Skip to content

İskoçya Vize Başvuru Şartları 2022

İskoçya Vizesi

İskoçya Vize Başvuru Şartları 2022 İskoçya vizesi, İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin almak zorunda oldukları belgedir. İskoçya Birleşik Krallığı’na seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hususi, umumi ve hizmet pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Diplomatik pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatleri için vizeden muaftırlar. İskoçya Birleşik Krallık olduğundan, İskoçya vizesi ile Birleşik Krallığa ait 4 ülkeye giriş yapılabilir.

Birleşik Krallık vize başvurularında, tüm vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Birleşik Krallık vize başvuruları oldukça meşakkatli ve zordur. Vize başvurusu için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer vize işlemlerinin Konsolosluğun talep ettiği şekilde yürütülmesi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize İşlemleri

İskoçya vize işlemleri hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimize ulaşabilirsiniz. İskoçya vizesi ile ilgili işlemleri yürütmekle görevli İngiltere Konsolosluğu, vize başvurularında vize işlemlerini incelerken titiz davranmaktadır. Bu nedenle vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde tamamlanması gerekir. İskoçya Birleşik Krallık vizesi başvurunuzun ret alması durumunda, 10 sene boyunca dosyanıza işlenen kırmızı kart görünür.

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle seyahat türüne uygun şekilde vize evrak ve belgelerini hazırlayıp, vize başvurusu oluşturmaları gerekir. Daha sonra İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretinin de yatırılması zorunludur. Vize başvurularında gerekli evrakları ve belgeleri inceledikten sonra vize başvurularını olumlu veya olumsuz yönde sonuçlandırır. İskoçya vize işlemleri Schengen vize kapsamında değildir.

İskoçya Vize Başvurusu

İskoçya vize başvurusu normalde seyahat edilecek ülkenin Başkonsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne gerçekleştirilir. Ancak Türkiye’de İskoçya başkonsolosluğu veya İskoçya Büyükelçiliği yoktur. İskoçya vizesi başvuruları, İngiltere Konsolosluğu veya İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır. İngiltere Büyükelçiliği veya İngiltere Konsolosluğu, vize başvuruları doğrudan kabul etmemektedir. İskoçya vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığıyla gerçekleştirilir. Long Vize Turizm şirketimiz, İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurularını kabul etmekle görevlendirilmiştir.

İskoçya’ya seyahat edecek turistik, ticari, aile ziyareti, transit geçiş, vatandaşlık, eğitim, göçmenlik gibi amaçlarla başvurulan vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. İskoçya vizesi başvurularında, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması hususunda ve vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize Randevusu

İskoçya vize randevusu oluşturmak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya Birleşik Krallığı’nın Türkiye’de vize işlemleri için görev yapan bir Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmamaktadır. İskoçya Birleşik Krallığı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umumi, hususi ve hizmet pasaport sahiplerinin ülkelerine gerçekleştirecekleri seyahatler için vize talep etmektedir. Ancak diplomatik pasaport sahipleri için 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

İskoçya vizesi başvurusu için hazırlanan evrakların ve belgeleri teslim edilmesi için İskoçya vize randevusu alınması gerekir. İngiltere Konsolosluğu’nda uygun gün ve saat için randevu oluşturulur. Vize başvurusu yapan kişinin, belirlenen randevu günü ve saatinde talep edilen yerde bulunması gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişiler, vize ücretini yatırdıktan sonra randevu oluşturmalıdırlar.

İskoçya Vize

İskoçya vize başvuruları; turistik, ticari, aile ziyareti, transit geçiş, eğitim, vatandaşlık gibi vize türlerine göre yapılır. İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin vize türüne, süresine ve Türkiye’deki iş statüsüne göre hazırlayacağı evraklar ve belgelerde farklılıklar görülür. İskoçya Birleşik Krallığı’nın ülkemizde Büyükelçiliği veya Konsolosluğu bulunmamaktadır. İki ülke arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin devam etmesi için vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılır.

Türkiye Cumhuriyeti hususi, hizmet ve umuma pasaport sahipleri uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. İskoçya vizesi başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm İskoçya vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize Başvuru Merkezi

İskoçya vize başvuru merkezi olarak uzman ve deneyimli ülke temsilcileri ile Long Vize Turizm şirketimiz görev yapmaktadır. Ülkemizde İskoçya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından başvurular İngiltere Konsolosluğu’na ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak İngiltere Konsolosluğu, doğrudan vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize başvurularını, yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya vize başvuruları, Schengen vize kapsamında gerçekleştirilmez. Ancak İskoçya Birleşik Krallık olduğundan, İskoçya vize başvurusu yapan kişiler İskoçya ile birlikte Birleşik Krallığa bağlı diğer 4 ülkeye de seyahat edebilir. Bu nedenle vize işlemleri zor ve meşakkatlidir. Vize başvurusu yapan kişilerin, profesyonel destek olması çok önemlidir. Türkiye’nin 81 ilinde vize başvuru merkezi bulunan Long Vize Turizm Şirketimiz aracılığıyla kolay ve zahmetsiz bir şekilde İskoçya vize başvuru merkezi vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Çeşitleri

İskoçya vize çeşitleri; vize türüne, seyahat süresine ve kişinin Türkiye’deki mesleğine göre değişiklik göstermektedir. İskoçya vizesi başvuruları, uzun ve kısa süreli olarak iki kategoride incelenir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat türünü belirleyip, daha sonra vize başvurusu yapmaları gerekir. İskoçya vize çeşitleri şunlardır:
İskoçya turistik vize
İskoçya ticari vize
İskoçya aile ziyareti vizesi
İskoçya arkadaş ziyareti vizesi
İskoçya Ulusal vize
İskoçya transit vize
İskoçya İşçi vizesi
İskoçya Eğitim vizesi
İskoçya Vatandaşlık dizisi
İskoçya Aile birleşimi vizesi
İskoçya Çalışma Vizesi
İskoçya Göçmenlik vizesi

İskoçya vize çeşitleri ve vize başvuruları hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya vize başvurularını, Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Ticari Vize

İskoçya ticari vize İskoçya’ya fuar, iş toplantısı, fabrika açılışı gibi ticari nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. İskoçya ticari vize başvurusu, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. İskoçya ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin, talep edilen evrakları ve belgeleri tamamlayıp, vize başvurusu oluşturmaları gerekir. İskoçya ticari vize başvurularında en önemli evraklardan birisi İskoçya’da bulunan firma yöneticisi veya firma yetkilisi tarafından gönderilen davet mektubudur.

Davetiye gönderilmediği takdirde vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Davetiye içerisinde vize başvurusu bulunan kişinin, İskoçya’ya davet edildiği açıkça belirtilmeli ve vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye döneceğinin teminatını da davetiye gönderen kişi tarafından verilmelidir. İskoçya ticari vize başvuruları ve vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Turistik Vize

İskoçya turistik vize, İskoçya’ya gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. İskoçya turistik vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer almaktadır. İskoçya turistik vize başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat süresine ve Türkiye’deki mesleğine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlayıp vize başvurusu oluşturmaları gerekir.

İskoçya turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize ücretini yatırmaları da zorunludur. Turistik vize başvurusu yapacak kişilerin en az 6 ay geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaportlarının olması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin, öncelikle pasaport başvurusu yapıp daha sonra vize başvurusu yapmalıdırlar. İskoçya turistik vize işlemlerinin prosedüre uygun şekilde tanzim edilebilmesi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Aile Ziyareti Vizesi

İskoç aile ziyareti vizesi, İskoçya’da buluna aile fertleri veya 1. Dereceden akrabaları ziyaret etmek amacıyla talep edilen vize türüdür. Vize başvurularında, İskoçya’da bulunan aile bireyinin vize başvurusunda bulunan kişiyi davet etmesi gerekir. Ayrıca İskoçya’da bulunan kişinin İskoçya’da daimi ikamet etmesi de gereklidir. İskoçya’da bulunan, davetiye gönderen kişi; İskoçya’daki adres ve kişisel bilgilerini davetiye içerisinde açıkça belirtmelidir.

Bunun yanı sıra davetiyeyi gönderen kişi, vize başvurusunda bulunan kişinin vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkesine döneceğinin de teminatını vermesi gerekir. İskoçya, Birleşik Krallığa bağlı bir ülke olduğundan, İskoçya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Birleşik Krallığa ait diğer 4 ülkeye de seyahat edebilirler. İskoçya aile ziyareti vize başvurunuzu Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

İskoçya Arkadaş Ziyareti Vizesi

İskoçya arkadaş ziyareti vizesi, İskoçya’da ikamet eden ve oturma izni alan arkadaşını ziyaret etmek amacıyla alınan bir vize türü olup, kısa zamanla seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. İskoçya Arkadaş ziyareti vizesi için Türkiye’de İskoçya ülkesine ait resmi temsilcilik (Konsolosluk/Büyükelçilik) bulunmadığından başvuru için Birleşik Krallığa bağlı İskoçya ülkesine seyahat etmek için yapılan İskoçya vize işlemleri, İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir.

Bu vizenin alınmasında Konsolosluk/Büyükelçilik yetkililerinin dikkat ettiği ve sağlanmasını istedikleri en önemli şartlar; İskoçya’da ikamet eden kişi tarafından Konsolosluğa/Büyükelçiliğe hitaben davet mektubu göndermesidir. Davet mektubunda davet edilen ve davet edene ait kişisel bilgiler, seyahat süresi belirtilmeli ve seyahat süresi bittikten sonra davet edilen kişinin tekrar geldiği ülkeye dönüleceğinin taahhüt edilmesi gerekir. Diğer önemli bir şart ise masrafları karşılayacak yeterli miktarda para ve bunun belgelerle kanıtlanması gerekir. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İskoçya Vize Şartları

İskoçya vize şartları belirlenirken; serhat süresi, seyahat türü, talep edilen vize türü ve kişinin mesleki statüsü (ev hanımı, işçi kamu çalışanı, çalışmayan, öğrenci, emekli vb.) esas alınarak belirlenir. Vize için en önemli şartlar; vize başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesinin hazırlanması, başvuru sahibinin mesleki statüsüne göre hazırlanması gereken evraklar ve belgeler ve talep edilen vizeye göre tanzim edilmesi gereken belgelerin usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre hazırlanması olarak özetlenebilir. Vize başvuru formu doldurulurken büyük harflerle ve İngilizce dilinde doldurulması gerekir.

Başvuru formu 7 sayfadan oluşur ve talep edilen bilgilerin eksiksiz ve yanlışsız olması esastır. Vize talep dilekçesi yazılırken seyahat kapsamı, seyahat süresi ve talep edilen vize türü seyahat amacına uygun olarak yazılmalıdır. Aksi takdirde yapılan başvuru ret edilir. Vize almak için hazırlanması gereken diğer evrak ve belgelerin hazırlanması ve vize başvurusu yapmak için İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize turizm şirketimizden İskoçya vize şartları hakkında profesyonel destek alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

İskoçya ülkesi, Birleşik Krallığa bağlı bir ülkedir ve Türkiye’de Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Vize işlemleri, vize başvurusu ve diğer resmi işlemler Türkiye’de hizmet veren İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yürütülür. Konsolosluk ve Büyükelçilik, kısa süreli seyahatlerde doğrudan vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurularını, yetkilendirdiği resmi başvuru merkezleri ve yetki verdiği Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla alır.

Long Vize Turizm şirketimiz; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden İskoçya vizesi başvurusu almaktadır.

İskoçya Vizesi Nasıl Alınır?

İskoçya vizesi nasıl alınır? sorusunun cevabı kısaca şöyle izah edilebilir. Öncelikle vize talep dilekçesi yazılır ve bu dilekçede seyahat süresi, seyahat amacı talep edilen vize türü, masrafların nasıl karşılanacağı seyahat süresi bittikten sonra tekrar geri dönüleceğini taahhüt eden ifadelerin yer alması gerekir. İskoçya ile Türkiye arasında yapılan vize antlaşmasına göre umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, kısa süreli ve uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan tüm vize türlerinden seyahat amacına uyan vize için vize başvurusu yapmaları zorunludur.

Diplomatik pasaport hamili vatandaşlar ise kısa süreli seyahatlerde, 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat hakkı tanıyan vizelerde, vize işlemlerinden muaf tutulurlar. Vize başvuruları, Türkiye’de İskoçya ülkesinin resmi temsilcilikleri bulunmadığından resmi işlemler İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yürütülür. Hazırlanması gereken evraklar ve belgeler İskoçya vizesi randevusu alınarak resmi mercilere teslim edilir. Parmak izi uygulamasına tabi olunur. Yapılan vize başvurularının sonuçlanması beklenir. Vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla İskoçya vize başvurusu yapabilirsiniz.

İskoçya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İskoçya vize randevusu nasıl alınır? Türkiye’de İskoçya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini yürüten İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği’n resmi internet sayfasından online alınır. Vize harç ücreti ödenmeden vize randevusu alınmadığından, bu hususu göz önünde bulundurarak harç ödemesi yapıldıktan sonra vize randevu işlemleri başlatılmalıdır. Online yapılan başvuruda, başvuru sahibi tarafından vize randevu tarihi ve saati belirlenir ve onaylanır.

Vize harç ücretinin ödendiğine dair bilgi başvuru sahibinin vermiş olduğu aktif e-mail adresine gönderilir. Onay bilgisi geldikten sonra randevu işlemlerine başlanılmalıdır. Planlanan tarihte seyahat edebilmek için ve bir aksilik yaşanmaması adına vize randevusunun seyahat tarihinden 1 ay öncesinden yapılması doğru olacaktır. Vize başvurusu neticelenme süresi, vize randevu tarihinden itibaren 21 gündür. Sizin adınıza vize başvurusu yapmak, vize randevusunun alınması ve diğer resmi işlemleri yürütmek üzere İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

İskoçya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskoçya vize başvurusu nasıl yapılır? için yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile başvuru sahibi adına vize başvurusu yapmaya, vize işlemlerini yürütmekle yetkilidir. Bireysel olarak resmi usullere göre vize başvurusunun yapılması çok zordur. Başvuru evraklarında eksik bilgi, yanlış beyan gibi durumlarda vize başvurusu ret edilir. Seyahat amacına, seyahat süresine ve talep edilen vize türüne göre başvuru işlemlerinin yapılması gerekir.

Vize başvurusu için vize talep dilekçesi doldurulur, seyahat süresine göre vize başvuru formu hazırlanır, başvuru sahibinin mesleki statüsüne ve vize türüne göre hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin İngiltere Konsolosluğu’na ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne teslim edilmesi gerekir. Evraklar teslim edilmeden önce vize harç bedeli yatırılmalı ve İskoçya vize randevusu online olarak yapılmalıdır. Teslim edilen evraklar ve belgeler İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçilik yetkilileri tarafından incelenir ve inceleme neticesinde başvurular olumlu/olumsuz olarak sonuçlandırılır.

En Kolay İskoçya Vizesi Nasıl Alınır?

İskoçya vizesi, Ülkesinin Türkiye’de resmi temsilciliği bulunmadığından vize işlemleri, bağlı olduğu Birleşik Krallığa ait İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Kısa süreli seyahat kategorisinde yer alan İskoçya arkadaş vizesi, İskoçya aile ziyareti vizesi, İskoçya turistik vize, İskoçya ticari vize gibi vize türleri için vize başvuruları doğrudan İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize başvurularını resmi başvuru merkezleri ve yetki verdiği Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla almaktadır.

Long Vize Turizm şirketimiz, vize işlemlerini başvuru sahibi adına yaparak, tüm vize aşamalarını ülke temsilcileri ve uzman personeli ile gerçekleştirir. Resmi usullere ve yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde hareket eden şirketimiz, en kısa sürede vize alınmasında profesyonel hizmet verir. En kolay İskoçya vizesi nasıl alınır? için en doğru adres Long Vize Turizm şirketimizdir. Başvuru için şirketimizin müşteri temsilcilerini arayarak, vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

İskoçya Birleşik Krallık Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İskoçya Birleşik Krallık vizesi alınması halinde Birleşik Krallığa bağlı diğer ülkeler olan İngiltere, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerine de seyahat edilebilir. Bu vize, Birleşik Krallığa bağlı ülkeler arasında seyahat etme imkânı tanıyan kedi ülkelerine mahsus bir vizedir. İskoçya Birleşik Krallık Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler şunlardır:
Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaportu bulunan vatandaşların vize başvurusu yapmaları zorunludur
Türkiye’de İskoçya ülkesine ait Konsolosluk/Büyükelçilik bulunmadığından vize başvurusu, İngiltere Konsolosluğu’na Ya da İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

Kısa süreli seyahatlerde vize kategorisinde yer alan vizelerde başvurular doğrudan İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne yapılamaz. Başvurular, yetkilendirilen resmi başvuru merkezi ve yetkili Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.
Hazırlanması gereken evrakların ve belgelerin, usul şartlarına ve resmi prosedürlere göre eksiksiz, yanlışsız hazırlanması gerekir.
Geçerli bir pasaportun bulunmasına dikkat edilmelidir. Diğer detaylar için şirketimize iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

İskoçya vizesi almak için birçok resmi prosedürün yerine getirilmesi vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için zaruridir. Vize türüne, seyahat süresine göre hazırlanması gereken evraklar ve belgelerle birlikte, kişinin mesleki statüsüne göre istenen ilave evrak ve belgelerin resmi usuller göre tanzim edilmesi gerekir. Vize işlemleri yapılırken, kullanılacak pasaportun 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının eskimemiş/yıpranmamış olması, geçerlik süresinin seyahat süresinin bitim tarihinden itibaren en az 3 ay 15 gün (105 gün) devam etmesi gerekir.

Planlanan seyahat tarihinde seyahatin gerçekleşebilmesi için başvuruların en az 1ay öncesinden en fazla planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapılmasına dikkat edilmelidir. İskoçya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar hakkında resmi işlemler için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

İskoçya İşçi Vizesi

İskoçya işçi vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vize olmakla birlikte, bu vizeyi işçi statüsünde İskoçya’da çalışmak isteyen vatandaşlar talep etmektedir. Uzun süreli seyahat kapsamına giren vizelerde, vize başvuru formu doldurulmalı ve başvurularda mesleğe ait belgelerin ibraz edilmesi gerekir. İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği, Vize işlemlerini yürütmekle görevli olduğundan, İskoçya işçi vizesi verilirken dikkat ettiği en önemli hususlar; başvuru sahibinin mesleği ve mesleğini gösteren belgelerin ibraz< edilmesi, diğer önemli bir husus ise kişinin masraflarını karşılayacak yeterli miktarda parasının olduğunu belgelerle ispatlamalıdır.

İskoçya işçi vizesi almak için işçi olarak çalışacağı İskoçya’da faaliyet yürüten şirket tarafından Konsolosluğa hitaben davet mektubunun gönderilmesi istenir. Bu önemli şartlar ile birlikte diğer evraklar ve belgelerin usule uygun olarak hazırlanması başvurunu olumlu yönde sonuçlanması çok önemlidir. İşçi statüsünde başvuru yapanların çalışma izni ve oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekir. Detaylar için ve İskoçya vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

İskoçya Ulusal Vize

İskoçya ulusal vize, İskoçya’ya uzun süreli seyahat edecek kişilerin başvurduğu vize türüdür. İskoçya ulusal vize, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. İskoçya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hizmet, umumi ve hususi pasaport sahipleri, İskoçya’ya gerçekleştirilecekleri seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 180 gün içinde en fazla 90 günlük seyahatleri için vizeden muaftırlar.

İskoçya ulusal vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Türkiye’de aktif olarak İskoçya Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından, vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na yapılır. İskoçya ulusal vize başvurusunda bulunan kişiler, İskoçya vizesi için gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. İskoçya ulusal vize için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve diğer vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Oturum Vizesi

İskoçya oturum vizesi, İskoçya’da ikamet etmek için talep edilen vize türüdür. Oturum vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. İskoçya Birleşik Krallığı vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Birleşik Krallığa ait diğer 4 ülkede seyahat etme hakkı bulunmaktadır. İskoçya vize başvuruları, Schengen kapsamında gerçekleştirilmez. Oturum vizesi, İskoçya’da yaşamak için talep edilen bir vize türü olduğundan, vize işlemleri profesyonel destek alınarak yapılması gerekir.

İskoçya oturum vizesi için vize başvurusu yapan kişinin, başvuru formunu doldurup işlemleri başlatması gerekir. Ayrıca Konsolosluğa bir dilekçe yazıp, seyahat nedenini açıkça belirtmelidir. İskoçya oturum vizesi işlemlerini prosedüre uygun şekilde yürütmek için İngiltere Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

İskoçya Çalışma Vizesi

İskoçya çalışma vizesi, İskoçya’da çalışmak için talep edilen vizedir. İskoçya çalışma vizesi, aynı zamanda oturum, vatandaşlık vize başvurusudur. Çalışma vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Uzun süreli vize başvuruları, kısa süreli vize başvurularına göre daha zahmetli ve zordur. İskoçya çalışma vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunan kişiler, gerekli evraklar ve belgeleri tamamlayıp; vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

İskoçya çalışma vizesi başvurusunun kabul edilebilmesi için talep edilen vize ücretinin de yatırılması gerekir. İskoçya Birleşik Krallığı’nın Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından İskoçya vizesi başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılır. İskoçya çalışma vize başvurularını, Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Aile Birleşimi Vizesi

İskoçya aile birleşimi vizesi, aile birliğinin korunması için talep edilen vize türüdür. İskoçya’da süresiz oturum izni bulunan kişilerin, eşiyle beraber İskoçya’da yaşamak için İskoçya yerleşim vizesi talebinde bulunur. İskoçya aile birleşimi vizesi almak için başvuran kişilerin, bazı prosedürleri yerine getirmesi gerekir. İskoçya aile vizesi başvurusunda bulunan kişiler, aynı zamanda oturum iznine de başvurmalıdırlar.

Aile vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İskoçya Konsolosluğu’na bir dilekçe yazıp seyahat nedenini açıkça belirtip, kanıtlaması gerekir. İskoçya aile birleşimi vizesi başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçip, uzman temsilcilerimizden vize işlemlerinin yürütülmesi hakkında profesyonel destek alabilirsiniz.

İskoçya Göçmenlik Vizesi

İskoçya göçmenlik vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. İskoçya göçmenlik vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İskoçya’da belirli sürelerde yaşaması için talep ettiği vize türüdür. Göçmenlik vizesi, belirli bir süre aralığında verilir. İskoçya göçmenlik vizesi alan kişiler daha sonra İskoçya’da sürekli kalabilmek için oturum izni alması gerekir. Oturum izni alındıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunup vatandaşlık alabilirler. İskoçya göçmenlik vizesi başvurularında en önemli husus, masrafları karşılayabilecek yeterli miktarda para gereklidir.

İskoçya göçmenlik vize başvurusunda bulunan kişilerin Türkiye’deki meslekleri de vize başvurularını etkilemektedir. Türkiye’de iyi bir işe veya mesleğe sahip olan kişilerin, göçmenlik vizesi alması daha kolaydır. İskoçya göçmenlik vizesi hakkında tüm bilgilere Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

İskoçya Vize Evrakları

İskoçya vize evrakları ve belgeleri ; vize türüne, seyahat süresine ve kişinin iş statüsüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurularında, tüm vize başvurusu yapan kişilerin ortak olarak hazırlaması gereken evraklar ve belgelerin yanında kişinin mesleğine ve seyahat süresine göre ek evrak ve belgeleri tamamlamaları gerekecektir. İskoçya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
Vize başvuru formu
Dilekçe
Uçak ve otel rezervasyonları
Biyometrik fotoğraf
Çalışan kişiler için son 3 aya ait maaş bordrosu
Sağlık sigortası poliçesi
Evli kişiler için evlilik cüzdanı
Bankada yeteri miktarda para
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi

Bazı durumlarda İngiltere Konsolosluğu, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. İskoçya vize evrakları ve belgeleri hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize Belgeleri

İskoçya vize belgeleri, İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin hazırlamak zorunda olduğu resmi belgelerdir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması zorunludur. İskoçya vize başvurularında eksik veya yanlış bir evrak, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için İskoçya vize belgelerinin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz. İskoçya vize belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Vizesi talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Seyahat nedenini ve süresini belirten dilekçe
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Uçak gidiş dönüş bileti
Otel ve konaklama bilgileri
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Sağlık sigortası poliçesi
Evli kişiler için evlilik cüzdanı

Çalışmayan Kişi İçin İskoçya Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için İskoçya vize evrakları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularında talep edilen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması, genellikle gerekli evrakları istenilen şekilde hazırlanmadığından kaynaklanmaktadır. Çalışmayan kişi için İskoçya vize evrakları şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Vize başvuru formu
Dilekçe
Ticari ve aile ziyareti vizesi için davetiye
Sağlık sigortası poliçesi
Evli kişiler için evlilik cüzdanı
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Biyometrik fotoğraf
Otel ve uçak rezervasyonları
Seyahat masraflarını karşılayacak şekilde bankada yeteri miktarda para
Varsa mal ve araç tapu fotokopisi

Ev Hanımı İçin İskoçya Vize Evrakları

Ev hanımı için İskoçya vize evrakları, seyahat türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Türkiye’de görev yapan İskoçya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bulunmadığından, vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na yapılır. Ancak burada bilinmesi gereken husus İngiltere Konsolosluğu direkt olarak vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize başvuruları, yetkilendirilen Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilmelidir. Ev hanımı için İskoçya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

Pasaport
2 adet 35 x 45 mm boyutlarında arka fonu beyaz veya gri olan biyometrik fotoğraf
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Otel ve uçak rezervasyonları
Vize başvuru formu
Sponsorluk dilekçesi
Varsa mal ve araç ruhsatı fotokopisi
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Evli kişiler için evlilik cüzdanı

Memur İçin İskoçya Vize Evrakları

Memur için İskoçya vize evrakları ve belgeleri vize başvuruları için tamamlanması gereken zorunlu evraklardır. İskoçya vizesi evrakları ve belgeleri; kişilerin iş statüsüne, seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik gösterir. Memur için İskoçya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 2 sayfası boş olan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Vize başvuru formu
Dilekçe
Otel ve uçak rezervasyonları
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Bağlı olduğu kurumdan alınmış çalışma belgesi
Görev kimlik kartı fotokopisi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Hizmet dökümü
Memuriyet belgesi
Seyahat süresinde izinli olduğunu gösteren izin belgesi
Memur için gerekli vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin İskoçya Vize Evrakları

Çalışan için İskoçya vize evrakları, talep edilen şekilde hazırlanması ve vize başvurularının oluşturulması gerekir. Vize başvurularında, tüm vize başvurusunda bulunan kişilerin hazırlaması gereken evraklar ve belgelerin yanı sıra kişinin iş statüsüne göre hazırlaması gereken evraklar ve belgeler bulunur. Çalışan için İskoçya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan yıpranmamış ve eskimemiş pasaport
Vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Seyahat masraflarını karşılayabilecek bankada yeteri miktarda para
Çalışılan kuruma ait izin belgesi
Son 3 aya ait maaş bordrosu
SGK hizmet dokümanları
Varsa mal ve araç tapu fotokopisi
Çalışan için İskoçya vize evrakları ve belgeleri için Long Vize Turizm şirketimiz müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İşveren İçin İskoçya Vize Evrakları

İşveren için İskoçya vize evrakları ve belgeleri; seyahat süresine göre farklılık göstereceği gibi sizde bu konuda Konsolosluk tarafından talep edilen evrakları temin ederek seyahat edebilirsiniz. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanıp, başvuru yapılması önemlidir.
Vize evrakları ve belgeleri şu şekilde gösterilebilir:

· Pasaportun 10 yıl içerisinde alınmış ve devam ediyor olması gerekir
· Schengen vize alınmışsa bunların kopyaları
· T.C. nüfus cüzdanınıza ait fotokopinin bulunması
· Vize başvuru formunun doldurulup teslim edilmesi
· Vize Talep Dilekçesi
Tapu kayıt bilgileri ile birlikte şirket evrakları ve araç ruhsat fotokopisi İşveren için İskoçya vize evrakları hakkında Long Vize Turizm şirketi üzerinden iletişime geçebilir ve başvuru adımlarını kolayca geçerek seyahat etme hakkına sahip olabilirsiniz.

Öğrenci İçin İskoçya Vize Evrakları

Öğrenci için İskoçya vize evrakları ve belgelerinin hazırlanıp, İngiltere Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekir. İskoçya Birleşik Krallığı’nın, Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmadığından vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılır. İngiltere Konsolosluğu, doğrudan vize başvurularını kabul etmediğinden vize başvurularını yetkilendirilen Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenci için İskoçya vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

En fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Seyahat süresini ve nedenini belirten dilekçe
Otel ve uçak rezervasyonları
Sağlık sigortası poliçesi
Öğrencilik belgesi
Eğitim alınan okuldan alınmış izin belgesi
18 yaşından küçük kişiler için anne babadan alınmış noter onaylı muvafakat name
Bankada yeteri miktarda para

Çiftçi İçin İskoçya Vize Evrakları

Çiftçi için İskoçya vize evrakları, çiftçilik mesleği ile uğraşan kişilerin İskoçya seyahatleri için hazırlamak zorunda oldukları belgelerdir. Çiftçi olarak İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne ve süresine uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlamaları zorunludur. Eksik veya yanlış bir evrak, vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Çiftçi için İskoçya vize evraklarının ve belgelerinin hazırlanması aşamasında Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Çiftçi için İskoçya vize evrakları şunlardır:

Vize başvuru formu
Dilekçe
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
2 adet biyometrik fotoğraf
Otel ve uçak rezervasyonları
Çiftçilik belgesi
Mal ve araç tapu fotokopileri
Bankada yeteri miktarda para
Sağlık sigortası poliçesi

İskoçya Büyükelçiliği Vize

İskoçya Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Ancak Türkiye’de İskoçya büyükelçiliği bulunmamaktadır. İskoçya, Birleşik Krallığa bağlı ülkelerinden biri olduğu için vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılmaktadır. İskoçya, Avrupa birliğine üye bir ülke olmasına rağmen vize başvurularını Schengen kategorisinde almamaktadır. İskoçya Birleşik Krallık vizesi alan kişiler, diğer Birleşik Krallık ülkelerine aynı vizeyle seyahat edebilirler.

İngiltere Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak almamaktadır. İngiltere kısa süreli vize başvurularını, yetkilendirdiği Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca İskoçya Büyükelçiliği Vize prosüdürleri hakkında firmamızdan destek alabilirsiniz. Long Vize Turizm şirketimiz, İngiltere Konsolosluğu tarafından İskoçya vize başvurularını kabul etmekle görevlendirilmiştir. Uzun süreli vize başvurusunda bulunan kişilerin, Konsolosluktan randevu talep edip; vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.

İskoçya Konsolosluğu Vize

İskoçya Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Ancak Türkiye’de İskoçya Konsolosluğu vize bölümü bulunmamaktadır. İskoçya Birleşik Krallığı’na seyahat edecek kişilerin, vize başvurularını İngiltere Konsolosluğu’na yapmaları gerekir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp; vize başvurusu gerçekleştirmeleri zorunludur. İngiltere Konsolosluğu, kısa süreli vize başvurularını bizzat almamaktadır.

İskoçya kısa süreli vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmeniz gerekir. İngiltere Konsolosluğu, hafta sonu ve resmi tatillerde görev yapmaz. Ayrıca İngiltere Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden İngiltere vatandaşlarının tüm konsolosluk ve resmi işlemlerini de gerçekleştirmektedir. İskoçya Birleşik Krallığı vize randevusu oluşturma işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Konsolosluklar ve Adresleri

İskoçya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize antlaşmasında yer alan hükümlere göre vize işlemlerini yürütmek üzere Türkiye’de resmi temsilcilikler görevlendirilmiştir. İskoçya ülkesinin Türkiye’de Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bulunmamaktadır. İskoçya vize işlemlerini yürütmek, vize başvurularını neticelendirmek, vize başvurularında ek evrak ve belge istemek, Türkiye’ye gelen İskoçya vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, nüfus işlemleri gibi resmi işlemlerini yapmakla yetkili merci, İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği’dir. Türkiye’de vize işlemlerini yürüten İskoçya Konsoloslukları ve adresleri aşağıda belirtilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Adres: Şehit Ersan Cad. 46/A, Çankaya/Ankara
İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Meşrutiyet Cad. No 34, Tepebaşı/Beyoğlu/İSTANBUL

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği

İskoçya vizesi dilekçe örneği hazırlamak için Long Vize Turizm şirketimizin resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin hazırlamak zorunda olduğu evraklardan birisi de dilekçedir. İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin; seyahat türünü, seyahat süresini açıkça belirttiği bir dilekçe yazıp; İngiltere Konsolosluğu’na göndermesi gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi, gidiş-dönüş tarihini dilekçe içerisinde açıkça yazmalıdır. Ayrıca bu dilekçe ile İskoçya seyahatinin nedenini ve vize süresi dolduktan sonra tekrar ülkeye döneceğinin teminatını yazılı olarak dilekçede yer alması gerekiyor.

İskoçya vize dilekçe örneği, kalıp olarak aynı olsa da vize başvurusu yapan kişiye, seyahat süresine göre farklılık gösterir. Vize başvurusu için, dilekçe talep edildiği şekilde hazırlanmadığı takdirde, vize başvuruları ret alabilir. Vize dilekçesi hazırlarken şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli ülke temsilcilerimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İskoçya Vize Başvuru Formu

İskoçya vize başvuru formu, İngilizce olarak hazırlanmalı ve usule uygun vize başvurusu yapılması gerekir. Vize başvurularında vize başvuru formu, en önemli evraklardan birisidir ve Konsolosluk veya Büyükelçilik yetkililerinin kişi hakkında kanaatlerinin şekillenmesinde referans olarak aldığı en önemli belgedir. Büyükelçilik ve Konsolosluk tarafından talep edilen başvuru formu, vize başvurusu yapan kişi hakkında bilgi sahibi olmak için talep edilir.

Vize başvuru formuna, Long Vize Turizm merkezinden ulaşabilirsiniz. Başvuru formunda vize başvurusu yapan kişi hakkında kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, meslek bilgileri, finansal bilgileri, seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Başvuru formu içerisinde yer alan bilgiler ile diğer evraklar ve belgelerde geçen bilgilerin birbiriyle aynı olmasına dikkat edilmelidir. İskoçya vize başvuru formu hazırlama işlemleri ve İskoçya vize başvurusu için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Redde İtiraz

İskoçya vizesi redde itiraz işlemleri için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. vize başvurularında bazı durumlarda, Konsolosluk yetkilileri vize başvurularını ret ile sonuçlandırmaktadır. Vize başvurularında ret ile sonuçlanması, genellikle vize evrak ve belgelerinde görülen eksik veya yanlış bir bilgiden kaynaklanmaktadır. İskoçya vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişiler, ret kararına itiraz etme hakları bulunmaktadır.

Vize başvurusu ret ile sonuçlanan kişiler, İngiltere Konsolosluğu’na itiraz dilekçesi yazarak İskoçya Vizesi redde itiraz etme hakları bulunur. Redde itiraz başvurusu kabul edilen kişiler, vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olan evrakları ve belgeleri düzenleyip tekrar İskoçya vize başvurusu oluşturmalıdırlar. Vize başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İskoçya Vizesi Kaç günde Sonuçlanır? İskoçya vize başvurusunda bulunan kişilerin merak ettiği konulardan birisi de vize başvurularının kaç günde sonuçlanacağıdır. İskoçya vize başvuruları, ortalama 15 ila 20 gün arasında sonuçlanır. Ancak bu durum bazen daha da uzayabilir. Vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapıldığından İngiltere Konsolosluğu yetkililer, bazı durumlarda ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum vize başvuru süresinin uzamasına neden olacaktır.

İskoçya vizesi başvurularında, seyahat planında herhangi bir değişiklik oluşmaması ve belirlenen tarihlerde İskoçya’ya seyahat edebilmek için vize işlemlerinin en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma gibi vize işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İskoçya vizesi kaç günde çıkar? sorusu İskoçya’ya seyahat edecek kişilerin cevabını merak ettiği konuların başında gelir. İskoçya vize başvurusunda bulunan kişiler, gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp, vize ücretini yatırdıktan sonra vize başvurusu gerçekleştirilir. Vize başvurusu gerçekleştirildikten sonra vize sonuçlanma süresi, Konsolosluğun takdirindedir. İskoçya vize başvuruları, ortalama 15 ile 20 gün arasında sonuçlanır. Ancak bu süre vize türüne, seyahat süresine göre daha da uzayabilir.

İskoçya vize başvurularının en az 1 ay öncesinden başlatılması daha faydalı olacaktır. Vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu’na yapılır. İngiltere Konsolosluğu, resmi tatillerde ve hafta sonları görev yapmaz. Vize başvurusunda bulunan kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurmaları gerekir. İskoçya vizesinin kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti

İskoçya vize ücreti, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık gösterir. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için vize ücretinin yatırılması zorunlu bir işlemdir. Vize ücreti, her yıl değişiklik gösterir. İskoçya vize başvurularında olası ret kararı ile sonuçlandığında vize ücreti tekrar iade edilmez. Tekrar vize başvurusu yapacak kişilerin, yeniden vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanmasının genel sebebi, vize evraklarının ve belgelerinin talep edilen şekilde hazırlanmamasından kaynaklanmaktadır.

İskoçya vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması ve güncel İskoçya vize ücreti hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularını da İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Fiyatları

İskoçya vize fiyatları, zamanla farklılık gösterdiğinden güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya aile ziyareti vizesi, turistik, ticari, eğitim, vatandaşlık gibi uzun ve kısa süreli vize başvurularında vize türüne göre vize ücreti değişir. İskoçya vize başvurularının ret almaması için vize türüne uygun şekilde belirlenen vize ücretinin yatırılması gerekir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de vize başvurularının olumsuz yönde sonuçlanması durumunda vize ücreti tekrar iade edilmez. Ayrıca İskoçya vize işlemleri için harcanan diğer masraflar, İskoçya vize fiyatlarına dâhil değildir. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda tekrar vize ücretinin yatırılması gerekir.

TLS Contact İskoçya Vizesi

TLS Contact İskoçya vizesi başvurularında yetkili resmi başvuru merkezidir. Türkiye’de İskoçya ülkesinin resmi temsilciliği (Konsolosluk ve Büyükelçilik) yoktur. İskoçya, Birleşik Krallığa bağlı bir ülke olması sebebiyle İskoçya vize işlemleri Türkiye’de hizmet veren İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği yürütür. İskoçya aile ziyareti vizesi, İskoçya arkadaş ziyareti vizesi, İskoçya turistik vize, İskoçya ticari vize gibi kısa süreli seyahat kategorisine giren vize türleri için doğrudan İngiltere Konsolosluğu’na ve Büyükelçiliği’ne başvuru yapılamaz.

İskoçya vize başvurusu için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından yetki verilen TLS Contact İskoçya Vizesi resmi başvuru merkezi ve yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvurular alınmaktadır. Şirketimiz, ülke temsilciler ve uzman personeli ile birlikte başvuru sahibi adına vize başvurusu yapar, tüm vize işlemlerini yürütür ve en kısa sürede vize alınmasını sağlayan köklü bir şirkettir.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu