Skip to content

Vietnam Vize Başvuru Şartları 2022

Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Başvuru Şartları 2022 Vietnam vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan bir seyahat vizesidir. Bu ülkeye yapacağınız turistik seyahatler öncesinde mutlaka bir vize sahibi olmanız gerekmektedir. Yetkili makamlar tarafından gerekli olan belgeleri tamamladığınız koşullarda, aksi durum yaşanmazsa vizeniz onaylanacaktır. Bu vizeye sahip olabilmeniz için Vietnam Büyükelçiliği ya da Vietnam Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu belli başlı kurumlara vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Böylelikle gerekli olan işlemleri yerine getirip vizenin çıkıp çıkmama durumunu kontrol edebilirsiniz. Vietnam vizesi seyahat süresinden yaklaşık olarak 1 ay önce alınmalıdır, vize işlemleri son günlere bırakıldığı takdirde birtakım aksaklıklar yaşanabilir. Bunun dışında vize başvurusunda bulunurken evrakların eksiksiz olması gerektiğini de unutmamak gerekir.

Vietnam Vize İşlemleri

Vietnam vize işlemleri için izlenmesi gerekilen birtakım yollar vardır. Öncelikle bu ülkeye hangi amaç adı altında seyahat ettiğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bu durum oldukça önemlidir çünkü vize başvurusunda bulunurken neden o ülkeye gitmek istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bunun dışında elbette ki bir pasaport sahibi olmalısınız. Vietnam vizesi işlemleri öncesinde eğer bir pasaportunuz yoksa mutlaka çıkartmalısınız.

Vietnam seyahat ve turistik vize işlemleri için C1 ismi ile de bilinen davetiye istemektedir. Turistik amaçla seyahat edecekseniz orada yaşayan tanıdığınız ya da akrabalarınızdan sizlere davetiye göndermelerini istemelisiniz. C1 belgesi olmadan başlatılan vize işlemleri reddedilmektedir. Öncelikli olarak pasaport ve C1 belgesi işlerini halletmeniz tavsiye edilir.

Vietnam Vize Başvurusu

Vietnam vize başvurusu Ankara’da bulunan Vietnam Büyükelçiliği Konsolosluk Ofisi ya da yetkili olan seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilir. İstanbul ya da Ankara harici bir ilde yaşıyorsanız konsolosluğun yetki verdiği acentelere başvurarak vize talebinizi anlatabilirsiniz. Vietnam makamları sizleri tanımak ve ülkeye gidiş amacınızı öğrenmek için sizlerden bir başvuru formu talep edecektir.

Vietnam vize başvurusu için öncelikle bu formu gereken bilgilere göre doldurmalısınız. Eğer eksik bir şekilde doldurursanız vizeniz ret alabilir. Bu formu ister Vietçe ister de İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Bu formda bulunması gereken bilgiler; isim, soy isim, baba ismi, doğum tarihi, cinsiyet, uyruk, yaşanılan ülke, adres, pasaport bilgileri, sağlık durumu hakkındaki bilgiler gibi temel şeylerdir.

Vietnam Vize Randevusu

Vietnam vize randevusu, vize başvurusundan önce yapılması gerekilen bir işlemdir. Herhangi bir ülke için vize başvurusunda bulunurken öncelikle mutlaka randevu almak gerekir. Bu randevular konsolosluk ya da büyükelçilikleri arayarak alınabilir fakat bunun çok daha kolay bir hali de vardır. Büyükelçiliğe gitmeye gerek kalmadan konsolosluk ve büyükelçiliklerin yetki vermiş olduğu çeşitli yetkili kurumlardan da alabilirsiniz.

Yapmanız gereken gerekli olan seyahat acentelerini aramak ve durumu izah etmektir. Vietnam vize randevusu alındıktan sonra ancak başvuru işlemleriniz başlamış olur. Randevu talebinde bulunmayan ve randevu almayan kişilerin vize başvurusu yapması olanaksızdır. Bu yüzden tüm bu işlemlerden önce gerekli yerleri arayarak bir vize randevusu almak gerekir.

Vietnam Vize

Vietnam vize isteyen güzel ülkelerden birisidir. Bu ülkeye vize alınması zor olduğu söylese de gerekli işlemleri doğru yerine getirdiğiniz takdirde işiniz daha da kolay olacaktır. Vietnam, Türk vatandaşlarına vizeyi koşul olarak gördüğü için vize almadan maalesef ülkeye giremiyorsunuz. Bu yüzden Vietnam vize başvurularında bulunup bir vize sahibi olmanız gerekmektedir.

Bu işlemleri mutlaka seyahatinizden 1 ay önce halletmiş olmanız önemlidir çünkü bazen vize sonuçlanma süresi duruma göre azalıp artış gösterebiliyor. Vietnam Vize başvuruları için geç kalırsanız seyahat biletiniz de çöpe gidebilir. Biraz temkinli yaklaşıp vize işlemlerini öncesinde halletmek gerekir. Gerekli olan evrak ve belgelerde eksiğiniz olmadığı takdirde genellikle ülkeye giriş yapma izni alırsınız.

Vietnam Vize Başvuru Merkezi

Vietnam vize başvuru merkezi, sizler için vize işlemlerini yapan merkezlerdir. Bu merkezler büyükelçilik ve de konsoloslukla tarafından kendilerine yetki verilen, vize işlemleri ile uğraşan yerlerdir. Vietnam için vize almak istiyorsanız yapmanız gereken şey Vietnam vize başvuru merkezi gibi yetkili yerleri aramak ve bir randevu oluşturmaktır.

Böylelikle yetkili firmadan gerekli olan koşulları ve belgeleri de öğrenmiş olursunuz. Vize randevunuz oluşturulduğunda gerekli olan tüm evrakları hazırlayıp merkeze gelmeniz ya da bu formları kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Tüm vize işlemleri sürecinde aklınıza takılan ve yapmanız gereken şeyleri daha detaylı öğrenmek için başvuru merkezlerine danışabilirsiniz. Bu süreçte size yardımcı olan kurumlar başvuru merkezleri olacaktır.

Vietnam Vize Çeşitleri

Vietnam vize çeşitleri de her ülke gibi pek çok fazla vizeyi kapsamaktadır. Vize çeşitleri ülkeye giriş açısından oldukça önemlidir. Her vize başvurusunda kişinin o ülkeye neden gitmek istediği ve amacı sorulmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda uygun görülürse kişiye gerekli olan vize verilmektedir. Dolayısıyla öncelikli olarak seyahat amacınızın ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir.

Vietnam’a ticari işler için mi, seyahat için mi, aile ziyaretleri için mi yoksa arkadaş ziyareti için mi gideceğinizi anlamanız ve buna göre bir vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Vietnam vize çeşitleri sizin amaçlarınız doğrultusunda şekillenecektir, bu doğrultuda bir başvuruda bulunabilirsiniz. Hangi vize başvurusunda bulunacağınızı anlayamadıysanız, vize başvuru merkezlerine bu durumu danışabilirsiniz.

Vietnam Ticari Vize

Vietnam ticari vize, ülkeye ticari amaçlarla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Bu ülkeye ticaret yapmak için gidiyorsanız bu vizeye sahip olmadan gidemezsiniz. Örneğin iş, toplantı, seminer, konferans, söyleşi gibi sebeplerden ötürü seyahat yapacaksanız, ticari vize almalısınız. Vietnam ticari vize, konsolosluk tarafından verilen kısa süreli vize sınıfı arasında yer almaktadır.

Bu vizeye sahip olarak Vietnam’da gerçekleşen bir ticaret fuarına gidebilir, orada ticari bir faaliyet gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında ticari vize sizlere Vietnam’da çalışma ya da iş başvurusunda bulunma hakkı vermemektedir. Bu tür haklar için oturma ve çalışma izni almanız gerekmektedir. Bu vize için gerekli olan evraklar, diğer işlemlere göre daha detaylı olabilmektedir.

Vietnam Turistik Vize

Vietnam turistik vize, Vietnam’a gezi amaçlı seyahat edecek kişilerin alması gereken vizedir. Eğer Vietnam’a gidiş amacınız gezmek, seyahat etmek ise bu vize için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vietnam turist vizesi tek girişli ve kısa süreli olan bir vizedir. Seyahat süreniz kısa ise turistik vize alabilirsiniz. Bu vize ile gideceğiniz yerde çalışma ya da oturma izni sahibi olmazsınız, bu tür durumlara başvurduğunuz takdirde cezai uygulamalar ile karşılaşabilirsiniz.

Vietnam turistik vize işlemleri için pasaportunuzun son 10 sene içerisinde alınmış olması ve de 6 aydan eski olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportunuzda en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır Eğer resmi pasaportunuz varsa 90 günden daha az seyahatler için vize almanıza gerek yoktur.

Vietnam Aile Ziyareti Vizesi

Vietnam aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak olan kişiler, öncelikle Vietnam’da ziyaret edecekleri kişiler tarafından hazırlanmış olan davetiyeye ihtiyaç duyarlar. Bu başvuru için ailelerden gelecek olan davetiyeler oldukça önemlidir. Bu vizeye sahip olmak için Vietnam büyükelçiliği ya da Vietnam’ın Türkiye temsilciklerine danışarak randevu işlemlerini başlatmak gerekiyor.

Vizenin sorunsuz bir şekilde onaylanması için gerekli olan evrakların mutlaka eksiksiz ve düzenli bir şekilde gerekli olan temsil kurumlarına getirilmesi önemlidir. Aksi durumlarda vizenizin onay süresi uzayabilir hatta ret bile alabilirsiniz. Eksik evrak durumunda konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulunabilir. Tüm koşullar sağlandığı takdirde Vietnam aile ziyaret vizesi maksimum 3 hafta gibi bir sürede onaylanacaktır.

Vietnam Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vietnam arkadaş ziyareti vizesi almak için davetiye sahibi olmanız gerekmektedir. Ziyaret edeceğiniz arkadaşınızın sizler için davetiye hazırlayıp göndermesi ve sizin de o davetiyeyi gerekli kurumlara göstermeniz bu süreçte önemlidir. Bu davetiye mektubunu Vietnam Belediyesi tarafından onaylanması ve kabul görmesi gerekir. Alacağınız davetiye mektubundan sonra pasaport, başvuru formu, biyometrik fotoğraf, uçak bileti rezervasyonu ve gerekli olan diğer evraklar ile beraber Vietnam konsolosluğunun yetki verdiği temsilcilere gitmeniz ve gerekli işlemleri başlatmanız gerekiyor.

Aksi bir durum olmadığı takdirde vizeniz en geç 1 ay gibi bir sürede onay alacaktır. Bu süreç konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından uzayabilir ya da kısalabilir. Vietnam arkadaş ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgileri yetkili kurumlardan öğrenebilirsiniz.

Vietnam Vize Şartları

Vietnam vize şartları diğer ülke şartlarına göre benzerlik göstermektedir. Öncelikle Vietnam’a seyahat edebilmek için bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra ülkeye giriş nedeninizi kararlaştırıp gerekli işlemleri başlatmalısınız. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri ülkede 90 günden az kalacaklarsa vize almak zorunda değillerdir. Normal pasaport sahiplerinin Vietnam vizesi alabilmeleri için Vietnam makamlarınca aranan kriterlere ve koşullara uygun olmaları gerekmektedir.

Pasaport mutlaka seyahat edeceğiniz tarihten en az 6 aylık daha süresi olmalıdır. Bunun dışında iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yıpranmış ve hasar gören pasaportlar Vietnam vize şartları tarafından uygun bulunmaz. Bu tarz uygunsuz pasaportunuz varsa, vize başvurusundan önce yenilemeniz gerekmektedir.

Vietnam Vizesi Hangi İllerden Alınır?

Vietnam vizesi hangi illerden alınır? diyorsanız, bu vize:

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce illerinden alınabilir. Vietnam vizesi hangi illerden alınır diyorsanız, yukarıdaki illerde bulunan tüm yetkili temsilciklerden alınabileceğini unutmayın.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi nasıl alınır? diye düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk işlem mutlaka bir pasaport çıkarmaktır. Öncelikle bir pasaport sahibi olmalısınız, daha sonra ise seyahat sebebinizi kararlaştırmalısınız. Ülkeye hangi nedenlerden ötürü giriş yapacağınız yetkili kurumlar tarafından incelenmektedir. Vietnam’a seyahat, ticari ya da ziyaret gibi sebeplerden ötürü giriş yapabilirsiniz.

Bu seyahat sebebi oldukça önemlidir çünkü konsolosluklar buna uygun bir şekilde size vize verirler. Vietnam vizesi nasıl alınır? sorusunun cevabı ilk olarak gidiş nedenini kararlaştırmakla başlıyor. Daha sonra konsoloslukların yetki vermiş olduğu kurumlardan randevu alarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yetkili kurumların sizden istemiş olacağı belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde teslim ederek Vietnam vizenizin onaylanmasını beklemelisiniz.

Vietnam Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vietnam vize randevusu nasıl alınır? sorusunun cevabını düşünüyorsanız öncelikli olarak gerekli kurumları aramanız gerektiğini söylemek gerekiyor. Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları ya da Türkiye’de oturma izni olan yabancı pasaport sahipleri, Vietnam’a gitmek için vize almaları gerekmektedir. Vize başvurularından önce yapılması gerekilen işlem de vize randevusu almaktır.

Vietnam vize randevusu nasıl alınır? sorusuna gelecek olursak Ankara Vietnam Büyükelçiliği ya da Vietnam Konsolosluğu’na danışabilirsiniz. Büyükelçilik 08.00 – 11.30 saatleri ve öğleden sonra 14.00 – 16.30 saatleri arasında telefonlara cevap vermektedir. Bunun dışında konsolosluk ve büyükelçiliğin yetki verdiği seyahat kurumlarını da arayıp randevu oluşturabilirsiniz. Seyahat kurumları sizler için randevu oluşturarak başvuru işlemlerinizi başlatacaktır.

Vietnam Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vietnam vize başvurusu nasıl yapılır? ya da bu işlemler zor mudur diye düşünüyorsanız yapmanız gerekenler aslında çok basit. İlk olarak konsolosluk ya da büyükelçiliği arayarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında büyükelçiliğin bulunduğu ilde değilseniz büyükelçiliğin ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu seyahat kurumlarına da başvurabilirsiniz. Seyahat kurumlarını arayarak kendinize bir randevu oluşturabilir daha sonradan da firmaya gelerek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vietnam vize başvurusu nasıl yapılır? ve firmaya gitmek zorunda mıyım diye düşünüyorsanız, acentenin sizden istediği belgeleri kargo yolu ile de gönderebilirsiniz. Yetkili kurumlar gerekli olduğu durumlarda sizi kuruma çağırabilir. Sizden istenilen en önemli şey belgelerin eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlanıyor olmasıdır.

En Kolay Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

En kolay Vietnam vizesi nasıl alınır? diye düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk işlem seyahat kurumlarına başvurmaktır. Bunun nedeni seyahat kurumlarının gerekli olan işlemleri sizler için yapıyor olmasıdır. Böylelikle sizler gerekli olan belgeleri gerekli kuruma teslim ettiğiniz takdirde başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Seyahat kurumu size bu süreçte yardımcı olarak kolay bir şekilde vize almanıza yardımcı olur.

Sadece gerekli olan belgeleri ve koşulları yerine getirdiğiniz takdirde çok fazla sıkıntı yaşanmaz. Yine de vize onaylanma işleminin konsolosluklara bağlı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. En kolay Vietnam vizesi nasıl alınır? diye düşünürken aksi durumlarda konsolosluklar tarafından ret alabilirsiniz. Bu sebepten kurumun istediği koşulları yerine getirmekte fayda var.

Vietnam Vizesi İle Kaç Gün Vietnam’da Kalabilirim?

Vietnam vizesi ile kaç gün Vietnam’da kalabilirim? diye düşünüyorsanız konuya şu şekilde açıklık getirebiliriz: Vietnam, Türk vatandaşlarına turist vizesi için maalesef en fazla 25 gün süre vermektedir. Bu süreden daha fazla ülkede kalmak için başka koşulları yerine getirmek gerekiyor. Eğer siyah, gri ya da yeşil pasaport sahibiyseniz 90 güne kadar vize almadan bu ülkede kalabilirsiniz.

Bunun dışında oturma ve çalışma izni almadığınız takdirde Vietnam’da en fazla 25 gün konaklayabilirsiniz. Ülkede daha fazla kalmak için yakınlardaki ülkelere giriş çıkış yaparak da bu süreyi uzatabilirsiniz. Vietnam vizesi ile kaç gün Vietnam’da kalabilirim? diye düşünüyorsanız yakınlarda bulunan Tayland, Kamboçya gibi ülkelere giriş çıkış yaparak tekrardan belge temin edip kalış süresini uzatabilirsiniz.

Vietnam Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Vietnam vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar denilince ilk olarak giriş sebebinin belirlenmiş olması gerekmektedir. Bu ülkeye giriş amacınızın ne olduğu konsolosluklar tarafından özellikle incelenmektedir. Ülkeye ticari mi yoksa seyahat amacıyla mı gideceğinize karar vermeli ve ona göre bir vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Seyahat amacına karar verdikten sonra ise konsolosluğun istediği tüm belgeleri mutlaka ama mutlaka eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz. Aksi durumlarda vizenizin açıklanma süresi uzayabilir hatta ret bile alabilirsiniz. Vietnam vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken kurallar ilk olarak evrakların düzenli bir şekilde teslim edilmesi ile başlamaktadır. Bu konuda seyahat kurumlarının sizler için verdiği talimatları yerine getirmeniz gerektiğini unutmayın.

Vietnam İşçi Vizesi

Vietnam işçi vizesi sahibi olmak, ülkede çalışma izni almak ile aynı durumdur. Eğer Vietnam’a gidiş amacınız orada çalışmak ise işçi vizesi almanız gerekmektedir. Vietnam işçi vizesi sahibi olmanız için konsolosluklara danışabilirsiniz. Bunun dışında konsolosluk ya da büyükelçiliğin yetkilendirmiş olduğu seyahat kurumlarını arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan yetkili kurumlar tarafından çalışma izni işlemlerinizi halledebilirsiniz. Çalışma ve işçi izni alabilmek için Vietnam’da çalışacağınız firma tarafından davetiye almanız zorunludur. Çalışacağınız firmadan ticari davetiye alamazsanız çalışma izni almanız da imkansız bir hale gelir. Alacağınız davetiye sonrasında seyahat kurumu yardımı ile işlemleri halledebilirsiniz. Çalışacağınız süre boyunca oturma izni de almanız gerekebilir.

Vietnam Ulusal Vize

Vietnam ulusal vize sahibi olan kişiler ülkede uzun süre oturma izni de sahibi olurlar. Ulusal vize pek çok nedenden ötürü alabilir. Ülkede oturma izni almak için, Vietnam vatandaşı birisi ile evlenmek için ya da eğitim amaçlı ülkeye gelmek için gibi pek çok nedenle alınmaktadır. Vietnam ulusal vize sahibi iseniz, ülkede normal seyahat vize sahibi olan kişilere göre çok daha fazla konaklayabilirsiniz.

Normal vize başvuruları gibi ulusal bize başvurusu da yapılabilir. Gerekli yetkili firmalara neden ulusal vize almak istediğinizi anlatarak işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Yetkili firmanın sizden istediği evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde vize alma süreciniz daha verimli bir şekilde ilerler.

Vietnam Oturum Vizesi

Vietnam oturum vizesi almak için öncelikli olarak bir başvuru dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Başvuru dilekçesi yazarken de ülkeye neden giriş yaptığınızı ve neden oturum vizesi almak istediğinizi belirtmeniz şarttır. Konsolosluk ya da büyükelçilik başvurunuzu gerekli olan evraklar ile inceleyerek size vize verir ya da vermez. Vietnam oturum vizesi almak her zaman kolay olmayabilir.

Bu yüzden gerekçenizi başvuru dilekçesinde iyi bir şekilde belirtmelisiniz. Bu süreçte yetkili firmaların sizden isteyeceği evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamak oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise büyükelçiliğin özellikle de oturma izni vizesi verirken bu belgeleri dikkatli bir şekilde inceliyor olmasıdır. Dolayısıyla eksik belge durumunda oturma vizeniz ret ile sonuçlanabilir.

Vietnam Çalışma Vizesi

Vietnam çalışma vizesi, Vietnam’a çalışmak için kişilerin alması gerektiği vize çeşididir. Bu vizeyi almadan ülkede herhangi bir işe kısa süreliğine olsa bile giremezsiniz. Vietnam Belediyesi Vietnam çalışma vizesi olmadan ülkede çalışmaya çalışan kişileri tespit ederse, ağır cezai yaptırımlar uygulayabilir. Dolayısıyla ülkeye çalışma nedeni ile geliyorsanız vize almak zorundasınız.

Vietnam’da çalışacağınız kurum tarafından iş davetiyesi almanız ve bu davetiyeyi kuruma göstermeniz gerekmektedir. Böylelikle yetkili firmalar sizler için çalışma vizesi başvuru işlemlerini başlatmış olurlar. Gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde teslim ettiğiniz takdirde vizenizin onaylanması ortalama olarak 2 hafta gibi bir süre alacaktır. Konsolosluk kendince sebeplerden dolayı çalışma vizenize onay da vermeyebilir.

Vietnam Aile Birleşimi Vizesi

Vietnam aile birleşimi vizesi ya da oturma izni talep edilebilmesi için pek çok önemli detay bulunmaktadır. Türkiye vatandaşı iseniz öncelikle ülkeye giriş gerçekleştirmeli ve Vietnam aile birleşimi vizesi için yasalaşma gerçekleştirecek şekilde bir belge talep etmelisiniz. Bu belge Vietnam’da yasal şekilde yaşayabilmek için gereklidir.

Daha sonrasında yetkili kuruma Vietnam’daki kişi ile olan ailevi bağınızı ya da evliliğinizi belirten belgeyi teslim etmeniz şarttır. Bu şekilde yetkili kurum size yardımcı olarak vize başvuru işlemlerinizi başlatmış olur. Eksiksiz evraklar ile başlatılan başvuru aksi durumlar yaşanmadığı sürece kabul görür. Yine de son sözün büyükelçiliğe ait olduğu belirtmek gerekiyor. Vietnam aile birleşimi vizesi bu şekilde alınıyor.

Vietnam Göçmenlik Vizesi

Vietnam göçmenlik vizesi almak isteyen kişilere bir Vietnam vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan başka bir kişinin, bir iş veren kurumun sponsor olması gerekmektedir. Göçmenlik vizesi almak isteyen kişi adına Vietnam Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış olan bir başvuru olması gerekir.

Bunun haricinde konsolosluk ya da büyükelçiliğin talep ettiği belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmek sürecin belki de en önemli kısmıdır. Aksi takdirde göçmenlik vizesi almak çok daha zor bir hale gelebilir. Vietnam göçmenlik vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için göçmen bürolarına danışmak bu süreçte en doğru karar olacaktır. Yine de son kararı büyükelçiliğin vereceğini hatırlatmak gerekir.

Vietnam Vize Evrakları

Vietnam vize evrakları: C1 belgesi, pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus kağıdı fotokopisi, ülkeye giriş ve çıkış tarihlerini belirten belge, uçak bileti rezervasyonu gibi evraklardır. Bu evrakların dışında konsolosluk sizden duruma göre ek evrak talebinde de bulunabilir. Vietnam vize evrakları konusunda dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus c1 belgesidir.

C1 belgesi turist vizesi için zorunlu bir belgedir. C1 belgesi ülkeye giriş nedeninizi anlattığınız ve göçmen bürosu tarafından imzalanmış belgedir. Bu belgeyi 10 seneden daha yakın bir zamanda temin etmiş olmasınız. Aynı zamanda siz ülkeye girdikten sonra en az 6 ay geçerliliğinin de olası gerekmektedir. Bu süreçte evrakların eksiksiz hazırlanmış olması önemlidir.

Vietnam Vize Belgeleri

Vietnam vize belgeleri ilk olarak pasaportunuzun olup olmadığı ile başlar. Bir ülkeye giriş için gerekli olan en önemli şey pasaporttur. Pasaportunuzda vize alabilmeniz için en az 2 adet boş sayfa bulunmaktadır. Bunun dışında 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus kağıdı fotokopisi, davetiye, C1 belgesi, uçak bileti rezervasyonu, konaklanacak yerin belgesi gibi belgeler gerekmektedir.

Konsolosluk ve büyükelçiliğin yetki vermiş olduğu seyahat kurumları sizlere gerekli olan belge bilgisini verecektir. Sizler de duruma göre belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamış olduğunuza emin olmalısınız. Vietnam vize belgeleri konsolosluğun talebinden eksik bir şekilde hazırlanmış olunursa, ret yeme ihtimalinizin olduğunu unutmamanız gerekir. Dolayısıyla bu süreçte seyahat acentelerinden destek almayı ihmal etmeyin.

Çalışmayan Kişi İçin Vietnam Vize Evrakları

Çalışmayan kişi için Vietnam vize evrakları da tıpkı diğer kişiler için alınması gerekilen vize evraklarına benzerlik göstermektedir. Çalışmayan kişilerin vize alması diğer kişilere göre biraz daha sıkıntılı bir süreç içerebilir. Bunun nedeni ise konsoloslukların banka hesabı ya da maaşları kontrol edebilme ihtimallerinin olmasıdır.

Vietnam’ın da diğer ülkeler gibi maddi durumu iyi olan bireyleri ülkeye almak isteyişi oldukça normal bir istek olarak görülebilir. Dolayısıyla seyahat kurumlarına yüklü miktarda olan banka hesabını göstermek size bu süreçte fayda sağlayabilir. Aynı zamanda gerekli olan evrak ve belgeleri tam takım hazırlamış olmanız da onlar için önemlidir. Çalışmayan kişi için Vietnam vize evrakları bu şekilde oluyor. Daha sonra ise vizenizin onay alıp almamasını beklemek kalıyor.

Ev Hanımı Vietnam Vizesi

Ev hanımı Vietnam vizesi için yapılması gerekilen işlemler tıpkı turistik vize gibi yapılıyor. Seyahat acentesinin sizden isteyeceği pasaport bilgileri, iki adet biyometrik fotoğraf, nüfus kağıdı fotokopisi, ülkeye giriş nedenini anlatan dilekçe, C1 belgesi gibi evrakları hazırlamış olmanız önemlidir. Hazırlamış olduğunuz bu belgeyi ister kargo yolu ile ister elden acenteye teslim edip onay sürecini beklemelisiniz.

Ev hanımı Vietnam vizesi bir çalışan ya da öğrenciye göre daha sıkıntılı bir durum haline geliyor. Dolayısıyla eğer Vietnam’da yaşamakta olan tanıdık arkadaşlarınız varsa onlardan davetiye talep etmeniz daha verimli olacaktır. Böylelikle vize işlemlerini daha da kolaylaştırmış olursunuz. Konsolosluk gerekli olduğu durumlarda sizden ek belge de talep edebilir.

Memur İçin Vietnam Vize Evrakları

Memur için Vietnam vize evrakları da diğer vize işlemleri gibi hemen hemen aynıdır. Bu vizeyi almak isteyen memurların: seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, başvuru formu, seyahat dilekçesi, son 4 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve imzalı), şahsi banka hesap dökümleri, tapu ya da ruhsat varsa, memuriyet belgesi, konaklama rezervasyonu, ulaşım rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası gibi belgeleri hazır tutması gerekmektedir.

Bunun dışında nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı kayıt örneği, eğer varsa evlilik cüzdanı fotokopisi gibi belgeler de hazırlanmalıdır. Memur için Vietnam vize evrakları şu anlık bu şekildedir. Konsolosluk gerekli koşullarda ek belge talebinde bulunabilir.

İşveren İçin Vietnam Vize Evrakları

İşveren için Vietnam vize evrakları ticari vize evrakları ile hemen hemen aynıdır. Eğer işverenler ticari faaliyetlerde bulunmak ve iş toplantılarına katılmak amacı ile bu ülkeye seyahat edeceklerse ticari vize başvurusunda bulunmaları gereklidir. Bu vize türü için, İşveren için Vietnam vize evraklarının yanı sıra ticaret sicil belgesi, vergi levhası dökümü gibi birtakım ek evrakların da eklenmesi gereklidir.

Ayrıca iş yapmak üzere Vietnam’da bulunan bir firmadan davet alınması, yapılacak olan ticari vize başvurusunun onay alması açısından elzem olan evraklardan biridir. Eğer işverenler iş yapmak amacı ile değil, yalnızca seyahat amacı ile gideceklerse, o zaman ticari vize yerine turizm vizesine başvurmaları gereklidir.

Çalışan İçin Vietnam Vize Evrakları

Çalışan için Vietnam vize evrakları şunları kapsamaktadır: nüfus cüzdanı fotokopisi, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, pasaportta en az 2 adet boş vize sayfası, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat başvuru nedenini açıklayan bir dilekçe, son 4 aylık maaş bordrosu, şahsi banka hesap dökümleri, tapu ya da ruhsat varsa belgeleri, çalıştığı kurumdan alacağı çalışma belgesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik var ise belgesi, ulaşım ve konaklama rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası (gerekli durumlarda istenir) gibi belgelerdir.

Konsolosluk çalışan için Vietnam vize evrakları konusunda ek evrak da talep edebilir. Gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde teslim ettiğiniz takdirde vizeniz genel olarak onay alır.

Öğrenci İçin Vietnam Vize Evrakları

Öğrenci için Vietnam vize evrakları diğer ülkelerin öğrenci vize evrakları ile benzerlik göstermektedir. İlk olarak tabii ki öğrenci olduğunu kanıtlayan bir belgeye ihtiyaç duyarsınız. Öğrenci belgesini okuldan alabilirsiniz. Daha sonra nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet biyometrik fotoğraf, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, ikamet yeri, anne ve baba nüfus cüzdanı bilgileri gibi belgeler gerekir.

Bunun dışında öğrenciye kefil olması gereken birisi de lazımdır. Bu genelde aile olmaktadır. Öğrenciye kefil olan kişinin son 4 aylık maaş bordrosu ve banka hesabı da istenilen bilgiler arasındadır. Öğrenci için Vietnam vize evrakları bu şekildedir. Bu durumda seyahat davetiyesi olursa iş daha da kolaylaşacaktır.

Çiftçi İçin Vietnam Vize Evrakları

Çiftçi için Vietnam vize evrakları ilk olarak orijinal çiftçilik evrakını içermektedir. Çiftçi turistik vize talebinde bulunacaksanız mutlaka çiftçi belgenizin olması gerekmektedir. Bunun dışında en az 4.000 TL bakiyesi olan bir banka hesabı, varsa tapu, seyahat davetiyesi, seyahat detayların gösteren otel ve uçak rezervasyonları, evlilik durumu var ise evlilik cüzdanı gibi belgeler de istenmektedir.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi seyahat sonrası en az 6 ay olmak zorundadır. Aynı zamanda vize için en az 2 adet boş vize sayfasının da olması gerekmektedir. Seyahat amacınızın belirtilmiş olduğu dilekçeyi yazmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Çiftçi için Vietnam vize evrakları bu şekildedir. Gerekli koşullar sağlandığında sizlere vizenin onay alıp almaması için beklemek kalıyor.

Vietnam Büyükelçiliği Vize

Vietnam Büyükelçiliği vize konusunda en yetkili olan kurumdur. Vietnam’ seyahat etmeyi düşünen kişiler Vietnam Büyükelçiliği’ne gelerek vize talebinde bulunabilir. Her büyükelçilik gibi Vietnam Büyükelçiliği de Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’da yaşamayan kişiler vize için elbette ki buraya gelmek zorunda değildir. Vietnam Büyükelçiliği vize konusunda pek çok firmaya yetki vermiştir.

Sizler gerekli olan evrak ve belgeleriniz ile bu yetkili kurumlara vize başvurusunda bulunabilir ve işlemleri başlatabilirsiniz. Evraklar konusunda bu kurumlardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize onaylanması büyükelçiliğin kararına kalan bir durumdur. Aksi durum ya da belge eksikliği gibi durumlarda Vietnam Büyükelçiliği vize bölümü ,size vize vermeyebilir, dolayısıyla bu süreçte oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

Vietnam Konsolosluğu Vize

Vietnam Konsolosluğu vize alınırken başvurulabilecek kurumlardan birisidir. Vietnam’a gitmeyi düşünüyorsanız ister konsolosluk ister de büyükelçilik tarafından başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde konsolosluğun yetki vermiş olduğu pek çok sayıda seyahat kurumu bulunmaktadır. Konsolosluk ya da büyükelçiliğin bulunduğu konumda oturmayan kişiler seyahat kurumlarına danışarak da vize başvurusunda bulunabilir.

Vietnam Konsolosluğu vize onayı ya da reddi kısmında devreye girmektedir. Sizler seyahat kurumları tarafından başvurunuzu oluşturduktan sonra onaylanma sürecini onlar belirler. İstedikleri kriterle uygunsanız ve evraklarını tam ise vizeniz genelde onay alır. Konsolosluk bu kriterleri kendisi belirler ve bazı durumlarda ret de verebilir. Dolayısıyla vize başvuru işlemlerinde gerekli durumları en iyi koşullarda sağlamakta fayda var.

Vietnam Konsolosluklar ve Adresleri

Vietnam konsolosluklar ve adresleri hakkında merak edilen çok fazla konu vardır. En çok sorulan sorulardan birisi de konsolosluğa gidilmesinin gerekli olup olmadığıdır. Vietnam Konsolosluğu ve büyükelçiliği vize başvuruları için birtakım seyahat kurumlarına yetki vermiştir. Bizler sizin için vize işlemlerini başlatıyor ve sürecin en sağlıklı şekillerde ilerlemesini sağlıyoruz.

Vietnam konsolosluklar ve adresleri bu konuda ilk planda kalmıyor. Fakat konsolosluğun gerek duyduğu koşullarda oraya gitmeniz de istenilebilir. Sizler gerekli belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayıp başvuru yaptığınız takdirde bu işe genel olarak gerek kalmıyor. Bu yüzden bir ülkeye girmek için vize başvurusu yaparken, yapılması gerekilen tüm işlemleri titizlikle yapmanız önem kazanıyor.

Vietnam Vizesi Dilekçe Örneği

Vietnam vizesi dilekçe örneği de tıpkı diğer ülkelerin dilekçe örnekleri gibi diyebiliriz. Vize dilekçesi yazarken öncelikli olarak belirtilmesi gerekilen şey seyahat sebebidir. Ülkeye neden seyahat etmek istediğinizi ve amacınızın ne olduğunu kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise konsolosluk ya da büyükelçiliğin bu dilekçeleri özellikle kontrol ediyor olmasıdır.

Sizler seyahat amacınızı açık ve net bir şekilde belirttiğiniz ve gerekli koşulları yerine getirdiğiniz takdirde vizenizin ret alması da düşük bir ihtimaldir. Vietnam vizesi dilekçe örneği yazılırken resmi bir dil kullanılması gerektiğini de unutmamak gerekiyor. Seyahat amacınızı resmi ve anlaşılır bir şekilde dilekçe yolu ile belirtmeniz ve daha sonra onay için beklemeniz gerekmektedir.

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu ülkeye girebilmek için belki de en önemli olan belgedir. Bu formda ülkeye neden ve ne amaçlar ile girmek istediğinizi anlatmanız gerekmektedir. Konsolosluk ya da büyükelçilik bu formu özellikle inceler ve sizin neden Vietnam’a girmek istediğinizi anlamak ister. Dolayısıyla bu formu düzenli ve açık bir dille yazmak gerekiyor.

Vietnam vize başvuru formu hazırlarken internetten örneklere göz atabilirsiniz. Böylelikle aklınızda bir yazı yoksa fikir de almış olursunuz. Bu belgenin çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Gerekli olan koşulları sağlayıp belgeyi hazırlamalısınız. Eksik belge ile vize başvurusunda bulunamazsınız. Detaylı bilgi için bizi arayıp bilgi talep edebilirsiniz.

Vietnam Vizesi Redde İtiraz

Vietnam vizesi redde itiraz konusu merak edilen konulardan birisidir. Konsolosluk bazı durumlarda vize vermeyebilir yani reddedebilir. Bu durum oldukça üzücü olsa da itiraz etme hakkı her zaman vardır. Eğer vizeden onay almazsanız yani ret alırsanız, bu duruma itiraz edebilirsiniz. Duruma itiraz etmek için konsolosluk ya da büyükelçiliğe mail, faks ya da telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

Konsolosluk ya da büyükelçi size neden ret aldığınızı gerekli şekillerde belirtecektir. Bu durum oldukça üzücü bir durumdur ama elbette ki nedenini de öğrenmek gerekmektedir. Vietnam vizesi redde itiraz bu şekilde gerçekleşebilir. İtiraz ettiğiniz takdirde bu süreçte yanlışlık varsa konsolosluk onu da düzelterek size vize verebilir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vietnam vizesi kaç günde sonuçlanır? diye düşünecek olursak pek çok sonuç elde edebiliriz. Ülkelerin vizeleri gerekli olan tüm koşullar sağlandığında genel olarak ilk hafta sonuçlanmaktadır. Fakat bu onay ya da ret süreci bazı durumlara göre uzayabilir. Örnek verecek olursak evrak ve belgelerini eksik ya da yetersiz bir şekilde teslim eden bir kişinin vize başvurusu daha geç onaylanabilir.

Bu başvurular geç onaylandığı gibi ret de alabilir. Vize başvurularında bu tür durumları yaşamamak için gerekli koşulları yerine getirmek oldukça önemlidir. Vietnam vizesi kaç günde sonuçlanır? genel olarak bu vize bir hafta ile 10 gün arası sonuçlanmaktadır. Gerekli durumlara göre bu süreç uzayabilir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam vizesi kaç günde çıkar? diye düşünüyorsanız bu sürecin çok uzun olmadığını söyleyebiliriz. Vizeler genel olarak 3 gün ile 30 gün arası bir sonuçlanma süresine sahiptirler. Fakat sizler eksiksiz bilgi ve evrak ile başvuruda bulunduğunuzda bu süreç 30 günü bulmayacaktır. Ortalama olarak 1 hafta gibi bir sürede vize sonuçlanması gerçekleşir.

Vizeniz sonuçlanmadan uçak bileti almak yerine uçak biletini rezerve ettirebilirsiniz. Böylelikle vizeniz ret aldığı koşullarda boşuna bilet almış da olmazsınız. Vietnam vizesi kaç günde çıkar? sorusuna verilebilecek en iyi yanıt 1 hafta gibi bir sürede sonuçlanacağıdır. Bu durum konsolosluk ya da büyükelçiliğe göre uzayıp kısalabilir. Süreci arayarak da takip edebilirsiniz.

Vietnam Vize Ücreti

Vietnam vize ücreti, Vietnam’a seyahat etmek için araştırmalara başlayan birçok kişinin sorduğu soruların en başında gelmektedir. Aslında genel olarak pek çok ülkeye seyahat ederken, o ülke hakkında araştırma yapılan ilk konu ne kadar bir bütçe ile gezilebileceğidir. Bununla beraber vize ücretleri de gündeme gelmektedir.

Vietnam, zor bir vize politikası olan bir ülkedir. Dolayısıyla vize başvurusu yapılırken gerekli olan tüm koşulları yerine getirmek ve süreci takip etmek önemlidir. Aksi durumlarda vize alımı zor bir hale gelebiliyor. Vietnam vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz. Böylelikle Vietnam vizesi hakkında merak edilen daha pek çok şeyi de öğrenme fırsatı elde edersiniz.

Vietnam Vize Fiyatları

Vietnam vize fiyatları diğer ülkeler ile benzerlik gösterse de aslında daha uygun olduğu söylenir. Bir ülkeye seyahat ederken gerekli olan en önemli şey şüphesiz vizedir. Eğer yeşil, gri ya da siyah pasaport sahibi değilseniz çoğu ülke sizden vize talebinde bulunur. Dolayısıyla Vietnam’a gitmek isteyenlerin de bu vizeyi almaları gerekmektedir.

Vize alınırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey ise gerekli koşulların mutlaka ama mutlaka sağlanacak olmasıdır. Aksi takdirde vize reddi alınabilir. Peki Vietnam vize fiyatları nasıldır, bütçeyi zorlar mı? Vietnam’ın vize fiyatlarının da diğer ülkeler gibi hemen hemen aynı aralıklarda olduğunu söylemek mümkün. Detaylı bilgi için bizi arayıp fiyat sorgulaması yapabilirsiniz.

Vietnam Vizesinin Başvuru Merkezi Var Mı ?

Vietnam vizesinin başvuru merkezi var mı? diye düşünüyorsanız tam da doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Bizler sizin için gerekli olan başvuru işlemlerinin hepsini hallediyoruz. Sizlerden istediğimiz en önemli şey, konsolosluğun talep ettiği gerekli olan tüm belge ve evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmenizdir. Daha sonra işlemler daha kolay bir şekilde ilerliyor.

Konsolosluk gerekli olduğu koşullarda sizden ek belge de talep edebiliyor. Vizenizin onaylanması da yine konsolosluğa bağlı oluyor. Bu süre genelde 2 haftayı aşmıyor fakat konsolosluğun gerek duyduğu durumlarda uzayabiliyor. Bu konuda önlemler almak önemli olacaktır. Vietnam vizesinin başvuru merkezi var mı? diye merak ediyorsanız sizlere yardımcı olmaktan büyük bir keyif duyarız.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu