Skip to content

İngiltere Vize Başvuru Şartları 2022

İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Başvuru Şartları 2022 İngiltere vizesi, İngiltere birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişilerin, almak zorunda oldukları bir belgedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için bazı kuralların şartların sağlanması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere Birleşik Krallığı arasında vize zorunluluğu bulunur. İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Ancak diplomatik pasaport sahiplerinin, 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Vize başvurusu; aile ziyareti, turistik, ticari, eğitim vatandaşlık gibi seyahat nedenlerine uygun şekilde vize talebinde bulunulabilir. İngiltere vizesi işlemleri hakkında güncel ve detaylı bilgiler için İngiltere Konsolosluğu konusunda tecrübeli Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere vize işlemleri ile ilgili tüm bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize işlemlerini, profesyonel ve uzman elemanları ile gerçekleştirmektedir. İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat türüne uygun şekilde belirli evrakları ve belgeleri hazırlayıp İngiltere Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapmaları gerekir.

İngiltere vize işlemlerinde bulunan kişilerin, halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunması zorunludur. Vize başvurularında gerçekleştirilmesi gereken işlemlerden birisi de vize türüne uygun şekilde vize ücretinin yatırılması işlemidir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişiler, İngiltere Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’ndan gerekli evrakları ve belgeleri teslim etmek için randevu talep etmeleri gerekir.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu için seyahat amacına ve talep edilen vize türüne göre istenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak hazırlanması, teslim edilmesi, vize ücretinin ödenmesi, randevu alınması ve İngiltere Konsolosluğu yetkilileri tarafından başvuru evraklarının incelenip değerlendirilmesi ve sonuçların ilan edilmesi aşamalarından oluşur.

İngiltere vize başvurusu için İngiltere Konsolosluğu’na şahsen ya da İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli vize başvuruların alınmasında vize başvuru sahibi adına tüm işlemleri gerçekleştiren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvurularınızı yapabilirsiniz. Planladığınız tarihte seyahat etmek, İngiltere Konsolosluğu tarafından ilave evrakların istenebileceği ihtimali ve Konsolosluğu’n yoğun olması, başvuruların resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi durumlar göz önünde bulundurularak seyahat tarihinden en az 3 ay öncesinden başvuru yapılması en doğru yöntem olacaktır.

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize randevusu, vize için gerekli evrakların ve belgelerin teslim edilmesi için İngiltere Konsolosluğu’ndan talep edilir. İngiltere vize randevusu, İngiltere Konsolosluğu’ndan veya Büyükelçiliği’nden talep edilir. Randevu gününde ve saatinde vize başvurusu yapan kişinin, talep edilen yerde hazır beklemeleri gereklidir. Vize başvurularında randevu gününde talep edilen yerde bulunmayan kişilerin, randevusu iptal edilir. İngiltere Konsolosluğu randevu günü evraklarda bulunan bilgileri kontrol eder.

Vize randevusunu vize başvurusunda bulunan kişi, şahsen gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra vize başvurusunu İngiltere Konsolosluğu vize işlemlerinin alınmasında tecrübeli olan Long Vize Turizm aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Kolay ve zahmetsiz bir şekilde İngiltere vize randevusu oluşturma ve gerekli işlemleri tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Vize

İngiltere vize işlemleri, birçok aşamadan ibarettir. Tüm bu aşamaların resmiyete uygun olarak bireysel olarak tamamlanması pek mümkün değildir. Çünkü istenen evrakların ve belgelerin resmi usullere uygun olarak tanzim edilmesi profesyonellik gerektirir. Evraklardan ve belgelerin eksik olması veya yanlış bilgilere içerecek şekilde tanzim edilmesi başvurunun olumlu yönde sonuçlanmasına sebebiyet verecektir.

Bu durum başvuru sahibi adına maddi ve manevi kayıp demektir. Bu yüzden İngiltere Vize başvuru işlemlerinde İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınması ve tüm süreçleri başvuru sahibi adına takip ederek sonuç odaklı hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek almak en doğru karar olacaktır. İngiltere ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize antlaşması bulunduğundan başvuru için isteten şartları hazırlanması, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için temel prensiplerdir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İngiltere vize başvuru merkezi, İngiltere vize başvurularında görevli kurumdur. İngiltere Konsolosluğu tarafından görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimiz, İngiltere vize başvurularında gerekli işlemlerin yürütülmesi ve randevu oluşturulması gibi vize işlemlerini gerçekleştirmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat türüne uygun şekilde kategorisini belirleyip gerekli vize işlemleri ile gerçekleştirmesi gerekir.

İngiltere vize başvurusu; turistik, ticari, aile ziyareti, öğrenci, transit vize kategorileri gibi vize türlerine göre yapılabilmektedir. Long vize turizm, tüm bu vize türlerine uygun şekilde vize başvurularını kabul etmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için Ankara veya İstanbul’a gitmenize gerek yoktur. Long vize turizm Türkiye’de 81 ilde uzman ve profesyonel ülke temsilcileri ile hizmet vermektedir.

İngiltere Vize Çeşitleri

İngiltere vizesi çeşitleri seyahat amacına göre kategorilendirilmiştir. Kısa süreli ve uzun süreli vizeler olmak üzere sınıflandırılan İngiltere vizesi çeşitleri şunlardır:
· İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
· İngiltere Arkadaş Ziyareti Vizesi
· İngiltere Turistik Vize
· İngiltere Ticari Vize
· İngiltere Çalışma Vizesi
· İngiltere Oturma İzni Vizesi
· İngiltere Öğrenci Vizesi
· İngiltere Transit Vize
· İngiltere İstisnai Vize
· İngiltere Aile Birleşimi Vizesi
· İngiltere Tedavi Amaçlı Vize

İngiltere’ye seyahat etmek için vize şartları içerisinde yer alan umumi, hizmet ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları zorunludur. 180 gün içerisinde en fazla 90 günle sınırlı olmak koşuluyla kısa süreli seyahatlerde diplomatik pasaporta sahip vatandaşlar, vize başvurusunda muaf tutulurlar.

İngiltere Ticari Vize

İngiltere ticari vize, İngiltere’de konferans, toplantı, fuar, ekonomik yatırım yapmak gibi ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. İngiltere’de faaliyet gösterecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları zorunludur. İngiltere’ye ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin, mutlaka İngiltere’de bulunan firma yöneticisinden veya firma yetkilisinden davetiye alması gerekir.

Davetiyeyi gönderen kişi, davetiye içerisinde vatandaşlık durumunu gösteren belgelerin fotokopilerini de beraber göndermesi gerekir. Ayrıca davetiye içerisinde İngiltere’ye ticari olarak gidecek kişinin tüm kişisel bilgileri, vatandaşlık durumu, seyahat nedeni, süresi gibi detaylarında yer alması gerekir. İngiltere ticari vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na veya İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır. İngiltere vize başvurusu, kısa sürede vize alınmasında profesyonel hizmet veren Long Vize turizm şirketimiz aracılığıyla yapmanız en isabetli karar olacaktır.

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Turistik Vize, kısa süreli vize türlerinden biri olup; İngiltere’ye turistik gezi düzenlemek, tur kapsamında İngiltere’ye gitmek veya bireysel seyahat yapabilmek için alınması gereken bir vizedir. İngiltere Birleşik Krallığı, Avrupa üyesi bir ülke olmadığı gibi Schengen ülkelerinden de değildir. Bu yüzden turistik vize alınması, diğer Schengen ülkeleri giriş yapmak için yeterli değildir. Schengen bölgesi ülkelerine giriş yapabilmek için turistik vize dışında Schengen vizesi alınması gerekir. İngiltere vize işlemleri için turist seyahat için istenen evrakların asılları ile birlikte birer fotokopisinin de başvuru sırasında ibraz edilmesi gerekir. İngiltere turistik vize için gerekli evraklar ve belgeler şunlardır:

· Pasaport (pasaportun 10 yıldan eski olmaması, seyahat süresinin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi, vize işlemlerinin uygulanabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması, pasaport sayfaları eskimemiş/yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir.
· Varsa eski pasaport suretleri ibraz edilmesi başvurunun değerlendirilmesinde faydalı olacaktır.
· T.C. kimlik fotokopisi
· Gidiş-dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonları
· Konaklama rezervasyonları
· Gezi programını gösteren belge
· Son 6 aya ait detaylı banka hesap ekstresi
· Maaşlı ise son 3 aylık maaş bordrosu
· Varsa adına kayıtlı tapu, araç ruhsatları, kira gelirleri gibi mali durumunu gösteren evraklar ve belgeler
· VAF1A İngiltere vize başvuru formu (bu form online ve İngilizce dilinde doldurulmak zorundadır. Çıktısı alındıktan sonra başvuru evrakları içerisine konulmalıdır.)

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere aile ziyareti vizesi, İngiltere’de bulunan bir yakını ve aile bireylerinden birini ziyaret etmek için İngiltere Konsolosluğundan talep edilen vize türüdür. İngiltere aile ziyareti için öncelikle seyahat nedenine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde tamamlanması gerekir. İngiltere aile ziyareti vize başvurularında, eksik veya yanlış bir evrak vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına sebep olur.

Bu nedenle aile ziyareti vize başvurularında İngiltere Konsolosluğu tarafından yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden, profesyonel destek alınması en doğru tercih olacaktır. İngiltere aile ziyaretinde bulunacak kişiler, İngiltere Konsolosluğu’na seyahat süresini ve seyahat nedenini açıkça belirten bir dilekçeyi yazıp göndermeleri gerekir. İngiltere aile ziyareti vizesi kısa süreli vize türlerindendir. Aile ziyareti vizesinde başvuran kişilerin, İngiltere’de çalışma hakları yoktur.

İngiltere Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere arkadaş ziyareti vizesi, İngiltere’de ikamet eden arkadaşını seyahat etmek amacıyla başvurulan kısa süreli vize kategorisinde yer alan vizelerden birisidir. Bu vizenin alınabilmesi için öncelikle İngiltere’de ikamet eden kişinin davet mektubu göndermesi, bu davet mektubunda davet edene ait kişisel bilgiler ile birlikte davet edilen kişi hakkında bilgilerin, seyahat süresi ve diğer bilgilerin yer alması zorunludur. Davet mektubu ile birlikte İngiltere’de ikamet eden kişiye ait pasaport suretlerinin eklenmesi zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi, hususi ve hizmet pasaport hamili kişiler, İngiltere arkadaş ziyareti vizesi alabilmeleri için gerekli olan evrakları ve belgeleri usulüne uygun olarak doldurup, vize başvurusunda bulunmaları gerekir. İngiltere arkadaş ziyareti vizesi için hazırlanması gereken evraklar ve belgeler şunlardır:

· Pasaport (İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaportun; 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının deforme olmamış olması ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vize başvuruları olumsuz yönde neticelenecektir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise geçerli bulunan pasaportun, seyahat süresinin bitiminden sonra da en az 6 ay daha geçerliliğini devam etmesi şartının sağlanması gerekir.)
· İngiltere vize başvurusu formu (bu form online ve İngilizce dilinde doldurulması, formda yer alan kısımlara başvuru sahibine ait doğru bilgiler içerecek şekilde tanzim edilmesi ve eksik yer bırakılmaması çok önemlidir.
· T.C. kimlik fotokopisi
· Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
· Davet mektubu (davet mektubunun antetli bir kağıda İngiliz Konsolosluğu’na hitaben yazılması gerekir.)
· Gidiş ve dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonları
· Konaklama rezervasyonları
· Varsa başvuru sahibine ait tapu kayıt bilgileri, araç ruhsatı fotokopileri ve diğer mali durumu gösterecek olan evraklar ve belgelerinin eklenmesi
· Son 6 aya ait banka hesap ekstresi
· Varsa maaş bilgilerini gösteren son 3 aya ait maaş bordrosu dökümleri
· Biyometrik fotoğraf

İngiltere Vize Şartları

İngiltere vize şartları, İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. İngiltere’ye seyahat edecek hususi, hizmet ve umumi pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. İngiltere Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgelerin tamamlanmasını talep etmektedir.

Bu evraklar ve belgeler, seyahat türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişilerin, talep edilen vize ücretini de yatırmaları gerekir. İngiltere vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize türüne uygun şekilde tüm işlemler, eksiksiz ve İngiltere vize şartlarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri için talep edilen evraklar ve belgelerin çoğu resmi belgeler olduğundan profesyonel destek alınarak tamamlanması gerekir. İngiltere vizesi başvurularında gerekli işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve olumlu sonuçlanabilmesi için İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Hangi İllerden Alınır?

İngiltere vizesi Hangi İllerden Alınır? sorusu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için, İngiltere vizesi başvurularının alınmasında İngiltere Konsolosluğu konusunda tecrübeli Long Vize Turizm şirketimize, resmi web sayfamız üzerinden ya da telefon ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Şirketimiz, Türkiye’nin hizmet verilen iller olan;

Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden başvuru almaktadır. Başvuruları sizin adınıza şirketimizin uzman personeli ve İngiltere Konsolosluğu ülke temsilcileri yaparak sonu odalı profesyonel hizmet vermektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi nasıl alınır? sorusu İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin en çok cevabını merak ettiği konuların başında gelir. İngiltere’ye seyahat edebilmek için vize başvurusu yapan kişinin, öncelikle halen geçerliliği bulunan bir pasaportunun bulunması gerekir. Daha sonra seyahat edecek kişilerin seyahat nedenini belirlemeleri gerekir. İngiltere Konsolosluğu yetkilileri, vize başvurularında çok titiz ve dikkatli davranmaktadır. Bu nedenle İngiltere vize başvurusu için profesyonel destek alınması çok önemlidir.

Long Vize Turizm ile iletişime geçerek İngiltere vize başvurusu için istenen evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemlerini zahmetsiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli ülke temsilcileri, İngiltere vizesi başvurularının olumlu yönde sonuçlanması için tüm işlemleri özenle gerçekleştirir.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi randevusu nasıl alınır? sorusunu vize başvurusu yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize evraklarını teslim etmesi ve mülakat işlemlerini gerçekleştirilebilmesi için cevabını merak ettikleri konulardan biridir. İngiltere vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru evrakları ve belgelerin asılları ile birlikte birer fotokopilerinin de vize randevusu günü İngiltere Konsolosluğu yetkililerine teslim edilmesi gerekir. İngiltere vize randevusu bireysel olarak İngiltere Konsolosluğu’ndan alınabileceği gibi İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile de alınabilir. Vize randevusu alındıktan sonra başvuru merkezinde, belirlenen gün ve saatte şahsen bulunmak zorunludur.

Randevu günü verilmiş olan saatten yarım saat önce bulunmak faydalı olacaktır. Randevu günü belirlenen saatte bulunmayanların randevuları iptal edilir. Vize randevusu günü, İngiltere Konsolosluğu yetkilileri ile yapılacak mülakatta başvuru evraklarında ibraz edilen bilgilerin ispatlanması istenir. Aksi takdirde başvurular olumsuz yönde değerlendirilir. Ayrıca vize randevusu günü, 5 yıl geçerli olmak üzere parmak izi uygulaması da yapılmaktadır. İngiltere vizesi randevusu nasıl alınır? hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi başvurusu nasıl yapılır? vize başvurusu yapacak kişi tarafından şahsen gerçekleştirilebilir. Ancak vize başvurusu birçok işlemden oluştuğundan, deneyimli ve uzman kişilerden profesyonel destek alınması gerekir. İngiltere vizesi başvurularını Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, İngiltere Konsolosluğu vize işlemleri konusunda çok tecrübelidir.

İngiltere vize başvuruları için 81 ilde bulunan vize merkezlerine gidip birebir görüşme gerçekleştirerek veya telefon ve resmi internet sayfasından ulaşarak vize başvurularını başlatabilirsiniz. İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat nedenine uygun şekilde başvuru formunu doldurup vize işlemlerini başlatması gerekir.

En Kolay İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili kişilerin en çok seyahat ettikleri ülkelerden birisi İngiltere’dir. İngiltere Birleşik Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize zorunluluğu bulunduğundan, resmiyete uygun olarak işlemlerin yürütülmesi vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için en temel şartlardır. İngiltere vizesi başvuruları; vize başvuru formunun doldurulması, dilekçenin hazırlanması, seyahat türüne ve talep edilen vize türüne göre evrakları ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu alınması, vize başvurularının İngiltere Konsolosluğu yetkilileri tarafından değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması, olmak üzere birçok aşamadan ibarettir.

Tüm bu aşamaların gerçekleştirilmesi profesyonellik gerektirir. Bireysel olarak bu İngiltere vize işlemleri yapılması çok zordur. Bu yüzden En Kolay İngiltere vizesi nasıl alınır? alabilmenin yolu İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli, başvurularının alınmasında ve tüm süreçlerin takip edilmesinde, sonuç odaklı olumlu yönde vize alınmasında profesyonel hizmet veren Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

İngiltere Birleşik Krallık Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere Birleşik Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunur. İngiltere’ye seyahat edecek kişiler; öncelikle turistik, ticari, aile ziyareti, vatandaşlık, eğitim, evlenme gibi amaçlara ve vize türüne uygun şekilde seyahat nedenini belirlemeleri gerekir. İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat süresinin bitiminden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan bir pasaportları bulunmalıdır.

İngiltere bir Avrupa ülkesi olmadığı gibi Schengen vize kapsamında bir ülkede değildir. İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin İngiltere Birleşik Krallık Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler itina göstermesi gerekir. İngiltere vize başvurularında, vize başvurusunda bulunan kişinin, İngiltere Konsolosluğu’na seyahat nedenini kanıtlamalıdır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularının incelerken çok titiz davrandığı için gerekli evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

İngiltere vizesi almak için hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak tanzim edilmesi ve birçok şartın yerine getirilmesi ile mümkündür. İngiltere vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar ise şunlardır;

· Geçerli bir pasaportunun bulunması ve pasaportun 10 yıldan eski olmaması, pasaport sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olmasına dikkat edilmeli ve vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması gerekir.
· Vize başvurusu için gerekli olan pasaportun geçerliliğinin, seyahat süresi bitiminden itibaren en az 6 ay daha devam etmesi şartının sağlanması gerekir.
· İngiltere vize başvuru formunun online olarak doldurulması ve çıktısı alındıktan sonra başvuru evrakları içerisine eklenmesi gerekir. Başvuru formunun İngilizce dilinde doldurulması ve yazılacak bilgilerin daha sonra ispatlayıcı belgelerle doğrulanması şarttır.
· İngiltere vize talep dilekçesi yazılırken seyahat süresi, seyahat amacı ve hangi vizenin talep edildiğinin açıkça belirtilmesi, ayrıca dilekçe içeriğinde seyahat süresinden sonra tekrar Türkiye’ye dönüleceğinin taahhüt edilmesi, seyahat sırasında ve sonrasında oluşacak masrafların karşılanacağının garantisinin verilmesi gerekir.
· Hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin resmi usullere uygun olarak tanzim edilmesi, eksik belge bulunmaması ve yazılacak bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler içermelidir.
· Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da planlanan tarihte seyahati gerçekleştirebilmek için en az 3 ay öncesinden vize başvurusunda bulunulması önerilir.
· Long Vize Turizm şirketimiz, İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli olduğu için tüm bu kuralları eksiksiz bir şekilde yerine getirilip, kısa sürede vize alınması için iletişime geçmelisiniz.

İngiltere İşçi Vizesi

İngiltere işçi vizesi, İngiltere’ye çalışmak için gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, başvurduğu bir vize türüdür. Çalışma izni başvurusunda bulunan kişiler, online başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru ve açıklayıcı olmasına özen gösterilmelidir. İngiltere işçi vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na veya İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır.

Bunun yanı sıra kolay ve zahmetsiz bir şekilde İngiltere işçi vizesine başvuru yapmak için Long Vize Turizm şirketimiz yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma vizelerinde yapılan en ufak hata vize başvurularını olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir. Online vize başvuru formu doldurulduktan sonra İngiltere vize randevusu oluşturulması gerekir. İngiltere işçi vizesinin birçok türleri bulunur. Bu nedenle İngiltere işçi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin şirketimizden profesyonel destek alması en doğru karar olacaktır.

İngiltere Ulusal Vize

İngiltere ulusal vize, İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından aile birleşimi, erasmus, öğrenci ve çalışma izni gibi amaçlarla seyahat planlayan kişilerin almak zorunda oldukları bir vizedir. İngiltere vizesi, kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere sınıflandırılmıştır. Her bir kategoride birçok vize türü bulunmaktadır. İngiltere ulusal vize de yani 3 aydan fazla süreli yani uzun süreli vize kategorisinde yer alan bir vizedir. Bu vizenin alınabilmesi için D vize başvuru formunun doldurulması gerekir.

Uzun süreli vize başvuru formu olan D formu doldurulurken büyük harflerle ve Türkçe karakter içermeyecek şekilde hazırlanması gerekir. Bu form elle doldurulabileceği gibi bilgisayar ortamında da doldurulabilir ve hazırlanan formun çıktısı alındıktan sonra imzalanmalıdır. İngiltere ulusal vize için hazırlanan formun 2 adet düzenlenmesi ve 1 adet fotokopisiyle beraber diğer evrakların ve belgelerin asılları ve fotokopilerinin de teslim edilmesi gerekir. Detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli olan Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Oturum Vizesi

İngiltere oturum vizesi, İngiltere’de 6 aydan daha uzun süreli yaşamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurduğu vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İngiltere’de ikamet eden bir eş veya partner ilişkisi içinde olduğu kişilerle bir araya gelebilmek için İngiltere oturum izni vizesi başvuru yapabilir. İngiltere’de bulunan ve vatandaşlık alan bir kişi ile nişanlı veya evlilik teklifi söz konusuysa ve İngiltere’ye gittikten 6 ay içerisinde evlenme durumu planlanıyorsa, İngiltere oturum vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İngiltere’de bulunan eş veya partner, İngiliz vatandaşı olmalı veya İngiltere’de daimi ikamet eden olması zorunludur. İngiltere oturum vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, iyi derecede İngilizce bilmeleri de gereklidir. Ayrıca İngiltere vize başvurusu için işlemleri başlatan kişilerin kendisini ve yükümlü olduğu kişilere de maddi olarak bakabilme gücüne de sahip olmalıdır. İngiltere oturum vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi, Türkiye’den İngiltere’de çalışmak isteyen vatandaşların başvurdukları bir vize olup; mesleki statüye ve ihtisas sahibi olunan mesleği icra etmek amacıyla talep edilen bir vizedir. Bu vize ile İngiltere’de faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu işçi çalıştıran firmalarda çalışılması mümkündür. Çalışma izni ile beraber oturma izni de alınabilmektedir. Bunun için hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin usulüne uygun olarak tanzim edilmesi gerekir.

İngiltere Konsolosluğu’na müracaat için mesleki statüye göre evraklar hazırlanmalıdır. Başvurunun olumlu değerlendirilebilmesi için başvurulan İngiltere vize türünün uygun olmasına dikkat edilmelidir. İngiltere çalışma vizesi çeşitleri mesleğe göre farklılık arz eder. Bunlar; İngiltere Tier 1 vizesi, İngiltere Tier 2 vizesi, İngiltere Tier 5 vizesi gibi. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, bazı yasal düzenlemelerde yer alan şartları yerine getirmeleri zorunludur. Aile birleşimi vizesi için en önemli koşul, kişilerin evlilik cüzdanına sahip olmaları gereklidir. İngiltere’de bulunan ve vatandaşlığı bulunan yabancı uyruklu kişiler ile Türk vatandaşlarının resmi olarak evlilik işlemlerinin tamamlanması sonucunda İngiltere aile birleşimi vize başvurularında bulunabilirler.

Evlenen kişilerin vize başvurusunda bulunabilmeleri için evliliklerini kanıtlayacak belgeleri sunmaları gerekir. İngiltere aile birleşimi için gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra İngiltere Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne aile birleşimi vizesi için başvuru gerçekleştirilebilir. İngiltere aile vizesi birleşimi için gerekli evraklar ve belgeleri teslim etmek için büyükelçilikten randevu talep edilmesi gerekir. İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Göçmenlik Vizesi

İngiltere göçmenlik vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının göçmenlik statüsünde İngiltere’ye yerleşmek, çalışmak ve kendi işini kurmak için başvurulan bir vizedir. Bu vizenin dayanağı Ankara Antlaşması’dır. Bu vizenin verilmesinin temel amacı nitelikli ve beceriye sahip göçmenlerin İngiltere’ye yapacakları katkı hedeflenmektedir. Ankara Antlaşması vizesi ile eğitimini tamamlamak, yeterli sermayeye sahipse kendi işini kurmak amacıyla İngiltere göçmenlik vizesi elde etmek mümkündür. Bunun için belirlenen şartlara haiz ve istenen evrakların ve belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanması gerekir.

Başvuru sahibi oturma izni ve çalışma izni alması durumunda başvuru sahibi evliyse eşi ve çocukları içinde bu haklar geçerli olmaktadır. Çalışma izni başvurusunda İngiltere Tier 2 Genel Çalışma vizesi yoluyla da göçmenlik statüsü başvurusu yapılabilir. 5 yıl geçici oturma izni alındıktan sonra İngiltere’de yasal mevzuata uygun başvurular neticesinde süresizi oturma izni verilebilmektedir. 2018 yılında Ankara Antlaşması vizesi hakkında şartlarda değişiklik yapılmıştır. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet, hususi ve umumi pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapma zorunluluğu bulunmaktadır. İngiltere vizesi alabilmek için İngiltere Konsolosluğu yetkilileri, vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olabilmek için ve ülkenin güvenliği açısından bazı evrakların hazırlanmasını talep ederler. İngiltere vize evrakları şunlardır:
· Seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport
· Dilekçe
· 2 adet Biyometrik fotoğraf
· Online başvuru formu çıktısı
· Uçak ve otel rezervasyonları
· Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
· T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
· Bankada yeteri miktarda para

İngiltere Konsolosluğu yetkilileri, bazı durumlarda vize türüne göre ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. İngiltere vizesi evrakları ve belgeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Belgeleri

İngiltere vize belgeleri, başvurulan vize türüne seyahat süresine ve seyahat amacına göre değişmektedir. İngiltere’ye turistik amaçlarla seyahat gerçekleştirmek isteyenlere İngiltere Turistik vizesi, eğitimini tamamlamak amacıyla öğrenci statüsünde başvuru yapanlara İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de yatırım yapmak, iş ve fuar gibi etkinliklere katılmak amacıyla yapılan başvurularda ise İngiltere Ticari vize verilir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Kısa süreli ve uzun süreli vize kategorisinde birçok vize çeşidi bulunmaktadır. Her bir İngiltere vize çeşidi için istenen evraklar ve belgeler farklıdır. Ancak tüm başvuru türlerinde ortak İngiltere Vize belgeleri ve evrakları ise şunlardır:

· Pasaport
· İngiltere vize talep dilekçesi
· 2 adet biyometrik fotoğraf
· T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
· Online yapılan Vize başvuru formu çıktısı
· Konaklama bilgilerini gösteren evraklar
· Uçak bileti-Gidiş ve dönüş olmak üzere yapılan rezervasyonlar
· Tan vukuatlı nüfus kayıt örneği
· Banka hesabında yeterli miktarda döviz
· Son 6 aya ait detaylı hesap ekstresi dökümleri
· Maaşlı ise son 3 aya ait maaş bordroları

Çalışmayan Kişi İçin İngiltere Vize Evrakları

İngiltere Birleşik Krallığı topraklarına turistik amaçlı seyahat planlayanlar, aile veya arkadaş ziyareti gerçekleştirmek isteyenler, tatil yapmak, turistik gezi düzenlemek gibi sebeplere bağlı olarak çalışma durumları esas alınarak İngiltere Konsolosluğu yetkilileri tarafından bazı evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak hazırlanması gerekir. Ancak İngiltere vize başvuru tarihinde herhangi bir yerde çalışmıyorsanız bile belirlenen şartları yerine getirmek koşuluyla İngiltere vize başvurusu yapılabilir. Burada en önemli husus seyahatiniz sırasında ve sonrasında oluşacak masrafları karşılayacak bir sponsor bulmanız veya bankada masrafları karşılayacak kadar yeterli miktarda döviz bulundurmanız istenir. Yani mali durumunuzun masrafları karşılayacak düzeyde olması gerekir. Bu şart sağlanmadığı takdirde başvurunuz reddedilecektir. Çalışmayan kişi için İngiltere Vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

· Sponsora ait iş evrakları, imza sirküleri, vukuatlı nüfus kayıt örneği, maddi durumu gösteren belgeler
· Islak imzalı dilekçe
· İngiltere Konsolosluğu yetkilileri tarafından istenebilecek ilave evraklar ve belgeler
· Pasaport
· 2 adet biyometrik fotoğraf (3,5*4,5 cm ebatlarında son 6 ayda beyaz fon üzerinde çekilmiş olmalı, yüzü net olarak görünmesine dikkat edilmelidir.)
· T.C. nüfus cüzdan fotokopisi
· Online yapılan İngiltere Vize başvuru formu çıktısı
· Konaklama rezervasyonları
· Uçak bileti rezervasyonları
· Tan vukuatlı nüfus kayıt örneği
· Banka hesabında yeterli miktarda döviz
· Hesap ekstresi dökümleri (son 6 aya ait olmalıdır)

Ev Hanımı İngiltere Vizesi

Ev hanımı İngiltere vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer alan bir vize türü olup, seyahat amacına göre ve seyahat süresine göre İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakların ve belgelerin usulüne uygun, eksiksiz ve doğru bilgiler içerecek şekilde tanzim edilip teslim edilmesinden sonra verilen bir vizedir. Ev hanımı İngiltere vizesi alabilmek için aşağıda belirtilen evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir;

· Pasaport
· İngiltere vizesi talep dilekçesi
· 2 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerinde çekilmiş yüzün net olarak görülebildiği 3,5*4,5 cm ebatlarında fotoğraflar olmalıdır.)
· Online doldurulması gereken İngiltere vize başvuru formu çıktısı
· T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
· Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı
· Evlilik cüzdanının fotokopisi
· Emekli ise emekliliğe ait belgeler, maaş bordrosu vb. evraklar ve belgeler
· Varsa tapu kaydı, araç ruhsat belgeleri, kira geliri gibi mali durumu gösteren belgeler
· Sponsor varsa sponsorun tüm masrafları karşılayacağına dair İngiltere Konsolosluğu’na hitaben dilekçesi, banka hesap ekstresi,
Detaylı bilgi için vize başvurularının alınması ve tüm aşamaların takibinde İngiltere Konsolosluğu vize konusunda tecrübeli Long Vize Turizm şirketimizle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Memur İçin İngiltere Vize Evrakları

Kamuda çalışan memurların, İngiltere’ye seyahat etmeleri için seyahat türüne uygun şekilde bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir. Bu evraklar ve belgeler, seyahat türüne ve seyahat süresine göre değişmektedir. İngiltere’ye seyahat edecek memur için İngiltere vize evrakları şunlardır:

· En az 1 yıl süresi bulunan pasaport
· 2 adet 3,5 x 4,5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf
· Davetiye
· Dilekçe
· Uçak rezervasyonları
· Nüfus cüzdanı fotokopisi
· Otel ve konaklama bilgileri
· Bankada yeteri miktarda para
· Kurum kimlik fotokopisi
· Son 3 aya ait maaş bordrosu
· Kurum izin belgesi
· İngiltere vize başvuru formu
Bazı durumlarda İngiltere vize işlemlerinde ek evrak ve belge talebinde bulunabilmektedir. Yanlış veya eksik bir evrak, vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasına veya başvuru süresinin uzamasına neden olacaktır. Bu nedenle vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek vize işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışan İçin İngiltere Vize Evrakları

Umumi, hususi ve hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapama zorunluluğu olmakla birlikte 180 gün içerisinde en fazla 90 günle sınırlı kısa süreli seyahatler için diplomatik pasaport hamili vatandaşlar, vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Kişinin çalışan ve çalışmayan olmasına göre ve seyahat türü esas alınarak bazı evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. İngiltere vize türlerinden birini almak için çalışanların, öncelikle seyahat süresi ve seyahat amacını belirten bir dilekçe ve online İngiltere vize başvurusu yapmaları gerekir. Bunlara ilave olarak Çalışan İçin İngiltere Vize Evrakları aşağıda belirtilen belgelerin usulüne uygun olarak hazırlanması istenir.

· Vize talep dilekçesi (antetli kağıda yazılmış olmak şartıyla İngiltere Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazılmalıdır.
· 10 yıldan eski olmayan pasaport (pasportun sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması, vize işlemlerinin yapılabilmesi en az 2 sayfasının boş olmasına ve seyaht süresinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.)
· Online İngiltere Vize Başvuru formu (bu formun İngilizce dilinde ve 2 nüsha düzenlenmelidir, ayrıca 1 adet fotokopisi de alınmalıdır.)
· Şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri olan belge, vergi levhası, sicil gazetesi sureti
· Barkotlu SGK giriş bildirgesi, hizmet dökümleri
· Son 3 aya ait maaş bordrosu (ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır)
· Banka hesap ekstresi
· Kimlik Fotokopisi
· Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
İngiltere Vize başvurusunu zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, İngiltere Konsolosluğu vize başvurularında tecrübeli olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vize alabilirsiniz.

İşveren İçin İngiltere Vize Evrakları

İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne ve seyahat süresine uygun şekilde hazırladıkları evrakları ve belgeleri, İngiltere Konsolosluğu’na teslim etmeleri gerekir. İngiltere vizesi başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin incelenmesi ve vize başvurularında karar verme yetkisi İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Konsolosluğu’na aittir. İşveren için İngiltere vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

· En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
· Dilekçe
· Şirkete ait vergi levhası
· Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
· Son 3 aya ait banka hesap dökümleri
· Varsa tapu ve ruhsat fotokopileri
· Bankada yeteri miktarda para
· Uçak ve konaklama bilgileri
· T.C. nüfus cüzdanı
· Sağlık sigortası
· Vize başvuru formu
İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve belgeler hakkında güncel bilgileri Long Vize Turizm müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Öğrenci İçin İngiltere Vize Evrakları

İngiltere vize türleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere 2 kategori altında sınıflandırılmıştır. Öğrenci statüsünde İngiltere’de dil eğitimi almak, lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimi alabilmek için vize başvurusu yapılması zorunluluğu bulunur. İngiltere öğrenci vizesi; Ziyaretçi öğrenci vizesi (Student Visitor Visa) ve Genel Öğrenci Vizesi (Tier 4 General Student Visa) olmak üzere 2 şekilde sınıflandırılmıştır. Ziyaretçi öğrenci vizesi 6 ay ve 11 ay olarak verilmektedir. Bu vize türünde İngilizce dil bilgisi şartı istenmemektedir. Genel öğrenci vizesinde ise orta seviyede İngilizce istenmektedir. Detaylı bilgi için İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizle irtibata geçebilirsiniz. Öğrenci için İngiltere Vize Evrakları ve belgeleri şunlardır:

· Pasaport
· İngiltere Vize başvuru formu (online yapılacak ve İngilizce doldurulacak)
· Eğitim alınacak kurumdan kabul mektubu
· Mali durumu gösteren belgeler
· İngilizce tercüme edilmiş öğrenci belgesi
· Evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi
· Varsa tapu kayıt belgeleri ve araç ruhsatı fotokopisi
· Seyahat sağlık sigortası
· Tam vukuatlı Nüfus kayıt örneği

Çiftçi İçin İngiltere Vize Evrakları

Çiftçi olanlarda İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunabilirler. İngiltere vize başvurularında, İngiltere vize başvuru formu oldukça önemli ve hassasiyetle doldurulması gereken bir belgedir. İngiltere vize başvuru formu, online olarak gerçekleştirilmektedir. İngiltere Birleşik Krallığı vize işlemlerinde, ülkenin güvenliği için hassasiyetle başvuru evraklarını ve belgelerini incelemektedir. İngiltere vizesi için gerekli evrakların ve belgeleri hazırlanmasında uzman ve deneyimli personelleri ile hizmet veren Long Vize Turizm şirketimizden hizmet alabilirsiniz. Çiftçi için İngiltere vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

· En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
· Otel rezervasyonları
· Uçak gidiş dönüş rezervasyonu
· Çiftçi kayıt belgesi
· SSK hizmet dökümü
· İngiltere Vize başvuru formu
· T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
· Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
· Dilekçe
· Banka hesap dökümü
İngiltere Konsolosluğu, bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. İngiltere vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Büyükelçiliği Vize

İngiltere Büyükelçiliği vize işlemlerinde yetkili resmi kurum olup, Ankara ilinde faaliyette bulunmaktadır. Türkiye ile İngiltere Birleşik Krallığı arasında siyasi ilişkilerin güçlendirilmesi, ekonomik faaliyetlerin arttırılması, yapısal reformların desteklenmesi ve vize işlemlerinin yürütülmesi amacıyla Ankara’da İngiltere Büyükelçiliği görevlendirilmiştir.

Hafta içi 09.00-17.00 sırasında resmi işlemleri yürüten İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İngiltere’ye seyahat gerçekleştirmek için vize başvurularının alınmasında, başvuru evraklarının incelenmesinde, başvuruların sonuçlandırılmasında ve ilave belge istemek gibi görevleri yürütmektedir. İngiltere vizesi almak için İngiltere Büyükelçiliği vize işlemlerini başvuru sahibi adına yürütmekle yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz, Şirketimiz ülke temsilcileri ve uzman personeli ile vize işlemleri ile ilgili her konuda profesyonel hizmet vermektedir.

İngiltere Konsolosluğu Vize

İngiltere Birleşik Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize uygulaması bulunur. Türkiye Cumhuriyeti bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri; 90 günlük veya daha uzun süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. İngiltere, Schengen vize kapsamı içerisinde yer almaz. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca her iki ülke arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin devam etmesi için görevlendirilmiştir. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkili kurumdur.

İngiltere Konsolosluğu vize türüne uygun şekilde talep ettiği vize evraklarını ve belgelerini eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde tamamlayan kişilerin, vize başvurularını genellikle onaylamaktadır. Ancak eksik evrak veya ülkenin güvenliğini tehdit edecek bir durum fark edildiğinde vize başvurularını olumsuz yönde sonuçlandırmaktadır. Long Vize Turizm şirketimizin İngiltere Konsolosluğu vize başvurularında tecrübelerinden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluklar Ve Adresleri

İngiltere Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili mercidir. Başvuruların sonuçlandırılmasında ve ilave evrak istenmesinde yetkilidir. Türkiye ile İngiltere arasında ticari faaliyetlerin her alanda arttırılması, yapısal reformların yakından takip edilmesi, siyasi ilişkilerin istenilen düzeye ve daha ileri seviyeye taşımak için, İngiltere vize işlemlerinin yürütülmesi, Türkiye’de ikamet eden ve seyahat amacıyla gelen İngiliz vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi resmi işlemlerini yürütmekle görevli resmi kurum İngiltere Konsolosluğu’dur. Türkiye’deki İngiltere Konsolosluklar Ve Adresleri şunlardır:

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu: Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı Beyoğlu/34435 İstanbul 
İngiltere İzmir Konsolosluğu: 1442 Sokak No 49 /Alsancak / 35220 İzmir
İngiltere Antalya Fahri Konsolosluğu: Gürsu Mahallesi 324, Sokak No: 6 Konyaaltı/ Antalya
İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu: Barbaros Caddesi No 13, PK 8, Marina, 48700 Marmaris
İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu: Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No: 202 48300 Fethiye
İngiltere Bodrum Fahri Konsolosluğu: Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No/ 202 48300 Fethiye

İngiltere Vizesi Dilekçe Örneği

İngiltere vizesi dilekçe örneği ile ilgili bilgileri resmi internet sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin, seyahat süresini ve seyahat sebebine belirtecek şekilde İngiltere Konsolosluğu’na bir dilekçe yazması gerekir. Bu dilekçe içerisinde yer alan bilgilerin doğru ve açıklayıcı olması gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişinin, seyahat nedenini İngiltere Konsolosluğu’na bu dilekçe ile kanıtlaması gerekir. Ayrıca dilekçede vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye dönüleceğinin teminatı da verilmelidir.

Dilekçede görülen eksik veya yanlış bir bilgi vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir. İngiltere vize dilekçe örneği taslak olarak hazırlanan dilekçeler, İngiltere Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Seyahat türüne uygun şekilde hazırlanan dilekçenin, antetli kağıda İngilizce dili kullanılarak doldurulması zorunludur.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu, İngiltere’ye seyahat etmek isteyen tüm kişilerin başvurularında doldurması gereken önemli bir formdur. Bu form İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanmasında etkili olan önemli belgelerdendir. Bu form online olarak ve tamamen İngilizce doldurulması gereken bir belgedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin başvuru sahibine ait doğru bilgiler olmasına dikkat edilmelidir. Yazılacak tüm bilgilerin diğer belgelerle doğrulanması isteneceğinden gayet dikkat ve özen gösterilerek doldurulması çok önemlidir. İngiltere Vize Başvuru formu online doldurulduktan sonra 2 adet çıktısı alınıp, başvuru evrakları içerisine eklenmelidir.

İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri başvuru formunu inceleyerek, başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu formun eksik ya da yanlış bilgiler içerecek şekilde hazırlanmış olması başvurunun ret edilmesiyle sonuçlanacaktır. Bu form olmadan vize işlemleri başlatılmaz. Bu yüzden formun doldurulması ve diğer evrakların ve belgelerin hazırlanmasında profesyonel destek alınmalıdır. Long Vize Turizm şirketimiz, vize başvurularının alınmasında ve tüm süreçleri başvuru sahibi adına gerçekleştirmede İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir. Şirketimizden profesyonel destek alarak İngiltere vize başvurularınızı yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Redde İtiraz

İngiltere Konsolosluğu veya Büyükelçiliği, bazı durumlarda vize başvurularına ret kararı vermektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi, ret için gerekçe yok ise İngiltere Vizesi Redde İtiraz etme hakkını kullanabilir. Redde itiraz eden kişinin daha önceden ret edilme sebeplerini düzeltip, tekrar başvuru yapması tavsiye edilmektedir. İngiltere vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanan kişilere, vize ücreti tekrar iade edilmez. Ayrıca vize için hazırlanan evraklar ve belgelerde tekrar talep edilemez.

Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması, kişilerin maddi ve manevi olarak kayba uğramasına neden olacaktır. Hem planlanan sürede seyahat gerçekleşmez, hem de kişilerin vize ücreti ve diğer masrafları da tekrar iade edilmediğinden bu da kişilerin maddi zarara uğramasına neden olacaktır. Bu tür olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak veya İngiltere vizesi başvurularının olumsuz sonuçlanması sonrasında İngiltere Vizesi Redde itiraz etmek için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanır? sorusu vize işlemlerini başlatan kişilerin cevabını merak ettiği konulardan birisidir. İngiltere vize başvurularında, öncelikle seyahat nedeninin belirlenip, seyahat nedenine uygun şekilde bazı evrakların ve belgelerin hazırlanarak İngiltere Konsolosluğu’na teslim edilmesi gerekir. İngiltere Konsolosluğu’na gerekli evrakları ve belgeleri teslim etmek için vize randevusu oluşturulmalıdır.

Ayrıca vize ücretinin de yatırılması zorunludur. Gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten sonra vize başvuruları başlatılmış olunur. Bundan sonraki süreçte yetki tamamen İngiltere Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne aittir. İngiltere Konsolosluğu, tatil günlerinde hizmet vermez. Vize başvurusunda bulunan kişilerin, bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekir. İngiltere vize başvuruları, ortalama 6 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak olası bir sorunla karşılaşmamak için vize başvurularının en az 1 ay öncesinden gerçekleştirilmesi daha faydalı olacaktır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? sorusu İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin cevabını merak ettiği konulardan birisidir. İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve belgeler teslim edildikten ve vize ücreti de yatırıldıktan sonra vize işlemleri başlatılmış olunur. İngiltere vize başvurularının sonuçlandırma süresi tamamen İngiltere Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne aittir. İngiltere vize başvuruları ortalama 6 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Ancak vize başvurusu, resmi tatillere veya bayramlara denk gelmişse veya eksik veya yanlış bir evrak var ise bu durumlar vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olacaktır. İngiltere vize başvurularının kısa süre içerisinde, prosedüre uygun şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vize işlemlerinde seyahat planında bir değişiklik oluşmaması için vize başvurularının en az bir ay öncesinden başlatılması gerekir.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu vize işlemlerinin başlatılabilmesi için vize başvurusunda bulunan kişilerden, vize türüne uygun şekilde vize ücreti talep etmektedir. Vize ücretini yatırmayan kişilerin vize işlemleri başlatılmaz. İngiltere vize ücreti her yıl farklılık gösterebilir.

İngiltere vize ücreti hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin, dikkat etmesi gereken bir hususta vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlandığı takdirde, vize ücretinin tekrar iade edilmediğidir. Bunun yanı sıra kargo ücreti ve vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması aşamasındaki masraflar vize ücretine dâhil değildir.

İngiltere Vize Fiyatları

İngiltere vize fiyatları; turistik, ticari, aile ziyareti, transit vize, eğitim, vatandaşlık, evlenme gibi seyahat türlerine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca İngiltere vize fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi de ülkede kalma süresidir. Daha uzun süreli seyahatlerde vize ücretinde artış görülür. İngiltere vize fiyatları, zamanla değişiklik gösterebilir. İngiltere vize fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayarak veya birebir görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Long Vize Turizm, İngiltere vize başvurusunda ve vize randevusu oluşturma gibi vize işlemlerini uzman ve deneyimli personeli ile müşterilerinin yerine gerçekleştirmektedir. Vize başvurularında ret kararı verilmesi durumunda vize ücreti tekrar iade edilmez. Bu nedenle vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde yürütülmesi gerekir.

Tls Contact İngiltere Vizesi

Tls contact İngiltere vizesi işlemlerinde, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezi olarak vize işlemlerin yürütülmesinde resmi kurumdur. Tls contact başvuru merkezi, İngiltere vizesi ve İsviçre vizesi başvurularının alınmasında, Türkiye’den İngiltere seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının parmak izi uygulamasına tabi tutulmasında görevli bir kurumdur. Bu kurum İstanbul ve Ankara’da faaliyette bulunmaktadır. Tls contact, İngiltere Vizesi bölümü randevusuz vize başvurusu almamaktadır. Randevu alındıktan sonra belirlenen gün ve saatte vize alınması için hazırlanan evrakların ve belgelerin eksiksiz olması gerekir.

Aksi takdirde vize başvuruları reddedilir. İngiltere vizesi almak için öncelikle online İngiltere vize başvuru formunun, İngilizce dilinde olmak üzere doldurulması gerekir. Bu formda yazılacak bilgilerin, İngiltere Konsolosluğu yetkililerini ikna edici şekilde açıkça ve ispatlanacak şekilde doldurulması, vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için çok önemlidir. Formda, İngiltere seyahat ettiğinizi net ve açıkça belirtmemeniz durumunda başvurunuz ret edilebilmektedir. Bu yüzden vize işlemleri konusunda profesyonel destek almak gerekir. İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurularının alınmasında ve vize işlemlerinin tüm aşamalarının yakından takip edilmesinde yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alarak vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Şirketimiz ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu