Skip to content

İsviçre Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İsviçre Vizesi Hakkında Genel Bilgi İsviçre özellikle banakları, saati ve çikolatasıyla meşhur Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. Fransızca ve Almancanın yaygın olarak konuşulduğu federal bir devlet yapısına sahip İsviçre 2008 yılında Schengen bölgesine dahil olmuştur. İsviçre vizesi bu tarihten itibaren Schengen yerine geçmektedir (türüne göre). Özellikle Alpler’de ki turistik faaliyetler neticesinde her yıl milyonlarca ziyaretçinin yolunu tuttuğu bir ülkedir. Ayrıca kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de senenin her dönemi hareketli olan İsviçre’de aynı zamanda iş kurmak ya da iş anlaşmaları yapmak amacıyla da birçok iş adamı ziyaretlerde bulunmaktadır.

Federal yapı ve vergilendirme sisteminin farklılığıyla bazı sektörlerin için İsviçre’nin bazı bölgeleri oldukça uygun vergilendirme koşulları sağladığından İsviçre’deki ticari faaliyetler sürekli hareketlidir. İsviçre Vizesi Hakkında Genel Bilgi Almanya – Türkiye arasında işçi göçü anlaşması çerçevesinde Almanya’ya yerleşmiş Türklerden bazıları daha sonraları İsviçre’de hayatlarına devam etme eğilimi göstermiştir. Bu nedenle İsviçre’de yaşayan Türk asıllı vatandaş sayısı azımsanmayacak derecededir.

İsviçre Vizesi Hakkında Genel Bilgi Türkiye ve İsviçre arasındaki ikili ilişkilerde en büyük yeri İsviçre’deki Türk azınlık tutmaktadır. Ayrıca İsviçre’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağladığı Aile/Akraba ziyareti vizesinin en büyük sebebi de orada bulanan Türk vatandaşlarıdır. İsviçre diğer Schengen bölgesine benzer vize işlemleri ve kurallarına sahip olsa da ülke içindeki kurallar federal yapı gereği kendi içinde bile ufak değişkenlikler gösterebilmektedir. İsviçre vizesine başvuran kişilerin bu konular hakkında gidecekleri yeri araştırmaları faydalı olacaktır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu