Skip to content

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba’nın özellikle Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorunlarla sürekli gündeme gelen ve kapalı bir siyasal, ekonomik ve sosyal yaşama sahip bir ülke olduğu bilinmekte. Ancak Türkiye ile Küba arasındaki ilişkilerde bir problem bulunmamaktadır. Türkiye, Amerika tarafından Küba’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması yönünde bir tarafta yer alır.

Son yıllarda Küba’da gerçekleşen reform hareketleri neticesinde ülke ekonomisinin yabancı sermayeye yavaş yavaş açıldığı gözlenirken, önümüzdeki yıllarda Türkiye ile de ekonomik faaliyetler içine girebileceği beklenmektedir. Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi  Küba yüzölçümü, ekonomisi ve nüfusuyla küçük bir ülke olarak öne çıkar. Küba’nın Türkiye’den aldığı ziyaretçiler genelde turistik faaliyetler yürütmek amacıyla ülkeye giriş yapan ziyaretçilerdir. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı düzeyinde 2015 yılında Küba’da resmi temaslarda bulunmuş ve turizm faaliyetleri, birtakım yatırımlar ve Türkiye – Küba arası ulaşım konularında adımlar atılmasına yönelik görüşmeler olmuştur. 

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi Küba özellikle ABD tarafından uygulanan ambargo ve yaptırımlar sebebiyle onlarca yıldır günümüz dünyasına adapte olamamış bir ekonomik, siyasal ve sosyal yapıya sahiptir. Ancak Türkiye’den, Küba’ya gidecek turistler için bu durumun oluşturduğu bazı ekonomik avantajlar bulunmaktadır. Özellikle yaşam pahalılığı konusunda oldukça düşük rakamlara bir turistin hayatını idame ettirebileceği bir ülke olarak öne çıkan Küba, Türkiye’den her yıl binlerce turisti ağırlar. Küba, Türkiye vatandaşlarından Diplomatik (siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerine ülkeye vizesiz giriş imkânı sağlarken, diğer T.C pasaport türleri vize uygulamasına tabidir.

mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu