Skip to content

İspanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İspanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İspanya ile Türkiye arasında günümüze kadar uzanan dostluk köprülerinin kurulmasının tarihi 1700’lerin ortalarına kadar uzanır. Dönemin İspanya Krallığının resmi kanallarla Osmanlı Devletini  hem siyasi hem ticari dost ilan etmesiyle o tarihten beri İstanbul’da faaliyet gösteren İspanya Konsolosluğu / Büyükelçiliği kurulmuş ve dostluk başlamıştır. Günümüzde İspanya Devletinin, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden Bordo (Umuma Mahsus) pasaport taşıyanlardan vize talep etmesi söz konusu iken Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerine 180 günlük süreçte 90 günü aşmamak şartıyla ülkeye giriş izni tanımaktadır. 

İspanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İspanya aynı zamanda Schengen üyesi bir ülkedir. İspanya Devletinin Türkiye ve vatandaşlarına karşı tutumu tarihin çoğu döneminde (özellikle 1700’lerden sonra) hep olumlu olmuştur. Türkiye’de aynı şekilde dostluğa dostlukla karşılık vermiştir ve bugün iki ülke arasında sıfır sorun vardır. İki ülke NATO ve AB gibi birçok uluslararası kuruluşun çatısı altında da aynı fikirlere sahip olarak ortak çalışmalarda yer almışlardır. İspanya Hükümetleri Türkiye’nin AB üyelik sürecinin başından beri Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmesine karşı sıcak bir tutum sergileyip genelde Türkiye’nin yanında yer almışlardır.

İspanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İki ülke arasındaki dostluğun bir diğer sebebi de kültürel olarak iki ırkın birbirleriyle yakın olmasıdır. Ayrıca dış görünüş olarak da özellikle Akdeniz bölgesi insanlarımızın İspanyollarla benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün.

İspanya vizesi Schengen sözleşmesine bağlı olarak verilen vizelerden biri olduğu için vize işlemleri sırasındaki süreçler diğer Schengen ülkelerine benzer ilerler.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu