Skip to content

İtalya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İtalya Vizesi son yıllarda en çok başvurulan vizelerden biridir. Çeşitli evrakların hazırlanmasını gerekli kılan ve İtalya’ya giriş için mecburi olan bu vize için kişiler son derece titiz davranmak durumundadır. İtalya vize işlemleri yaptırabilmek için öncelikle geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Bununla birlikte başvuracağınız vize türüne göre istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Vize işlemleri sırasında hazırlanması gereken evraklar dışında uyulması gereken birçok prosedür daha bulunuyor. Bu yasal prosedürler insanların kafasını karıştıran ve içinden çıkılmaz işlemlerdir. Ancak alanında profesyonel olan Long Vize firması ile bu süreci kolay şekilde atlatabilme imkânı bulunuyor. Long Vize firmamız sizlere bu süreçte en iyi hizmet ve uzman kadro desteğini sunuyor ve vizenizi sorunsuz şekilde almanıza yardımcı oluyor.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İtalya Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

İtalya vizesini alabilmek için öncelikle pasaportunuzun seyahat edebilmeniz için uygun olması gerekiyor. Vize başvurularından muaf olanlar hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaportu olanlardır. Bu kişilerin 180 günü aşmayacak şekilde ülkeye vizesiz gidebilme imkânları bulunuyor. Ancak bordo yani umuma mahsus pasaport sahipleri ile Türkiye ‘de yaşayan üçüncü ülke kişilerinin vize alması mecburi kılınan durumlardan biridir.

Bununla birlikte daha önceden geçerliliği bulunan Schengen vizesi olan kişilerin de bu vize ile seyahat etmeleri mümkündür. Kısa süreli vize başvuruları için kurumsal ve yetkilendirilmiş firmalardan hizmet alabilme imkânı sunulmuştur.  Başvuru sırasında kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını bildirmeleri gerekiyor. Kendilerinden istenilen İtalya Vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmalı ve bu form üzerinde seyahat amacını belirtmeleri isteniyor.

İtalya Vizesi Başvuru Türleri Neler?

İtalya’ya seyahat edecek kişiler için birçok farklı vize türü bulunuyor. Kişiler kendi amaçlarına hitap eden bir vize türünü seçerek başvurularını gerçekleştiriyorlar. İtalya vize başvurusu için seçilebilecek olan vize türleri arasında şunlar vardır;

 • İtalya turistik vize
 • İtalya oturma vize
 • İtalya çalışma vize
 • İtalya aile ziyareti vizesi
 • İtalya ticari vize

Bunun dışında farklı kategorilerde de vizeler bulunuyor. Evraklarını hazırlarken bu kategorileri göz önünde bulundurmak durumundadır. Long Vize Turizm firmamız sizlere bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır.

Vizesi İtalya
İtalya Vizesi

İtalya Büyükelçiliği Vize

İtalya Büyükelçiliği Vize işlemleri için kişilerin hazırlaması gereken birtakım evraklar bulunuyor. Vize evrakları ve ücretleri her yıl güncelleniyor. Bu nedenle eski bilgilere dayanarak işlem yapmak vize alım sürecinizin daha fazla uzamasına neden olacaktır. İtalya vizesi alacağınız zaman bu alanda profesyonel ve kurumsal olarak çalışan yetkilendirilmiş Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

İtalya vizesi başvurularında birden fazla vize türü bulunuyor. Bu vize türleri arasından sizin İtalya’ya gidiş amacınıza en uygun olanını tercih etmelisiniz. İtalya Turistik vize, eğitim vizesi, oturum vizesi, ticari vize, arkadaş ve aile ziyareti vizesi tercih edilebilecek olan vizeler arasında yer alıyor. Bunların yanında evraklarınızı hazırlarken yazdığınız dilekçede de bu vize türünü belirtmeniz istenecektir.

İtalya Büyükelçiliği Vize Başvuruları

İtalya vize başvurusu sırasında evrakların güncelliği son derece önemlidir. Evrak sürecinde profesyonel olarak firmamızdan hizmet almak sürecin daha kolay geçirilmesinde yardımcı olacaktır. Hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

 • Pasaport: Pasaportunuzun güncel olması on yıldan eski olmaması ve en az iki tane boş yaprağı bulunmalıdır. Aynı zamanda eski pasaportlarınız varsa onları da başvuru dosyasına eklemelisiniz.
 • Başvuru formu: başvuru formunu başvuru merkezlerinden ve online olarak temin edebilirsiniz. Üzerinde kişisel ve iletişim bilgileri de dâhil olmak üzere istenilen her bilginin doldurulması gereklidir.
 • Taahhütname ve dilekçe
 • Davetiye
 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Bunların dışında öğrenciyseniz okuduğunuz okuldan alacağınız öğrenci belgesi, evliyseniz evlilik cüzdanı örneği, çalışıyorsanız çalıştığınız kurumdan belge gibi evraklar da dosyanızda olması gerekenler arasındadır. İtalya Büyükelçiliği Vize başvurusu sırasında Seyahat bilgilerini içeren uçak rezervasyonları ve konaklama bilgileri de istenilen evraklar arasındadır.

Vize Randevusu ve Parmak İzi

İtalya Büyükelçiliği vize işlemlerini yaptığınız süre içerisinde vize randevunuzu da almanız gereklidir. Vize randevusu yoğunluğa göre ileri bir tarihe verilebilir. Bu nedenle vize işlemlerinizi yaptıracağınız zaman seyahatten bir ay öncesinden işlemlere başlamalısınız. Long Vize Başvuru Merkezimiz sizlere bu konuda son derece yardımcı oluyoruz.

Aynı zamanda Long Vize Turizm firmamız vize harçlarının yatırılması konusunda da sizlere gereken desteği veriyor. Harçlar yatırıldıktan sonra vize randevusunda parmak izi uygulamasından geçerek vizenizi 7 gün içerisinde alabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize İtalya
İtalya Büyükelçiliği Vize

İtalya Konsolosluğu Vize

İtalya Konsolosluğu Vize işlemleri İtalya’ya gitmeyi düşünen kişilerin mutlaka yaptırması gereken mecburi işlemlerdir. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi kişilerin zorlanmasına ve hatta çok zaman vize reddi ile karşılaşmalarına neden olabiliyor. İtalya vizesi alabilmek için evrak hazırlama sürecine gereken önemin verilmesi şarttır.

Vize işlemleri için pasaportun güncel olmasından biyometrik fotoğraf çekimine kadar son derece geniş bir evrak skalası bulunuyor. Bunların hem güncel olması hem okunur durumda olması da önemli konular arasındadır. Başvuru merkezlerine şahsi olarak başvurularınızı yapmadan önce mutlaka gerekli evraklar konusunda bilgi edinmeniz gerekiyor. Evrak skalası geniştir ve her vize türü için farklı evraklar hazırlanması gerekebilir.

İtalya Vize Başvuru Merkezleri

İtalya vize işlemlerini Firmamız Long vize Başvuru Merkezimiz ile iletişime geçerek başlatabilirsiniz. Başvurular sırasında birtakım olumsuzluklar ile karşılaşabilirsiniz. Başvuru türüne uygun olmayan evrakların hazırlanması ya da istenilen evrakların güncel olmaması en önemli sorunlar arasında bulunuyor. İtalya vize başvurusu sürecinde bu sorunlarla uğraşmak istemezseniz vize başvuru firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Long Vize başvuru merkezi olarak sizlere kurumsal bir süreç içerisinde hizmet veriyoruz. İtalya Konsolosluğu Vizesi Evrakların hazırlanması, güncel olmayanların güncellenmesi, başvuru için harçların yatırılması ve daha birçok konuda çalışanlarımız sizlere gereken desteği veriyor. Vize başvuruları sırasında randevu tarihi de önemli bir konudur. Randevuya giderken ne tür sorular sorulacağı ve ne şekilde cevap verileceği konularında sizlere gereken bilgiler tarafımızca veriliyor.

İtalya Konsolosluğu Vize Evraklarının Hazırlanması

Long Vize Turizm firması olarak vize evraklarının hazırlanmasında son derece titiz davranıyor. Evrakların süresinin dolmadan teslim edilmesi ve eksiksiz olarak sunulması vizenin kabulü açısından son derece önemlidir. Özellikle başvuru sırasında pasaportun güncel olması ve başvuru formunun eksiksiz doldurulması gereklidir.

İtalya Konsolosluğu Vize randevusu kişilere başvuru evraklarının tesliminden sonra veriliyor.   incelemesi, dijital parmak izi uygulaması ve randevu sırasındaki ikna edici konuşmalarınız ile kısa süre içerisinde vizenizi alabiliyorsunuz. Long Vize Turizm firmamızın çalışanları sizlere her aşamada destek veriyor ve vize harçlarının güncel bilgisini de sizinle paylaşıyorlar. Tüm süreç tamamlandığında en geç 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. İtalya Konsolosluğu Vize İşlemleri Hakkında firmamıza ulaşabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize İtalya
İtalya Konsolosluğu Vize

İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak isteyenlerin yasal birçok prosedürü yerine getirmesi ve evrak sürecini eksiksiz tamamlaması gereklidir. Bu ziyaret için kişilerin mutlaka malta bulunan yakınlarından ve arkadaşlarından bir davetiye almış olmaları gereklidir. Davetiyenin e posta ile ya da faks ile gönderilmesi önemli konular arasındadır. Bu davetiye yanında gönderen kişinin pasaport ve kimlik bilgileri ile oturum izin belgelerinin de fotokopilerinin bulunması önem taşıyor.

İtalya aile arkadaş ziyareti vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken konuların başında ise pasaportun geçerlilik süresi bulunuyor. Seyahat bittikten sonra da bir süre kullanılabilirliğini koruması gereken pasaportların yıpranmamış ve okunabilir seviye olması da önemli konulardan biridir.

İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları Neler?

Davetiye ve pasaport kadar önemli olan diğer evraklar arasında başvuru formu, taahhütname, kişisel olarak yazılan bir dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus örneği olmak üzere çeşitli belgeler hazırlanmalıdır. Bunların yanında finansal durumları açıklayıcı belgelerin bulunması da önemli detaylar arasındadır.

Kişilerin seyahat tarihini belirten uçak bileti fotokopisi, gidilen yerde konaklanacak otel vs rezervasyonları ya da adresleri de İtalya vize başvurusu sırasında belirtilmesi gereken konular arasında bulunuyor. Sağlık sigortasını mutlaka vize başvurusu sırasında yaptırmış olmalısınız. Bunlara ek olarak mesleki ve finansal bilgilerinizi de vize evraklarına eklemeniz gerekiyor.

İtalya Vizesini Nasıl Alabilirsiniz?

İtalya Aile Arkadaş Ziyareti vize  alabilmek için evraklarınızı hazırlamanın yanı sıra mutlaka vize randevusu tarihi de almanız gerekiyor. İtalya Vize randevusu almak ve evrakların eksiksiz teslim edilmesi son derece sıkıntılı bir süreçtir. Ancak bu alanda yetkilendirilmiş kurum olan Long Vize firmamız sizlere yüksek standartlarda hizmetler sunuyor. Long Vize Turizm firmamız standartları bakımından son derece profesyonel bir firmadır ve vize işlemlerinizi hızlıca tamamlamanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Her yıl güncellenen vize ücretleri ve başvuru evrakları konusunda sizlere en iyi şekilde bilgi vermekle kalmıyor aynı zamanda bu süreci kurumsal bir düzeyde takip etme hizmeti de sunuyoruz. Vizenizi sorunsuz ve en kısa sürede almak isterseniz İtalya vize başvurusu yaparken firmamızdan destek alabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İtalya
İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İtalya Ticari Vize

İtalya Ticari Vize için kişilerin hem kişisel hem mesleki hem de finansal bakımdan birçok evrak hazırlaması gerekiyor. Kişisel evraklar İtalya vizesi almak isteyen herkesin hazırlaması gereken standart evraklar olurken ticari vize için ek istenilen birçok evrak daha bulunuyor. Bu konuda büyük bir evrak karmaşası içerisinde bulunan kişiler Long Vize firmamızın hizmetlerinden yararlanabilme olanağına sahiptirler.

İtalya ticari vizesi alımı sırasında kişilerin evraklarının toplanmasından doldurulmasına ve ilgili mercilere teslimine kadar büyük bir titizlikle çalışan profesyonel kadromuz bulunmaktadır. Bu işlemler sırasında hazırlanacak evrakların her sene güncellenmesi ve yeni evrak istemlerinde bulunmaları kişileri büyük bir sıkıntılı sürecin içerisine itebiliyor. Böyle durumlarda profesyonel olarak hizmet almak kaçınılmazdır.

İtalya Ticari Vize İçin Hazırlamanız Gereken Evraklar

İtalya ticari vizesi alacağınız zaman hazırlamanız gereken evrak listesi 3 farklı grupta incelenebilir. Bu evrak listeleri şu şekilde gruplandırılabilir:

 • Kişisel Evrak Listesi

Bu evrak grubunda kişilerin pasaportu, seyahat sağlık sigortası, biyometrik fotoğraflar, konaklama ve seyahat bilgilerini içeren belgeler, İtalya Vize başvuru formu ve pasaportta işlenen sayfaların fotokopileri bulunuyor. Tüm bu evraklar standarttır ve İtalya vizesine başvuran herkes bunları hazırlamak zorundadır.

 • Finans Durumunu Gösteren Evraklar

Finans durumunu gösteren evraklar da önemli sayılan ve titizlik gerektiren evraklardır. Bunlar bankalardan alacağınız banka hesap dökümleriniz. İtalya Ticari Vizesi başvurusu sırasında Aracınızın ruhsatı, sahip olduğunuz tüm tapular bu grupta bulunuyor.

 • Mesleki Evraklar

Mesleki evrak grubunda hangi işte ne kadar süredir çalıştığını belirten evrakların bulunması gerekiyor. İtalya Vizesi Evrakları Ve Belgelerinin yanında ek evraklar da vardır. Bu ek evraklar bazen yaptığınız işin niteliğine göre de değişebiliyor.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya Ticari vizesi başvurusu yaparken evraklarınızın tam olarak hazırlandığından eminseniz başvuruların İtalya Büyükelçiliği ya da İtalya konsolosluklarına yapılması gerekiyor. bu başvurular sırasında aynı zamanda vize randevusu için tarihte alınması gereklidir. Ancak vize randevusu tarihi almak işlerin yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilir. Long Vize Turizm firmamız sizin adınıza vize başvurusunu yaparken en erken tarihe olacak şekilde vize randevusunu alabiliyorlar. Bu şekilde İtalya seyahatinizde herhangi bir gecikme meydana gelmiyor.

Ticari Vize İtalya
İtalya Ticari Vize

İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vize turizm amaçlı olarak İtalyayı ziyaret edecek olan kişilerin belirli süreliğine aldıkları vizelerdir. Bu vizelerin alımı da diğer tüm vize süreçleri gibi karmaşıktır. İtalyanın vize konusunda titiz davranması kişilerin bu süreçte zorlanmasına neden olabiliyor. Vize alımı sırasında kişilerin üzerinde durması gereken konuların başında evraklarını eksiksiz hazırlaması geliyor. Evraklar eksik ya da doğru olmadığında İtalya vize başvurusu ret alabiliyor.

İtalya Turistik vizesi alınacağı zaman öncelikle kişilerin profesyonel yetkilendirilmiş bir kurumdan destek alması öneriliyor. Çünkü süreç yasal prosedürler bakımından son derece karmaşıktır. Bununla birlikte vize randevusu almak da sanıldığı kadar kolay değildir.

İtalya Turistik Vize Evrakları

İtalya’ya turizm amacı ile gitmeyi düşünen kişilerin hazırlaması gereken evrakların başında güncel bir pasaport bulunuyor. Pasaportun on yıldan eski olmaması dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Bunlarla birlikte seyahatinizin biteceği tarihe göre en az 6 ay daha bu pasaportu kullanabileceğiniz bir güncellikte olması şarttır. Pasaport yenilenmiş ise eski pasaportlarınızı da ilgili mercilere bildirmeniz gereklidir.

İtalya Turistik vize başvurusu sırasında istenilen diğer evraklar arasında; başvuru formu, davetiye, seyahat sağlık sigortası, gidiş amacınızı belirten başvuru dilekçeniz, iki adet biyometrik fotoğraf, eğitim ve finans bilgileriniz bulunuyor. Aynı zamanda gittiğiniz yerde kalacağınız otel konaklama bilgileri ile uçuş tarihlerinizi belirten uçuş bilgilerinizi de bildirmeniz gereklidir.

 • İtalya Vizesi Alırken Önemli Detaylar

İtalya turistik vizesi alırken önem verilmesi gereken konuların başında vize randevusu da bulunuyor. İtalya çok fazla turist ağırlayan ülkelerden biri olduğu için bahar ve yaz aylarında vize başvuruları yoğunlukta oluyor. Bu nedenle de İtalya vize işlemleri için mutlaka seyahat tarihinden bir ya da bir buçuk ay öncesinden evrak hazırlamaya başlamanız gerekiyor.

İtalya vize işlemleri yapılacağı zaman bu alanda Long Vize Turizm firması olarak vizenizi en kısa süre içerisinde almanıza yardımcı oluyoruz. Vize randevusu sırasında da yanınızda bulunan uzman kadromuz sayesinde vizeniz seyahat tarihinizden önce elinize geçiyor ve güvenli şekilde seyahat edebilme imkanı buluyorsunuz. İtalya Turistik Vizesi İşlemleri Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Turistik Vize İtalya
İtalya Turistik Vize

İtalya Vize Başvurusu

İtalya Vize Başvurusu yapacak olan kişilerin yanlarında birçok evrakı bulundurması gerekiyor. Karmaşık bir vize süreci birçok insanın zorlandığı ve çok zaman vizelerini almakta sorun yaşadığı bir süreçtir. Bu süreçte Long Vize Başvuru Merkezi olarak sizin adınıza vize başvuru sürecinizi en detaylı şekilde takip ediyoruz.

Vize işlemleri sırasında pasaport ve İtalya Vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması son derece önemli bir konudur. Bu konuda insanlar genelde büyük sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Çünkü başvuru formundaki bilgilerin hem güncel olması hem de eksiksiz doldurulması gereklidir. İtalya Vize formu haricinde de kişilerin hazırlaması gereken birçok evrak bulunuyor. Bu nedenle de kişilerin vize işlemlerine seyahat tarihlerinden en az 1 ay öncesinden başlaması önerilmektedir.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle başvuru formunu doldurması ve pasaportu yenilenecekse yenileme işlemlerini yaptırması gereklidir. Daha sonrada şu belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması işlemi yapılır:

 • Pasaport ve eski vizelerin fotokopileri
 • Başvuru formunun doldurulması
 • Davetiye
 • İki tane biyometrik fotoğraf
 • Seyahat ve konaklamaya dair bilgilerin bulunduğu evraklar
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh belgesi
 • Bunların dışında seyahat masraflarını gösteren belgeler, mesleki belgeler, eğitim ve finans ile ilgili belgeler isteniyor. Bu belgeler dışında seyahat amacınıza uygun olarak ek belge isteminde de bulunabilirler. Belgelerinizi tamamladıktan sonra ilgili mercilere başvurular yapılır ve sizlere vize randevusu verilir. İtalya Vize randevusunda sizlere sorulan sorulara çelişkili yanıtlar vermek vize başvurunuzun ret almasına neden olacaktır.

Vize Başvurusunda Önemli Detaylar

İtalya vize başvuru işlemleri sırasında karmaşık bir süreçten geçmek yerine bu işi profesyonel olarak yapan yetkilendirilmiş kurumlardan destek alabilirsiniz. Long Vize Turizm firmamız bu konuda aradığınız desteği en iyi şekilde sunmaktadır.

Vize başvuru sürecinde randevunun alınması, dijital parmak izi uygulaması ve daha birçok konuda çalışanlarımız sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyorlar. Güncel olmayan belgelerinizi tespit eden ekibimiz pasaport ve evrak yenileme sürecinde de yol gösterici şekilde hareket ediyorlar. Bunların yanında vizenizi sorunsuz şekilde almanıza en iyi desteği veriyorlar. İtalya Vize Başvurusu İşlemleri Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu İtalya
İtalya Vize Başvurusu

İtalya Vize Evrakları ve Belgeleri

İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri vize başvuru sürecinin en önemli adımını oluşturuyor. İtalya’ya iş, eğitim, turizm ya da aile arkadaş ziyareti için gitmek isteyenlerin bu evrakları eksiksiz hazırlaması son derece önemlidir. İtalya Turistik vize almak kişiler için karmaşık bir süreç olarak görülebilir. Bu süreçte tüm yasal prosedürleri kurumsal bir bazda yerine getiren ve sizlere evrak konusunda en iyi şekilde destek veren Long Vize firması olarak en iyi desteği sunuyoruz.

Vize işlemlerinin başlangıcından vizenin alındığı tarihe kadar sizlere her türlü hizmeti sunan firmamız sayesinde vizenizi kısa sürede alabilmek mümkün hale geliyor. Vize için hazırlayacağınız Gerekli evrak listesini sizlere güncel olarak sunuyoruz. Bu listeye göre yenilenmesi gereken evraklarınız konusunda da sizlere gerekli bilgileri veriyoruz.

İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri Neler?

İtalya seyahati konusunda İtalya Vize evrakları ve belgeleri farklı kategorilerde incelenebilir. Bu evrakların bir kısmı standart evraklar dır. Bir kısmı ise vize türüne göre farklılık gösteren evraklar dır. Standart evraklar arasında şunlar bulunuyor:

 • Pasaport ve vize başvuru formu
 • Vize için kişisel dilekçe ve davetiye
 • Kimlik fotokopisi ve taahhütname
 • Seyahat ve konaklama bilgileri
 • İş ve finansal bilgiler
 • Evli olanların evlilik cüzdan fotokopileri

Bunların dışında meslek bilgileri açısından detaylandırılan belgeler de bulunuyor. İtalya vize işlemleri sırasında bu belgelerin güncelliği konusunda sizlere gereken desteği veriyoruz.

Vize İşlemlerinde Evrak Teslimi

İtalya vize işlemlerinizi yapabilmek için İtalya Vize evrakları ve belgeleri dosyanızı hazırladıysanız dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de İtalya vize randevusu dur. Randevu almak her zaman kolay değildir. Çünkü konsolosluklar son derece yoğundur. Başvuru merkezlerinde de aynı yoğunluk olduğundan bu işlemi profesyonellere bırakmak son derece önemlidir.

Vize randevusu sırasında dijital parmak izi uygulamasından geçirilir ve yetkililerin sizlere sorduğu sorulara yanıtlar vermeniz gerekir. Bu konuda sizlere yardımcı olan Long Vize Turizm firmamız her türlü bilgi konusunda önemli bir destek sunuyor. Vize alımı sırasında bir sorun yaşanmaz ise en geç 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilir ve seyahatinize gidebilirsiniz. İtalya Vizesi Gerekli Evraklar İşlemleri Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Evrakları ve Belgeleri İtalya
İtalya Vize Evrakları ve Belgeleri

İtalya Vize Formu

İtalya Vize Formu Online olarak temin edilebilen vize evraklarından biridir. Ancak bu formun doğru ve eksiksiz doldurulması son derece önemlidir. İtalya Vizesi başvuru formunu doldururken mutlaka her bilginin güncel olmasına önem verilmelidir. Bu bilgiler ışığında vize başvurunuz başlatılır. Ancak vize başvurusu yaparken sadece başvuru formu yeterli değildir. İtalya vizesi alırken mutlaka detaylara önem vermeniz gerekiyor.

İtalya vize işlemleri sırasında doldurulması gereken başvuru formu kurumumuz aracılığı ile de temin edebilirsiniz. Long Vize Firmamız sizlere başvuru süresi boyunca önemli kolaylıklar sağlıyor ve çok zor bir süreç olarak görülen vizenin daha kolay alınmasında yardımcı oluyor. İtalya vizenizi hızlı şekilde alabilmek için yetkilendirilmiş olan aracı kurumumuzdan destek alabilirsiniz.

İtalya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

İtalya vizenizi alabilmek için mutlaka pasaportunuzu güncellemeli ve seyahat türünüzü olması gerektiği şekilde seçmelisiniz. Vize sürecinde karşınıza çıkacak olan vize türleri şunlardır:

 • İtalya arkadaş ve aile ziyareti vizesi
 • İtalya oturma vize türü
 • İtalya turistik vize türü
 • İtalya eğitim vize türü
 • İtalya ticari vize türü
 • Bunların dışında farklı vize türleri de bulunuyor. Başvuru Formu başvuru türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişilerin geçerli schengen vizesi var ise vizeden muaf tutulabiliyor. Diplomatik ve hizmet pasaport sahipleri de belli koşullar altında vizeden muaftırlar. Ancak bunların dışındaki kişilerin vize alması zorunlu durumlardan biridir.

Vize Alırken Önemli Detaylar

İtalya Vize başvurusu yapacağınız zaman Long Vize firmamız sizlere en iyi şekilde destek sunuyor. Başvuru Formu işlemlerinizi Firmamızın sunduğu destekler sayesinde kısa sürede vizenizi alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Long Vize Turizm firması olarak vize başvuru sürecini baştan sonra kurumsal bir hizmet anlayışı ile takip ediyoruz. Evrakların toplanması ve güncel olmayan evrakların yeniden temin edilmesi konusunda sizinle birlikte hareket ediyoruz. Bunlarla birlikte evrak teslimi sırasında sizinle birlikte kuruma geliyor ve başvuru işlemini yaparken oluşabilecek sorunlar konusunda gerekli desteği veriyoruz.

Long Vize firmamız sizin adınıza randevuyu alıyor ve bu randevu sırasında olabilecek konusunda gerekli bilgileri sizlere sunuyor. Kısacası vize almak konusunda firmamız son derece titiz çalışmalar gerçekleştiriyor ve 7 gün gibi kısa bir süre içerisinde vizenizi almanıza yardımcı oluyor. İtalya Vize Formu İşlemleri Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Formu İtalya
İtalya Vize Formu

İtalya Vize İşlemleri

İtalya Vize İşlemleri, İtalya’yı ziyaret edecek olan kişilerin yaptırması mecburi olan yasal işlemlerdir. Vize bir ülkenin resmi kurumları tarafından yabancılara verilen dolaşım izni olarak tanımlanabilir. Ancak vize almak hem karmaşık hem de son derece sıkıntılı bir süreçtir. Güney Avrupa’da yer alan İtalya’da vize işlemleri konusunda son derece titiz davranan ülkeler arasındadır. İtalya vizesi alabilmek için geçerli bir pasaportunuzun bulunması şarttır.

İşlemler için hazırlanması gereken evrak listesi bir hayli kabarıktır. Bu listenin güncel olması ve tamamen doğru beyan edilen evraklar olması kişilerin sorumluluğunda konulardır. Vize işlemleri sırasında kullanılacak olan pasaportun on yıldan daha eski olmaması gerekiyor. Bununla birlikte pasaport yenilemesi yapan kişilerin eski pasaportlarını da vize dosyasında bulundurması mecburi durumlardandır. 

İtalya vize başvurusu konusunda firmamız en iyi profesyonel hizmeti sunmaktadır. Bu süreçte ihtiyacınız olan her detay Long Vize Turizm Firmamız tarafından düşünülmektedir.

İtalya Vize İşletmeleri’nde İstenilen Belgeler

İtalya vize işlemleri sırasında istenilen belgeler arasında birçok farklı evraktan bahsedilebilir. Bu evrakların bazıları standart evraklardır. Bazıları da kişilerin vize başvuru türüne göre değişen evraklardır. Standart evraklar arasında şunlar sayılabilir:

 • Geçerliliği seyahat bitiminden sonra 6 ay daha olan güncel pasaport,
 • Başvuru formu,
 • Taahhütname,
 • İtalya Konsolosluğu Vize bölümüne yazılan bir şahsi dilekçe,
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Seyahat ve konaklama bilgilerini gösterir belge,
 • Davetiye

Bunların dışında mesleki, eğitim ve finansal durumları gösteren belgeler de dosyada olması gereklidir. Seyahat masrafları ile ilgili belgeler de hazırlanması gereken evraklar arasındadır.

İtalya Vizesi İçin Önemli Bilgiler

İtalya vize başvurusu sırasında kişilerin mutlaka pasaportunun güncel olmasına önem vermesi gerekiyor. Bununla birlikte vize randevusuna geç kalınmamalı ve burada sorulan sorulara çelişkili cevaplar verilmemelidir. Dijital parmak izi uygulaması mecbur durumlar arasındadır.

Kişilerin vize işlemlerinin sorunsuz yürümesi için yetkilendirilmiş firmalardan biri olan Long Vize firmamızdan destek alabilirsiniz. Long Vize Turizm firmamız son derece geniş çapta hizmet verip vize sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm zorluklardan sizleri kurtarmaktadır. Bizler sizin adınıza tüm vize sürecinizi takip ediyor ve vizenizi sorunsuz almanıza yardımcı oluyoruz.

Vize İşlemleri İtalya
İtalya Vize İşlemleri

İtalya Vize Randevusu

İtalya Vize Randevusu vize alım sürecinde en önemli aşamalardan biridir. Bu süreçte kişilerin üzerinde durması gereken en önemli konulardan birisi de vize evraklarının eksiksiz tamamlanması ve vize randevusunu başarı ile geçmesidir. Vize randevusu alabilmek için öncelikle kişilerine evraklarını tam şekilde hazırlayıp ilgili mercilere teslim etmesi gerekiyor. İtalya vizesi alırken süreç oldukça karmaşık görünebilir. Bu nedenle de Long Vize firması olarak sizlere bu süreçte en iyi kurumsal desteği sunmaya gayret ediyoruz.

Vize işlemlerini yaptıracağınız zaman firmamıza başvurmanız yeterli oluyor. Long Vize Turizm Firmamız sizin adınıza tüm evrakları hazırlıyor ve bu evrakları teslim ederken de randevu tarihi alırken de yanınızda sizlere destek veriyorlar.

İtalya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İtalya vizesi alırken evraklarınızı eksik olmayacak şekilde hazırladıktan sonra ilgili kurumlara bu evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Evrakların kontrolleri tamamlandıktan sonra sizlere uygun bir tarihte vize randevusu verilir. Vize randevusu sırasında sizlere seyahat amacınız, nerede konaklayacağınız, gittiğiniz yerde tanıdıklarınızın olup olmadığı, ne kadar kalmayı planladığınız gibi sorular yöneltilebilir.

Aynı zamanda İtalya vize randevusu sırasında dijital parmak izi uygulamasından da geçmeniz gereklidir. Bu uygulama birçok ülkenin vize işlemleri sırasında gerekli olan bir uygulamadır. İtalya vize başvurusu sırasında da bu parmak izi uygulamasından geçme şartı bulunuyor. Randevu sırasında da verdiğiniz cevaplar yetkilileri tatmin etmiş ise vize başvurunuz kabul edilir ve en geç 7-10 arasında vizenizi alabilirsiniz. Ancak vize işlemlerinize mutlaka seyahatin 1 ay öncesinden başlamanız gereklidir.

İtalya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İtalya vizesi alınırken mutlaka pasaportun güncel olmasına ve yırtık ya da yıpranmış olmamasına dikkat etmelisiniz. Seyahat bitiminden 6 ay sonrasına kadar hala vizenizin geçerliliğinin olması gereklidir. Eğer eski pasaportlarınız var ise bunları da mutlaka başvuru sırasında dosyanıza eklemeniz önemlidir.

Vize başvurusu sırasında içinden çıkılmayacak yasal prosedürlerle karşılaşabilirsiniz. Bazı evrakların örneğin vize talep dilekçesi yabancı dilde hazırlanması istenebilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için sizlere profesyonel destek veren yetkilendirilmiş bir kurum olan firmamızdan İtalya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında yardım alabilirsiniz. Long Vize turizm firması olarak mutlaka İtalya vizesi alacak kişilere en iyi desteği sunuyor ve vizenin kısa sürede alınmasında yardımcı oluyoruz. İtalya Vize Randevusu Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Randevusu İtalya
İtalya Vize Randevusu

İtalya Vize Ücreti

İtalya Vize Ücreti vize başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasında yer alıyor. Vize ücretleri her sene güncellendiği için kişiler bu konuda güvenilir kaynaklardan bilgi almak zorundadırlar. Long vize firması olarak vize ücretleri konusunda güncel bilgileri veriyoruz ve aynı zamanda vize başvuru işlemlerinizi de yakından takip edebiliyoruz. Vize işlemlerinden muaf pasaport sahipleri dışındaki kişilerin hazırlayacağı evrakları en iyi şekilde takip ediyoruz. Vizenin alınması için gerekli mercilere başvuruların yapılmasında yardımcı oluyoruz. Güncel vize ücretleri için firmamızı arayabilirsiniz.

İtalya vize işlemleri sırasında pasaportunuz güncel değilse vizenizi almak son derece sıkıntılı bir süreç ortaya çıkarabilir. Güncel olmayan İtalya Vizesi Evrakları Ve Belgeleri hakkında sizlere detaylı bilgiler sunan ve başvuruya ret alınabilecek her türlü sorun konusunda sizlere yardımcı olan firmamız kurumsal bir firmadır.

İtalya Vize Ücreti Ve Başvuruları

İtalya seyahati için birçok pasaport sahibinin vize alması zorunludur. Vize alımı sırasına pasaport, sağlık raporu, seyahat sigortası ve daha birçok konuda güncel evrak hazırlanması gereklidir. Hazırlayacağınız evraklarınız arasında pasaport, başvur formu, sağlık sigortası, ikametgâh, banka hesap dökümleri ve daha birçok belge eksiksiz hazırlanmalıdır.

Bunların yanında seyahat türünüzü de başvuru sırasında net olarak bildirmek zorundasınız. Seyahatinizi aile ziyaretimi, eğitim ya da iş olarak yapacağınızı belirtmek İtalya vizesi başvurusu sonrasında olumlu yanıt almanız için çok önemli bir detaydır. Bunlara ek olarak randevuda başvuru türüne çelişkili yanıtlar vermemeye de önem verilmelidir.

İtalya Vizesi Randevusu ve Parmak İzi

İtalya vizesi almak isteyenlerin evrak hazırlama sürecinden sonra vize randevusu sürecini de başarı ile geçmesi gerekiyor. Vize randevusu alabilmek sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Bu süreçte öncelikle kişilerin evraklarını başvuru merkezine teslim etmesi gereklidir. Başvuru merkezlerindeki ve diğer resmi kurumlardaki yoğunluk durumuna göre size belli bir tarihte randevu verilir. İtalya Vize Randevusu sırasında dijital parmak izi uygulamasına da girmeniz istenir.

Randevu sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de çelişkili cevaplar vermemesidir. Vize türüne göre farklı ifadelerde bulunmak vizenizin ret almasına ve tüm işlemlerin baştan yapılmasına neden olacaktır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için Long Vize Turizm firmamızdan destek alabilirsiniz. İtalya Vize Ücreti Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vize Ücreti İtalya
İtalya Vize Ücreti

İtalya Vizesi Dilekçe Örneği

İtalya Vizesi Dilekçe Örneği ile vize başvuru sürecinde hazırlamanız gereken dilekçenizi en iyi şekilde yazabilir ve başvurunuzun daha hızlı onay almasını sağlayabilirsiniz. Ancak vize başvuruları sırasında dilekçe tek başına yeterli değildir. Kişilerin bu süreçte dikkat etmesi gereken çok fazla ufak yasal ayrıntı vardır. Long Vize firması olarak sizlere en iyi hizmet desteğini sunuyoruz.

İtalya vizesi alacak olan kişilerin güncel İtalya Vizesi evrakları Ve Belgeleri ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekiyor. Pasaportları yenilenmesi gereken kişilerin bu pasaportları yenilemesi ve eski pasaportları ile birlikte vize dosyasına eklemesi isteniyor. Pasaportlar eski ise, yırtıksa ve okunmuyorsa, en az iki sayfası boş değilse, seyahat bitiminden sonra 6 daha geçerliliği yok ise mutlaka yenilenmesi gerekiyor.

İtalya Vizesi Dilekçe Örneği Ve Vize Evrakları

İtalya vize işlemleri sırasında hazırlanacak evraklar son derece geniştir. Bu evraklar arasında bazıları standarttır ve herkesin hazırlaması mecburidir. Ancak ticari, turizm ya da eğitim vizesi gibi farklılık arz eden durumlarda vizenin türüne göre ek yasal evrakların talebinde bulunulabilir.

Vize evrakları arasında; başvuru formu, davetiye, İtalya vizesi dilekçe örneği, banka ve iş bilgilerini içeren evraklar, seyahatinize dair evraklar, konaklama ve uçuş bilgileriniz olmak üzere birçok resmi belgenin vize dosyasında bulunması gerekiyor. Aynı zamanda kişilerin vize harçlarını da eksiksiz yatırması son derece önemli konulardan biridir.

İtalya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vizesi başvurusu için İtalya konsolosluğu ve büyükelçiliklere başvurmanız gerekiyor. Ancak bunun öncesinden tüm yasal evrakların hazırlanması şartı aranıyor. İtalya vizesi alınacağı zaman randevuya zamanında gidilmesi ve vize için parmak izi uygulamasından başarı ile geçmeniz gerekiyor. Long Vize Turizm firmamız sizin yerinize bu süreci en iyi şekilde takip ediyor ve vize başvurunuzu sizinle birlikte gerçekleştiriyor.

Vize başvurusu sırasında firmamız sizlere güncel vize ücretleri hakkında da detaylı bilgiler sunuyor. Sonrasında tüm evraklarınız ile birlikte başvuru merkezlerine gittiğinizde çalışanlarımız sizlere yasal diğer prosedürler hakkında da yardımcı oluyor. Vize işlemleri sırasında zorluk yaşamamak için firmamızın profesyonel desteğinden yararlanabilir ve süreç hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz. İtalya Vize Dilekçesi Örneği Hakkında firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği İtalya
İtalya Vizesi Dilekçe Örneği

Vfs İtalya Vizesi

Vfs İtalya Vizesi alımı sürecini daha kolay hale getirmek ve vize sürecini hızlandırmak adına yetkilendirilmiş kurumlardan hizmet almak son derece önemlidir. Vfs vize başvuru merkezi de bu işlemlerin yapılabildiği kurumlar arasında yerini alıyor. Ancak buraya başvuru yapabilmek için vize evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanmış olması ve İtalya vizesi başvuru formunu tam olarak doldurmuş olmak durumundasınız.

Vize alım sürecinde başvuru evraklarınızın eksiksiz olması son derece önemlidir. Long Vize firması olarak evraklarınızın eksiksiz olmasına ve vize işlemlerinizin kısa sürede tamamlanmasına destek veriyoruz. İşlem sürecinde çıkan ya da çıkabilecek ek evraklar için de sizlere her türlü bilgiyi sunuyoruz ve işlem sonrasında çıkan vizenin kontrolünü gerçekleştirerek sizlere teslim ediyoruz.

Vfs İtalya Vizesi Evrakları Nelerdir?

İtalya vizesi alımı sırasında hazırlanması gereken evraklar arasında pasaport en önemlilerden biridir. Pasaportun mutlaka geçerliliğinin olması gereklidir. Hatta seyahat bittikten 6 ay sonrada bu belgenin geçerli olması şartı vardır.  İtalya vize başvurusu sırasında hazırlanacak evraklar sizin başvuru şeklinize göre de değişiklik gösterebiliyor.

Vize başvuru evrakları arasında davetiye, başvuru formu, dilekçe, ikametgâh, seyahat sağlık sigortası ve daha birçok belge bulunuyor. Firmamızın alanında uzman olan kadromuz bu evrakları hazırlayarak ve teslim edilme sürecinde sizlere gerekli yardımı sunarak son derece hızlı bir şekilde vize almanızı sağlıyorlar.

İtalya Vizesi Alım İşlemleri

İtalya vizesi almak için evraklarınızı yetkili mercilere teslim etmek durumundasınız. Ancak yetkili mercilere eksik evrak vermek ya da finansal açıdan yeterli bilgi vermemek başvurunuzun ret almasına neden olabilir. Vize başvurusunda ret almak kişilerin tüm işlemleri yeniden yaptırması anlamına gelmektedir. Böyle durumlarla uğraşmak istemeyenler için firmamız yetkilendirilmiş bir kurum olarak sizlere destek veriyor.

Long Vize Turizm firması olarak sizlere sunduğumuz hizmetler sayesinde 7 gün içerisinde vizenizi alabilme imkânı sunuyoruz. İtalya Vize randevusu alımı konusunda da sizlere destek veren çalışanlarımız bu süreçte sizleri yalnız bırakmıyorlar. Her türlü bilgiyi sizinle paylaşan danışmanlarımız vize alım sürecinde hangi vize türünü seçmeniz gerektiği konularında da sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor.

İtalya Vfs Vizesi
Vfs İtalya Vizesi

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu İtalya’ya gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bu süreç kişilerin evrak hazırlama titizliğine, ülkedeki yasal prosedürlerin çeşitliliğine ve başvuru yoğunluğuna göre değişebiliyor. Araya resmi ve dini bayram tatilleri girdiğinde de vize süreci uzayabiliyor. Vize alabilmek için kişilerin yetkilendirilmiş bir kurumsal firmadan destek alması sürecin daha kısa olmasına yardımcı olacaktır. Long Vize firmamız da bu süreçte sizlere en iyi hizmeti sizlere sunmaktadır.

İtalya Vizesi işlemleri sırasında firmamızın uzman kadrosu her türlü evrak ve belge işi ile yakından ilgileniyor. Bu süreçte randevu alımı konusunda da sizlere büyük bir destek sunuyor. Çünkü İtalya vizesi sırasında yoğunluk nedeni ile vize tarihi çok ileri bir tarihe verilebiliyor.

İtalya Vize İçin İstenilen Evraklar

İtalya vizesi alımı sırasında hazırlanması gereken birçok evrak bulunuyor. Bu evraklar ticari, turistik, aile ziyareti, eğitim gibi alanlarda farklılıklar gösterebiliyor. Vize alımı için gerekli olan bu evrakların güncel ve doğru olması son derece önemlidir. Hazırlanması gereken evraklar şunlardır;

 • Pasaportun aslı ve fotokopisi varsa eski pasaportlar,
 • İki adet biyometrik fotoğraf, bu fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekli
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Eğitim, meslek, finansal konuları gösteren belgeler
 • İtalya Vize formu ve dilekçe

Bu belgeler dışında da gerekli olan özel durumu belirten belgeler vardır. Aynı zamanda gittiğiniz yerde konaklama ve seyahat tarihlerinizi belirten evraklar da istenilenler arasındadır. Kişilerin vize başvuru ücreti belgelerini de evrak dosyasına eklemesi gereklidir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya Vizesi alabilmek için seyahat tarihinden 1 ya da 1.5 ay öncesinden başvuru işlemlerine başlamanız gereklidir. Başvuru sürecinde bazen evraklarınız geri dönebilir ve yenileme isteyebilirler. Bununla birlikte randevu sırasında ek belge de isteme durumları olabilir. Bu durum da vize alımını geciktirecektir. 

Long Vize Turizm firmamız bu süreçte işlemlerinizin daha hızlı olmasında ve vizenizi 7 gün içerisinde alabilirsiniz. Kurumsal firmamız bu süreç hakkında sizleri detaylı bilgilendirmektedir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İtalya
İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İtalya’nın Vize İstemediği Ülkeler

AlmanyaLitvanya
AvusturyaMalta
BelçikaLüksemburg
FransaLiechtenstein
Çek Cumhuriyetiİsviçre
DanimarkaHollanda
Yunanistanİsveç
FinlandiyaPortekiz
İspanyaNorveç
MacaristanSlovakya
LetonyaSlovenya
İzlandaPortekiz
İtalya’nın Vize İstemediği Ülkeler

İtalya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus60,36 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi Diliİtalyanca
DiniHristiyan – Yahudi
Telefon Kodu+39
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriPizza – Spagetti – Lazanya – Caponata – Panini – Risotto
Gezilecek YerlerDuomo – Kolezyum – Borghese Müzesi – Vittorio Emanuele II Abides – Caracalla Hamamı – Alberobello
BaşkentRoma
ŞehirleriRoma – Milano – Napoli – Torino – Genova – Floransa – Taranto – Prato
Yüz Ölçümü301.338 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.it
KurucusuGiuseppe Garibaldi
BaşkanıSergio Mattarella
Asgari Ücret1.376 €
İklimiIlıman – Akdeniz
Asker Sayısı347,927
Komşu Ülkeleriİsviçre – Hırvatistan – Fransa- Slovenya
Kuruluş Tarihi2 Haziran 1946
İtalya Hakkında Genel Bilgiler
İtalya
İtalya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

İtalya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa ülkeleri arasında en çok turist çeken ülkelerden birisi Olan İtalya için; kısa süreli ya da uzun süreli başvurularınız için vize almak zorundasınız. Vize başvurusu yapmak için şahsınızı ve seyahatinizi kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında destek alabilirsiniz.

İtalya Ticari Vize Nasıl Alınır?

İtalya seyahatiniz bir ticari görüşme ya da stant ziyareti ise; mutlaka bir fuar davetiyesi ya da karşı şirketten davet mektubu almanız gerekmektedir. Evraklarınız arasında bu seyahati kanıtlayan iş ve maddi durum evrakları da olması gerekmektedir. Tüm evraklarınızı destekleyici niyet mektubu da işlemleriniz açısından büyük artı sağlar. Long Vize Başvuru Merkezimizden İtalya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında destek alabilirsiniz.

Yabancı Ülke Vatandaşları İtalya Vizesine Müracaat edebilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İtalya ülkesi için vize almak zorundalardır. Aynı işlem Türkiye’de bulunun yabancı uyruklu vatandaşlar içinde geçerlidir; ama bazı şartları barındırmaları gerekmektedir. İtalya Turistik Vize Başvurusu yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de oturuma sahip olmaları, yerleşik bir hayata sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye’de çalışıyor olmaları da vize sonuçlarında olumlu etki yaratmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden İtalya Vize Başvurusu kuralları hakkında destek alabilirsiniz.

İtalya Büyükelçiliği Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İtalya Büyükelçiliği vize başvurusu direk almamaktadır. İtalya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan kendi ülke vatandaşlarının sosyal güvenlik ve evrak durumu hakkında hizmet vermektedir. Büyükelçilik ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibine bakmakla da görevlidir. İtalya Konsolosluğu Vize Bölümü işlemleri randevu almadan yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

İtalya Büyükelçiliği bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ve seyahat eden vatandaşlarının işlemlerinden sorumludur. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükumetin politik, kültürel, ticari, ekonomik bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi gibi görevler Büyük elçiliğe aittir. Tüm Büyükelçilik işlem randevuları ve İtalya Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve büyük ve önemli büyükelçiliklerdir. Büyükelçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası sağlam ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağların güçlendirilmesi görevini üstlenir. Büyükelçilik görüşmeleri adına Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, İtalya Ticari Vize İşlemleri için de tüm bilgilerine sahip olabilirsiniz.

İtalya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İtalya Konsolosluğuna ya da İtalya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk başvuru yapamamaktasınız. İtalya Konsolosluğu sadece karar merciidir. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizi uzmanlarımızdan gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz ile hazırlanan evrak ve başvuru formlarınız ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

İtalya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

İtalya Konsolosluğunun uzun dönem vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi ile kısa süreli başvurularını kabul etmektedir. Gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapmaktadır. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan İtalya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanları ile sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

İtalya Konsolosluğu uzun kalış süreli vize başvurularını alır ve değerlendirir.90 günü aşan kalışlarda yani aile birleşimi, çalışma vizesi gibi türlerde de hizmet vermekte olup, İtalya Turistik Vize başvurusunda karar vermek yetkisine sahiptir.Turistik başvuru detayları İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Davetiye Şart Mı?

Almak istediğiniz İtalya Ticari Vize değil de bir akraba ya da aile dostunuzu ziyaret etmek ise; belediye onaylı davetiye getirtmeniz gerekmektedir. İtalya’dan davet eden kişi akrabanız ya da bir arkadaşınız olabilir. Davet eden kişi ile bağınız mektup içeriğinde belirtmesi gerekmektedir ayrıca, davetiye gönderen kişinin oradaki ev metrekaresi ve çalışma durumu da önemlidir. Çalışmayan bir kişi davetiye gönderemez.

Aile Arkadaş Davetiye Örneğine Nereden Ulaşabilirim?

İtalya’daki akrabanız ya da aile dostunuzu ziyaret etmek için davetiye sunmanız İtalya Vizesi başvurusu için en önemli ayrıntıdır. Davetiye Belediyeden ya da yabacılar şubesinden çıkartılmalıdır. Davetiye detaylarına Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Akraba Ziyaretinde Sunduğum Davetiyede Soyadı Tutmak Zorunda Mı?

İtalya seyahatinizi bir aile dostu ya da bir akrabanızı ziyaret etmek için planlıyor iseniz; yurt dışından davet mektubu almanız gerekmektedir. Davet mektubu gönderen kişi ile soyadı tutması zorunlu değildir ama yakın akraba olması vize sonucunuzda daha artı bir durum sağlar. Gelen davetiye ile birlikte İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezinden temin edebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

İtalya Konsolosluğu Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken, kanıtlayıcı evrakların yani; ticari davetiyenin gerçekliğine ve giden kişin şirketteki pozisyonuna bakar. Gidecek olan kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olabilir. Şirketteki pozisyonunu kanıtlayan evraklar ile birlikte tüm detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezin uzmanlarından temin edebilirsiniz.

İtalya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

İtalya ticari vize başvurusu yapmak için öncelikle bir ticari davetiyeniz olması mecburidir. Ticari Başvuruları direk İtalya Büyükelçiliği Vize Bölümüne yapamamaktasınız. Yetkili Olan Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru Merkezinden tüm vize başvurularınızı yapabilir gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi alabilir, evrak takibi yaptırabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

İtalya’ya seyahat planınız, bir iş görüşmesi, ticari toplantı ya da stant ziyareti yapmak için ise mutlaka davet mektubunuzun olması gereklidir. Ticari Davetiye İtalya ‘da ki firmadan gelmesi gerekmektedir. Davetiyenin içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve ne amaçla gelmesi gerektiği açıkça yazmalıdır. Şirket antetli kâğıdına ıslak kaşeli imzalı olmalıdır. Seyahat edecek kişi başvuru evrakları arasına niyet mektubu da ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. İtalya Vizesi Dilekçe Örnekleri için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimiz Uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

İtalya seyahatiniz gezmek, değişik kültürleri tanımak ise; turisti vizeye başvurmanız gerekmektedir. Evraklarınız arasında kalacağınız gün kadar uçak ve otel rezervasyonunuz olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı almanız zorunlu değildir; ama İtalya Konsolosluğu Vize Bölümü otel opsiyonun uzu kontrol etmek isteyebilir. Otel, uçak rezervasyonları ve İtalya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli İtalya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk İtalya seyahati için vize alınırken başvuru süreniz kadar ya da Konsolosluğun uygun görmesi dâhilinde 30 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için ne kadar sıklıkta seyahat edeceğinizi, maddi durumunuzu ve bulunduğunuz statüyü kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizin yapacağınız analiz ile İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda tam listeyi öğrenebilir, uzun süreli vize alma konusunda destek alabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

İtalya vize başvurusu yaparken şahsi ve maddi durumunuzu kanıtlayan evrakları sunmanız ve İtalya Vize Formu İlgili bölümlere işaretleme yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzda Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlayan evrakları sunmalısınız. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecektir ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizi ifade edebilir, diyebiliriz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

İtalya vize başvurusu yapmadan önce hangi vizeye vizeye başvuracağınızı önceden belirlemeniz gerekmektedir. Uzun dönemli başvuru ve kısa dönemli yani İtalya Ticari Vize ya da İtalya Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Gidiş amacınıza göre ayarlanmış evrak listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden elde edebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

İtalya Vize Başvurularında gerekli tüm evraklar ve İtalya Vize Başvuru Formu ayrıntıları tamamlandıktan sonra makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Teslim edilen evrakların vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz aracılığı ile en kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

İtalya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda randevu almanız gerekmektedir. Randevudan önce İtalya Vizesi için gerekli evraklarını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Tamamlanmış gidiş amacınızı ispatlayan belge ve eksiz doldurulurmuş başvuru formu ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz aracılığı ile en kısa zamana randevu işlemlerinizi ayarlayabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

İtalya Vizesi başvurusu yaparken gidiş amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak iseniz; İtalya’daki akrabanızdan mutlaka belediye onaylı orijinal davetiye almanız gerekmektedir. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye şartları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

İtalya vize başvurusu yaparken gidiş ve kalış amacınızı evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. İtalya’ya bir ticari seyahatte bulunacak iseniz; mutlaka İtalya’daki firmadan bir ticari davetiye almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız turistik seyahat ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve oteli opsiyonlu seçmeniz gerekmektedir. Gidiş Kanıtlayan evrakları başvuruda sunarken İtalya Vize Formu içerisinde de belirtmeniz gerekmektedir.

İtalya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinal olması da çok kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun orijinal olması başvuruda olumlu izlenim yaratmasını sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden detaylı evrak listesi alabilir, Gidiş amacınızı açıklayan İtalya Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

İtalya Vize Formunu Hangi Dilde Doldurmam Gerekli?

İtalya’ya gidiş amacınıza göre başvuru formları değişiklik göstermektedir. Ankara Başvuru Formu İle İzmir başvuru formunun kâğıt basım ölçüsü farklıdır. Her iki formda Türkçe doldurulabilmektedir. Ankara başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulabilir iken; İzmir başvurularında elle doldurulması gerekmektedir. Detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilir, İtalya Vize Ücretleri listesine de ulaşabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

İtalya’ya seyahat amacınız oturum ya da aile birleşimi ise; başvuru formunuz farklı, kısa süreli İtalya Turistik Vize ise, başvuru formu farklılık göstermektedir. Başvuru formları yanı sıra hazırlanan evrak listesi ve kanıtlayıcı belgelerde farklılık gösterir. İtalya vize başvuru formu ve detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Online Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

İtalya’ya gidiş amacınıza göre başvuru formları değişiklik göstermektedir. Başvuru formları Türkçe doldurulabilmektedir. Ankara başvuru formu bilgisayar ortamında doldurulabilir iken; İzmir başvurularının elle doldurulması gerekmektedir. Ankara Başvuru Formu A4 kâğıdına İle İzmir başvuru formu A6 kâğıdına basılmalıdır. Her iki formda Detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezimizden ulaşabilir, İtalya Vizesi Formu detaylarına ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

İtalya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız gerekmektedir. Bu planlama yapılırken seyahat amacınıza göre evrak ve başvuru formunu hazırlamanız gerekmektedir. Evrakları teslim etmek ve işlem sürecini başlatmak için İtalya Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

İtalya Ticari Vize ve İtalya Turistik Vize Başvurularınızı yani kısa süreli vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde başvuru yapabilirsiniz. Önceden yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ücretleri Nedir?

İtalya seyahati için gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir. Başvuru türüne göre de vize bedelleri değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli vize başvurusu ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan İtalya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri detaylı listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

İtalya seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden randevu almanız gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilmeniz mümkündür. İtalya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarınızdan hizmet alabilir, en kısa zamana başvuru oluşturabilirsiniz..

İtalya Randevusunu İkametim Olmayan Bir Şehirden Alabilir Miyim?

Birçok şehirde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi İtalya randevu işlemleriniz için destek ve sınırsız hizmet sunmaktadır. Vize başvurularınızda ikamet zorunluluğu vardır. İkametiniz bağlı olan bölgeden başvuru yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre bağlı merkezimizden randevu alıp vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Profesyonel uzman kadromuz ile birlikte İtalya Vizesi İşlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Schengen vize başvurusu yapıyor iseniz; biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı randevu günü başvuruda bizzat bulunmanız gerekmektedir. Bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinde geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında şahsen olmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi tarafından İtalya Vize Başvurusu gerçekleştirilebileceksiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Başvuru türüne göre İtalya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve başvuru hizmet ücretleri değişmektedir. Tüm güncel harç bedelleri listesi ve başvuruda ihtiyacınız olacak İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri tam listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına danışarak işlemlerinizi sorunsuz başalatabilirsiniz

İtalya Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Vize başvurusu yaparken bir takım ödemelerin yapılması gerekmektedir. Elçilik bu giderler hakkında bilgilendirme yapıp, önceden vize başvuru harç bedeli talep etmemektedir. Vize ücretleri başvuru günü elden alınmaktadır. Banka havalesi, çek gibi ödeme yöntemleriyle kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak İtalya Ticari Vize Ve İtalya oturum vizesi harç bedellerini öğrenebilirsiniz.

İtalya Vizesi ücreti Yaşa Göre Değişiyor Mu?

İtalya Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumuna göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak harç bedelleri hesaplanmaktadır. Vize ücretleri başvuru yani randevu günü alınmakta olup, başvuru sırasında İtalya Vize Formu Ve evraklarınızı da eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir.

Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

İtalya vize başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz sunulması yanında, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi açıklayan bir dilekçe yazmak, başvuru evraklarınıza ne kadar haim ve detaylı hazırlandığını düşünmelerine olumlu anlamda sebep olacaktır. İtalya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu dilekçe için Long Vize Danışmanlık Ve başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İtalya vize talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Vize Talep Dilekçesi Türkçe olabileceği gibi, İngilizce olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesinin olmaması eksik evrak olarak sayılmaz, sadece başvuruyu destekleyici olması nedeni ile önemli bir evraktır. Uzman Kadromuzdan İtalya vizesi dilekçe örneği ve İtalya Vize Formu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

İtalya; vize başvurularında en çok tercih edilen ülkelerden biridir ve Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Bu kadar yoğun başvuru alan bir ülke için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da olabilmektedir. Vize sonucunuzun olumsuz gelmesi durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz.30 gün içerisinde İtalya Konsolosluğu’na itiraz dilekçesi göndererek yapabilirisiniz. İtalya Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vfs İtalya Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli vize başvuruları teslim alan, biometrik kaydı oluşturan, evrakları tasnif edip, elçiliğe ileten Vfs İtalya Vizesi Bölümünün vize karar sürecine etkisi yoktur. Yapılan başvurularda olumlu olumsuz karar verme yetkisine sahip değildir. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden İtalya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs İtalya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Vfs İtalya vizesi başvurusunda gidiş amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Evrakları Vfs İtalya vize bölümüne iletmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevu olmadan işlem yapmamaktadır. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için İtalya Vize Randevusu almanız mümkündür.

Vfs İtalya Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs İtalya Vize Bölümü karar verme yetkisine sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, biometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakları elçiliğe düzenleyip iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak İtalya Vize Başvurusu adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

İtalya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

İtalya vize Başvurularınızı gideceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Bazı ani gelişen seyahatlerde İtalya Vize Başvurusu işlemlerinizde geç kalabilirsiniz. Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden Vip yani erken randevu için destek alabilirsiniz. Vip Randevu sadece randevu tarihini erkene çekmek içindir ve vizenizin sonuçlanma süresinde ya da vize durumuna etki etmemektedir.

İtalya Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

İtalya vize başvurularında başvuru şekline göre vize sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir. Kısa süreli turistik, ticari vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 15 gün arasında sonuçlanırken, İtalya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi ya da çalışma vizesi başvurusu yapıyor iseniz; ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Detaylı Vize sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Seyahat planlaması yaparken vize sonuçlanma süresini de dikkate alarak planlamanızı ona göre tedbirinizi almanız gerekmektedir. Olası aksaklıları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ve yanlış evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini geciktirmektedir. Long Vize Başvuru Merkezinden İtalya Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu