)
 • SGK 4a QR Barkotlu Hizmet Dökümü

Çalışanlar İçin Gereken Evraklar;

 • İngilizce yazılan izin yazısı (şirket pozisyonunuzun detaylı açıklaması, maaş bilginiz, şirkette ne kadar süredir çalışıyor olduğunuz, işe devam edeceğinizin taahhüdünü ve izinli olduğunuz tarih aralığını içermelidir.)
 • Şirket sahipleri için Ticari Sicil Kaydı (şirketin kayıtlı olduğu Ticaret Odası’ndan alınan İngilizce dilindeki faaliyet belgesi)
 • Emekliler için: Emeklilik kartı fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Emekli maaş hesap cüzdanı
 • SGK hizmet dökümü ve işe giriş belgesi
 • İş yerine ait güncel nitelikli belgeler
İngiltere Turistik Vize
İngiltere Turistik Vize

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu, Long Vize Turizm aracılığıyla doğru ve eksiksiz olarak yapılabilir. Long Vize Turizm, sizin için konsolosluktan İngiltere vize randevusu alır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirirken zorlu ve uzun bir sürece tabi tutulursunuz. Eksik ya da hatalı belgelerle başvuru yapan vatandaşların başvurusu geçersiz sayılır. Bu zorlu vize sürecini doğru belgeler ve kabul alarak tamamlamanız için yetkililerimiz her adımda sizinle birlikte çalışır.

Vize Türüne Göre Başvuru

İngiltere vizesi almak isteyen Türk vatandaşları seyahat amaçlarına göre değişen vize türlerine ilişkin İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yetkililerimizden alabilirler. İngiltere’de kalacağınız süre ve vize tipinize bağlı olarak başvuru koşullarında değişiklik gözlemlenebilir. Kısa süreli İngiltere vizeleri arasında turist vizesi, ticari vize, aile ya da arkadaş ziyareti vizesi, tıbbi tedavi vizesi, staj vizesi, performans ya da turne vizesi ve eğitim vizesi bulunmaktadır.

İngiltere vize başvurunuzun sonuçlanması İngiltere’de kalmak istediğiniz süre ve vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak bu süre 3 haftadır. İngiltere Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günlerine göre bu süre 4 haftaya kadar uzayabilir.

Acil İngiltere Vizesi Nedir?

İngiltere vize başvurusu Acil İngiltere vizesi, acil durumlar için kısa sürede İngiltere’ye gitmenizi sağlayan vize türüdür. Hastalık, ölüm, acil iş toplantıları gibi sebeplerle alınabilecek olan bu vize normal vizeye göre çok daha çabuk verilmesi nedeniyle bu ismi almıştır.

Ekspres İngiltere vizesinin sonuçlanması 3 ila 4 iş günü arasında sürer. Buna ek olarak hemen İngiltere’ye gitmek isteyenler için Süper Ekspres İngiltere vizesi 1 iş günü içerisinde sonuçlanır. İngiltere’ye en hızlı şekilde nasıl gidilebileceğini öğrenmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir, kolaylıkla vize sahibi olabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Hakkında

İngiltere vizesi; İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda olmak üzere Birleşik Krallık ülkelerine seyahat etmenizi sağlayan vizedir. Avrupa Birliği üyesi olmayan İngiltere, Schengen vizesini kabul etmez. İngiltere’ye giriş yapmak isteyenler daha detaylı bir şekilde verilen İngiltere vizesine sahip olmalıdırlar.

İngiltere Vize Başvurusu
İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri

İngiltere vize evrakları ve belgeleri, İngiltere vizesi almak isteyen herkesin eksiksiz olarak teslim etmesi gereken evraklardır. İngiltere vize randevusu almak için bu belgelerin doğru bir şekilde teslim edilmesi zorunludur. Vize türlerine göre değişen belgeler bulunmakla birlikte, ortak olarak her vize başvurusunda teslim edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır.

Ortak İngiltere Vize Belgeleri Listesi

 1. Pasaport
 2. 10 seneden eski olmayan pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam ettiriyor olması gereklidir. Ek olarak, pasaportunuzda İngiltere vizesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır. Mevcut ise daha önceki pasaportlarınızın fotokopileri
 3. İngiltere vize formu
 4. Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 7. Aile ve adres bilgilerinizi kapsamalıdır.
 8. Vize ücretinin dekontu
 9. 2 tane Biyometrik Fotoğraf
 10. 45×35 mm ölçülerinde, beyaz fonda çektirilen biyometrik fotoğrafın %70 ila %80 arasındaki miktarını yüz kapsamalı, omuzlar da görünmelidir.
 11. Seyahat sağlık sigortası
 12. İngiltere’de kalmayı istediğiniz süreyi kapsayan
 13. Banka Hesap Özeti
 14. Son 6 ayı kapsayan ve 15 gün içerisinde alınmış imza sirkülerine sahip banka hesap özeti
 15. Otel ve uçak bileti rezervasyonu

İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri – Davet Eden Kişi Belgeleri

İngiltere’ye davet ile giden kişiler İngiltere vize başvurusu için davet mektubuna sahip olmalıdırlar. Davet üzerine İngiltere’ye gitmek isteyenler için gereken evraklar şunlardır:

Davetle İrlanda’ya gitmek isteyenler için gereken belgeler şunlardır:

 1. Davet eden kişiden alınan davet mektubu, davet mektubu şunları kapsamalıdır:
 2. Planladığınız seyahat aralığınız
 3. Vizeniz bitince İngiltere’de sığınmacı olarak kalmayacağınız ve ülkeyi terk edeceğinize dair ifade
 4. Davet eden kişinin kişisel bilgileri
 5. Islak imza
 6. Davet eden kişi akrabanız ise doğum belgesi, eşiniz ise evlilik belgesi ya da yakınlığınızı gösteren belge ve fotoğraflar
 7. Davet eden kişi İngiltere vatandaşlığına mensup ise İngiltere kimliği, pasaportu ya da vatandaş olduğunu kanıtlayan diğer belgeler
 8. Davet eden kişinin son 6 aylık banka hesap özeti (eğer sponsorunuz olacaksa)
İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri
İngiltere Vize Evrakları Ve Belgeleri

İngiltere Vize Formu

İngiltere vize formu, İngiltere vizesi başvuru yapanlar tarafından tüm vizesi tipleri için başvuruda bulunan vatandaşlar için doldurulması zorunlu dokümandır. İngiltere Vize formu, İngilizce dilindedir ve büyük harfler kullanılarak doldurulmalıdır. Aynı zamanda İngilizce olarak doldurulma zorunluluğu bulunan formu, Long Vize Turizm üzerinden edinebilirsiniz.

Formu, gerekli İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile birlikte çıktısı alınarak teslim edilmelidir. İngiltere vizesi almak için doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gereken vize formunu İngilizce olarak Long Vize Turizm ile birlikte doldurabilir aklınızdaki soruları kolaylıkla yetkililerimiz aracılığıyla cevaplandırabilirsiniz.

İngiltere Formunda İstenen Bilgiler

İngiltere formunda size ve İngiltere seyahatinize dair sorular yer alır. Bunlar aşağıda sıralandığı gibidir.

 1. Kişisel bilgileriniz
 2. Pasaport bilgileriniz (pasaport türü, numarası, eski pasaportlarınıza dair bilgiler)
 3. Mali bilgileriniz (gezinizi siz mi karşılayacaksınız ya da biri sponsor mu olacak)
 4. Seyahat bilgileriniz (ne kadar kalacağınız, ne zaman gideceğiniz, nerede konaklayacağınız)
 5. Aile bireyleriniz ile alakalı bilgiler (sizinle seyahat etmeyeceklerse bile bu bilgiler gereklidir.)
 6. İş bilgileriniz (nerede çalıştığınız, pozisyonunuz, yıllık kazancınız, aylık harcama miktarınız)
 7. Daha önce gezdiğiniz ülkeler (ne amaçla gittiğiniz, ne kadar kaldığınız, ne zaman gittiğiniz)

İngiltere Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere formunu, İngiltere vize randevusu öncesinde hatasız olarak doldurulmalıdır. Form, doğru şekilde doldurulmadığı takdirde başvurunuz ret alabilir. Islak imzalı olması gereken form, İngilizce dilinde tamamı büyük harfler olacak şekilde doldurulmalıdır. İmzaladığınız formdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş sayılırsınız ve istendiği takdirde kanıtlayıcı belgeler sunmanız gerekmektedir.

Formda hatalı bilgi verdiğiniz takdirde kabul alsanız dahi başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle formu doldururken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. İngiltere formunu teslim almak ve İngilizce olarak doldurmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilir, vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Teslim edilmesi gereken diğer belge ve evraklar, ödenmesi gereken vize ücreti ve süreç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm, sizin yanınızda.

İngiltere Vize Formu
İngiltere Vize Formu

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere Vize İşlemleri, İngiltere vize yetkili merkezi Long Vize Turizm ile gerçekleştirilebilir. Yetkililerimiz öncelikle vize kaydınızı oluşturur ve daha sonra biyometrik kaydınızı vermeniz için sizin için en uygun zamana randevu ayarlar. Daha sonra gereken İngiltere vize evrakları ve belgeleri doldurulmaktadır. Long Vize Turizm, İngiltere vize başvurusu için size yardımcı olur ve sizin için İngiltere vize randevusu alarak süreci en hızlı ve kolay şekilde tamamlamanızı sağlar. İngiltere Büyükelçiliği vize üzerinde yetkili karar verme organıdır.

İngiltere Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Umuma Mahsus Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri İngiltere vizesi almak için öncelikle İngiltere’ye gidiş amaçlarını ve durumlarını açıklamak üzere Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçer. Long Vize Turizm, sürecin hatasız ve doğru şekilde devam etmesi için düzen oluşturmak ile yetkilidir.

Gereken vize evrakları ve formu, ödenmesi gereken vize ücreti ile birlikte İngiltere başvurusu için tamamlanır. Bu sayede eksik ya da yanlış belgeler ile vize reddi almanızın önüne geçilir. Zorlu ve detaylı bir süreç olan İngiltere vize işlemlerini, profesyonel bir şekilde yönetmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

İngiltere Vize İşlemlerinde Gereken Evraklar

İngiltere vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının, İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakları teslim etme zorunlulukları bulunmaktadır. Almayı istediğiniz vize türüne bağlı olarak gereken evrak ve belgelerde farklılıklar meydana gelebilir. Long Vize Turizm, öncelikli olarak seyahat amacınıza göre vize türünü belirler ve kalmak istediğiniz süreyi de göz önünde bulundurarak hazırlamanız gereken dokümanları size en güncel hali ile iletir.

Vize almak için teslim edilen nüfus cüzdanı gibi belgeler iade edilirken davet mektubu ya da banka hesap özeti gibi evraklar iade edilmez. Long Vize Turizm olarak sizin için evrak teslimi ve randevu alma sorumluluklarını üstleniyor ve doğru belgeler ile İngiltere vizesi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Yetkililerimiz sizi vize başvuru sürecinin her adımında bilgilendirir. İngiltere vizesi almak için bizimle iletişime geçin.

İngiltere Vize İşlemleri
İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize randevusu, vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm aracılığıyla alınabilir. Vize randevusu almak için gereken İngiltere vize evrakları ve belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmeli, İngiltere vize formu doğru bir şekilde doldurulmalı ve İngiltere vize ücreti tam olarak ödenmelidir. Seyahat amacınıza ve İngiltere’de ne kadar kalmak istediğinize bağlı olarak ibraz edilmesi gereken belgelerde değişiklikler meydana gelebilir.

Vize türünüze uygun ve en güncel belgeleri öğrenmek ve teslim almak için telefon numarası ya da eposta üzerinden Long Vize Turizm ile kolaylıkla iletişime geçebilir, vize yetkili merkezimizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl İngiltere Vize Randevusu Alırım?

İngiltere vize randevusunu almak için hangi evrakları ibraz etmeniz ve adımları uygulamanız gerektiği ile ilgili İngiltere vize yetkili merkezi Long Vize Turizm ile iletişime geçin. Daha sonra vize randevusu almak üzere aşağıdaki adımlar takip edilecektir.

 1. Başvuru Formu ve Evraklar

İngiltere vize randevusu almak için teslim etmeniz gereken başvuru formu ve evrakların uygun şekilde doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Vize türünüze ve size uygun olan güncel evrak listesini Long Vize Turizm’den öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gereken evrakları en iyi şekilde doldurmanız için tüm vize süreci boyunca yardımcı oluyoruz.

 • Vize Ücreti

İngiltere vize randevusunu almak için, vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu vize ücreti, İngiltere’de ne kadar kalmayı istediğinize bağlı olarak değişecektir. Güncel vize ücreti tutarı, yetkililerimiz tarafından size iletilecektir.

Davet mektubu

Almak istediğiniz vize türüne bağlı olarak farklı içeriklerdeki davet mektubunu doğru şekilde yazmak önemlidir. Vize almanızda büyük bir role sahip olan davet mektubunu almak için Long Vize Turizm’den destek alın.

 • Parmak İzi Uygulaması

Parmak izi uygulaması, vize başvuru sürecinin bir diğer önemli noktasıdır. İngiltere vizesi almak isteyenlerin biyometrik kaydının sistemde yer alması zorunludur. Long Vize Turizm parmak izi vermeniz için size randevu ayarlar.

 • Vize Randevusu Alma

Tüm adımların eksiksiz olarak tamamlandığından emin olan Long Vize Turizm yetkilileri sizin için vize randevusu alır.

Vize Randevusu İngiltere
İngiltere Vize Randevusu

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti İngiltere vizesi almak isteyenler tarafından ödenmesi gereken ücrettir. Vize ücreti ödenmeden İngiltere vize randevusu alınamaz. İngiltere vizesi, İngiltere başta olmak üzere diğer Birleşik Krallık ülkeleri olan Kuzey İrlanda ve Galler’e de seyahat etmenizi sağlar. İngiltere vize türleri başta olmak üzere bu ücret, birçok faktöre göre değişebilmektedir. Durumunuza ve başvurduğunuz vize türüne göre günce vize ücretini öğrenmek için Long Vize Turizm ile e-mail adresi ya da telefon numarası üzerinden iletişime geçebilir, yetkili vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Neye Göre Değişir?

İngiltere vize başvurusu yapmak için ödenmesi gerekli olan vize ücretini ülkede kalmayı istediğiniz süreye ve seyahat amacınıza göre belirlenen vize türüne göre değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte yaş grupları arasında farlılıklar olabilir. Vize ücretiyle alakalı ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmak ve İngiltere vize işlemleri ile ilgili merak ettikleriniz için Long Vize Turizme danışın.

İngiltere Vizesi Başvuru Türleri

Vize Ücreti 6 aylık, 1 senelik, 2 senelik ya da 10 senelik vize süreleri için değişebilir. İngiltere’ye giriş nedeninize göre şekillenen vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • İngiltere turistik vize
 • İngiltere ticari vize
 • İngiltere aile & arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Tıbbi tedavi vizesi
 • Kültürel ve sportif faaliyet vizesi

İngiltere vizesine, vize yetkili merkezi olarak görev yapan Long Vize Turizm aracılığıyla kolaylıkla başvurabilirsiniz. Personellerimiz, vizenizle yakından ve titizlikle ilgilenecektir.

Vize Ücretini Nereye Yatırmalıyım?

Long Vize Turizm, vize ücretinizi sizin için İngiltere tarafından yetkilendirilen kurumlara yatıracaktır. Detaylı bilgi için bizimle irtibat kurun. Vize ücretini TL ya da döviz cinsinden ödeme imkanınız bulunmaktadır. Ne yazık ki İngiltere vize ücretinden, ret aldığınız durumlarda iade edilmemektedir. Planlarınıza buna göre yapmalısınız. Hızlı ve kolay bir şekilde vize kabulü almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

Vize Ücreti İngiltere
İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği

İngiltere vizesi dilekçe örneği, vize dosyanızda yer alacak olan dilekçeyi nasıl yazmanızı göstermektedir. İngiltere vizesi almanız için kapsamlı bilgilerin yer aldığı dilekçe, gereken diğer İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile birlikte teslim edilmelidir. Dilekçeyi doğru şekilde yazmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçebilir, yetkili vize merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

 • İngiltere vizesi dilekçe örneği İngiltere vize dilekçenizde İngiltere’ye ne amaçla seyahat edeceğinizi açık ve tam olarak belirtmeli, yapacaklarınızı eksiksiz yazmalısınız. Ticari amaçlı yapılan gezilerde iş ile ilgili bilgiler ya da turistik amaçlı gezilerde tur ile ilgili tüm bilgiler verilmelidir.
 • İngiltere’de bulunmayı planladığınız seyahat aralığını açık bir şekilde belirtmelisiniz. Ülkeye ne zaman giriş yapılacağı ve ülkeden ne zaman çıkış yapılacağı, başka ülkelere gidilecekse bu ülkelere gidilecek zamanlar ile ülkelerin isimleri, İngiltere’de kalacağınız zaman dilimi gibi bilgiler dilekçede yer almalıdır.
 • İngiltere’de kalacağınız zaman dilimi boyunca masraflarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayacağınızı belirtmelisiniz. Konaklama, ulaşım, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı herhangi bir problem yaşamadan ödeyebileceğinizi göstermek önemlidir. İngiltere Ticari Vize ve İngiltere Turistik Vize dilekçelerinde harcamalarınızı tahmin ederek bunları ödeyebileceğinizi belgelemelisiniz. Beklenmeyen bir durum olabileceğini de göz önünde bulundurarak paranızı ayarlamalı ve geri kalan işlemler için yetkililerin onayını beklemelisiniz.

İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği İngiltere Vize Dilekçe Taslağı

İngiltere vize dilekçesinin taslağı genel olarak aşağıdaki şekilde olmalıdır.

 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi
 • İsim ve soyad
 • İmza
 • Telefon numarası
 • Ev Adresi
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri
 • İngiltere’ye giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…)
 • İngiltere gezinize varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi ve maaşı kanıtlayan nitelikle evraklar
Vize Dilekçe Örneği Hindistan
İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunun cevabı İngiltere’ye seyahat etmek isteyenlerin planlarını doğru zamanda gerçekleştirmesi için önemlidir. İngiltere vize randevusu sonrası karar süreci başlar. Ortalama olarak İngiltere vizesinin sonuçlanması 3 hafta sürmektedir.

Bununla birlikte bu süre 4 haftaya kadar uzayabilir. İngiltere vize başvurusu için gereken adımları kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Başvuru yapmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilir, vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vize Alma Süresini Neler Etkiler?

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını değerlendiren yetki merciidir. İngiltere’de ne kadar kalmak istediğiniz ve hangi vize türüne başvurduğunuz vize sürecinin sonuçlanmasına etki eden en önemli faktörlerdir. Bazı durumlarda İngiltere Büyükelçilik ya da Konsolosluğu İngiltere vizesi için ek belge talebinde bulunurlar.

Ek belgelerin olabildiğince kısa sürede teslim edilmesi gerekir ve bu, vize sürecinin uzamasına neden olabilir. Bunlarla birlikte dönemsel olarak İngiltere Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluklar da vize alma sürenizi geciktirebilir. Aynı zamanda büyükelçilik ve konsolosluğun kapalı olduğu tatil günleri göz önünde bulundurularak başvuru yapmak önemlidir.

İngiltere Vizesi Ne Zaman Başvuru Yapmalıyım?

İngiltere vizesine başvururken planladığınız seyahat tarihlerine göre başvuruda bulunmanız gerekir. İngiltere vizesinin 15 günden önce açıklanmayacağının farkında olarak, işlemleri doğru zamanda tamamlamalısınız.

Long Vize Turizm, en kısa sürede vize almanızı sağlamak için profesyonel bir şekilde süreci yönetir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak ve yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için İngiltere’ye gitmeyi düşündüğünüz tarihten 1 ay öncesinde başvuru yapmış olmanızı tavsiye ediyoruz. Acil işleriniz için 3 ila 4 iş günü arasında sonuçlanan ekspres İngiltere vizesine başvurabilir, detaylar için yetkililerimizle irtibat kurabilirsiniz.

Vize Almanın Güvenilir ve Hızlı Yolu

Başvuru süreci ile ilgili kapsamlı bilgi ve aklınızdaki sorular için Long Vize Turizm ile iletişime geçin. Belgelerde yer alan eksiklik ve hatalardan dolayı ret almak durumunda kalmayın. Doğru ve güncel dokümanlar ile işlemlerinizi olması gerektiği gibi yürütüyor, sizin için en uygun zamana randevu alıyoruz. Vize almanın güvenilir ve en hızlı yolu için bize danışın.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İngiltere
İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

TLS Contact İngiltere Vizesi

TLS Contact İngiltere Vizesi almanızı sağlayan küresel çapta tanınırlığa sahip bir vize kurumudur. Long Vize Turizm, İngiltere vizesi başvurularında TLS Contact ile çalışan vize yetkili merkezidir. Diğer vize türlerine göre detaylı ve zor bir süreci beraberinde getiren İngiltere vize süreci titizlikle yönetilmelidir.

Long Vize Turizm olarak İngiltere vize başvurusu ile ilgili tecrübelerimiz en hızlı ve kolay şekilde vize almanızı sağlar. İngiltere Konsolosluğu vize yetkili merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm, almayı hedeflediğiniz vize türüne göre gereken evrakların listesini hazırlar, doldurmanız gereken vize formunu size iletir, vize ücreti ve diğer ayrıntılar ile ilgili sizi bilgilendirir. Yetkililerimiz sürecin her aşamasında gelişmelerden haberdar olmanızı sağlar.

Profesyonel Vize Hizmeti

Long Vize Turizm’in deneyimli ekibi, sürecin detaylı ve zor sorumluluğunu sizin yerinize üstlenir.

Long Vize Turizm;

 • Seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemenizi sağlar.
 • Gereken evrak ve belgeleri iletir.
 • Teslim ettiğiniz evrak ve belgelerin doğruluğunu kontrol eder.
 • Vize formunu iletir.
 • Vize türüne göre formu nasıl dolduracağınız ile ilgili bilgiler verir.
 • Evraklarınızın tercümesini gerçekleştirir.
 • Ödemeniz gereken İngiltere vize ücreti hususunda bilgilendirme yapar.
 • Dilekçe yazımında yardımcı olur.
 • Davet mektubu hususunda gerekli ayrıntıları belirtir.
 • Vize randevunuzu ayarlar.
 • Mülakatınız ile alakalı detayları verir.
 • Sorularınızı cevaplar
İngiltere Vizesi Tls Contact
Tls Contact İngiltere Vizesi

TLS Contact İngiltere Vizesi Nasıl Başvurabilirim?

İngiltere vizesine sahip olmak için İngiltere Konsolosluğu tarafından istenen evrak ve belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Almayı istediğiniz vize türüne bağlı olarak teslim etmeniz gereken evraklarda farklılıklar olabilir.

Vize türünüze göre doğru dokümanlar hakkında bilgi sahibi olmak, güncel vize ücretini öğrenmek ve tüm vize sürecinin profesyonel yetkililer tarafından yönetilmesi için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilir, vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize sonucu, genel olarak 15 günden önce belli olmamakla birlikte ortalama süre 3 haftadır. Konsoloslukta yaşanan dönemsel yoğunluklara göre bu süre 4 haftayı bulabilir.

İngiltere’nin Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadaMauritiusSamoa
AndorraGuatemalaMeksikaSan Marino
Antigua ve BarbudaGüney KoreMikronezyaSeyşeller
ArjantinHondurasMonakoSingapur
AvustralyaHong KongNambiyaSolomon Adaları
BahamalarİsrailNauruŞili
BarbadosJaponyaNikaraguaTayvan
BelizeKanadaPalauTonga
BotsvanaKiribatiPanamaTrinidad ve Tobago
BrezilyaKosta RikaPapua Yeni GineTuvalu
BruneiMakaoParaguayUruguay
Doğu TimorMaldivlerSaint Kitts ve NevisVanuatu
DominikaMalezyaSaint LuciaVatikan
El SalvadorMarshall AdalarıSaint Vincent ve GrenadinlerYeni Zelanda
İngiltere’nin Vize İstemediği Ülkeler

İngiltere Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus67,33 milyon (2021)
Para BirimiPound sterling (GBP)
Resmi Diliİngilizce
DiniHristiyan 
Telefon Kodu+44
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriFISH & CHIPS – SUNDAY ROAST – ENGLISH BREAKFAST – JACKET POTATOES
Gezilecek YerlerBath – Birmingham – Brighton – Bristol – Cambridge – Dover – Exeter – Leicester
BaşkentLondra
ŞehirleriChichester – Durham – Liverpool – Lincoln – Oxford – Wolverhampton – Derby – Londra – Manchester
Yüz Ölçümü130.279 km²
Zaman DilimiGreenwich Ortalama Saati (GMT)
İnternet Alan Adı.uk
KurucusuI. Elizabeth
BaşkanıBoris Johnson
Asgari Ücret1724 Paund
İklimiIlıman
Asker Sayısı153,470
Komşu ÜlkeleriFransa – Belçika – Hollanda
Kuruluş Tarihi1922
İngiltere Hakkında Genel Bilgiler
İngiltere
İngiltere
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye Vize Alırken öncelikle vize başvuru sahiplerinin ne tür vizeye başvuru yapacaklarını bilmeleri lazım sonrasında Türkiye’de yaptıkları iş ile alakalı evraklarını güncel ve düzgün şekilde sunması şarttır. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak sizlere uygun İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirin.

Vize Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekli?

İngiltere’ye Vize alırken öncelikli olarak evraklarınızın güncel tarihli ve gidiş amacınızın net bir şekilde belli olması gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu Vize işlemlerinde en önemli kıldığı vize vereceği kişinin Türkiye’ye geri dönmesidir. Eğer Türkiye’ye geri dönmeyeceğini düşündüğü kişilere red vermesi çok büyük olasılıktır. Firmamız Long Vize Turizm ile İngiltere Vize Başvurunuzu kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere İçin Gerekli Belge Ve Dokümanlar Nelerdir?

İngiltere için gerekli evraklar kişinin çalışma durumuna veya çalışmama durumuna göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu sunmuş olduğunuz evraklar üzerine vize verdiği için cok düzgün bir seklide dosyanızı hazırlamanız gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak evraklarınız düzgün kontrollü bir seklide elçiliğe sunulmasını sağlayacaktır.

İngiltere Büyükelçiliği Vize Bölümü Görevi Nedir?

İngiltere Vize bölümünün görevi Vize Başvuru sahiplerinin sunmuş oldukları Vize Evraklarını inceleyerek Vize Kararı veren birimdir. İngiltere Büyükelçiliğine firmamız Long Vize Turizm ile kolayca İngiltere Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Büyükelçiliğinin Adresleri Nerede?

İngiltere Büyükelçiliği iki büyük şehir olan Ankara ve İstanbul’dadır. Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği Diplomasi durumlara bakmaktadır. İstanbul Büyükelçiliğinde Vize İşlemleri ile ilgilenmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezini arayarak İngiltere Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İngiltere Büyükelçiliğinden Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

İngiltere Büyükelçiliği Vize İşlemleri konusunda hizmet vermemektedir. İngiltere Vize İşlemleri için konsolosluğunun belirtmiş olduğu Vize Başvuru Merkezlerinden kabul görmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak İngiltere Vize Evraklarınıza eksiksiz sahip olabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğunun Adresi Neresidir?

İngiltere Konsolosluğu Vize Bölümünün Adresleri Ankara Ve İstanbul olmak üzere iki büyük şehirde yer almaktadır. İstanbul Konsolosluğu Vize İşlemlerine bakmaktadır. Ankara ise diplomasi işlemlerinde görev yapmaktadır. İngiltere Vize Başvurusu için firmamızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğunun Görevi Nedir?

İngiltere Konsolosluğu Vize İşlemlerinde vize başvuru sahiplerinin evraklarının kontrolünden sonra vize vermeye yetkili olan mercidir. İngiltere Vize Randevu işlemlerinde firmamız aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğunun Çalışma Saatleri Sabah 08.30-Aksam 17.30 olarak çalışmaktadırlar. İngiltere Vize İşlemleri ve Gerekli Evrak Listesine Ulaşmak için bizleri 7/24 arayıp işlem yaptırabilirsiniz.

İngiltere Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir?

İngiltere Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İngiltere’de yaşayan bir akrabanız ya da bir arkadaşınızın sizleri İngiltere’ye Davet etmesi üzerine yapılan bir Vize Başvuru türüdür. Firmamız Long Vize Merkezinden İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidebilirim?

İngiltere Krallık Vizesi İle İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya seyahat edebilirsiniz. Fakat Avrupa bölgesi olan yerlere İngiltere vizesi ile giriş yapamazsınız. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi Arayarak İngiltere Vize İşlemlerinizi Daha Kolay Gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Sunmam Şart Mı?

İngiltere Vizesi Başvurusunda davetiye sunmamız kesinlikle şarttır. Bunun Sebebi Vize Formu Doldurduğumuzda gidiş amacımızı buna göre seçmekteyiz. Firmamız Long Vize Turizmi Arayarak Sizlerin Adına İngiltere Vize Randevunuzu Oluşturabiliriz.

İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır?

İngiltere Vize İşlemleri İngiltere Konsolosluğunun belirlemiş olduğu Vize Başvuru Merkezinden Başvuru gerçekleşmektedir. İngiltere Vize İşlemleri ile firmamız Long Vize Turizmi arayarak destek alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

İngiltere’ye Vize Başvuru yapacak olan vize başvuru sahipleri öncelikle İngiltere’den gelen davetiye üzerine başvuru gerçekleştirebilir. İngiltere Vize Evrakları kişinin meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Firmamız Long Vize Turizmi Arayarak İngiltere Vize Başvuru Evraklarını öğrenebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Başvurusunda Şahsen Gelmem Gereklimi?

İngiltere Vize Başvurusunda İngiltere Konsolosluğu her vize başvuru sahibini her başvuruda çağırmaktadır. İngiltere Vize Randevu İşlemlerinizi firmamız Long Vize Turizm ile gerçekleştirmek için arayabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Nasıl Alınır?

İngiltere’ye Vize Başvurusunda bulunacak Vize Başvuru sahipleri Türkiye’de belirli bir iş kriterlerine sahip olması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İngiltere’ye Turist Başvurusunda bulunacak Vize Başvuru sahipleri en önemli hususlardan biri vize memuruna Turistik bir seyahat olduğunu kanıtlaması gerekir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınmalıdır?

İngiltere’ye seyahatte bulunacak Vize Başvuru sahipleri öncelikle İngiltere Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak randevunuzu en hızlı ve kolay şekilde oluşturabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize İşlemleri Vize Başvuru sahibinin öncelikle İngiltere Konsolosluğundan Vize Randevusu almasıyla başlamaktadır. İngiltere Vize Randevu İşlemleri gerçekleştikten sonra Vize Evraklarınızla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmem Gereken Hususlar Nelerdir?

İngiltere Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi doğru başvurudur. Doğru başvuru nedir? Doğru başvuru evraklarınızın tam olması ve gidiş amacınızın belli olmasıyla başlar. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak Sizler İçin en uygun İngiltere Vize İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İngiltere Konsolosluğundan Vize Başvuru Yapılamaz. İngiltere Konsolosluğunun Vize Başvuru Merkezinden öncelikle Vize Randevusu oluşturulur Randevu günü evraklarınızın tam olmasıyla birlikte Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vize Belgeleri Ve Evrakları Nelerdir?

İngiltere Vize Başvurusu için gerekli belge ve evraklar kişilerin meslek kategorilerine göre değişmektedir. İngiltere Vize Başvurusunda bulunurken Randevu günü Güncel Evraklarınız la randevuya girmeniz gerekmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayıp İngiltere Vize Evrakları ve Belgeleri ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Hangi Evrakları Hazırlamam Lazım?

İngiltere Vize Başvuru sahipleri İngiltere Konsolosluğunun istemiş olduğu İngiltere vize evrakları ve belgeleri ile başvuru yapması gerekmektedir. Bu evraklar kişilerin meslek kategorilerine göre değişmektedir. Bu Meslek Kategorileri İşveren, Çalışan, Emekli, Kamu Çalışanı, Çiftçi, Öğrenci, Avukat, Eczacı, Ev Hanımı şeklinde sıralayabiliriz. Sizlere uygun vize başvurusunu ve vize evraklarınızı öğrenmek için firmamız Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere Vize İşlemleri Vize Başvuru sahibinin daha önce almış olduğu vizeler ve iş durumuna göre vizenin kaç günde çıkacağını değiştiren hususlardan birisidir. İngiltere Vizesi kaç gün çıkar dediğimizde ortalama olarak 15-30 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm Merkezimizi arayarak vizenizin kaç günde çıkacağını sorabilirsiniz.

İngiltere Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

İngiltere Başvuru Formu Vize Başvuru sahibinin kişisel bilgileriyle doğru şekilde doldurulmalıdır. Vize Başvuru Formunu yanlış veya yalan bilgilerle doldurulması durumunda İngiltere vizeniz red edilmesine sebep olabilmektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Başvuru Formu Doldurduktan Sonra Başka Bir şey Yapmam Gereklimi?

İngiltere Başvuru Formunu sadece bilgilerinizin forma sunulmasıdır. İngiltere Vize İşlemlerinde bulunacak vize başvuru sahibi kendisinin şahsi evraklarıyla birlikte İngiltere Konsolosluğundan vize randevusu alarak işlem yapması gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğundan Vize Formu Nasıl Alabilirim?

İngiltere Konsolosluğundan başvuru formunu kendi sistemlerinden online bir şekilde sağlamaktadır. İngiltere Formu Doldurduktan sonra İngiltere Konsolosluğunun sisteminden ödeme yapıldıktan sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz. Firmamız Long Vize Turizm Merkezimizi arayarak İngiltere Vize İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri Nasıl Yapılmalıdır?

İngiltere Vize İşlemleri vize başvuru sahiplerinin meslek durumlarına göre evrak hazırlanıp doğru başvuru seçeneği ile gerçekleşmektedir. İngiltere Vize Başvurusunda Firmamız Long Vize Turizm olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırız.

İngiltere İşlemlerim Ortalama Kaç Gün Sürer?

İngiltere Vize Başvurusundan sonra ortalama 15-30 iş günü sürmektedir. İngiltere vize işlemlerinin süresi başvuru sahibinin doğru evraklarla başvuru yapması durumunda bu süreç daha az olabilir. Firmamız Long Vize Turizm Merkezi ile başvurularınızı kısa sürede sonuçlandırabilir siniz.

İngiltere Vize İşlemleri Yaparken Hangi Evrakları Sunmam Gerekli?

İngiltere Vize Başvurusu sırasında İngiltere Konsolosluğu sizlerin Türkiye’de yaptığınız iş meslek durumlarına göre evrak listesi istemektedir. İngiltere Vize Başvuru Ve Randevu İşlemlerinde doğru başvuru yapılması en önemli hususlardan biridir.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere Vize Randevusu alacak olan Vize Başvuru sahipleri öncelikle pasaportu olması gerekmektedir. Pasaport bilgileriyle beraber başvuru formu doldurulduktan sonra güncel bilgilerle İngiltere Konsolosluğunun sisteminden randevu oluşturulmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağız İngiltere Vize İşlemlerinde sizlerin adına randevu alımı ve evrak kontrolünü bizler yapmaktayız.

İngiltere Vize Randevusu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

İngiltere Vize Randevu oluştururken en önemli hususlardan birisi güncel bilgilerle doğru randevu almaktır. Eğer sunmuş olduğunuz bilgiler yanlış veya doğru değil ise randevunuz onaylanmayacaktır. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları Nedir Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vize Evrakları vize başvuru sahiplerinin meslek durumlarına ve çalışma durumlarına göre değişmektedir. Yapılan düzgün evraklarla başvurunun sonucu elçiliğin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir ortama bir tarih verilmesi gerekirse 15 iş günü ile 25 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezini arayarak İngiltere Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Vize Ücreti vize başvuru sahiplerinin İngiltere dış işlerine ödemiş olduğu bir ücretlendirmedir. İngiltere Vize Başvuru sahiplerinin kalacağı gün ve vize tipine göre fiyat değişikliği göstermektedir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vize Ücretini Red Aldığım Zaman İngiltere Konsolosluğu İade Yapıyor Mu?

İngiltere Vize Ücretini İngiltere Konsolosluğu maalesef ki iade etmez. İngiltere harç bedelini işlemleriniz tamamlanması için almaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezini arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Ücretini Elden Mi Veriyoruz?

İngiltere Online Vize Başvuru Formu doldurulduktan sonra sistem üzerinden kredi kartı bilgileriyle ödeme gerçekleşmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizden İngiltere Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Dilekçe Örneği?

İngiltere’ye seyahat edecek vize başvuru sahiplerinin gidiş amacını Türkiye’deki iş durumunu İngiltere gidince ne yapacağını anlatan dilekçeye denir. İngiltere Dilekçe örneği vize başvurusunda en önemli hususlardan biridir. Firmamız Long Vize Turizm Merkezini arayarak doğru dilekçe örneğine sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vize Dilekçe Örneği Yazarken Neleri Geçirmem Lazım?

İngiltere’ye Vize Başvurusu yapacak vize başvuru sahipleri İngiltere neden gittiğini ve oraya gidince ne yapacağını masrafları kimin tarafından karşılanacağını yazan detaylı dilekçe örneği evraklarınızın arasında olması gereken en önemli belgedir.

İngiltere Vize Evraklarında Nelere Dikkat Etmem Gerek?

İngiltere Vize Başvuru sırasında İngiltere’ye beyan ettiğimiz evraklarımız vize kararını etkileyen durumlardır bu sebepten dolayı evraklarımızın güncel ve orijinal olması en önemli hususlardan birisidir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak sizler için detaylı evrak listesine sahip olabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022?

İngiltere Vize Başvurusu 15-30 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreç İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre erken sonuçlanmasına ya da geç sonuçlanmasına neden olabilir. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vizenizin Ne Zaman sonuçlanacağını öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vizesinde Ekspres Vize Başvurusu Var mı?

İngiltere Vize Başvurularında ekspres vize başvurusu mevcuttur 1 iş günü ve 5 iş günü şeklinde 2 farklı ekspres vize başvuru seçeneği vardır. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak vizenizi kaç günde teslim alacağınızı öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusunda Vize Evrakları Ne Kadar Önemlidir?

İngiltere Vize İşlemlerinde vize başvurusu sırasında İngiltere Konsolosluğunun İstemiş olduğu evrak sizler tarafından düzgün ve güncel bir şekilde elçiliği sunulması gerekmektedir. Okuma zorluğu ve yıpranmış belgeler red almanıza sebep olabilecek en büyük etkenlerdir. Firmamız Long Vize Turizmden gerekli evrakları öğrenebilirsiniz.

Tls Contact İngiltere Vizesi Nedir?

Tls Contact İngiltere Vize Başvuru Merkezi İngiltere Konsolosluğunun evrak alma bölümüdür. Tls Contact Sizlerin vize başvurusunda bir danışmanlık sağlamaz sadece evraklarınızı almakla hükümlüdür. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İngiltere Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tls Contact İngiltere’nin Adresi Neresidir

Tls Contact Türkiye’nin 3 büyük şehrinde yer almaktadır bu şehirler Ankara, İstanbul ve İzmir Olmak üzere faaliyet göstermektedir. Tls Contact İngiltere Vize İşlemleri İçin Firmamız Long Vize Merkezini arayarak destek alabilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları Nelerdir?

İngiltere Vize Evrakları İngiltere’ye seyahat edecek vize başvuru sahiplerinin İngiltere Konsolosluğuna sunmuş olduğu kişisel evraklar dır. İngiltere Vize Evrakları vize memurlarının önem verdiği hususlardan olup, evrakların orijinal ve düzgün şekilde sunulması gerekmektedir.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu