Skip to content

Küba Vize Çeşitleri

Küba Aile/Akraba Ziyareti

Küba vize çeşitleri içinde olan Aile/Akraba Ziyareti için gerekli olan evraklar şunlardır:

 • Aile/Akraba Ziyareti için doldurulması gereken Küba vize başvuru formunun doldurulmasında dikkatli olunmasını gerektirecek durumlar söz konusudur. Küba vize başvuru formunda yer alan tüm soruların doğru bir şekilde cevap verilmesi ve başvuru formunda beyan edilmiş olan bilgilerin doğru olduğunu ispatlayan belgelerin de beyan edilmesi oldukça önemlidir.
 • Aile/Akraba Ziyareti için beyan edilen pasaportun 10 yıldan çok daha eski olmaması oldukça önemlidir.
 • Aile/Akraba Ziyareti için beyan edilecek fotoğrafın daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olması, 4,5×6 boyutlarında biyometrik özellikte ve 6 ay içinde çekilmiş iki vesikalık fotoğraf,
 • Küba vize çeşitleri Aile/Akraba Ziyareti için oldukça önemli olan ve kimlik bilgilerinin aynını içeren Kimlik fotokopisinin arkalı ve önlü olarak beyan edilmiş olması gerekmektedir.
 • Aile/Akraba Ziyareti yapılacağının ve Küba’ya gidildikten sonra zamanında Küba’dan ayrılacağının kanıtlanabileceği gidiş ve dönüş olarak hazırlatılmış uçak bileti rezervasyonlarının beyan edilmesi gerekmektedir. Ancak Küba vizesi alınmadan yalnızca ulaşım rezervasyonu yapılması tavsiye edilmektedir. Küba vize talebinin geri çevrilmesi durumunda satın alınmış uçak biletlerinin ücretleri iade edilmeyebilmektedir.
 • Küba Aile /Akraba ziyareti için seyahat süresince olası acil sağlık problemleri, hastanede yapılması gereken tedavi vb. durumlarda masrafların karşılanabilmesi için yapılması zorunlu olan seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslının beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Küba vize çeşitleri Küba Aile /Akraba ziyareti için Küba’da bulunan aile ya da akraba tarafından yollanmış davetiye ile birlikte, davet eden kişinin aile / akraba dereceliklerin de beyan edilmesi gerekmektedir.
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Küba
Küba Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Küba vize çeşitleri Küba’da çeşitli sebeplerle ikamet etmekte olan çok az sayıda bir Türk varlığı söz konusudur. Küba’da ikamet eden Türk vatandaşlarının, Türkiye’de bulunan aile bireyleri veya akrabalarının Küba ziyaretine olanak tanıyan vize de Küba aile / akraba ziyareti vizesi olarak belirlenmiştir. İşlemleri yine Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleşecek olan Küba aile / akraba ziyareti vizesi için Küba’da ikamet eden şahıs tarafından Türkiye’deki yakınlarına gönderilmesi gereken birtakım evraklar söz konusudur. Söz konusu evrakların Türkiye’ye ulaştırıldıktan sonra Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri sürecine dahil edilmesi gerekir.

Küba Turistik Vize

Küba vize çeşitleri kategorilere ayrılmaktadır. Kısa süreli yapılması planlanmış seyahatler içinde bulunan Küba Turistik Vize için gerekli prosedürün yerine getirilmesi gerekmektedir. Küba Latin Amerika kültürü etkisindedir. Dolayısıyla da Küba tarihi, dans, müzik ve Küba tarihi ile de oldukça merak uyandıran bir kültürü bulunmaktadır. Küba ülke olarak yoksul bir ülke olsa da kendi halkını yoksulluk içinde yaşatmamaktadır. Başta çocuklar olmak üzere tüm vatandaşlarına her türlü sağlık, sosyal ve eğitim bakımından kendi halkını güven içinde yaşatmaktadır.

Küba vize çeşitleri Küba Turistik Vize seyahati yapmak isteyen umuma mahsus pasaportu olan tüm T.C. vatandaşları Küba vizesi almak zorundadır. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta Küba Turistik vize Pasaporttan ayrı bir belge şeklinde verilecek bir belgedir. Küba turistik ziyaretin gerçekleştirilebilmek sınırlardan sorunsuz geçilebilmesi için Küba turistik vize kartının çıkarılması zorunludur. Küba Turistik Vize başvuru talebinde bulunan kişilerin Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliği tarafından verilmiş olan üzerinde barkod numarasının da yer aldığı Küba turistik vize kartları ile Küba sınırlarından geçilebilmektedir. Küba Turistik Vize için yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve karara bağlanması ile ilgili yetkili olan tek kurum Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir.

Küba vize çeşitleri Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliği Küba Turistik Vize için yalnızca geçerli bir pasaport istemektedir. Geçerliliği olmayan pasaportların beyan edilmesi başvurunun geri çevrilmesine neden olacaktır. Pasaportla birlikte beyan edilmesi gereken 2 biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigorta poliçesinin aslı ve nüfus cüzdanı fotokopisinin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Turistik Vize Küba
Küba Turistik Vize

Küba’nın komünist – sosyalist rejimden daha ılıman bir siyasal yapıya doğru ilerliyor olması nedeniyle dışa açıklığını arttırması üzerine ülkenin turistik bölgeleri de dünyada daha çok tanınır hal gelmeye başlamış durumdadır. Ülkenin oldukça eski tarihi yapısını siyasi ve ekonomik sebeplerle zaruri olarak koruması ilginç turistik manzaralara sebep verdiğinden Türk turistlerin de ilgi odağı haline gelmiştir. Türkiye’den, Küba’ya her yıl artan sayılarda turistik ziyaretler gerçekleşmektedir. Küba devletinin turistik ziyaretler için belirlediği vize tipi Küba turistik vizesidir. Küba vize çeşitleri Küba turistik vizesi işlemleri için gerekli evrakların başında Küba’da ki konaklama rezervasyonları ve Küba’ya ulaşım rezervasyonlarınız gelmektedir.

Küba Ticari Vize

Küba vize çeşitleri içinde bulunan kategoriler içinde yer alan Küba Ticari Vize için yapılması gereken işlemlerin Küba Konsolosluğu / Büyükelçiliğince belirlenmiş koşullara göre hazırlanıp dosya halinde beyan edilmesi gerekmektedir. Küba ticari vize için hazırlanması gereken evraklar şöyledir:

 • Küba vize çeşitleri Küba Ticari Vize için doldurulması gereken Küba ticari vize başvuru formunun gerektiği şekilde doldurulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Küba ticari vize başvuru formunda yer alan soruların gerçeği yansıtması hatta bilgileri destekleyen kanıtlayıcı belgelerle sunulmasına özen gösterilmelidir.
 • Küba Ticari Vize başvurusu için gerekli olan pasaportun 10 yıl içinde alınmış olması ve pasaportun fotokopisinin de dosya içine eklenmesine dikkat edilmelidir.
 • Küba Ticari Vize için biyometrik fotoğraf yönergesi şartlarına göre başka bir vize işlemlerinde kullanılmayan, arka fonu beyaz ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,
 • Küba Ticari Vize talebinde bulunan kişinin hem arkasının hem de önünün fotokopisi,
 • Küba Ticari Vize talebi eden kişiyi Küba’da bulunan şirket / firma tarafından yollanmış davetiyenin resmi olarak hazırlanıp yollanmış olması gerekmektedir.
 • Küba Ticari Vize seyahatinin yapılacağını ve seyahat bitiminde de ülkeden çıkış yapılacağını destekleyen gidiş / dönüş uçak bileti rezervasyon bilgileri ile,
 • Küba ticari seyahati sırasında konaklamanın yapılacağı otel rezervasyonları beyan edilmelidir. Ancak Küba Ticari Vize sonuçları alınmadan ulaşım ve konaklama için satın alınma işlemi yapılmaması tavsiye edilmektedir. Vizenin çıkmaması durumunda satın ödemesi yapılmış uçak bileti ve otel ücretlerinin geri ödemesi yapılmayabilmektedir.
 • Küba Ticari Vize için yapılacak başvuruda beyan edilmesi zorunlu olan seyahat sağlık sigorta poliçesi beyan edilmelidir.
Ticari Vize Küba
Küba Ticari Vize

Küba vize çeşitleri Küba’nın ekonomik alanda da dışa açılım politikaları neticesinde Türk yatırımcıların yavaş yavaş Küba pazarına girmenin yollarını aramaya başladığı görülmektedir. Türk iş adamlarının iş ile ilgili temaslarını gerçekleştirmek için Küba’ya girişine imkân sağlayan vize, Küba ticari vizesidir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu