Skip to content

Küba Vize Başvuru Şartları 2022

Küba Vizesi

Küba Vize Başvuru Şartları 2022 Küba Vizesi nasıl alınır? Küba vizesi, Küba’ya seyahat edecek kişilerin alması gereken belgedir. Türkiye ile Küba arasında vize antlaşma bulunur. Başka bir ülkeye seyahat etmek için o ülkenin belirlediği kurallara ve prosedürlere uyulmalıdır. Vize alabilmek için Küba Konsolosluğu tarafından talep edilen vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Küba vize başvuruları, Küba Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Küba Büyükelçiliği kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Küba kısa süreli vize başvuruları, Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirilir. Küba’ya seyahat için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması, vize başvuru formunu doldurma gibi tüm vize işlemleri hakkında güncel bilgilere şirketimizden ulaşabilir ve şirketimiz aracılığıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri

Küba’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri, kısa ve uzun süreli seyahatleri için vize almaları gerekir. Ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Küba vize işlemleri Küba Büyükelçiliği’nin talep ettiği şekilde usul şartlarına uygun olarak ve eksiksiz bir şekilde yürütülmelidir. Küba vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir.

Vize türüne, seyahat süresine ve Türkiye’deki iş statüsüne uygun şekilde gerekli evraklar ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması gibi tüm vize işlemleri tamamlanmalıdır. Küba vize işlemlerinde yapılan veya eksik bırakılan bir işlem, vize başvurusunun olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olacaktır. Küba vize işlemlerinin sırasına uygun ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu

Küba’ya seyahat edecek kişilerin Küba vize başvurusu gerçekleştirmeleri gerekir. Vize başvurusu için Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından talep edilen vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra vize başvurusu oluşturulmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, uzun ve kısa sureleri seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekirken diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahiplerinin ise kısa süreli seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmediğinden kısa süreli vize başvuruları Long Vize Turizm aracılığı ile gerçekleştirilir. Küba Vizesi başvurusu gerçekleştirildikten sonra vizenin olumlu veya olumsuz yönde sonuçlanması tamamen Küba Büyükelçiliği’ne aittir.

Küba Vize Randevusu

Küba vize randevusu, Küba vize işlemlerinde gerçekleştirilmesi gereken vize işlemlerinden birisidir. Küba vizesi için gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra Küba Büyükelçiliği’nden vize randevusu talep edilmelidir. Talep edilen vize randevusu gününde ve saatinde vize başvurusu yapan kişiler, gerekli evrakları ve belgeleri teslim etmelidir. Vize için gerekli evraklar ve belgeler Büyükelçilik yetkililerine teslim edildikten sonra vize işlemleri başlatılmış olunur.

Vize randevusu talep edilirken Büyükelçilik veya Konsolosluğu boş günü ve saatine göre oluşturulur. Küba vizesi başvurularında, vize randevusu oluşturma ve diğer tüm vize işlemlerini kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Küba Vize

Kübra ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize anlaşması bulunur. Küba’ya turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, vatandaşlık, transit gibi nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlaması gerekir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvurularını titizlikle yürütmektedir.

Küba vize başvurusunda bulunacak kişilerin, vize işlemlerinin yürütülmesi için profesyonel destek alması gerekir. Vize işlemlerinde yapılacak yanlış veya eksik bir işlem, vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Küba vizesi türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan profesyonel ve deneyimli personelimizden yardım alabilirsiniz. Şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde aktif olarak hizmet veren başvuru merkezi mevcuttur.

Küba Vize Başvuru Merkezi

Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvuruları Long Vize Turizm şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirilir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimiz, Küba vizesi başvuru merkezi olarak hizmet vermektedir. Vize başvurusu için Konsolosluk veya Büyükelçiliğin bulunduğu Ankara veya İstanbul’a gitmeden bulunduğunuz ilden vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Long Vize Turizm şirketimizin Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren başvuru merkezi bulunur. Kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize alabilmek için şirketimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve deneyimli ülke temsilcilerimiz, vize için gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm Küba vize işlemleri titizlikle yürütülür.

Küba Vize Çeşitleri

Küba vize başvurusunda bulunacak kişilerin, öncelikle vize türünü belirlemeleri gerekir. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, vize türüne uygun şekilde vize işlemlerinin yürütülmesini talep etmektedir. Vize türüne uygun şekilde hazırlanmayan Küba vize başvurusu ret ile sonuçlanır. Küba vize çeşitleri şunlardır:
Küba Ticari vize
Küba Turistik vize
Küba Arkadaş ziyareti vizesi
Küba Aile ziyareti vizesi
Küba Eğitim vizesi
Küba Transit vize
Küba Ulusal vize
Küba Aile birleşimi vizesi
Küba Oturum vizesi
Küba Göçmenlik vizesi
Küba Vatandaşlık vizesi

Küba vize çeşitleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm şirketi olarak vize türüne uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin tamamlanması aşamasında da müşterilerimize profesyonel destek vermekteyiz.

Küba Ticari Vize

Küba ticari vize; Küba’ya iş toplantısı, fuar etkinlikleri, fabrika açılışı gibi ticari faaliyetlerden dolayı seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. Ticari vize başvuruları, kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır. Küba ticari vize başvuruları, Küba Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne direkt olarak yapılmaz. Ticari vize başvuruları Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla gerçekleştirilir.

Küba ticari vize başvurularında dikkat edilmesi gereken husus, Küba’da bulunan firma yetkilisi veya yöneticisi vize başvurusunda bulunan kişiyi davet ettiğine dair bir davetiye göndermesi gerekir. Daveti içerisinde davetiye gönderen kişinin kişisel ve adres bilgileri de bulunmalıdır. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği, ticari vize başvurularında gerekli evrakların ve belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını talep etmektedir. Küba ticari vizesi hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilir ve şirketimiz aracılığıyla vize başvurusu yapabilirsiniz.

Küba Turistik Vize

Küba turistik vize, Küba’ya gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin talep ettiği vize türüdür. Küba turistik vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Küba’ya turistik nedenlerden dolayı seyahat edecek kişilerin seyahat süresini ve seyahat nedenini açıkça belirten bir dilekçe yazmaları gerekir.

Ayrıca seyahat türüne ve kişilerin Türkiye’deki iş statülerini uygun şekilde vize için talep edilen belgeleri ve evrakları hazırlaması da zorunludur. Küba turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, en fazla 10 yıl içerisinde alınmış ve hala geçerliliği devam eden bir pasaportlarının bulunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişilerin öncelikle pasaport başvurusu işlemlerini başlatmalı daha sonra Küba vizesi başvurusu yapmalıdırlar. Küba turistik vize başvuruları için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Aile Ziyareti Vizesi

Küba aile ziyareti vizesi, Küba’da bulunan aile bireylerini ziyaret etmek nedeniyle talep edilen vize türüdür. Aile ziyareti vizesi alabilmek için yanına gidilecek aile bireyinin Küba’da devamlı ikamet etmesi gerekir. Ayrıca Küba’da bulunan aile bireyinin, vize başvurusu yapan kişiyi davet ettiğine dair Küba Konsolosluğu’na/Büyükelçiliği’ne davetiye göndermelidir. Davetiye içerisinde davetiyeyi gönderen kişinin kişisel bilgileri ve adres bilgilerinin de yer alması gereklidir.

Davetiye gönderilmesi durumunda vize başvurusunun başarılı olmazsa daha kolay olur. Küba aile ziyareti vizesi için dilekçe, başvuru formu gibi diğer evraklarında eksiksiz bir şekilde hazırlanıp; vize başvurusu oluşturulması gerekir. Küba Konsolosluğu veya Büyükelçiliği vize işlemlerini değerlendirirken vize başvurusu yapan kişinin hazırladığı evraklara ve belgelere göre bir değerlendirme yapar. Küba aile ziyareti vizesi hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilir ve vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Küba Arkadaş Ziyareti Vizesi

Küba arkadaş ziyareti vizesi, Küba’da devamlı ikamet eden arkadaşı ziyaret etmek için talep edilen vize türüdür. Vize başvurularında vize türünün, seyahat süresinin belirlenmesi ve buna uygun şekilde başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişinin, Türkiye’deki mesleki statüsünü de belirtmesi ve mesleğini kanıtlayan belgeleri de sunması gerekir.

Küba arkadaş ziyareti vizesi için Küba’da bulunan arkadaşın bir davetiye göndermesi gerekir. Davetiye gönderilmediği takdirde, vize başvuruları olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Küba arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize başvuru formunun doldurulması, vize ücreti gibi tüm Küba vize işlemleri için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Küba Vize Şartları

Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat ile edilecek ülkenin belirlediği kurallara ve prosedürlere uyulması gerekir. Küba vize şartları, vize alabilmek için Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından talep edilen ve yerine getirilmesi zorunlu işlemlerdir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle en az 6 ay geçerliliği bulunan yıpranmamış ve eskimemiş bir pasaportlarının bulunması gerekir. Ayrıca ülkeye seyahat nedenlerini belirleyip; vize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz ve talep edilen şekilde hazırlanmalıdır.

Küba vizesi için gerekli aşamalardan birisi de Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize ücretinin yatırılmasıdır. Küba Vizesi ücretini yatırmayan kişilerin vize başvurusu gerçekleştirilmez. Küba vize başvurularında, tüm vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından belirlenen şartların yerine getirilmesi için Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Küba Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Küba vizesi hangi illerden alınır konusu vize başvurusunda bulunan kişilerin cevabını merak ettiği konulardan birisidir. Küba vize alım işlemlerinizi Türkiye’nin 81 ilinde nerede bulunursanız bulunun şirketimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Şirketimiz; Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Aksaray, Antalya, Ankara, Artvin, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Batman, Bartın, Bilecik, Bayburt, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hatay, Hakkâri, Isparta, Iğdır, İzmir, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Karaman, Kayseri, Karabük, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırklareli, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Manisa, Muğla, Mersin, Muş, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Sinop, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 81 ilden Küba vizesi başvurusu almaktadır.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vizesi nasıl alınır konusunda yapılması gereken işlem, Küba ülkesinin talep ettiği vize işlemlerinin yerine getirilmesidir. Küba vize başvurusunda bulunacak kişilerin, öncelikle vize türünü belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenini ve seyahat süresini açıkça belirten bir dilekçe yazmalıdır. Vize başvurularında en önemli belgelerden birisi Küba vize başvuru formu doldurulmasıdır. Vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulup; vize başvurusu oluşturulmalıdır.

Gerekli evraklar ve belgeleri hazırladıktan sonra Küba vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması gibi diğer vize işlemlerinin de yerine getirilmesi gereklidir. Vize için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapılmalıdır. Küba Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yetkilileri vize başvurularını değerlendirerek olumlu veya olumsuz sonucu başvuru yapan kişiye bildirir. Küba vizesi başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanması için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Küba vizesi işlemlerini tamamlanması, vize başvurusunun oluşturulabilmesi için vize randevusu alınması gerekir. Vize randevusu, Küba Konsolosluğundan veya Büyükelçiliği’nden talep edilir. Vize randevusu esnasında talep edilen belge ve evraklar, Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe teslim edilir. Küba vize randevusunu kolay ve zahmetsiz bir şekilde oluşturabilmek için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman ve profesyonel ülke temsilcileri, vize randevusu oluşturma işlemlerini gerçekleştirir. Küba vize randevusu nasıl alınır konusu böylelikle zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Long Vize turizm şirketimiz, Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir şirket olup; vize işlemlerinin yürütülmesinde profesyonel hizmet vermektedir.

Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize alabilmek için Küba Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılması gerekir. Küba vize başvurusu nasıl yapılır konusunda yapılması gereken iş, bulunduğunuz ilden Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Şirketimiz, vize başvurularının alınmasında Küba Büyükelçiliği tarafından görevlendirilmiştir.

Küba vize başvurusu için Büyükelçilik tarafından talep edilen başvuru formunun prosedüre uygun şekilde doldurup; vize için diğer evrakların ve belgelerinde tamamlanması gereklidir. Gerekli evraklar ve belgeler tamamlandıktan sonra vize randevusu oluşturma ve vize ücreti yatırma gibi diğer vize işlemlerinin de tamamlanması gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, Küba Büyükelçiliği kısa süreli vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvuruları Long Vize Turizm şirketimiz tarafından kabul edilir.

En Kolay Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Vizesi alabilmek oldukça zor ve meşakkatlidir. Küba vizesi alabilmek için birçok vize işleminin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması gerekir. Vize işlemleri ancak profesyonel kişilerden yardım alınarak eksiksiz bir şekilde tamamlanabilir. Küba’ya seyahat edecek kişiler, en kolay Küba vizesi nasıl alınır konusu ile ilgili yapmaları gereken iş, Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçmek olacaktır. Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz,  vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma, vize ücretinin yatırılması gibi tüm vize işlemlerinin yürütülmesi için profesyonel hizmet vermektedir.

Türkiye’nin 81 ilinde vize başvuru merkezi bulunan Long Vize Turizm şirketimiz ile birebir görüşme sağlayarak veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek vize ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir ve vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Küba Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küba Vizesi alırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Küba vize işlemleri titizlik ve hassasiyetle yürütülmesi gerekir. Küba vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemli husus, vize türüne ve süresine uygun şekilde gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması konusudur. Küba Büyükelçiliği yetkilileri vize başvurularını değerlendirirken genellikle evraklar üzerinden değerlendirme yapmaktadır.

Küba vize başvurusu gerçekleştirmeden önce vize başvurusu yapan kişinin, pasaportun geçerlilik süresine dikkat etmesi gereklidir. Talep edilen evraklar ve belgeler arasında yer alan fotoğraf, biyometrik olmalıdır. Küba vizesi başvurularının eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde hazırlanması için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Küba Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Küba vize başvurularının ret ile sonuçlanmaması için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Küba vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır:
Vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportunun yıpranmamış ve eskimemiş olmasına ve süresine dikkat edilmelidir.
Vize için talep edilen evraklar ve belgelerin, vize türüne seyahat süresine ve kişilerin mesleğine uygun olmalıdır.
Vize için zorunlu olan evraklardan birisi olan Küba vize başvuru formu içerisinde yer alan bilgilerin net ve doğru olmasına dikkat edilmelidir.
Pasaport, dilekçe, başvuru formu gibi belgeler içerisinde yer alan bilgilerin birbiri ile uyumlu olmalıdır.
İstenilen fotoğrafın arka fonunun beyaz ve biyometrik olması gerekir.
Küba vizesi hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alarak, sorunsuz bir şekilde vize alabilirsiniz.

Küba İşçi Vizesi

Küba işçi vizesi, Küba’ya iş ve çalışmak için gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Küba’ya işçi olarak gidebilmek için vize başvurusunda bulunan kişinin, işçi olduğunu kanıtlayıcı evrak ve belgeleri Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne sunması gerekir. Küba işçi vizesi başvurularında, Küba’da bulunan iş yerinden davet mektubu alınması durumunda Küba vize işlemleri daha kolay ilerleyecektir.

İşçi vizesi, uzun süreli vize kategorisinde yer almaktadır. Küba işçi vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, talep edilen evrakları ve belgeleri hazırlarken titizlikle ve tüm detaylarına dikkat ederek hazırlaması gerekir. Küba işçi vizesi başvurularının kısa süre içerisinde olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Ulusal Vize

Küba ulusal vize, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vize türü olmakla birlikte birçok resmi prosedür gerektiren bir vizedir. Ulusal vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mesleki statüleri, talep edilen vize türü ve seyahat süresine göre hazırlanması gereken evrakları ve belgelerin, usul şartlarına ve resmiyet uygun olarak tanzim edilmesi zorunludur. Ulusal vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uzun süreli Küba’da kalabilmeleri için mali durumunu gösteren belgelerin ibraz edilmesi ve Küba’da kalınacak süreye ilişkin resmi işlemlerin yapılması gerekir.
Küba ülkesi, uzun süreli kalmak isteyenlere daimi ve geçici olmak üzere 2 ayrı kategoride vize vermektedir. Küba vizesi içerisinde ulusal vize alabilmek için Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vize işlemlerini başlatabilir ve en kısa sürede vize almanız mümkündür.

Küba Oturum Vizesi

Küba oturum vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir. Oturum vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’da uzun süre kalma hakkı elde ederler. Küba, Orta Amerika’da bulunan bir ada ülkesidir. Sosyal haklar bakımından özgür bir ülke olarak bilinen Küba’ya, her yıl yüzlerce insan seyahat edebilmek için Küba vize başvurusu yapmaktadır. Oturum vizesi alabilmek için öncelikle Küba kiriş kartı temin edilmesi ve başvuru için geçerlilik süresi en az 6 ay olan bir pasaport bulunmalı, çalışmak amacıyla çalışma izni alınmalıdır.

Ticari faaliyette bulunmak, iş gezisi yapmak, öğrenci olarak eğitim ve öğrenimini tamamlamak, ya da yatırım yapmak amacıyla Küba’ya seyahat yapmak isteyen kişilerden istene en önemli belge davet mektubunun gönderilmesidir. Davet mektubu olmadan vize işlemleri olumsuz olarak değerlendirilir. Detaylı bilgi alabilmek ve oturum vizesi almak için ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet veren yetkili Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Küba Çalışma Vizesi

Küba çalışma vizesi,  Küba’da ekonomik faaliyet yürüten şirketlerde, firmalarda çalışmak amacıyla başvuru yapan kişilerin, almak zorunda oldukları bir vize türüdür. Çalışma vizesi alanlar aynı zamanda oturum izni de almak zorundadırlar. Çalışma vizesi uzun süreli vize kategorisinde yer almakla birlikte, bu vizeyi alabilmek için başvurunun Küba Büyükelçiliği’ne yapılması gerekir. Çalışma vizesi başvurusunda bulunan kişilerden istenen en önemli şartlardan birisi, başvuru sahibinin çalışacağı şirket/firmadan davet mektubunun temin edilmesi ve iş sözleşmesinin bulunması istenir.

Aksi takdirde başvurunun ret ile sonuçlanması kaçınılmaz olacaktır. Başvuru için; pasaport, Küba vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, davet mektubu, seyahat sağlık sigortası, iş sözleşmesi sureti, mali durumu gösteren belgeler ve diğer evrakların resmi usullere göre hazırlanması zorunludur. Zahmetsiz ve en kısa sürede vize alabilmek için Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat etmeniz yeterlidir.

Küba Aile Birleşimi Vizesi

Küba aile birleşimi vizesi, uzun süreli seyahat kategorisinde yer alan bir vizedir ve Küba’da bulunan eşi ve aile fertleri ile bir araya gelebilmek için alınması gereken aile birleşimi vizesinin alınması gerekir. Küba ülkesi diğer ülkeler gibi ağır vize şartları uygulamamaktadır. Bu vizeyi alabilmek için öncelikle vize yerine geçen Küba giriş kartı ile ülkeye giriş yapılmalıdır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı, Küba vatandaşı biri ile evli olması halinde Küba Konsolosluğu tarafından süresiz oturma izni verilir.

Süresiz oturum izni alabilmek için başvuru sahibinin sabıka kaydında olumsuz bir durumun söz konusu olmaması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi almak için başvuru yapan kişinin, bankada Küba Konsolosluğu tarafından belirlenen miktarda para bulunmalı ve Küba’da masraflarını karşılayacak yeterli mali güce sahip olmalıdır. Başvuru için Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında ve tüm Küba vize işlemlerini yürütmekle yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Küba Göçmenlik Vizesi

Küba göçmenlik vizesi, göçmen olarak Küba’ya sığınma talebinde bulunan kişilere verilen bir vizedir. Göçmenlik vizesi alabilmek için başvuru sahibinin sabıka kaydında vizenin alınmasını engelleyecek olumsuz bir durumun olmaması ve yurt dışı çıkış yasağı bulunmamalıdır. Bunun dışında göçmenlik vizesi alabilmek için istenen en önemli şartlardan birisi de masraflarını karşılayacak yeterli miktarda finansal durumu olmalıdır.

Göçmenlik vizesi başvurusu yapanlar, oturum izni de almalıdırlar. Başvurunun re ile sonuçlanmaması için başvuru evraklarının ve belgelerinin usul şartlarına, resmi usullere göre tanzim edilmesi, eksik belge bulunmaması ve belgelerde yazılacak bilgilerin doğrulanabilir olmasına dikkat edilmelidir. Oturum vizesi ve göçmenlik vizesi almak ve detaylı bilgilere ulaşabilmek için Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Küba Vize Evrakları

Küba’ya seyahat edecek kişilerin, seyahat türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri tamamlayıp vize başvurusu yapmaları zorunludur. Vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanabilmesi için Küba Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Küba vize evrakları şunlardır:
En az 6 ay geçerliliği bulunan ve yıpranmamış/eskimemiş bir pasaport
Küba vize başvuru formu
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Vize talep dilekçesi
2 adet biyometrik fotoğraf
Seyahat masraflarını karşılayacak yeterli miktarda bankada para
Uçak ve otel rezervasyonları
Küba vize başvurularında, kişilerin seyahat süresine ve Türkiye’deki statülerine göre gerekli evraklarda ve belgelerde değişikliklerin neler olduğu ve Küba vize evrakları hakkında detaylı bilgi için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Belgeleri

Küba vize belgeleri, vize başvurusu yapan kişinin Türkiye’deki mesleğine, vize türüne ve ülkede kalacağı süreye göre farklılık gösterir. Küba vize belgeleri hazırlanırken profesyonel destek alınması gerekir. Küba vize belgeleri şunlardır:
En fazla son 10 yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Küba vize talep dilekçesi
Küba vizesi başvuru formu
İki âdet biyometrik fotoğraf
TC nüfus cüzdanı fotokopisi
Otel ve konaklama bilgileri
Uçak gidiş dönüş bileti
Sağlık sigortası güvencesi
Bankada yeteri miktarda para
Evli kişiler için evlilik cüzdanı fotokopisi
Küba vize evrakları ile ilgili detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm şirketimiz bünyesinde çalışan uzman personelimizden hizmet alabilirsiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Küba Vize Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından mesleki statüsüne (ev hanımı, kamu personeli, özel sektör çalışanı, işçi, öğrenci gibi) göre Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak evraklar ve belgelerin hazırlanması durumunda vize alabilirler. Bunların içerisinde Küba’ya seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kamu ya da özel sektörde çalışmayan kişiler de vize başvurusu yapabilirler. Çalışmayan kişilerden istenen önemli şartlar ise Küba’da bulunan kişiler tarafından Küba Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda yazılmak şartıyla davet mektubu gönderilmesi ve masraflarını karşılayacak yeterli miktarda parasının bulunması istenir. Çalışmayan kişi için Küba vize evrakları şunlardır:

Pasaport
Küba vize başvuru formu
Kübra vizesi talep dilekçesi
Son 3 aya ait banka hesap ekstresi
Davet mektubu
Masrafları karşılayacak yeterli miktarda paranın banka hesabında bulunması
Nüfus cüzdan fotokopisi
2 adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Çalışmayan kişiler Küba vizesi başvurusunu için Küba Büyükelçiliği vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapabilirler. Şirketimiz ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Ev Hanımı İçin Gerekli Evrakları

Küba vizesi; kısa süreli ve uzun süreli seyahat olmak üzere iki kategori altında sınıflandırılmıştır. Kısa süreli vizeler olan turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti gibi vizeler için Küba Büyükelçiliği’ne doğrudan başvuru yapılamamaktadır. Vize başvurusu için tanzim edilmesi gereken evraklar ve belgeler, vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık arz eder.

Ev hanımı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, talep edilen vize türü ve seyahat süresine göre belirlenen evrakları ve belgeleri usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim etmeleri halinde vize alabilirler. Ev hanımlarının Küba vizesi alabilmeleri için istenen önemi şartlar; masraflarını karşılayacak yeterli miktarda parasının bulunması sponsor varsa ve şirketse; şirketin faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve mali durumu gösteren belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Ev hanım için gerekli evraklar ise şunlardır

Küba vize başvuru formu
2 adet biyometrik fotoğraf
Küba vize talep dilekçesi
Bankada yeterli miktarda para
Evlilik durumunu gösteren belgeler
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Memur İçin Küba Vize Evrakları

Kamu personeli olan memurlar, Küba vizesi alabilmeleri için geçerli bir pasaportların bulunması zorunludur. Türkiye ile Küba arasında yapılan vize antlaşmasına göre umumi pasaport sahibi kişiler, uzun süreli ve kısa süre seyahatlerinde vize başvurusu yapmak zorundadırlar.

Bunun dışında hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise kısa süreli seyahat kategorisine giren vize türleri için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olması, sayfalarını eskimemiş/yıpranmamış olması ve vize işlemlerin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmasına dikkat edilmelidir. Memur için Küba vize evrakları ise şunlardır:

Küba vizesi başvuru formu
Küba vize talep dilekçesi
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Banka hesabında yeterli miktarda para
2 adet biyometrik fotoğraf
Pasaport
Memurun çalıştığı kurumdan aldığı izin belgesi
Memuriyete ait görev belgesi
Küba vizesi alabilmek için Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Çalışan İçin Küba Vizesi Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından özel sektörde çalışan kişiler, Küba vizesi alabilmeleri için öncelikle Küba’ya hangi amaçla seyahat gerçekleştirecekleri ve seyahat süresini belirlemeleri gerekir. Bunun dışında seyahat süresine uygun olarak vize türünün belirlenmesi, bu taleplerin vize talep dilekçesi yazılarak ibraz edilmesi zorunludur. Çalışan kişiler mesleki statüsünü gösteren evrak ve belgeleri de dosyası içerisine eklemelidir. Çalışan için Küba vizesi evrakları ise şunlardır:

Küba vize başvuru formu
Küba vize talep dilekçesi
Son 6 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz 3,5 x 4,5 cm ebatlarında 2 adet biyometrik fotoğraf
Pasaport
Son 3 aya ait maaş bordrosu
Seyahat sağlık sigortası
Bankada yeterli miktarda para
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Mesleki statüsünü gösteren evraklar ve belgeler

Küba vizesi alabilmek için Küba Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

İşveren İçin Küba Vize Evrakları

Küba’da ticari faaliyetlerde bulunmak, fuar etkinlikleri yapmak, fabrika açılışı gibi amaçlarla seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Küba Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak evrakları ve belgeleri hazırlamaları halinde vize alarak Küba’ya seyahat edebilirler. Türkiye’de ekonomik faaliyet yürüten şirket veya firmalar Küba ülkesine yatırım yapabilmek için vize başvurusu yapmaları zorunludur.

İşveren için Küba vize evrakları ise şunlardır:
Son 10 yıl içerisinde alınmış sayfaları eskimemiş ve yıpranmamış ve geçerlilik süresi seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay da geçerli olan bir pasaportun bulunması gerekir.
3,5* 4,5 cm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf
Küba vize başvuru formu
Dilekçe (şirket, dilekçe yazarken kullanacağı kağıdın antetli kağıt olmasına dikkat etmeli ve dilekçe içeriğinde başvuru sahibinin şirketteki statüsü, Küba’ya hangi amaçla seyahat edeceği ve seyahat tarihlerinin açık ve net bir şekilde yazılı olması gerekir.
Şirkete ait faaliyet belgesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve son 3 aya ait şirket banka hesap ekstresi
Başvuru sahibinin SSK prim dökümü, son 3 aya ait banka hesap ekstresi, varsa tapu ve ruhsat fotokopileri
Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
Nüfus cüzdanı fotokopisi

Küba vize alabilmek için Küba Büyükelçiliği tarafından vize başvurularının alınmasında yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek şirketimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile profesyonel hizmet vermektedir.

Öğrenci İçin Küba Vize Evrakları

Küba’ya öğrenci olarak gidecek kişilerin bazı evrakları ve belgeleri tamamlamaları gerekir. Vize başvurularında gerekli evraklar ve belgeler vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanabilmesi için çok önemlidir. Öğrenci için Küba vize evrakları şunlardır:

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
Küba vize başvuru formu
Vize dilekçesi
Biyometrik fotoğraf
Bankada yeteri miktarda para
Sponsoru ait bilgiler
Öğrencilik belgesi
Eğitim alınan kurumdan alınmış izin belgesi
18 yaşından küçükler için anne babadan noter onaylı muvafakatname
T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
Sağlık sigortası poliçesi
Öğrenci için Küba vize evrakları hakkında güncel ve detaylı bilgiler için Long Vize Turizm şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Çiftçi İçin Küba Vize Evrakları

Çiftçi olarak vize alma aşamasında vize işlemlerini kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize almak için Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurularında talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması zorunludur. Vize evraklarında yapılan eksik ve yanlış bir işlem, vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Çiftçi için Küba vize evrakları şunlardır:

En fazla on yıl içerisinde alınmış ve halen geçerliliği devam eden pasaport
Küba vize başvuru formu
Küba vize talep dilekçesi
İki adet biyometrik fotoğraf
Tam vukuatlı nüfus cüzdanı fotokopisi
Çiftçilik belgesi
Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
Son 3 aya ait banka hesap dokümanları
Ziraat odası kayıt belgesi

Küba Büyükelçiliği Vize

Küba Büyükelçiliği vize başvurularını kabul etmekle ve değerlendirmekle yetkilidir. Vize başvuruları seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na yapılır. Küba Büyükelçiliği Ankara’da hizmet vermektedir. Küba Ankara Büyükelçiliği, Küba vize işlemleri ve Türkiye’de bulunan Küba vatandaşlarının nüfus cüzdanı, evlilik, doğum, ölüm, pasaport gibi işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir.

Kısa süreli vize kategorisinde yer alan Küba turistik vize, aile ziyareti vizesi, arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize gibi vize türleri için başvuruları doğrudan Küba Büyükelçiliği’ne yapılmamaktadır. Bu vizeler için başvurular Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla yapılmaktadır. Şirketimiz, ülke temsilcileri ve vize alanından uzman personeli ile başvuru sahibi adına tüm vize işlemlerini yaparak vize alınmasını sağlayan profesyonel hizmet veren bir şirkettir.

Küba Konsolosluğu Vize

Küba Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili merci olmakla birlikte, vize başvuru evraklarının incelenmesinde başvuru için gerekli olan evraklar ve belgelerin belirlenmesinde ayrıca ilave belge ve evrak istemeye yetkili kurumdur. Küba Konsolosluğu, vize işlemleri gerçekleştirmesinin yanında Türkiye’de bulunan Küba vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, nüfus işlemleri, vatandaşlık gibi tüm resmi işlemlerini de gerçekleştirir. Küba ülkesi, Orta Amerika’da bir ada ülkesi olup; vize şartları diğer ülkeler gibi ağır olmadığından her yıl yüzlerce insan Küba’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunur.

Küba ülkesi, sosyal haklar bakımından tanıdığı ayrıcalıklar ve resmi işlemlerinin yürütülmesinde katı kurallar uygulamadığı için en çok seyahat edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Küba başvurusu için kısa süreli seyahat kategorisi içerisinde yer alan vizelerde başvurular doğrudan konsolosluğa yapılamamaktadır. Vizeler için Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Konsolosluklar ve Adresleri

Orta Amerika’da bir ada ülkesi olan Küba, diğer ülkelerde ki gibi ağır vize şartları uygulamamakla birlikte, sosyal haklar bakımından birçok hak tanıması bakımından sağladığı avantajlar nedeniyle, her yıl birçok vatandaş Küba’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmaktadır.  Türkiye ile Küba ülkesi arasında yapılan vize antlaşmasına göre vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize işlemlerini, Türkiye’de resmi kurum olarak hizmet veren Küba Büyükelçiliği yürütmektedir.

Küba ülkesinin Türkiye’de sadece Küba Büyükelçiliği bulunmaktadır. Tüm Küba işlemlerini sonuçlandırmak, ek belge ve evrak talep etmeye yetkili tek mercidir. Türkiye’de Küba Konsolosluğu bulunmamaktadır, Küba vize işlemleri ile ilgili resmi hizmet veren Küba Büyükelçiliği’nin adresi ise aşağıda belirtilmiştir.
Küba Büyükelçiliği Adres:Pak Sokak, 1/28 Çankaya/ANKARA

Küba Vizesi Dilekçe Örneği

Küba vizesi dilekçe örneği için Long Vize Turizm şirketimizin resmi web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Küba’ya seyahat yapmak isteyen kişilerin, yapması gereken vize işlemlerinden bir tanesi de Küba vize talep dilekçesi yazmaları zorunluluğudur.  Dilekçe yazılırken bazı usul şartlarına ve kurallara riayet edilmelidir. Dilekçe yazılırken aşağıda belirtilen kurallara uyulmalıdır.

Dilekçe içeriğinde Küba’ya hangi amaçla seyahat edileceği, seyahatin kapsamı ve talep edilen vize açık ve net bir şekilde ifade edilmelidir.
Seyahat sırasında ve sonrasında oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.
Dilekçe adres ve iletişim bilgilerinin başvuru sahibine ait olması ve doğru olması gerekir.
Küba vizesi almak ve tüm resmi işlemleri zahmetsiz bir şekilde tamamlamak için Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz. Şirketimiz vize başvurularının alınmasında Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiştir.

Küba Vize Başvuru Formu

Küba vize başvuru formu, Küba’ya seyahat etmek için vize başvurusu yapacak kişilerin doldurması zorunlu olan önemli belgelerden biridir. Vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar ise öncelikle başvuru formunun orijinalini şirketimiz web sayfası üzerinden veya Küba Büyükelçiliği’nin resmi internet sayfası üzerinden indirmelisiniz. İndirilen başvuru formunda yazılacak bilgilerin mavi ya da siyah tükenmez kalemle anlaşılır ve okunaklı bir şekilde yazılması gerekir.

Başvuru formu doldurulurken yazılacak bilgilerin, diğer evraklar ve belgelerde yer alan bilgilerle uyumlu olmasına ve destekleyici belgelerin sunulmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yapılacak vize başvurusu, Küba Büyükelçiliği yetkilileri tarafından ret ile sonuçlandırılır. Bu formu, Türkçe dilinde doldurabilirsiniz ve Türkçe karakter kullanmanızı herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Küba vizesi alabilmek vize başvuru formunun doldurulması ve diğer tüm vize işlemlerini0 başvuru sahibi adına gerçekleştirilen Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat ederek en kısa sürede vizenizi alarak, planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesi Redde İtiraz

Küba vize işlemleri birçok resmi prosedürden ibarettir. Vize alabilmek için vize talep dilekçesi yazılmalı, Küba vize başvuru formu doldurulmalı, seyahat süresine ve talep edilen vize türüne göre evrakların ve belgelerin tanzim edilmesi, başvuru sahibinin mesleki statüsünde göre ek belge hazırlanması, vize ücretinin ödenmesi, vize randevusunun alınması, tüm belgelerin teslim edilmesi ve başvurunun sonuçlandırılması aşamalarından oluşur.

Her bir evrak ve belge ile birlikte her bir aşamanın usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak yapılması gerekir. Eksik evrak veya belge bulunması, yanlış beyan, usul şartlarına aykırı işlemlerin yapılması gibi sebeplerle vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır. Bu durumda başvuru sahibinin Küba redde itiraz hakkı bulunduğundan, dilekçe ile itiraz işlemleri yapılır.

Ret gerekçesi öğrenildikten sonra, olumsuz durumu ortada kaldıracak işlemler neticesinde vize alınabilir. Vize başvurusunun ret ile sonuçlanmaması ve tüm vize işlemlerini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilip; vize almak isteyenler, Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirler. Şirketimiz, Küba işlemlerini başvuru sahibi adına yapmaktadır.

Küba Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyetinden Küba ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus pasaport sahipleri, Küba vize başvurusu yapmak zorundadır. Bu pasaport dışında diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise kısa süreli seyahatler için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Küba ülkesi, turistik bir ülke olmakla birlikte vize şartları diğer ülkelerdeki gibi ağır olmadığından vize alma işlemleri daha kolaydır. Türkiye’den Küba’ya turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti, aile birleşimi, vatandaşlık gibi amaçlarla seyahat edilmektedir. Küba vizesi alabilmek için vize için gerekli olan evrakların ve belgeleri usul şartlarına ve resmi prosedürlere uygun olarak tanzim edilmesi esastır. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra tüm evraklar ve belgeler Türkiye’de hizmet veren Küba Büyükelçiliği’ne teslim edilir.

Küba Büyükelçiliği yetkilileri, vize başvuru evraklarını inceleyerek genellikle 2 iş günü içerisinde başvuruları sonuçlandırır. Küba Büyükelçiliği, Küba ülkesinin resmi tatillerinde ve Türkiye’nin resmi tatillerinde hizmet vermez. Küba göçmenlik ofisinin yoğun olduğu dönemlerde başvuru yapılması durumunda, başvuru sonucu bir miktar uzayabilmektedir. En kısa sürede vize alabilmek için başvuru sahibi adına tüm vize işlemlerini tamamlayarak sorunsuz bir şekilde vize alınmasını kolaylaştıran Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba ülkesi, sosyal haklar bakımından tanıdığı ayrıcalıklar ve turistik bir ülke olmasından dolayı her yıl yüzlerce insan Küba’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunur. Vize talep dilekçesinin doldurulması, Küba vize başvuru formu hazırlanması, başvuru evrakları ve belgelerinin tanzim edilmesi, vize ücretinin yatırılması, vize randevusunun alınması, evrakların ve belgelerin teslim edilmesi ve Küba Büyükelçiliği yetkilileri tarafından başvuru evraklarının incelenmesi aşamaları neticesinde vize alınmaktadır.

Her bir vize aşamasının tamamlanması belli bir süreci gerektirir. Evrakların ve belgelerin Büyükelçiliğe teslim edilmesinden sonra Küba başvuru sonuçları genellikle 2 iş günü içerisinde neticelendirilir. Ancak bu süre başvurunun, resmi tatil günlerine denk gelmesi ve Büyükelçiliğin yoğunluğuna göre bir miktar uzayabilmektedir. Seyahat planında herhangi bir değişiklik yaşanmadan belirlenen tarihte vize alıp Küba’ya gidebilmek için vize başvurularının seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden başlatılması gerekir. Detaylı bilgi almak ve vize başvurusu gerçekleştirmek için Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Ücreti

Küba çeşitleri; Küba turistik vize, Küba ticari vize, Küba aile birleşimi vizesi, Küba ulusal vize, Küba aile ziyareti vizesi, Küba arkadaş ziyareti vizesi gibi sınıflandırılmıştır. Küba vizesi, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere 2 kategori altında sınıflandırılmıştır. Her bir vize türünün resmi işlemleri farklılık arz eder. Umuma mahsus pasaport sahipleri, vize başvurusu yapmak zorundadır. Ancak hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise kısa süreli seyahatlerde vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

Vize ücreti; seyahat süresine, vize türüne göre değişir. Ayrıca her yıl belirli oranlarda Küba Büyükelçiliği tarafından vize ücretleri artırılır. Vize ücretleri hakkında bilinmesi gereken diğer bir husus ise vize başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde, vize ücreti iade edilmez. Vize ücretine, evrak ve belgelerin hazırlanması aşamasında harcanan masraflar ve kargo ücreti dâhil değildir. Vize başvurusu yapmak planlanan tarihte Küba’ya seyahat gerçekleştirmek isteyenler ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için Long Vize Turizm şirketimize müracaat edebilirsiniz.

Küba Vize Fiyatları

Küba vizesi fiyatları; talep edilen vizenin uzun süreli ya da kısa süreli vize kategorisinde bulunmasına, seyahat süresini göre değişir. Ayrıca Küba Büyükelçiliği, her yıl belirli oranlarda vize ücretlerini arttırır. Vize alabilmek için vize aşamalarından bir tanesi de talep edilen vizeye göre Küba Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu vize ücretinin ödenmesidir. Vize ücretini ödendiğine dair dekontun da başvuru evrakları içerisine konulması gerekir. Belirlenen vize ücretleri içerisine, kargo ücreti ve başvuru evrakları ve belgeleri hazırlanırken harcanan masraflar dâhil değildir.

Vize başvurusunun ret ile sonuçlanması durumunda vize ücreti iade edilmez. Tekrar vize başvurusunda bulunan kişilerin yeniden vize ücretini yatırmaları zorunludur. Vize ücreti ödenmeden vize işlemleri başlatılmaz. Güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek için Küba Büyükelçiliği tarafından Küba başvurularının alınmasında ve tüm vize işlemleri takip etmekle görevlendirilen Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Küba Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Küba ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vatandaşların seyahat edebilmeleri için vize antlaşması imzalanmıştır. Tüm Küba vize işlemleri bu antlaşma esas alınarak yürütülmektedir. Türkiye ile Küba arasında seyahat yapmak isteyen vatandaşların vize işlemlerini yürütmek üzere resmi kurum olarak Türkiye’de hizmet veren Küba Büyükelçiliği görevlendirilmiştir. Küba Dış işleri Bakanlığınca görevlendirilen Küba Büyükelçiliği; vize işlemlerini yürütmek, vize başvurularını sonuçlandırmak ve Küba başvurusu yapan kişilerden ek evrak ve belge istemeye yetkili tek mercidir.

Vize başvuruları ve evrakları, Küba Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Teslim edilen evraklar ve belgeler Küba Büyükelçiliği yetkilileri tarafından incelenerek sonuçlandırılır. Vize başvurularının alınmasında ise Küba Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz, 81 ilden vize başvurusunu almakla birlikte tüm vize işlemlerini gerçekleştiren başvuru merkezi olarak profesyonel hizmet vermektedir.

Sosyal Medya

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu