Skip to content

Slovakya Vize Başvuru Şartları 2022

Slovakya Vizesi

Slovakya Vize Başvuru Şartları 2022 Slovakya vizesi seyahatlerinde yolcuların dikkat etmesi gereken bazı önemli bilgiler ve belgeler bulunmaktadır. Bu güzel ülkeyi seyahat etmek için öncelikle bir pasaportunuz olması gerekmektedir. Slovakya vizesi bordo pasaportluların alması mecburi olan bir vizedir. Seyahat amacına göre de vize çeşitleri değişmektedir. Slovakya bir Schengen ülkesi olduğundan alınan vize, Schengen vizesi olarak da bilinmektedir.

Slovakya vizesi almak isteyen kişiler arasında acile yeti olanlar varsa bu kişilerin direkt olarak yetkili vize merkezimizi aramaları tavsiye edilir. Çünkü vize firmamız işlemlerinizin hızlanması ve olumlu sonuç alması açısından çok önemlidir. En hızlı vize alabilmeniz ve Slovakya seyahatinize odaklanabilmeniz açısından firmamızı her saniye gönül rahatlığıyla arayabilmeniz mümkündür.

Slovakya Vize İşlemleri

Slovakya’ya gitmek isteyen kişiler vize işlemleri hususundaki kurallara çok dikkat etmelidir. Slovakya vize işlemleri sırasında oluşabilecek eksik veya hatalı bilgiler vizenizin red yanıtı almasına sebep olmaktadır. Bu aşamada evrak ve belgelerinizi hassasiyetle konsolosluğun istediği şekilde hazırlamalısınız.

Slovakya vize işlemleri için Slovakya Konsolosluğu’nun belirlediği yolu izlemeniz gerekmektedir. Firmamız sizin için konsoloslukla aranızda köprü olarak tüm bilgilerin size ulaşmasını sağlar ve vizenizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için işlem süreci boyunca sizinle olur. Sizin için atanan danışmanlarımız sizlere tüm bilgileri vererek ne yapmanız gerektiğini bildirir. Sadece evraklarınızı kargoyla göndererek de vize sürecine hızlı bir şekilde dahil olabilirsiniz. Bunun için evinizden çıkmanıza da gerek kalmaz.

Slovakya Vize Başvurusu

Slovakya ülkesine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sıklıkla vize başvurusunun nasıl yapılacağı hususunda sorular sormaktadır. Slovakya vize başvurusu için öncelikle yapmanız gereken Slovakya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu kuralları öğrenmek ve uygulamaktır. Bu kurallar arasında en fazla dikkat edilen pasaport, fotoğraf, banka hesap bilgileri gibi evrakların teslim edilmesidir. Bu evraklar seçtiğiniz vize türüne göre de değişecektir.

Slovakya vizesi başvurusu için eğer uğraşacak zamanınız yoksa ve size bir yol gösterici arıyorsanız firmamız her saniye size yardıma hazırdır. Yıllardır vize alanında milyonlarca yolcuya eşlik eden firmamız sayesinde vizeniz sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuca kavuşacaktır. Ayrıntılı bilgi almak ve yolculuğunuza güvenle çıkmak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vize Randevusu

Slovakya ülkesine seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahiplerinin vize alırken randevu da almaları gerekmektedir. Slovakya vize randevusu sırasında parmak izinizi konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir. Bu randevu sisteminde randevu talebi oluşturduğunuzda randevu gün ve saati sizlere e-mail yoluyla bildirilir ve tam gün ve saatinde konsoloslukta olmanız beklenir. Randevulara şahsen gitmeniz ve konsolosluğa kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

Slovakya vizesi randevusu almak için vaktiniz yoksa veya nasıl alınacağını bilmiyorsanız bırakın firmamız sizin adınıza süreci yönetsin. Konsolosluklarla yıllardır iş birliği içerisinde olan firmamız siz değerli müşterilerimizin seyahatine odaklanabilmesi için en güncel bilgileri aktararak vizenizin olumlu olmasını sağlayacak ve tüm vize yükünüzü hafifletmiş olacaktır.

Slovakya Vize

Bu yazımızda siz değerli müşterilerimize Slovakya vize işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri dile getireceğiz. Vatandaşlarımızın Slovakya’ya yapacakları her türlü seyahatleri için Slovakya Vizesi almaları zorunludur. Slovakya, Schengen’e üye olan ülkelerden biri olduğu için ülkeye Schengen Vizesi ile de giriş yapılabilmektedir. Resmi pasaporta sahip vatandaşlarımız Slovakya’ya üç aya kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaf tutulurlar. Sınırda vize alınamayacağı için vize başvurusu yapacakların 15 gün öncesinden başvuru yapmaları gerekir.

Slovakya Vizesi başvurusu içi gereken evraklar şunlardır; Başvuru formu, pasaport, kimlik fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım aracı belgesi, konaklama planı ve geçim kaynaklarını gösterir belge. Slovakya’ya vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın seyahat amaçlarına en uygun olacak vize türüne göre ve gerekli evrakları seyahat amaçlarına uygun şekilde düzenlemeleri vize işlemlerinde ret almamaları için önemlidir.

Slovakya Vize Başvuru Merkezi

Slovakya vizesi için başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye seyahat etmek için Slovakya vize başvuru merkezi ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Slovakya vizesi başvurularında gerekli olan evrakları seyahat amacınıza uygun olarak hazırlayıp Slovakya Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Slovakya bir Schengen üyesi ülke olduğu için herhangi bir Schengen üyesi ülkeye Slovakya’dan geçiş yapılabilir. Slovakya vizesi başvuru merkezi hakkında bilgi almak için firmamızı her zaman arayabilirsiniz.

Slovakya Ulusal Vizesi, Slovakya Erasmus Vizesi ve Slovakya Oturma İzni gibi tüm vize çeşitleri için konsoloslukla irtibata geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Slovakya vizesi almalarına gerek yoktur. Slovakya vize işlemlerinde şahsi başvuruları kabul etmeyebilir ve bu yüzden yetkili bir vize firmasıyla anlaşmanız gerekir. Bizler yıllardır bu alanda en iyi hizmetleri yolcularımıza sağlıyoruz.

Slovakya Vize Çeşitleri

Slovakya ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının standart evraklar, meslek ve finansal gelir kanıtı evraklarına ek olarak seyahat amacına uygun evraklarla birlikte Slovakya Konsolosluğu’na başvurması gerekmektedir. Seyahat amacının belirtilmesi başvuru yapılan Slovakya vize çeşitleri açısından çok önemli bir yer tutar. Bu nedenle Slovakya vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacına uygun vize çeşidinden biri seçilmelidir ve seçilen vize çeşidine göre tüm evraklar ve belgeler hazırlanmalıdır.

Seyahat amacını doğru bir şekilde kanıtlamayan evraklar konsolosluk tarafından kabul edilmez. Slovakya vize çeşitleri genel olarak şu şekildedir: Slovakya Ticari Vize, Slovakya Turistik Vize, Slovakya Aile Ziyaret Vize, Slovakya Arkadaş Ziyaret Vize, Slovakya Erasmus Eğitim Vizesi, Slovakya Schengen Vizesi, Slovakya Kültürel Sportif Vizesidir.

Slovakya Ticari Vize

Slovakya için yapılan iş görüşmeleri, toplantılar, konferans ve fuar katılımları ve yatırım gibi ticari amaçlar ticari vize kapsamında değerlendirilir. Slovakya ticari vize gereklilikleri Slovakya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Slovakya ticari vize için konsolosluk ek evrak da isteyebilir. Bu gereken evrakların ticari amacı kanıtlar nitelikte olması çok önemlidir. Slovakya ticari vize için gereken evraklar genel olarak şu şekildedir:

▪ Pasaport                                
▪ Slovakya ticari vize başvuru formu
▪ Biyometrik fotoğraf
▪ Slovakya ticari vize davetiye mektubu
▪ Slovakya ticari vize talep dilekçesi
▪ Slovakya ticari vize finansal durum belgeleri (son 3 aya ait maaş bordrosu, banka hesap dökümü)
▪ Slovakya ticari vize mesleki durum belgeleri
▪ Diğer evraklar (otel rezervasyonu, uçak biletleri)

Slovakya Turistik Vize

Slovakya turistik vize, Slovakya’ya 90 günden kısa sürecek gezme-görme amaçlı seyahatlerde başvurulması gereken bir vize çeşididir. Slovakya’ya turistik amaçlı bir seyahat planlıyorsanız konsolosluğa turistik vize başvurusunda bulunmalısınız. Slovakya turistik vizesi için konsolosluğun istediği gerekli evraklar da aşağıdaki gibidir:

▪ Pasaport
▪ Slovakya turistik vize başvuru formu
▪ Biyometrik fotoğraf
▪ Diğer evraklar (seyahat sağlık sigortası, otel rezervasyonu, uçak biletleri)
▪ Finansal durum belgeleri (son 3 aya ait maaş bordrosu, banka hesap dökümü)
▪ Muvafakat name ( başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise konsolosluğa noter onaylı muvafakat name sunmalıdır.)
▪ Mesleki evraklar (çalışanlar, işverenler, öğrenciler, emekliler ve çiftçiler için bunu kanıtlayan belgeler)

Slovakya Aile Ziyareti Vizesi

Ailesi Slovakya’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının onlara kavuşabilmeleri için yerine getirmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Slovakya aile ziyareti vizesi hakkında merak edilen ayrıntıları firmamız vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

Slovakya aile ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşların yapmaları gereken ilk şey pasaport çıkartmaktır. Eğer pasaportunuz bulunmuyorsa kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu kolayca alabilirsiniz. Bunun yanında Slovakya ülkesinde yaşayan ailenizden bir davetiye mektubu almanız mecburi bir evrak niteliği taşımaktadır. Ülkede yaşayan birinci ya da ikinci dereceden akrabanız size bir davetiye yazmalı ve bunu konsolosluğa evraklarınızla beraber sunmalısınız.  İşlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmeniz için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovakya ülkesinde yaşayan arkadaşlarınızı ziyaret edebilmeniz için arkadaş ziyareti vizesine ihtiyacınız olacaktır. Slovakya arkadaş ziyareti vizesi de diğer vizelerde olduğu gibi bazı prosedürlere göre alınabilmektedir. Gerekli işlemlerin yerine getirilmemesi durumunda vize talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Slovakya arkadaş ziyareti vizesi için bir pasaport almanız ve sonrasında evrak hazırlığına başlamanız gerekmektedir.

Aksi durumda bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Diğer bir husus ise Slovakya’da yaşayan arkadaşınızdan bir davetiye mektubu alma zorunluluğudur. Bu davetiye mektubu evraklar arasında olmazsa vizeniz red yanıtı alabilir. Konsolosluğun talep ettiği diğer belge ve evrakların arasında davetiye mutlaka Konsolosluğa verilmelidir.

Slovakya Vize Şartları

Herkesin Slovakya ülkesine seyahat edebilmesi için uyması gereken şartlar vardır. Bu şartlar doğrultusunda bazı evraklar hazırlanır ve konsolosluğa teslim edilir.  Slovakya vize şartları dikkatle incelenmezse vizeniz red yanıtı alabilir. Aşağıda verilen bazı önemli evrakların hazırlanması şarttır.

Öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekir. 10 yıldan eski olmayan ve yıpranmamış ve yırtılmamış olmalıdır.
Slovakya vize başvuru formu
Slovakya vize başvuru dilekçesi
Biyometrik fotoğrafınız
Slovakya’da geçirilecek zaman diliminde mali durumunuzu olup olmayışıdır.
Slovakya vize şartları hakkında ayrıntılı bilgi talep ettiğiniz takdirde firmamızı arayabilirsiniz. Vize şartları seyahat amacınıza göre değişebilir ve zorluklar çıkabilir. Bu yüzden vize sürecinizi takip etmeniz çok önemlidir.

Slovakya Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinin tamamından Slovakya vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz.
Slovakya vizesi hangi illerden alınır? Sorusuna daha ayrıntılı bir cevap almak isterseniz bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovakya’ya seyahat etmeniz için vize almanız gerekmektedir ve bunun içinde evrak sürecinizi doğru bir şekilde yönetmeniz gerekecektir.  Slovakya vizesi nasıl alınır? Sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Vize alma sürecine hızlı bir şekilde dahil olmak istiyorsanız önce sizden istenen evrakları hazırlamalısınız. Bunun içinde yetkili vize merkezimize ulaşıp hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bizler süreci sizin adınıza yöneterek üzerinizdeki vize yükünü büyük oranda almış oluruz. Evrak süreciniz tarafımızdan takip edilerek sizlere detaylı bilgiler gerektiği şekilde aktarılmaktadır.
Slovakya vizesi nasıl alınır? Sorusunu daha anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse öncülüğünüz belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlayıp konsolosluğa teslim etmek olmalıdır.

Slovakya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovakya vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için konsolosluklardan randevu almanız mecburi bir işlemdir.  Slovakya vize randevusu nasıl alınır? Sorusu bu aşamada vize almak isteyenlerin bilmesi gereken bir işlemdir. Randevu işlemlerinin başlatılabilmesi için Slovakya Konsolosluğu ile iletişime girmeniz gerekmektedir. Seyahat planınızı iyice belirledikten sonra konsolosluklardan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Slovakya vize randevusu nasıl alınır? Sorusuna daha detaylı yanıt vermek gerekirse konsoloslukların istediği evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu konuda endişeleriniz ve sorularınız varsa firmamızla irtibata geçerek gönül rahatlığıyla vize işlemlerinizi halledebilirsiniz. Firmamız konsolosluklardan gerekli bilgileri alarak siz değerli müşterilerimize aktarmakta ve bu süreçte vize yükünüzü en aza indirmektedir. Vizenizin olumlu olması konusunda da yardımcı olan firmamız, zamandan tasarruf imkanını da sizlere sunmuş olacaktır.

Slovakya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovakya seyahatlerinizde vize işlemleriniz ile alakalı sorunlar yaşayabilirsiniz. Slovakya vize başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna sorun yaşamamanız adına ayrıntılı cevaplar vermeye çalıştık. Vize başvurusu yapabilmeniz için Slovakya Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Sizlere gerekli belge ve evraklar konsolosluklar tarafından bildirilecektir.

Slovakya vize başvurusu nasıl yapılır? Konusuna daha fazla aydınlık getirecek seyahat amacınızı belirleyerek bazı evraklarla birlikte konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vize ve evrakların hazırlanma süreci oldukça zorlu ve uğraşlı bir iştir. Bu yolda yetkili vize merkezimizden gerekli yardımları alabilir, vize sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Merkezimiz yıllardır bu alanda çalışarak markalaşma yolundaki en büyük adımları tamamlamıştır. Firmamız sayesinde vize süreciniz sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde hallolacaktır.

En Kolay Slovakya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovakya vizesi alabilmeniz için mutlaka konsolosluğun belirlemiş olduğu prosedürleri öğrenmeli ve yerine getirmelisiniz. Evraklarınızın tam ve eksiksiz olması süreci hızlandıracak en önemli hususlardandır. Vize sürecinizi ilk andan itibaren takip etmeniz gerekmektedir. En kolay Slovakya vizesi nasıl alınır? Noktasında en önemli olay vize sürecinin takip edilmesidir. Bu sayede başvurunuzda yaşanan aksaklıklara hemen müdahale edersiniz ve sonucunuz daha hızlı bir şekilde gelir.

En kolay Slovakya vizesi nasıl alınır? Sorusuna daha ayrıntılı cevap vermek gerekirse yetkili bir firmayla anlaşmanız en kolay vize alma yoludur. Bu konuda Türkiye’de adını duyurmuş vize merkezimiz siz değerli müşterilerimiz adına süreci takip eder ve anlık olarak sizleri bilgilendirir. Herhangi bir eksiklik yaşamamanız adına firmamızla yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

Slovakya Schengen Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Slovakya, Schengen ülkelerinin arasında yer aldığından vize alınacağı sırada Schengen başvuru koşulları da incelenmelidir. Slovakya Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda dikkatli olursanız vize alımında sıkıntı çekmezsiniz. Schengen vizesi alımında dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de form ve dilekçelerinizin düzgün bir şekilde doldurulmasıdır. İki belge arasında örtüşen bilgiler olmadığında konsolosluk vizenize red yanıtı verebilir.

Slovakya Schengen vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde vizenizin olumlu olma şansını arttırabilmeni mümkündür. Slovakya vizesi aldığınızda vizenizin şartlarına göre diğer Schengen ülkelerine de rahatlıkla geçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiler için merak ettiklerinizi firmamızı arayarak sorabilir ve danışmanlarımızdan vize hakkında yardımlar talep edebilirsiniz.

Slovakya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vize işlemlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Slovakya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar bu noktada en fazla dikkat edilmesi gereken yerdir. Bu kurallardan bazıları da şöyledir:
Belgelerde eksiklik olmamalıdır.
Başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır.
Slovakya vize talep dilekçesinde önemli yerler yazılmalıdır.
Slovakya’ya gidiş süresince finansal sponsorunuzun kim olacağı belirtilmelidir.
Ulaşım bilgileri, biletler gibi bilgiler sunulmalıdır.
Nerede konaklanacağı belgelerle kanıtlanmalıdır.

Slovakya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken kurallar genel olarak yukarıda saydığımız şekildedir. Bu kurallara yeteri kadar dikkat etmezseniz vizeniz red yanıtı alacaktır.

Slovakya İşçi Vizesi

Slovakya’ya iş için gitmek dileğindeyseniz Slovakya işçi vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için de konsolosluğun belirlediği evrak listesini takip etmeniz gerekecektir. Bu vize türünü alabilmeniz için işçi olduğunuzu mutlaka kanıtlamalısınız. Slovakya işçi vizesi için Slovakya’da iş bulduysanız bunu evraklarınız arasında belirten bir belge ile kanıtlamalısınız. Karşı taraftan sizi iş için çağıran bir davetiye almanız vize sürecini kolaylıkla geçmenizi sağlayacaktır. 

Bu daveti mektubu sayesinde vizenizin olumlu olma şansı yükselecek ve sorunsuz vize alımı gerçekleşecektir. Slovakya vizesi alırken süreci sıkı bir şekilde takip etmeniz de çok önemlidir. Eğer eksik evrak bildirmişseniz hemen müdahale edip gerekli evrakları teslim etmeniz yani anında müdahale etmeniz gerekmektedir. Süreci takip eden yetkili firmamızla irtibat kurarsanız vize alımı konusundaki hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Slovakya Ulusal Vize

Slovakya seyahatlerinizde eğer 6 ay içerisinde 90 günden fazla kalmak zorunda kaldıysanız bu durumda ulusal vize almanız gerekmektedir. Slovakya ulusal vize işlemlerinin doğru ve eksik bir şekilde yerine getirilebilmesi için Slovakya’da neden daha fazla kalmanız gerektiğini bildirmeniz gerekmektedir. Bu kalacağınız süre zarfında finansal desteğinizi kimini nasıl sağlayacağını belirtmeniz gerekmektedir.

Slovakya vize evresinde vize işlemlerinizin rahatlıkla yerine getirilmesini istiyorsanız yetkili firmamızdan mutlaka ayrıntılı bir şekilde yardım almalısınız. Profesyonel bir sonuç için firmamız sizin adınıza vize sürecini yönetecektir. Gözünüzün arkada kalmaması için firmamızla beraber vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Eğer vize almak için uğraşacak vaktiniz yoksa sadece seyahatinize odaklanmak istiyorsanız vize alım sürecinde firmamızdan destek almanız tavsiye edilir.

Slovakya Oturum Vizesi

Slovakya’ya sadece seyahat etmek için değil de orada yaşamak için gitmek istiyorsanız mutlaka oturum izni almanız gerekmektedir. Oturum iznini almazsanız Slovakya’da yaşamaya devam etmeniz mümkün olmayacaktır. Slovakya oturum vizesi alınması diğer vize türlerine göre daha zorlu bir süreçtir.  Bu aşamada belgelerinizin daha ayrıntılı hazırlanması fazla zaman gerektirecektir.

Ayrıca Slovakya vizesi için sizlerden ek evraklar da istenecektir. Bu da vize alım sürenizin biraz daha uzamasına sebep olacaktır. Bu süreç iyi bir şekilde takip edilirse vize alım sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Bu vize zor alınabilir ancak Slovakya’da oturma izni sayesinde orada yaşama imkanınız olacaktır. Firmamız oturum vizesi alabilmeniz için daima yanınızda olarak en profesyonel ve en hızlı hizmeti sizlere sağlayacaktır.

Slovakya Çalışma Vizesi

Slovakya’ya gidecek kişiler çalışmak için bu ülkeye gidiyor olabilir. Bu süreçte vize alabilmek için çalışma amaçlı gittiğinizi konsolosluğa belirtmeniz gerekmektedir.  Slovakya çalışma vizesi alınabilmesi için Slovakya’da çalışmanız gerektiğini net bir şekilde evraklarla kanıtlamanız gerekmektedir. Slovakya’da iş bulduysanız mutlaka bunu davetiye mektubuyla bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de çalıştığınız iş yeriniz de sizi yurt dışına yolluyorsa bunu da bir belgeyle kanıtlamanız gerekmektedir.

Tüm bunlar Slovakya vizesi kapsamında konsolosluk tarafından değerlendirilmektedir. Çalışma vizesinin hızlı bir şekilde sonuç alabilmesi için mutlaka evraklarınızı eksiksiz bir şekilde sunun. Özellikle davetiyeyi evrak ve belgeleriniz arasında sunarsanız vizeniz hızlı bir şekilde olumlu sonuçlanacaktır. Bu konuda aklınıza takılan tüm soruları detaylı öğrenmek için yetkili firmamızı arayabilirsiniz.

Slovakya Aile Birleşimi Vizesi

Slovakya’da bir aileniz bulunuyorsa onlarla bir araya gelebilmeniz için Slovakya aile birleşimi vizesi almanız çok önemli bir ayrıntıdır.  Slovakya’daki ailenizle olan bağınızı nikah belgesi veya ek belgelerle ispatlamanız gerekmektedir. Bu belgelerde yaşanan eksiklik veya hatalı bilgiler vizenizin olumsuz yanıt almasına sebep olur. Konsolosluklar vize sürecindeki işlemleri titizlikle incelemektedir Slovakya aile birleşimi vizesi almak isteyenler sürecin ilerleyişini sürekli takip etmelidir. 

Vize alım sürecinde firmamız ile irtibata geçerek vize yükünüzü hafifletebilirsiniz ve sadece Slovakya seyahatinize odaklanabilirsiniz. Firmamız yıllardır bu alandaki profesyonel çalışmalarıyla bilinmektedir ve milyonlarca müşteriye aynı anda sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir. Slovakya vizenizin olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız ve sürecinizin emin ellerde takip edilmesini istiyorsanız firmamız sizlere gerekli yardımlarda bulunacaktır.

Slovakya Göçmenlik Vizesi

Slovakya’da yaşamak için başvuru yapabileceğiniz birçok vize türü vardır. Bunlardan biri de Slovakya göçmenlik vizesi olarak bilinmektedir. Bu şekilde bir vize türüne başvuru yapabilmeniz için Slovakya’da oturum izni almış olmanız gerekmektedir. Bu süreçte yapacağınız işlemler daha uğraşlı ve uzun vakit alacaktır. Slovakya göçmenlik vizesi için finansal desteklerinizi konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.

Slovakya’da ne kadar süre kalacaksınız, orada ne iş yapacaksınız gibi sorular konsolosluklar tarafından titizlikle incelenmektedir. Eğer iş başvurusu yaptıysanız ve başvurunuz onaylandıysa bu durumu bir davetiyeyle evraklarınızın arasında belirtmeniz gerekecektir. Ayrıntılı bilgi almak ve Slovakya vize sürecinizi hızlandırmak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız yıllardır bu alanda profesyonel bir hizmet vererek müşterilerinden tam not almaktadır.

Slovakya Vize Evrakları

Slovakya vizesi alabilmeniz için sizden istenilen belgelerin tamamını hatasız bir şekilde Slovakya Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekmektedir. Slovakya vize evrakları genel olarak aşağıda belirttiğimiz şekildedir:
Güncel olan bir pasaport
Vize talep dilekçesi
Vize başvuru formu
Biyometrik fotoğraf
Ulaşım ve bilet bilgileri
Konaklama rezervasyon bilgileri
Vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair makbuz

Slovakya vize evrakları içerisinde yer alan evraklara ek olarak bazı evraklar da konsolosluk tarafından istenebilmektedir. Ek evrakların da zamanında konsolosluklara teslim edilmesi çok önemlidir. Eksik bilgiler vizenizin red yanıtı almasına sebep olur ve sicilinizin olumsuz etkilenmesine neden olur. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Belgeleri

Slovakya seyahatlerinizin eksiksiz bir şekilde olmasını istiyorsanız belgelerinizi dikkatli bir şekilde hazırlamalısınız. Vize belgelerinde ve evraklarında yaşanan eksiklikler direkt olarak vizenize olumsuz etki edecektir. Slovakya vize belgeleri hazırlanırken Slovakya ülkesine hangi amaçla gittiğinizi belirten form ve dilekçenizin mutlaka doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.  Sizlerden talep edilen belgeleri Slovakya Konsolosluğu titizlikle incelemektedir.

Bu belgelerin güncel olup olmadığına da dikkat etmeniz çok önemlidir. Slovakya vize belgeleri hakkında detaylı bilgi almak için profesyonel vize yetkili merkezimizle görüşmeler yapmanız faydalı olacaktır. Çünkü bu belgelerin hazırlanma süreci son derece hassastır ve en ufak hata dahi vizenizin reddedilmesine neden olabilir. Firmamız ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi en güncel şekilde size aktararak sürecinizin hızlanmasını sağlayacaktır.

Çalışmayan Kişiler İçin Slovakya Vize Evrakları

Slovakya’ya gidecek olan kişiler eğer çalışmıyorlarsa maddi ihtiyaçlarına kimin sponsor olacağını belirtmek zorundadır. Çalışmayan kişiler için Slovakya vize evrakları çok dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Evraklarda eksiklik olması veya herhangi bir hata olması vizenizin red yanıtı almasına sebep olacaktır. Çalışmayan bir kişinin evrakları arasında ilk bakılacak belge de finansal bilgileri içeren kanıtlardır.

Çalışmayan kişiler için Slovakya vize evrakları titizlikle hazırlanmalı ve Slovakya Konsolosluğu’na bildirilmelidir. Evrak ve belgeler konusunda yıllardır profesyonel anlamda hizmet veren firmamız sayesinde birçok kişi vizesini hızlı bir şekilde almalıdır. Firmamız gerekli tüm bilgileri sizlere aktararak vize sürecinizi rahat bir şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Gönül rahatlığıyla seyahatinize odaklanabilmeniz için süreci sizin yerine takip eden firmamız büyük bir yükten sizi kurtarmış olur.

Ev Hanımı Slovakya Vizesi

Ev hanımlarının merak ettiği konulardan biri olan vize alım süreci için bazı kurallar mevcuttur.  Ev hanımları özellikle çalışmadıkları için maddi dayanaklarının kim olduğunu göstermek zorundadır. Ev hanımı Slovakya vizesi için en fazla dikkat edilen nokta Slovakya seyahat masraflarını kimin ödeyeceği ile ilgili bilgilerdir. Dolayısıyla evraklar arasında banka hesap özetleri, dekontlar bulunması konsolosluklar tarafından dikkatli incelenmektedir.

Ev hanımı Slovakya vizesi için güncel evrak bilgilerini Slovakya Konsolosluğu’ndan veya firmamızdan öğrenebilirsiniz. Ancak bu zorlu süreci yetkili bir firma ile takip ederseniz vize sonuçlarınız daha rahat bir şekilde gelir. Bu konuda firmamız profesyonel olarak sizlere gerekli tüm bilgileri aktaracaktır. Firmamız sayesinde vizeniz olumlu sonuç alabilecek ve vize işlemlerinizde sıkıntı yaşanmayacaktır.

Memur İçin Slovakya Vize Evrakları

Ülkemizde memurluk mesleğini icra eden vatandaşlarımızın vize işlemleri diğer çalışanlarına göre daha rahattır. Vize işlemlerinin kolay yapılması için devletin sağladığı bazı kolaylıklar vardır. Memur için Slovakya vize evrakları içerisinde mutlaka memur olduğunuzu kanıtlamalısınız. Bu şekilde memurlar süreci daha kolay atlatacaktır. Memur için Slovakya vize evrakları evresinde mutlaka Shengen vizesi talebinde de bulunmanız gerekmektedir.

Gerekli evraklarınızı eksiksiz bir şekilde temin ettiğinizde sonucunuzun olumlu olması yüksek ihtimaldir. Vize sürecinde gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmek isterseniz firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Firmamız sektöründe marka olup müşteriye destek vererek alanında uzmanlaşmıştır. Aklınıza her takılan soru için her saniye bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışan İçin Slovakya Vize Evrakları

Slovakya seyahatinizde hiçbir sıkıntı ile karşılaşmamak adına vize süreciniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer bir çalışan iseniz çalışan için Slovakya vize evrakları nasıl olmalıdır sorusu için yanıt bulacağınız en doğru adres seyahat acente şirketimizdir. Konsolosluğun talep ettiği bazı belgeler vardır. Bu belgeler arasında SGK dökümünün yer almasının nedeni bir çalışan olduğunuzu kanıtlamaya yöneliktir.

Çalışan için Slovakya vize evrakları eksiksiz ve tam bir şekilde Slovakya Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. Bunun yanında konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizden ek belge talebinde bulunabilir. En güncel bilgiler için firmamızı arayabilirsiniz ve bir randevu oluşturabilirsiniz. Bu konuda yetkili bir firmayla çalışmanız çok daha büyük faydalar sağlayacaktır.

İşveren İçin Slovakya Vize Evrakları

İşverenlerin vize alma sürecinde oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Her vize türünün evrak ve belgeleri arasında farklılık gösterilir. Bu farklılık konsolosluk tarafından belirlenir. İşveren için Slovakya vize evrakları kısmında ilk belge 10 yılı aşmamış ve tahrip olmamış bir pasaport teminidir. Diğer bir önemli unsur ise işveren olduğunuzu kanıtlama hususundaki belge olacaktır.

Konsolosluğun dikkat ettiği unsurlardan bir de mali durumunuzun bu vize için uygun olup olmadığı belirlemektir. İşveren için Slovakya vize evrakları içinde dosyanızda bulunması gerek diğer bir belge ise vergi levhası olmalıdır. Bu belgelerin eksik olmaması ve hatasız olması vize sonucunuzu doğrudan etkileyip sonucu belirler. Vizenizin Olumlu olumsuz olması bu belgelere bağlıdır.

Öğrenci İçin Slovakya Vize Evrakları

Öğrenim hayatı için Slovakya ülkesine gitmeye karar veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da Türkiye Cumhuriyeti sınırları arasında yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların bilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öğrenci için Slovakya vize evrakları da bilinmesi gereken noktalar arasındadır. Bu noktada ulaşabilecek en güncel ve en doğru bilgi için alanında uzman firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Bu belge ve evrakların eksik ve hatalı olarak Konsolosluğa teslimi vizenizi olumsuz etkileyecektir. Öğrenci için Slovakya vize evrakları kısmında en önemli adım bir pasaporta sahip olmanız olacaktır. Eğer bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz.

Çiftçi İçin Slovakya Vize Evrakları

Geçiminizi çiftçilik ile sağlayan vatandaşların vize alabilmek için belirlenen bazı kriterleri vardır. Bu kriterleri Çiftçi için Slovakya vize evrakları başlığı altında öğrenebilirsin. Bu gerekli evrakların neler olduğunu merak eden başvuru sahipleri için firmamız belirledi.
1. Bağlı olduğunuz ziraat odası tarafından verilmiş çiftçilik belgesi aslı ve fotokopisi
2. Slovakya ’dan gelen elektronik davetiyenin ID numarasını
3. Tarım çiftçisiyseniz tarlalarınıza ait tapu belgelerinizi
4. Hayvancılık ile uğraşıyorsanız hayvanlarınıza ait tarım bakanlığından alınmış tam listenizi sunmanız gerekmektedir.

Çiftçi için Slovakya vizesi evrak ve belgeler yukarıda belirlenen evrakların konsolosluğa eksiksiz ve hatasız bir şekilde teslim edilmesi vizenizin sonucunu etkilemektedir. Bunların dışında nelerin olduğunu merak ediyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Slovakya Büyükelçiliği Vize

Slovakya Büyükelçiliği vize hakkında en çok sorulan sorulara cevap niteliğinde olan firmamız 7 / 24 iletişime açıktır. Slovakya Büyükelçiliğin görevinin neler olduğu konusunda bilgi edinmek isteyen başvuru sahipleri için sıraladık. Vize için başvuru yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için evrak bilgilerini güncelleyip belirlemek görev ve yetkileri arasında yer alır. Slovakya Büyükelçiliğine ve konsolosluğuna sunulan belge ve evrakların doğruluğunu kontrol etmek Büyükelçiliğin görev ve yetkileri arasındadır. 

Slovakya Büyükelçiliği vize sürecinin Büyükelçilik görev ve yetkisinde gerekli gördüğü hallerde ek belge talebinde bulunacağı gibi ek süre talebinde de bulunabilir. Merak ettiğiniz diğer unsurlar için seyahat acente şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Slovakya Konsolosluğu Vize

Slovakya Konsolosluğu vize süresinde cevap alacağınız en yetkili merkezdir. Vize sonucu için alacağınız cevap teslim ettiğiniz belge ve evrakların doğruluğuna bağlıdır. Slovakya vize işlemleri için gerekli belge ve evrakların eksik ve hatalı olması Konsolosluk tarafından en çok dikkat edilen konudur. Slovakya Konsolosluğu vize başvuru sırasında eksik belge ya da hatalı belgeleri saptandığında vizenizin olumsuz neticelendirme olacağını bilmelisiniz.

Aynı zamanda konsolosluk Slovakya vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ndeki hak ve avantajlarını gözetmek zorundadır. Diğer bir yandan ise Slovakya vatandaşlarının evlenmesi gibi resmi süreçlerden de yine konsolosluk sorumludur. Slovakya Konsolosluğu vize hakkında daha detaylı bilgi edinmek için firmamız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Slovakya Vize Ücreti

Slovakya vize ücreti seyahat türüne göre değişiklik gösterir. Seyahat türlerine örnek olarak turistik, ticaret ve seyahat gibi seyahat türleri verilir. Bundan kaynaklı olarak ücret için bir kesinlik söz konusu değildir. Öncelikle seyahat amacınız belirlemelisiniz. Bu hususta bilgi almak isteyen başvuru sahipleri için gerekli departmanlarımızdan bilgi alabilirler. Slovakya vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenir ve farklılık gösterir.

Bu farklılıkları şöyle sıralarsak hangi ülke vatandaşı olduğunuza, hangi yaş grubunda olduğunuza ve ya seyahat amacına göre değişkenlik gösterir.  Slovakya Konsolosluğunun bu şartlar dahilinde güncel olarak belirlediği vize harcını yatırmanız gerekir. Dekontu da vize dosyanıza eklemelisiniz. Bu konuda en güncel ve en doğru bilgiyi firmamızdan edinebilirsiniz.

 Slovakya Vizesi Redde İtiraz

Slovakya Konsolosluğu ve Slovakya Büyükelçiliği gerekli gördüğü takdirde vize başvurunuzu reddedilir. Bu süreçte Slovakya vizesi redde itiraz hakkınız hep olacaktır. Bu durum yasal bir hak olmakla birliğiyle, vize başvurusu reddedilen kişinin evraklarındaki eksiklikten ya da konsolosluğa hatalı belge teslim edişinden kaynaklı reddedilme yaşayabilirsiniz. Bu hususta aklınızda soru işareti olduğunda Slovakya vizesi redde itiraz edebilirsiniz.

Elbette vize başvurunuz reddedilince başvuru sahibinin yeniden Slovakya vizesi alamayacağı anlamına gelmemektedir. Yeniden başvurabilir. Belirlenen evrakları ve belgeler yeniden toplayabilir ve eksiklerini giderebilir. Bu hassas süreçte kişinin belgeleri yeniden toplayıp eksikliklerini gidermesi gerekmektedir. Özellikle başvurunun reddedilme nedeni üzerindeki eksiklikleri gidermek ve bu bahsedilen durumları uzman kişilerin rehberliği ile gerçekleştirmek önem arz etmektedir.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovakya vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna tam anlamıyla bir cevap vermek mümkün değildir. Bunun nedenleri arasında ise Slovakya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumda başvuru sahibinden ek belge talep edebilir ya da ek süre de isteyebilir. Böyle durumlar vizenin çıkma süresini uzatabilir. Slovakya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı ortalama 7 iş günü ile 10 gün arasında süre belli olur.

Bu tarz aksaklıkları ya da hataları engellemek adına vize başvurularınızı ve vize başvuru sonuçlarını aynı zamanda redde itiraz gibi tüm vize işlemlerini kapsayan hususları alanında uzman bir ekiple yerine getirebilirsiniz. Bu konuda firmamız size destek olmaktan büyük memnuniyet duyacaktır. Dikkat edilecek diğer bir husus ise Vize başvuru süresi içinde kişinin başka ülkeye seyahat durumunda, o ülkedeki ikamet belgelerini ve seyahat belgelerini ayrıca bulundurması gerekir.

Slovakya Konsolosluklar ve Adresleri

Slovakya Konsolosluklar ve adresleri için merak edilenler yazımızdadır. Slovakya Büyükelçiliği dışında Türkiye’de en resmi kurum Slovakya İstanbul Başkonsolosluğudur. Türkiye’de ikamet eden Slovakya vatandaşlarının evlilik, oturma izni ve seyahat işlemlerini yürütmekle görevli kurum olmasının yanında Türkiye’de ikamet eden Slovakya Vatandaşlarının, Türk vatandaşlarının ve diğer yabancı uyruklu vatandaşların vize işlemlerinden de sorumludur. Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgesi sadece İstanbul ile sınırlı değildir.

Türkiye’nin herhangi bir şehrinde ikamet eden vatandaşlar da Vize işlemlerini yürütmek için başvuruda bulunabilmektedir. Slovakya Konsolosluklar ve adresleri içi Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu dışında vize işlemi yürüten diğer Konsolosluklar da şunlardır; Slovakya Büyükelçiliği Ankara, Slovakya Fahri Konsolosluğu İzmir, Slovakya Fahri Konsolosluğu Bursa, Slovakya Fahri Konsolosluğu Edirne, Slovakya Fahri Konsolosluğu Antalya, Slovakya Fahri Konsolosluğu Kayseri, Slovakya Fahri Konsolosluğu Mersin, Slovakya Fahri Konsolosluğu Kuşadası, Slovakya Fahri Konsolosluğu Trabzon, Bratislava Büyükelçiliği.

Slovakya Vizesi Dilekçe Örneği

Slovakya Vizesi için başvuru yapacak kişilerin Slovakya İstanbul Büyükelçiliğine dilekçe yazmaları öncelikli şartlardan biridir. Slovakya vizesi dilekçe örneği için kişilerin dikkat edeceği belirli hususlar olmasının yanında dilekçe formatına uygun yazmaları kişinin faydasına olacaktır. Vize başvuru dilekçesi Yazacak kişilerin öncelikle uyması gereken kurallar şöyle sıralanabilir. İlk olarak Vize başvurusu yapacak kişi ülkeye seyahat amacını açıkça belirtmeli, kalacağı yer, seyahat planını detaylı olarak anlatmalıdır ve bunun ile ilgili gerekli evrakları dosyasına eklemelidir.

Slovakya vizesi dilekçe örneği için diğer bir husus, seyahat yapılacağı tarih ülkeden ayrılacağı tarihi ve eğer oradan başka bir ülkeye geçecekse onun tarihini açık ve net bir şekilde belirtmesi gerekir. Ayrıca Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, kalacak yer masraflarının nasıl karşılanacağını açıkça belirtmesi gerekir. Önemli diğer bir husus ise başvuru evraklarında sunulan belgeler ile dilekçe birbirini destekler nitelikte olmalıdır.

Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya’ya vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle Slovakya vize başvuru formu ile ilgili bilgileri doldurması ve bu form ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Vize başvuru formunu internet sitemizden veya bizi arayarak gerekli departmanımızdan temin edebilirsiniz. Vize başvuru formu tamamen İngilizcedir ve edindiğiniz formu eksiksiz ve tam doldurmanız önem teşkil etmektedir. Form üzerinde karalama olmamalıdır, doldurulmuş yerler okunaklı ve düzgün şekilde yazılmalıdır.

Vize başvuru formunda bulunan fotoğraf kısmına arka fon beyaz olmak suretiyle belirtilen formatta, son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Doldurulan Slovakya vize başvuru formu hiçbir şekilde tahrip edilmiş olmamalı, katlanmamalı ve doldurulan kısmın belirginliği, okunaklı ve netliği kaybedilmemelidir. Belirtilen hususlar göz önünde bulundurulursa kişinin vize başvuru sürecinde yararına olacaktır.

Slovakya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Slovakya Konsolosluğu vize başvurusu yapan kişi hakkında detaylı bilgi talep etmektedir. Bu talep doğrultusunda yapılacak başvurunun belgelerinin eksiksiz ve tam olması gerekmektedir. İstenilen belgelerdeki bilgilerin de açıklayıcı, net ve doğru şekilde beyan edilmesi gerekir. Slovakya vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusu için başvuruda istenilen vize başvuru formu, vize işleminin işleme koyulup sürecin hızlandırılması için önem teşkil etmektedir.

Bu sebepten kaynaklı olarak formun eksiksiz doldurulması gerekir. Bu koşulları yerine getiren kişinin vizesi işleme girer. Slovakya vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusuna cevaben belirtilen bu hususları eksiksiz yerine getirenlerin Slovakya vizesi 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Fakat bu süreç resmi tatil ve vize müracaatında bulunulan Slovakya Büyükelçiliği, Slovakya konsolosluğunun yoğunluk durumuna göre değişebilir.

Slovakya Vize Fiyatları

Slovakya vize fiyatları başvurulan vize kategorisine, seyahat amacına, yaş grubuna göre değişiklik gösterir. Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunan birinin vize harcı aynı olmadığı gibi seyahat amaçlı vize başvurusunda bulunan kişinin de vize harcı aynı değildir. Bunu yaş gruplarına ve seyahat süresine de genellemek mümkündür. Fiyatın belirlenmesindeki genel kıstas Slovakya Konsolosluğu’nun belirlediği vize harcıdır. Slovakya vize fiyatları için Slovakya vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin belirlenen vize bürolarına bu ücretleri yatırmaları gerekmektedir.

Vize başvurusu yapacak kişinin Türkiye Vatandaşı olması ya da Yabancı Ülke vatandaşı olması yine vize harcında değişiklik gösterir. Slovakya Konsolosluğu belirlenen durumda 0-6 yaş arası çocuklardan ücret talep etmemektedir. Vize harcını yatıran kişinin vize harcını yatırdığını gösteren dekontun orijinalini başvuru belgelerinin arasına koyması önem teşkil etmektedir. Hal böyleyken ve Slovakya Vize ücretlerinin belirli kriterlere göre değiştiğini belirttikten sonra Vize ücreti ile ilgili kaba taslak bir rakam vermek doğru olmaz. Slovakya vizesi ücretini detaylı bir şekilde öğrenmek isteyenler uzman departmanımızdan ve uzman kadromuzdan destek alabilirler.

VFS Global Slovakya Vizesi

VFS Global Slovakya vizesi; Fransa, İrlanda, Hollanda, Yunanistan, Avusturya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Belçika, Bulgaristan, İtalya, İsveç, Norveç, İrlanda, Malta, Polonya gibi ülkelerin de seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini takip etmek için kullandığı bir sistemdir. Söz konusu VFS Global belirtilen ülkelerin konsoloslukları ile koordine şeklinde çalış ve vize işlemi yapmak isteyen kişilere idari hizmet vermekle yükümlüdür. Kurum vize işlemleri ile ilgili idari takip, gereken durumlarda parmak izi alımı ve pasaport teslimi gibi görevler üstlenir.

Bunun dışındaki işlemler için ek ücret talep eder. VFS Global Slovakya vizesi almak isteyen vatandaşların yukarıda belirtilen durumlardaki eksikliklerini giderir. Bunlar dışında vize sürecine olumlu veya olumsuz bir katkıda bulunamaz. Vize süreci ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından sonuçlanır. Ayrıca evrak eksikliği durumunda kişiye ek süre verme ya da süreci uzatma inisiyatifine de sahip değildir. Bu durum bir öncekinde olduğu gibi ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından belirlenir. Ayrıca bu konuda bilgi almak isteyen kişilerin belirlenen departmanımızdan bilgi almaları Slovakya vizesi almak isteyen kişilerin yararına olacaktır.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu