Skip to content

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Devleti, Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilere Osmanlı Devleti dönemlerindeki Cenevizliler vasıtasıyla çok eski tarihlerde başlamış bir devlettir. Osmanlı’nın Akdeniz’deki faaliyetleri esnasında sık sık karşı karşıya gelen iki ırk I. Dünya Savaşında da karşı karşıya gelmiş olmasına rağmen günümüzde Türkiye – İtalya ilişkileri tamamen dostluk temelleri üzerine kurulmuş ilişkiler olarak devam eder. 2000’li yılların başında yaşanan Abdullah Öcalan krizi dışında iki ülke arasında büyük problemler olmamıştır.

İtalya Devleti Türkiye’den gelecek olan ziyaretçilerden Bordo pasaport sahiplerine giriş – çıkış tarihleri fark etmeksizin vize rejimi uygularken Siyah, Gri, ve Yeşil pasaportlu vatandaşlar İtalya’da 180 günlük süre kapsamında 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz giriş – çıkış ve konaklama hakkına sahiptir. İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya özellikle Hristiyan dünyası için çok önemli bir yer olan Vatikan’ı sınırları içerisinde bulundurması nedeniyle Dünyanın en çok turist alan ülkelerinden biridir. Vatikan’ın yanında Roma’nın tarihi, Milano’nun tarihi ve kültürel güzellikleri de ülkeye turist çeken başlıca faktörlerdir.

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi Bunlara ek olarak Venedik kentindeki kendi özgü su üstüne kurulmuş şehir yapısı ve İtalyan modasının dünyaca ünlü olması gibi nedenlerde ülkeyi turist akınına uğratmaktadır. Ayrıca Dünyaca ünlü pizza ve dondurmasıyla zengin İtalyan mutfağı hem Türkiye’den hem diğer ülkelerden turistlerin ilgisini çekmektedir.

İtalya Vizesi Hakkında Genel Bilgi İtalya Schengen bölgesine üye bir ülkedir. Türkiye ve İtalya’nın ortak üyelikler bulunan birçok uluslararası örgüt bulunmakla beraber İtalya’da ikâmet etmekte olan yaklaşık 35 bin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunmaktadır.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu