Skip to content

İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi, İskandinavya coğrafyasının refah, özgürlük ve demokrasi seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. İsveç’in eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerde her zaman zirveye oynayan bir kültürü ve sosyal yapısı vardır. Bu nedenle özellikle göçmenlik amaçlı olarak İsveç’in yolunu tutan dünya vatandaşlarının sayısı artık milyonlarla ifade edilmektedir. İsveç hem Avrupa Birliği hem de Schengen bölgesine üye bir ülkedir. 

İsveç’in dünya genelinde aldığı vize taleplerinin bir kısmı da kuşkusuz Türkiye’den gerçekleşmektedir. İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi İsveç Devleti diplomatik, hizmet ve hususi pasaport taşıyan Türk vatandaşlarına vize uygulamazken, Umuma Mahsus pasaport sahipleri İsveç’e girişte vizeye rejimine tabi olur. İsveç’in siyah, gri ve yeşil pasaportlulara vizesiz giriş için tanıdığı hak 180 gün içinde 90 günlük süreyi aşmamak şartı vardır. Bunun dışında uzun süreli İsveç ziyaretleri için bu pasaportlarda vizeye tabidir. İsveç’in sağladığı vizeler (türlerine göre) Schengen vizesi yerine geçtiği için İsveç dışındaki 25 Schengen üye ülkesine İsveç vizesiyle ziyaret yapmak mümkündür.

İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi İsveç sınırları ve sınır kapılarında Avrupa Gümrük mevduatı geçerliliğini korumaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İsveç’e yapılan vize başvuruları genelde aile / akraba ziyareti, turistik ziyaret ve ticari faaliyetler için yapılacak ziyaretlerin yanında değişim programları kapsamında eğitim amaçlı olarak gerçekleşmektedir. İsveç’e eğitim faaliyetleri amacıyla gitmek isteyen kişilerin İsveç vizesine başvurmadan önce eğitim görecekleri okuldan kabul belgelerini istemeleri ve vize başvuru dosyasında bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu