Skip to content

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere ile Türkiye’nin ikili ilişkilerdeki yakınlığı 1500’lerin sonlarına kadar uzanır. Günümüzde de uluslararası NATO gibi örgütlerde İngiltere ve Türkiye ortak çalışmaları devam eder. 2007 yılından beri devam eden süreçte de Türkiye ile İngiltere arasında bir stratejik ortaklık anlaşması bulunmaktadır.

İki ülkenin yakın ilişkileri küresel ve bölgesel sorunlara ortak çözümler bulmaya dayalı ortak çalışmalar yürütmek üzerine odaklanmıştır. Bu denli yakın ilişkiler ortada olsa da İngiltere Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden diplomatik pasaport sahipleri hariç vize istemektedir. Ayrıca İngiltere Avrupa’da 26 ülkenin üye olduğu Schengen bölgesi içinde de yer almadığı için İngiltere vizesinin gereklilikleri ve süreçleri farklılıklar gösterebilir.

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi İngiltere ile Türkiye arasında yüzyıllardır süregelen ilişkiler neticesinde imzalanan birçok ticaret anlaşması da mevcuttur. Ayrıca İngiltere’nin Ankara Anlaşması çerçevesinde Türk vatandaşlarına sağladığı bazı avantajlarda bulunmaktadır. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurması için gereken izinler ve süreçler diğer birçok ülke vatandaşından daha kolay ilerlemektedir. Bu nedenle Avrupa’da Schengen ülkeleri dışında en çok Türk bulunan ülkelerden biri İngiltere’dir. Bu da Türkiye’den İngiltere vizesi için yapılan başvuru sayılarını arttıran bir faktördür (İngiltere Aile/Akraba ziyareti)

Ayrıca İngiltere köklü üniversiteleri ve dil okulları ile dünyanın her yerinden olduğu gibi Türkiye’den de her yıl binlerce kişiyi eğitim amaçlı ağırlayan bir ülkedir. Ayrıca ana dili İngilizce olan bir ülke olması sebebiyle turistik faaliyetler de dolaylı yoldan dil gelişimine katkı sağlar.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu