Vizesi İtalya

İtalya Vizesi

İtalya vizesi son yıllarda en çok başvurulan vizelerden biridir. Çeşitli evrakların hazırlanmasını gerekli kılan ve İtalya’ya giriş için mecburi olan bu vize için kişiler son derece titiz davranmak durumundadır. İtalya vize işlemleri yaptırabilmek için öncelikle geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. Bununla birlikte başvuracağınız vize türüne göre istenilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Vize işlemleri sırasında hazırlanması gereken evraklar dışında uyulması gereken birçok prosedür daha bulunuyor. Bu yasal prosedürler insanların kafasını karıştıran ve içinden çıkılmaz işlemlerdir. Ancak alanında profesyonel olan Long Vize firması ile bu süreci kolay şekilde atlatabilme imkânı bulunuyor. Long Vize firmamız sizlere bu süreçte en iyi hizmet ve uzman kadro desteğini sunuyor ve vizenizi sorunsuz şekilde almanıza yardımcı oluyor.

İtalya Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

İtalya vizesini alabilmek için öncelikle pasaportunuzun seyahat edebilmeniz için uygun olması gerekiyor. Vize başvurularından muaf olanlar hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaportu olanlardır. Bu kişilerin 180 günü aşmayacak şekilde ülkeye vizesiz gidebilme imkânları bulunuyor. Ancak bordo yani umuma mahsus pasaport sahipleri ile Türkiye ‘de yaşayan üçüncü ülke kişilerinin vize alması mecburi kılınan durumlardan biridir.

Bununla birlikte daha önceden geçerliliği bulunan Schengen vizesi olan kişilerin de bu vize ile seyahat etmeleri mümkündür. Kısa süreli vize başvuruları için kurumsal ve yetkilendirilmiş firmalardan hizmet alabilme imkânı sunulmuştur.  Başvuru sırasında kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını bildirmeleri gerekiyor. Kendilerinden istenilen İtalya Vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmalı ve bu form üzerinde seyahat amacını belirtmeleri isteniyor.

italya vizesi 1

İtalya Vizesi Başvuru Türleri Neler?

İtalya’ya seyahat edecek kişiler için birçok farklı vize türü bulunuyor. Kişiler kendi amaçlarına hitap eden bir vize türünü seçerek başvurularını gerçekleştiriyorlar. İtalya vize başvurusu için seçilebilecek olan vize türleri arasında şunlar vardır;

İtalya turistik vize
İtalya oturma vize
İtalya çalışma vize
İtalya aile ziyareti vizesi
İtalya ticari vize

Bunun dışında farklı kategorilerde de vizeler bulunuyor. Evraklarını hazırlarken bu kategorileri göz önünde bulundurmak durumundadır. Long Vize Turizm firmamız sizlere bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İtalya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Avrupa ülkeleri arasında en çok turist çeken ülkelerden birisi Olan İtalya için; kısa süreli ya da uzun süreli başvurularınız için vize almak zorundasınız. Vize başvurusu yapmak için şahsınızı ve seyahatinizi kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden İtalya Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında destek alabilirsiniz.

İtalya Ticari Vize Nasıl Alınır?

İtalya seyahatiniz bir ticari görüşme ya da stant ziyareti ise; mutlaka bir fuar davetiyesi ya da karşı şirketten davet mektubu almanız gerekmektedir. Evraklarınız arasında bu seyahati kanıtlayan iş ve maddi durum evrakları da olması gerekmektedir. Tüm evraklarınızı destekleyici niyet mektubu da işlemleriniz açısından büyük artı sağlar. Long Vize Başvuru Merkezimizden İtalya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında destek alabilirsiniz.

Yabancı Ülke Vatandaşları İtalya Vizesine Müracaat edebilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İtalya ülkesi için vize almak zorundalardır. Aynı işlem Türkiye’de bulunun yabancı uyruklu vatandaşlar içinde geçerlidir; ama bazı şartları barındırmaları gerekmektedir. İtalya Turistik Vize Başvurusu yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar Türkiye’de oturuma sahip olmaları, yerleşik bir hayata sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye’de çalışıyor olmaları da vize sonuçlarında olumlu etki yaratmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden İtalya Vize Başvurusu kuralları hakkında destek alabilirsiniz.

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: