Skip to content

Tayland Vize Başvuru Şartları 2022

Tayland Vizesi

Tayland Vize Başvuru Şartları 2022 Tayland Vizesi; Tayland’a yapacağınız seyahatlerinizde Tayland Vizesi müracaatı yapacak başvuru sahibi vatandaşlarımızın, Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurularını firmamız başvuru sahipleri adına takip edebilir. Tayland’a umuma mahsus pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın yapacakları seyahatlerde 30 gün boyunca, hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri ise 90 gün boyunca Tayland Vizesi konusunda muaftırlar.

Ayrıca Tayland’a yapacakları seyahatlerinde ikamet süreleri 30 günü geçecek olan vatandaşlarımızın Tayland Ankara Büyükelçiliği ve Tayland İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurularında almak istedikleri vize konusunda firmamıza başvurmaları durumunda, firmamız uzman personeli başvuru sahibi adına tüm işlemlerin takibini yaparak vize işlemlerinin süratle hallolmasında destek olurlar. Zaman kazanmak ve resmi işlemlerin yoğunluğu ile uğraşmak istemiyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz.

Tayland Vize İşlemleri

Vize alımları seyahat edilecek olan Tayland ülkesinin konsolosluğundan, başkonsolosluğundan ve büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Tayland Vize İşlemleri konusunda yerine getirmeniz gereken bazı zorunluluklar vardır. Tayland Vize İşlemleri için yapmanız gereken ilk iş Tayland Ankara Büyükelçiliği veya Tayland İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir. Tabi ki başvurunuzdan önce sizden istenen tüm belgeleri eksiz ve hatasız tamamlamanız gerekmektedir.

Ardından büyükelçilik veya konsolosluğa giderek belgelerinizi yetkililere sunmanız gerekmektedir. İşlemler hakkında daha detaylı bilgi almak adına konusunda uzman olan vize merkezlerine danışabilir ve yardım isteyebilirsiniz. Firmamıza danışarak bu konuda isteyeceğiniz yardım, işlemlerinizin daha hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlanmasına sebep olurken aynı zamanda size süre kazandıracaktır.

Tayland Vize Başvurusu

Çoğu ülke gibi Tayland’da ülkeye olan giriş çıkışların kontrolü maksadıyla vize uygulaması yapmaktadır. Bu ülkeye yapacağınız herhangi bir seyahat için vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak umuma mahsus pasaport sahibiyseniz 30 gün, hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahibiyseniz 90 gün boyunca vize konusunda muaf olduğunuzu bilmenizde yarar var.

Tayland Vize Başvurusu ise vize almanız adına uygulayacağınız ilk adımdır. Vize başvurusu yaparken hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirtmeniz büyük önem taşır. Bunun sebebi ise yapacağınız seyahatin türüne göre sizden bazı belgeler istenecek olmasıdır. Tayland Vizesi Başvurusu sırasında alanlarında profesyonel olan vize başvuru merkezlerini tercih edebilirsiniz. Bu süreçte bu merkezler vize sürecini sizler adına yetkili kurumlar üzerinden yürütmektedir.

Tayland Vize Randevusu

Tayland için vize alım işlemlerinin bir diğer basamağı ise Tayland Vize Randevusu almaktır. Vize almak için seyahat etmek istediğiniz ülkenin büyükelçiliğine ya da konsolosluğuna randevu başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra sizden istenilen belgeleri tamamladıktan sonra, teslim edeceğiniz zamanda sizden bir randevu almanız istenebilir. Tayland Vize Randevusu almanız için vize başvurusu yaptığınız yere telefon yolu ile ulaşarak tekrar bir randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu sırasında sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Bu ülkeye yapacağınız seyahatlerinizde vize alırken konusunda uzman olan firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Firmamıza başvuru yaptığınızda vize işlemlerini baştan sona takip edeceğiz ve işlemlerin hızlanıp hatasız bir şekilde sonlanması için gereken önemi göstereceğiz.

Tayland Vize

Tayland’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Ancak bu ülke bazı durumlarda vatandaşlarımızı vize almak konusunda muaf tutmaktadır. Tayland Vize konusunda umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımız 30 gün vize işlemlerinden muaf tutulurken, hizmet, diplomatik ve hususi pasaporta sahip vatandaşlarımız ise 90 gün boyunca vize uygulamasından muaf tutulurlar.

Tayland Vize işlemleri için bu ülkenin konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine başvuru yapabilirsiniz. Bu noktada tecrübeli ve profesyonel vize merkezlerinden de yardım alabilirsiniz. Firmamız sizlere vize işlemleri, başvuru ve randevu aşamalarında hizmet vermektedir. Bu süreçte bize başvurarak alacağınız yardımlar, vize alım işlemlerinizin daha hızlı ve hatasız bir şekilde sonuçlanmasına sebep olup sizlere zaman kazandıracaktır.

Tayland Vize Başvuru Merkezi

Tayland’a yapacağınız seyahatlerinizde vize alım aşamasında tecrübeli ve profesyonel firma ve kişilerden yardım almanız bu sürecin daha doğru bir şekilde ilerlemesine olanak sağlar. Tayland Vize Başvuru Merkezi olan firmamız bu konuda sizlere yardımcı olur. Bu ülkeye yapacağınız seyahatleriniz için vize alabilmeniz adına vize işlemlerinizi doğru sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bu süreci doğru bir şekilde sonlandırabilmeniz adına Tayland Vizesi Başvuru Merkezi olan firmamız yardımcı olacaktır. Yapacağınız başvuru ve iş takibi konusunda sizlere gerekli hizmetleri sunmaktayız. Alacağınız desteklerle vize sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve hizmet almak için firmamızı arayabilir ve uzman personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Vize Çeşitleri

Yapacağınız seyahatin amacına göre, bu ülkeye gidebilmek için alacağınız vizenin türü de değişmektedir. Vize başvurunuzu yaparken gidiş amacınızı net ve doğru bir şekilde aktarmanız ve belirtmeniz vize alabilmeniz adına oldukça önemlidir. Tayland Vize Çeşitleri şu şekildedir;
Turistik Vize
Öğrenci Vizesi
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
İşçi Vizesi
Arkadaş Ziyareti Vizesi
Çalışan Vizesi
Aile Birleşim Vizesi
Tayland Vize Çeşitleri de kendi içerisinde Tayland’a gidiş amacına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Farklı çeşitlere ayrılan bu vize türleri için başvuru ve vize alım aşamasında sizden istenilen farklı belgeler olacaktır. Vize alım aşamasında belgelerinizin doğru bir şekilde tamamlanması adına ve yardım almak amacıyla firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Ticari Vize

Ticari vizeler, yurt dışına yaptıkları seyahatlerini ticari faaliyetler yürütmek amacıyla yapan kişilere verilen vize çeşididir. Bu vize çeşidi için yapacağınız başvurunuzda ticari faaliyetler yürüttüğünüzü belirtmeniz ve kanıtlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Tayland Ticari Vize alım esnasında da sizden istenilen belgeler arasında ticari faaliyetlerinizi belirten ve ispatlayabilecek onaylı bir belge olması gerekmektedir.

Bu belgeyi sunabilmeniz durumunda, diğer belgelerinizin de eksiksiz bulunduğu an da ticari vize alımınız olumlu sonuçlanmaktadır. Tayland Ticari Vize alım aşamasında belge ve evraklarınızın eksiksiz ve tam olması gerekmektedir. Belge ve evraklarınızın tam olması adına, ayrıca işlem süresinin hızlanması için bu alanda profesyonel olan firmamıza başvurularınızı bekliyoruz.

Tayland Turistik Vize

Özellikle son yıllarda büyük ilgi odağı haline gelen Tayland’a vatandaşlarımız gezi amaçlı gitmek için sıraya girmektedirler. Hem adalarının doğal güzelliği ile hem de ekonomik koşullarının vatandaşlarımıza uygun gelmesiyle Tayland’a turistik amaçlı giden vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Tayland Turistik Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Tayland Turistik Vize alım aşamasında sizden istenilen önemli belge ve evraklar vardır. Bu istenilen belgeler eksiksiz ve hatasız olarak tamamlandığı takdirde bu güzel ülkeye seyahat edebilmeniz namına önünüzde hiçbir engel kalmaz. Seyahatiniz neticesinde konaklayacağınız yeri belirtir belgeye ihtiyacınız vardır. Ayrıca ikametiniz süresince geçiminizi sağlayabilmek adına maddi durumunuzu gösterir bir belgeye ihtiyaç vardır.

Tayland Aile Ziyareti Vizesi

Yurt dışında aile bireylerinden birinin ya da birkaçının yaşadığı kişilerin, onları ziyaret etmek amacıyla alabileceği vize çeşididir. Ancak bu vize türüne sahip olabilmek için, orada yaşayan aile fertlerinden birinin size davet göndermesi gerekmektedir. Gönderilen bu davetin yetkililer tarafından onaylanması durumunda vizeniz onay almaktadır. Tayland Aile Ziyareti Vizesi alabilmeniz için sizden istenilen belgelerden birisi de sizin için gönderilen davettir.

Bu davetin diğer belgelerle birlikte eksiksiz ve tam olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Tayland Aile Ziyareti Vizesi alım sürecinizde belgelerinizin eksiksiz olması ve gerekli işlemlerin doğru sırasıyla yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdir de vize almak konusunda onay alamayabilirsiniz. Bu vize çeşidini alabilmek adına firmamız, siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.

Tayland Arkadaş Ziyareti Vizesi

Tayland ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arkadaşlarını görmek isterse arkadaş vizesi almak zorundadır. Tayland arkadaş ziyareti vizesi almak isteyenler Tayland Konsolosluğu’na arkadaş olduğunu kanıtlayan evrak ve belgeleri sunmalıdır. Bu belgeler arasında Tayland ülkesinde olan kişiden alınan davetiye mektubunun bulunması çok önemli bir ayrıntıdır.

Bu yüzden mutlaka arkadaşınızdan bir davetiye mektubu yazıp size göndermesini istemelisiniz. Tayland arkadaş ziyareti vizesi almak isteyenler için konsolosluk ek evrak da talep edebilir. Arkadaşınızla çekilmiş bir fotoğrafınızı belgelerinizin arasına koyarsanız vizenizin olumlu olma şansı artacaktır. Firmamız bu konuda sizlere en etkili hizmeti verecek ve sorunsuz bir vize alımı gerçekleştirme fırsatı sunacaktır.

Tayland​ ​Vize​ ​Şartları

Tayland ülkesine seyahat etmek isteyenler bazı vize şartlarıyla yükümlüdür. ​Tayland​ ​vize şartları​ yerine getirilmediği takdirde konsolosluk tarafından vizeniz red yanıtı alacaktır. Vizenizin red yanıtı almaması için bu şartların neler olduğunu konsolosluktan ya da firmamızdan öğrenebilirsiniz. Bu şartlar içerisinde evrak ve belgeler mutlaka tam ve eksiksiz olarak hazırlanmalı ve başvuru yapılmalıdır. ​

Tayland​ ​vize​ ​şartları​ yerine getirildiği takdirde sorunsuz bir şekilde vize alma şansına kavuşmuş olacaksınız. Seçilen vize türüne göre vize şartlarının değişeceği unutulmaması gereken bir ayrıntıdır. Firmamızı arayarak vize şartlarınızın neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde öğrenerek zamandan tasarruf imkânına kavuşabilirsiniz. Vize alım sürecine güvenilir bir firma vasıtasıyla dahil olmanızda fayda vardır.

Tayland Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Osmaniye, Düzce, Kilis, Karabük, Yalova, Iğdır, Bartın, Ardahan, Şırnak, Batman, Kırıkkale, Karaman, Bayburt, Zonguldak Aksaray, Yozgat, Van, Uşak, Şanlıurfa, Tunceli, Trabzon, Siirt, Tokat, Sivas, Tekirdağ, Sinop, Samsun, Sakarya, Rize, Niğde, Ordu, Nevşehir, Muş, Muğla, Mardin, Kahramanmaraş, Manisa, Malatya, Kocaeli, Kütahya, Konya, Kırşehir, Kırklareli, Kayseri, Kayseri, Kastamonu, Kars, İzmir, İstanbul, Mersin, Isparta, Hatay, Gümüşhane, Hakkâri, Giresun, Gaziantep, Eskişehir, Erzurum, Erzincan, Çorum, Elazığ, Edirne, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Çankırı, Çanakkale, Burdur, Bolu, Bitlis, Bingöl, Bilecik, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Amasya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adıyaman, Adana, Ankara, Bursa illerinin tamamından alınır.
Tayland vizesi hangi illerden alınır? noktasında ise bütün illerden alınabildiğini söyleyebiliriz. Tayland Vize alım işlemlerinizi Türkiye’nin 81 ilinden de tamamlayabilirsiniz. Bu konu ile alakalı daha detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır? 

Tayland ülkesine seyahat etmek isteyenler vize işlemlerinin nasıl olacağını merak etmektedir. Tayland vizesi nasıl alınır? Sorusuna en net verilecek cevap gerekli evrakların tamamlanması ve konsolosluklarla irtibat kurulmasıdır. Ancak firmamız ile irtibata girerseniz vize işlem sürecine hızlı bir şekilde dahil olabilirsiniz. Tayland vizesi nasıl alınır? Sorusuna hızlı bir şekilde yanıt bulmak isterseniz firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız sizlere en yetkili hizmeti vererek sorunsuz bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır. Vize alım sürecinde Tayland’a hangi amaçla gittiğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda vize başvurusu yapılmaktadır. Firmamız sizlere sorunsuz bir şekilde vize alabilmeniz için en profesyonel şekilde hizmet verecektir.

Tayland Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Tayland ülkesine gitmek isteyen yolcular vize almak için vize randevu işlemlerini tamamlamak zorundadır. Tayland vize randevusu nasıl alınır? Sorusunu merak edenler konsolosluktan veya firmamızdan ayrıntılı olarak bilgi alabilirler. Randevu alma işlemini firmamız hızlı bir şekilde konsolosluk ile iletişime geçerek tamamlamaktadır. Sizlere düşen randevu gün ve saatinde konsoloslukta şahsi olarak bulunmanızdır. Bu randevularda parmak izi vererek gerçek kişinin siz olduğunu kanıtlamış olacaksınız.

Tayland vizesi randevusu nasıl alınır? Sorusunu merak edenler firmamız ile iletişime girerse daha net cevap almış olacaktır. Sadece seyahatinize odaklanmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız kendinizi güvenli vize merkezimizin ellerine bırakın. Firmamız sizlere en güvenilir vize hizmetini sunmak için hazır bir şekilde beklemektedir.

Tayland Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Tayland ülkesine gitmek için vize başvurusu yapmak isteyenler yazımızı inceleyebilir. Tayland vize başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna net bir cevap vermek gerekirse gerekli evraklarla konsolosluğun yolunu tutabilirsiniz. Konsolosluğun belirlediği prosedürlere dikkat ederek evrak ve belgelerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Tayland vizesi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunda firmamız sizlere en hızlı yardımı sağlayacaktır. Evrakların neler olduğunu firmamızdan net bir şekilde öğrenebilir ve firmamız rehberliğinde evraklarınızı hazır edebilirsiniz. Ayrıca evraklarınızı kargoyla göndererek vize sürecine hızlı bir şekilde dahil olabilirsiniz. Üstelik firmamız vasıtasıyla yapacağınız vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması daha yüksek bir olasılıktır. Firmamız ile yola çıkan yolcular memnuniyetlerini her dakika dile getirmektedir.

En Kolay Tayland Vizesi Nasıl Alınır? 

Tayland ülkesine gitmek isteyenler en kolay vize işlemlerini nasıl yapabileceklerini merak etmektedirler. En kolay Tayland vizesi nasıl alınır? Sorusu bu anlamda sıklıkla araştırılmaktadır. Kolay bir şekilde vize almanın en iyi yolu güvenilir bir firmayla anlaşmaktır. Firmamız bu anlamda en profesyonel vize hizmetlerini sizlere sunarak hızlı bir şekilde vize almanızı sağlayacaktır. Sizler oturduğunuz yerden vize sürecinizi takip edebilirsiniz.

En kolay Tayland vizesi nasıl alınır? Sorusuna verilebilecek en doğru yanıt firmamızla irtibat kurmanızdır. Firmamız yıllardır konsolosluklarla irtibat halindedir ve vize alımı hususunda gerekli tüm işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde halledebilmektedir. Bu yüzden çok fazla düşünmeden firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Tayland ülkesine gitmek isteyenler vize sürecini çok iyi takip etmelidir. Tayland vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Özellikle evrak ve belge hazırlama süreci Tayland Konsolosluğu açısından son derece önemlidir. Seçeceğiniz vize türüne göre de evraklarda değişiklikler kaçınılmazdır. Firmamızı arayarak vizenizle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Tayland vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler incelenmeli ve vize başvurusu sonrasında yapılmalıdır. Aksi takdirde vize alım sürecinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve vizeniz red yanıtı alabilir. Bu tarz sorunlarla mücadele etmeden firmamız sayesinde vize alımınız kolay bir şekilde tamamlanacaktır. Bu yüzden yetkili vize firmamızla irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Tayland Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vize alım aşamasında yerine getirilmesi gereken birkaç kural ve şartlar vardır. Şartlara ve kurallara uygunluk sağlandığı takdirde vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Tayland vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar şunlardır;
• İstenilen belge ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.
• Pasaportunuzun güncel ve geçerli olmasına dikkat etmelisiniz.
• Tayland Vizesi başvuru formunu doğru ve güncel bilgiler ile eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.
• Tayland Vizesi talep dilekçenizi doğru ve düzgün bir şekilde hazırlamalısınız.
• Gidiş amacınızı belirtmelisiniz.
• Rezervasyon ve uçak bilgilerinin belirtilmelisiniz.
• Seyahat süreci boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde gelirinizi belirtmelisiniz.
Tayland vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi almak için ve bu kuralları doğru ve istenilen bir şekilde yerine getirebilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tayland İşçi Vizesi

Tayland ülkesine işçi olarak gitmek isteyenler işçi vizesi almak zorundadır. Tayland işçi vizesi alınabilmesi için gerekli koşullar Tayland Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Bu bilgilere ulaşabilmeniz için konsoloslukla irtibata geçmeniz gerekmektedir ve konsolosluklar yoğun olduğunda sizinle uğraşmak istemeyebilir. Vize işlemlerine hızlı bir şekilde katılabilmeniz için yetkili vize firmamıza ulaşmanız en faydalı yol olacaktır.

Tayland vizesi almak isteyenler işçi olduklarını ve iş için Tayland’a gitmek istediklerini belgelerle kanıtlamak zorundadırlar. Bu noktada çalışacağınız kurumdan bir davetiye mektubu almanız gerekmektedir. Bu davetiye mektubu karşı tarafın sizi tanıdığını kanıtlar ve vize alımınızı kolaylaştırır. Bunun yanında Tayland Konsolosluğu sizlerden ek evraklar da istenebilir.

Tayland Ulusal Vize

Tayland seyahatiniz sırasında 6 içerisinde 90 günden fazla orada bulunabilmeniz için ulusal vize almanız konsolosluk tarafından mecburi tutulmaktadır. Tayland Ulusal Vize alabilmeniz için öncelikli olarak konsolosluğa sunacağınız belgeler çok önemlidir. Sizden istenilen belgelerin eksiksiz olması vize alabilmeniz açısından son derece önemlidir. Bu süreçte Tayland’da kaldığınız müddetçe ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz gerekmektedir ve bunu da belgelerle konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.

Bu tarz sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunarsanız ulusal vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Tayland Vize alım sürecinde yapılması gerekilen işlemleri sürekli olarak takip etmeniz gerekecektir. Bu sürecinizin daha doğru ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için firmamızdan hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve yardım almak vize sürecinizin sorunsuz olmasını sağlayacaktır.

Tayland Oturum Vizesi

Tayland ülkesinde uzun süreli kalacak ve yaşamını devam ettirecek olan kişilerin alması gereken vize türü oturum vizesidir. Bu vizeyi almadan önce yetkili yerlere başvuru yapılması ve oturum vizesi alınması gerekmektedir. Tayland oturum vizesi alabilmeniz için oturum izni alarak konsolosluğa başvuru yapılmalıdır. Bu aşamada oturma vizesi alabilmek için Tayland’da bulunduğunuz süre boyunca nerede çalıştığınız, kaldığınız ve finansal geliriniz nedir gibi bilgileri konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

İstenilen belgelerin eksiksiz ve tam bir şekilde Tayland Konsolosluğu’na sunulması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz red yanıtı alabilir. Tayland vizesi alım sürecinizi daha sağlıklı bir şekilde atlatmak için tecrübeli ve profesyonel vize merkezimizden her saniye yardım alabilirsiniz. Alacağınız yardımlar ile bu süreci daha hızlı bir şekilde atlatabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için ve hizmet almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Çalışma Vizesi

Tayland ülkesine çalışma amacıyla giden kişilerin alması gereken vize türü çalışma vizesidir. Çalışma vizesini alabilmeniz için ülkeye gidiş amacınızı ayrıntılı bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Tayland çalışma vizesi alabilmeniz için eğer Tayland’da iş bulduysanız bunu belirtici olarak iş bulduğunuz şirketten davet istemeniz gerekmektedir. Eğer Türkiye’deki iş yeriniz tarafından gönderiliyorsanız bunu da belgeler ile ispatlamanız gerekmektedir.

Çalışma vizesi almanız için sunum aşamasında belgelerinizin tam ve eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Bu süreci dikkatli bir şekilde takip ederseniz çalışma vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Tayland vizesi alma, başvuru ve randevu aşamalarında tecrübeli vize merkezimizden yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu süreçte sizlere gerekli olan bütün hizmetleri en profesyonel şekilde vermekteyiz. Yardım almak için bizi arayabilirsiniz.

Tayland Aile Birleşimi Vizesi

Tayland’da bulunan aile bireylerinin yanına gidilebilmesi için vatandaşların aile birleşimi vizesi alması gerekecektir. Tayland aile birleşimi vizesi almak için aile olduğunuzu belirtici belgeleri sunmanız konsolosluk açısından son derece önemlidir. Tayland’daki eşinizin yanına gidebilmeniz için belgeleri sunma aşamasında evlilik cüzdanınızı ya da evliliğinizi kanıtlayıcı nitelikteki belgenizi konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. 18 yaşının altındaki çocukların bu vizeden yaralanabilmesi için anne ve baba tarafından imzalanmış olan muvafakat nameye ihtiyaçları olacaktır.

Tayland’da bulunan eşin orada oturduğunu gösteren oturma izni ve pasaportu da sunulması ve belirtilmesi gereken belgeler arasında önemli bir yer tutar. Tayland vizesi alma aşamasında gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak için yetkili vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Bu sürecinizde daha detaylı bilgi ve yardım alabilmek için bizi arayabilirsiniz.

Tayland Göçmenlik Vizesi

Göçmenlik vizesi diğer vize türlerine göre daha uzun soluklu olarak Tayland’da kalma imkânı sunacaktır. Uzun süreli bir vize olduğu içinde göçmenlik vizesi öncesinde mutlaka oturma izni alınması gerekmektedir. Tayland göçmenlik vizesi alırken Tayland’da iş bulmuş olmanız ve bunu belirtmeniz göçmenlik vizesi alabilmeniz açısından oldukça önemli bir durumdur.

Göçmenlik vizesi alırken Tayland’da bulunduğunuz süre zarfında geçiminizi nerede ve nasıl sağladığınızı belirten ve kanıtlayan belgeler konsolosluk açısından çok önemlidir. Göçmenlik vizesi almak için istenilen belge ve evraklar konsolosluk tarafından titizlikle incelenmektedir. Tayland vizesi alırken yapılması gereken işlemleri eksiksiz ve doğru sırasıyla yapmalısınız. Bu aşamada sizler için gerekli bütün hizmetleri vermekteyiz. Yardım almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vize Evrakları

Tayland vize evrakları alırken uyulması gereken bazı şartlar ve prosedürler vardır. Bunlara uyulmaması halinde vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Tayland vizesi evrakları hakkında en geniş ve en kapsamlı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz. Konsolosluk tarafından istenilen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Öncelikle bir pasaporta sahip olmalısınız eğer bir pasaportunuz yoksa kayıtlı olduğunuz semtin karakolundan kişisel bilgilerinizi verip ve parmak izinizi tanımlatıp bir pasaport temin edebilirsiniz. Ya da var olan pasaportun 10 yılı aşmamış ve yıpranıp tahrip olmamış olması gerekmektedir. Bunun yanında arka fonu beyaz olan iki biyometrik fotoğraf ve ardından seyahat sağlık sigortası istenmektedir. Bu evrakların temini son derece önemli noktadadır.

Tayland Vize Belgeleri

Tayland vize belgeleri evresinde bilmeniz gereken her detay için firmamız değerli yolcularına hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır. Tayland ülkesine yapacağınız seyahat için konsolosluğun belirlediği bazı evrak ve belgeleri eksiksiz temin edip teslimini sağlamalısınız. Bilmeniz gereken unsurlardan biri de vize evrak ve belgeler vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınız ile orantılı olan vize türüne göre gerekli evrak ve belgeler için firmamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Tayland vize belgeleri arasında başvuru formu ile başvuru dilekçesi önemli bir noktadadır ve bu belgelerde mutlaka ziyaret amacınız net bir şekilde belirtmelisiniz. Bunun dışında ziyaretinize ait bazı hususları belge niteliğinde (rezervasyon, uçak bileti konsolosluğa teslim etmelisiniz.

Çalışmayan Kişi İçin Tayland Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Tayland vize evrakları noktasında merak ettiğiniz her husus için firmamızla bağlantıya geçmelisiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan çalışmayan vatandaşların vize süreci için yerine getirmesi gereken bazı belge ve evraklar noktasında son derece hassas bir süreç yönetmeleri gerekmektedir. Çalışmayan kişi için Tayland vize evrakları noktasında öncelikle finans durumunuz önem arz eder.

Seyahatinizi gerçekleştirdikten sonra ülkede geçiminizi nasıl sağlayacağınız ve maddi olanaklarınızın imkân ve dahili konsolosluk tarafından önemli bir noktadır. Maddi olanaklarınız kanıtlamak için banka ekstreleriniz ya da hesap dokümanlarınız konsolosluğa sunulan gerekli evrak ve belgeler arasında yer almaktadır. Bunun dışında merak ettiğiniz er ayrıntı için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Ev Hanımı İçin Tayland Vize Evrakları

Ülkemiz sınırları içinde yaşayan ve Tayland ülkesine ziyarette bulunacak olan vatandaşların yerine getirmesi gereken bazı görev ve sorumlulukları vardır. Her vize türün amaç doğrultusunda teslim edilmesi gereken belge ve evrakların yerine getirilmesi son derece önem arz eden bir durumdur. Ev Hanımı için Tayland vizesi evrakları noktasında yapmanız gereken ilk şey bir pasaport edinmenizdir.

Eğer bir kullanacağınız bir pasaportunuz varsa dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri pasaportunuz 10 yıl gibi bir süreyi aşmamış olması ve bunun yanında fotoğrafınızın net bir şekilde belli oluyor olmasıdır. Ev hanımı için Tayland vize evrakları noktasında mutlaka mali durumunuzu konsolosluğa beyan etmelisiniz.

Memur İçin Tayland Vize Evrakları

Ülkemiz sınırları içerisinde memurluk görevini icra eden vatandaşlarımızın vize başvuru süreci diğer vize türlerine oranla daha rahat geçmektedir. Memur için Tayland vize evrakları arasında mutlaka Tayland konsolosluğuna memur olduğunuzu kanıtlayan memuriyet belge ve evrakını sunmalısınız. Bunun yanında pasaportunuzda boş sayfaların bulup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi halde pasaportunuz geçersiz sayılacaktır.

Böyle bir durumda yeniden pasaport işlemelerinizi başlatmak durumunda kalacaksınız. Bunun içinde de bulunduğunuz semtin karakolundan güncel kişisel bilgileriniz ve parmak izi kaydınız ile yeni bir pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Memur için Tayland vizesi evrakları noktasında seyahatinize ilişkin bazı noktaları da konsolosluğa belge olarak sunmalısınız.

Çalışan İçin Tayland Vize Evrakları

Çalışan için Tayland vize evrakları noktasında alacağınız en kapsamlı ve en detaylı bilgi için firmamız ile bağlantı kurabilir profesyonel danışmanlarımızdan destek isteyebilirsiniz. Herhangi bir sektörde çalışan vatandaşlarımızın öncelikle çalışan olduğuna ilişkin belge ve evraklar ile bunu kanıtlama sürecine girmelidir.

Bunun için SGK’dan alınan hizmet dökümü ve sigorta belgeleri yeterli olacaktır. Bu hususta aklınıza takılan her soru işareti için 7/24 hizmet veren firmamız doğru adres olacaktır. Çalışan için Tayland vizesi evrakları noktasında başvuru formunun ve başvuru dilekçesinin doldurulması huşunda son derece hassas ve dikkatli olmasınız. Eksik ya da hatalı olduğu durumunda başvuru vizeniz olumsuz olarak sonuçlanabilir.

İşveren İçin Tayland Vize Evrakları

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan işveren vatandaşlarımız vize alım sürecinde son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Öncelikle yapmaları gereken bir işveren olduklarını kanıtlamak olmalıdır. Bunun içinde vergi levhası, iş yerinizin ruhsatı ya da çalışanlarınıza ilişkin sigorta belgeleri vize dosyanızda bulunması gereken evrak ve belgeler arasında bulunmalıdır.

İşveren için Tayland vize evrakları arasında şahsi banka döküm belgeler de gerekmektedir. Bu noktada 90 günlük ya da 1 yıllık vize başvurusunda bulunmalısınız. Bu bağlamda şirketinize ait bilgileri net ve anlaşılır bir şekilde dosyalamanız gerekmektedir. Bunun yanında mutlaka bir davetiye mektubuna ihtiyacınız olacaktır. İşveren için Tayland vizesi evrakları konusunda profesyonel destek için firmamızı arayabilirsiniz.

Öğrenci İçin Tayland Vize Evrakları

Öğrenci için Tayland vize evrakları arasında konsolosluğa sunmamız gereken ilk belgelerden biri öğrenci olduğuna ilişkin öğrenci belgesidir. Bunu da bağlı olduğunuz okulunuzdan ıslak imzalı bir öğrenci belgesi ile temin etmeniz mümkündür.
Öğrenim hayatını belli bir noktasını Tayland ülkesinde geçirmeye karar veren vatandaşımızın bu süreçte belli ödev ve sorumlulukları vardır.

Bunun yanında öğrenci için Tayland vizesi evrakları noktasında Tayland konsolosluğun bilmesi gereken bazı noktalardan biri de mali durumunuz yani bütçenizdir. Öğrenim süresi boyunca geçimizi nasıl sağlayacağınız bu süreçte önemli noktadadır. Bir sponsorunuz ya da burs temin edeniz yoksa sürecinizde zorluk yaşayabilirsiniz.

Çiftçi İçin Tayland Vize Evrakları

Çiftçi için Tayland vize evrakları hususunda bilmemiz gereken en kapsamlı bilgiyi firmamızdan öğrenebilirsiniz. Bu süreçte alanında uzman bir ekiple yola çıkmanız süreç yönetimi için sağlıklı bir karar olacaktır. Hayatını çiftçilik ile idam ettiren vatandaşlarımızın vize alım sürecinde bilmesi gereken en önemli nokta ise çiftçi olduklarını Tayland konsolosluğuna kanıtlamak olacaktır.

Bunun içinde ziraat odası ya da esnaf ve sanatkarlar odasından aldıkları çiftçilik belgesi işlerini görecektir. Çiftçi için Tayland vize evrakları bağlamında eksik ya da hatalı belgenin Tayland konsolosluğuna sunulması durumunda vize sonu sürecinizin uzayacağı gibi ret cevabı almanıza neden olacak bir durumdur. Bu bağlamda vize işini bilen ile başvurunuzu yapmalısınız.

Tayland Büyükelçiliği Vize

Tayland Büyükelçiliği vize merkezi Ankara ‘da bulup bazı görev ve yetkileri vardır. Vize başvuru sürecinde Tayland büyükelçiliği önemli bir konumdadır. Süreç olarak başvuru sahibinin sürekli güncel kalmanız ve büyükelçilik kurumunu takip etmek durumundadır. Ama firmamız sizi bu yükten kurtarıp vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda Tayland büyükelçiliği vize sürecinde bazı görev ve yetkileri vardır.

Bunlar vize başvurularını bölge ayrımı gözetmeden hepsini değerlendirmektir. Başvuruların şahsen Tayland büyükelçiliğine yapılması mecburi bir uygulama değildir. Alanında uzman ve profesyonel bir ekiple de süreci tamamlayabilirsiniz. Bunu için firmamız ile bağlantıya geçmenizde büyük bir yarar vardır. Tayland büyükelçiliğin vize sürecinde çalışma saatleri hafta içi 09.00 ile 16.00 arasında olup hafta sonu kapalı durumundadır.

Tayland Konsolosluğu Vize

Tayland konsolosluğu vize evresinde merak edilen her detay ve ayrıntı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Tayland konsolosluğun çalışma saatleri hafta içi olup saatler sabah 09.00 ile 16.00 arasındadır. Aynı zamanda hafta sonu ve tatil günlerinde kapalı olduğu unutulmamalıdır. Vize başvuru süreciniz Tayland konsolosluğun resmi tatil günlerine denk geldiği durumunda sonuç bildirimi için sürede bir uzama görülmektedir.

Tayland konsolosluğu vize evresinde başvurular için son ve yetkili merci olduğu bilinmektedir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdir de vize başvurusu için başvuru sahibinden ek belge talep edebilir. Bu süreç için firmamız başvuruyu sizin adınıza yapabilme imkânı mevcuttur. Tek yapmanız gereken belgelerinizi firmamıza yollamaktır.

Tayland Konsoloslukları ve Adresleri

Tayland konsoloslukları ve adresleri noktasında en kapsamlı bilgi için firmamızdan destek isteyebilirsiniz. Bilindiği üzere vize başvurusu için öncelikle konsolosluktan randevu almanız şarttır. Aksi halde konsoloslukta yaşanan yoğunluk sürecinizi olumsuz etkileyecektir. Tayland konsolosluğunun görev ve yetkileri arasında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan kendi vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini belirlemek ve bu konuda onlara yol gösterici olmaktır.

Aynı zamanda evlilik ve diğer resmi işler için de konsolosluk devreye girmektedir. İstanbul’da bulunan Tayland konsolosluğu çevre illerde bulunan tüm vize işlerinden sorumludur. Tayland konsoloslukları ve adresleri bağlamında vize için gerekli evrak ve belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir. Destek için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Tayland Vizesi Dilekçe Örneği

Tayland ülkesine seyahat etmeye karar veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye cumhuriyeti sınırlarında yaşayan üçüncü dünya vatandaşları için vize başvuru sürecinde en önemli belge niteliği taşıyan belge ve evrak kısmında Tayland vizesi dilekçe örneği yer almaktadır. Bu evrede Tayland ülkesine yapacağınız vize başvurunuzun amacını başvuru dilekçenizde belirtmek durumundasınız.

Seyahatinize ilişkin programınız da dilekçenizde yer almalıdır. Aynı zamanda başvuru dilekçesine Tayland konsolosluğuna hitaben şeklinde başlamalısınız. Tayland vizesi dilekçe örneği hakkında detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilir yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Tayland vizesi başvuru dilekçenin yazımı son derece önem verilmesi gereken bir husus olup herhangi bir hatada ret cevabı alabilirisiniz.

Tayland Vize Başvuru Forumu

Tayland vize başvuru formu vize için gerekli evrak ve belgeler arasında en önemli noktadadır. Tayland konsolosluğu bu süreci yakından takip edip herhangi bir hata ya yanlışlık kabul etmemektedir. Aksi halde vize süreciniz tehlikeye girmek ile beraber seyahat planlarınızda bir değişim yaşamanız mümkün olacaktır.

Tayland vize başvuru formu seyahat amacınızı belirleyip konsolosluğa belirtmede önemli bir evrak niteliği taşır. Vize başvuru forumu doldururken bazı detaylar söz konusudur. Bunlara dikkat edip formu tamamlamanız gerekmektedir. Tayland Vizesi başvuru formu aynı zamanda vize işlemlerinizi başlatacak resmi bir belgedir. Bu hususta firmamız ile çalışmanız ve uzman danışmanlarımız ile birlikte yola çıkmanız doğru bir karar olacaktır.

Tayland Vizesi Redde İtiraz

Tayland vizesi redde itiraz evresinde bilmeniz ve uygulamanız gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu bağlamda işini bilen ve vize işlemleri hususunda uzman firmamız ile sağlıklı bir süreç yönetebilirsiniz. Eğer vize başvurusunda ilk defa bulunuyorsanız başvurunuzun reddedilmesi oldukça büyük bir olasılıktır. Bu bağlamda reddedilen vize sonucuna itiraz etme hakkınız mevcuttur.

Bu itirazı bir dilekçe ile yapmak mümkündür ama bunun içinde belli kurallar dahilinde hareket etmeniz gerekmektedir. Tayland vizesi redde itiraz sürecinde olumsuz sonuç aldığınız takdirde yeniden vize başvurusunda bulabilirsiniz. Bu hususta firmamızdan destek talebinde bulunacağınız gibi yine vize başvuru konusunda yardım da alabilirsiniz. Reddedilmek istemiyorsanız şayet vize işlemleriniz için tüm belgeleri eksiksiz tamamlamalısınız.

Tayland Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tayland vizesi kaç günde sonuçlanır? Sorusunun yanıtı için genel bir bilgi vermek gerekirse 3 haftayı alan bir süredir. Bu süreç bağlamında eğer eksik belge ve evraklarınız yoksa başvuru sonucunuz elinize geçebilir. Bilinen üzerinde eksik olana ya da hatalı doldurulan bir evrak söz konusu olduğunda sürenin uzaması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Ve uzayan süre yapmış olduğunuz programın değişmesine neden olabilir.

Bunun yanında Tayland ülkesinde geçireceğiniz zaman da vizenizin sonuç kısmı ile alakalıdır. Ülkede kalacağınız süre ve ne amaçla seyahat edeceğiniz de vize sürecini etkileyen bağlamlar arasında yer almaktadır. Tayland vizesi kaç günde sonuçlanır? Evresinde gerekli bilgilendirme ve yardımı firmamızdan almanız mümkündür.

Tayland Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayland vizesi kaç günde çıkar? Sorusuna net bir cevap için en yetkili merci firmamız olup bizlere ulaştığınız takdirde soru işaretleriniz sonlanacaktır. Yurt dışına yapacağınız seyahatte sonucun hemen çıkmayacağını bilmelisiniz. Hatta plan ve programınızı yaşayacağınız aksilikler doğrultusunda yapmalısınız. Ve sonuç işlemleri sırasında konsolosluk sizden ek belge talebinde bulunabileceği gibi başvuru süresini de gerekli gördüğü takdirde uzatabilme yetkisine sahiptir bu evrede her şeye hazırlıklı olmalısınız.

Tayland vizesi kaç günde çıkar? sorusuna ortalama cevap olarak 3 hafta diye belirlenebilir. Ama konsolosluğun o süre zarfında yaşadığı yoğunluk süreci uzatabileceği gibi planlarınızın aksamasına da neden olacaktır. Aynı zamanda başvurunuzun resmi tatil günlerine denk gelmesi de süreci uzayacaktır.

Tayland Vize Ücreti

Tayland vize ücreti hakkında detaylı bilgi verebilmek için öncelikle bazı durumların açıklığa kavuşturulması gerekmektedir. Öncelikle ücrete etki eden en büyük faktörlerden biri vize başvurusu yapacak kişi sayısıdır. Eğer seyahat Seyahat edecek kişi sayısı bir ise farklı ücret talep edilir, seyahat edecek kişi sayısı birden fazla ise kişi başı talep edilen ücret artacaktır. Ücreti arttıran diğer bir durum yapılan seyahatin sayısıdır.

Tek gidişin ücreti farklı olacağı gibi çoklu gidişin ücreti de farklılık gösterir. Tayland vize ücreti evresine etki eden en son faktör ise kalınacak süredir. 6 ay kalmak için vize başvurusu yapan kişinin ücreti, 6 aydan fazla kalmak için başvuru yapan kişiden azdır. Detaylı bilgi almak isteyenler ilgili departmanımız ile iletişime geçebilirler.

Tayland Vize Fiyatları

Tayland Vize Fiyatları hakkında tam kapsamlı bir rakam vermek doğru olmaz bunun nedeni ise ücretin gidecek kişi sayısı, yapılan seyahatlerin sayısı ve kalınacak süreye göre değişiklik göstermesidir. En birinci etken ise tek giriş ya da çok giriş durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterir.

Tek girişli vize başvurularına 2 ay kalma hakkı tanınıyor, eğer kalınacak tarih uzatılacaksa Tayland Göçmen bürolarına belirli ücret ödenerek 1 ay daha uzatmak mümkün. Fakat verilecek vizenin tarihinden önce kullanılması gerekir. Tayland vizesi fiyatları hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin ilgili departmanlarımızdan ve alanında uzman çalışanlarımızdan bilgi alabilirler.

Tayland Vizesi Başvuru Merkezi Nerede?

Tayland vizesi başvuru merkezi nerede? Noktasında konsolosluğun İstanbul’da olduğu bilinmektedir. Sürecin takibi için İstanbul merkezi bir noktadadır. Vize başvuru için şahsen gelmeniz mecburi olmayıp konsolosluğun yetki verdiği firmalar ile de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tayland büyükelçiliği ise Ankara’daki bulunmaktadır. Tecrübeli bir ekibe başvurunuzu emanet edebilirsiniz ve süreç yönetimini onlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Vize işlemleri randevu sürecinde de firmamız sizlere gerekli desteği sağlamaktadır.

Tayland vizesi başvuru merkezi nerede? Evresinde merak ettiğiniz her detay için firmamız sizlere destek olmaktan memnuniyet duymaktadır. Başvurular Türkiye Cumhuriyeti’nde 81 ilinden yapılmakta olup şahsen başvuru gerekmemektedir. Başvurularınız için firmamızı aradığınızda gerekli evrak ve belgelerin teslimini kargo ve postane aracılığıyla firmanıza ulaştırdığınız takdirde işlem başlamış olacaktır.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu